Z mé strany je to pro dnešní den vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších zápasů. Pěkný zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Lukáš Radil (SPM) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:41
Střely na branku: 31 – 26
Je konec! Jokerit Helsinky dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání a na ledě Spartaku Moskva vítězí 2:1! Do utkání přitom vstoupil lépe domácí Spartak, který si v první třetině vytvořil několik šancí. Všichni střelci ale ztroskotali na brankáři Jokeritu! Úvodního gólu nové sezóny se domácí dočkali ve 34. minutě, kdy Ryan Stoa zužitkoval přesilovou hru! Jokerit od té doby šel za vyrovnáním! Ve druhé ale podával vynikající výkon brankář Markus Svensson, jež předvedl dva zákroky z říše snů! Nejprve zlikvidoval pokus Tommiho Huhtaly a o pár sekund později si poradil i s projektilem Salminena. Finský celek se v závěrečné třetině hodně zvedl a dokázal otočit vývoj zápasu! Překvapivou střelou od modré čáry vyrovnal Oliver Lauridsen a šest minut před koncem třetí třetiny přetavil přesilovou hru ve vítězný gól Peter Regin ! Spartak sice v závěru zápasu zkusil hru bez brankáře, ale Jokerit už si vedení pohlídal a připsal si první body do tabulky!
59:30
Domácí ale neuspěli na vhazování a hostující hokejisté vyhodili kotouč do středního pásma. Spartak se rychle nastěhoval zpět, ale zatím nedokázal zakončit.
59:17
Domácí stratég si vyžádal oddechový čas! Trenér Spartaku uděluje svým svěřencům pokyny k závěrečné hře bez brankáře!
59:08
Markus Svensson opouští svou branku! Spartak Moskva zkouší v poslední minutě třetí třetiny štěstí bez brankáře v šesti bruslařích na ledě!
58:22
Viktor Bobrov vypálil hned od modré čáry. Jeho nahození srazil jeden z obránců Jokeritu do rohu kluziště. Hosté vyhodili puk až do obranného pásma Spartaku.
57:40
Riku Helenius vyrazil z branky pomoci hostujícím obráncům s rozehrávkou. Hostující brankář si počínal zkušeně a Jokerit Helsinky může vyrazit do útoku.
57:17
Pekka Jormakka obdržel přihrávku za branku Spartaku, obtočil se kolem klece a přihrál mezi kruhy. Na puk si najížděl Mika Niemi, ale tomu chyběly dva kroky k zakončení.
56:40
Spartak ale pokazil rozehrávku ve středním pásmu a Sakari Salminen nasbíral další čas pro Jokerit Helsinky. Domácím hokejistům dělá problém založení útočné akce.
56:25
Brian O´Neill byl příliš rychlý a překročil modrou čáru. Hosté nemohli pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:52
Jesper B. Jensen ještě udržel puk v útočném pásmu, ale po jeho nepřesném nahození už se hráči Jokeritu prodrali k puku a vyvezli jej ven z obranného pásma.
55:15
Viktor Bobrov zkoušel překvapit hostujícího brankáře drzou kličkou na přední tyč. Bobrov hledal mezírku mezi tyčí a špičkou betonu, jenže Riku Helenius byl na místě.
54:49
Alexandr Vasiljev svedl ostrý souboj o puk v rohu útočného pásma. Domácí útočník sice vybojoval puk, ale jeho spoluhráč od modré čáry minul zařízení.
54:18
Spartak se okamžitě natlačil do útočného pásma, ale Riku Helenius si se slabou střelou z ostrého úhlu poradil. Vhazovat se bude po jeho levici.
53:46
Jokerit právě vstřelil branku!
Jokerit otáčí vývoj dnešního utkání! Hosté rovněž využívají přesilovou hru! Nahozený kotouč se odrazil k PETERU REGINOVI, jež trefil odkrytou část branky! Rozhodčí se ještě radil s kolegou u videa kvůli posunutí klece, ale muž u videa tentokrát branku uznal! Asistence: Charles Genoway.
53:05
Ihned po vyhraném vhazování zkoušel štěstí Peter Regin. Rána hvězdného útočníka mířila k přední tyči, kde si Markus Svensson pokryl mezírku mezi betonem a brankovou konstrukcí.
52:59
Bude se vylučovat! Jokerit dostává dobrou šanci! Na trestnou lavici totiž usedne Ryan Stoa, jež si odpyká dvě minuty za hákování.
52:15
Vjačeslav Leščenko udržel puk v rohu útočného pásma, snažil se jej přihrát za branku, kde však našel pouze připravené obránce Jokeritu. Hosté čekají na vystřídání.
51:41
Spartak si mohl vzít zpět ztracené vedení! Dmitrij Kalinin se opřel do přihrávky na modrou čáru, jeho ránu ještě před brankou tečoval Berdnikov, ale Helenius udržel beton na ledě!
51:12
Riku Helenius musel hasit nebezpečí po nahození od modré čáry. Alexej Kirillov vyslal nepříjemný pokus zápěstím, kotouč se povaloval na brankoviště, ale Helenius jej stačil přikrýt lapačkou.
50:43
Hra se přestěhuje před branku Jokerita! Autor vyrovnávací branky Oliver Lauridsen poslal kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Unavená pětka Jokeritu nemůže střídat.
50:07
Brian O´Neill vybojoval puk v rohu útočného pásma. Hostující útočník už jej ale nedokázal přesně přihrát. Hokejisté Spartaku spěchají s pukem vpřed.
49:33
Alexandr Vasiljev zkusil štěstí od modré čáry. Domácímu střelci ale rána vůbec nesedla a pomalý kotouč po ledě minul pravou tyč branky Jokeritu.
49:00
Jokerit je po vstřelené brance psychicky nahoře a nyní se znovu tlačí před domácí svatyni. Obrana Spartaku ale tentokrát nepustila hosty k zakončení.
48:02
Je vyrovnáno! Jokerit z ničeho nic dává gól! Čisté svědomí určitě nebude mít Markus Svensson. Pekka Jormakka přihrál na modrou čáru OLIVERU LAURIDSENOVI, jež dělovkou mezi betony domácího brankáře vyrovnává na 1:1! Svensson tohle mohl chytat! Asistence: Pekka Jormakka, Michael Keränen.
47:18
Igor Levickij prosvištěl do útočného pásma, zamíchal kotoučem a přihrál mezi kruhy. Ke smůle domácího celku se v těchto prostorech nepohyboval nikdo v červeném dresu.
46:33
Joey Hishon vracel zadovkou kotouč před domácí branku. Před dotírajícím O´Neillem jej raději přikryl brankář Markus Svensson. Vhazovat se bude po jeho levici.
46:18
Sergej Šmoljov kombinoval při přechodu do útočného pásma Jokeritu s Gilroyem. Druhý jmenovaný neudržel brusli na modré čáře. Po dalším postavení mimo hru se zopakuje buly ve středním pásmu.
46:00
Alexandr Vasiljev překročil příliš brzy přes modrou čáru. Čárový rozhodčí odpískal domácímu celku postavení mimo hru. Hra se přestěhuje do středního pásma.
45:24
Marko Anttila nahodil puk v rychlé jízdě od modré čáry na domácí branku. Svensson ale nemusel zasahovat. Anttilovo nahození našlo cestu do rohu kluziště.
45:07
Pokus o přihrávku na Jespera B. Jensena přizvedl jeden z domácích hokejistů mimo kluziště. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí zatím kontrolují vývoj hry.
44:24
Maxim Potapov se hnal do otevřené obrany Jokeritu. Domácí hokejista už se chystal střílet, ale vracející se Rasmus Rissanen mu na poslední chvíli špičkou hokejky odpálil puk.
44:01
Peter Regin si našel odražený kotouč před brankou Spartaku, přehodil si puk na bekhend, ale v těžké pozici už jej nestačil zvednout nad Svenssonův beton!
43:35
Sakari Salminen nahodil puk žabičkou na brankoviště Spartaku, kam spěchali hned dva hráči Jokeritu. Ani jeden útočník v bílém dresu se po puku nestačil natáhnout.
43:01
Riku Helenius byl znovu v akci. Brankář Jokeritu tentokrát vyjel z branky, aby zastavil nahozený kotouč. Helenius puk zabrzdil a ještě jej stačil přesně rozehrát.
42:17
Hostující brankář schytal střelu do masky a nyní si na střídačce Jokeritu musí vyzvednout novou. Hra je na pár chvil přerušena. Helenius okamžitě upozornil rozhodčího.
42:17
Alexandr Kuvajev prošel do útočného pásma jako nůž máslem. Domácí hokejista mířil na brankáře z ostrého úhlu a Riku Helenius jeho tvrdou ránu stačil vyrazit.
41:40
Masi Marjamäki motal domácím obráncům hlavy v rohu útočného pásma. Hostující hokejista ale proti přesile hokejistů v červeném neudržel puk a odevzdal jej domácím.
41:07
Hosté se nyní poprvé ve třetí periodě vydali do útoku, ale jeden z útočníků byl příliš netrpělivý. Postavení mimo hru, hra se přestěhuje do středního pásma.
40:52
Domácí obránce podržel puk za brankou a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Jokerit se stále ne a ne dostat do hry.
40:32
Do třetí třetiny vstoupil lépe domácí celek. Spartak uspěl na vhazování a nyní drží kotouč. Jokerit se v úvodu závěrečné části hodně trápí.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:20.
Střely na branku: 24 – 21
Prostřední dvacetiminutovka je minulostí! Ve druhé třetině se hra vyrovnala a konečně jsme se dočkali branky. Spartak hrál přesilovou hru a Ryan Stoa dorazil odražený kotouč za záda hostujícího brankáře! Poté přišly hvězdné momenty domácího gólmana. Markus Svensson se nejprve blýskl fantastickým zákrokem lapačkou proti střele Tommiho Huhtaly a o pár sekund později vyzrál i na projektil Salminena! Po čtyřiceti minutách je stav utkání 1:0!
40:00
39:47
Druhá třetina už se pouze dohrává. Domácí zatáhli kotouč do rohu útočného pásma, kde nasbírali důležité vteřinky. Ani hosté už se nikam neženou.
39:05
Hra se navíc přestěhuje na druhou stranu. Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se bude vhazovat po levici brankáře Jokeritu.
38:30
Tomi Mäki tentokrát hledal Anttilu. Marko Anttila už jeho pobídku vyslyšel a převzal kotouč. Otočka kolem branky Spartaku se mu ale nepovedla. Domácí obrana má puk v držení.
38:02
Tomi Mäki uzmul puk v obranném pásmu, rozhlédl se a vyslal přihrávku na Wirtanena. Druhý jmenovaný se ale k puku neprodral a domácí obrana může uklidnit hru.
37:25
Maxim Potapov dojel jako první nahozený kotouč do rohu útočného pásma a předal jej spoluhráči na modré čáře. Po sražené střele se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
37:13
Až nyní ale domácí brankář přerušuje hru! Spartak nyní ustál horké chvíle před svou brankou. Útočníkům Jokeritu se o Svenssonovi bude ještě dlouho zdát. Nyní se bude vhazovat po jeho pravici.
36:43
Další velká šance Jokeritu! Domácí obrana dala spoustu času k zakončení Salminenovi, který se dlouho napřahoval a nakonec nastřelil Svenssonův beton!
36:24
Neuvěřitelný zákrok domácího brankáře! Hosté rychlou kombinací rozložili obranu Spartaku. Tommi Huhtala obdržel puk na zadní tyč, kde měl spoustu času na zakončení, ale už nestačil zvednout střelu pod víko! Puk končí ve Svenssonově lapačce!
35:43
Tribunami to jen zahučelo po ostrém střetu na polovině kluziště. Hlavní rozhodčí se rozhodli nevylučovat, po čistém hitu se tedy pokračuje ve hře.
35:07
Na přihrávku z levé strany si mezi kruhy sjížděl Ryan Stoa. Autor dosud jediné branky nedokázal prudký kotouč zpracovat. Hosté mohou rozvinout útok.
34:37
Markus Svensson si na nedostatek práce stěžovat nemůže. domácí brankář tentokrát vyjel z branky, aby svým obráncům pomohl s rozehrávkou. Úkol zvládl na jedničku.
34:23
Markus Svensson neměl se střelou od modré čáry žádný problém a vyrazil puk do rohu kluziště. Obránci jej poté dokonce odpravili z obranného pásma.
33:32
Jokerit se okamžitě snažil přispěchat s odpovědí. Hostům se však nepovedla rozehrávka v útočném pásmu a nepřesnou přihrávkou se vyhnali až za vlastní klec.
33:04
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Spartak využívá přesilovou hru! Dmitrij Kalinin vypálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil Helenius jen před sebe a RYAN STOA už měl snadnou práci! Asistence: Dmitrij Kalinin, Matthew Gilroy.
32:12
Hosté ale zahajují oslabení nejlepším možným způsobem. Po vyhraném vhazování vyhazují kotouč až za domácí branku. Spartak musí začít nanovo.
32:08
Bude se vylučovat! Spartak si zahraje třetí přesilovou hru! Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Masi Marjamäki.
31:40
Domácím se nepovedl pokus o překvapení hostující obrany. Dlouhá přihrávka prosvištěla k obráncům Jokeritu. Hosté mohou založit novou útočnou akci.
31:07
Lukáš Radil si počkal na zadovku svého spoluhráče a bez váhání se opřel do volného puku. Rána českého hokejisty mířila do horního rohu, ale brankář Helenius kotouč vyrazil ramenem.
30:42
Alexandr Kuvajev si sjel na dlouhý oblouček na modrou čáru, jenže proti dvojici hostujících obránců neměl moc času, a proto se nestačil otočit. Jokerit je v posledních minutkách lepší.
30:15
Do ojedinělého útoku se vydali také domácího hokejisté. Vjačeslav Leščenko neudržel za brankou Jokeritu stabilitu, poroučel se k ledu a odevzdal soupeři kotouč.
29:39
Brian O´Neill nahodil puk na branku od levého mantinelu. Před Svenssonem jeho nahození tečoval jeden z obránců, od jehož hole se kotouč odrazil mimo branku.
29:05
Do odraženého kotouče se opřel Vadim Berdnikov. Jeho rána od modré čáry trefila hostujícího brankáře do hrudi. Odražený puk poté sebrali beci Jokeritu.
28:31
Markus Svensson své zaváhání rychle napravil, když se roztáhl v brankovišti a betonem zakročil proti bekhendovému blafáku Charlese Genowaye!
28:02
Markus Svensson nezachytil nahození po mantinelu a daroval kotouč soupeři. Naštěstí pro Spartak nikdo v bílém drese nedopravil kotouč před odkrytou branku.
27:13
Pekka Jormakka udělal obrat do vlastní třetiny, aby uklidnil hru. Jokerit posílá na led čerstvé síly. Znovu se hraje dlouhou dobu bez přerušení.
26:44
Na druhé straně se do otevřené obrany Spartaku řítili hráči Jokeritu. Masi Marjamäki obdržel přihrávku do střelecké pozice, ale zbytečnou přihrávkou na druhou stranu se obral o možnost.
26:10
Vjačeslav Leščenko si vzal puk ve středním pásmu, prodral se za modrou čáru, rychlou kličkou obešel obránce, ale před Heleniusem už nestačil seřídit mířidla!
25:41
A po obraně se předvedl také domácí útok. Marcus Högström si navedl puk do osy a zápěstím vyslal prudkou střelu. Helenius jeho projektil schoval v lapačce.
25:12
Hraje se dlouho bez přerušení. Hokejisté Jokeritu převzali aktivitu a podnikají jeden útočný výpad za druhým. Obrana Spartaku ale zatím pracuje na výbornou.
24:39
Markus Svensson předvedl další jistý zákrok. Brankář Spartaku včas schoval díru mezi betony před pukem letícím od modré čáry. U puku jsou domácí.
24:10
Domácí se dlouho nemohli vymanit z tlaku Jokeritu. Rasmus Rissanen ale nahodil puk pouze do rohu kluziště, kde si jej našli obránci Spartaku. Domácí mohou vystřídat.
23:14
Až nyní musel Markus Svensson vytasit dobrý zákrok lapačkou. Střelou od modré jej prověřil Topi Jaakola. Domácí brankář předvedl efektní máchnutí pro diváky.
23:04
Markus Svensson musel řešit první závar před svou brankou ve druhé třetině. Brankář Spartaku ale nemusel vytáhnout nějaký náročný zákrok. Hosté minuli branku.
22:49
Topi Jaakola je zpátky na ledě. Jokerit přestál oslabení bez úhony, pokračuje se v pěti na obou stranách.
22:13
Dmitrij Kalinin nahodil puk před branku. Do prudké přihrávky dávali hokejku hned dva hráči Spartaku, ale ani jeden z nich kotouč nezasáhl. Jokerit se brání bez větších problémů.
21:52
Lukáš Radil byl hodně netrpělivý a příliš brzy překročil modrou čáru. Domácí se zbytečně vzdali útočného pásma. Po ofsajdu se hra stěhuje do středního pásma.
21:17
Spartak se zatím v přesilové hře trápí. Hosté vyhodili kotouč do středního pásma a nyní nepouštějí domácí do třetiny. Spartak mezitím střídá.
20:49
Spartak si zahraje další přesilovou hru! Topi Jaakola dostává dvě minuty za vysokou hůl!
20:32
Matthew Gilroy z ničeho nic nahodil puk od modré čáry a Riku Helenius měl s jeho pokusem velké problémy. Naštěstí pro něj odražený kotouč nikdo v červeném nedorazil do branky.
20:10
Peter Regin vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny. Jokerit okamžitě nahodil puk za branku, kam se vydal Svensson, jež kotouč zastavil a rozehrál.
20:01
Hráči už se z kabin pomalu trousí na led, druhá třetina za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 19:27.
Střely na branku: 14 – 7
První třetina je minulostí! Zápasu zatím chybí gólové koření, ale diváci se rozhodně nenudí! Domácí Spartak se už ve třetí minutě dostal do vedení, ale Antonín Jeřábek po poradě s kolegou u videa branku neuznal! Spartak byl nadále aktivnější a tlačil se do branky! Největší šanci moskevského celku zahodil Ryan Stoa, jež si vylámal zuby na hostujícím brankáři! Na druhé straně mohl otevřít skóre Tommi Huhtala, ale i on nechal vyniknout soupeřova brankáře! Do šaten se proto odchází za stavu 0:0!
20:00
19:39
Spartak ještě v závěru třetiny může ohrozit branku Jokeritu. Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se totiž bude vhazovat před brankou hostů.
19:01
Riku Helenius musel dávat pozor na skákavý kotouč od pravého mantinelu. Hostující brankář jej nakonec holí poslal do rohu kluziště, kde jej sebrali obránci.
18:32
Alexej Bondarev zlomil při střele od modré čáry hokejku. Hokejisté Jokeritu však nedokázali odpálit kotouč z obranného pásma. Vhazovat se bude před jejich brankou.
18:11
Na druhé straně pálil v dobré pozici Tommi Huhtala. Huhtala se rychle otočil mezi kruhy a střelou zápěstím nechal vyniknout domácího gólmana!
17:25
Domácí se řítili do protiútoku 2 na 1, ale ani tato šance nekončí gólem! Do přihrávky se totiž položil obětavý obránce, který zachytil pomalý kotouč!
16:54
O´Neill objel domácí branku, předal kotouč na modrou čáru, nicméně jeho kolega z obrany dělovkou rozezněl jen mantinel za brankou.
16:19
Ivan Jacenko pálil od modré čáry, jenže ke smůle Spartaku orazítkoval jen záda obětavého obránce. Jokerit vybojoval puk a může uklidnit hru.
15:29
Další dobrá šance Spartaku! Ryan Stoa si najel na brankoviště, kam obdržel přihrávku z rohu útočného pásma, ale z těsné blízkosti trefil jen Heleniusův beton!
15:04
Lukáš Radil nahodil puk do útočného pásma. Konstantin Glazačev za ním spěchal do rohu kluziště, ale čárový rozhodčí si všiml ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:17
Na druhé straně pálil po dobré přihrávce Michael Keränen. Jeho rána z levého kruhu prosvištěla kolem pravé tyče domácí branky.
13:40
Velká šance Spartaku! Alexandr Vasiljev se natlačil před obránce a mířil sám na brankáře! Jeho první ránu Helenius vyrazil před sebe, ale Vasiljev dorážkou nenasměroval puk na branku!
13:10
O´Neil se prokličkoval za modrou čáru, ale poté pokazil přihrávku na najíždějícího spoluhráče. Hostující hokejista trefil jen brusle vracejícího se obránce.
12:50
Igor Levickij se opřel do volného kotouče na modré čáře. Střela domácího hokejisty nenadělala Heleniusovi žádné problémy. Hostující brankář puk dobře viděl.
12:10
Právě Markus Svensson vyjel za branku, aby svým kolegům usnadnil rozehrávku. Hosté zatím poslali na led čerstvé síly. Nikdo v červeném se nenabízí.
11:43
Markus Svensson musel dávat pozor na prudké nahození před branku. Domácí gólman stačil vykopnout levý beton a zažehnal hrozící nebezpečí.
11:12
Jokerit uzamkl domácí hokejisty před jejich brankou. Regin ale zadovkou nenašel spoluhráče a domácí se po obrovském tlaku soupeře osvobozují.
10:33
Až nyní se hra přerušuje! Po slabém nahození z ostrého úhlu schoval Markus Svensson kotouč v rukavici. Vhazovat se bude po jeho pravici.
10:08
Alexandr Vasiljev předal prudkou přihrávku před branku, kam spěchal Sergej Šmoljov, ale druhý jmenovaný neudržel hokejku na ledě a puk nezpracoval.
09:35
Lukáš Radil zavezl puk středem kluziště do útočného pásma, jenže poté pokazil přihrávku na pravé křídlo a připravil tak svůj tým o nadějnou šanci.
09:06
Oliver Lauridsen vypálil od modré čáry. Jeho nahození ale bylo nepřesné a kotouč zaduněl o mantinel za brankou. Jokerit ale zůstává u puku.
08:43
Hra se ale znovu přestěhuje před Svenssonovu svatyni. Domácím se nepovedla dlouho přihrávka na rozjetého Radila a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Svenssonem.
08:17
Hosté se nepřesnou přihrávkou na modrou čáru připravili o útočné pásmo. Hokejisté Spartaku Moskva střídají, trenér posílá na led čerstvé síly.
07:48
Pekka Jormakka zavezl puk do útočného pásma. Tentokrát vyčkal na pohyb svých kolegů z útoku a před jej Lajunenovi. Jeho ránu obránce srazil do rohu.
07:10
Vadim Berdnikov se zapojil do rozehrávky Spartaku v rohu obranného pásma. Domácí si pohráli s nervy svých fanoušků, ale nakonec kotouč udrželi.
06:40
Pekka Jormakka se prodral do útočného pásma Jokeritu, ale hned za modrou čárou narazil na připravené obránce. Osamocený útočník Jokeritu o puk přišel.
06:05
Domácí hokejisté uklidňují hru. Alexej Bondarev počkal na vystřídání svých spoluhráčů a rozehrál po mantinelu.
05:54
05:35
Od modré čáry vypálil bez přípravy Charles Genoway. Jeho rána prolétla kolem bojující dvojičky před brankou, ale Svensson si našel cestu ke kotouči.
05:15
Další závar před brankou Spartaku! Masi Marjamäki si sjel na přihrávku před Svenssona, ale na dlouhou hůl už nestačil nasměrovat puk mimo dosah domácího brankáře!
04:34
Hosté kombinovali u pravého mantinelu v útočném pásmu. Masi Marjamäki si udělal prostor k zakončení a střelou z mezikruží prověřil domácího brankáře!
04:02
Spartak ale uspěl na vhazování v obranném pásmu a Alexej Bondarev okamžitě poslal kotouč přes všechny čáry. Jokerit musí založit novou akci.
03:54
Bude se znovu vylučovat! Přesilovou hru si tentokrát zahraje Jokerit! Ivan Jacenko dostává dvě minuty za podražení!
03:30
Pokračuje se v plném počtu na obou stranách. Finský celek vyvezl puk do útočného pásma, avšak nikdo v bílém se ke kotouči neprodral.
02:58
Spartak vstřelil branku, ale Jeřábek se ještě vydal za kolegu u videa, jež branku neuznal! Matthew Gilroy sice protlačil kotouč za čáru, jenže videorozhodčí nebyl s jeho počínáním na brankovišti spokojen!
02:26
Po Radilově přihrávce se přes modrou čáru prosmýkl Konstantin Glazačev. Domácí útočník zvolil ránu zápěstím, ale Riku Helenius si připsal první jistý zákrok.
02:05
Topi Jaakola dojel nejrychleji nahozený kotouč a znovu jej poslal přes celé kluziště. Polovina přesilové hry je pryč, Spartak musí začít nanovo.
01:38
Domácí se usadili v útočném pásmu. Nahození od modré čáry se otřelo o jednu z holí, jenže kotouč se odrazil mimo tři tyče. Hosté vyhazují.
00:58
Bude se poprvé vylučovat! Brian O´Neill si odsedí dvě minuty za vysokou hůl!
00:32
Jokerit se tlačil do útočného pásma, ale druhý obranný pár Spartaku sebral kotouč za brankou a vyvezl jej na druhou stranu hřiště. Domácíse drží v útočné třetině.
00:10
Domácí uspěli na úvodním vhazování a okamžitě se vydali vpřed. Obrýnce Charles Genoway ale úvodní atak Spartaku uhlídal a vybojoval hostům třetinu.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním zazní arénou ruská hymna!
Oba týmy už naskakují na ledovou plochu! Spartak Moskva sehraje první utkání nové sezóny v červených dresech, zatímco Jokerit zvolil bílou sadu.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Bondarev, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Högström, Kirillov – Stoa, Radil, Glazačev – Šmoljov, Vasiljev, Berdnikov – Bobrov, Leščenko, Potapov – Levickij, Kuvajev, Jacenko.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Genoway, Jaakola, Lajunen, Rissanen, Jensen, Lauridsen – Regin, Salminen, Marjamäki – Hishon, Huhtala, O'Neill – Keränen, Jormakka, Niemi – Mäki, Wirtanen, Anttila – Mäkinen.

Rozhodčí: Odins, Jeřábek – Šalagin, Šišlo.
Vzájemné zápasy

18.2.2016 Jokerit – Spartak 2:4
22.12.2015 Spartak – Jokerit 1:3
Jokerit Helsinky

Jokerit v základní části minulé sezóny obsadil druhou příčku Východní konference. Celek z finské metropole v ní nasbíral 108 bodů a nastřílel 168 gólů, což byl druhý nejlepší útok v konferenci. Hned v prvním kole play-off ale přišel šok! Jokerit totiž nestačil na Nižnij Novgorod, kterému podlehl 2:4 na zápasy! V přípravě na novou sezónu si vedl lépe než jeho dnešní soupeř. Ze sedmi zápasů totiž Jokerit 5 vyhrál! V posledním přípravném klání dokonce vyplenil Petrohrad a zvítězil 6:3!

Spartak Moskva

Moskevský Spartak v loňské sezóně obsadil jedenácté místo Východní konference, když v základní části získal pouhých 77 bodů! Celek z hlavního města se tak musel obejít bez účasti v play-off. Před startem nového ročníku odehrál Spartak osm přípravných duelů. V přípravě ale jen třikrát vyhrál a ve zbývajících případech odešel poražen. V posledním z nich odešel poražen z městského derby, když CSKA podlehl 1:3!

Spartak – CSKA 1:3
Spartak – Podolsk 2:6
Dynamo – Spartak 5:4 v prodloužení
Dynamo – Spartak 3:1
Spartak – Minsk 3:2
Příjemný úterní podvečer všem fanouškům ledního hokeje! Nová sezóna KHL je na svém prahu. Po pondělním zahajovacím zápase nás v úterý čeká první ostrá nálož zápasů! My se společně zaměříme na duel mezi Spartakem Moskva a Jokeritem Helsinki. Zápas startuje v 18:30 a jeho průběhem Vás provede Tomáš Kubečka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.