Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Vienna Capitals : Zug - 3. října 2017   19:30

Vienna Capitals
04:29' Holzapfel  • 19:34' Klubertanz  • 40:17' Pollastrone  • 43:44' Vause  • 59:00' Samson

Vyloučení: 1:0
Domácí nakonec vítězí a nutno říct, že zaslouženě. Od poloviny zápasu byli lepším celkem. Tyto tři body jim ještě dávají jakousi malou šanci na postup do play off. Určitě napoví další zápas, který hraje Vienna právě na kluzišti Zugu a to příští úterý (tj. 10.10). Onlajny budou samozřejmě u toho.
59:00'
Vienna Capitals vstřelili branku!
JEROME SAMSON vybojoval puk a posílá puk ze středního pásma rovnou do prázdné branky. Zároveň potvrzuje vítězství svého týmu v tomto utkání! Bez asistence.
58:29'
Hosté hrají v šesti hráčích a Stephan je na střídačce.
58:29'
Oddechový čas pro hosty.
58:23'
Vienně se zatím daří slušně bránit svůj jednogólový náskok, avšak ty důležité minuty a vteřiny teprve přijdou.
57:06'
Zug operuje s pukem za brankou Vienny, ale nemůže jej pořádně dostat před brankáře.
55:24'
Ano, jednalo se o tyčku a hra pokračuje za stavu 4:3 pro domácí.
55:17'
Nicméně se čeká na verdikt, rozhodčí se radí s video rozhodčím.
55:17'
Vienna vstřelila branku, ale rozhodčí ihned rozpažil, že se jednalo o levou tyč branky. Z opakovaných záběrů je zřejmé, že o tyčku skutečně šlo. Odražený puk pak Stephan kryje pod svou lapačkou.
54:06'
Střelu Stephan vyrazil před sebe a z druhé vlny dorážel další hráč Vienny, ale i s tím si Stepahn poradil.
53:42'
Lamoureux raději kryje puk a neponechává nic náhodě.
53:04'
Po vhazování přišla ihned střela, která byla blokována do ochranné sítě a bude se znovu vhazovat před Lamoureuxem.
52:44'
S blížícím se koncem zápasu Zug navyšuje své obrátky a nyní se hodně zdržuje v útoku.
51:54'
Zug tuhle přesilovku vůbec nezvládl, avšak nyní se mu podařilo udržet v obranném pásmu domácích, ale Lamoureux danou střelu bez problémů vyráží do rohu kluziště.
51:17'
50:53'
Nodl se dostal v oslabení do úniku, ale sám proti Stephanovi neuspěl!
50:21'
Přesilová hra se hostům vůbec nedaří, celá jejich hra je rozhozená a nedaří se jim vytvořit souměrný tlak.
49:17'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Tessier – 2 min., hákování).
49:03'
Vienna se dobře brání výpadům svého soupeře. Avšak nyní bude mít Zug příležitost ke srovnání, neboť je vyloučen domácí hráč.
47:52'
Opět ztráta Zugu a puk je ve středním pásmu.
47:19'
Skrytou a nečekanou střelu vyráží Stephan svým betonem.
46:42'
Zug se snaží projít do útoku, ale vždy ztratí puk, který Vienna jen vyhodí zpět do jejich pásma.
46:08'
Po komerční pauze se pokračuje ve hře.
44:38'
Zug jakoby se od poloviny dnešního střetnutí vypařil. Vienna pokračuje ve své aktivní hře a zaslouženě otáčí vývoj zápasu.
43:44'
Velká chyba ve vlastním pásmu, kdy hostující hráč ztratil lacině puk, který vybojoval Rotter a ten přihrával na TAYLORE VAUSE, který vymáchal Stephana a poprvé v dnešním utkání Vienna vede. Asistence: Rafael Rotter.
42:52'
Tři na dva šli domácí, ale celou situaci špatně vyhodnotili. Nicméně puk se pohybuje stále před brankou Stephana.
42:03'
Hráči domácího celku velmi slušně napadají svého soupeře a znemožňují jim klidnou rozehrávku ve vlastním pásmu.
41:11'
Zug je u puku a snaží se oklepat z rychlé úvodní branky ve třetí třetině.
40:17'
Domácím stačila chvilka a opět srovnávají stav zápasu. JERRY POLLASTRONE využil dobrou přihrávku a s pukem si věděl rady a posílá jej za záda Stephana. Asistence: Kelsey Tessier a Riley Holzapfel.
40:01'
Druhá třetina přinesla pouze jednu branku, kterou dal Zug. Avšak s velkým přispěním domácího hráče. Od té doby však Vienna převzala iniciativu a zabrala. Měla několik zajímavých příležitostí, spíše střel. Ale ani jedna se neujala a pokusit se vyrovnat nebo jakkoliv změnit průběh zápasu se budou snažit ve třetí části. O převaze domácího celku jasně hovoří počet střel ve druhé třetině, který je 17:1!
40:00'
38:44'
Avšak nyní Zug o něco více zabral a již se dostává snáze do útoku. Lamoureux musel dávat pozor proti jedné střele.
37:48'
Klingberg ale teď donutil k zákroku, před malou chvíli zmiňovaného, domácího brankáře.
37:14'
Lamoureux čelil zatím pouze jedné střele na jeho svatyni a ve druhé třetině příliš práce nemá.
36:53'
Téměř polovina druhé třetiny patří domácím, kteří mají hodně střel na branku, ale většinou končí mimo nebo v pozorném Stephanovi.
36:08'
Haberstich sympaticky šetřil čas v útočném pásmu domácích, ale neměl kudy přihrát a nakonec ztrácí puk.
35:10'
Martschini se dostal do úniku, ač tísněn obráncem, dokázal vystřelit, ale míjí horní tyčku brány Lamoureuxe.
34:38'
Zug nyní dokázal na delší dobu podržet puk a na chvíli tak utnout tlak svého soupeře.
33:25'
Stephan měl nyní hodně práce, aby puk před sebou mohl ukrýt do své lapačky.
32:42'
Kupříkladu Nodl měl slušnou šanci, ale on sám i s pukem skončil za brankou.
32:09'
Hráči hostujícího celku jsou nyní ve velké defenzivě a musí se bránit pokusům svého soupeře, který naštěstí pro ně není přesný ve svých šancích.
31:05'
Přihrávka do druhé vlny, kdy si k modré najel jeden z hráčů domácích, ale jeho rána nebyla přesná.
30:47'
Zug se nyní nemůže vůbec dostat do útoku a vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před brankářem hostů.
29:28'
Domácí měli několik zajímavých střel na branku, ale všechny Stephan velmi dobře viděl a v klidu vyrazil.
28:32'
Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří usadit v útočném pásmu a vytvořit si tak nějaký tlak.
27:20'
Domácí tuhle přesilovou hru bohužel nevyužívají a stále prohrávají o jednu branku.
26:51'
26:26'
Dobrá střela ze středu kluziště, kdy Stephan jen puk vyrazil před sebe. Nakonec se k puku dostali rychleji hostující hráči a zažehnali nebezpečí.
25:41'
Vienna usazena v útočné třetině, pár dobrých přihrávek, nakonec se hosté osvobozují.
24:51'
Vyloučení v týmu EV Zug (Schlumpf – 2 min., vysoká hůl).
24:29'
Do dobré příležitosti se dostal z levé strany Rotter, jehož střelu má Stephan ve své výstroji.
23:51'
Vienna přidala na důrazu a snaží se opět srovnat krok se svým soupeřem. Avšak ten taky urputně bojuje a nedává nic zadarmo.
22:27'
Po vhazování v domácí třetině došlo k rychlé střele, ale puk se odrazil za brankou od mantinelu. Nicméně Zug se drží na kotouči.
21:37'
Vhazování před Stephanem, Vídeň úspěšnější. Avšak nahozený puk od modré nic neznamenal.
20:36'
Zug právě vstřelil branku!
RETO SURI to udělal náramně. Naznačil že se chystá vystřelit pořádnou ránu. Nakonec si to rozmyslel, stáhl si zpět puk a přihrával před branku, kde si puk srazil do vlastní branky Holzapfel. Bez asistence.
20:01'
Statistiky zápasu po první třetině
Střely na branku: 20:10
Vyhrané buly: 10:6
Přesilové hry: 2:2
První třetina nám přinesla celkem čtyři branky. Pokaždé museli domácí dotahovat. Zug je mírně lepším týmem, dvě branky které dal byly z přesilových her. Domácí dokázali dát branku ze hry, kdy během malé chvíle srovnávali na 1:1. A před koncem třetiny dokázali také konečně využít přesilovou hru.
20:00'
19:34'
A nakonec domácí dokázali před koncem první třetiny využít přesilovou hru, kdy KYLE KLUBERTANZ dostal hezkou přihrávku z levé strany na střed hřiště a vymetl svou střelou levý růžek hostující branky! Asistence: Riley Holzapfel a Jerry Pollastrone.
19:06'
Lamoureux má puk za svou brankou a zatím to nevypadá, že by domácí mohli přesilovku využít ještě v první třetině.
18:33'
Vyloučení v týmu EV Zug (Roe – 2 min., držení protihráče).
17:32'
Brankář hostů musel nyní velmi dobře kontrolovat svou levou tyčku, aby zde náhodou nenechal skulinku.
16:01'
Avšak Vídeň zatím hraje s pukem ve středním pásmu a mají problém nějak výrazně ohrozit Stephana v brance.
15:26'
Zug vyhrál vhazování a ihned se vydal dopředu, nicméně domácí se jejich útoku ubránili a mají puk pod svou kontrolou.
15:18'
Stephan raději ukrývá nahozený puk do své lapačky a bude se vhazovat po jeho levici.
14:12'
Nyní se domácí snaží něco před brankou vymyslet, ale pouze honí puk v rohu kluziště.
13:10'
Vienna je již v plném počtu, ale má co dohánět.
12:23'
Třicent sekund do návratu vyloučeného domácího hráče, Zug kombinuje s pukem a domácí se nemohou vůbec vysvobodit.
11:27'
Jelikož to hosté stihli ještě v první dvouminutovce vyloučeného Klubertanze, tak nyní jim zbývají ještě další plné dvě minuty přesilové hry.
10:53'
A hosté opět využívají přesilovou hru, kdy došlo ke střele a před brankou se velmi dobře zorientoval DOMINIC LAMMER, který zametl odražený puk za brankovou čáru. Asistence: Reto Suri a Garrett Roe
10:26'
Zug v útočné třetině a snaží se rozebrat svého soupeře. Tohle bude hodně těžké pro domácí celek.
09:55'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Klubertanz – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
09:00'
Stepahn musel předvést zákrok proti šanci Hartla.
08:31'
08:19'
Až nyní se puk dostal před brankáře Stephana, ale ten nepřipustil, aby puk skončil pod jeho betony.
07:00'
Přesilovka domácích zatím není nijak nebezpečná.
06:31'
Vyloučení v týmu EV Zug (Morant – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
04:42'
Velkou šanci měl opět Zug, kdy proti brankáři vyjel jeden z hráčů, ale sám v tváří tvář nesupěl a posílá puk mimo.
04:29'
Domácí však velmi brzy vyrovnávají. Skoro obdobná situace jako u branky hostí. Opět to byla střela a puk se zásluhou RILEYEHO HOLZAPFELA dostal do branky. Asistence: Tyler Cuma a Patrick Peter
04:09'
Hosté velmi brzy využívají přesilovou hru, kdy střelu tečuje RETO SURI a brankář domácích dobře neviděl a puk skončil za jeho zády. Asistence: Robin Grossmann.
04:01'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Fraser – 2 min., sekání).
03:50'
Nodl zkusil střelu od modré, ale ta se příliš neujala.
03:26'
Zug se snažil usadit v útočné třetině soupeře, ale přišel o puk na modré čáře.
02:20'
Sledujeme hru nahoru a dolů bez výraznějších šancí. Taktéž se hraje hodně svižně bez přerušení.
00:37'
Haberstich to zkusil na brankáře, ale jeho střela mířila mimo brankový prostor.
00:01'

Vienna Capitals: Lamoureux (Zimmermann) – McKiernan, Brocklehurst, Tessier, Holzapfel, Pollastrone – Klubertanz, Fraser, Rotter, Vause, Nodl – Peter, Cuma, Samson, Sharp, Wukovits – Lakos, Hackl, Grosslercher, Fischer, Hartl.

EV Zug: Stephan (Lanzarotti, Zehnder) – Diaz, Geisser, Martschini, McIntyre, Suri – Helbling, Schlumpf, Klingberg, Senteler – Morant, Grossmann, Lammer, Roe, Haberstich, Stadler, Schnyder, Diem, Forrer.

Rozhodčí: J. Kubus, M. Nikolic.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu v poslední době neutkaly a bude to pro ně tedy premiéra. Jak skončí rakousko-švýcarský duel?
EV Zug

To hostující EV Zug je na tom mnohem lépe a v tabulce je druhý s osmi body, na první Jyväskylu ztrácejí hokejisté Zugu jeden jediný bod a jsou stále ve hře o postup dál. Zug nejprve v prvním utkání v novém ročníku Ligy mistrů prohrál těsně 2:3 s Jyväskylou, pak stejným výsledkem porazil Grodno 3:2 a také poté 3:2, ale po nájezdech. Zatím poslední odehraný zápas skupinové fáze sehráli pak hokejisté Zugu na svém ledě proti Jyväskyle, které oplatili první prohru a zvítězili 6:3. Dnes by měli být hosté favoritem a připsat si další veledůležité body, domácí ovšem nedají Zugu nic lacino. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Vídeňský celek Vienna Capitals na tom ve skupině C není vůbec dobře. Na svém kontě mají hokejisté tohoto celku pouhé tři body ze čtyř odehraných utkání. Capitals nejprve prohráli 4:5 v prodloužení s běloruským Grodnem, poté přišla další prohra v Jyväskyle 1:4 a hned na to doma proháli Vídenští s Jyväskylou znovu – 1:3. Naposledy se pak utkali znovu s Grodnem a tentokráte byli úspěšní, když brali dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech. Postup do dalších bojů v Lize mistrů je vzhledem k postavení a bodovému zisku spíše utopií.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu zase hokejová Liga mistrů a my v rámci dnešních utkání budeme sledovat duel mezi rakouským týmem Vienna Capitals a švýcarským klubem EV Zug.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.