Já Vám děkuji za pozornost. Doufám, že jste si zápas užili a příště na počtenou. Mějte pěkný zbytek dne.
Československá stopa

Ak Bars Kazaň

Michal Jordán (Čech) – obránce 3. řady, 2 střely na branku, 1 bodyček, čas na ledě 18:15.

Jiří Sekáč (Čech) – útočník 2. řady, 1 střela na branku, 1 vybojovaný faul a 15:21 času na ledě.

Spartak Moskva

Lukáš Radil (Čech) – útočník 1. řady, 2 střely na branku, 13:42 času na ledě.
Statistiky utkání

Střely na branku: 26 – 23

Vhazování: 21 – 38

Vyloučení: 3 – 1

Bodyčeky: 11 – 12
Zápas chudý na góly, ale bohatý na nebezpečné akce. Spartak rozhodl utkání jedním gólem, který zařídil necelých osm minut před koncem domácí centr první řady RYAN STOA. Tomu stačilo nastavit hůl, kam dostal pas od modré a mohl se jít radovat. Utkání nakonec skončilo fotbalovým výsledkem. Spartak si vskutku zasloužil vyhrát, jeho obrana byla chvályhodná, jeho nasazení vynikající a bojovnost velká, to jsou aspekty, které rozhodly o výhře domácího celku z Moskvy.
59:48
Nyní už není moc času, jenže Spartak odvezl puk až za branku Kazaně. Tam už se dohraje, je rozhodnuto.
59:26
Pajgin vyslal dobrou a pěknou střelu, ale nebyla gólová.
59:20
Teď musí hosté rychle jednat.
59:13
58:54
Rychlá střela po přihrávce kazaňských. Skvělý Bespalov!
Dnešní utkání sleduje 7531 diváků.
57:13
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (– 2 min., Vjačeslav Leščenko, podražení).
57:09
Signalizované vyloučení. Kazaň bude hrát přesilovku.
56:00
Azevedova letka vytváří akce v útoku. Utkání nabralo na tempu. Hráči jdou na krev, ale Kazaň si neví rady.
54:40
Kazaň musí zabrat a najít recept na Spartakovskou obranu, jinak pojede domů bez bodů.
52:09
Stoa přestože nehraje svůj ideální zápas, dvakrát byl vyloučen a oslabil svůj tým, tak zatím dává veledůležitý gól. Velká pochvala.
52:09
Spartak právě vstřelil branku!
Neskutečně dlouhé čekání na gól se domácím divákům vyplácí. Jejich oblíbený tým dává rozdílový gól. Přihrávka zpoza brány na modrou a střela, teč a puk končí v brance po teči, která nasměrovala černou pryž do klece. Autorem branky je RYAN STOA. Asistence: Jaroslav Dyblenko.
50:28
Garipov má práci, ale zatím jí zvládá. Znovu Leščenko a zase bez gólu.
49:18
Stoa s Radilem kouzlí s pukem a zaměstnávají soupeřovu defenzívu.
48:31
Voroninova skvělá protiakce. Přešel přes hráče a ukázal individuální schopnosti, poté i vystřelil, ale chyběla přesnost. Těsně mimo!
48:02
Neskutečný výkon Spartaku v obraně v početní nevýhodě. Skvělá defenzíva!!
46:48
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., podražení).
46:38
Pajginova výborná, razantní střela od modré čáry. Bespalov si jen tak tak poradil.
46:17
Li, Bobrov a pak Potapov. Garipov zachránil situaci těsně před zkázou.
45:26
Opatrná hra, důraz na poctivé dojíždění a pořádnou obranu.
44:46
Garipov radši přikryl kotouč pod rukavicí před dotírajícím soupeřem.
44:06
Kazaň ve třetí části více tvoří hru. Má převahu, ale bez gólového vyjádření.
43:12
Znovu Glinkin, Bespalov bezchybný, pak ještě nebezpečí na hokejkách Kazaně. Gól stále ne a ne padnout.
42:53
Velký tlak na bránu Bespalova, několik střel během chvíle, ale opět bez kýženého gólu.
42:09
Prim hrají defenzívy obou celků.
40:50
40:40
Azevedo vjel do útočné třetiny s pukem na holi a poté tvořil hru.
40:01
Úvodní buly pro Kazaň.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:13.
40:00
39:54
Ještěže tato střela nedošla až před Bespalova. Zachytili jí bránící hráči. Stále 0:0.
39:30
Kazaň pokračuje přesilovku za mohutného hvízdotu domácích diváků.
38:50
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., hákování).
38:06
Svitov zachytil špatnou rozehrávku obránce Spartaku a vystřelil přes dalšího beka zápěstím, ten jeho střelu bohužel zblokoval. Pak ještě bojoval Sekáč na zadním mantinelu. Dobrou pozici pro střelu nebo šanci nezískal.
37:33
Bespalov zachránil situaci nejistým zákrokem lapačkou.
36:48
Protiútok Spartaku a zakončení bekhendem. Garipov pozorný.
35:01
Čibisovovo zakončení. Bespalov vyrazil pravým betonem.
34:05
Obuchov s Malychinem ujížděli do brejku. Opět bez gólu.
33:26
Druhá komerční pauza ve druhé třetině.
33:02
33:02
Domácí Spartak nevyužil přesilovou hru. Pokračuje se 5 na 5.
32:02
Málo pohybu, málo ukazování se ve volném prostoru. Toť shrnutí první poloviny přesilovky Spartaku.
31:02
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stefan Elliott – 2 min., podražení).
30:54
Signalizovaná výhoda Spartaku. Sudí bude vylučovat.
30:35
Spartakovci uháněli dopředu, avšak hráč s pukem (Šmeljov) byl zastaven, podle rozhodčích dovoleným způsobem.
29:31
Obuchov napálil puk na Bespalova. Ten ho vytěsnil vedle branku.
28:36
Icing hostů.
27:59
Tkačjov úspěšný na buly. Kazaň pokračuje s pukem.
27:34
Utkání pokračuje stále za bezbrankového stavu.
26:56
Berdnikov se dostal těsně před Garipov k zakončení bekhendem. Neuspěl.
26:28
První reklamní přestávka ve druhé třetině.
25:18
Leščenko se prodral k zakončení blafákem proti Garipovovi, ale ten se nenechal nachytat na švestkách.
25:02
Azevedo bojuje u pravého mantinelu v útočném pásmu, pomáhá mu Sekáč, Spartakovci se ubránili.
24:16
Spartak hraje s pukem a nahazuje do útočné třetiny. Nic z toho.
23:38
Gilroyova střela příklepem od modré čáry. Vyrážečkou zasáhl Garipov.
22:29
Jordán neměl komu přihrát a tak vyslal střelu zápěstím na Bespalova. Bespalov jeho střelu chytil.
21:24
Bespalov přerušil akci hostů. Předvedl úspěšný zákrok.
20:58
Rychlý protiútok Tkačjova s Lukojanovem. Tkačjov předal Lukojanovi, ale střela šla mimo.
20:01
Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Emil Garipov.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19..
První třetina nabídla rychlý hokej s dobrými defenzívami. Každý tým bojuje, ale chybí mu chladná hlava při finální přihrávce či střele. Všichni Češi byli k vidění už v první části hry. Jordán tvořil hru, Radil dělal problémy defenzívě Kazaně a Sekáč kombinoval se spoluhráči z lajny. Gól zatím nikdo nedal, ani Češi ani nikdo jiný. Navíc jsme viděli střídání brankářů Kazaně. Galimov nahradil Garipova ze zatím neznámého důvodu. První perioda končí za stavu 0:0.
20:00
19:50
Ještě tým z Tatarstánu (Kazaň) a jeho možnost skórovat.
18:17
Tkačjov našel na modré volného beka, který nebezpečně vypálil. Gólem akce neskončila.
17:53
Spartakovci si poradili s forčekingem protivníka a stále drží kotouč.
17:13
Spartak se osmělil a nyní dokonce tvoří hru.
16:22
Zápas je vyrovnaný. Kazaň zatím nepotvrzuje roli favorita.
15:22
Ohtamaa rozehrával po tlakem napadajícího soupeře.
14:37
Druhá řada se Sekáčem na křídle byla opět nebezpečná v ofenzívě.
13:55
Spartakovci nedají ani kus ledu zadarmo. Bojují.
12:49
Nevím z jakého důvodu Garipov střídal. Uvidíme, jaké informace budou k dispozici později.
12:41
Další komerční pauza.
12:21
Jordán se zase ukázal, když vyvezl kotouč až do útočné třetiny, kde ho předal spoluhráčům.
11:49
Stoa s Radilem dělali velké potíže defenzívě třetího týmu Východní konference.
11:40
Sledujeme rychlou pasáž zápasu.
10:04
Dobrá kombinace Glinkina, Popova a třetího útočníka z řady Gluchova. Následná střela byla zblokována obráncem Spartaku.
09:42
Tvrdé souboje u mantinelu v obranné třetině hostů. Žádný tým nedaruje puk zadarmo.
08:55
Sekáč se neprosadil a Kazaň musí rozehrávat znovu.
08:08
Dobrá poziční obrana Spartaku. Zachytává zatím velké množství puků už ve střední třetině.
07:48
Spartakovci zahráli výborně v defenzívě, Kazaň tak nedokončila svůj atak.
07:28
Komerční přestávka, čas na úklid ledu.
06:49
Lukojanov hledal spoluhráče před brankou, jež by byli schopni nahozený puk tečovat.
06:10
Jordán rozjel útok hostů. Útoku scházelo zakončení.
04:40
I moskevští vysunuli útok a zahrozili před Garipovem. Ten si se vším poradil.
03:30
Střela od modré hostů a následná dorážka. Opět to není gól. Kazaň ukázala hned v prvních minutách kdo je v utkání favoritem.
02:41
Kazaň zatočila s obranou Spartakovců. Ti se jen tak tak ubránili.
00:01
Nyní nás čekají ruská hymna.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Provolněv, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Kirillov, Sergijenko – Glazačev, Stoa, Radil – V. Berdnikov, Stapleton, Mirnov – Šmeljov, A. Voronin, Leščenko – M. Potapov, N. Li, Bobrov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Ohtamaa, Sidorov, Elliott, S. Zacharčuk, Jordán, Pajgin, Abrosimov, Varnakov – Obuchov, Malychin, Azevedo – Svitov, Sekáč, Čibisov – Tkačjov, Lukojanov, Glinkin – An. Popov, M. Gluchov.

Rozhodčí: Schukies, Naumov – Šalagin, Šislo.

Kazaň patří mezi „velké ryby" KHL. Každoročně hraje play off a navíc patří mezi celkové favority na vítězství. Dvakrát už KHL vyhrála. Letos jí patří 3. příčka ve Východní konferenci. Za 40 zápasů nasbírala 79 bodů. Aktuální forma je vynikající. 5 posledních zápasů = 4 výhry. Nastřílela 108 branek. To je třetí nejlepší počin na Východě.

Nejproduktivnějším hráčem je Rus Vladimír Tkačjov. Dal 13 gólů a na 10 přihrál. To dělá 23 bodů, dohromady to stačí na 41. místo v lize. Druhý je Čechům známý Justin Azevedo, jenž nastupoval za Lev Praha. Ten letos posbíral také 23 bodů. 10 gólů a 13 přihrávek.

Jiří Sekáč – útočník, 7+12 = 19 bodů.
Michal Jordán – obránce, 1+3 = 4 body

Moskevský klub zatím figuruje na 10. místě Západní konference. Aktuálně prohrál dva zápasy za sebou. Nad jeho síly byla Lada Togliatti a AK Bars Kazaň. Z poslednéích 5 utkání pak vyhrál jen dvě. Porazil Nižněkamsk a Slovan Bratislava. Z 36 zápasů v tomto ročníku KHL získal Spartak 46 bodů. Na play off nyní ztrácí propastných 12 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Spartaku je obránce Matt Gilroy, který má na kontě 31 kanadských bodů za 7 branek a 24 asistencí. Třetí v klubovém bodování je Čech Lukáš Radil. Ten dal 7 gólů a na 15 jich přihrál.

Lukáš Radil – 7+15 = 22 bodů
Vítám všechny fanoušky dobrého hokeje. Dnes se hraje 5 zápasů KHL. Já pro Vás budu komentovat souboj Spartaku Moskva s AK Bars Kazaň. Utkání začíná v 17:30. Přeji příjemné čtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.