České Budějovice - Jihlava: Gól hostů, Gól hostů, Jihlavu dostal do vedení Josef Skořepa, 2:3

Střely na branku: 46 – 20
Střely mimo branku: 29 – 9
Nyní už je jasné, že Jihočeši neporazí Jihlavu ani na osmý pokus v této sezoně! Domácí hráči si tím značně zkomplikovali cestu za vysněným postupem do extraligy, naopak Dukla už má pravděpobnost, že bude hrát extraligu, velmi vysokou.

Motor dnes rozhodně nebyl horším týmem, značně hosty přestřílel a hráči se vydali na maximum. Ani to ale nestačilo. Tým z Vysočiny to zkrátka na Motor umí a domácí trpěli střeleckou nemohoucností.
59:08
Obrovský tlak Motoru před brankou Jihlavy!
58:44
České Budějovice vypálil na Svobodu, ale ten vyrazil kotouč. Puk je stále ve hře.
58:34
Za Jihlavu to je Šidlík, Čachotský, Říha, Hubáček a Seman. Za domácí Chovan, Novák, Fillman, Nouza, Heřman a na buly jde Vak.
58:34
Motor si bere oddechový čas a bude hrát v šesti. Teď už jde o všechno, na led půjdou ti nejlepší hráči.
58:21
Motor už hraje v šesti a vzápětí měl velkou šanci Tomáš Nouza, ale tentokrát svůj tým nespasil!
57:54
Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny, to už pro ně vypadá špatně.
57:02
Martin Heřman za brankou bojoval o puk, ale obránce ho dobře strážil. Puk pod Svobodou.
56:43
Filip Vlček to zkusil ze špatného úhlu od zadního mantinelu, ale na brankáře Dukly si nepřišel.
56:19
Domácí znovu kombinovali až moc a nakonec se nedostali ke střele. Do konce zápasu zbývají necelé čtyři minuty.
55:49
Hraje se v obranném pásmu Jihlavy, ale Českobudějovičtí se stále nemohou dostat k ohrožení branky.
54:09
Tomáš Vak adresoval pěkný pas na Štěpána Hřebejka, jenž ale znovu neproměňuje v dobré střelecké příležitosti.
53:33
Další pokus Motoru po střele Fillmana od modré čáry. Motor se marně snaží o vyrovnání.
52:59
Michal Chovan dostal od Tomáše Vaka puk na bekhend, ale i tak z toho byla slušná šance. Sudí už poněkolikáté píská průjezd domácích brankovištěm.
52:24
Jakub Suchánek to zkusil hned po vyhraném vhazování od modré čáry, ale Svoboda chytil puk do výstroje.
51:59
Domácí si nerozuměli na útočné modré čáře a ztratili pásmo. Čas se krátí a Motor teď musí zapnout na plné obrátky.
50:22
Dukla právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš. Neschopnost domácích proměňovat šance nezůstala bez odezvy. Jihlavští učebnicově vyřešili přečíslení dva na jednoho a slaví vedoucí branku! Jiránek naservíroval na osu hřiště puk JOSEFU SKOŘEPOVI, který ranou z první trefil puk do sítě. Asistence: Tomáš Jiránek a Petr Šidlík.
50:16
Michal Chovan tečoval střelu od modré čáry a byla to velká šance!
49:39
Jakub Babka si vzal puk a snažil se lišácky obkroužit branku, ale nepovedlo se mu puk zasunout kolem betonu brankáře Jihlavy.
49:10
Martin Heřman slušně vypálil golfákem od levého mantinelu a Svoboda se musel snažit.
48:46
Domácí jsou v pěti.
48:18
Domácí dlouho nemohli vyhodit puk, hosté ho sice měli pod kontrolou, ale Kváču neohrozili.
46:46
Tohle není příjemné pro Motor. Zaprvé Miloslav Čermák oslabil tým na dvě minuty kvůli krosčeku, o chvíli později si vysloužil ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Jakub Babka.
46:39
Tomáš Čachotský teď zahrozil na druhé straně. Jeho střela přes obránce byla nebezpečná, ale Kváča si ji pohlídal.
46:09
Jakub Suchánek pálil od modré a Luboš Rob, který projel před Svobodou, puk lehce tečoval. Svoboda by neměl šanci reagovat, ale podařilo se mu ramenem puk vytěsnit nad branku!
45:45
Přesilovka domácího celku právě skončila. A dala se zahrát lépe.
44:54
Michal Chovan hledal u vzdálenější tyče diagonální přihrávkou Filipa Nováka, který ale nezpracoval v rozhodující chvíli puk!
43:45
Důrazný forvard Michal Důras fauloval Miloslava Čermáka vysokou holí a oslabí svůj mančaft.
43:40
A máme tu další pěkný hit. Tentokrát si Michal Chovan vyšlápl na Radka Hubáčka.
43:21
Motor přesunul hru před Svobodu a Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.
42:48
Adam Zeman se dostal ke střele na Kváču, který ale včas sklapl betony.
42:21
Josef Skořepa u mantinelu čistě sroloval Žigu Pavlina, kterého zásah evidentně hodně bolel. S domácím bekem to nevypadá moc dobře.
41:31
Michal Chovan chyboval v rozehrávce a Michal Důras mohl uhánět sám na branku! Kváča ale skvěle zasáhl a uchránil domácí od pohromy.
40:56
Jihlava se dostala do útočné třetiny, ale Kváča ještě nemusel zasahovat.
40:23
Mitch Fillman se nahozením od modré čáry snažil k tečování vybídnout Miloslava Čermáka, který ale nepřekonal Svobodu z následné dorážky.
40:01
Střely celkem: 50 – 20
Střely na branku: 34 – 14
Druhá třetina byla s ještě větším nábojem než první část. Kromě pár pasáží se hrálo hlavně v obranném pásmu Dukly. Domácí byli svými fanoušky hnáni za vyrovnáním a vyplatilo se – ve druhé třetině Motor srovnal skóre a nadále bojuje o extraligovou účast. Jak již bylo zmiňováno – domácí si dnes nemohou dovolit zaváhat. Buďme natěšeni na třetí třetinu.
40:00
39:37
Mitch Fillman nahazoval puk od červené čáry a zajistil Motoru vhazování v útočném pásmu krátce před přestávkou.
39:12
Po tvrdém souboji Miloslava Čermáka a Davida Kajínka zůstává jihlavský hokejista ležet otřesený na ledě.
39:02
Utkání dostalo nový náboj. Probíhá poslední minuta druhé třetiny a hráči se po přerušení hry znovu pošťuchují.
37:46
České Budějovice právě vstřelily branku!
To je návrat do sestavy jako hrom! TOMÁŠ NOUZA stihl jen první tři utkání play-off WSM ligy a do sestavy se vrátil až nyní. Hlavně kvůli střelecké nemohoucnosti Motoru. Dnes se stal prvním hráčem domácího týmu, který vyzkoušel střelu z úhlu, a vyplatilo se. Díky jeho kulišárně, když vypálil z nulového úhlu nad rameno Svobody, České Budějovice vyrovnávají. Asistence: Filip Vlček.
36:46
Další závar v brankovišti Svobody. Štěpán Hřebejk ani nikdo z jeho spoluhráči ale nedokázal dotlačit kotouč za brankovou čáru.
36:25
Domácí znovu předržovali kotouč a nedostali se ke střele.
35:26
Jihlavští se dostali do dobré šance, když střelu od modré čáry tečoval Tomáš Čachotský! Kváča ani nevěděl, jak puk chytil.
34:49
Šidlík nahodil puk do pásma, ale hostující tým v útočné třetině dlouho nepobyl.
33:25
Jihlava vyhodila kotouč do útočného pásma a českobudějovický gólman se tak dlouho rozhodoval, zda pro něj má vyjet, až raději zůstal v brance. Tomáš Jiránek se k němu dostal a zkusil blafák do bekhendu, který ale Kváča vyrazil betonem.
32:50
Domácí to stále zkoušejí, nyní čtvrtá řada bojuje o puk v útočné třetině. Hosté se stále úspěšně brání.
31:27
Motor nadále pokračuje ve své aktivitě a je nebezpečný před jihlavskou brankou. Střelám Jihočechů ale stále něco chybí.
30:46
Ke střele se dostal Adam Zeman z levého kruhu, ale Kváča na puk dobře viděl.
29:29
Domácím trvalo tak dlouho než vystřelili, až se nedostali ke střele. Jejich přesilovka končí.
28:31
Rána Tomáše Nouzy letěla z pravého kruhu a byla dostatečně důrazná. Bohužel pro Jihočechy však letěla mimo tři tyče.
28:12
A podařilo se jim to, Motor měl útočícího hráče v brankovišti.
28:05
Jihlavští už nemají sílu a potřebují přerušit hru.
27:40
Michal Chovan si vybruslil na pravý kruh a orazítkoval vzdálenější tyč!
26:47
Domácí hrají tuto přesilovou hru o poznání lépe než při předchozích možnostech. Zatím kombinují před Svobodou.
26:11
Tomáš Nouza tvrdě pálil z pravého kruhu a těsně před Svobodou ještě tečoval Miloslav Čermák! Jen taktak, že si kotouč nenašel cestu do branky!
25:29
Emoce stříkají na všechny strany. Petr Šidlík se nejprve vyfauloval sekáním, při odjezdu na trestnou lavici pak ještě znovu zbytečně atakoval Žigu Pavlina a inkasoval další dvouminutový trest za nedovolené bránění. Motor bude hrát čtyřminutovou přesilovou hru.
24:18
Domácí se přece jen dočkali a prosadil se vskutku sváteční střelec! Při signalizované výhodě se Motor držel v útočné třetině a na modré se dostal puk k JÁNU MUCHOVI. Ten si vyjel na hranici kruhu, nejprve naznačil střelu a poté už zamířil přesně mezi lapačku a beton na vzdálenější tyč. Asistence: Jakub Babka a Tomáš Vak.
23:53
Půža se vrací na led a Jihlava je kompletní.
23:25
České Budějovice se sice dostanou k mnoha střelám, jen zlomek z nich ale míří na branku.
22:18
Michal Chovan měl ohromnou šanci po střele z mezikruží, ale Svoboda ho vychytal!
21:53
Obránce Václav Půža je vyloučený na dvě minuty za vysokou hůl a Motor si vyzkouší přesilovou hru.
21:00
Jihlava se dostává do dvoubrankového vedení a situace už je pro Motor více než kritická! Zeman poslal puk mezi kruhy FILIPU SEMANOVI, jenž pohotovou střelou trefil ideálně mezi lapačku a beton. Dukla podruhé využila početní výhodu. Asistence: Adam Zeman.
20:35
Filip Seman tvrdě pálil z pravého kruhu a fanouškům domácího celku zatrnulo! Puk ale letěl nad bránu.
20:01
V první periodě bylo na obou mužstvech znát, že dnes jde o hodně. Hráči jsou namotivovaní, někteří možná až příliš, a nehraje se v rukavičkách. Motoru je jasné, že dnes musí zvítězit, a držel se velkou část první třetiny v útočném pásmu. Ani to ale nestačilo, Jihlava dala gól z dlouhatánské přesilovky pět na tři, a díky tomu vyhrála první třetinu. Rozhodčí se dnes také činí – v první třetině padlo 11 menších trestů a jeden desetiminutový.
20:00
19:42
Martin Heřman dostává 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
19:37
Hosté přečkali další oslabení a už jsou v plném počtu.
18:58
Domácí jsou stále usazení v útočné třetině, ale tentokrát se jim nedaří lépe kombinovat.
18:00
Střelu obránce Nováka tečoval před brankou Čermák a následně se k dorážce přímo v brankovišti dostal Rok Pajič! Je neuvěřitelné, co dnes brankář Jihlavy předvádí.
17:54
Jihočeši měli znovu velké šance před Svobodou, ale ten je dnes opravdu výborný. Domácí na něj zatím nemohou najít recept.
17:37
Jihlavští vyhazují puk z obranného pásma mimo hřiště a sudím to neuniklo. Potrestaným hráčem je Radek Hubáček.
16:52
Vyložená šance Motoru, ale znovu to není gól! Střelu od modré čáry nejprve Štěpán Hřebejk šikovně tečoval, vzápětí se ještě dostal k dorážce a puk se zastavil o brankovou konstrukci.
15:59
Jihlava se znovu podívala do útočné třetiny, ale Kváča zatím může být klidný. Českobudějovičtí jsou zatím v první třetině aktivnější, vedení nicméně drží tým z Vysočiny.
14:32
Domácí jsou znovu pevně usazeni před Svobodou, který ale všechny šance Jihočechů chytá.
14:00
Hosté jsou v plném počtu. Spousta ran motoráků míří vedle branky.
13:26
Mitch Fillman vypálil od modré čáry a diváci v Budvar aréně se začali radovat. Puk ale mířil jen do boční síťky.
12:20
Říha s Vakem se vrací na led a pokračujeme hrou pět na čtyři.
12:00
Jihlavský David Kajínek dostává dvě minuty za hákování a bude se tedy hrát 20 sekund čtyři na tři.
11:22
Českobudějovičtí ostřelují branku Jihlavy. Žiga Pavlin a jeho tvrdá rána ale netrefila branku.
10:58
Motor se nemohl dostat z pásma, ale nakonec se mu to podařilo, a Martin Heřman z následné akce vypálil alespoň propagační střelu na Svobodu.
10:20
Jak je při takových situacích běžné, sudí vylučuje po jednom hráči na obou stranách. Jiří Říha dostává dvě minuty za hrubost, Tomáš Vak za sekání.
10:20
10:20
Střela kapitána Filipa Nováka byla hodně nebezpečná, ale Svoboda ji vyrazil v poslední chvíli betonem! Následně se strhla další bitka. Jihlavští si dnes svého gólmana hlídají obzvláště důsledně.
08:53
Motor si po delší době může trochu oddechnout, jelikož už hraje v pěti.
08:22
Domácí už jsou alespoň ve čtyřech. Ještě zhruba minutu se takto budou bránit.
07:28
Při tak dlouhé přesilovce pět na tři se branka v síti Motoru zřejmě dala čekat. Obránci Dukly si vyměnili puk na modré čáře a DAVID KAJÍNEK poslal puk z pozice pravého beka přesně ke vzdálenější tyči. Domácí budou stále hrát ve třech. Asistence: Michal Důras a Josef Skořepa.
07:15
Střelu obránce Šidlíka od modré čáry chytil Kváča celkem v pohodě. Letěla mu přímo do klína. Hned poté byla ale situace před brankou vyhrocená.
06:53
Tohle se jen tak nevidí. Sudí jsou dnes hodně přísní na Motor, protože posílají dalšího jeho hráče na trestnou lavici! Žiga Pavlin dostává dvě minuty za sekání.
06:48
Petr Šidlík vypálil od modré čáry a Kváča vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.
06:22
Pozor, tak to může být jeden z rozhodujících momentů zápasu! Miloslav Čermák dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Motor jde do tří! Dvojnásobnou přesilovku bude Dukla hrát 1:43.
06:05
Domácí faulují a na trestnou lavici si odchází za hákování sednout Michal Chovan.
05:56
Do útočného pásma se po delší době dostala Jihlava a Kváča hned musel zasahovat.
05:13
Hraje se pět na pět.
04:53
Další výborný šance domácích! Michal Chovan se dostával ke střele z mezikruží, ale puk byl zblokován a následně se k němu dostal Miloslav Čermák. Ten byl sám před Svobodou, ale ani on nedokázal brankáře Dukly ošálit.
04:26
Pěkná střela Filipa Vlčka, který ale nemířil přesně. Svoboda puk vyrazil do rohu.
03:51
Tomáš Nouza dostal puk na hranici kruhů, ale jeho střelu z dobré střelecké pozice zblokoval Kajínek do ochranné sítě!
03:13
Za následnou potyčku jsou vyloučeni hráči z obou mužstev. Hostující Jiří Říha i domácí Štěpán Hřebejk dostávají menší tresty za hrubost.
03:13
03:13
Obrovská šance Motoru, v níž se ocitl Štěpán Hřebejk! Ten měl puk úplně sám před brankou a vedle měl ještě lépe postaveného spoluhráče. Forvard Jihočechů měl dost času, ale akci vzal na sebe a nenaložil s ní dobře. Svoboda podržel Duklu.
02:48
Jiránek je na ledě a Jihlava je v pěti.
02:31
Střela Mitchella Fillmana od modré čáry nedoletěla až na branku. Motoru končí přesilovka a připsal si jen jeden střelecký pokus.
01:41
České Budějovice se dostaly ke střele a byl to konkrétně Filip Vlček. Ten ale pálil doprostřed brány, a tak to velké ohrožení branky nebylo. Vzápětí se pustil do potyčky s Tomášem Jiránkem. Úvodní minuty naznačují, že dnes to bude opravdu vyhecované. Není divu, jde o hodně.
00:48
Filip Seman je prvním vyloučeným hráčem utkání a Motor bude mít hned zkraje zápasu přesilovku. Jeho přestupkem bylo nedovolené bránění.
00:20
Mitch Fillman špatně rozehrál z vlastního pásma na Miloslava Čermáka a puk letí na icing.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, M. Čermák (A) – Nouza, Vlček, Heřman – Hřebejk (A), Vak, Rob – Dostálek, Babka, Šulek – Bárta.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Brož) – Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb – Jiránek, Skořepa, Anděl – Čachotský (C), Seman (A), Zeman – Důras (A), Hubáček, Diviš – D. Čermák, Březina, Jícha – Danišovský.

Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Jelínek, Komárek.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Jihočeši letos nemohou najít na tým z Vysočiny recept. Za žádnou cenu. Už sedmkrát spolu letos oba celky změřily síly a pokaždé uspěla Jihlava! Kromě posledního duelu, který se hrál v neděli a Dukla jej vyhrála 5:1, byly všechny zápasy maximálně vyrovnané a o gól. Jihlava vyhrála i poslední soutěžní duel v sezoně 2015/16, takže její vítězná šňůra je už dokonce osmizápasová.

9. baráž: Jihlava – České Budějovice 5:1

Celkově v letošní sezoně tedy Motor získal ze vzájemných duelů 4 body a Dukla 17.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Zlomí Motor jihlavské prokletí? To je hlavní téma našeho zápasu. Zlomit ho totiž musí. Tedy pokud chce hrát příští rok extraligu. Českobudějovičtí jsou aktuálně na třetím místě a nutně potřebují vyhrát za tři body. Před domácími fanoušky by to za normálních okolností být takový problém neměl, jenže Motor doma v baráži ve čtyřech případech třikrát padl. Spekuluje se o startu kanonýra Nouzy, který by domácím mohl pomoct se stříleným gólů.

Nejproduktivnější hráči:
Miloslav Čermák – 6 bodů (3+3)
Michal Chovan – 6 bodů (2+4)
Žiga Pavlin – 5 bodů (1+4)

Sestava z posledního utkání:
Kváča (51. Gába) – Fillman, Novák, Pavlin Pýcha, Vráblík, Mucha – Chovan, Pajič, Čermák – Fronk, Vlček, Heřman – Hřebejk, Vak, Dostálek – Šulek, Škoda, Babka.
HC DUKLA JIHLAVA
Hosté jsou jednoznačně nejpříjemnějším překvapením celé baráže. Od začátku byla Jihlava pasována spíše do role největšího outsidera v bitvě o nejvyšší soutěž, už úvodní kola ale ukázala, že tomu tak nebude. A dokonce nyní – tři kola před koncem baráže – se Dukla vyhřívá na vedoucí pozici a s velkou šancí na to, aby si vybojovala extraligovou příslušnost. Do utkání na ledě Motoru jde hlavně díky bilanci ve vzájemných zápasech jako favorit.

Adam Zeman – 9 bodů (4+5)
Petr Šidlík – 7 bodů (3+4)
Filip Seman – 6 bodů (4+2)

Svoboda – Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb – Jiránek, Skořepa, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Důras, Hubáček, Diviš – Čermák, Jícha, Anděl.
Vážení sportovní fanoušci, vítám vás u sledování online textového přenosu z 10. kola baráže o extraligu. V úterním utkání zajíždí HC Dukla Jihlava do Budvar arény, kde ji pohostí ČEZ Motor České Budějovice. A půjde opravdu o hodně! Proto neváhejte sledovat náš přenos od 17:30.