Česká stopa v utkání:

Adam Polášek (SIB) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:54
Statistiky: Střely: 84-58; Střely na bránu: 32-29; Vhazování: 39-22; Zablokované střely: 16-22; Hity: 18-11; Faily: 2-3; Trestné minuty: 4-10.
Nižněkamsk měl více střel, jenže nedokázal vstřelit gól, ani navzdory tomu, že hrál pět přesilových her. Novosibirsk naopak z minima dokázal vytěžit maximum, když v každé třetině vstřelil jeden gól a dokráčel koneckonců pro hladké a především důležité vítězství v boji o playoff. V dresu hostujícího celku se prosadili dvakrát kapitán Stěpan Sannikov a jednou trefou potěšil fanoušky v Česku obránce Adam Polášek, který se prosadil v přesilové hře. Konečný výsledek: Neftěchimik Nižněkamsk 0 HK Sibir Novosibirsk 3.
59:27
Vladimir Pervušin se snažil v blízkosti levé tyče dostat k dorážce, Andrej Karejev měl ale puk pod kontrolou.
59:00
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:21
Nižněkamsku se nepodařilo rozehrát a po tvrdém hitu na Konstantina Sokolova se pískalo zakázané uvolnění.
57:20
Sergej Koňkov napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k táhlé střele zápěstím, kterou Danny Taylor bez problému ukryl v náručí a před jeho bránou se strhla potyčka, po které rozhodčí opět nevylučovali.
57:06
Alexandr Bryncev byl v levém rohu obranného pásma tvrdě dohrán Vladimirem Pervušinem, jednalo se ovšem o čistý hit a faul se nepískal.
56:27
Danny Taylor vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Nižněkamsku a nikým neatakovaný rozehrál.
55:23
Dmitrij Ogurcov na levém křídle napřáhl ke střele, která zamířila pouze doprostřed brány, a Danny Taylor si věděl rady.
55:17
Vladimir Pervušin se ocitl mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci a krásnou střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale pobavil fanoušky fantastickým semaforem, po kterém puk vsedě ukryl puk v lapačce!
55:03
Andrej Karejev zmrazil puk v blízkosti své pravé tyče pod lapačkou a hra byla přerušena.
54:10
Nižněkamsk nevyužil další přesilovou hru a nadále se marně snaží v dnešním utkání prosadit.
53:14
Nižněkamsk vytvořil v blízkosti pravé tyče velký závar, Dannyho Taylora ale překonat ani tentokrát nedokázal.
52:10
Novosobirsk hrál v pěti pouze šest sekund, po návratu Georgiho Mašarina totiž usedl na trestnou lavici Kirill Vorobjov, který dostal dvě minuty za držení hole.
52:04
Vyloučený Georgij Mašarin je zpět na ledě a Novosibirsk přečkal zatím všechna oslabení.
51:45
Novosibirsku se podařilo vyhodit a navíc se dostal na pravé straně útočného pásma ke střele, kterou Andrej Karejev vyrazil a jeho spoluhráči spěchali směrem vpřed.
50:27
Gilbert Brulé v blízkosti levé tyče pěkně vypálil, jenže Danny Taylor předvedl fantastický zákrok, když jeho pokus z blízkosti zastavil mezi tělem a levou rukou!
50:04
Šanci Gilberta Brulého předcházel faul Georgiho Mišarina, který dostal dvě minuty za hákování.
50:04
Gilbert Brulé se po nádherné kombinaci a zadovce Dana Sextona ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, jeho následná střela z vrcholu mezikruží ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Danny Taylor!
49:31
Andrej Sergejev se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve střelecké pozici, jeho následný pokus byl ale zablokován.
48:12
Hokejisté Nižněkamsku nedokázali zachytit na pravém křídle prudký kotouč, který zamířil na zakázané uvolnění.
47:33
Stěpan Sannikov se řítil do samostatného úniku, jenže s ním naložil trochu ledabyle a jeho následná střela zápěstím téměř vestoje zamířila vedle vzdálenější pravé tyče! Kapitán Novosibirsku odmítl vstřelit hattrick.
46:23
Jegor Milovzorov na levém křídle napřáhl od modré čáry k pěkné táhlé střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Andrej Karejev byl ale pozorný a puk ukryl po krásném zákroku ve své lapačce!
45:35
Novosibirsk ve všech třech třetinách vstřelil jeden gól a za současného stavu 3:0 mířící za hladkým vítězstvím.
44:59
Sibir právě vstřelil branku!
Vladislav Naumov přiťukl puk doprava rozjetému STĚPANOVI SANNIKOVOVI, který si ho srovnal na hůl a krásnou střelou z pravého kruhu pro vhazování nad lapačkou Andreje Karejeva zamířil do bližšího horního rohu brány. V Nižněkamsku je zřejmě hotovo! Asistence: Vladislav Naumov.
44:22
Joonas Kemppainen pálil vzápětí na opačné straně ledové plochy z levého křídla, jeho následná střela zápěstím ale byla sražena vedle přední tyče.
43:40
Gennadij Stoljarov se v pravém kruhu pro vhazování dostal ke střele, která mířila mezi betony Dannyho Taylora a od jeho výstroje se nebezpečně odrazila do vzduchu, brankář Novosibirsku ale předvedl skvělý reflex, po kterém puk ukryl ve své lapačce!
42:38
Konstantin Alexejev se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže tváří v tvář Andrejovi Karejevovi neuspěl, když se ho marně snažil prostřelit mezi betony!
41:55
Nikita Kvartalnov nedokázal na pravém křídle zachytit prudkou přihrávku svého spoluhráče a puk skončil na zakázaném uvolnění, po kterém se hra vrátila před Andreje Karejeva.
40:49
Danny Taylor se v úvodu třetí třetiny po nepřesné střele Nižněkamsku a nahození zpět do třetiny vydal za bránu, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely 53–36; Střely na bránu: 22-14; Vhazování: 16-5; Zablokované střely: 11-14; Hity: 12-6; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
Neftěchimik vstoupil do prostřední části s touho vyrovnat a z jeho tlaku pramenily dvě přesilové hry, jenže ani jednu nedokázal využít a na opačné straně si zahrál přesilovou hru Novosibirsk, v jehož dresu se krásnou táhlou střelou od modré čáry prosadil český obránce Adam Polášek. Sibir bude vstupovat do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem a je blíže k důležitému vítězství. Skóre po druhé třetině: Neftěchimik Nižněkamsk 0 HK Sibir Novosibirsk 2.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:53
Nižněkamsk na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla těsně před bránou zablokována.
36:35
ADAM POLÁŠEK na modré čáře krásně vypálil a jeho táhlá střela zápěstím nad levým betonem Andreje Karejeva zamířila ke vzdálenější pravé tyči. Novosibirsk využil přesilovou hru a vede o dvě branky! Asistence: Konstantin Alexejev.
35:02
Ildar Šiksatdarov musel na trestnou lavici, kde odpyká dvě minuty za nedovolené bránění poté, co zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma.
34:32
Fjodor Beljakov se vrátil z trestné lavice zpět na led a Novosibirsk úspěšně přečkal oslabení.
33:07
Richard Gynge se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, následná střela zápěstím ale zamířila vedle levého horního rohu brány a Danny Taylor zasahovat nemusel.
32:32
Fjodor Beljakov dostal dvě minuty za hákování a Nižněkamsk má další možnost vyrovnat stav utkání.
31:54
Jeden z hráčů Novosibirsku se mohl prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže z otočky bránu minul.
31:01
Alexandr Bryncev se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže bránu tvrdou ránu přestřelil!
30:16
Gilbert Brulé nahodil puk do útočného pásma a Danny Taylor bez problému zmrazil kotouč pod lapačkou.
29:39
Nikita Kvartalnov nabral na levém křídle obrovskou rychlost, jenže se vzápětí ocitl ze střeleckého úhlu a jeho následná bekhendová přihrávka skončila na oblouku.
28:43
Bogdan Jakimov napřáhl v blízkosti levé tyče k prudké střele s příklepem, jenže trefil pouze hruď připraveného Dannyho Taylora, který jeho pokus skvěle vyrazil!
28:00
Z prostřední části je odehráno osm minut a Novosibirsk stále drží těsné jednobrankové vedení.
26:52
Zach Boychuk se vrátil z trestné lavice zpět na led a Novosibirsk hraje opět v plném počtu.
26:50
Dan Sexton nabral na pravém křídle velkou rychlost a vypálil, jenže jeho střela skončila pouze v náruči Dannyho Taylora.
25:23
Jeden z hráčů Neftěchimiku napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která zasvištěla těsně vedle levé tyče brány.
24:52
Zach Boychuk dostal dvě minuty za podražení a Nižněkamsk má k dispozici druhou přesilovou hru.
24:11
Novosibirsku se nepodařilo rozehrát a puk zamířil opět na pravém křídle na zakázané uvolnění.
23:26
Fjodor Beljakov a Maxim Šalunov v rychlém sledu vypálili od modré čáry a jejich pokusy byly zablokovány.
22:03
Novosibirsk podruhé v zápase předvedl nádhernou kombinační akci, po které mohl v blízkosti pravé tyče uklízet puk do prázdné brány Zach Boychuk, jenže ho promáchl.
21:43
Jegor Milovzorov napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, jenže Andrej Karejev se vytasil s fantastickým semaforem a puk ukryl v lapačce!
21:25
Novosibirsku se nepodařilo rozehrát a po nepřesné přihrávce puk zamířil na zakázané uvolnění.
21:14
Gennadij Stoljarov si na pravém křídle najel na nádhernou žabičku svého spoluhráče a bez přípravy mířil prudkou střelou příklepem k bližší pravé tyči, Danny Taylor ale předvedl úžasný přesun, po kterém puk ukryl v lapačce!
20:33
Novosibirsk se ubránil a po následném útoku na levém křídle vypálil od mantinelu, Andrej Karejev byl ale připravený a puk pravým betonem bez problému vyrazil za bránu.
20:05
V Neftěchim Areně začala prostřední část utkání a Novosibirsk po pouhých pěti sekundách vyhodil puk na zakázané uvolnění, po kterém se hra přestěhovala před Dannyho Taylora.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely 24 – 22; Střely na bránu: 13-9; Vhazování: 16-5; Zablokované střely: 5-4; Hity: 7-5; Fauly: 1-0; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
Důležitý souboj o playoff v Neftěchim Areně mezi Nižněkamskem a Novosibirskem nabídl během první třetiny vyrovnaný hokej, během něhož se oba týmy dostaly k několika střelám. Gól ovšem padl pouze jeden, když se po necelých sedmi minutách hry po parádní stahovačce prosadil krásnou bekhendovou střelou Stěpan Sannikov. Oba celky si vzápětí zahrály jednu přesilovou hru, využít ji ovšem i přes několik střel nedokázaly. Skóre po první třetině: Neftěchimik Nižněkamsk 0 HK Sibir Novosibirsk 1.
20:00
19:42
Domácí vzápětí na levém křídle vypálili od mantinelu, ale i s tímto pokusem si Danny Taylor poradil.
19:17
Andrej Sergejev napřáhl z vrcholu mezikruží k nádherné střele, která mířila do pravého horního rohu brány, Danny Taylor ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:57
Puk byl v levém kruhu útočného pásma Novosibirsku přizvednut do ochranné sítě a hra byla přerušena.
16:50
Gilbert Brulé po návratu na led šlápl na pravém křídle do pedálu a od mantinelu napřáhl ke svižné střele zápěstím, kterou Danny Taylor po rychlém zakleknutí zastavil!
16:34
Andrej Karejev si poradil se střelou od modré čáry a vyloučený Gilbert Brulé se vrátil z trestné lavice zpět na led.
15:55
Novosibirsk přesilovou hru sehrál nádherně a po diagonální přihrávce Stěpana Sannikova z levého křídla se na vzdálenější pravé tyči ocitl v obrovské šanci z Joonas Kemppainen , jenže puk bekhendem usměrnil vedle pravé tyče!
14:34
Gilbert Brulé na levé straně obranného pásma zahákoval zřejmě Konstantina Okulova a také hosté z Novosibirsku si vyzkouší první přesilovou hru v zápase.
14:02
Adam Polášek na levém křídle od modré čáry zápěstím nahazoval puk před bránu na tyč, jenže před Andrejem Karejevem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
13:03
Nižněkamsk v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která byla sražena vedle přední tyče.
12:42
Maxim Šalunov odpykal dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Novosibirsk hraje v plném počtu.
12:23
Ivan Lekomcev napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, jeho pokus ale zamířil bez přípravy pouze doprostřed brány, kde byl opět připravený Danny Taylor!
12:14
Pavel Porjadin zkoušel vypálit z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale našel pouze náruč Dannyho Taylora.
11:40
Nižněkamsk se na pravém křídle dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, které byly zablokovány, a Novosibirsku se vzápětí podařilo vyhodit puk k bráně Andreje Karejeva.
11:01
Dan Sexton na levém křídle vypálil z prostoru mezi kruhem pro vhazování a útočnou modrou čárou a Danny Taylor nadvakrát jeho pokus dokázal zastavit!
10:42
Novosibirsk špatně střídal a hráčská lavice hostů dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Jeden z hráčů musí na trestnou lavici a nikomu se nechce. Maxim Šalunov nakonec odpyká trest svého týmu.
09:14
Sergej Koňkov vypálil na pravém křídle od mantinelu a Danny Taylor bez problému ukryl puk v náručí.
08:22
Gleb Zyrjanov napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke krásné táhlé střele zápěstím, kterou Andrej Karejev vyrazil maskou před sebe a vzápětí mu pomohli spoluhráči!
07:28
Zach Boychuk se pokusil z levého kruhu prohazování přidat vzápětí rychle druhý gól, Andrej Karejev ale předvedl skvělý zákrok, když jeho střelu mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu brány ukryl v lapačce!
06:10
STĚPAN SANNIKOV si krásně stáhl kolmou přihrávku Joonase Kemppainena mezi třemi protihráči do jízdy a nádhernou bekhendovou střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči. Novosibirsk udeřil jako první a vede na ledě Neftěchimiku Nižněkamsku 1:0! Asistence: Joonas Kemppainen a Maxim Ignatovič.
05:45
Gilbert Brulé na levém křídle neváhal a v blízkosti levé tyče napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Danny Taylor ukryl v náručí a připsal si další úspěšný zákrok.
05:04
Alexandr Bryncev na levém křídle vypálil od modré čáry, Danny Taylor byl ale připraven a připsal si první zákrok.
04:12
Neftěchimik rozjel krásnou kombinační akci a po přihrávce zpoza brány se mezi kruhy ocital jeden z domácích hráčů ve slibné šanci, jenže puk při pokusu o střelu promáchl.
03:19
Danny Taylor se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Nefěchimiku a rozehrál, což se mu úplně nepovedlo, domácího hokejisté se ale vzápětí ke střele nedostali.
02:02
Georgij Mišarin se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale levým ramenem jeho pokus vyrazil!
01:29
Novosibirsk se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, Andrej Karejev si ale s oběma snadno poradil a ukryl je v náručí.
01:13
Richard Gynge a Dan Sexton spěchali za pukem, v pravém rohu útočného pásma se k němu ale zásluhou pozorného Adama Poláška nedostali. Novosibirsk se ubránil.
00:19
Richard Gynge vypálil zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk se od jednoho z hráčů Novosibirsku, který se mu vrhl vleže do střely, odrazil do ochranné sítě.
00:01
Hokejisté Neftěchimiku vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se mohli vydat směrem vpřed.
00:01
Hokejisté obou týmů nastoupili na modré čáry a po zaznění národní hymny ruské federace a Kazachstánu bude vše připraven k zahájení dnešního utkání.

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kasutin) – Ljamin, An. Sergejev, Bryncev, Pervyšin, Lekomcev (A), Ogurcov, Fazylzjanov – Gynge, Brulé, Sexton – Porjadin, Stoljarov (C), Polygalov (A) – Jakimov, Šiksatdarov, Zdunov – N. Kvartalnov, Gimatov, Koňkov.

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – K. Vorobjov, Mišarin, K. Alexejev (A), Polášek, Beljakov, Ignatovič, Naumov – Sannikov (C), Kemppainen, Šalunov – Pervušin, Skabelka, Chlopotov – Milovzorov, Okulov, Boychuk – Sokolov, Arťomov, Zyrjanov – A. Gluchov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Alexandr Sergejev. Čároví: Gleb Lazarev, Alexandr Otmachov.

Adam Polášek (SIB) 3+22, +/- +1
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

26.11.16 Novosibirsk – Nižněkamsk 2:6
Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk stejně jako jeho nadcházející soupeř prohrál tři utkání v řadě. Hokejisté hostujícího celku ovšem měli mnohem náročnější program, když během posledních dvou zápasů narazili na CSKA Moskva a naposled Petrohrad, tedy dva celky z čela celé KHL.
Neftěchimik Nižněkamsk:

Nižněkamsk v posledním utkání nezvládl důležitý zápas proti Slovanu Bratislava, kterému v domácím prostředí Neftěchim Areny podlehl těsně 3:2 a po dvou venkovních porážkách utrpěl třetí prohru v řadě. Neftěchimiku patří ve Východní konferenci deváté místo, přičemž na osmý Vladivostok ztrácí šest bodů.
Neftěchim Arena bude v pondělí odpoledne svědky velice důležitého utkání v boji o playoff, v němž Nižněkamsk vyzve na domácím ledě Novosibirsk. Oba dva týmy se ve Východní konferenci nachází těsně pod postupovou osmičkou a oba do vzájemného souboje budou vstupovat se třemi prohrami v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.