Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Avangard Omsk

Dominik Furch 18 zák., 2 góly, 90.0%
Utkání je tedy u konce a vítězství slaví favorizovaný Avangard Omsk. Ten šel do třetí třetiny s dvougólovým vedením, které si bezpečně pohlídal a nepustil Novokuzněck na rozdíl jediné branky. Nutno říci, že dnešní vítězství domácích je zcela zasloužené, neboť až na pár chvilkových pasáží měl Omsk jednoznačně navrch. Dobrý výkon vedoucího tmu Východní konference potvrdil Dominik Furch, jenž zpacifikoval 18 střel.
59:56
Navíc se jednomu z domácích daří držet kotouč u mantinelu ve středním pásmu. Je rozhodnuto!
59:16
Kotouč v klidu klouže až k Furchovi. Zdá se, že Omsk už si výsledek 4:2 v pohodě pohlídá.
58:43
Stále se hosté ne a ne usadit v útočném pásmu. Skvělým napadáním se teď navíc prezentuje domácí Lemťugov, jenž získává puk.
57:29
Rychlý brejk Avangardu vyřešil Pěrežogin přenecháním kotouče Pjanovovi. Ten si najel více na střed, ale ránu poslal pouze do hrudi Michail Birjukova.
57:06
Pokus o přechod do útočného pásma v podání Novokuzněcku nebyl úspěšný a puk se vrací do neutrální zóny.
56:35
Birjukov čelil slabému nahození z pravé strany, se kterým si poradil, ale domácí to nemusí vůbec trápit. Důležité je, že drží hru daleko od svého gólmana.
55:53
Zpracování dlouhé přihrávky teď nevyšlo Gluchovovi, který tak zavinil postavení mimo hru.
55:09
A navíc mohla přijít pátá trefa domácího týmu. Lemťugov hledal přihrávkou spoluhráče na vzdálenější tyči, nicméně puk letěl mimo dosah nastavené čepele.
53:56
Hosté se sice snaží o korekci skóre, nicméně defenzíva Omsku v čele s Furchem je opravdu velmi pozorná.
53:16
Konečně na Furcha přilétla jedna střela, avšak ta si to od modré čáry namířila jen do nastavené lapačky.
52:57
V pásmu soupeře pro změnu kombinují hosté. Zatím to je ale bez zakončení na klidného Dominika Furcha.
52:11
Proti nahození z velkého úhlu předvedl Birjukov velmi nejistý zákrok. Kotouč mu vypadl z nastavené lapačky a hostující brankář mohl být rád, že poblíž něj nebyl nikdo z domácích.
51:43
Domácí v pohodě hrají v útočném pásmu. Jeden z nich se po souboj vymotal z rohu kluziště, nicméně až k zakončení se neprodral.
50:05
Tentokrát musel pro změnu zasahovat opět Dominik Furch. Komaristého dělovka z levého kruhu ale zamířila přesně do hrudi českého brankáře.
48:56
Hra se opět velmi rychle přelévá ze strany na stranu. Nebezpečnější jsou domácí, avšak Birjukov v této třetině předvádí skvělé zákroky.
48:01
A na druhé straně byl v úniku Anisin! Ruský forvard zkusil zakončení mezi Furchovy betony, ale bývalý gólman Slavie Praha si mezírku mezi nohami dokonale pohlídal.
47:54
Hosté jsou nyní velmi laxní a Paršin se dostal do obrovské šance. Přihrávku mezi kruhy však střelou nedokázal proměnit v gól.
46:57
Až teď se šancí přispěchal Pjanov! Střelec dnešní třetí branky Avangardu se dostal před Birjukova, ale ten byl pozorný.
46:23
Sledovali jsme poněkud nezáživnou pasáž. Po šanci Michejeva se oba celky snažily o přechod do útoku, nicméně defenzívy si dobře hlídaly modrou čáru.
44:48
Michejev se po pravé straně protáhl až před Birjukova a hostující gólman musel vytáhnout výborný zákrok. Puk se poté ještě snášel do brány, avšak nakonec dopadl těsně za břevno.
43:51
Rychlý přechod do útoku nyní předvedl Lebeděv, který přihrávkou od mantinelu našel Anisina. Ten pálil jen do přesunujícího se Furcha.
43:34
Icing hostů znamenal buly u brány Michaila Birjukova. Díky tomu se domácí usadili v útočném pásmu a znovu soupeře donutili k zakázanému uvolnění.
42:51
Mitrjakov dobře držel kotouč u mantinelu a získával vteřiny v útočném pásmu. Nakonec ale o puk při důrazném souboji přišel.
42:02
Novokuzněck pouze vyhodil kotouč přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská. Avangard tak musí začít znovu od své brány.
41:33
Hosté nyní výborně napadali rozehrávku domácího celku a nakonec se i dostali ke střele. Svižný pokus letěl jen doprostřed brány.
41:08
Obrovská šance na snížení. Přihrávka z levé strany se před Fruhem téměř zastavila a Poliščuk mohl zakončovat do pravé části brány. Střela mu ale nesedla a puk vylétl vysoko nad.
40:53
Poprvé se v této třetině útočnou akcí prezentovali i hosté. Komaristého nahození si Fruch bezpečně pohlídal.
40:24
Domácí do třetí třetiny vstoupili velmi aktivně. Okamžitě se natlačili až do Birjukovova brankoviště, nicméně puk za záda hostujícího gólmana se jim protlačit nepodařilo.
40:01
Další třetina začne přibližně v 14:45.
Druhá třetina je rovněž minulostí a do kabin jdou spokojenější opět domácí. Ti sice v této části inkasoval jako první, když se ve 28. minutě trefil Nikita Jazkov, ale díky gól Valentina Pjanova šli opět do dvoubrankového vedení. To navíc ještě navýšil Derek Roy, jenž se trefil ve 37. minutě a úsměv na tvářích domácích hokejistů moc nezkazila ani následná trefa Kirilla Lebeděva. Stav utkání je tedy 4:2 a hosté musejí znovu dotahovat manko dvou gólů.
40:00
39:52
V závěru třetiny ještě jedno zakončení musel vyřešit Birjukov. Střela od modré čáry mu ale nenadělala velké potíže.
39:21
Nahození z pravé stran Furch v poklidu schovává v lapačce. Následuje buly po levé ruce českého gólmana.
38:48
Domácí ztratil puk ve středním pásmu a dopředu se tedy derou opět hosté. Případné snížení do konce třetiny by jim přišlo opravdu vhod.
37:59
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Přichází velmi rychlé snížení! Poliščuk se skvěle uvolnil u pravého kruhu a nezištnou přihrávkou našel volnou hůl KIRILLA LEBEDĚVA. Na jeho zakončení už Furch nemohl reagovat. Asistence: Fjodor Poliščuk
36:48
Avangard právě vstřelil branku!
Tentokrát už ale domácí slaví čtvrtý zásah! DEREK ROY si výborně sjel před bránu, kam dostal zadovku z rohu kluziště, rychle si puk přehodil na forhend a bez problémů překonal roztaženého Birjukova. Asistence: Alexandr Pěrežogin
36:31
Velká šance Avangardu! Roy výborně přenechal kotouč Medveděvovi, jenž nezakončoval z první a břevno Birjukovovy brány těsně minul.
35:48
Malcev byl dobře postaven na levé straně, ale nakonec neměl dostatečnou rychlost a musel kombinovat se spoluhráčem. Ten pak špatně přihrál do středního pásma.
35:18
Do dobré pozice se nyní dostal jeden z hostů. Střelu z pravého kruhu však namířil jen do výstroje Dominika Furcha.
34:33
Tentokrát již Birjukov musel na led. Lapit tvrdou ránu, jež mu mířila doprostřed hrudi, mu však nečinilo potíže.
34:15
Už už to vypadalo na zajímavou střeleckou pozici. Ve středu útočného pásma však byl zastaven Kučerjavenko, který se provinil ofsajdem.
32:49
Další těžkou situaci před svou bránou už Birjukov bez potíží vyřešil. Po komerční přestávce hosté přenášejí hru do útočného pásma.
32:24
Zničehonic však přichází třetí branky domácího celku. Birjukov pouze vyrazil střelu Alexandra Pěrežogin a dojíždějící VALENTIN PJANOV puk ve vzduchu rychle stáhl rukou a čepelí touš dorazil za záda hostujícího gólmana. Asistence: Alexandr Pěrežogin
31:56
Jenže ani domácím se teď moc nedaří. hraje se především v neutrální zóně.
31:11
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny řádné hrací doby a momentálně sledujeme docela nezáživnou hru. Poté, co měl převahu Novokuzněck, se udávání tempa chopili znovu domácí.
29:57
Poměrně rychle se domácím podařilo získat buly u Birjukova. Následně přišla dobrá střela od modré čáry a hostující gólman měl plné ruce práce.
29:45
Po delší době se Omsk dostal až k Birjukovovi, avšak Paršin byl v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
29:13
Domácí hokejisté trochu vypadli z tempa a v ofenzívě se jim nedaří výrazněji prosadit. Další útok rozjíždí Novokuzněck.
27:52
Další atak hostujícího celku dobře zneškodněn zasahujícím Furchem. Poté se puk odrazil do ochranné sítě.
27:09
Tak tohle bylo parádně sehráno! V závěru přesilové hry sehráli hosté bleskovou kombinaci, která vyústila v přihrávku předbrankovým prostorem na NIKITU JAZKOVA, jenž zblízka zakončil do brány přesunujícího se Furcha. Asistence: Kirill Semjonov, Denis Vicharev
26:52
Semjonov byl na pravé straně chvíli sám, ale přihrávku dostal až o dalších deset vteřin později a to už proti jeho střele byl připravený Furch.
26:21
Nevýrazná kombinace hostů končí opět ztrátou a vyhozením puku z pásma Omsku. Oba týmy střídají.
25:53
Hráči Novokuzněcku sice vyhráli buly, ale domácím se podařilo vyhodit puk do středního pásma a návrat zpět před Furcha se tak koná až nyní.
25:21
Domácí se dostali ke kotouči a Danil Fajzullin (OMS) tak usedá na lavici hanby. Dvouminutový trest za sekání!
24:59
Jeden z domácích se dopustil faulu. Birjukov spěchá z brány a k vidění bude první přesilová hra zápasu.
24:41
Dotěrný Razumov vyšťoural kotouč zpod Furcha, avšak puk si posunul příliš daleko a už nedokázal na dlouhou hokejku zakončit do odkryté části brány!
24:19
Z Paršinovy akce nakonec vůbec nic nebylo a tak se dopředu vydávají opět hráči Novokuzněcku. Furch je zatím naprosto v klidu.
23:36
Rychle na druhou stranu. Paršin totiž rychle objíždí bránu a snaží se pro spoluhráče vymyslet dobrou střeleckou pozici.
22:57
Hosté začali druhou část o poznání aktivněji než v případě první třetiny. Na Furcha letěla další střela, nicméně puk se zastavil o blokujícího hráče Omsku.
22:05
Protiútok Novokuzněcku teď nevypadal vůbec špatně. Chvilkové přečíslení totiž vyústilo v dobrou přihrávku před Furcha a ten může být rád, že mu pomohl jeden z beků.
21:31
Avangardu se podařil rychlý přechod do útoku a po vhazování po levici hostujícího gólmana se usazují ve třetině Metallurgu Novokuzněck.
21:12
Dominik Furch musel předvést dobrý zákrok Jazkov totiž dostal puk na levý kruh a okamžitou ranou prověřil pozornost českého gólmana.
20:26
Hosté se okamžitě po buly prodrali do útočného pásma. Za bránou se ale kotouče ujali domácí beci, kteří dopředu vyslali Roye. Ten je usvědčen z ofsajdu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:51.
První část zápasu je u konce a domácí zatím zcela po zásluze vedou 2:0. Nutno říci, že se hrálo prakticky pouze před Birjukovem a již v 6. minutě skóre otevřel Nikita Nikitin. O deset minut později na první gól svého spoluhráče ještě navázal Alexandr Pěrežogin, jenž tedy stanovil skóre první třetiny. Hosté budou muset výrazně změnit svůj herní projev.
20:00
19:40
V poslední minutě první periody se hostům daří držet hru daleko od své brány. Teď se navíc domácí provinili icingem.
18:58
Vicharev si velmi dobře sjížděl před Furcha a jen centimetry mu chyběly k tomu, aby hokejkou usměrnil přihrávku z pravé strany do sítě!
18:21
Až nyní se Novokuzněck pokusil projít do útočného pásma, ale výsledkem bylo jen zakázané uvolnění. Opravdu lze vidět obrovský rozdíl mezi prvním a posledním týmem konference.
16:53
Zdá se, že ani druhá branka Omsku hosty moc neprobrala. Opět se hraje jen u Birjukova.
16:10
Velmi rychle po druhé brance musel Birjukov vyřešit další nepříjemnou situaci. Puk se totiž dlouho pohyboval před jeho brankovištěm a několik domácích se pokoušelo o dorážku. Tentokrát neúspěšně.
15:28
Ještě před koncem první třetiny jdou domácí do dvoubrankového vedení. Derek Roy rychle obkroužil bránu a pokusil se zasunout puk k tyči. Neuspěl, ale touš se od betonu odrazil k volnému ALEXANDRU PĚREŽOGINOVI, který už v pohodě zakončil do prázdné brány. Asistence: Derek Roy
15:02
Dobrá střela z pravého kruhu teď vystrašila Birjukova, který nepředvedl ideální zákrok. Nakonec ale puk skončil před jeho bránou.
14:38
Po další pasáži, jež se odehrála v pásmu Novokuzněcku hosté vyhazují kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Oba celky mezitím střídají.
13:46
Do solidní šance se dral Poliščuk! Chvíli to bylo přečíslení dvou na jednoho, ale nakonec musel Poliščuk zakončovat sám a tísněn dvěma vracejícími se soupeři Furch neměl šanci překonat.
13:30
Na Birjukova letěly další dvě solidní střely. Po té druhé kotouč skončil vysoko v ochranné síti.
13:00
Také druhá komerční přestávka zápasu je minulostí a Avangard už zase operuje v útočném pásmu. Birjukov zasahoval proti boměě od modré a chvíli si nebyl vůbec jistý, zda mu kotouč nevypadl za záda.
12:44
Beci Avangardu uklidňují hru poblíž vlastní brány. Můžeme však očekávat další rychlý výpad směrem dopředu.
12:11
Domácí se drží v útočném pásmu. Na Birjukova už letěla další rána, která však skončila sražená vedle svatyně hostujícího celku.
11:39
A záhy se musel ohánět opět Birjukov. Střelu z poměrně velkého úhlu dokázal vyrazit ramenem a následné nebezpečnější zakončení z mezikruží zablokoval jeho spoluhráč.
10:59
Metallurg Novokuzněck se pokusil o rychlejší přechod do útoku, nicméně křížná přihrávka přes celou šíři středního pásma skončila na hokejce jednoho z domácích beků.
10:31
Hosté zcela propadli ve středním pásmu a vypadalo to na další přečíslení. Fajzullin byl ale příliš pomalý a je z toho postavení mimo hru.
09:52
Hra se nyní rychle přenáší ze strany na stranu. Více práce má rozhodně Birjukov, avšak na nesčetné ataky domácích hostů po inkasované brance zatím dokáže reagovat.
09:07
Další velká šance Omsku! Domácí šli dva na jednoho, avšak zakončení na sebe vzal Roy, jenž po manévru forhendem pálil do roztaženého Birjukova.
08:34
Už už se zdálo, že Malcev přijde o možnost zakončit, ale nakonec přeci jenom vypálil a z levého kruhu trefil břevno!
08:17
Novokuzněck hru přesunul až k modré čáře blíže Furchově bráně, nicméně akce byla zastavena ofsajdem.
07:51
Do dobré střelecké pozice se dostal Nikolaj Lemťugov! Po rychlé otočce mezi kruhy však bekhendem zakončoval do betonu Michaila Birjukova!
07:21
Po komerční přestávce se pokračuje. Buly sice vyhráli domácí borci, ale nyní už hosté po mantinelu dostávají hru z vlastního pásma.
06:57
Na chvíli se sice kotouč dostal až k Furchovi, ale nyní už jeden z domácích opět vyváží puk do neutrální zóny a nahazuje ho na Birjukova.
06:34
I po vstřelené brance se Omsk dere dopředu. Zatím to je bez dalšího nebezpečnějšího zakončení.
05:08
Svěřenci Fjodora Kanarejkina jdou o zásluze do vedení! Skvěle za bránou zapracoval Danil Fajzullin, který parádní přihrávkou našel volného NIKITU NIKITINA a ten od modré čáry propálil hostujícího brankáře. První zápas v dresu Omsku tak Nikitin oslavil první brankou. Asistence: Danil Fajzullin, Nikolaj Lemťugov
04:16
Domácí hokejisté poměrně rychle přenesli hru znovu do útočného pásma. Výsledkem bylo jen slabé nahození, které si Birjukov pohlídal.
03:58
Nyní to ale pro hosty vypadalo zajímavě. Furch jen vyrazil střelu z pravého kruhu a Komaristyj se dostal k dorážce. Puk nasměroval jen do betonu českého brankáře.
02:57
Znovu se hraje u Birjukova. Hosté jsou neustále pod menším tlakem a musejí se bránit.
02:19
Kotouč se zjevil na střídačce domácího týmu a hra je tedy samozřejmě přerušena. Vhazuje se po levici Dominika Furcha.
01:56
Avangard má od začátku zápasu více ze hry a snaží se kombinovat. Hosté se ještě prakticky nedostali do útočného pásma.
01:03
Registrujeme první zákrok Birjukova. Pozornost hostujícího gólmana vyzkoušel střelou z pravé strany Nikita Lisov.
00:38
Domácí se jako první usadili v útočném pásmu a snaží se dostat do zajímavější střelecké pozice. Zatím bez výsledku.
00:01
Ruská státní hymna je za námi. Oba celky jsou připraveny k zahájení utkání!

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Nikitin, Lisov, Kutějkin, Gustafsson, Děrvuk, Kulik, Minejev – Roy, Pjanov, Pěrežogin – Paršin, Zubov, I. Michejev – Lemťugov, Kučerjavenko, Fajzullin – A. Gluchov, Fiščenko, Malcev.

Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Podjapolskij) – Pervyšin, Ljamkin, Ďjakov, Postnikov, Arbuzov, Vasilčenko, Viksna – Solovjov, Komaristyj, Zemčenko – Jazkov, Vicharev, K. Semjonov – A. Michejev, I. Musin, Razumov – Jemec, Poliščuk, Anisin – Lebeděv.

Rozhodčí: Kislov, Ovčinnikov – Bersenjov, Otmachov.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Dominik Furch

Metallurg Novokuzněck

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

24.12.2015 Novokuzněck – Omsk 3:4 sn.
10.10.2015 Omsk – Novokuzněck 1:4
24.7.2015 Omsk – Novokuzněck 7:3 (příprava)
24.2.2015 Omsk – Novokuzněck 2:3 pp.
13.2.2015 Novokuzněck – Omsk 2:3
METALLURG NOVOKUZNĚCK

Oproti domácím jsou na tom hosté o poznání hůře a momentálně se s pouhými dvěma výhrami nacházejí na chvostu Východní konference. Tým se šesti body na kontě má opravdu tristní útok (17 branek) i defenzívu (43 branek) a z posledních deseti střetnutí vyhrál jen v jednom případě, když doma zdolal Slovan Bratislava. Dnes tedy hosté rozhodně nebudou favority a jakýkoliv bodový zisk by byl překvapivý.

AVANGARD OMSK

Domácí celek patří k největším favoritům na zisk Gagarinova poháru a zatím tuto pozici skvěle potvrzuje. Z dvanácti odehraných zápasů prohrál Omsk v řádné hrací době jen dvakrát a na svém kontě má již 26 bodů. To samozřejmě stačí na první místo Východní konference. Navíc má Avangard skvělou defenzívu, která inkasovala jen dvacet gólů a patří k nejlepším v celé lize. Momentálně mají domácí sérii tří vítězných zápasů v řadě.

21.9.2016 Riga – Omsk 1:2
19.9.2016 Minsk – Omsk 1:2
17.9.2016 Jokerit – Omsk 3:4 sn.
15.9.2016 Kazaň – Omsk 1:0
13.9.2016 Omsk – Záhřeb 4:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.