Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Štrasburk - 16. března 2024   17:00

Nantes
36' Cömert (Simon)
1:3
(1:1)
Štrasburk
3' Gameiro  (Senaya) • 62' Emegha  (Bakwa) • 79' Emegha  (Bakwa)
Nantes
Lafont – Amian, Castelletto, Zeze (72. Cozza), Cömert – M. Sissoko, Chirivella (C) (81. Moutoussamy) – Kadewere (66. B. Traoré), Mollet (72. A. Bamba), Simon – Mohamed (81. Abline).
Descamps – Coco, Duverne, Pallois.
Pignard – Drouet, Coniglio.
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Štrasburk
Bellaarouch – Guilbert (C), Perrin (90+4. Baseya), Saï. Sow – Senaya, A. Santos, H. Diarra, Delaine – Bakwa (90+4. Sebas), Emegha (90+4. Ali Abdallah), Gameiro (76. Nzingoula).
Dreyer, Pierre – Aholou, Bechikh, Deminguet.

90+7'
90+4'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Dïlane Bakwa, přichází Jeremy Sebas,
ze hřiště odchází Emanuel Emegha, přichází Aboubacar Ali Abdallah,
ze hřiště odchází Lucas Perrin, přichází Steven Baseya.
90+2'
Žlutou kartu obdržel za protesty Eray Cömert.
90'
Domácím se z přímáku skórovat nepovedlo, budou však mít ještě nějaký čas v rámci nastavení.
87'
Domácí fanoušci si to dnes přišli užít a jsou opravdu hodně slyšet a vidět. To druhé však aktuálně moc neplatí, jelikož kvůli jejich dýmovnicím je opět zápas na chvíli přerušen.
85'
Bamba byl faulován nedaleko postranní čáry a Nantes tak bude zahrávat přímák z levé strany hřiště.
84'
Přímý kop Nantes si našel Alaa Bellaarouch.
84'
Dnes má již dvě asistence na kontě a k tomu si připíše i žlutou kartu. Bakwa si přidržel svého protihráče a dopustil se tak faulu.
81'
Nantes reaguje na obdržený gól střídáním. Na hřiště přicázejí Abline s Moutoussamym. Trávník naopak opustil Mohamed a Chirivella.
79'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Hosté si dnes nejspíš odvezou z Nantes tři body. Po krásné přihrávce Bakwy se do úniku dostal EMANUEL EMEGHA, který obehrál gólmana a svým druhým gólem zvyšuje náskok Štrasburku na dva góly. Asistence: Dïlane Bakwa
78'
Z hranice vápna pálil Chirivella, jehož pokus se vznesl těsně nad bránu.
76'
První střídání provedl také Patrick Vieira, kerý na hřiště poslal Nzingoulu, jenž nahradí Gameira.
75'
Šance domácích skončí pouze rohem, jelikož Mohamedův pokus odkopl obránce Štrasburku za bránu.
72'
Dvojité střídání provedl trenér domácího týmu, když ze hřiště stáhl Zezeho s Molletem, místo kterých dal prostor Cozzovi s Bambou.
70'
Na zemi zůstal ležet Delaine po tom, co jej do hlavy kolenem udeřil Sissoko.
69'
Pokus Senayi o prúnik do vápna dokázali zblokovat domácí obránci alespoň na roh.
67'
Sow byl nepříjemně faulován, když mu Mohamed přišlápnul nohu.
66'
Domácí trenér sáhnul ke střídání. Ze hřiště tak odešel Kadewere, naopak povolací rozkaz dostal Traoré.
65'
Parádní střelu Santose z dálky nedokázal nikdo zblokovat a málem tak ohrozila Lafonta. Jenomže míč zamířil těsně nad jeho bránu.
62'
Hosté si berou své vedení zpět a jsou opět blíže k zisku tří bodů. Chybnou přihrávku Zezeho dokázal využít Bakwa, který ještě prodloužil na EMANUELA EMEGHU a ten se nemýlil. Asistence: Dïlane Bakwa.
62'
Po rohu se k hlavičce opět dostal Emegha. Tentokrát jeho pokus ale zamířil mimo bránu bez teče.
61'
Pokus Emeghy, který se dostal až do malého vápna dokázal zablokovat Eray Cömert. Štrasburk tak bude kopat roh.
58'
Nantes se postupně dostalo do vápna, kde ale hráči Štrasburku dokázali zabránit centru Simona.
56'
Ve vápně ještě míč posunoval patičkou Mohamed. Za ním však stáli pouze dva hráči v modrém, kteří tak ubránili celou situaci.
55'
Lafont czal do svých rukavic odražený míč a následně jej rozehrál na své spoluhráče.
54'
Rozhodčí dal pokyn ke hře a pauza tak netrvala příliš dlouho.
53'
Zápas se nám na malý moment přerušil, jelikož není na hřišti vidět na krok.
51'
Domácím se podařilo zastavit útok Gameira.
50'
Ani z následného rohu se Štrasburku nepodařilo skórovat.
49'
Přímák Štrasburkem skončil hlavičkou domácích hráčů.
46'
45+4'
45+3'
K míči se ale dostali domácí a ihned ohrozili bránu. Po centru Simona hlavičkoval Mustafa Mohamed. Jeho pokus skončil těsně vedle brány.
45+3'
Štrasburk už nikam nespěchá a rád by dohrál poločas za tohoto stavu bez nějakých zbytečných chyb.
45+1'
Castelleto udělal skluz, při kterém si něco udělal a na chvíli tak musel opustit hřiště.
44'
Mohamed vypálil tvrdou ránu z pravé strany vápna. Jeho pokus ale dokázal vyrazit Bellaarouch.
38'
Simon se opět dostával směrem do vápna, ale v poslední chvíli mu míč odletěl daleko od nohy a také daleko od vápna.
36'
Nantes právě vstřelili branku!
A méme srovnáno. Tohle určitě trenér Sowovi jen tak nepromine, jelikož kvůli jeho faulu se prosadil ERAY CÖMERT, který tak srovnal skóre na 1:1. Asistence: Moses Simon.
35'
Další žlutá karta v zápase. Tentokrát patří Sowovi, který nestíhal Kadewereho a stáhl jej tak k zemi.
33'
Žlutou kartu si prohlédl také domácí Zeze, který na útočné polovině fauloval Santose.
32'
Domácí obklopovali vápno Štrasburku a i přes nebezpečné centry z toho nakonec nebyla žádná větší šance a už vůbec ne gól.
29'
Mollet se dostal k hlavičce, která ale zamířila mimo.
27'
Mollet sklepl míč Kadewermu, který následně zkusil vypálit. Jeho pokus ale zamířil vedle brány.
26'
Ve vápně se už Mohamed chystal na nůžky. Míč se k němu bohužel nedostal.
22'
Gameirův pokus o centr byl zablokován domácími hráči. Míč se následně za čáru odrazil od hostující devítky a míč tak získalo Nantes.
21'
Pokus Senayi byl zblokován domácími beky.
20'
Dnešní střelec Gameiro prozatím opustil hřiště a Štrasburk bude chvíli hrát v desíti.
19'
Útočným faulem se teď ale provinil Mollet, který nadělil Gameirovi šlapák.
18'
Žlutou kartu obdržel Senaya, který fauloval Simona, jenž byl zrovna v náběhu do útoku.
17'
Mollet ve středu hřiště zatažen Diarra a rozhodčí tak musel fouknout do píšťalky.
16'
Po centru Simona se ve vápně velmi ochotně k zemi snesl Kadewere. Domácí fanoušci se sice dožadovali penalty, sám hráč se této akci však zasmál.
15'
Šanci domácích se podařilo zastavit Perrinovi.
12'
Lafont si připsal důležitý zákrok, když dokázal vyrazit pokus Delaineho z hranice vápna.
10'
Molletův centr z poměrně velké dálky zamířil až k Bellaarouchovi. Brankář hostí si s míčem poradil.
9'
I druhý centr Simona byl nebezpečný. Po míči se natahoval Mohamed a s ním i Perrin. Právě hráč Štrasburku dokázal míč dostat mimo bránu na roh.
8'
Nantes se ale dokázalo dostat do šance. Z levé strany vápna centroval Simon. Jeho centr ale skončil u hráčů hostů.
7'
Domácí kapitán Pedro Chirivella se v útoku provinil faulem a míč tak získali hosté ze Štrasburku.
6'
Lafont si připisuje zákrok, když jej z levé strany hřiště prověřil Bakwa.
5'
Na stadionu za chvíli nejspíš nepůjde vidět ani metr před sebe. Fanoušci totiž zapálili dýmovnice a zpívají u toho chorály. Domácí tak dnes mají velkou podporu.
3'
Hosté do zápasu vletěli náramně a hned ve třetí minutě se dokázali prosadit. Po rychlé akci a centru Senayi se proadil KÉVIN GAMEIRO. Asistence: Marvin Senaya.
1'

FC Nantes: Lafont – Amian, Castelletto, Zeze, Cömert – M. Sissoko, Chirivella (C) – Kadewere, Mollet, Simon – Mohamed.
Náhradníci: Descamps – Abline, A. Bamba, Coco, Cozza, Duverne, Moutoussamy, Pallois, B. Traoré.
Trenér: Jocelyn Gourvennec

RC Štrasburk: Bellaarouch – Guilbert (C), Perrin, Saï. Sow – Senaya, A. Santos, H. Diarra, Delaine – Bakwa, Emegha, Gameiro.
Náhradníci: Dreyer, Pierre – Aholou, Ali Abdallah, Baseya, Bechikh, Deminguet, Nzingoula, Sebas.
Trenér: Patrick Vieira

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio.
26.kolo Ligue One nám nabídne souboj FC Nantes a RC Štrasburku. V prvním vzájemném zápase v letošní sezóně se domácímu Nantes podařilo vyhrát 2:1 na hřišti soupeře. Ani tato výhra však domácím nepomohla k lepšímu umístění. Žlutozelení jsou totiž na 16.místě, které zajišťuje playoff s jedním z týmů z nižší soutěže. Domácí Štrasburk na tom ale také není nejlépe, neboť mu patří 14.pozice s náskokem pouhých 3 bodů na sestupové, 17.místo. V tomto zápase tak půjde prakticky o vše pro oba dva týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.