Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Nice - 3. března 2024   13:00

Toulouse
65' Dallinga (Kamanzi) • 69' Gboho (Dallinga)
2:1
(0:1)
Nice
8' Moffi
Toulouse
Restes – Keben (61. Suazo), Costa, Nicolaisen – Kamanzi, Spierings, Sierro (C), Mawissa – Dønnum (90+1. Skyttä), Dallinga (83. Magri), Gboho (90+1. Cásseres).
Domínguez – Babicka, Cissoko, Gelabert, Schmidt.
Pignard – Drouet, Jeanne
Stadium Municipal, Toulouse
25 507 diváků
Nice
Bułka – Bard (64. Perraud), Todibo, Dante (C), Lotomba (77. Louchet) – Thuram, Rosario, Búdawí (84. Claude-Maurice) – Boga (77. Cho), Guessand, Moffi (64. Laborde).
Dupé – A. Baldé, A. Mendy, D. Traoré.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:10.
Hráči OGC Nice totálně nezvládli druháý poločas, ačkoliv po první půli vedli 1:0 po trefě Moffiho.

Po hodině hry střílejíícho Bogu dokázal vychytat brankář Restos. A následně to přišlo, během pouhých pěti minut dokázali skvělý obrat předvést Dallinga (nejlepší hráč tohoto utkání) a Gboho krásnou střelou pod břevno, právě po asistenci Dallingy.

Deset minut před koncme Laborde nezaskočil svou střelou Restese a tento gólman se vyznamenal i při likvidaci velmi povedené dělovky Claude-Maurice!

Hráči Toulouse FC si na své konto připisují velmi cenný sklap a potřebné tři body, naopak hráči OGC Nice prohloubili svou neúspěšnou ligovou sérii bez výhry.
90+5'
90+5'
Po dlouhém centru Rosária je následně pískán útočný faul jeho spoluhráče ve vzdušném souboji na hranici pokutového území Toulouse.
90+3'
Hráči Nice nedokázali kvalitně rozehrát ani přímý kop, jenž měli k dispozici.
90+2'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Stijn Spierings) za faul.
90+1'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Cristian Cásseres,
ze hřiště odchází Aron Dønnum, přichází Naatan Skyttä.
89'
Bombu z kopačky Claude-Maurice dokázal nakonec na rohový kop vytěsnit brankář Restes!
87'
Magri sice nabídl svým spoluhráčům slušný pas do pokutového území, jenže nikdo z nich neměl zájem dotáhnout tuto akci do úspěšného konce.
86'
Laborde svým centrem v pokutovém území hledal svého spoluhráče Cho, jenže ten na letící míč přes svou jansou snahu nedokázal dosáhnout.
85'
Nervózním hráčům Nice se nic nedaří a míč jim odskakuje od kopaček.
84'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Alexis Claude-Maurice.
83'
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Frank Magri.
82'
Todibo, zahrál účelně, tvrdě a je mu pískán nedovolený zákrok, což se čas od času od obránce požaduje.
81'
Laborde přízemní střelou , která byla umístěna k tyči nedokázal zaskočit velmi solidně chytajícího Restese!
79'
Mohamed-Ali Cho po svém příchody neupozornil na sebe fotbalovým umem, nýbrž pouze tvrdým faulem.
77'
ze hřiště odchází Jérémie Boga, přichází Mohamed-Ali Cho.
77'
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Tom Louchet.
76'
Rozhodčí dává pokyn k ošetření záložníka Toulouse Warrena Kamanziho.
75'
Yann Gboho tentokráte ve své snaze neuspěl, ale díky druhé brance Touloluse má tento hráč pro dnešní den již splněno.
74'
Ve vzdušném souboji dvakrát po sobě uspěli hráči Toulouse, ale Dallingu na poslední chvíli ubránil skluzující obránce.
72'
Karty se rázem obrátili, ale zatím to spíše vypadá na šachavou partii, než , že by se hráči Nice chystali na frontální útok za vyrovnáním nepříznivého skóre.
70'
Překvapivě lavička NIce po tomto šach-matu nechystá v nejbližší době změnu ve svém kádru.
69'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Celougólovou akci založil na polovině hřiště Spierings, který posunul hru doprva, kde výborně hrající Dallinga posunul míč do pokutového území přesně na YANNA GBOHA, který střelou přímo pod břevno dokonává povedený obrat během pěti minut – 2:1! Asistence: Thijs Dallinga.
67'
Centr Dallingy zleva byl na své spoluhráče přetažený a končí pouze za koncovou čárou.
65'
Kamanzi dobrým pasem vyzval ke skórování svého spoluhráče THIJSE DALLINGU a ten dnešní svou střeleckou smůlu protrhl a vyrovnává na 1:1! Asistence: Warren Kamanzi.
65'
Guessand neuspěl ve své snaze přejít přes bránícího soupeře.
64'
ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Romain Perraud,
ze hřiště odchází Terem Moffi, přichází Gaëtan Laborde.
63'
Boga ze střední vzdálenosti nebezpečně vystřili, ale přízemní střelu dokázal zlikvidovat brankář Restes!
63'
Gboho marně stíhla nakopnutý balon, jako první byl u něj brankář Nice.
61'
ze hřiště odchází Kévin Keben, přichází Gabriel Suazo.
60'
Tlak Toulouse pokračuje, jenže tento tým zatím pouze navyšuje číslo rozehraných rohových kopů.
59'
Hlavičkující Spriengs trefuje míč sice do šibenice, ale nedůrazně, takže si hostující brankář Bułka připisuje úspěšný zásah.
59'
Ani další dva rohové kopy Toulouse v řadě nepřinesli žádnou zajímavou okolnost.
58'
Vincent Sierro v tuto chvíli rozhodně nezlepšil pověst hráčů rozehravajících v dnešním utkání rohové kopy.
56'
Lékařské ošetření pro tuto chvíli potřebuje obránce Nice Jordan Lotomba.
55'
Lotomba byl při svém úniku faulován a bolestivá grimasa na obličeji nevěstí nic dobrého.
54'
Rohové kopy dnes nejsou rozhodně přednosti ani jednoho z dnešních účastníků.
53'
Jordan Lotomba sice neobelstil bránící hráče Toulouse, ale vytěžil pro svůj celek minimálně rozehrávku rohového kopu.
52'
Spoluhráč na středu hřiště skvěle uvolnil na pravé straně nabíhajícího Moffiho, jenže ten kličkou do branícího hráče nemohl uspět.
51'
Rohový kop Toulouse nebyl zrovna nejlépe rozehrán.
50'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Terem Moffi) za faul ve formě držení.
48'
Centr Vincenta Sierra do pokutového území nenalezl žádného z jeho spoluhráčů v bílofialových dresech.
47'
Ař příliš agresivity vložil do osobního souboje Jean-Clair Todibo.
46'
První poločas rozhodla velmi šťatsná branka po několika nečekaných odrazech Moffiho, jenž stál ve správnou chvíli na správníém místě z osmé minuty tohoto utkání.

Většinu zbytku první plůle se odehrálo klidu, což narušila pouze závěřečná petiminutovka, kdy své velké šanci zahodili nejprve Bard z přímého kopu a následně na druhé straně hřiště zejména Keben, jehož vychytal brankář Nice!
45+4'
45+4'
Bardova rozehrávka přímého kopu skončila pouze na dobře postavené zdi z hráčů Toulouse.
45+3'
Hostující hráči trochu zbytečně a naivně chtěli vyloučení domácího hráče.
45+2'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Logan Costa) za faul.
45+2'
Po skvělé narážce na jeden dotek před pokutovým územím musel Moffiho k zemi stáhnout bránící Costa.
45'
Vincent Sierro nebyl příliš úspěšný při své exekuci rohového kopu.
45'
Střelecký pokus Vincenta Sierra zevnitř pokutového kopu byl tečován obráncem na roh.
43'
Po odrazu obránce se z druhé vlny v pokutovém území k bombě dostal zakončující Kevin Keben, ale polský brankář Bułka proti němu vytasil skvělý zásah a prudkou střelu vyrazil!
41'
I tento rohový kop domácí obrana přestála.
40'
Bardovu střelu z přímého kopu vyrazil brankář Restes na rohový kop pro OGC Nice!
39'
Dva rohové kopy krátce po sobě nepřinesli Nice kýžené zvýšení náskoku, pouze po druhém rohu Moffi pohotovým volejem poslal míč nad břevno.
38'
Střelecký pokus Guessanda šel také pouze do brankáře Restese.
36'
Dva obránci svou nedůsledností nechali jít do koncovky v pokutovém území Dallingu, ten vymyslal pouze propagační pokus přímo do brankáře Nice.
35'
Búdawí absolvuje mimo hrací plochy ovázání své nohy.
34'
Po chvilce váhání odpískal rozhodčí gaul Guessanda při defenzivní činnosti.
33'
Po dalším souboji si přivolal lékařské ošetření ofenzivní záložník NIce Búdawí.
31'
Moffi byl faulován ve středu hřiště nepříjemným zákrokem bránícího protihráče Costou.
30'
Yann Gboho minimálně první část individuální akce zvládl velmi dobře, nicméně z dobré pozice následně zakončoval pouze vedle levé tyče.
29'
Dallinga až příliš razantně vletěl do oosbního souboje, kde sice získal míč, ale bylo to zároveń s faulem jenž také byl odpískán.
28'
Thijs Dallinga se dokázal uvolnit od svého hlídače v pokutovém území, nicméně opět zakončoval nepřesně.
26'
Následnou rozehrávku z roho výtečně pokryla obrana hráčů Toulouse.
25'
Terem Moffi se snažil prostrčit míč do pokutového území, což se nezdařilo, nicméně hráči Nice budou rozehrávat aspoň rohový kop.
23'
Dallinga se sice dostal k zakončení v pokutovém území, ale i jemu chybělo více klidu při zaměření.
21'
Terem Moffi se dle asistenta rozhodčího ocitl v ofsajdovém postavení, což fotbalová pravidla neumožńují.
20'
Ani Melvin Bard při své snaze zlepšit ofenzivní činnost svého týmu nebyl úspěšný.
18'
Dlouhý pas kapitána Nice Danteho nedokázal přesně nalézti své spoluhráče.
17'
Mawissa nebyl úspěšný při své snaze zapojit se do ofenzivní činnosti Toulouse.
15'
Yann Gboho sice působí zatím velmi agilně, ale nyní nedokázal překvapit připravenou obranu Nice.
14'
Další kulečníkový billiard tentokráte skončil pro obránce Toulouse šťastněji než v osmé minutě.
13'
Terem Moffi se sice snažil o převzetí centru od svého spoluhráče, jenže ho zradilo jeho vlastní špatné zpracování míče.
11'
Po šikovné patičce gboha nedokázal zakončující Vincent Sierro ze střední vzdálenosti svou dělovku usměrnit do cílového prostoru a proto se tato střela zapíše pouze jako pokus mimo branku.
10'
Hráči Toulouse opaření z nepovedeného vstupu do utkání jen s obtížemi mezi sebou kombinují na patřičné úrovni.
8'
Nice právě vstřelilo branku!
Ztečovanou přihrávku obráncem před svou branku stačil ještě rukou vyškrábnout brankář Restes, ale pouze do míst, kde stál TEREM MOFFI a po důležitém odrazu míče je tedy prvním střelcem tohoto utkání – 0:1! Bez asistence!
7'
Centr Gboha se hostující obraně povedl odvrátit do bezpečné zóny.
6'
Hráči Toulouse díky své větší dravosti získali zpět míč do své moci po vítězném osobním souboji poblíž středového kruhu.
5'
Hluboký presink domácích hráčů dělá fotbalistům Nice při rozehrávce velké problémy.
3'
OGC Nice se nezdařila ani kombinace podél pravé postranní čáry.
3'
Dallinga byl ošetřen a vrací se zpět do hry.
2'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Khéphren Thuram) za faul.
2'
Thuram se dopustil tvrdého faulu na Dallingu mezi pokutovým územím a středovým kruhem.
2'
Bard sice udržel míč u levé postranní čáry, následně vyslal pouze nepřesný pas na hranici pokutového území.
1'
Hráči domácího Toulouse obstarali úvodní výkop zápasu ze středového kruhu.
1'

Toulouse FC: Restes – Keben, Costa, Nicolaisen – Kamanzi, Spierings, Sierro (C), Mawissa – Dønnum, Dallinga, Gboho.
Náhradníci: Domínguez – Babicka, Cásseres, Cissoko, Gelabert, Magri, Suazo, Schmidt, Skyttä.
Trenér: Carles Martínez

OGC Nice: Bułka – Bard, Todibo, Dante (C), Lotomba – Thuram, Rosario, Búdawí – Boga, Guessand, Moffi.
Náhradníci: Dupé – A. Baldé, Claude-Maurice, Cho, Laborde, Louchet, A. Mendy, Perraud, D. Traoré.
Trenér: Francesco Farioli

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Jeanne.
Předpokládané absence:

Toulouse FC

Diarra, Desler (oba nespecifikované zranění)
Abuchlál (poraněné koleno)
Genreau (kýla)

OGC Nice

Diop, Rosier, Sanson (všichni nespecifikované zranění)
Ndayishimiye (žluté karty)
Toulouse FC po boji vypadlo s portugalskou Benficou (1:2 venku, 0:0 doma). Naopak v lize ze zápasů s Monacem 2:1 a Lille 3:1 připsalo 100% úspěšnost.
OGC Nice výtečně úspělo v Coupé de France proti Montpellieru 4:1 a postoupilo již do čtvrtfinále, kde vyzve nejsilnějšího možného soupeře v podobě Paris Saint Germain.

O poznání hůře se daří tomuto týmu, který je zvyklý v posledních letech na pravidelnou účast v evropských pohárech, když ze tří zápasů uhrál pouhý bod se slabým Clermontem.
Toulouse FC (11) vyzve v jihofrancouzském souboji zdatnějšího konkurenta v podobě OGC Nice (4). Obě družstva dělí čtrnáct bodů.