Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Nice - 4. února 2024   17:05

0:0
(0:0)
Stade Brest
Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Mah. Camara (77. Martin), Lees-Melou, Magnetti – Del Castillo, Satriano (83. Camblan), Lage (70. Mounié).
Coudert – Le Cardinal, Zogbé, Lebeau, Cartillier.
Stinat – Mouysset, Boudikian
Stade Francis Le Blé, Brest
Nice
Bułka – Lotomba (64. Rosier), Todibo, Dante (C), Bard (80. Perraud) – Sanson (81. Louchet), Ndayishimiye, Thuram – Laborde (64. Cho), Guessand, Búdawí.
Dupé – A. Baldé, A. Mendy, D. Traoré, Claude-Maurice.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového týdne a třeba zase někdy na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:12.
Zápas 20. kola mezi Brestem a Nice končí bezbrankovou remízou, stejně jako dopadlo jejich úvodní střetnutí v sezoně.
V úvodu duelu měla obrana domácího celku velké problémy s rychlými náběhy po levé straně, jedním z nich se prezentoval Guessand a dokázal i zakončit, avšak branku těsně minul. To byla asi největší příležitost Brestu. Na druhé straně měl poté v 36. minutě obrovskou šanci Satriano, avšak odkryty branku po zákroku gólmana Bulky netrefil.
Do druhé půle vstoupili lépe hosté, avšak jejich akci končily na hraně šestnáctky. Podobně dopadal i Brest, který sice vyslal několik zajímavých pokusů, ale víceméně všechny letěly mimo tři tyče.
Remíza 0:0 je tedy odpovídající, neboť oba celky vyslaly za 90 minut pouze tři projektily, které mířily mezi tři tyče.
90+4'
90+4'
Obrana Brestu však dobře zafungovala, dnešní duel skončí bezbrankovou remízou.
90+4'
Po dobré práci Rosiera a Choa bude mít Nice výhodu pozdního rohového kopu.
90+3'
Avšak Romain Del Castillo si pomohl faulem na Choa a k míči se dostávají zase hosté.
90+3'
Todibo se dostal v souboji nejvýše a odvrací míč do autu, Brest však může znovu zaútočit.
90+2'
Po odrazu se ke střele dostal Lees-Melou, svým pokusem však ohrozil jen diváky na tribuně.
90+2'
Brest zvolil rozehrávku nakrátko, Kenny Lala se poté snažil přízemním centrem najít svého spoluhráče, avšak jeho pas byl zblokován.
90+1'
A domácí teď vybojovali i standardku, kterou bude po faulu na Lees-Meloua rozehrávat Del Castillo.
90+1'
Lockovu přihrávku zblokovali hostující obránci do autu, Brest v posledních minutách točí.
90'
Thuramova rozehrávka byla zblokována, o lepší založení akce se pokusil i Todibo, avšak o tolik lépe nedopadl.
89'
Brankář Bizot si ale centr z rohu našel a vyboxoval.
88'
Po rozehrávce došlo v šestnáctce domácích k několika soubojům, poté pálil Todibo, avšak trefil jen obránce. Po další snaze však uvidíme roh.
87'
Valentin Rosier byl u postranní čáry zastaven Camblanem, další standardka pro Nice.
87'
Tomu Louchetovi se však centr příliš nepovedl a obrana domácího celku s ním neměla problémy.
86'
Brest se útokem po pravé straně daleko nedostal, to akce Nice dopadla lépe, neboť Mohamed-Ali Cho vybojoval standardku ve středu hřiště.
84'
Del Castillův centr proletěl až k Rosierovi, který balon raději odkopává do autu.
83'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Axel Camblan.
83'
Mohamed-Ali Cho byl na trávník poslán nedovoleně, Nice rozehrává z klidu.
82'
Rosierova přihrávka na Thurama neprošla, avšak Nice zůstává u balonu i nadále.
81'
Guessandova přihrávka na nabíhajícího Choa nebyla špatná, avšak gólman Bizot ji přečetl a byl u balonu dříve.
81'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Tom Louchet.
80'
ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Romain Perraud.
80'
Zatím se tedy potvrzuje, že zápasy Brestu a Nice žádné gólové hody nenabízejí, v posledních třech duelech totiž padly jen dvě branky.
79'
Steve Mounié sice dokázal prodloužit míč za sebe, tam však zasahuje gólman Bulka.
78'
Valentin Rosier nechá míč odskákat do zámezí, takže bude Nice vhazovat.
77'
Brassier sice vyhrál hlavičkový souboj pro Satriana, který si ale mezi třemi hráči soupeře neporadil.
77'
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Jonas Martin.
76'
A další žlutá, tu vidí tentokrát Brendan Chardonnet, který nedovoleně zastavil unikajícího Choa.
75'
Po rozehrání standardky se ke střele dostal Magnetti, avšak brankáře Bulku neohrozil.
74'
Youssouf Ndayishimiye se nechal obrat o balon Satrianem a poté mu nezbylo nic jiného, než útočníka Brestu faulovat.
73'
A po další chybě v rozehrávce Nice přišel další střelecký pokus, tentokrát od Mouniého, který trefil branku, ale jen prostor, kde stál brankář Bulka.
73'
Pierre Lees-Melou se opřel do balonu ze solidní vzdálenosti, jeho střela nebyla špatná, avšak zařízení netrefila.
72'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Magnetti, svým pokusem jen trefil obránce.
71'
Lockův centr sklepl Mounié ke kopačkám Satriana, který to však nečekal a nedokázal zareagovat rychleji než obránce.
71'
Brest teď dobře napadal a také získal míč, Nice se bude muset bránit.
70'
Khéphren Thuram hezky obešel kolem tří hráčů, avšak na čtvrtého už si nepřišel.
70'
ze hřiště odchází Mathias Lage, přichází Steve Mounié.
69'
Lalova přihrávka nenašla adresáta, do brejku tak mířili hosté, avšak daleko se nedostali.
68'
Sansonova přihrávka mířila do ofsajdu, kde stál Guessand.
66'
Další faul na polovině hřiště spáchal Dante, sudí Stinat píská.
66'
Magnettiho chytrá přihrávka hledala nabíhajícího Locka, střídající Rosier, který dnes v dresu Nice debutuje, si však splnil své defenzivní povinnosti.
65'
Brankáři Bulkovi se teď příliš nepovedl odkop, takže s balonem mohou hrát zase domácí, kteří v posledních minutách Nice přehrávají.
64'
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Valentin Rosier,
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Mohamed-Ali Cho.
63'
Na Del Castillův kvalitní centr si naskočil Martin Satriano, který však netrefil zařízení. Hezká fotbalová akce Brestu.
63'
Pereira Lage zkusil míč nastřelit do šestnáctky, brankář Bulka si však míč dokázal stáhnout.
62'
A domácí budou mít výhodu další standardní situace, tentokrát je pískáno po zákroku Danteho na Camaru.
61'
Brassier sklepl centr ze standardky přímo na nohu Lees-Meloua, který však hradbu těl nepropálil.
60'
Další akci Brestu zastavuje faul na Del Castilla, který spáchal Khéphren Thuram.
60'
Na druhé straně neuspěl se svým útokem ani Evan Guessand.
59'
Magnetti dostal parádní průtokovou přihrávku, míč mu však lehce uskočil a on tak nezakončil.
58'
Po centru z rohu se míč vrátil zpátky k Del Castillovi, který poté narýsoval přesný centr na hlavu Camary, ten však netrefuje branku.
58'
Del Castillova střela, kterou zblokoval Thuram, skončila až za brankovou čarou, takže uvidíme další roh.
57'
Nice vstoupilo do druhé půle opravdu lépe než soupeř, další útok vedl Guessand, avšak jeho přihrávku si nedokázal zpracovat Sanson.
56'
Rohový kop nerozehrálo Nice vůbec špatně, naopak se dostal k hlavičce Guessand, brankář Bizot však byl na svém místě.
54'
Za předchozí nedovolený zákrok na Búdáwího vidí v přerušené hře žlutou kartu Mahdi Camara.
54'
Lotomba skvěle povedl míč středem hřiště a přihrál na Labordeho, jehož střela byla sražena na roh.
53'
Útočné snažení Nice zastavuje faulem Dante, obětí jeho zákroku byl tentokrát Mathias Pereira Lage.
52'
Po Lotombově autu nedokázal udržet míč Guessand, avšak záložník Brestu Lees-Melou hrací předmět jen odkopává.
51'
Nice vstoupilo do druhé půle asi lépe, naopak hráči Brestu si toho tolik s balonem neužili.
50'
Bardova přihrávka směřovala na Guessanda, který si však nepohlídal své postavení a byl nachytán v ofsajdu.
49'
Riskantní rozehrávka kapitána Chardonneta příliš nevyšla, avšak Nice se musí s balonem vracet zpátky.
49'
Sansonova přihrávka na Labordeho byla až příliš prudká, takže míč do hry vrátí ze zámezí Brest.
48'
Evan Guessand si sice balon až příliš předkopl, avšak stejně zůstávají svěřenci kouče Farioliho v držení míče.
47'
Dante zvládl souboj s Del Castillem, takže balon se vrací ke kopačkám hráčů Nice.
46'
Hned v úvodu musí do akce i píšťalka hlavního sudího, a to po faulu Brassiera na Labordeho.
46'
Oba týmy už jsou připraveny na začátek druhé půle, která by tak měla každým okamžikem začít.
Po prvním poločase je stav mezi Brestem a Nice vyrovnaný 0:0.
Sledujeme velmi vyrovnaný zápas, v úvodu dělaly obraně domácích velké problémy náběhy hostujících fotbalistů, po jednom z nich se do dobré šance dostal Guessand, avšak vzdálenější tyč těsně minul. Největší šancí Brestu pak byla dorážka Satriana po vyražené střele Magnettiho, uruguayský útočník však prázdnou branku trestuhodně překopl.
45+5'
45+4'
Youssouf Ndayishimiye hezkou přihrávkou našel nabíhajícího Lotombu, který však zakončil jen do blokujícího kapitána Brestu Chardonneta.
45+3'
Del Castillo sice nasadil jesle soupeři, avšak dále jeho akce nevedla. Brest ale míč rychle vybojoval zpět.
45+3'
Rychlý brejk hostům moc nevyšel, takže se budou muset svěřenci kouče Farioliho zase bránit.
45+2'
Dante odehrává míč před Pereirou Lagem do autu.
45+1'
Nice zahájilo nastavený čas hrou u rohového praporku, kde však dobře zafungovala obrana domácích.
45'
A Pierre Lees-Melou vidí za předchozí zákrok žlutou kartu.
44'
A hra je teď přerušena, neboť sudí Stinat se vrátil k předchozímu souboji mezi Lees-Melouem a Ndayishimiyem.
43'
Morgan Sanson si nevšiml nabíhajícího Guessanda a místo toho jen nepřesným centrem hledal nějakého ze svých spoluhráčů.
42'
Centr ze značky rohového kopu však doplachtil jen do rukavic brankáře Bulky.
41'
Satriano si troufl na běžecký souboj s Todibem, který sice nevyhrál, avšak vybojoval rohový kop.
40'
Domácí Brest teď hraje s balonem a nechává svého soupeře jenom běhat.
39'
Po souboji mezi Lockem a Lotombou je pískán nedovalený zákrok francouzskému obránci.
38'
Magnettiho centr nebyl příliš povedený, avšak ani hostující Lotomba si s míčem moc neporadil, a tak bude vhazovat Brest.
38'
Camarův centr z pravé strany byl odhlavičkován Todibem do autu.
36'
Velká šance Brestu! Dante se nechal lehce obrat o balon Magnettim, který hned vypálil, jeho ránu vyrazil brankář Bulka jen před sebe, kde byl Martin Satriano, uruguayský útočník však zblízka trestuhodně překopl branku!
35'
Po sérii několika nepřesností ve středu hřiště se k balonu dostali hosté, Sanson pohledně zakombinoval s Guessandem, avšak až k zakončení se ai jeden z nich nedostal. Nakonec je stejně pískán francouzskému útočníkovi ofsajd.
34'
Del Castillova hezká přihrávka mířila na Pereiru Lageho, který však na balon těsně nedosáhl.
33'
Nepříjemný nákop Locka do pokutového území hostů odvrací Sanson, domácí ale i nadále drží balon.
32'
Teď už však duel zase pokračuje, hned se snažil ohrozit hostující branku Satriano, avšak jeho skákavý pokus nenadělal brankáři Bulkovi problémy.
31'
A stále se nehraje, hlavní sudí teď komunikuje s VARem i čtvrtým sudím.
30'
Za stadionem v Brestu právě bylo odpáleno několik petard a ohňostrojů, takže je hra alespoň na chvíli přerušena.
29'
Del Castillův centr odvrátila defenziva Nice, domácí však zůstávají u balonu.
28'
Guessand na nákop gólmana Bulky nedosáhl, míč končí až u druhého brankáře Bizota.
27'
Aktivní Morgan Sanson se zase snažil uběhnout obraně Brestu, které však tentokrát dobře pomohl svým výběhem brankář Bizot.
27'
Další Lalův centr odvrací do bezpečí kapitán Nice Dante.
26'
Rohový kop rozehráli hosté nakrátko, avšak k ohrožení Bizotovy branky se nedostali.
25'
Sansonova pobídka směřovala na zadní tyč, kde se potkalo několik hráčů, avšak nakonec se bude po odrazu kopat roh.
24'
Evan Guessand si chtěl obhodit balon kolem Locka, což mu nevyšlo. Nice ale rychle získalo balon zpátky a Lotomba si vynutil faul protihráče, takže uvidíme standardku.
23'
Nebezpečnou akci hostů po levé straně zastavuje až dobrým defenzivním zákrokem Kenny Lala, Nice však zůstává u balonu.
22'
Lalův nákop prodlužoval za sebe Satriano, kam si nabíhal Magnetti, avšak brankář Bulka byl u míče dříve.
21'
Todibo už míč na hrací ploše nestihl, vhazovat bude zase Brest.
20'
Bradley Locko teď velmi dobře vystoupil a získal balon pro svůj tým, následně je navíc nedovoleně poslán na zem Satriano.
19'
Labordeova přihrávka byla velmi nepřesná a končí jen u kopaček Laly.
18'
Morgan Sanson sice není spokojený s rozhodnutím hlavního sudího, avšak vhazovat i tak budou domácí.
18'
Búdáwí ve výskoku fauloval Del Castilla, sudí Stinat samozřejmě píská.
17'
Sansonovi míč v rozhodující moment odskočil, takže na další akci Nice si budeme muset počkat.
17'
Bradley Locko otřel svůj odkop o Lotombu, takže vhazovat budou domácí fotbalisté.
16'
Dante za sebe nepustil Camaru, Nice tak rozehrává z poloviny hrací plochy.
15'
Romain Del Castillo dobře obešel Thurama a snažil se přihrát Camarovi, který si však míč nezpracoval.
14'
Krajní bek Brestu Kenny Lala si míč navedl na centr, který mu však vůbec nevyšel.
13'
Del Castillo prodloužil Bizotův nákop za sebe, tam však byl jen aut.
12'
Na Thuramův centr z levé strany si naskočil Laborde, avšak branku Bizota minul.
11'
Satriano sice vyhrál hlavičkový souboj, ale jen pro hráče hostujícího celku.
10'
Za hranou šestnáctky se k odraženému balonu dostal Sanson, který jej také hned poslal směrem na branku, avšak samotné zařízení o hodně minul.
10'
Z následného rohu se však Nice k ohrožení branky soupeře nedostalo.
9'
První velká šance zápasu! Obrana Brestu si zatím nedokáže poradit s rychlými náběhy hráčů Nice, další takový podnikl Guessand a dostal se až ke střele, která byla lehce ztečována vedle vzdálenější tyče!
8'
A další útočné snažení „Les Aiglons“ zastavuje faul na domácího záložníka Lees-Meloua.
7'
Nice podniklo další rychlý brejk přes Sansona, který následně přenášel hru na pravou stranu, kde pálil Ndayishimiye, avšak pouze do obránce.
6'
Centr do rohového praporku ale dokázali odvrátit obránci Nice.
6'
Centr ze standardní situace domácím nevyšel, po dalším obléhání šestnáctky však uvidíme první roh zápasu.
5'
Domácí Camara se dostal k balonu rychleji než Dante, kterému nezbylo nic jiného, než faulovat.
4'
Naopak Brest zamířil do rychlého protiútoku, ten však dokázal zastavit vracející se obránce Bard.
3'
Sám faulovaný Morgan Sanson následně rozehrál standardku, avšak jeho spoluhráči se k hlavičce nedostali.
3'
Domácí kapitán Chardonnet nedovoleně zastavil Sansona a může být rád, že jeho zákrok nebyl oceněn žlutou kartou.
2'
Sanson dostal skvělou přihrávku za obranu a přiklepl balon nabíhajícímu Lotombovi, který však z voleje netrefuje branku.
1'
Po prvotních pozdravech se snažil Del Castillo hledat útočníka Satriana, na kterého však byl tento pas až příliš dlouhý.
1'
Domácí Brest dnes oblékl tradiční červenobílé dresy, naopak Nice dnes vybralo trikoty modré barvy.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Mah. Camara, Lees-Melou, Magnetti – Del Castillo, Satriano, Lage.
Náhradníci: Coudert – Le Cardinal, Mounié, Zogbé, Camblan, Lebeau, Martin, Cartillier.
Trenér: Eric Roy

OGC Nice: Bułka – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bard – Sanson, Ndayishimiye, Thuram – Laborde, Guessand, Búdawí.
Náhradníci: Dupé – A. Baldé, Cho, A. Mendy, D. Traoré, Louchet, Claude-Maurice, Perraud, Rosier.
Trenér: Francesco Farioli

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Boudikian.
První duel těchto dvou celků se hrál na začátku října na půdě Nice. A protože oba týmy víceméně trefovaly místo branek hlavně konstrukci, zápas nakonec skončil bez gólů 0:0.
OGC Nice
Klub z Francouzské riviéry si v letošním ročníku také nevede vůbec špatně. Po první polovině Ligue 1 se totiž nachází na velmi dobrém druhém místě se ziskem 38 bodů. Ztráta na vedoucí Paris Saint-Germain však už je docela vysoká, neboť činí devět bodů. Paříž však má k sobotě odehráno o jedno utkání více, takže „Les Aiglons“ mohou ztrátu v dnešním zápase stáhnout na šest bodů.
Svěřenci kouče Farioliho však v poslední době v rámci Ligue 1 střídají vítězství se ztrátami bodů. V letošním roce si první tříbodový zisk připsali až o minulém víkendu, kdy přetlačili na domácí půdě hostující Méty.
Nice se může pochlubit skvělou defenzivou. Ve zmiňovaných devatenácti duelech totiž obdrželo jen jedenáct branek, což z Nice činí v tomto ohledu nejlepší tým v soutěži. A svou „obrannou formu“ potvrdili „Les Aiglons“ i v zápase proti Métám, kde se na první branku muselo čekat dlouho, a to až do 77. minutě. Tou dobou totiž obránce hostů Candé fauloval v šestnáctce jednoho z hráčů Nice a na světě byla penalta, kterou si vzal Evan Guessand a proměnil. Hostující Méty už odpovědět nedokázaly a domácí si tak ponechali tři body doma.
Stade Brestois 29
Francouzský klub z přístavního města Brest je jedním z největších překvapení letošního ročníku Ligue 1. Po polovině sezony se totiž nachází na skvělém třetím místě, navíc se ztrátou pouhých tří bodů na dnešního soupeře, tedy Nice. Svěřenci kouče Erica Roye nasbírali v dosavadním průběhu 35 bodů, což je pro porovnání jen o devět méně, než měl Brest na svém kontě minulý rok po konci celého ročníku.
Piráti navíc drží skvělou sérii bez prohry. Bez bodů odcházeli hráči Brestu naposledy na začátku listopadu minulého roku, když nestačili na Monaco 0:2. Od té doby získal Brest vždy alespoň jeden bod.
Poslední zápas odehrál Stade Brestois minulou neděli na trávníku vedoucího Paris Saint-Germain. Celek z hlavního města Francie v prvním poločase potvrzoval roli favorita a dostal se do dvoubrankového vedení, které zařídili Asensio a Kolo Muani. Ve druhé půli však došlo k návratu Brestu do zápasu, když nejprve snížil Mahdí Camara a v 80. minutě vyrovnal střídající Mathias Pereira Lage. Další gól už v Parků princů i přes vyloučení domácího Barcoly nepadl a oba týmy se tak rozešly smírně po remíze 2:2.
Příjemné nedělní odpoledne u zápasu francouzské Ligue 1, která se pomalu překlápí do své druhé poloviny. Jedním z duelů 20. kola pak je i střetnutí domácího Stade Brestois s Nice. Zápas začíná pět minut po páté hodině odpolední, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.