Domácí hokejisté dokázali tento zápas vyhrát poměrem 3:1. Velmi jim k tomu pomohla takticky výborně odehraná třetí třetina, v níž dokázala Jugra vstřelit dvě branky a žádnou neinkasovala. Záhřeb se snažil snížit, ale neměl na to síly. Všechny body zůstávají doma.
59:11
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Giroux – 2 min. + osobní trest do konce utkání).
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Rinat Ibragimov – 2 min., hrubost).
59:11
59:00
Probíhá poslední minuta hry.
58:48
Další jeho rána od modré, tentokrát puk mířil do branky, ale maskovaný domácí muž kotouč zastavil.
58:30
Goran Bezina se dostal ke střele od modré, ale branku domácích o malý kousek minul.
58:01
Hosté hrají v šesti, brankář Drew MacIntyre je na střídačce. Sledujeme hru čtyři proti šesti.
57:48
Oddechový čas pro hosty.
57:48
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Medveděv – 2 min., sekání).
57:48
Drew MacIntyre výborně dokázal vychytat jednoho z domácích hráčů, který byl sám před brankou. Záhřeb sice prohrává, ale mnoho dalších důležitých šancí soupeře právě Drew MacIntyre vychytal.
57:26
Přesilovka domácích pokračuje dál, Jugra nehraje příliš aktivně před brankou soupeře.
56:30
Medveščak hraje v oslabení aktivně, dostal se do útočného pásma, kde ovšem přišel o kotouč, a tak se musela čtveřice hostujících hráčů rychle vrátit do obrany.
55:50
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mark Katic – 2 min., podražení).
55:24
Záhřebu nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat, ale domácí obrana hraje velmi zodpovědně a hosté nemají mnoho příležitostí ohrozit branku z lepší pozice.
53:19
Jugra právě vstřelila branku!
Konstantin Sokolov vyslal výbornou přihrávku do brejku ALEXANDRA AKMALDINOVA. Ten se v zakončení rozhodl pro blafák a uspěl. Domácí vedou o dvě branky. Asistence: Konstantin Sokolov.
52:55
Z pohledu hostujícího celku čas na vyrovnání hodně rychle ubírá. Naopak domácí hrají výborně.
52:10
Nyní se hra hodně kouskuje, k vidění je velké množství nepřesností na obou stranách, což poněkud kazí dojem z předváděné hry.
51:50
Další zajímavá akce domácích končí zákrokem Drewa MacIntyrea.
51:10
Mnoho krásných hokejových akcí k vidění momentálně není. Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hrají takticky co nejdále od své branky, hosté se snaží být aktivní.
50:07
Obrovskou šanci hostujícího celku měl Brandon McMillan. Jeho zakončení však trefilo jen tyč branky. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.
49:33
Medveščak Záhřeb se snaží něco vymyslet před brankou domácích. Ale hostující celek nemá mnoho možností, obránci k němu přistupují velmi rychle.
48:05
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny, Drew MacIntyre musí být pozorný, neboť domácí hokejisté jsou aktivnější a snadno se dostávají do útočného pásma.
47:30
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše. Za doprovodu lékařů opustil led. Věřme, že bude v pořádku.
47:03
Domácí hokejisté si nerozuměli v rozehrávce, kotouč přelétl všechny čáry, píská se icing.
46:46
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek nedělá chyby.
45:38
Ani jedni velkou šanci si nedokázal hostující celek během početní výhody vytvořit. Domácí obránci podávají velmi dobrý výkon. Vypadá to, že hosté budou mít velké starosti s alespoň vyrovnáním.
44:20
Záhřeb má k dispozici přesilovou hru, zatím se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Obrana Jugry je zatím pozorná.
43:38
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Andrej Ankudinov – 2 min., vysoká hůl).
43:00
Sledujeme rychlý hokej, hostující celek se snaží co nejdříve vyrovnat, ale domácí Jugra nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Defenziva domácích hraje skvěle.
41:18
Roman Ljudučin obkroužil branku hostů, pokusil se o zakončení, puk se o beton brankáře odrazil do míst, kde byl DENIS CHLYSTOV. Ten poslal kotouč na vzdálenější tyč, díky čemuž domácí vedou. Asistence: Roman Ljudučin.
40:54
Třetí třetina začíná za nerozhodného stavu.
40:01
Druhá třetina přinesla rychlý hokej, šancí na vstřelení branky bylo velmi málo. Střelecky aktivnější jsou domácí, kteří ovšem mají problém s přesností. Po dvou třetinách platí vyrovnaný stav 1:1.
40:00
39:50
Domácí se dostávali do brejku, ale na poslední chvíli dokázali hosté jejich akci překazit.
39:30
Puk je za brankou Záhřebu, který se pokouší periodu dohrát v klidu.
39:00
Probíhá poslední minuta hry do konce druhé třetiny.
38:47
Domácí jsou v samotném závěru třetiny jednoznačně aktivnější, snaží se vstřelit rozdílovou branku. Antona Kurjanova vychytal Drew MacIntyre.
37:47
37:20
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, hosté hrající v přesilové hře kontrolují hru, nikam se neženou.
36:41
Hra je nyní přerušena pro postavení hostujícího celku mimo hru.
36:26
Alexandre Bolduc byl před brankou na malý moment volný, ale kotouč se k němu nedostal.
36:01
Hostující celek má k dispozici v závěru druhé třetiny přesilovou hru, zatím se ale nemůže dostat do výraznější pozice.
35:47
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Andrej Ankudinov – 2 min., sekání).
35:14
Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, k vidění je naprosté minimum šancí.
34:50
Jevgenij Kulik se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná mimo.
34:20
Domácí jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 21:13, ale vedoucí branku se jim zatím nedaří vstřelit.
32:50
Hostující celek je nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou domácích, zatím ale bez většího úspěchu.
32:00
Mnoho zajímavých šancí k vidění není, sledujeme zajímavý rychlý hokej, ale gólovek je velmi málo.
29:43
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, stav utkání je stále vyrovnaný. Ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme taktickou bitvu.
29:03
Drew MacIntyre podává velmi zodpovědný výkon. Domácí hokejisté jsou lepší, ale nemohou najít recept na hostujícího brankáře.
28:50
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
28:36
Oba týmy střídají, kotouč mají hosté pod kontrolou.
28:03
Thomas Larkin výborně obral soupeře o kotouč ve středním pásmu. Jeden z domácích útočníků se tak nemohl dostat do zakončení.
27:43
Rychlý hokej pokračuje dál, mnoho vyložených gólových šancí k vidění není, sledujeme zajímavou hru.
26:58
26:45
Drew MacIntyre musel být pozorný, ale se zakončením Nikity Chlystova si poradit dokázal.
26:20
Hosté vyhodili přes všechny čáry, puk se dostal za domácí branku, od které zakládá Jugra další akci.
25:44
Domácí celek hraje přesilovou hru dobře, celkem snadno se dostal do útočného pásma, ale nemůže se probojovat do lepších střeleckých pozic.
24:58
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jakub Krejčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:54
Anton Koroljov se probojoval do další výborné šance, ale byl faulovaný a nedokázal zakončit přesněji.
24:15
Do přečíslení dva na jednoho se dostali domácí. Jevgenij Kulik dostal výbornou přihrávku, ale jeho rána z první nebyla nejpovedenější.
23:46
Yann Sauve skvělou práci odvedl v útočném pásmu, ale neměl najetého spoluhráče, kterému by zpoza braky přihrál.
23:15
Jugra má kotouč v obranném pásmu pod kontrolou, hosté se snaží hrát takticky a čekají na chybu soupeře. Ta ovšem nepřichází.
22:44
Domácí se celkem snadno dostali do útočného pásma, ale přesněji se zakončit nepodařilo. Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit.
22:14
Brandon McMillan, zkušený a šikovný útočník, bojoval o puk za brankou domácích. K puku se dostal, ale jeho zakončení nebylo nejpovedenější.
21:42
Jegor Orlov vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se už dostat nedokázal. O puk jej přiravil Bobby Butler.
21:02
Domácí hokejisté mají v úvodu druhé třetiny více ze hry, snaží se hrát aktivně a vstřelit rozdílovou branku. Hostující celek se musí bránit.
20:01
Úvodní třetina je pryč. Nejprve se prosadili domácí hokejisté. Ti si však náskok do přestávky nenesou, neboť v přesilové hře v čase 18:46 vyrovnal Lucas Lessio.
20:00
19:50
Ještě jedno vhazování před brankou Jugry. Buly vyhráli hosté, ale do zakončení se už nedostali.
19:30
V poklidném tempu se dohrává úvodní část hry, stav zápasu je momentálně vyrovnaný.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:46
Medveščak právě vstřelil branku!
Na konci první třetiny hosté vyrovnávají. Goran Bezina našel výborným pasem volného LUCASE LESSIA, který si dokázal poradit s domácím brankáře. Ujala se střela na vzdálenější tyč. Asistence: Goran Bezina.
18:27
Ani jeden celek si při hře čtyři na čtyři nepřipravil šanci. Hosté jsou nyní v plném počtu.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, sledujeme hru čtyři na čtyři.
17:51
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Sokolov – 2 min., sekání).
17:45
Dlouhou dobu se hrálo v útočném pásmu domácích, ale Jugra se nedokázala dostat do zakočení. Drew MacIntyre mnoho práce neměl.
17:17
Domácí hokejisté mají v závěru první třetiny k dispozici početní výhodu, ale nemohou se stabilněji prosadit v útočném pásmu.
16:27
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Francis Paré – 2 min., hákování).
15:50
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střeleckých pokusů. Domácí vedou o jednu branku a chtějí svůj náskok uhájit.
15:10
Alexandr Šaryčenkov se pokoušel o dlouhou rozehrávku, ale kotouč z jeho hole se zastavil ve středním pásmu, kde jej získal Záhřeb.
14:40
Jevgenij Kulik se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku soupeře nedokázal ohrozit, jeho rána byla ztečovaná.
14:00
Domácí se dostávají do vedení. Drew MacIntyre podává výborný výkon, ale na tuto střelu byl už krátký. Anton Kurjanov našel zcela volného KONSTANTINA SOKOLOVA, který poslal kotouč mezi ruku a tělo brankáře. Asistence: Anton Kurjanov.
13:41
Drew MacIntyre výborně zastavil střelu z mezikruží, kde byl volný Jegor Orlov. Domácí hráč měl před sebou značnou část branky odkrytou, ale trefil jen prostor, kde je brankář.
13:16
Arťom Buljanskij proti přesile obránců vytěžil kotouč v útočném pásmu. Do zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.
12:40
K vidění je rychlý hokej, ale vyložených šancí o poznání méně. Sledujeme velkou taktickou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.
12:05
Výborně nyní dokázal kotouč zastavit hostující Drew MacIntyre. Obránci dali domácím hodně prostoru pro zakončení, a tak musel výborný zákrok vytáhnout maskovaný muž Záhřebu.
11:01
Konstantin Majorov hledal najetého Arťoma Buljanského. Přihrávka byla přesná, ale druhý jmenovaný neměl mnoho prostoru pro zakončení.
10:20
Polovina první třetiny je pryč. Střelecky je aktivnější hostující celek, v tomto ohledu vede 7:5, ale ani jedna z 12 střel, které jsme zatím viděli, neskončila v brance.
10:06
Drew MacIntyre si na nedostatek práce rozhodně naříkat nemůže, nyní na něho od modré čáry tvrdě pálil domácí Jevgenij Kulik.
09:25
Hra je po zákroku brankáře Drewa MacIntyrea přerušena, následovat bude komerční přestávka.
09:18
08:50
Přesilovku hrají hostující hokejisté, ale stabilněji se nemohou dostat do útočného pásma. Velmi dobře hraje bránící se tým.
08:13
Alexandre Giroux se probojoval do zakončení, Alexandr Šaryčenkov si s jeho pokusem od modré čáry dokázal poradit na výbornou.
07:48
07:25
K vidění není příliš pohledný hokej, spíše sledujeme taktickou bitvu.
07:18
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Akmaldinov – 2 min., podražení).
07:00
Hostující celek má k dispozici početní výhodu, ani hráči Jugry se nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma.
06:10
Drew MacIntyre znovu výborně zastavil kotouč. Nyní to zkoušel Denis Chlystov, který před brankou jemně tečoval puk mezi betiny brankáře.
05:50
Drew MacIntyre si připisuje výborný zákrok proti jednomu z domácích hráčů. Hostující brankář dokázal podržet své spoluhráče.
05:48
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Blake Parlett – 2 min., držení protihráče).
05:06
Rychlý hokej pokračuje dál, diváci sledující tento zápas živě v hale se rozhodně nenudí.
04:26
Jakub Krejčík na samotném konci přesilové hry zůstal úplně osamocený, jeho rána zápěstím končí jen malý kousek nad brankou. Domácí přečkali čtyřminutové oslabení.
04:10
Sledujeme rychlý hokej, který však příliš neodpovídá přesilovce hostů
03:42
Dlouhá přesilovka se blíží ke konci, Záhřeb se během početní výhody nedokázal dostat do výraznější šance.
02:52
Kotouč je ve středním pásmu, domácí hráči se zatím brání velmi dobře. Hosté naopak nemohou pořádně vystřelit na branku.
02:03
Hostující celek vystřídal, nyní je na ledě druhá přesilovková formace. Ta se dostala stabilně do pásma, Derek Smith, obránce, vystřelil od modré. Alexandr Šaryčenkov byl pozorný.
01:24
Alexandre Giroux dostal přihrávku do předbrankového prostoru, ale jeho zakončení nebylo nejdůraznější.
00:59
Chorvatský celek hraje přesilovou hru špatně, nemůže se dostat do útočného pásma. Hosté naopak velmi dobře brání.
00:26
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Denis Chlystov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl). Hostující celek si z kraje zápasu zahraje dlouhou přesilovou hru.
00:01
Československá stopa v zápase
Jakub Krejčík (ZAG): 19 zápasů, 0+6, 6 bodů
Tomáš Mertl (ZAG): 27 zápasů 6+5, 11 bodů.
V tabulce Západní konference je Záhřeb na předposlední pozici (8-3-2-14, 32 bodů). V tabulce Východní konference je domácí Jugra na předposledním místě, tedy čtrnáctém (8-3-0-18, 30 bodů).
Medveščak Záhřeb z posledních pěti zápasů prohrál hned čtyři. Nestačil na Barys Astanu 0:2, Čerepovec 3:7, Pehrohrad 0:6 a CSKA Moskvu 1:3. Porazil jen Ladu 3:2.
Jugra Chanty-Mansijsk z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Nestačila na Nižněkamsk 1:2, Kazaň 1:4, Ladu 3:4, Dynamo Minsk 0:1 a Jaroslavl 0:1.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jugra Chanty-Mansijsk a Medveščak Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.