Československá stopa

Jakub Sedláček (RIG) – 28 zákroků, 87,5% úspěšnost
Jakub Krejčík (ZAG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:00
Tomáš Mertl (ZAG) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:57
Je to tak, utkání končí a Medveščak Záhřeb zcela zaslouženě vyhrává tento zápas. Dinamu se po celé utkání nepodařilo překonat skvělého MacIntyreho. Jeho zákroky sice nebyly nikterak složité, ale když přišly, tak byly jisté a bezchybné. Riga se tak nadále trápí, zato jejich chorvatský oponent sbírá další body a bojuje se Slovanem o lepší umístění.
59:32
Ti ušetřili několik vteřin v útočné třetině. Domácí dnes nejspíše vyjdou gólově na prázdno.
58:57
Redlihsova střela byla sražena do rohu, kde se k puku dostali hostující hráči.
58:13
Domácí se navíc dopustili zakázaného uvolnění.
58:07
Hostům se daří vyhodit, do čistého konta už dlouho nezbývá.
57:23
Riga je nastěhována v útočné třetině, ale obránci Záhřebu jí nedávají moc šancí.
56:49
Následný útok však zachytil Záhřeb, ale svůj průnik po pravé straně neproměnil.
56:19
Riga je s pukem za vlastní bránou a čeká na prostřídání útoků.
55:43
Na druhé straně se snažil přidat branku Smith, ale tentokrát Sedláček uspěl.
55:12
Tak přeci jen se domácí snaží alespoň o čestný gól, ale vypadá to, že hostující brankář spíše vychytá čisté konto.
54:20
Utkání už je rozhodnuté a oba celky k němu tak přistupují. Domácí tým inkasovaný gól definitivně položil.
53:16
Medveščak právě vstřelil branku!
BOBBY BUTLER dostal nabito před modrou čárou a svým projektilem nedal přesunujícímu se brankáři žádnou šanci. Asistence: Mark Katic, Francis Paré.
52:41
Záhřebu se nepovedl přechod přes modrou, dopustil se ofsajdu.
52:16
Za sekání navíc půjde pykat Lipsbergs (RIG).
52:16
Riga neskládá zbraně a snaží se vyrovnat, dnes však nemají žádné střelecké štěstí.
51:40
Už to vypadalo, že by se domácí mohli usadit v pásmu, ale pak se k puku dostal FRANCIS PARÉ, který předvedl parádní sólo, jenž zakončil objetím brány a zasunutím kotoučem za vyjetého Sedláčka. Asistence: Goran Bezina.
51:01
Galiardi vyslal špatnou přihrávku, která skončila zakázaným uvolněním.
50:48
Jeho šance jsou zatím hodně nemastné-neslané. Se střelou od modrého mantinelu si MacIntyre opět v klidu poradil.
50:17
Ve hře je spousta nepřesností, které svazují hlavně domácí tým.
49:43
Nepodaří, kotouč opět letí za branku Sedláčka.
49:06
Až nyní se k puku dostali domácí, podaří se jim konečně udržet se v útoku?
48:36
Opět je to spíše Záhřeb, kdo hraje aktivněji. Žádné větší šance z toho ovšem zatím nejsou.
48:08
Z levé strany zkoušel štěstí Mertl, ale jeho krajan s jeho pokusem neměl nejmenší problém.
47:47
Hraje se opět spíše uprostřed hřiště. Kdo čekal mohutný tlak domácích, ten musí být hodně zklamán
47:15
Nepodařilo a naopak na druhé straně se hnal do šance Giroux, jenž však se svým slabým pokusem neuspěl.
46:49
Domácí se po delší době nastěhovali do útočného pásma. Podaří se jim prosadit se?
46:17
Dinamu se konečně podařilo dostat puk pod kontrolu a uklidnit tak poněkud hru.
45:53
Od brusle Zanoskiho se projektil od modré ocitl v ochranné síti za Sedláčkem.
45:47
Akce ovšem končí hvizdem rozhodčího, který se na to už nemohl dívat.
44:57
Chorvatský celek bojuje o puk v rohu kluziště, nedaří se mu však jej vydolovat.
44:31
Larkinova střela se po teči třepotá v ochranné síti.
44:00
Záhřeb je v této fázi utkání jasně lepší, Dinamo bude muset hodně zabrat.
43:37
To se jim však nepovedlo, naopak do útoku se dostali domácí, ale s ránou Sčastlivyje si MacIntyre poradil.
43:09
Hosté jsou s pukem za svou bránou a čekají na vhodnou chvíli k založení útoku.
42:53
Genoway byl příliš rychlý a ocitl se v ofsajdu.
42:29
Domácí se snaží být aktivní, napadat rozehrávku, ale Medveščak dnes brání na výbornou.
42:07
Ofsajd Rigy.
41:57
41:39
Až nyní se domácí dostali do pásma, ale ani nyní se jim nepodařilo se v něm udržet.
40:58
Rize se nedaří dostat se přes modrou čáru, kterou hosté skvěle brání.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, kterou opět vyhráli hosté po jediném vstřeleném gólu. Sledujeme zatím hodně podprůměrné utkání, kterému chybí více akci či přesnějších přihrávek. Riga bude začínat třetí třetinu přesilovou hrou. Uvidíme, zdali se domácím podaří dostat zpátky do zápasu.

Střely: 23-22
40:00
39:57
Galiardi (ZAG) si neuhlídal svou hokejku a Riga tak začne třetí třetinu přesilovou hrou.
39:09
Zblokovaná střela Jerofejevse od modré končí v ochranné síti.
38:57
Nyní však bude muset opět začít svůj útok od Sedláčka.
38:24
Hra je opět před MacIntyrem. Od inkasování gólu přidala Riga na obrátkách.
37:45
Lesio se dostal s pukem za modrou a následně vjel do ofsajdového postavení.
37:06
Hosté se po delší době dostali do útoku a snaží se u mantinelu vydolovat puk.
36:23
Záhřeb je s pukem za svou bránou a čeká na prostřídání útoků.
35:43
Až nyní to vypadalo, že by se mohli dostat do úniku, ale jejich konečná přihrávka nakonec nebyla přesná.
35:12
Riga se snaží rychle vrátit do hry, ale nedaří se jim usadit se v útočné třetině a vymyslet nějakou kloudnou akci.
34:29
Sestito se rychle pokusil snížit, ale jeho pokus skončil pouze v lapačce hostujícího brankáře.
33:57
Z ničeho nic tu máme druhý gól utkání. LUKAS LESSIO si udělal velký oblouk v útočné třetině, který zakončil střelou za obráncem a překvapil tak Sedláčka. Český gólman asi nebude mít úplně čisté svědomí. Bez asistence.
33:23
Ke střele z pravé strany se dostal Jerofejevs, ale s jeho slabým pokusem neměl hostující brankář problém.
32:48
Zápas poněkud postrádá tempo. Ani jeden tým není schopen se na delší čas usadit v obranném pásmu toho druhého.
31:49
Redlihs se objevil v ofsajdu.
31:27
A moc nechybělo tomu, aby dokonce přidal další gól. Závar před Sedláčkem však vyřešila domácí obrana.
30:46
Domácí se dostali ke střele k mezikruží, která však minula branku. Puk následně vyjel ze třetiny a Záhřeb se tak ubránil
29:53
Zatím ne, Záhřeb se však ubránil pouze vyhozením na zakázané uvolnění.
29:35
Riga je po delší době v útoku. Podaří se ji vyrovnat?
28:52
A další ofsajd hostujícího celku.
28:38
To pouze dokazuje ofsajd, ve kterém se objevil Butler.
28:07
Hraje se převážně ve středu hřiště, ani jednomu celku se nedaří usadit se v útočném pásmu.
26:57
Ani Perkovich nenašel recept na domácího gólmana, který se roztáhl jak dlouhý tak široký.
26:19
Záhřeb se opět hnal do zakončení, ale střela Beziny byla sražena do rohu útočného pásma.
25:31
Nepodařilo. Nahození Parého Sedláčka nemohlo ohrozit.
25:17
Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu. Podaří se jim vymyslet nějakou kloudnou akci?
24:23
Sedláček ukryl kotouč v lapačce.Vhazovat se bude po jeho pravici.
23:39
Záhřebu se nedaří udržet puk na svých hokejkách. Hra se tak přelévá ze strany na stran.
23:09
Naopak Freibergs se hnal za vyrovnáním, ale tyto dalekonosné střely bez clony před gólmanem nemají moc šancí na úspěch.
22:52
Záhřeb uklidňuje hru za svou bránou a nikam se nežene.
22:07
Sedláček už byl překonaný, puk mu vypadl z výstroje a ležel za ním, hostující útočníci u něj však byli později než domácí obránci, kteří tak zachránili celou situaci.
21:46
Další dobrý zákrok MacIntyreho odrazil puk do ochranné sítě.
21:19
Riga vytvořila před bránou soupeře skrumáž, ale MacIntyre spolu s obranou odolal. Záhřeb následně vyhodil puk.
20:55
Teď už to však byla Riga, jmenovitě Mullen, kdo zkoušel nahození na bránu které končí v lapačce brankáře.
20:26
Medveščak se hned na začátku třetiny usazuje v třetině soupeře a snaží se navýšit svůj náskok.
20:04
Druhá třetina začala nepřesnou přihrávkou domácích, ti se tak dopustili zakázaného uvolnění.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která dopadla lépe pro hostující tým. Ten šel totiž již v páté minutě do vedení po střele Galiardiho. Domácí se sice snažili najít odpověď, ale zatím marně. Zdali se jim to podaří se dozvíme v následujících třetinách.

Střely: 12-9
20:00
19:22
Nyní jsou s pukem za svou bránou a čekají na prostřídání útoků.
18:57
Až nyní se podařilo Medveščaku vyvézt kotouč z obranné třetiny.
18:37
Zakázané uvolnění Záhřebu, který je na konci první třetiny pod velkým tlakem.
18:25
Riga sice doslova vyšťourala puku zpod MacIntyreho a zasunula ho do brány, ale rozhodčí ihned rozpažuje. Tento gól platit nebude.
18:13
Další zákrok hostujícího brankáře poslal puk do ochranné sítě.
18:00
Pokus o rychlý protiútok se však moc nepovedl. Vše nakonec končí střelou Sestita od modré, kterou ukryl ve výstroji MayIntyreho.
17:17
Po delší době se v útoku objevila Riga, ale její útok neměl dlouhého trvání. Obrana soupeře zafungovala na výbornou a může vyvézt puk.
16:50
Medveščak nadále překvapuje svého soupeře a je častěji na puku, domácí celek se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
16:12
Jakékoliv nebezpečí zažehnal Sedláček, který se vrhnul po kotouči, který se objevil v jeho blízkosti.
15:38
Až nyní se k puku dostal Záhřeb, jenž se okamžitě usadil ve třtině soupeře a snaží se přidat další gól.
14:46
Riga je před bránu soupeře a snaží se přidat další gól, puk je však zaseknutý u mantinelu a nikomu se jeje nedaří dostat pod kontrolu.
06:14
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patrick Mullen – 2 min., podražení).
04:25
Hostující tým jde záhy po začátku zápasu do vedení. Kalninše prostřelil TJ GALIARDI. Asistence: Francis Paré.
00:01

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Galvinš, Cibulskis, Mullen, Jerofejevs, J. Redlihs, Freibergs – Darzinš, Bičevskis, Indrašis – Shugg, Tim Sestito, M. Redlihs – Meija, Sčastlivyj, E. Kulda – Jelisejevs, Pavlovs, Lipsbergs.

Medveščak Záhřeb: MacIntyre (Garnett) – Morrisonn, Parlett, J. Krejčík, Bezina, T. Larkin, D. Smith – Butler, Paré, Galiardi – Katic, Mertl, Co. Genoway – Bolduc, A. Giroux, Lessio – Janković, Perkovich, Glumac..
Dobrý den, vítám Vás u zápasu ruské hokejové KHL, kde se proti sobě postaví celky Rigy a Záhřebu.

Domácí Dinamo Riga už nebojuje o nic, kromě vlastní cti – v tabulce Západní konference je beznadějně poslední a na svém kontě má pouze 31 bodů za 37 zápasů a bídné skóre 67:96. Tady šance na play-off už dávno zmizela a v Lotyšsku si toho sami musí být vědomi.

Hostující Medveščak Záhřeb na tom také není ideálně, ale na rozdíl od Rigy ještě šanci na vyřazovací boje má – na 11. místě Západní konference má 45 bodů za 39 zápasů a na osmé Soči ztrácí se skóre 81:115 15 bodů, což je hodně, ale ještě je to teoreticky hratelné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.