Zápas tedy končí a končí výhrou domácího celku, který dokázal po skvělém vyrovnání vyhrát samostatné nájezdy – za Podolsk se prosadili Vyglazov a Kopejkin, za hostující Salavat Julajev se pak neprosadil nikdo z exekutorů.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám pohodový zbytek pondělního večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz.
Autorem vítězné branky je NIKITA VYGLAZOV.
No a Alexej Kopejkin dává branku, takže jeho celek vítězí v dnešním zápase a bere bonusový druhý bod!
Ani Omark nedokázal skórovat, jeho Ufa pořád prohrává, protože ztroskotal na betonu Saprykina!
Za domácí Podolsk se pokoušel o zvýšení náskoku Kempe, jeho pokus ale vyrazil Svedberg betonem mimo.
Jako další jel Chripunov, který ale vyrovnat nedokázal a jeho střela šla mimo branku!
Vyglazov jel jako první a také si poradil – jednoduchou střelou k tyči poslal puk za záda Svedberga!
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení je za námi a jelikož se v něm navzdory několika dobrým šancím hlavně domácího celku nic nestalo, uvidíme samostatné nájezdy! Ufu podržel gólman Svedberg a její šance na zisk bonusového bodu tak nadále žije.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:33
Do dobré šance se před Svedbergem dostal i Jeřábek, ten ale svoji střelu namířil pouze do náruče připraveného Švéda.
63:12
A na druhé straně měl rozhodnutí na hokejce Aaltonen, který jel zcela sám na Svedberga, na toho si ale svou kličkou nepřišel a trefil ho pouze do betonu.
62:19
Hodně nebezpečně se teď puk odrazil od mantinelu za brankou Saprykina, naštěstí pro něj ale nedokázal Kaprizov namířit dorážku do branky.
61:24
Ani následný útok Podolsku nebyl úspěšný, když se sice snažil o zakončení Afinogenov, ale jeho snaha byla překažena blokem Loginova.
60:38
Zatím jsou v prodloužení o něco aktivnější hosté, kteří se dostali ke střele od modré díky Kornějevovi, ovšem jeho pokus nakonec skončil nad.
60:01
Základní hrací doba nakonec vítěze nepřinesla a to hlavně díky kolapsu hostů – ti přišli o vedení 0:3 a 14 minut před koncem stále vedli o dvě branky. Poté ale z dorážky snížil Jeřábek, aby následně dokázal stav zápasu kompletně srovnat Kopejkin. Ufa se poté sice zvedla, ale vedení zpět už nezískala a tak je jasné, že se v Podolsku dnes budou body dělit – kdo získá ten bonusový?
60:00
59:42
Závěr třetiny se dohrává v útočném pásmu Ufy, která se ale nedokázala dostat ke střele a po ztrátě puku to vypadá, že budeme svědky prodloužení.
58:46
Konec zápasu už nemá takové tempo a vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení, protože ani jeden z celků se nemůže dostat do pořádné šance.
57:35
Na to se vůbec nekouká pěkně – Bodrov skončil na ledě po nešťastném souboji ve středním pásmu a vypadá to, že pro zranění nohy pro něj dnešní duel končí.
56:43
Ani druhá část této početní výhody se domácím moc nepovedla a dokonce se nemohli dostat ani přes modrou čáru – teď Nikulina zastavil hodně těsný ofsajd.
55:54
Zatím se ale Viťazu nedaří dostat se do pořádného tlaku, Salavat Julajev se drží a zatím to vypadá, že by se mohl ubránit.
55:00
A domácí budou hrát další početní výhodu, ve které mohou zápas strhnout na svoji stranu – na trestnou lavici míří Enver Lisin za hru vysokou holí.
53:49
Podolsk pochopitelně cítí šanci na velký zvrat, na ten se mu ale zatím nenaskytla šance a musí tak čekat na další chybu obrany Ufy.
52:51
Hra se trochu uklidnila a více se do ní dostávají opět hosté, kteří se pokoušejí vzít si své vedení zpátky, ovšem nemohou se na delší dobu dostat před Saprykina.
51:44
Nahozením z pořádné dálky teď zkusil ohrozit Svedberga Katičev, to se mu ale nepovedlo a hostující gólman si připsal zásah.
50:30
Viťaz právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný výkonností kolaps hostů zapříčinil, že je po dlouhé době vyrovnáno! Po dobré práci Aaltonena za brankou dostal puk přesně proti holi ALEXEJ KOPEJKIN a pohotovou střelou z první ho dokázal uklidit přesně k bližší tyčce Svedbergovy branky! Asistence: Miro Aaltonen.
49:15
A do velké šance se nakonec před Saprykinem dostal Omark, dokázal si ho sice položit na led, ale puk přes jeho lapačku neprocedil!
48:41
Přesilovka Salavatu Julajev zatím nic nepřinesla, ale to mu asi nevadí, protože je důležité, že otupila tlak domácích – po ofsajdu Paršina se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:48
Je tu další vyloučení – tentokrát ovšem proti domácímu celku. Alexej Semjonov hodně přitvrdil a za úder do oblasti hlavy a krku dostává trest 2+10.
47:32
A po obrovském lapsu hostující obrany jel úplně sám na Svedberga Afinogenov, který mu sice dal kličku, na zadní tyči už ale puk zasunout nestačil!
46:36
Tak tu nakonec ještě je drama! Po obrovské mele před Svedbergem se puk odrazil díky zákroku jednoho z beků přesně proti holi z druhé vlny si najíždějícího JAKUBA JEŘÁBKA, který dokázal tvrdou ránou prostřelil i blokujícího obránce – tím tak snížil deficit svého celku na jedinou branku! Asistence: Alexej Kopejkin.
45:47
Domácí budou mít možnost snížit z přesilové hry – tu si zahrají po vyloučení Zachara Arzamasceva, který svého soupeře před vlastní brankou hákoval.
44:54
Tempo opět opadlo a zápas se vyvíjí takovým směrem, jakým chtějí hosté – ti se nikam neženou a každou akci využívají spíše k natahování času.
43:44
Ale ten úvodní nápor domácích o něco ochabl, takže se hra přesunula více do středního pásma a i Salavat Julajev se nám ukazuje s pukem na hokejkách.
42:51
Ufa se vůbec nemůže dostat do akce, o puky ihned přichází a tímto výkonem si koleduje o ztrátu svého dvoubrankového náskoku.
41:45
Úvod poslední dvacetiminutovky zastihl v lepší pohodě domácí, kteří se tlačí dopředu a snaží se zápas ještě o něco zdramatizovat, to se jim ale zatím i vinou nepřesností ve finální fázi nedaří.
40:30
Hned na začátku poslední periody se dokázal před Svedberga zpoza branky i s pukem nacpat Afinogenov, ovšem ani ve spolupráci se spoluhráči nedokázal puk dostat za záda hostujícího gólmana!
40:01
I druhou dvacetiminutovku máme za sebou a po ní je vedení hostů ještě výraznější – nejprve poslal Ufu do dvoubrankového náskoku Arzamascev přesnou ranou k tyči, následně vše ještě vylepšil druhou brankou Kaprizov. Podolsk sice následně využil přesilovku a zásluhou Aaltonena snížil na 1:3, nic to ale nemění na faktu, že Salavat Julajev míří za jasnou výhrou.
40:00
39:32
Po skončení početní výhody musel po delší době na zem i Svedberg, neměl ale mnoho práce a jednoduché nahození Golovkova udržel v lapačce.
38:45
Přesilovka hostů bude co nevidět u konce a kromě té šance Kaprizova jsme toho také mnoho neviděli – Ufa se spíše soustředí na to dohrát periody bez kotouče ve své síti.
37:49
A dobrou šanci na hattrick měl na hokejce Kaprizov, ovšem jeho zakončení na zadní tyčce dokázal parádním zákrokem betonem vykopnout na tyčku Saprykin!
37:06
Opět vyloučení – tentokrát Katičev vyhodil puk na tribunu a díky tomu si jde sednout na dvě minuty za zdržování hry.
36:41
A hosté už hrají v plném počtu, takže to vypadá, že si konec této třetiny také dokáží pohlídat – což by jim výrazně pomohlo ve snaze o zisk tří bodů.
35:38
Zatím se ale domácí nedostávají do pořádných šancí – drží puk, drží pásmo, ale je to jenom nahrávání a držení puku bez většího efektu.
34:22
Je tu další z mnoha vyloučení v této třetině – tentokrát si zahrají v početní výhodě domácí, Salavatu Julajev bude dvě minuty chybět Denis Paršin za sekání.
33:15
Na ledě se toho momentálně mnoho neděje a oba celky se zasekly ve středním pásmu, kde je opět sráží velké nepřesnosti.
31:35
Do poměrně velkého tlaku s v posledních vteřinách dostali hostující hokejisté, před brankou zakončoval v dobré pozici Omark, ale ani on nedostal puk za pozorného Saprykina.
29:38
Hosté se sice dostali do útočné třetiny, kde se i na delší dobu usadili, ale k šanci se nemohou dostat a tak je to jen takové bezvýsledné obléhání.
28:44
A je tu to avizované vyloučení – na trestnou lavici míří domácí Maxim Afinogenov, které svého soupeře hákoval.
28:08
Hosté budou hrát přesilovku, do té doby ale hrají ve výhodě a snaží se dostat za obranu Podolsku, jejich kombinace je ale moc pomalá a bez překvapení.
27:10
K dobré střele se na druhé straně dostal Omark, který pořádně vyděsil domácí fanoušky i hráče, jeho střelu ale nakonec za branku vyrazil Saprykin.
26:17
A přeci jen je nakonec sníženo, domácí celek se dostává na rozdíl dvou branek! Kopejkin vyšťoural puk za brankou, poslal ho zpátky do žhavého a tam se jako první zjevil MIRO AALTONEN – ten zachoval chladnou hlavu a přesnou střelou poslal puk do horního rohu Svedbergovy branky! Asistence: Alexej Kopejkin.
25:36
Je tu další vyloučení, které tentokrát postihlo hostující celek – hákování se dopustil Dmitrij Makarov a za to byl také náležitě potrestán.
24:09
Podolsk má velké problémy sám se sebou a sledujeme velice špatný výkon domácích hráčů – ti se nemohou dostat do žádné kloudné šance.
23:16
Ufa právě vstřelila branku!
Je tu další branka a něco mi říká, že už bude asi hotovo! Omark jel do přečíslení dva na jednoho se svým kolegou KIRILLEM KAPRIZOVEM a vyřešil to skvěle – přesným pasem totiž oslovil na konci celé akce právě druhého jmenovaného a ten dokázal pohotovou střelou prostřelit přesouvajícího se Saprykina! Asistence: Linus Omark.
22:21
A z ničeho nic je tu další branka do domácí sítě, kterou dává obránce ZACHAR ARZAMASCEV – ten si i s pukem najel do útočné třetiny a naprosto přesnou střelou k tyči překonal zcela bezmocného gólmana Saprykina! Bez asistence.
21:13
Přesilovka hostů ale moc dlouhého trvání neměla, vyloučen je totiž vzápětí i hráč Ufy, Igor Grigorenko, který se dopustil podražení.
20:47
Je tu první vyloučení celého zápasu, kterým bude potrestán domácí Igor Golovkov, který si v souboji se svým soupeřem pomohl zcela zjevným hákováním.
20:01
První třetinu máme za sebou a moc se toho v ní věru nestalo – poměrně rychle šli do vedení hosté, když se z dorážky dokázal prosadit nadvakrát zakončující Kaprizov, následně ale hra upadla. Domácí Podolsk se dostal do jediné šance a to až na konci třetiny, Ufa pak měla několik náznaků, ale žádný nedotáhla do konce – snad oba celky ve zbytku zápasu zlepší finální řešení situací.
20:00
19:49
Na samém konci periody se domácí celek konečně dostal do pořádné šance – mezi kruhy si na odražený puk najel Kempe, důraznou střelou ale pouze vyprášil beton přesouvajícího se Svedberga!
18:15
Opravdu se není moc na co koukat a hokej se hraje spíše podprůměrný – domácí celek marně útočí, také ho srážejí nepřesnosti.
16:36
Hra se na chvíli přesunula do obranné třetiny domácího celku, Ufa se ale k žádné střele nedostala a nepřesným pasem se sama vyhnala do pásma středního.
15:24
Sledujeme hodně fyzický hokej ve středním pásmu, ani jeden z týmů nemůže nad touto částí kluziště získat převahu a i díky tomu tak na další šance čekáme marně.
13:47
I nadále platí, že oba celky momentálně aplikují spíše nahazované puky – až teď si puk vzal do parády Loginov, jeho důrazná střela ale skončila pouze v lapačce Saprykina.
12:44
A do střely se následně v pokleku pokusil opřít domácí Afinogenov, ale ani on branku ve výsledku netrefil, protože puk vedle tečoval obránce Arzamascev.
11:49
Oba celky momentálně postrádají ve svých útocích přesnost a hra tak hodně upadla – sledujeme spíše takový upracovaný výkon, než cokoliv jiného.
10:43
Na druhé straně do útočného pásma sice vjel poměrně rychle Kaprizov, ovšem jeho kolegové zrovna střídali a tak na to byl sám – proti velké přesile následně puk ztratil.
09:51
Domácí ekipa se sice více drží u puku, ale vůbec se nemůže dostat do velké šance – skoro deset minut je za námi a Svedberg si zatím nemusel připsat žádný vyloženě těžký zákrok.
08:48
Na zem poměrně rychle musel proti svižné střele Pankova Svedberg, ovšem i tady si poradil a vyrazil puk za branku.
07:29
Hra se trochu uklidnila a to vysoké tempo poněkud opadlo, u puku se více drží Viťaz, ale ani střela z úhlu od Nikulina se nakonec neujala – pouze zaduněla o mantinel za brankou.
06:45
Před Saprykinem to zkoušel pro změnu Majorov, který si najel na střílený pas Bodrova, na tem ovšem o malý kousek nedosáhl a z celé akce tak nic není.
05:38
Zatím se hraje poměrně svižný hokej, kterému pomohla úvodní branka – Ufa se dostává více do hry a zápas se tak opět vyrovnává, momentálně se o puk bojuje ve středním pásmu.
04:49
Podolsk se snažil ihned reagovat a před švédského gólmana Ufy se opět tlačil Aaltonen, ovšem puk poslal v dobré šanci po ledě pouze mimo!
03:54
Netrvalo to nijak dlouho a Salavat Julajev jde do vedení! Kuljaš nahodil puk na Saprykina, ten nebyl moc jistý a tento pokus vyrazil pouze před sebe – tam byl připraven pohotový KIRILL KAPRIZOV, jenž nadvakrát doklepl puk do sítě, čímž poslal svůj celek do čela! Asistence: Denis Kuljaš a Linus Omark.
02:09
Zatím je o něco málo aktivnější domácí celek, který se cpe před Svedberga, ovšem ani střela Makejeva se neujala, když ji zastavily pozorné bloky.
00:55
Zatím sledujeme velice opatrný hokej, oba celky se snaží hlavně nepustit toho druhé do šance a tak poprvé musel jít na zem až teď Svedberg, který ale moc práce s nahození Golovkova neměl.
00:01

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – A. Semjonov (C), Golovkov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, P. Lukin, Voronkov – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov (A) – M. Aaltonen, Kempe, Kopejkin (A) – Pankov, Horák, Vyglazov – Švec-Rogovoj, Jacenko, Al. Stěpanov – Džiošvili.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Arzamascev, D. Bodrov, Loginov, Lepistö, D. Vorobjov, Kornějev, Kuljaš – M. Majorov, J. Bodrov, Lisin (A) – Omark (A), I. Grigorenko (C), Kaprizov – A. Lazarev, Korotkov, Něstěrov – D. Makarov, Chripunov, Paršin – Kotljarevskij.

Rozhodčí: Odins, Sidorenko – Badyl, Viljugin.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu ruské hokejové KHL, kde se proti sobě postaví celky Podolsku a Ufy!

Domácí HC Viťaz Podolsk musí tvrdě bojovat o svoji účast v play-off, zatím se mu to ale daří poměrně dobře – v tabulce Západní konference je na sedmém místě se ziskem 78 bodů za 51 zápasů a má jednobodový náskok na deváté Soči, o bod větší pak na desátý Slovan. Podolsk se na víc pyšní skoro vyrovnaným skóre 130:135. Momentální forma je také nadprůměrná, Viťaz získal z posledních pěti zápasů devět bodů – nejprve sice dvakrát padl 3:2, na stadionech Omsku a Novosibirsku, poté ale přišly tři výhry. Nejprve si Podolsk poradil na ledě Kunlunu 1:2 a poté uspěl i dvakrát doma – proti Kazani 3:2 a proti Ladě 4:1.

Hostující Salavat Julajev Ufa je na tom ve Východní konferenci o něco málo lépe a účast v play-off už má skoro jistou. Prozatím patří tomuto ruskému celku páté místo, když za 52 zápasů vydoloval 80 bodů se skóre 150:145. Aktuální forma ale moc dobrá není, protože Salavat získal z posledních pěti duelů pouze pět bodů. Nejprve padl na ledě Lady 4:2, následně porazil doma Spartak 5:3, ale poté už jen prohrával – doma vysoko 1:6 s Novgorodem, 4:3 po prodloužení v Astaně a 6:5 po prodloužení v Kazani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.