V dnešním zápase nakonec bod navíc bere Novokuzněck, který vyhrál po nájezdech. Sledovali jsme hodně podprůměrné utkání, ve kterém nepadla ani branka. Trenéři ani fanoušci dnes hrou hokejistů asi moc nadšení nebyli. Nezbývá než doufat, že na tento výkon nebude celky navazovat.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Novokuzněck.

Jediným střelcem se po krásném blafáku stal KIRILL SEMJONOV.
A je rozhodnuto. Kosticyn Karejeva také nepřekonal.
Metallurg nestřílí gól, nájezdy tak budou pokračovat.
Ani Levickij nebyl úspěšný! Karejev si počkal, nic neuspěchal a Levickij už neměl kam zakončovat.
Semjonov byl daleko úspěšnější. Perfektním forhendovým blafákem vykoupal soupeřova brankáře.
Ščegolkov zkusil překonat gólmana střelou nad lapačku, ale neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o dnešním vítězi nerozhodlo, na řadu tak přichází nájezdy. Kdo bude tím šťastnějším týmem?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:37
Metallurg je opět za svou bránou, dnes uvidíme pravděpodobně nájezdy.
64:17
Teď už jsou opět zpátky, ale moc času už nezbývá.
63:47
V útočném pásmu se usadili domácí hokejisté, ti se ale následnou špatnou přihrávkou vyhnali z pásma.
63:19
Tempo hodně opadlo, ani jeden tým se nemůže dostat k nějaké kloudné akci.
62:42
Jejich rozehrávka však nebyla přesná, do útoku se tak mohou hrnout hosté.
62:19
Až nyní se hra poněkud uklidnila. Hráči Novokuzněcku čekají za bránou na prostřídání.
61:48
Prodloužení se hraje ve velkém tempu. Akce střídá akci.
61:20
Ti se dostali do velké šance, ale Barulin svou bruslí zachránil Soči od pohromy. Nutno ale podotknout, že měl opravdu notnou dávku štěstí.
60:49
Nepovedlo, na druhé straně ale hosté netrefili bránu a odražený puk je opět na holích domácích.
60:29
Jako první se do útočné třetiny podívali domácí hokejisté. Podaří se jim něco vymyslet?
60:01
Siréna ohlašuje konec třetí třetiny. Ani v ní gól nepadl, utkání tak půjde do prodloužení, případně do samostatných nájezdů. Kdo nakonec vyjde ze zápasu vítězně se dozvíme již za chvíli.
60:00
59:36
Čeká nás dost možná poslední vhazování třetí třetiny, domácí celek se provinil ofsajdovým postavením.
59:06
Domácí šli dva na jednoho, ale přihrávku na volného spoluhráče dokázal pokrýt obětavým zákrokem jeden z obránců.
58:36
Těm se ale nepovedla rozehrávka, kterou vystihli hráči Soči.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny, na puku hráči Novokuzněcku.
57:22
Do něj se tak ženou opět hosté, kteří vystihli rozehrávku soupeře. Novokuzněck však modrou čáru brání velmi dobře.
56:52
Domácí opět za svým brankářem. Soči dobře napadá a nedává moc šancí k založení útoku.
56:09
Rychlá otočka Levickije okolo branky a následné zakončení, které ale domácího brankáře nepřekvapilo.
55:29
Novokuzněck je v útočné třetině, nahození od modré ale hostující brankář pokryl.
54:47
Domácí hráči čekají na prostřídání, čeká nás posledních pět minut této části hry.
54:10
53:37
Hosté se dobře brání, domácí celek k ničemu nepouštějí.
52:57
Domácí se drží v útoku, ale jejich střela od modré byla zblokována a vyhnala je z pásma.
52:09
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Tomilin – 2 min., vysoká hůl).
51:17
Domácí se poněkud zvedli a dělají svému soupeři poněkud problémy. Nechme se překvapit, jak to dnes nakonec dopadne.
50:42
Nyní se hra přesunula do středu ledové plochy, kde se bojuje o kotouč.
50:17
Soči se daří vyhodit puk, Metallurg bude muset začít zpoza vlastní brány.
49:37
Po delší době je v útoku i domácí celek, který ve třetí třetině se spíše pouze brání.
49:06
Další střela z mezikruží končí v lapačce Karejeva. Ten je dnes výtečný.
48:49
Vyhození Novokuzněcku, Soči bude začínat od svého gólmana.
48:28
Soči je stále nastěhováno v útočné třetině, domácí se pouze brání.
47:04
Soči už je opět nastěhované ve třetině soupeře, následné nahození kryje Karejev. Bude se tak vhazovat po jeho levici.
46:06
Až nyní se domácí osvobodili a dostali z tlaku. Nyní se snaží ušetřit pár vteřin a strávit je v útoku.
45:22
Tlak hostů graduje, ke vstřelenému gólu ale zatím nevede.
44:41
Hra je zatím hodně rozkouskovaná. Nyní se zakázaného uvolnění dopustilo Soči.
44:24
Před Karejevem vznikla velká skrumáž, hosté začínají více a více tlačit.
44:14
Ofsajd Novokuzněcku.
43:53
Je to potvrzeno, gól to nebyl.
43:53
Tomilin už se radoval, že vsítil puk, ale opakované záběry prokázaly, že puk nejspíše brankovou čáru nepřešel. Počkáme si ale na video.
43:27
Další zakázané uvolnění.
43:21
Obránci Novokuzněcku vyhazují puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.
43:03
Až nyní přišla dokonce i střela od Soči, ale ta minula bránu.
42:27
Nepřesnost střídá nepřesnost, ani jeden tým není schopný si vytvořit tlak nebo se jen udržet v pásmu.
41:57
Zatím je to však hodně nepřesné z obou stran.
41:21
U puku jsou již domácí, kteří se pouštějí do útočení.
40:57
Po boji u mantinelu však končí puk v hledišti. Bude nás čekat vhazování.
40:26
Do poslední periody vstoupili lépe hostující hráči, kteří se snaží usadit v útočné třetině.
40:01
Druhá perioda byla již o něco zajímavější. Viděli jsme po větší šanci na obou stranách. Hru však hodně brzdí častá vyloučení. V této části hry jich bylo hned sedm. Přesilové hry však ani jednomu z týmu moc nejdou, i proto je stav stále nezměněný. Snad nám to hráči vynahradí ve třetí třetině.
40:00
39:47
Změnit se to střelou od modré pokoušelo hostující mužstvo, ale jejich střelu opět pokryl domácí brankář.
39:16
O puk se bojuje ve středu hřiště, ani v druhé periodě tak pravděpodobně gól neuvidíme.
38:52
38:48
Puk je na střídačce hostů. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:20
Novokuzněck se při přechodu do útočného pásma provinil ofsajdem.
37:57
Soči hraje oslabení velmi dobře Grebenščikov teď dokonce provětral lapačku domácího gólmana, který musel být ve střehu.
37:43
Špatná rozehrávka domácího celku rezultuje v zakázané uvolnění.
37:19
Z mezikruží přišla střela, která ale minula svůj cíl. Hosté se následně dostali k puku a vyhodili jej.
36:37
Metallurg se konečně usadil ve třetině soupeře. Uvidíme nějaké zajímavé zakončení?
36:12
Hosté opět vyhazují kotouč, domácím se tato přesilová hra hodně nedaří.
35:57
Novokuzněck získal území nahozením na Karejeva, vhazovat se tak bude po jeho levici.
35:35
Soči se povedlo hned dvakrát vyhodit puk, domácím se zatím přesilovka nedaří.
35:01
Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Mamkin – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
35:01
Jazkov dostal tvrdý zásah hokejkou do obličeje, máme to i s krví. Můžeme tak očekávat dlouhou přesilovku domácího celku.
34:06
Kosticyn předvedl parádní individuální šanci. Proháčkoval se přes tři obránce, ale jeho zakončení už přišlo z velkého úhlu. Ke gólu tak nevedlo.
33:29
Metallurg to nakonec zvládl! Soči tak dlouho hledalo správný okamžik k zakončení, až jim vypršel čas.
33:13
32:45
Soči je stále v útoku, obranná čtveřice domácích už musí být hodně unavená.
32:17
Střela od modré byla zblokována hned prvním obráncem, hosté však stále zůstávají v útoku.
31:47
Až nyní se Soči povedlo udržet se ve třetině soupeře. Podaří se jim konečně vsítit branku?
31:29
Novokuzněck začíná oslabení vyhozeným kotoučem, čímž střádá cenné vteřinky.
31:13
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Denis Vicharev – 2 min., podražení).
30:53
Rozhodčí signalizuje další vyloučení. Tentokrát se na trestnou lavici podívají domácí.
30:37
Máme za sebou další nevyužitou přesilovku, dnešní utkání může rozhodnout klidně jediný gól. O ten se teď pokoušejí hosté, ale nedaří se jim usadit v pásmu.
30:12
29:34
Následující vhazování se podařilo vyhrát hostujícím hokejistům, kteří vyjeli s pukem až k bráně soupeře a šetří cenný čas.
28:59
Semjonov se natlačil až do brankoviště, což se hostujícím obráncům hodně nelíbilo. Ti mu to dali hodně pocítit. U brány se tak strhla menší potyčka.
28:39
Novokuzněck se usadil ve třetině a hledá správný okamžik k útoku.
28:12
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě).
27:34
No a byla z toho velká šance i před Karajevem, ten si však poradil se střelou z mezikruží i s následnou dorážkou. Stav tak stále zůstává nezměněn.
27:12
Ve třetině soupeře nyní operuje Soči.
26:54
Blíží se nám konec všech vyloučení, skončí se nám tak dlouhá pasáž hry čtyři na čtyři.
26:05
Domácí celek se dostal do zajímavého úniku, ale Barulin nyní podržel svůj celek a nedopustil inkasování branky. Střelu pod lapačku dokázal pokrýt.
25:36
Pokračuje nám hra čtyři na čtyři. Druhá třetina je zatím hodně kouskovaná a plná vyloučení.
25:28
Právě jsme byli svědky hodně tvrdého vražení na hrazení. O'Dell zaslouženě putuje na trestnou lavici.
24:06
Musí ji však začít z vlastní třetiny, domácí rychle vyhazují a šetří cenné vteřinky.
23:15
Hra se odehrává za bránou Barulina, kde proběhlo hned několik soubojů. Úspěšnější byli nakonec hráči Soči.
22:21
S tresty se nám tedy roztrhl pytel. Hru čtyři na čtyři zatím lépe zvládají domácí, kteří se dostali i ke střele, ale Barulin byl pozorný.
21:54
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Michail Kuklev – 2 min., podražení + 2 min., nedovolené bránění).
21:22
Tak to bude hodně rychlá přesilová hra. Hned po vhazování totiž domácí faulovali. Opět se tak čeká na přerušení. Soči natahuje čas jak jen to jde.
20:59
Vyloučení v týmu HK Soči (Igor Ignatuškin – 2 min., podražení).
20:28
Úvodní buly vyhráli sice hosté, ale domácí se po jejich nepřesné přihrávce hodně rychle dostali do protiútoku a byli faulováni. Čeká se na přerušení, domácí tak hrají v šesti.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která nám nenabídla ani jednu branku. Sledujeme spíše bojovný hokej, který nepřináší mnoho šancí. Nezbývá, než doufat, že ve druhé třetině se hra obou týmů zlepší.
20:00
19:26
Hráči Metallurgu a Soči bojovali dobrých 20 sekund u mantinelu o puk a přesně s návratem vyloučeného hráče skončil puk po souboji na střídačce hostů.
19:26
18:44
Teď se navíc Metallurg dopustil ofsajdového postavení.
18:26
Zatím nic moc. Jejich nepřesná přihrávka byla vypíchnuta a kotouč následně vyhozen.
17:57
Domácí uzamkli soupeře v jeho třetině. Střela zatím však nepřichází. Co nám Novokuzněck předvede?
17:29
Vyloučení v týmu HK Soči (Roman Děrljuk – 2 min., hákování).
16:57
Co se týče kombinace ve třetině soupeře, tak to dnes u obou týmů poněkud vázne. O nějakém soustavnějším tlaku jednoho či druhého týmu nemůžeme mluvit.
16:14
Jedna ze střel byla tak prudká a nepřesná, že vyhnala Metallurg z pásma. Ten tak bude muset začít od svého gólmana.
15:39
Po delší době jsou to domácí hokejisté, kdo se snaží o vstřelení branky. Jejich střelecké pokusy však mířily pouze mimo branku.
15:03
Novokuzněck je s pukem za svou bránou, kde čeká na prostřídání hráčů.
14:31
Soči má opět o něco více ze hry. Nyní poslalo na Karejeva několik střel, které pouze vyrazil, ale tu poslední nakonec domácí gólman ukryl v lapačce.
13:57
Grebenščikov si sice zvládl bekhendovým blafákem položit gólmana, ale z velké blízky již nestihl dostatečně zvednout puk.
13:57
Následně se do útoku dral Grebenščikov, který byl faulován a zajede si trestné střílení!
13:29
Až nyní to vyšlo. Domácí nahodili puk na Barulina, jenž jej dokázal vyrazit do rohu.
12:47
Novokuzněck má velké problémy s napadáním soupeře. Nedaří se mu tak rozjet žádnou kloudnou akci.
12:24
Tempo hry opět poněkud upadlo, ani jednomu týmu se nedaří udržet se ve třetině soupeře. Domácí se navíc po nepřesném pasu dopustili zakázaného uvolnění.
11:57
Střela Soči byla sražena do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat ve třetině Metallurgu.
11:39
11:25
Následuje ofsajd. Tato přesilovka asi také zůstane nevyužita.
10:57
Metallurgu se nedaří přejít modrou čáru a usadit se ve třetině, Soči již podruhé za sebou vyhodilo puk.
10:35
Barulins i připisuje důležitý zákrok. Semjonov se pokoušel ho z úhlu překvapit, ale hostující brankář byl u tyče dobře postaven.
09:47
Hodně zbytečné vyloučení dává Novokuzněcku šanci ke vstřelení gólu. Hosté však začínají vyhozením přes všechny čáry.
09:38
09:02
Až nyní se Metallurgu podařilo vyhodit puk z pásma a chvíli ho podržet ve třetině soupeře.
08:27
Hosté jsou evidentně odhodláni napravit své zaváhání, domácí celek je pod tlakem.
07:58
Jacenko mířil mezi betony, ale domácí gólman je stihl včas sklapnout.
07:26
Soči ovšem přesilovka viditelně navnadila. Nyní jsou to oni, kdo se žene do útoku.
07:00
Domácí v plném počtu. Kritický okamžik je tak zažehnán. Přesilovka pět na tři zůstává nevyužita.
06:37
Domácím se již ve čtyřech daří vyhodit puk.
05:54
Soči vytvořilo obrovský kolotoč ve třetině soupeře, ale ten to zatím zvládá! Lví podíl na tom má i Karejev, který nyní zneškodnil hned několik střel od modré.
05:26
Hosté si vytvořili obrovský tlak, ze kterého hned na začátku vybojovali další vyloučení. Čeká je tak hodně dlouhá přesilovka.
05:00
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., podražení).
04:14
04:04
Puk skončil po souboji ve středu hřiště na střídačce hostů, bude tak následovat vhazování.
03:48
Domácí celek výborně napadá rozehrávku soupeře, kterému se tak nedaří dostat do nějaké kloudné akce.
03:12
Sledujeme již několikátý souboj u mantinelu v obranné třetině Soči. Mettalurg je opticky zatím o něco lepším celkem.
02:42
Zatím je to opravdu hodně bojovné utkání, hráči si nedarují ani kousek prostoru. Na druhé straně už zasahoval i Karejev, s nahozením však neměl nejmenší problém.
01:37
Nahození Mettalurgu pokryl pozorný Barulin, vhazovat se tak bude po jeho levici.
00:58
O puk se bojuje v obranné třetině Soči, ani jednomu z týmů se nedaří usadit se v útoku.
00:22
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se ale ihned dopustili ofsajdového postavení.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Kalašnikov, Ljamkin, Skutar, Kuklev, Vasilčenko, Michajlov, Viksna – Solovjov, Zemčenko, K. Semjonov – Poliščuk, Komaristyj, Lebeděv – S. Butuzov, I. Musin, Vicharev – Jazkov, Anisin, Razumov – Taratuchin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, S. Kuzněcov, Alexandrov, Fantenberg, Děrljuk, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – O'Dell, Grebenščikov, Levickij – Padakin, Tomilin, I. Zacharčuk – Jacenko, Ščegolkov, Tolpeko.

Rozhodčí: Akuzovsky, Ibatulin – Kuprijanov, Vyljugin.
HK Soči

Hosté jsou na to, daleko lépe, celkově jim patří osmé místo za 12 výher, 4 výhery v prodloužení, 10 proher a 1 prohru v prodloužení při skóre 72:61. Soči má zdánlivě nakročeno na do play-off, ale vzhledem k tomu, že její divize je ohromně silná (CSKA, Novgorod, Jaroslavl, Dinamo Moskva), tak bude muset ještě hodně zabrat. Dnes tak můžeme očekávat, že hosté nic nepodcení a dojdou si pro jasné tři body... Nepředbíhejme ale!
Metallurg Novokuzněck

Domácí cele je po 27 zápasech až na posledním mítě své divize. Dokázal pouze pětkrát vyhrát, z toho jednou v prodloužení. Naopak si připsaů 22 proher a z toho taky jednu v prodloužení. Skóre má tento tým opravdu nelichotivé – 44:93. Metallurg není poslední pouze ve své divize, ale celkově v celé lize (29.). Může se však dotáhnout na Dinamo Rigu, které má pouze o 3 body více. Pak je tam však obrovská mezera Jugra Chanty-Mansijsk na 27. místě má o 15 bodů více než Metallurg.
Dobrý den u dalšího kola KHL. Dnes poměří své síly Mettalurg Novokuzněck s HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.