STAV SÉRIE

Dinamo Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 1:0

Příští utkání: Čtvrtek 23.02.2017 • 15:00
Utkání chudé na góly bylo okořeněno mnoha šancemi obou týmů, spoustou osobních soubojů a vypjatých situací.

Dnešní prohra musí obzvláště mrzet gólmana Mikhaila Birjukova, který vychytal někdy i neskutečné tutovky! Několikrát byl tvrdě sražen, ale všechny souboje ustál a pokračoval v zápase až do 92 minuty, kdy dostal velmi smolný gól po nepovedené střele Maxima Karpova.

Československá stopa utkání

Lukáš Kašpar (DMS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 22:28

Statistiky zápasu

Střely na branku: 49-33; Zblokované střely: 29-26; Přesilové hry: 0/7-0/6; Hity: 27-21; Vhazování: 54-42.

Úspěšnost gólmanů

Alexander Jerjomenko (DMS) 100% (33/33)
Mikhail Birjukov (NNO) 97.96% (48/49)
92:20
Dinamo právě vstřelilo branku!
Dvaadevadesát minut jsme čekali na první a také rozhodující gól! Hráči Torpeda zaváhali s vyhozením puku a Lukáš Kašpar vybojoval kotouč za brankou a okamžitě jej poslal mezi kruhy na zcela volného MAXIMA KARPOVA, který sebral všechnu zbývající energii a napálil kotouč vší silou! Ten po nepovedené střele končí po obloučku za zády dnes výtečného Birjukova. Domácí Dinamo tak získává vybojované a hlavně cenné vítězství v sérii [1-0]! Asistence: Lukáš Kašpar.
92:01
U Birjukovy pravé tyče se ocitly dva volní domácí hráči! Po špatné komunikaci se ale ke střele nedostali!
90:50
Galimov si nahodil puk a sám ho také dojel, ale Torpedo puk vyváží ze své třetiny.
90:20
Hostům se nedaří udržet pásmo a Dinamo vyráží ve třech proti dvěma! Střela Nikulina je sražena do ochranné sítě.
90:08
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Jerjomenkem.
89:30
Domácí fanoušci ženou svůj tým za vítězstvím.
88:52
Průnik Kuľomin přerušují čárový rozhodčí.
87:50
Birjukov neviděl střelu mezi nohama a na poslední chvíli vyráží puk pravým betonem!
87:40
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Bobby Butler – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Brandon McMillan – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexej Cvetkov – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).
87:40

87:40

87:40

87:40
McMillan podržel hůl Cvetkovovi, který mu zákrok oplatil sekerkou do boku.
87:40
Po boji u levého mantinelu si hráči zajíždí rukavicemi do obličejů a bude se opět vylučovat!
87:20
Birjukov likviduje betony a záhy lapačkou střelu Lukáše Kašpara!
86:50
Galuzinovi nikdo nenajížděl a tak uklidňuje hru a vrací se zpět do vlastního pásma.
86:00
Podšendjalova střela okamžitě po buly míjí vzdálenější tyč o pár centimetrů!
85:42
85:35
Birjukov drží svůj tým dalším famózním zákrokem po střele z mezikruží!
85:05
Hosté se osvobozují a znatelně unavená pětka spěchá na střídačku.
84:45
Dinamo uzamklo hosty v obranném pásmu, ale ani jedna rána si nenašla cestu za záda Birjukova!
84:30
Toto je opravdu zápas hodný play-off!
83:42
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., podražení).
83:42
Za brankou Birjukova se strhla větší potyčka po pár hraničních zákrocích.
83:00
Birjukov opět sražen! Lukáš Kašpar nabral ohromnou rychlost podél pravého mantinelu a z ostrého úhlu nahodil puk před branku, kde byl zaklíněn v osobním souboji Karsums! Po několika tvrdých kontaktech Birjukova, je na střídačce připraven Proskurjakov.
82:30
Tvrdý souboj o kotouč u pravého mantinelu odmítají rozhodčí přerušovat a hra běží dál.
81:24
Náraz Birjukova nijak nepoznamenal a ten předvádí perfektní semafor po střele od modré čáry!
80:49
Podšendjalov se dostal do samostatného úniku a jeho bekhendový pokus končí těsně vedle pravé tyče Birjukovovy branky, který byl vzápětí sražen z druhé vlny Kokarevem!
80:23
Domácí se dopouští zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před Jerjomenkem.
80:01
Na buly úspěšnější McMillan.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Hráči jsou již na ledě a na druhé prodloužení je vše připraveno!
Dinamo mělo nespočet šancí! Dvě trefené tyče po střelách Galimova a Kutějkina! Rozhodne druhé prodloužení?

Statistiky po prvním prodloužení:

80:00
Prodloužení skončilo.
79:20
Dinamo se pokusilo o útok střemhlav, ale zběsilý puk končí za brankou Birjukova.
78:00
Dvě minuty zbývají do konce prvního prodloužení.
77:05
Jerjomenko předvedl neskutečný zákrok! Ashton trefil od levé tyče pouze záda nebo lapačku domácího gólmana!
76:20
Dinamo bylo usazené v pásmu Torpeda, ale přihrávka na beka končí až u Jerjomenka, protože chybějící hráč zrovna střídal.
75:20
Mozer zavezl puk do útočného pásma, ale nemá komu přihrát, jelikož jeho spoluhráči zvolili střídání.
74:19
McMillanova střela se málem otřela o vzdálenější tyč Jerjomenkovy branky!
73:52
Torpeda nevyužila unavenosti pětky Dinama a prohrává cennou buly.
73:37
Oddechový čas pro domácí.
73:37
Hosté uzamkli domácí celek v obranné třetině a až teď se osvobozují dlouhým výhozem až na zakázané uvolnění. Na to reaguje trenér domácích Oreshkin oddechovým časem.
73:08
Po odpískaném zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Jerjomenka.
72:21
Hietanen udržel pásmo, ale vzápětí jeho nepovedená střela končí na holích domácích.
71:40
Další tyč! Tentokrát Kutějkin trefuje levou spojnici Birjukovy branky!
71:25
Střela levého beka končí sražena u prvního hráče a tím končí tlak Torped!
69:27
Domácí se dostali do úniku dva na jednoho a Cvetkov nabídl kotouč Galimovovi, jehož střela se otírá o levou tyč!
68:17
Volně stojící puk v brankovišti do odkryté branky nikdo nenasměroval! Torpedo vyváží puk pryč.
67:42
Další střela končí těsně nad horní tyčí! Tentokrát byl autor Karpov!
67:06
Oddechový čas pro hosty.
66:35
Střela Cvetkova od pravého mantinelu ke vzdálenější tyči končí těsně mimo!
66:05
Akce hostů končí vyhozením kotouče mimo hrací plochu.
65:47
Znova sebejistý Birjukov! Tentokrát kotouč končí po jedovaté střele od modré čáry v jeho výstroji.
64:50
Karpov zvládl zpracovat prudkou přihrávku na útočnou modrou a střelou mezi betony z levého kruhu nepřekonává Birjukova.
64:08
Norman se ocitl mezi trojicí domácích hráčů a jeho střelu přizvedává bránící hráč do lapačky Jerjomenka.
63:25
Je vidět, že hráči obou týmů mají ještě spoustu energie.
62:43
Dinamo začíná opět od své branky a po svižné střele přerušuje hru Birjukov.
62:22
Důrazný Karsums získává kotouč pro svůj tým.
61:50
Birjukov měl zacloněný výhled a střelu od modré vyráží pravým betonem.
61:15
Cvetkov ubránil kotouč před trojicí hráčů Torpeda.
60:40
Oba týmy si velmi dobře brání vlastní pásmo.
60:01
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba je u konce a utkání stále nemá svého vítěze!

Statistiky po třetí třetině:

60:00
Třetí třetina skončila.
59:44
Další infarktové chvíle zažívají domácí po bezprostřední dorážce!
59:00
Do konce třetiny zbývá jedna minuta.
58:52
Jerjomenko musí být v pozoru po odrazí kotouče o brusle vlastního obránce!
58:14
57:50
Neskutečné šance během pár vteřin! Prve střela Nikulina míjí pravou tyč o pár centimetrů a poté přišla prudká přihrávka z levého křídla na pravou tyč, ale prudký kotouč nikdo nezpracoval!
56:56
Další střela od modré čáry končí sražená za branku Birjukova.
56:45
Domácí jsou v pásmu a snaží se prokombinovat ke střele.
56:18
Birjukov perfektním semaforem ničí střelu od modré!
56:14
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Maxim Osipov – 2 min., hákování).
55:49
Osipov vypichuje kotouč rozjetému Galimovovi.
55:00
Zbývá pět minut do konce základní hrací doby a stav je stále nerozhodný!
54:17
Birjukov si drží čisté konto i sklepnutí puku, které vyrazil betony a následné dorážce!
53:19
Fjodorov dostal pas na levý kruh a střelou z první netrefuje branku
52:27
Po tečované střele Birjukov chvíli nevěděl kde je kotouč a situace končí vyvezením puku z obranné třetiny.
50:59
Puk se dostal zničeho nic na pravé křídlo, kde byl zcela volný a rozjetý Cvetkov, jehož střela se odráží od ramene Birjukova!
50:23
Galuzin je opět vykázán z vhazování. Dnes již po několikáté a ani tentokrát si neodpustil drobné poznámky.
49:29
Úplně volný Kutějkin na pravém kruhu netrefuje bránu! Záhy si připisuje krásný bodyček ve středním pásmu.
49:10
Karsumsův tvrdý golfový úder ničí Birjukov ve své výstroji!
48:12
Nepovedená klička Potapova a náhlá ztráta puku mezi kruhy ve vlastním pásmu málem zatopila Birjukovovi.
47:13
Birjukov uklidňuje hru přikrytím kotouče. Hráči Dinama přidali na tempu a hosté s jejich pohybem mají drobné problémy.
46:50
Galimov z buly okamžitě vypálil na branku a domácí se vrhli do brankoviště vyšťourat puk z výstroje Birjukova.
45:52
Želdakov zakládá útočnou akci, ale po chvilce bytí v útočném pásmu domácí opět vyhazují puk.
45:07
Střela Aljajeva od modré je sražená do rohu kluziště.
44:11
43:25
Po osvobození hostů je Dinamo zpět nastěhované v útočném pásmu.
42:43
Birjukov ničí několika násobnou dorážku Karsumse, který dorážel pouze do levého betonu!
42:11
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., nedovolené bránění).
42:11
Verjajev nastřelil puk do výstroje Jerjomenka a vzápětí se pokoušel dorážet. Jeho úmysl o dorážení se nelíbí domácím a tak dostal za vyučenou.
41:10
Centr domácích si vybruslil mezi kruhy, odkud nebezpečně rychlou střelou otestoval Birjukova!
40:57
Jerjomenko vyrazil střelu zápěstím před sebe, kde jsou první jeho spoluhráči.
40:20
Hra se na pár vteřin přesunula do třetiny domácích a po chvíli musel zasahovat na druhé straně Birjukov.
40:01
Druhá třetina je u konce a ani ta nám neprozradila, kdo bude blíže k prvnímu vítězství v sérii. Oba týmy přidaly na důrazu, což je znát v osobních soubojích a dohraných akcí.

Statistiky po druhé třetině:

40:00
39:43
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexandr Frolov – 2 min., podražení).

Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Yakov Rylov – 2 min., nafilmovaný pád).
39:43

39:09
Birjukov si našel skulinu, kterou viděl střelu od modré a tak kotouč končí v jeho lapačce.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jednu minutu.
38:53
Pokus Osipova o vyhození kotouče končí v síti, ovšem po doteku mantinelu.
38:26
Fjodorov dostal rukavicí Ashtona do obličeje a odjíždí na střídačku.
37:54
Hraje se převážně ve středním pásmu. Žádný tým si nevytváří déle trvající tlak.
37:11
Verjajev prodlužuje přihrávku za branku Jerjomenka.
36:00
Druhá třetina pomalu chýlí ke konci a stav je stále nerozhodný 0:0.
35:20
Nahození Višněvskije ze středního pásma vyráží Birjukov levým betonem před sebe.
34:44
Galuzin je upozorněn hlavním sudím na své chování v kruhu pro vhazování.
33:47
Kuľomin se pokoušel o zakončení objetím branky. To mu ale překazil připravený Hietanen.
33:18
32:38
Domácí se osvobozují a posílají na led čerstvé síly. Střely Torpeda končí zablokované obětavou obranou.
31:18
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexej Cvetkov – 2 min., nedovolené bránění).
31:18
Birjukov si připisuje další fantastický zákrok, kdy pravým betonem vyráží puk po nebezpečné střele z vrchu pravého kruhu!
30:20
Útočná akce Dinama končí po odpískání postavení mimo hru.
29:25
29:20
Puk nahození zpoza branky před branku Jerjomenka našel čepel Semina, který byl ale sražen na led a v obrovské mele tak nestihl zakončit.
29:00
Po krátké výměně názorů jsou hosté opět u puku a drží útočné pásmo.
28:41
McMillan byl nádherným bodyčkem poslán na led.
28:15
Kokarev se dostal k volnému kotouči a nabral velkou rychlost. Po zavezení puku do útočné třetiny se rozhodl o střelu zápěstím, která míjí vzdálenější tyč.
27:35
Druhá přesilová hra pro hosty.
27:25
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
26:55
Potapov srazil střelecký pokus Karpova.
26:24
Birjukov přerušuje hru ukrytím kotouče ve své lapačce.
25:55
Hráčům v modrých dresech se nedaří přesun do útočné třetiny a začínají akci opět z obranné třetiny.
25:16
Jerjomenko měl zacloněný výhled, ale nenápadné nahození vyráží pravým betonem za branku a domácí vyhazují kotouč opět přes všechny čáry.
24:52
Zakázaného uvolnění se dopouští i celek domácích.
24:42
Rozehrávka Torpeda končí za brankou Jerjomenka a hvizd čárových přesouvá hru zpět před Birjukova.
23:33
Po přečkaném oslabení jsou u kotouče opět hosté, kteří se snaží vytvořit potřebný tlak.
22:27
22:04
Obranná čtyřka se osvobozuje vyhozením kotouče přes celé kluziště.
21:48
Volný Karpov dostal v dobré rychlosti skvělou přihrávku od pravého mantinelu a Birjukov jeho střelu stěží vytěsnil do rohu kluziště.
20:47
Domácí drží pásmo a Lukáš Kašpar se pokusil prudce nahodit puk do brankoviště na teč Karpova.
20:27
Ashton prohrál za brankou Jerjomenka boj o kotouč a v souboji devítek zahákoval Cvetkova.
20:20
Hosté navazují na tlak z první třetiny a bojují o útočné pásmo.
20:01
V první třetině jsme gól neviděli, ale oba týmy si vytvořili dobré šance. Hosté měli také jednu přesilovou hru, kterou se jim nepodařilo zužitkovat.

Statistiky po první třetině:

20:00
19:40
McMillan se pokusil o rychlé zakončení k tyči zpoza branky, ale kotouč mu ujíždí z hole.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
17:57
Hietanen vystihl přihrávku na pravé křídlo a vyhazuje kotouč vysokým obloučkem ven z obranného pásma.
17:34
Lukáš Kašpar byl tvrdě dohrán v rohu kluziště Torpeda.
17:09
Rylovi se na chvíli povedlo držet útočnou třetinu proti dvěma dotírajícím útočníkům.
15:25
Butler se zmocnil kotouče v útočném pásmu po chybné rozehrávce domácích a nabídl puk McMillanovi, jehož rychlá střela zápěstím končí na pravém betonu Jerjomenka!
14:35
Kotouče se zmocnil Mironov a čeká, až na led naskáčou odpočatí spoluhráči.
14:20
Hosté pokračují v tlaku i po skončení přesilové hry.
13:37
13:20
Sjomin se pokusil dostat z roku kluziště před branku a zakončit mezi betony Jerjomenka, ale puk mu byl vypíchnut.
12:50
Hosté se zatím nedostali k žádné střele a polovina přesilové hry je pryč.
12:10
Hráči Torpeda se poklidně usadili v útočném pásmu, ale domácí celek puk okamžitě vyhazuje.
11:37
McMillan končí podražení okamžitě po buly Cvetkovem, který je potrestán dvěma minutami za podražení.
11:04
Střelecký pokus Potapova končí na vyrážečce Jerjomenka.
10:44
Nahození Fjodorova je sražené vysoko do ochranné sítě.
09:35
Kokarev si rukou zpracoval vysoký oblouček a snažil se dostat do dobré pozice mezi kruhy, odkud byl ale vytlačen pozorným Aljajevem.
08:13
Obránce Nikulin dostal pukem do hlavy poté, co Jerjomenko vyrazil kotouč po prudké střele z modré čáry.
07:35
Tarasov chvíli kličkoval za brankou hostů a po sražené střele z pravého kruhu se snažil dorážet na brankovišti Dugin.
07:00
Gorovikov se snažil vybojovat puk u levého mantinelu v útočné třetině, ovšem marně.
06:29
Bekhend Kokareva z pravého kruhu vyráží Birjukov svou vyrážečkou.
05:27
Jerjomenko vyráží střelu od modré před sebe, kde se kotouče ujímá Hietanen a rozjíždí útočnou akci.
04:45
Norman vší silou vytlačil puk z obranné třetiny a hra se přesouvá před brankáře Jerjomenka.
04:08
Bekhendový pokus Kokareva končí v lapačce Birjukova.
02:52
Mozer se na pravé tyči dostal k odraženému puku, ale obránci Dinama ho o kotouč připravili přizvednutím hole!
02:18
Hráči Dinama se osvobozují z menšího tlaku vyhozením až k Birjukovi a posílají na led čerstvé síly.
01:33
Žerděv se pokusil o nenápadnou střelu z ostrého úhlu, která končí nad brankou Jerjomenka.
01:05
Podšendjalov byl u nahozeného kotouče první, ale jeho zadovka končí na čepelích Torped.
00:26
Daugavinš nabral rychlost z obranného pásma a zaváží puk do útočné třetiny Torpeda.
00:01
Na prvním vhazování vyřazovacích zápasů úspěšnější Alexei Tsvetkov.
00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin (C), Mironov, Kutějkin, Rylov (A), D. Višněvskij, Hietanen, J. Zajcev – Karsums, Cvetkov, Kašpar – Kokarev, Gorovikov (A), Podšendjalov – Tarasov, Dugin, Karpov – Fjodorov, Igumnov, A. Galimov.

Torpedo Nižnij Novgorod: M. Birjukov (Proskurjakov) – Jegoršev, M. Osipov (C), Aljajev, Šulenin, Želdakov, Kurbatov – A. Potapov, Ashton, McMillan – Butler, Daugavinš, D. Sjomin – Frolov (A), Norman, Galuzin (A) – Žerděv, V. Kuľomin, Mozer – Verjajev..
x

Poslední 3 vzájemná utkání

Nižnij Novgorod – Din. Moskva 1:2 po prodloužení
Din. Moskva – Nižnij Novgorod 0:1
Din. Moskva – Nižnij Novgorod 2:3 po prodloužení
Njeproduktivnější hráči obou mužstev

Na domácí straně to je útočník Martins Karsums, který má na svém kontě po základní části KHL čtyřiatřicet bodů, za 17 gólů a 17 asistencí.

Na druhé straně to je útočník Dmitrij Sjomin, který má na svém kontě po základní části KHL dvaatřicet bodů, za 14 gólů a 18 asistencí.

Torpedo Nižnij Novgorod

Nižnij Novgorod skončil v základní části Kontinentální hokejové ligy na šesté příčce Západní konference se ziskem stočtyř bodů. Po šedesáti odehraných zápasech si připsal na své konto 27 výher v řádné hrací době, 8 výher po prodloužení či nájezdech, 7 proher po prodloužení či nájezech a 18 proher v řádné hrací době. Venku odehrál Nižnij Novgorod třicet zápasů, ze kterých 11x vyhrál v řádné hrací době, 6x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 3x prohrál po prodloužení či nájezdech a 10x prohrál v řádné hrací době.

Dinamo Moskva

Dinamo Moskva skončila v tabulce Západní konference na třetí příčce se stodvanácti body. Po šedesáti odehraných zápasech si připsala na své konto 29 výher v řádné hrací době, 10 výher po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 16 proher v řádné hrací době. Doma odehrála Moskva třicet zápasů, ze kterých 17x vyhrála v řádné hrací době, 4x vyhrála po prodloužení či nájezdech, 2x prohrála po prodloužení či nájezdech a 7x prohrála v řádné hrací době.

Din. Moskva – Kunlun 2:1
Din. Moskva – Vladivostok 2:1 po prodloužení
Din. Moskva – Chabarovsk 3:2
Slovan Bratislava – Din. Moskva 1:2
Medveščak Záhřeb – Din. Moskva 3:6
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního osmifinálového zápasu Play-off KHL mezi Dinamem Moskva a Torpedem Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.