1. česká hokejová liga - 46. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Poruba 2011 - 12. února 2024   17:30

Přerov
Přerov
02:58' Krisl (Chludil, Pospíšil) • 12:12' Chludil (Nemec, Kudělka) • 45:46' Pechanec (R. Černý)
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Poruba 2011
Přerov
Kostourek, Šudoma – Roischel, Hájková
Poruba 2011

Na startu třetí třetiny vyvinul Přerov na soupeře dobrý tlak, další gól ale oslavil „až“ v přesilovce. Porubští se nechali strhnout při napadání u mantinelu a ponechali až mnoho prostoru Antonínu Pechancovi, který si s Bláhou poradil střelou mezi betony. Dobrou šanci měl poté Zembol, na opačné straně pálil do břevna Klímek. Na 4:0 mohl zvýšit po pasu Chludila v úniku Pospíšil, trefil však pouze Bláhův beton. Zubři měli k tomuto počinu ještě několik dalších příležitostí, nakonec se ale museli spokojit „pouze“ s výhrou o tři branky. Hanáci pokračují ve skvělé formě, čtvrtý zápas z posledních šesti končí s nulou vzadu, zato Poruba si na skvělé domácí defenzivě s Postavou v zádech vylámala zuby. Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou!
59:58'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Tomáš Kudělka – 2 min., sekání.
59:13'
Lídr tabulky toho dnes skupince asi deseti fanoušků v sektoru hostů mnoho nenabídl. Skvělá přerovská obrana s Michalem Postavou v zádech má holt formu jako hrom.
58:00'
Rozebíhají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:22'
Hosté hrají v plném počtu, vzhledem ke zjevné frustraci, která z nich srší, to dnes ale na dramatizaci závěru utkání nevypadá.
56:28'
Porubě se podařilo vyhodit, domácí se ale nastěhovali zpět do útočného pásma. Březinova rána končí ve výstroji Bláhy.
55:29'
Zubři znovu nedaleko čtvrtého gólu! Krásnou přihrávkou našel u odkryté tyče Pšurný Antonína Pechance, ani ten ale druhou dnešní trefu zatím nezapsal!
55:22'
Akcie Poruby teď výrazně klesají. Marek Tvrdoň jde na 2 minuty za podrážení na trestnou lavici.
54:23'
Chludil opět útočil na třetí bod! Tentokráte se mu po skvělé přihrávce otevřel prostor na střelu, Bláhovu klec ale přestřelil!
53:54'
Vhazování před Michalem Postavou.
53:02'
Střondala se zkoušel prokličkovat středem pásma, proti kompaktní domácí obraně to byl ale marný pokus.
51:50'
Nouzového nahození Poruby znamená alespoň buly v útočném pásmu.
50:50'
Chludil mohl mít třetí kanadský bod v zápase! Klimíčkovi propadla přihrávka na modré, z čehož se urodil domácí brejk. Právě Chludil na sebe natáhl obránce a šikovnou přihrávkou uvolnil prostor Pospíšilovi, ten ale v nájezdu mířil pouze do Bláhova betonu!
50:06'
Březina nahodil kotouč od mantinelu a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
49:11'
Hanáci pokračují dál s velmi bystrou a zajištěnou defenzivou, Poruba si nemůže vypěstovat nic souvislého prakticky během celého zápasu.
48:31'
Ofsajd Poruby.
47:40'
Klímek bleskově po buly pálil do břevna!
47:36'
Domácí brankář Michal Postava sbalil porubské nahození do lapačky. Buly v pásmu Přerova.
47:17'
Berisha poněkolikáté v dnešním utkání pálil z levého kruhu. Minul.
46:13'
Další velká šance Přerova! O přihrávku zpoza branky si řekl Zembol, ten ale prudkou ranou horní rožek těsně netrefil.
45:46'
Přerov právě vstřelil branku!
Aktivní napadání u mantinelu ve třech hráčích se ale Porubě stává osudným! V pásmu totiž zůstalo až příliš mnoho pásma pro ANTONÍNA PECHANCE, kterého pasem od modré našel Černý. Domácí forvard měl před Bláhou doslova moře času, nevymýšlel ale žádné složitosti a hostujícího brankáře překonal mezi betony! Asistence: Robert Černý.
45:40'
Poruba dobře napadá podél mantinelu, Zubři zatím nemají klid na hokejkách.
45:12'
Vachovec vytlačil Zubry za modrou krátce po buly.
45:00'
Zubři si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase.

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
Aaron Berisha – 2 min., sekání.
44:30'
Razgals se dobře uvolnil, čehož si všiml Berisha, kotouč ale ve slibné pozici promáchl.
44:20'
Puk vyletěl mimo kluziště z přerovského pásma, kde se bude na vhazování pokračovat.
43:30'
Zubři teď svého soupeře dobře zatlačili v útočné třetině! Množství střel od modré a následné dorážky však Bláha vždy dokázal pokrýt!
42:52'
Březina vypálil od mantinelu přes clonu jen těsně vedle Bláhovy tyče.
41:33'
Berisha pálil z levého kruhu pouze doprostřed branky, Postava spolehlivě zasáhl.
40:57'
Ofsajd Přerova.
40:08'
Ta však vzápětí rozehrála pouze na zakázané uvolnění.
40:05'
Vhazování dopadlo lépe pro Porubu.
40:01'
Do druhé třetiny šel za dvougólového vedení Přerov, což platilo i po 25. minutě. Střondala vybídl do bleskového úniku Mrázka, který Postavu překonal mezi betony, než se ale kotouč došoural za brankovou čáru, stihl jej z nebezpečí vylovit Chroboček. Papírově silnější Poruba možná disponovala mírnou optickou převahou díky šikovnosti na hokejkách, velmi pevná defenziva Přerova jí ale mnoho nepovolila. A pokud ano, v brance byl Michal Postava. Ten ve 32. minutě skvělým přesunem vykryl tutovku v podobě úniku Tvrdoně s Mrázkem ve dvou. První přesilovku si zahráli o pět minut později Ostravané, domácí ji ale ubránili bez větších potíží. Třetí třetina bude pokračovat přibližně v 19:10.
40:00'
39:25'
Třináct sekund uplynulo v duchu soubojů u mantinelu, ze stejného místa se bude vhazovat i nyní.
39:12'
Poslední minuta druhé třetiny je v plném proudu, vhazování po pravici Postavy.
38:38'
38:13'
Přerov zvládl první oslabení dnešního zápasu bez větších potíží.
37:52'
A Střondala teď střílel úplně zbytečně. Puk vyletěl pouze do ochranné sítě namísto toho, aby Poruba kombinací využila toho, že jeden z bránících Zubrů zlomil hůl.
37:30'
Dobrá kombinace po ose Střondala – Lednický – Razgals končí na Postavově betonu!
37:01'
Pechanec odpálil puk až k Bláhovi, hosté už jsou ale zpátky za útočnou modrou čarou.
36:23'
Nakonec to ovšem netrvalo o moc déle, než přišla plnohodnotná přesilovka. Tu sehrává Poruba, která uspěla na buly.
36:13'
Tomáš Kudělka – 2 min., nedovolené bránění.
36:00'
První vyloučení přichází až nyní, přesto se bude pokračovat v pěti na obou stranách. Doudera se do sebe zaklesl s Goišem po souboji v rohu kluziště, jejich strkanice, ve které spadly oběma aktérům i helmy, končí dvěma minutami pro každého za hrubost.
35:48'
Zeleňák promeškal dobré rozestavení spoluhráčů a vhodný moment ke střele, Přerov ale bude pokračovat v útočném pásmu díky porubskému icingu.
35:13'
Berishova napůl střela – napůl vyhození žádným problémem pro Postavu. Buly po jeho levici.
34:39'
Tvrdoň vystřelil přes Březinu a poté měl možnost ještě dorážet, nyní se ale zlobí, že právě domácí útočník mu v zakončení zabránil sekáním. Ani po 35 minutách hry zatím nepřichází první vyloučení v zápase.
34:12'
Klimíčkův pokus najít Mrázka před brankou šel z hole naslepo. Postava si puk sebral sám.
33:59'
Zubři se nebojí střílet z různých pozic, díky čemuž poněkolikáté v zápase vybojovali buly v soupeřově třetině. Nápřah Dobši vytěsnil Bláha pouze do ochranné sítě.
33:43'
Vhazování po levici Michala Postavy.
33:21'
Zakázané uvolnění Přerova.
32:20'
Hosté teď v soupeřově pásmu mírně zatlačili, domácí ale počínající tlak dokázali zastavit. Na opačné straně vyslal dobrou ránu příklepem Chludil, Bláha zasahuje lapačkou.
31:22'
Michal Postava si teď vysloužil pořádně hlasité ovace domácího stadionu! Po buly v pásmu Poruby totiž zřejmě i s přičiněním soupeřovy hole upadl Indrák a hosté jeli sami ve dvou na brankáře. Tvrdoň nakonec zvolil nahrávku na Mrázka, Postava ale parádním přesunem stoprocentní příležitost vykryl!
31:11'
Zakázané uvolnění Poruby.
30:58'
Pšurný vystřelil z pravého kruhu, Bláha jeho ránu schoval do výstroje.
30:11'
Pospíšil zavezl kotouč do útočného pásma, slibně vypadající útok ale zmařilo špatné Nemcovo zpracování. Na puku opět Poruba.
29:20'
Buly v pásmu Přerova.
28:30'
Pro Nemce se rýsovala zajímavá příležitost úniku, Klimíček ale dokázal zablokovat Černého, který chtěl spoluhráči v útoku přihrávat.
27:21'
Střondalovu ránu Postava neudržel, ještě před tím, než se ale jeden z nejproduktivnějších hráčů ligy dostal k dorážce, domácí brankář puk přikryl lapačkou.
26:12'
Vachovec vybízel do dobré pozice vzdušnou přihrávkou Gřeše, ten ale na kotouč letící za domácího beka Černého nedosáhl.
25:28'
Buly před Ondřejem Bláhou.
24:23'
Poruba už slavila kontaktní branku, při Zubrech teď ale stálo všechno štěstí! Střondala vyslal do bleskového úniku Mrázka, který Postavu překonal mezi betony, puk ale za brankovou čáru nestihl doklouzat před tím, než ho odsud vylovil Chroboček!
23:42'
Zakázané uvolnění Přerova přichází poté, co Stehlík doslova zahodil nepřipraveného Jiřího Goiše.
22:53'
Na opačné straně využil clony před Bláhou Cubo, Goiš tečoval pouze vedle branky.
22:02'
Gřešův ambiciózní průnik středem hřiště Porubu sice dostal do pásma, žádné zakončení si ale Ostravané nevypěstovali.
20:21'
Hosté se stejně jako na startu první třetiny rychle vydali do útočného pásma. A nebezpečnou ránu opět vyslal Tvrdoň.
20:01'
Lídr tabulky byl nebezpečný hned po úvodním buly. Skvělou pozici však v gól nepřetavil Tvrdoň a ani chvíli po něm Krenželok. Z následného buly šli v čase 2:58 Zubři do vedení. Chludil se parádně uvolnil ve středním pásmu, dobře přečetl situaci a do druhé vlny hodil puk Jiřímu Krislovi. Ten se ve velké rychlosti ranou zápěstím nemýlil. Na ledě se odehrávala pořádná bitva o každý kotouč, která ani jednomu z celků nenechávala klid na hokejkách. Domácí se ale ve 13. minutě nastěhovali do útočného pásma, chvíli zde operovali a oslavili druhou branku. Skvělým pohybem setřásl za brankou soupeře Nemec, který puk naservíroval před branku Lukáši Chludilovi. Po prvním dějství tak vedou Zubři 2:0. Druhé bude pokračovat přibližně v 18:16.
20:00'
19:00'
Rozehrána byla poslední minuta první třetiny.
18:27'
Přerov opět nikam nemusí spěchat, Kudělka rozehrává od Postavovy klece.
17:17'
Do Vachovcovy rány zaklekl bez váhání Chroboček. Právě obětavost, výrazná defenzivní úspěšnost a schopnost na Postavu propustit co nejméně kotoučů je to, co Zubry od nového roku posouvá tabulkou vzhůru.
16:35'
Razgals si vybruslil od mantinelu do středu a zamířil na levou Postavovu tyč, domácí brankář ji ale vytěsnil špičkou lapačky.
16:00'
Icing Přerova.
15:49'
Na opačné straně se zase skvěle prezentoval Honejsek. Ladným pohybem a skvělou kličkou se zbavil dvojice soupeřů, na Postavu už si ale zblízka nepřišel!
14:57'
Bláha neudržel nahození kotouče, z čehož vyplynula nebezpečná dorážka pro Pechance! Ten však z ostrého úhlu rozvlnil síťku pouze zvenčí.
14:41'
Zubři mají opět klid na hokejkách za vlastní brankou, forčeking Poruby už tolik aktivní není.
13:08'
Na puk si teď sáhl také Postava, když se před jeho brankou odehrálo bekhendové zakončení Poruby. Buly v pásmu Přerova.
12:12'
Dlouhá pasáž bez přerušení končí druhou přerovskou brankou! Ani jednomu z týmů se nedařilo získat klid na hokejkách v útočném pásmu, Zubři to však dokázali. Hosté se dostali pod tlak a za brankou si skvěle počínal Nemec, který svým pohybem zmátl obránce a předložil puk před branku LUKÁŠI CHLUDILOVI. Ten si opět velmi dobře našel svůj prostor, uvolnil se v mezikruží a ranou z první k tyči nenechal Bláhu zakročit! Asistence: Richard Nemec, Tomáš Kudělka.
11:26'
Ofenzivní výlet Lednického, který ještě v lednu hájil barvy Přerova, končí na připravené defenzivě domácích.
10:41'
Zeleňák teď namazal kotouč do výhodných míst Gřešovi, vše ale velice rychle napravil. Pokračuje se dál.
10:01'
A Postava nemusel zasahovat ani nyní. Berisha dobrou pozici přetavil pouze ve střelu mimo bránu. Hraje se dlouho bez přerušení.
08:47'
Na ledě se odehrává intenzivní hokejová bitva. K vidění byla už pěkná řádka osobních soubojů. Zápolení o kotouč teď dává oddych zejména brankářům. Ti toho ovšem zase tolik nemuseli řešit ani v předešlých minutách.
07:05'
Domácí posílají na led čerstvé síly, s pukem čeká za brankou autor první branky Krisl.
06:25'
Puk vyletěl na střídačku hostů po souboji Klimíčka s Ministrem. Buly ve středním pásmu.
06:03'
Porubští hráči zkoušeli vypěstovat tlak v útočné třetině, jejich střely ale nebyly přesné. Domácí se nicméně osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
04:40'
Hostům se nepodařilo proniknout přes útočnou modrou, nyní zkoušejí zpoza své brány rozjezd útočné akce nanovo.
02:58'
Jsou to ovšem domácí, kdo po třech minutách zápasu otevírá skóre! Díky vyhranému vhazování ve vlastním pásmu se dopředu mohl vydat Chludil, který dobře přečetl roztaženou obranu Poruby a předložil puk do jízdy JIŘÍMU KRISLOVI, který dobrusloval z druhé vlny. Ten využil velké rychlosti a přesnou střelou zápěstím prostřelil Bláhu! Asistence: Lukáš Chludil, Tomáš Pospíšil.
02:47'
Lukáš Krenželok byl ve stoprocentní příležitosti, když dostal kotouč na hokejku u odkryté Postavovy tyče, zpracování mu ale nevyšlo a zároveň se na něj okamžitě nalepil domácí Březina, který celou situaci zachránil!
02:30'
Rozehrávka se teď ovšem nevydařila ani hostům. Zakázané uvolnění.
02:07'
Domácí si nerozuměli při rozehrávce ve vlastním pásmu vlivem aktivního napadání hráčů v červených dresech.
00:27'
Poruba se ihned po vyhraném buly vydala do útočné třetiny a pro Postavu si nachystala zaměstnání! Velmi dobrou pozici měl v mezikruží špatně pohlídaný Tvrdoň, domácí brankář ale zasáhl ramenem a kotouč udržel.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Postava (Schnattinger) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Krisl (C), Cubo, F. Němec – Březina, Pechanec, Mácha – Chludil, Nemec, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Zembol, Dobša.
Trenér: M. Mikeska

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Voráček, Gutwald, Lemcke, J. Stehlík – Tvrdoň, Střondala (A), P. Mrázek – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – Lednický, Christov, Krenželok (C).
Trenér: J. Režnar

Rozhodčí: Kostourek, Šudoma – Roischel, Hájková.
Přerov vs. Poruba
Poslední dva týdny pro přerovské hokejisty a jejich fanoušky mnoho vzruchu nepřinesly. Utkání 44. kola, které měli Zubři odehrát doma s Frýdkem-Místkem, bylo totiž pro marodku na straně hostů přeloženo, a tak se po týdenní zápasové pauze od hanáckého derby utkali jen se Vsetínem. Proti němu skončila parádní šňůra přerovských úspěchů a začala další více než týdenní reprezentační přestávka. Teď je ovšem opět řada na pasáži pořádně nabité hokejem. Základní část Chance ligy skončí za 19 dní, do kterých Zubři namačkají osm soubojů o body. Dnes vyzvou na svém ledě od 17:30 lídra tabulky z Poruby.¨

Přerov byl dlouhou dobu jedním z mála celků, který dokázal s Porubou zvítězit. Nejlepší tým druhé nejvyšší soutěže přetlačil v Kravařích 2:1 po nájezdech, to však byly proti Ostravanům dosud poslední body. V listopadové odvetě jim nestačili poměrem 3:4, o třídu lepší byl pak soupeř i na konci loňského roku. Zubři sice začali lépe díky Antonínu Pechancovi (6+11), do konce solidní první třetiny ale ještě stihl srovnat Lukáš Krenželok (6+12). S postupem času Hanákům začaly docházet síly a Poruba se jim vzdalovala. Také díky dvougólové dvojici Tomáš Šoustal (12+13) – Petr Mrázek (18+21) se nakonec červenobílí radovali z výsledku 6:2.

Oproti tomu, co svěřence Jiřího Režnara a Karla Suchánka drželo po celý průběh sezony na čele tabulky, si Poruba v poslední době pohoršila. Na začátku ledna přetnuli její sedmizápasovou výherní šňůru Znojemští (2:0), čímž započalo dosud nejhorší období lídra v sezoně. Z posledních 10 zápasů vytěžil „jen“ polovinu výher, přičemž ztrácel i s mužstvy z opačného konce tabulky. Vedle Znojma padl také s Frýdkem (3:4p) a Slavií Praha (0:1). Nyní však mají v zádech opět dvě vítězství – 4:3 se Vsetínem a 6:5 po nájezdech v Litoměřicích, kde předvedli nevídaný obrat z 0:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.