Pro dnešek je to ode mě vše, na počtenou u zítřejšího online přenosu z Mannheimu.
Končí první z dvojzápasu mezi Německem a Českou republikou. Z vítězství se radují hráči domácích, kteří rozhodli o osudu utkání převážně ve druhé třetině. Největší zásluhu na vítězství má Yasin Ehliz, který vstřelil tři branky a na jednu přihrál.
Nejlepší hráči utkání:

Česká republika – Roman Horák.
Německo – Yasin Ehliz.
59:36
Česko právě vstřelilo branku!
Češi nakonec snižují. TOMÁŠ HYKA dostal dobrou přihrávku a z vrcholu kruhu se nemýlil. Asistence: Jan Rutta.
59:08
Furch nahrál přesně na hokejku Noebelsovi, ten ale odkrytou bránu netrefil.
58:30
Celá hala stojí na nohou a skanduje.
58:18
Ruttova střela od modré končí v lapačce Pielmeiera.
57:43
Vyloučení v týmu Německo (Schütz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:27
Německo právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba Jana Rutty. ten na brankové čáře přišel o kotouč, kterého se zmocnil YASIN EHLIZ a ten překonává Furcha. Navíc kompletuje hattrick. Asistence: Patrick Reimer, Brent Raedeke.
57:11
57:00
Po zmatku při vhazování je hra vykázána do středního pásma.
56:55
Zblokovaný kotouč skončil v ochranné síti. Furch se vrací do brány.
56:46
Hykova dělovka míří mimo.
56:23
Češi jsou sice usazeni v pásmu, ale moc nestřílejí.
56:02
Kotouč je v obranném pásmu Česka.
55:42
Hosté hrají v šesti, Furch na střídačce.
55:15
Oddechový čas pro Českou republiku.
55:11
Schütz se provinil hákováním a dostává dvě minuty.
55:03
Česká republika hraje v šesti v signalizované výhodě.
53:38
Nedáš – dostaneš. Kubalík nejprve neproměnil samostatný nájezd, vzápětí ujeli domácí, Zerressen poslal přihrávku na YASINA EHLIZE, který bekhendem trefil.Asistence: Pascal Zerressen, Patrick Hager.
53:11
Ofsajd Německa.
Dnešní utkání sleduje 6 550 diváků.
52:56
Raedeke vyslal nenápadnou střelu, Furch byl ale pozorný.
52:33
Oppenheimer čekal před bránou na teč, dříve ale zasáhl Furch.
51:50
Hagerovu dělovku z výborné pozice vyráží Furch ramenem.
51:24
Němcům nyní stačí odrážet útoky hostů.
50:44
Češi se drží v útočném pásmu, ale nedostávají se k zakončení.
50:12
Ofsajd domácích Němců.
49:27
Oppenheimer neprošel přes Musila k zakončení.
48:47
Další icing pro domácí.
48:28
Pokračovat se bude po komerční přestávce.
48:21
Přísné zakázané uvolnění pro domácí.
48:00
Čechům nyní moc nevycházejí přihrávky, je to spíš takové nahazování na spoluhráče.
47:16
Ani střela Košťálka nevyvedla domácího brankáře z míry.
47:10
Střelu Kašpara pokryl Pielmeier tygřím skokem.
47:05
Sekáč kotouč také neprocpal do brány.
46:25
Birner už měl napřaženo v dobré pozici, kotouč ale nechal za sebou.
46:00
Poskakující kotouč raději Pielmeier přikryl lapačkou.
45:26
Hra se nyní trochu zklidnila. Oba týmy se ale snaží pořád hnát do útoku.
44:33
Šulák se z rychlého kontru trefoval mezi betony Pielmeiera, ten byl ale pozorný.
44:02
Nebezpečný kotouč letící vysoko nad ledem zkrotil těsně před dojíždějícím hráčem Furch.
43:39
Jakub Jeřábek odchází s poraněným ramenem do kabiny, uvidíme, zda bude fit alespoň na zítřejší utkání.
43:18
Plachta nebezpečně tečoval před bránou, naštěstí pro Čechy mimo bránu.
42:49
Už už se domácí dostávali do dalšího brejku, ale jeden z obránců vleže odpálil kotouč od jejich hokejek.
42:32
Hanzl nahazoval před bránu a s velkým štěstím zachytil brankář odražený kotouč.
42:13
Následně poslali Němci kotouč na zakázané uvolnění.
41:55
Kousal se dostal mezi kruhy ke střele, bránu ale minul.
41:21
41:21
Ehliz útočil z brejku na hattrick, branku ale minul.
40:31
Domácí několikrát vyhodili až k Furchovi.
40:01
To byla třetina! Zaplněná hala v Norimberku viděla sedm branek, z toho šest jich padlo v období mezi 32. a 36. minutou. V gólové přetahované jsou zatím úspěšnější domácí a německé hráče vyprovází z ledu skandovaný potlesk, protože nad favorizovaným českým týmem vedou o dvě branky. Další třetina začne přibližně v 17:41.
40:00
39:52
Jeřábek pálil od modré bez přípravy, jeho rána proletěla těsně kolem pravé tyče německé branky.
39:21
Noebels v souboji u mantinelu trefil vysokou holí jednoho z českých hráčů a národní tým si zahraje přesilovku.
39:05
YASIN EHLIZ si na svém domácím ledě počínal zkušeně, studeného Furcha prostřelil ranou po ledě mezi betony.
39:05
Yasin Ehliz byl v samostatném úniku zahákován a miláček domácího publika pojede trestné střílení.
38:35
Němci velmi aktivně napadají a způsobují českým obráncům problémy v rozehrávce.
37:59
Parádní ránu z první vyslal od modré Libor Šulák, ale Pielmeier se na brankové čáře roztáhl a lapačkou ukryl puk ve své moci.
36:23
Hra se po frenetických několika minutách trochu zklidnila, Češi s pukem na holi se pokouší o vyrovnání.
35:31
Pavel Francouz opouští bránu a pouští místo sebe Dominika Furcha.
35:31
No, tak to asi nikdo po první třetině nečekal. Po pár minutách je skóre místo 1:0 hned 4:3. BERNARD EBNER dostal přihrávku mezi kruhy a trefil přesně roh branky. Asistence: Yasin Ehliz, Patrick Hager.
35:07
Tak to je neuvěřitelné, obrany si zřejmě daly nyní volno. Holík poslal přihrávku skrz útočné pásmo na TOMÁŠE HYKU, který se nemýlil, Je opět vyrovnáno. Asistence: Petr Holík.
34:21
Tak to je doslova gólová smršť! Na levé straně se ke kotouči dostal PHILIP GOGULLA, který trefil kotouč přesně pod horní tyč. Asistence: Moritz Müller, Patrick Hager.
33:13
A další rychlý gól! Kubalík přihrával od modré čáry na pravou stranu, kde stál JAKUB LEV, jehož střela propadla Pielmeierovi mezi betony. Asistence: Dominik Kubalík, Jan Košťálek.
32:53
Domácí hráli v signalizované výhodě v šesti, rozestavili se v útočném pásmu a DENIS REUL parádní ranou vymetl pavučiny z rohu brány Francouze. Asistence: David Wolf, Thomas Oppenheimer.
32:16
Holík z velkého úhlu míjí bránu.
31:54
Jan Rutta vypálil od modré čáry, před bránou byl výborně postavený ROMAN HORÁK, který jeho střelu tečoval mimo dosah Pielmeiera. Asistence: Jan Rutta.
31:17
Hyka jen těsně míjí bránu.
30:45
Ani Řepík nepropálil domácího brankáře.
30:34
Červenka dostal výbornou přihrávku, jeho pokus ale lapil Pielmeier.
30:07
Jeřábek poslal dělovku, ale hodně mimo bránu.
30:00
Patrick Hager inkasuje dvě minuty za sekání, šance pro Čechy na vyrovnání.
29:30
Ofsajd domácí reprezentace.
29:23
Hyka vyslal od modré povedenou střelu, Pielmeier je ale zatím neprůstřelný.
28:50
Kotouč skočil otevřenými dvířky na hostující střídačku, vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.
28:21
Opět velmi dlouhé střídání, Němci aktivně napadají.
27:25
Dvě velké šance Čechů. Nejdříve si vybruslil mezi kruhy Lev a poté dorážel Kubalík tvrdou ránou, se vším si ale Pielmeier poradil.
26:43
Šulákova střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Němců.
26:30
Tak až nyní zasáhl Francouz a celá pětka odchází ztěžka na střídačku.
26:16
Češi nemohou zatím vyrovnat a hlavně obránci mají již velmi těžké nohy.
25:15
Hosté si nyní několikrát nerozuměli v obranném pásmu, tak raději kotouč jen odevzdali.
24:48
Sekáč se od modré čáry neprosadil.
24:44
Pielmeier chtěl rozehrát kotouč, ten mu však utekl, tak ho raději pokryl lapačkou.
24:31
Rutta od modré čáry míjí bránu.
23:40
Edner od modré čáry nepřekvapil českého brankáře.
23:04
Wolf mířil bekhendem k tyči, Francouz tam měl ale připravený beton.
22:50
Francouz si připisuje první zákrok ve druhé třetině.
22:40
Češi jsou stále u kotouče, nyní se ale provinili zakázaným uvolněním.
22:08
Horák zkoušel střelu přes obránce, ten ale kotouč zblokoval do rohu kluziště.
21:35
Němci se hrnuli do útoku, ale o kotouč přišli.
21:01
Sekáč při úniku dva na jednoho zvolil střelu, bránu netrefil a řádně si za to vynadal.
20:39
Češi okamžitě napadají za brankou Němců.
20:01
V první třetině byl k vidění rychlý hokej plný brejků převážně na české straně. Do vedení se ale dostali domácí, když si v přesilové hře vybruslil Brent Raedeke a bekhendem poslal kotouč za záda Francouze. Druhá třetina začne přibližně v 16:48.
20:00
19:55
Tři velké šance na straně České republiky neznamenají gól. Pielmeiera nepropálili Holík, Musil ani Kousal.
19:30
Kousal rychlým nahozením nenašel nikoho ze spoluhráčů.
18:44
Kotouč nebezpečně poletoval v blízkosti domácí brány, obrana ho ale rychle odklidila.
18:22
Kundrátkovu ukrytou střelu od modré lapil Pielmeier do lapačky.
17:58
Červenka mířil do horního rohu branky, ten však netrefil.
16:52
Hosté v plném počtu. Němci se tlačili do útoku, ale obrana Čechů byla tentokrát pozorná.
16:49
Francouz obloučkem posílá kotouč do středního pásma.
16:01
Sekáč vyhodil alespoň do středního pásma.
15:31
Raedeke hledal zpoza brány spoluhráče, kotouč však poslal až za svého brankáře.
15:15
Ofsajd brzdí útočné snahy Německa.
14:58
Střela Riedera byla zblokována do ochranné sítě.
14:52
Polášek je dalším, který oslabuje Českou republiku, zbytečně podrazil svého soupeře ve středním pásmu a dostává dvě minuty.
14:39
Kousal jel opět sám na brankáře, Pielmeier si ale s jeho zakončením poradil a drží svůj tým.
13:54
Hostům přesilovka vůbec nevyšla, domácího brankáře prakticky neohrozili.
13:38
12:51
Němci výborně napadají a nepouští Čechy ze svého obranného pásma.
12:18
Červenka se z hranice kruhu neprosadil.
11:59
Vhazovat se bude před Pielmeierem.
11:38
Kai Hospelt dostává dvě trestné minuty za hákování.
11:28
Hospelt opět zkoušel zakončení bekhendem, tomu to tentokrát nevyšlo.
10:57
BRENT RAEDEKE si vybruslil zpoza brány a nikým neatakován bekhendem prostřelil Francouze. Asistence: Christian Ehrhoff, Patrick Reimer.
10:17
Dominik Kubalík inkasuje dvě minuty za podražení.
10:12
Patrick Hager byl sám mezi kruhy, jeho pokus Francouz propustil jen těsně vedle tyče.
09:55
Musil od modré netrefuje bránu.
09:30
Raedeke ukořistil kotouč, ale nedokázal vystřelit.
09:07
Horák přestřeluje bránu, následně si další zákrok připisuje domácí brankář.
08:54
08:50
Poláškovu střelu od modré kryje Pielmeier.
08:28
Hördler od modré také těsně míjí.
08:15
07:37
Gogulla výborně tečoval, kotouč projel jen těsně vedle tyče.
07:06
Holík se zmocnil kotouče a vyhazuje až za Pielmeiera.
06:25
Rieder neprocpal bekhendem kotouč k Francouzovi.
06:15
První přesilovka patří Němcům, Kolář je vyloučen za vražení na hrazení.
05:57
Ehliz čekal na modré čáře tak dlouho se střelou, až přišel o kotouč.
05:22
Kubalíkovi utíká kotouč za hostující bránu.
04:53
Špatná rozehrávka Česka znamená další zakázané uvolnění.
04:42
Hager střílel z otočky, jeho pokus ale zastavil Kousal.
04:14
Sekáč v útočném pásmu zkoušel stahovačku, po které by šel sá mna brankáře. Domácí obránce byl ale pozorný.
03:22
Řepík ujížděl do samostatného nájezdu, který ale neproměnil.
03:02
Oppenheimer nahazoval zpoza brány nebezpečně před Francouze, k tomu ale kotouč doputoval a neměl problém se zakončením.
02:26
Zakázané uvolnění České republiky.
01:47
Polášek nahazuje do útočného pásma, kde ale Češi o kotouč přišli.
00:59
Střela Reila plachtila obloučkem k bráně, ale přelétla ji.
00:26
Červenka vypíchl kotouč obraně, ale již nedokázal zakončit, Vhazování před Pielmeierem.
00:10
Češi se hned dostávali do zakončení, ale střela skončila v ochranné síti.
00:01
Odzněly národní hymny, utkání za pár okamžiků začne.

Německo: Pielmeier (Endras) – Reul, Zerressen, Ehrhoff, Hördler, Ebner, Akdag, Müller – Rieder, Hospelt, Oppenheimer, Plachta, Ehliz, Hager, Schütz, Gogulla, Wolf, Noebels, Raedeke, Tiffels

Česko: Francouz (Furch) – Musil, Rutta, Košťálek, Kolář, Polášek, Kundrátek, Šulák – Řepík, Červenka, Birner, Kašpar, Jeřábek, Sekáč, Hyka, Holík, Kousal, Lev, Hanzl, Kubalík, Horák

Rozhodčí: Bauer, Rohatsch – Flad, Lajoie.
Oba týmy jsou nyní na předzápasovém rozbruslení.
Arena Nürnberger Versicherung má kapacitu pro hokejová utkání zhruba 8 tisíc míst, aktuálně zbývá k prodeji pouze tisíc lístků, očekává se tedy bouřlivá atmosféra, jelikož stadion sám o sobě není moc velký.
Ještě jednou dobré sobotní odpoledne, tentokrát přímo z krásné hokejové haly v Norimberku.
Na aktuální soupisce jsou hned tři hráči, kteří v letošním roce nastoupí za reprezentaci poprvé. Těmi jsou Roman Červenka, Jan Rutta a David Musil. Pro toho to bude vůbec první utkání za seniorskou reprezentaci.
Dnešní utkání by měl odchytat Pavel Francouz, to zítřejší zase Dominik Furch.
K dnešnímu utkání velmi pravděpodobně nastoupí Jakub Jeřábek, Jan Kolář, Michal Řepík, Michal Birner a Roman Červenka, kteří po utkání odcestují domů a druhé utkání hrát nebudou. Trenér Jandač chce podle svých slov šetřit hráče před nadcházejícími hrami v Českých Budějovicích a samozřejmě před samotným Mistrovstvím světa v Německu a Francii.
Aktuální soupiska České republiky:

Brankáři: Pavel Francouz, Petr Mrázek, Dominik Furch.

Obránci: Jan Kolář , Adam Polášek, Jakub Jeřábek, Tomáš Kundrátek, David Sklenička, Milan Doudera, Libor Šulák, Jan Košťálek,, Jan Rutta.

Útočníci: Tomáš Zohorna, Lukáš Radil, Roman Horák, Lukáš Kašpar, Jiří Sekáč, Roman Červenka, Michal Birner, Robert Kousal, Michal Řepík, Petr Vrána, Robin Hanzl, Jakub Lev, Dominik Kubalík, Petr Holík, Tomáš Hyka, Radan Lenc.
Česká republika má za sebou povedené dvojutkání s Norskem. 12. dubna vyhráli Češi 4:0, o den později nasázeli svému sokovi rovnou šest branek a zvítězili 6:3.
Utkání, které se hraje v rámci turnaje Euro Hockey Challenge, začíná v šestnáct hodin.
Online přenos pro Vás dnes zprostředkujeme přímo z místa utkání, tedy Areny Nürnberger Versicherung v Norimberku.
Dobrý podvečer, vítejte u přípravného utkání české hokejové reprezentace, která se vypravila na dvojzápas s domácím Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.