Chomutov - Mladá Boleslav: Au! Pabiška dostal hokejkou a skácel se k ledu

Ode mě je to vše. Díky za pozornost a někdy zase u textového přenosu nashledanou!
Nejlepší hráči utkání

Jaroslav Mrázek (1+0) – Tomáš Hyka (3+0)
Boleslav udržela lukrativní vedení po dvou třetinách a raduje se z vysoké výhry!

Mladá Boleslav se díky brance Tomáše Hyky z první minuty dostala do vedení a postupně jej navyšovala. Nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi v základní části přidal ještě jednu branku. Poté se ještě trefil Petr Vampola a Jakub Klepiš.

Mladá Boleslav nepřestala ve skórování ani ve druhé třetině a vedla po ní 7:1! Piráti sice po brance Mrázka snížili, poté ale přišly další tři branky. Postupně se trefil Tomáš Hyka, Lukáš Žejdl a Tomáš Pospíšil.

Střely na branku: 46:24
59:31
Ján Laco zachytil nahození a společně se svými spoluhráči poslal puk za branku amerického kolegy. Utkání končí výhrou Boleslavi 7:1.
58:46
Jakub Klepiš na levé straně míchal a následně zkoušel přihrát na druhou stranu. Jeho příhra ale byla zachycena Jakubem Sklenářem.
58:19
Následně se bude ještě jednou vylučovat. V závaru před brankou se nikdo z domácích neprosadil, Nicolas Hlava navíc hrál vysokou holí.
57:49
A ještě z toho mohla být jedna branka. Tomáš Pospíšil dostal přihrávku před branku, jeho bekhend na dlouhou ruku ovšem v brance neskončil!
57:05
Tomáš Urban to nyní udělal parádně. Zastavil pronikajícího Ivana Humla a poslal kotouč jen za branku slovenského brankáře.
56:27
56:09
Domácí snažení bylo zakončeno pokusem Marka Račuka. Tomu střela z pravého kruhu nevyšla, Maxwell předvedl pohodlný zákrok.
55:38
Přesilovková akce byla zakončena střelou Juraje Valacha. Jeho dělovka byla sražena bránícím hráčem Boleslavi do ochranné sítě za brankou.
55:09
Něco vymyslet se pokoušel Michal Vondrka. Domácí kapitán vjel do třetiny po levé straně, dále se nic nestalo. Odpískán mu byl ofsajd.
54:40
Pokračuje se přesilovkou Chomutova.
54:40
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Štich – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Brandon Maxwell – 2 min., opuštění brankoviště v průběhu šarvátky brankářem).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tomáš Kudělka – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Sklenář – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., hrubost).
54:40
54:40
54:40
54:40
54:40
54:40
Rozhodčí se rozhodují, jak se všechny tresty nakonec udělí...
54:40
Jakub Sklenář se dostával do zakončení, ale na několik pokusů Maxwella nepřekonal. Jeho počínání se nelíbilo dvěma bránícím hráčům, kteří se naprosto zbytečně ve dvou vydali potrestat domácího hráče!
54:27
Jiří Kurka si ještě posedí na trestné lavici. Před brankou Maxwella držel jednoho z domácích zakončovatelů.
54:21
Piráti se sice snaží, do zakončení ovšem nepronikají. Mladá Boleslav dnes hraje výborně a jde si naprosto zaslouženě pro první bod.
53:28
53:15
52:36
Parádní akce domácích. Tomáš Kudělka dal puk před branku na Adama Rašku, který puk domácímu obránci vrátil. Ten místo zakončení do prázdné branky zbořil branku.
52:12
Nahození Valacha od modré čáry tečoval těsně před Maxwellem Adam Raška. Hostující brankář ale nemusel zasahovat, puk skončil vysoko nad brankou.
51:52
Následně se Piráti dostali do úmyslného ofsajdu. Hra se tak přesune před branku Jána Laca.
51:42
Parádní přihrávku před branku dostal obránce Dlapa. Ten byl sám před Maxwellem, střelou nad vyrážečku ovšem nedokázal amerického brankáře překonat!
51:28
Přesilovka je ale rychle u konce. Jaroslav Mrázek sekl hostujícího Klepiše a bude se hrát tak ve čtyřech na obou stranách.
51:15
Hosté hráli v šesti. Ještě jedna šance na zkorigování debaklu pro Piráty. Trest odpyká Martin Látal.
51:04
50:14
Nyní ovšem přišel útok, který byl šperkován přihrávkou od pravého mantinelu před branku. Zde se jeden z hráčů ale k puku nedostal.
49:51
Hostům se zatím nic nepovedlo vymyslet, domácí hrají v početním oslabení lépe a kombinují.
49:04
A bude tu přesilovka pro hosty. Po hitu Juraje Valacha přišlo i hákování. Chomutovský obránce tak inkasuje dvouminutový trest.
48:46
Dobrým zákrokem se prezentoval i Ján Laco. Střelu Jiřího Kurky z pravého kruhu schoval ve své lapačce. Pokračovat se bude vhazováním.
48:20
47:58
Ještě to vyzkoušel Brett Flemming, ale ani jeho tvrdá rána nezaznamenala úspěch. Betony Maxwella byly tam, kde být měly.
47:35
Následně se hostům povedlo dvakrát poslat kotouč mimo obranné pásmo a vypadá to, že z této přesilovky nic nebude.
47:11
A další zákrok amerického brankáře, nyní se k němu puk dostal po nepřesnostech před brankou. Dnes hostující brankář měl již těžší zákroky.
46:50
Střela Michala Vondrky od modré čáry byla ještě před brankou tečována. Brandon Maxwell zareagoval opět včasně, dnes je to jeho zápas.
46:25
Hned po vhazování zakončoval Jan Rutta, střela chomutovského obránce ale skončila jen na hrudi připraveného amerického brankáře.
46:20
Bude se vylučovat. Petr Vampola na modré čáře nepustil do zakončení Nicolase Hlavu, je tu šance pro domácí celek.
45:42
Snažení Boleslavi pokračovalo. David Bernad tvrdě pálil od modré čáry, betony Jána Laca ale byly na svém místě.
45:05
Následně si před branku najížděl Jakub Orsava, který dělal kličku Lacovi. Ten mu ale kotouč vypíchl a zamezil tak osmé brance v chomutovské síti!
44:20
Domácí kombinují na vlastní polovině a zkouší něco vymyslet. Jejich dnešní hra ovšem není vůbec dobrá, spíše tragická.
43:23
Následně hosté poslali kotouč za branku Jána Laca. Po odpískání zakázaného uvolnění se bude vhazovat před brankou amerického brankáře.
43:05
Svižně to zkoušel z levého kruhu Marek Račuk, ani jemu se ale nepovedlo překonat Brandona Maxwella podruhé v tomto utkání.
42:29
Akce pokračovala střelou Pacovského, kterou se pokusil za záda brankáře procpat Tomáš Urban. Boleslavští se ale neprosadili.
42:17
Kombinace hostů byla zakončena střelou Davida Šticha od modré čáry. Jeho rána ale skončila na betonech připraveného Laca.
41:22
Stále se domácí drželi na útočné polovině, ale ani nyní se jim nic nepovedlo vymyslet. Nejspíše se tato třetina jen dohraje.
40:29
Piráti se hned dostali do útoku, kde chtěli zakombinovat. Přihrávka na modrou čáru ovšem nevyšla a puk je za brankou Laca.
40:01
Druhá třetina je u konce, Mladá Boleslav nepřestala ve skórování a vede již 7:1! Piráti sice po brance Mrázka snížili, poté ale přišly další tři branky. Postupně se trefil Tomáš Hyka, Lukáš Žejdl a Tomáš Pospíšil.
40:00
39:54
I tak Piráti něco vymysleli. Jakub Lauko dostal puk před branku, kde v pádu zakončoval. Přesouvající Maxwell ale puk za svá záda nepustil!
39:47
Piráti se pokoušeli založit rychlou akci. Místo nějakého protiútoku se ale píská icing. Vhazovat se bude opět před Jánem Lacem.
39:39
Hosté to ještě zkoušeli po pravé straně, bekhend jednoho z hráčů ale skončila pouze na betonech připraveného slovenského brankáře.
39:09
Po delší době přišla střela. Brett Flemming to zkoušel od modré čáry, jeho dělovka ale skončila pouze na výstroji připraveného Maxwella.
37:44
Oba celky se sice snaží něco vymyslet, ale sledujeme chudší část utkání. Obraz hry se v tomto utkání nejspíše již nezmění.
36:30
Vypadá to, že se utkání spíše jen dohrává. Je dávno rozhodnuto a ani jeden celek se do zakončení v posledních minutkách moc nedostává.
35:34
Následovalo další přečíslení hostů. Tomáš Hyka celou akci zakončoval zblízka, ale jeho pokus skončil jen vedle branky!
35:00
34:58
Po pěkné kombinaci se objevila prázdná branka před Humlem. Tomu se jí ale bekhendovým pokusem nepovedlo trefit!
34:18
Následná střela od modré čáry byla betony brankáře Maxwella sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Američana.
33:45
Po střele od modré čáry se do zakončení dostával Nicolas Hlava. Chomutovský odchovanec ale zblízka nepřekonal Maxwella.
33:14
Individuálně prošel do zakončení David Kämpf. Sjel si od pravého mantinelu až před branku, kde ale střílel jen vedle branky.
33:00
Domácí si zahrají přesilovou hru. Hattrickový hrdina Tomáš Hyka míří na trestnou lavici za vyhození kotouče mimo ledovou plochu.
32:44
Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Tomáš Král, přichází Ján Laco.
32:44
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak toto je neskutečný debakl! TOMÁŠ POSPÍŠIL unikl po pravé straně a střelou mezi betony překonal Tomáše Krále počtvrté. Domácí budou opět střídat. Asistence: Jiří Kurka.
32:18
Hned poté další velká šance. Marek Tomica zakončoval z mezikruží, padající obránci mu ale neumožnili snížit stav utkání.
32:13
Piráti se hned prodrali do zakončení. Skrumáž před brankou byla zakončena pokusem Koblasy, tomu se ale pozorného Maxwella nepovedlo překonat!
31:39
Tak to je slušná destrukce domácího celku, Boleslav přidá šestou branku! Tomáš Král vyjel z branky a špatně rozehrál. K puku se tak dostal LUKÁŠ ŽEJDL, který prázdnou branku neminul. Asistence: Jakub Orsava a David Štich.
31:29
David Štich nahazoval na branku Krále, kterou ovšem netrefil. A ačkoliv to bylo ještě před půlkou, bylo odpískané zakázané uvolnění.
31:04
Do dalšího zakončení se na pravé straně dostával Marek Račuk. Střela urostlého útočníka ovšem skončila jen ve výstroji Brandona Maxwella.
30:19
Po přihrávce zpoza branky se dostal do zakončení Brett Skinner. Kanadský bek si sjel až před branku, kde ale betony Maxwella nepřehodil.
29:16
Rychle se až do zakončení dostal David Kaše. Chomutovský útočník projel a zakončoval, jeho střela ale skončila jen vedle branky.
28:22
Do rychlého útoku se dostával Petr Koblasa. Ten následně bekhendem přihrával na Skokana, před ním ovšem zasáhl pozorný obránce.
27:56
Tomáš Pospíšil dostával dobrou přihrávku před brankou, hostující útočník nastavil hokejku, jeho pokus ale nakonec skončil jen nad brankou.
27:07
Pavel Musil se pokoušel vyhodit kotouč mimo obrannou třetinu. Puk ale skončil jen na střídačce Chomutova.
26:39
Hra se následně přerušuje po zásahu vysokou holí hostujícího hráče ve středním pásmu. Pokračovat se bude po komerční pauze.
25:51
Vyhození hostujících obránců se otřelo o rukavici Mark Račuka a skončilo na střídačce domácího celku. Bude se vhazovat ve středu ledové plochy.
25:08
Tak se musím omluvit, TOMÁŠ HYKA se ve svém úniku prosadil, puk zmizel pod betony Krále a zapadl do branky! Hattrick hostujícího útočníka je tak na světě. Asistence: Pavel Musil.
25:08
Snad do první šance hostů v této třetině se dostal Tomáš Hyka. Hostující útočník si najel před Krále, puk mezi jeho betony ovšem nedostal! Petr Vampola si ale ještě vyžádal přehodnocení celé situace na videu.
24:52
Následoval hned útok domácích, který byl ukončen poté, co vypadla branka z postavení. Pokračovat se bude vhazováním v útočné třetině.
24:38
Piráti právě vstřelili branku!
Tento tlak musel brankou domácích skončit, je to 1:4! Před brankou se do zakončení dostal JAROSLAV MRÁZEK, který v pádu poslal kotouč za záda amerického brankáře. Asistence: Dávid Skokan.
23:31
Následně to stejný hráč zkoušel na pravé straně. Šikovný útočník mířil pod tyčku, ale svým pokusem branku nakonec přestřelil.
23:19
Následoval další útok domácích. Jakub Sklenář zakončoval od levého mantinelu, jeho pokus ovšem na branku nedoletěl.
22:56
Po levé straně najel do třetiny Dávid Skokan, který našel mezi kruhy Ondřeje Dlapu. Jeho tvrdá rána ale skončila na betonech Maxwella!
22:38
21:52
Jan Rutta se pokoušel rozjet útočnou akci, jeho přihrávka byla ovšem na modré čáře zastavena a Piráti tak musejí začít opět z vlastní třetiny.
21:12
Po střele Juraje Valacha se k dorážce dostával David Kaše. Tomu se ale zblízka nepovedlo dát první branku domácích v utkání!
20:43
Brett Flemming hned nahazoval puk před branku, kde ale nikdo v bílém nezakončoval. Hosté následně puk vyhodili mimo obranné pásmo.
20:38
Následně se bude vylučovat. Mladoboleslavští budou potrestáni za hru v šesti, trest odpyká Jakub Orsava.
20:10
Hosté vyhráli vhazování a hned se dostali do přečíslení. Tomáš Hyka ale nebyl nalezen ideální přihrávkou. U puku Piráti.
20:01
Oba celky jsou zpátky na ledové ploše a druhá třetina za pár chvilek začne. Dočkáme se nějaké zápletky? Odpoví následujících dvacet minut.
První třetina mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví je u konce. Mladá Boleslav se díky brance Tomáše Hyky z první minuty dostala do vedení a postupně jej navyšovala. Nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi v základní části přidal ještě jednu branku. Poté se ještě trefil Petr Vampola a Jakub Klepiš. Hosté tak vedou 4:0 a jsou na dobré cestě za prvním bodem v sérii!

Střely na branku: 8:15
20:00
19:28
Ještě jeden střelecký pokus Boleslavi. Lukáš Pabiška to zkoušel z pravé strany, Tomáš Král v brance byl nyní pozorný a kotouč vyrazil.
18:58
Piráti se následně dostali do ofsajdového postavení. Po vhazování začne poslední minuta první třetiny, která nejspíše rozhodla utkání.
18:56
18:34
Hosté hru kontrolují a kombinují i ve vlastním oslabení. Domácí dnes nemají svůj den, naopak hosté hrají opravdu dobře. Takhle by to v play-off mělo vypadat.
17:45
Následovala aktivita Pirátů. Ani jedna střela neskončila v brance, nejvíce nebezpečný byl Jaroslav Mrázek, který mířil nad branku.
17:08
Boleslav se hned dostala do útoku. Radan Lenc se zkoušel prosadit přes obránce, svým pokusem byl ovšem neúspěšný.
16:56
Nicolas Hlava si najel před branku, kde byl bránícím Jiřím Kučným poslán k ledu. Hostující obránce dostává dvě minuty za podražení.
16:38
Zpoza branky si najel do brankoviště Petr Koblasa. Zakončením nad rameno brankáře se ovšem neprosadil, Maxwell svůj celek parádně drží.
15:51
Domácí celek kombinuje za vlastní brankou a směrem dopředu není tak aktivní. Ono to za stavu 0:4 není ani tak moc lehké.
15:15
Další chyba chomutovské obrany a je nejspíše rozhodnut! Domácí celek hraje opravdu špatně. JAKUB KLEPIŠ se zmocnil kotouče a před brankou se bekhendem prosadil – 0:4! Asistence: Lukáš Žejdl a Jakub Orsava.
14:49
Hosté pokračovali v aktivitě, a tak domácí hráči raději vyhodili kotouč až za branku Maxwella. Bude se vhazovat před Králem.
14:32
Dva obrovské zákroky Tomáše Krále! Ten zneškodnil pokus Tomáše Pospíšila i následnou dorážku. Neskutečný výkon chomutovského brankáře.
14:18
Na levém kruhu si dlouho rovnal puk k zakončení Jakub Klepiš. A když střílel, vypadla branka Tomáše Krále z postavení. Pokračovat se bude po komerční pauze.
13:59
13:43
Z pravého kruhu to zkoušel Jaroslav Mrázek. Jeho pokus se od zadního mantinelu odrazil k Vondrkovi. Ani chomutovský kapitán ale nenašel skulinku.
13:01
Ani další snažení nebylo úspěšné. Středočeši celou situaci skvěle ubránili a dokázali opět poslat kotouč až za branku Tomáše Krále.
12:28
Domácí nějakou dobu kombinovali, ale žádná přihrávka nebyla využita. Mladoboleslavští se následným vyhozením osvobodili.
11:59
Michal Vondrka dával puk na Ivana Humla, který měl prázdnou branku před sebou, ale místo zakončení byl faulován. Dvě minuty pro Šticha.
11:27
Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Ján Laco, přichází Tomáš Král.
11:27
A už je to 3:0! Mladoboleslavští dlouho kombinovali a celá akce byla zakončena PETREM VAMPOLOU! Zkušený útočník se na pravé straně dokázal nadvakrát prosadit a hosté se dostávají do luxusního vedení. Asistence: Tomáš Urban a Martin Látal.
10:40
10:25
Jakub Klepiš dostal dlouho přihrávku a následně zpoza branky přihrával na najíždějícího spoluhráče. Ten se do zakončení ovšem nedostal.
10:06
Hosté hráli výhodu a dlouho drželi puk na hokejkách. Jaroslav Mrázek dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.
09:19
Následně ale přišla první šance. Jaroslav Mrázek dostal střílenou přihrávku mezi kruhy, kde lehce tečoval. Maxwell skvělý i nyní!
08:51
Prvotní tlak ovšem nevyjde. Aktivní Boleslavi se povedlo poslat kotouč mimo obrannou třetinu a má tak nějaký čas na připravení se.
08:40
První přesilovka také pro domácí. Martin Látal vyhodil puk mimo ledovou plochu a půjde si tak sednout za katr.
08:31
Z pravého kruhu zakončoval opět David Kämpf. Jeho pokus na přední tyčku sice vypadl brankáři z rukavice, ta byla ovšem mimo branku.
07:49
Skulinky v obraně využil hostující Jakub Klepiš. Ten unikal po pravé straně, jeho pokus z úhlu ovšem skončil jen na připraveném brankáři.
07:21
Obrovská šance! Marek Tomica dostal přihrávku před branku, kde byl naprosto osamocený. Jeho pokus ale skončil na betonech skvělého Maxwella.
07:05
Hned po vhazování vyhodili hosté na zakázané uvolnění, a tak se předchozí akce zopakuje. Piráti musejí zabrat, pokud chtějí naplno využít domácího prostředí.
06:59
Píská se komerční přestávka. Brandon Maxwell vyhodil o mantinel do ochranné sítě. Po pauze se tak bude vhazovat po jeho levici.
06:11
Bruslařský klub unikal po dalšího rychlého útoku. Radan Lenc zakončoval od levého mantinelu, Lacova hokejka ale byla připravená.
05:56
Akce domácího Chomutova byla zakončena střelou Davida Kämpfa. Ten si od pravého mantinelu sjel před Maxwella, amerického brankáře ale neprostřelil.
05:05
Boleslav ovšem pokračuje a je jasně lepší. Branku Laca nyní objížděl Urban, betony slovenského brankáře ale nepřehodil!
04:19
04:17
Následně se domácí opět osvobodili a z trestu Juraje Valacha zbývají poslední vteřiny. Boleslavští svůj úkol ovšem splnili.
03:50
Po jedné nepovedené akci se ovšem hra přesunula do středu ledové plochy, kde Piráti hodně pozorně brání a nechtějí potřetí inkasovat.
03:07
Boleslav má k dispozici ještě jednu přesilovku a kombinuje v útočném pásmu. Uvidíme, zda se jim povede vstřelit další branku.
02:35
A hosté nabízenou výhodu skvěle využívají! TOMÁŠ HYKA se dostal na levém kruhu ke střele, kterou prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jiří Kurka.
02:19
Následně zahrál vysokou hokejkou obránce Juraj Valach. Chomutovský bek putuje na trestnou lavici a Boleslav bude mít čtyřminutovou přesilovku.
02:07
Dva střelecké pokusy Marka Tomici. Nejdříve z mezikruží zakončoval vedle branky, následně se dostal ještě k jednomu pokusu. Ten byl ale ztečován nad branku.
01:46
A když to nyní Piráti zkusili, byli nachytáni v ofsajdové pozici. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
01:33
Hraje se hodně aktivně na obě strany. Oba celky se střídají v útocích, ani jeden z nich se ovšem do žádné šance v poslední minutě nedostal.
00:54
Na druhé straně nebezpečný David Kämpf. Ten dostal přihrávku od Jana Rutty, puk se odrazil před branku, kde se ale chomutovský útočník neprosadil!
00:20
Sám faulovaný TOMÁŠ HYKA se situace zhostil výtečně! Rychle se dostal až před Laca, kterého svižnou střelou o tyčku překonal – 0:1!
00:20
Hned ve dvacáté sekundě ovšem ujel Tomáš Hyka, který byl ve své kličce faulován a hosté pojedou trestné střílení!
00:05
Hosté vyhráli vhazování a hned se hnali do útoku. Přihrávku na levé straně zachytil Ondřej Dlapa, jenž zakládá útok domácích.
00:01
Oba celky jsou na ledové ploše. Předkolo play-off mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví startuje!
Krásný den všem fanouškům kvalitního hokeje! Za dvacet minut začne utkání předkola mezi Piráty a Mladou Boleslaví. Přeji příjemnou zábavu!

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner, Kudělka – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, Sklenář, Skokan – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Raška, Lauko – Kaše.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Halász) – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík, Bernad, Štich, Hrdinka – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský – Pabiška, Vampola, Pospíšil.

Rozhodčí: Souček, Pražák – Jelínek, Pešek.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ V LETOŠNÍ SEZONĚ

Nejproduktivnějším hráčem se stal kapitán Chomutova Michal Vondrka, který vstřelil hned čtyři branky. Třemi body se pak uvedli Brett Flemming (0+3), Martin Látal (2+1), Petr Vampola (1+2) a Radan Lenc (1+2).

1: BK Mladá Boleslav 4:2 Piráti Chomutov
26. Trončinský (Orsava), 49. Látal (Lenc, Kučný), 58. Látal (Vampola, Trončinský), 60. Vampola (Lenc, Látal) – 31. Kaše (Tomica, V. Růžička), 43. Vondrka (Huml, Skinner)

2: Piráti Chomutov 2:1 BK Mladá Boleslav
21. Vondrka (Flemming), 27. Skokan (Valach, Kämpf) – 49. Hyka (Urban, Trončinský)

3: BK Mladá Boleslav 2:3 Piráti Chomutov
18. Lenc (Musil, Hanzlík), 43. Urban (Vampola) – 21. Vondrka (Rutta, Skinner), 22. Huml (Valach, Flemming), 51. Vondrka

4: Piráti Chomutov 3:1 BK Mladá Boleslav
14. Skokan (Flemming), 39. Tomica (V. Růžička), 60. Poletín – 42. Hyka (Kurka, Hanzlík)
ŘEKLI PŘED SÉRIÍ

Michal Poletín (Chomutov): „Bolka má velmi kvalitní tým a v posledním zápase jsme ji porazili. Nebudeme koukat na ně, ale připravíme se a řekneme si, co budeme hrát. Když to splníme, můžeme uspět. Série se může hrát klidně na pět zápasů a bude to chtít vydržet fyzicky. Věřím, že trenéři zvolí nejlepší strategii a že to zvládneme.“

David Kämpf (Chomutov): „Já doufám, že se nám bude dařit doma a potvrdíme výsledky ze základní části, kdy se nám celkem dařilo. Poté bychom mohli odjet do Boleslavi s nějakým náskokem a u nich se může stát cokoliv.“

Brandon Maxwell (Mladá Boleslav): „Je to dobrý tým, mají dobrého trenéra a hrají dobrý systém. Jen těsně jim utekla první šestka. Ale i my máme dobré hráče a trenéři nás na tuhle sérii nepochybně dobře připraví. Slyšel jsem, že pro spoustu lidí je letošní sezona Boleslavi zatím spíš zklamáním. To je pro nás velká motivace, chceme s tím něco udělat. Krom toho je prý mezi Boleslaví a Chomutovem zajímavá historie. Myslím, že tohle bude super série.“

Radan Lenc (Mladá Boleslav): „Jdeme na Chomutov, ale to je vlastně jedno, ať bychom šli na kohokoliv, musíme se co nejlépe připravit. Pokud budeme plnit pokyny trenérů a tlačit se do brány, máme solidní šance.“
BK MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavští vstoupili do soutěže dobře a držela se v jednu dobu nahoře. Poté ale přišla menší krize a středočeský celek bojoval alespoň o předkolo, což se mu o dva body nakonec povedlo. Svěřenci trenérů Františka Výborného a Borise Žabky nastřádali 73 bodů. V posledním kole tým Mladé Boleslavi prohrál na půdě prvního Liberce 1:4.

Individuální statistiky týmu
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Hyka – 38 bodů (17+21)
Nejlepší střelec: Tomáš Hyka – 17 branek
Brankářská jednička: Brandon Maxwell – 93,60ˇ% zákroků
Nejlepší nahrávač: Tomáš Hyka – 21 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Jan Hanzlík – 12 bodů (0+12)
Nejtrestanější hráč: David Štich (102 TM)
PIRÁTI CHOMUTOV

Severočeský celek skončil po základní části na sedmém místě extraligové tabulky. Piráti neměli v sezoně nějakou krizi a po vyrovnaných výkonech skončili přesně v polovině tabulky. Svěřenci koučů Růžičky, Martínka a Šťastného získali přesně 80 bodů a stali se pátým nejlépe skórujícím týmem. Jejich poslední výhra se datuje na 50. kolo, kdy v Chomutově prohrála právě Mladá Boleslav.

Nejproduktivnější hráč: Michal Vondrka – 46 bodů (23+23)
Nejlepší střelec: Michal Vondrka – 23 branek
Brankářská jednička: Ján Laco – 90,04% zákroků
Nejlepší nahrávač: Jan Rutta – 24 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Jan Rutta – 32 bodů (8+24)
Nejtrestanější hráč: Brett Flemming (114 TM)
Krásný den všem fanouškům českého hokeje! První březnové pondělí se nese ve znamení začátku vyřazovacích bojů. V tomto onlajnu budeme sledovat předkolo Generali play off Tispoport extraligy mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví! Přeji příjemné čtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.