Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Tomáš Filippi (MET) – 1+0, 2 střely, čas na ledě: 13:53
Jan Kovář (MET) – 0+0, 4 střely, čas na ledě: 21:48
Střely na branku: 33 – 30
Je dobojováno! Metallurg Magnitogorsk vítězi ve vyrovnaném souboji s CSKA Moskva na svém ledě 1:0 a srovnává stav finálové série na 2:2! Diváci se takřka padesát minut bavili rychlým hokejem, který přinesl několik šancí, nicméně na jedinou branku si museli počkat až do 48. minuty! Tomáš Filippi se stal hrdinou zápasu, když tečoval střelu od modré čáry a zařídil triumf Metallurgu! CSKA to ještě v samotném závěru zápasu zkoušelo bez brankáře, avšak fantastický Košečkin už si čisté konto ujít nenechal! Série bude pokračovat v pátek, kdy je na programu páté utkání v Moskvě!
59:52
Jeden z hostujících hráčů se natahoval po prudké přihrávce před branku Magnitogorsku! Dokonce na kotouč dosáhl, ale špičkou hole trefil pouze domácího brankáře!
59:40
Kotouč je znovu ve středním pásmu! Diváci jsou na nohou a ženou své miláčky za vyrovnáním finálové série!
59:12
Ale Metallurgu se daří vyhodit puk do středního pásma. CSKA se ne a ne usadit před domácí brankou. Závěr bude napínavý!
58:55
Sorokin až nyní opouští svatyni CSKA! Hosté to v závěru zápasu zkoušejí v šesti bruslařích v útočném pásmu!
58:55
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění! Minutu před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před Košečkinem.
58:34
CSKA Moskva si bere oddechový čas! Hosté se pokusí vymyslet plán na překonání skvěle chytajícího Košečkina! Je pravděpodobné, že Sorokin zůstane na střídačce!
58:34
Kočečkin si připsal další jistý zákrok proti střele Alexandera Radulova! Právě Radulov se poté pustil do šarvátky za brankou! Rozhodčí vylučovat nebudou.
58:17
Domácí vyhazují puk vyhozením o mantinel. Čárový rozhodčí dává najevo, že nebude pískat zakázané uvolnění. Hosté musejí pospíchat.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny!
57:14
Sergej Andronov ohrozil domácí branku střelou z mezikruží! Kotouč se poté ještě povaloval kolem domácí svatyně, ale Metallurg ustál i tuto situaci!
56:31
Metallurg se ubránil dalšímu ataku moskevského celku. Přihrávka středem útočného pásma neprošla až na modrou čáru, kde číhal Zajcev. Domácí nasbírají důležité sekundy.
55:57
Oba vyloučení hokejisté jsou zpátky na ledě! Pokračuje se v pěti bruslařích na obou stranách.
55:20
Naopak z následného protiútoku mohli domácí rozhodnout o svém vítězství! Metallurg přečíslil soupeře a na přihrávku mezi kruhy si sjel Bereglazov! Jeho zakončení trefilo vyjetého Sorokina!
55:12
Kirill Petrov se prodral s pukem do rohu útočného pásma. Před brankou domácích byl však úplně sám a proti přesile obránců s pukem nic nevymyslel.
54:40
Igor Ožiganov se prodral mezi kruhy před brankáře Košečkina a dokonce se dostal k zakončení! Ani jemu však nebylo dáno překonat skvěle chytajícího brankáře Metallurgu!
54:12
Radulov si zkoušel obhodit obránce, ale při kličce mu kotouč sjel z čepele a domácí obránci jej okamžitě odpravili ven z obranného pásma.
53:57
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Lee – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Platt – 2 min., sekání).
53:57
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků!
53:07
Zato rána Da Costy po vyhraném vhazování už byla o poznání nebezpečnější! Strážce domácí klece si udělal prostor pro výhled a jedovku zápěstím zneškodnil!
53:00
Košečkin si poradil s nahozením Alexandera Radulova od modré čáry. Nejproduktivnější hráč CSKA to zkusil spíše ze zoufalosti. Slabá střela nemohla Košečkina nachytat na švestkách.
52:47
Radulov spěchal s pukem po levém křídle. Jeho akci zastavuje postavení mimo hru. CSKA se začíná krátit čas na vstřelení vyrovnávací branky. Metallurg brání na podtrženou jedničku.
52:20
Geof Platt se sám vydal vstříc obraně Metallurgu. Středním pásmem projel celkem bez problémů, ale za modrou čarou mu domácí zadáci vystavili stopku.
51:42
Domácí příznivci se dožadovali vyloučení po pádu Mozjakina v útočném pásmu. Na ledě je k vidění stále více a více emocí. Sudí zatím zůstávají klidní.
51:05
Jan kovář vystihl nepřesnou přihrávku CSKA ve středním pásmu, potáhl si puk za modrou čáru a zápěstím prověřil Sorokina! Hostující brankář kotouč nadvakrát vyrazil.
50:21
Pivcakin byl nejrychleji u odraženého kotouče a vší silou se opřel do střely příklepem! Jeho dělovka prolétla kolem pravé tyče domácí branky.
50:04
Hra se přestěhuje před Košečkina! Po zakázaném uvolnění Metallurgu se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
49:37
Až nyní se k puku dostávají také hráči CSKA. Chris Lee pouze od modré čáry obloučkem nahodil kotouč za branku CSKA a společně se svými spoluhráči odjel střídat.
49:05
Diváci jsou na nohou a ženou své miláčky do dalšího útoku! Sorokin se nyní musí pořádně ohánět. Brankovištěm léta jeden puk za druhým!
47:37
Metallurg právě vstřelil branku!
Je to tady! Na světě je úvodní branka dnešního utkání! Metallurg přeci jen využívá přesilovou hru! Domácí udrželi puk v útočném pásmu a TOMÁŠ FILIPPI tečoval střelu Wolskiho od modré čáry za záda bezmocného brankáře Sorokina! Hala bouří nadšením! Asistence: Wojtek Wolski, Viktor Antipin.
47:09
Košečkin vyrazil střelu zápěstím pouze k Antipinovi, který se ze vzduchu snažil kotouč dopravit do odkryté branky! Domácí obránce však složitý manévr nezvládl!
46:24
Antipinovo nahození od modré čáry skončilo na hokejce stojícího obránce. CSKA znovu vyhazuje kotouč až za branku Košečkina. Hosté se zatím brání bez problémů.
46:07
Osala sice uspěl na vhazování, nicméně hostům se okamžitě povedlo získat puk na své hokejky a hráči CSKA dokonce vyhodili kotouč do středního pásma.
45:58
Bude se vylučovat! Metallurg Magnitogorsk si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za držení dostává Grigorij Panin!
45:24
Kutuzov předložil mezi kruhy kotouč Radulovovi, který bez váhání vystřelil. Jeho projektil zápěstím byl sice tvrdý, ale chyběla mu potřebná přesnost.
44:57
Hosté propásli obrovskou šanci na zisk vedení! CSKA zatopilo před brankou domácích, Radulov objel branku a neservíroval puk do brankoviště, kde dotíral Hjalmarsson, nicméně skvělý Košečkin ve spolupráci s obranou udržel puk před brankovou čarou!
44:15
Denis Platonov projel z vlastního pásma až za branku Sorokina. Sám však v útočném pásmu nic nevykouzlil a raději přihrál na svém spoluhráče z obrany.
43:23
Další útok CSKA zastavuje ofsajd. Ožiganov byl příliš netrpělivý a přejel přes modrou čáru. Hra se přestěhuje do útočného pásma. V hale panuje skvělá atmosféra.
43:08
Na začátku poslední části se nehraje v nějakém převratném tempu. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, který by mohla mít fatální následky.
42:30
Kirill Petrov bojoval o puk na útočné modré čáře, kde se snažil převzít si přihrávku o mantinel. Domácí obránce k němu přistoupil a přišpendlil jej na mantinel.
42:08
Jan Kovář se sám proti přesile hráčů v bílém vrhl do útočného pásma. Český útočník sám proti čtyřem soupeřům kotouč neudržel.
41:34
Rychlý protiútok CSKA po pravém křídle zastavuje ofsajd. Po odpískaní se strhla ještě drobná potyčka. Na ledě začínají pracovat emoce!
41:17
Nyní ale hostující brankář přerušuje hru! Do šance se nejprve prodral Wolski, nicméně jeho ránu Sorokin dokázal vyrazit ramenem a poté přikryl i odražený puk.
40:43
Oskar Osala nahodil puk o mantinel za branku CSKA. Nikdo v modrém si nedokázal vytvořit střeleckou pozici a obrana Moskva odvrací nebezpečí.
40:10
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrál Jan Kováč. Metallurg se okamžitě dral do útočného pásma, nicméně za Sorokinovou brankou přišli domácí o puk.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:40.
Střely na branku: 22 -19
Prostřední část je minulostí! Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce! Největší šanci druhé třetiny spálil po návratu z trestné lavice Stéphane Da Costa, jež selhal v samostatném úniku! Parádní práci zatím odvádějí oba brankáři, kteří dnes odolávají pokusům střeleckých hvězd! Před závěrečnou třetinou je tedy skóre stále bezbrankové, 0:0!
40:00
39:51
Elitní formace Metallurgu mohla otevřít skóre! Domácí se dostali do přečíslení tři na dva! Přihrávku mezi kruhy obdržel Zaripov, jež bez přípravy tvrdou střelou minul branku CSKA!
39:00
Probíhá poslední minuta 2. třetiny!
38:43
Domácí sice vyhráli vhazování před brankou soupeře, nicméně Tělegin v souboji za brankou vybojoval kotouč. CSKA spěchá vpřed s útokem.
38:27
V další velké šanci Metallurgu se ocitl Viktor Antipin! Ten si v jízdě převzal kotouč, připravil si jej na střelu a příklepem prověřil pevnost Sorokinových chráničů!
37:48
Birjukov vyslal prudkou přihrávku před brankoviště, kam si sjížděl jeho spoluhráč. Střílený kotouč se odrazil od bruslí vracejícího se obránce mimo branku.
37:12
Ale střeleckého pokusu jsme se dočkali i na druhé straně. Skvěle chytající Sorokin si s nikterak prudkou střelou z pravého křídla bez problémů poradil a raději podržel puk před dotírajícími soupeři.
36:50
Petrov držel puk za brankou Metallurgu. Ve chvíli, kdy k němu přijel obránce, rozehrál na modrou čáru. CSKA je v posledních minutkách jasně lepším týmem.
36:17
Jan Kovář skvěle vypomohl defenzivě a vybojoval kotouč v rohu obranného pásma. Český útočník dnes není v útoku moc vidět, ale vzadu pracuje na výbornou.
35:22
35:16
Andrej Andronov se protlačil k prudké přihrávce, stáhl si kotouč kolem obránce a střelou zápěstím jen o malý kousek minul horní roh Košečkinovy branky!
34:24
Radulov se podruhé v krátké chvíli ocitl v zakončení! Hostující hvězda tentokrát udělala oblouk u modré čáry a svižnou střelou našla lapačku domácího brankáře.
34:07
Hosté rozehráli přesilovku dobře. Alexander Radulov zkusil štěstí bekhendem, nicméně Košečkin utěsnil prostor u pravé tyče betonem. Hosté zůstávají u puku.
33:22
Bude se vylučovat! Další přesilovku si zahraje CSKA Moskva! Batyršin vyfasoval dvě minuty za hákování.
33:19
Sergej Andronov si vyjel před branku Metallurgu, otočil se a zkusil překvapit Košečkina. Ten vůbec nemusel zasahovat, jelikož mu vypomohl jeden z obránců.
33:00
Sorokin si znovu sáhl na kotouč! Brankář CSKA má v dnešním utkání více práce než jeho protějšek! Sorokina však slabá střela z ostrého úhlu nemohla překvapit. Hostující brankář drží puk v lapačce.
32:33
Jaroslav Kosov se protáhl s pukem přes modrou čáru, udělal v útočném pásmu dvě kolečka s pukem na hokejce a poté o puk přišel.
32:10
Stéphane Da Costa sice poslal ze středního pásma puk mezi diváky, avšak kotouč se do hlediště vymrštil po kontaktu s holí jednoho z domácích hokejistů.
31:40
Závar také před brankou CSKA! Po přihrávce z levého křídla si před branku sjížděl Oskar Osala. Odražený puk uzmul Mozjakin, který obkroužil svatyni, ale ani on nedokázal zasunout za Sorokinův beton!
31:02
Platt se prodíral za branku Metallurgu, nicméně skvěle pracující Jan Kovář jej v souboji tělo na tělo rozhodil a nepustil hostujícího útočníka k volnému puku.
30:39
Nyní už ale brankář Sorokin musel zasahovat. Kaletnikova střela z pravého křídla si našla cestu na beton hostujícího brankáře. Za brankou se poté ještě strhla drobná potyčka. Vše se obejde bez vyloučení!
30:12
Oskar Osala se vytočil kolem branky a bekhendem předložil kotouč na brankoviště! Naneštěstí pro domácí tam nebyl nikdo v tmavě modrém dresu.
29:40
Na druhé straně bojoval za brankou o kotouč Radulov. Aktivní hráč CSKA dotíral na obránce Metallurgu srdnatě, ale ti jej k puku nepustili.
29:06
Sorokin si dal pozor na tvrdé nahození z obranného pásma Metallurgu! Kotouč letěl středem hřiště přes celé kluziště, nicméně Sorokina nepřekvapil.
28:53
Až nyní se CSKA definitivně ubránilo. Pokus o rychlou přihrávku na levé křídlo končí postavením mimo hru. Po odpískaném ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
28:15
Metallurg nyní uzamkl soupeře před Sorokinem. Domácí kombinují na modré čáře, ale Chris Lee nevyužil dvě nadějně vyhlížející pozice k zakončení.
27:31
Na druhé straně pálil od modré čáry Chris Lee! Sorokin jeho pokus viděl na poslední chvíli a raději vyrazil kotouč hokejkou do rohu kluziště.
27:18
Mamin tentokrát nezastihl prudkou přihrávku. Rozehrávka CSKA končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po Sorokinově pravici.
26:45
Vyloučený Mozjakin je zpátky na ledě! Domácí přečkali oslabení. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
26:23
Spoustu času na zakončení dostal na modré čáře Stéphane Da Costa! Střela francouzského ostrostřelce se odrazila od bruslí jednoho z obránců.
26:00
Maxim Mamin se prokličkoval středem hrací plochy až do útočného pásma, kde si připravil puk na bekhend a střelou z velké blízkosti trefil Košečkina do hrudi!
25:35
Hráči Metallurgu byli znovu nejrychleji u volného kotouče a nekompromisně jej odpálili přes celé kluziště. Diváci odměňují bránící se čtveřici potleskem.
25:04
Ale moskevskému celku se zatím nedaří kombinace v přesilové hře. Osala dokonce napadal rozehrávku hostů na jejich obranné modré čáře.
24:45
A hosté si dokonce zahrají přesilovou hru! Mozjakin vyfasoval dvě minuty za podražení ve středním pásmu!
24:32
Vysoký oblouček středním pásmem zastavil na červené čáře Stoljarov. CSKA zatím skvěle zachytává pokusy domácího celku o rychlé protiútoky.
23:50
Metallurgu se v úvodu prostřední části nedaří udržet kotouč na svých holích. Domácí nepřesnou přihrávkou odevzdali puk Zajcevovi. Hraje se dlouho bez přerušení.
23:15
Až nyní získali domácí kotouč natrvalo. V útočném pásmu však nezpracoval prudkou přihrávku Chabarov. Hraje se v hodně rychlém tempu.
22:45
Až nyní se domácí osvobodili vyhozením přes střed ledové plochy. Sorokin zastavil puk a hráči CSKA Moskva mohou našlápnout do další útočné akce.
22:18
CSKA přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň. Hosté nyní sevřeli domácí před Košečkina. Bránící se pětice Metallurgu už má opravdu dost.
21:22
Da Costa naskočil na led z trestné lavice a okamžitě se dostal do samostatného úniku! Francouzská hvězda si dokázala položit Košečkina na led, ale Da Costa už poté nezvedl puk nad beton!
20:42
Denis Zaripov si připravil kotouč na hokejce, vybruslil si na pravý kruh a táhlou střelou zápěstím napálil brusli stojícího obránce. CSKA se ubránilo.
20:10
Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří se okamžitě snaží probít do útočného pásma. Metallurg v úvodu druhé třetiny dohrává zbytek přesilové hry.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:51.
Střely na branku: 9 – 7
Úvodní třetina je minulostí! Do utkání vstoupili aktivněji domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik brankových možností! V největší z nich selhal dvě minuty před přestávkou Wojtek Wolski, když se jeho rána zastavila o tyč! Největší šanci CSKA zase po čtyřech minutách hry zahodil Platt, jež nastřelil pouze domácího brankáře! Metallurg zahájí druhou třetinu v početní převaze! Zbytek trestu si ještě musí odpykat Stéphane Da Costa!
20:00
19:45
Domácí se sice usídlili za brankou CSKA, ale Chris Lee ani jednou ze dvou možností nevystřelil. CSKA se zatím dobře pohybuje.
19:11
V závěru úvodní periody se bude ještě jednou vylučovat! Další přesilovku si vyzkouší domácí! Stéphane Da Costa dostává dvouminutový trest za držení!
19:00
Probíhá poslední minuta 1. třetiny!
18:22
Osala vyhrál vhazování a do volného kotouče se tvrdě opřel Wojtek Wolski! Jeho projektil už překonal brankáře Sorokina, ale tvrdou střelu zastavila tyč!
18:08
Viktor Antipin prověřil pozornost hostujícího brankáře. S jeho střelou neměl Sorokin žádný problém a v pohodě ji ukryl ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravici.
17:52
Jan Kovář dobruslil dlouhou přihrávku do útočného pásma, ale v souboji ztratil stabilitu. Fanoušci Magnitogorsku se dožadovali vyloučení, avšak sudí jim nevyhověli.
17:15
Chabarov dostal nadvakrát příležitost vypálit od modré čáry. Poprvé trefil obětavého obránce a druhou střelou vůbec netrefil zařízení.
16:32
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Da Costa spěchal marně za odraženým pukem za branku domácích. Birjukov měl v souboji navrch.
15:54
Ani další přesilová hra nenabídla úvodní branku dnešního zápasu! Vyloučený Ljubimov naskočil zpátky na led. CSKA hraje v plném počtu.
15:31
Rozhodčí vykazují hru ven z útočného pásma Metallurgu, což se nelíbí domácím příznivcům! Vhazovat se bude dokonce před brankářem Košečkinem.
14:54
Po dlouhé kombinaci domácích v útočném pásmu se ke střele odhodlal Wojtek Wolski! Jeho rána bez přípravy mířila do míst, kde stál Sorokin.
14:01
Střela od modré čáry pouze prosvištěla kolem brankové konstrukce. Hosté se poté zmocnili kotouče a vyhodili jej ven z obranného pásma.
13:54
Bude se znovu vylučovat! Vrátka se otevírají na trestné lavici CSKA Moskva! Dvě minuty za faul kolenem dostává Roman Ljubimov!
13:40
Závar i na druhé straně! Diváci se rozhodně nenudí! Košečkin se musel pořádně natahovat, ale nakonec s pořádnou dávkou štěstí vytlačil puk za branku.
13:08
Sergej Mozjakin si sjel mezi kruhy, potáhl kotouč za tělo a svižnou střelou mířil do horního rohu. Jeho pokus však obránce srazil nad branku Sorokina.
12:27
Také domácí přečkali první oslabení bez inkasované branky! Vyloučený Denis Platonov je zpátky na ledě. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
12:08
Tohle už bylo nebezpečnější! Košečkin měl dobře zakrytý výhled, ale se střelou od modré, kterou měl na svědomí Denisov si poradil ramenem.
11:33
Metallurg se zatím brání na výbornou! Domácím se znovu podařilo dostat puk přes modrou čáru. CSKA ve své první přesilovce zrovna neexceluje.
11:02
Z kombinace hostů v útočné třetině žádné nebezpečí nepřišlo. Antipin se zmocnil kotouče za brankou a výhozem o hrazení jej poslal přes celé kluziště.
10:27
Bude se vylučovat. První přesilovku si zahraje také CSKA. Denis Platonov si odpyká dvě minuty za podražení.
10:04
Na druhé straně zkoušeli domácí spíše přihrávku ze zoufalosti. Jediný útočník Metallurgu neměl proti přesile nárok. Žarkov sebral puk a vyvezl jej.
09:30
Kirill Petrov dojel nejrychleji odražený puk za domácí brankou a z rohu hřiště jej naservíroval před brankoviště. Nikdo z přítomných prudký puk nezasáhl.
08:58
Po delší době se znovu ukázali také hosté. Nahození od modré čáry se od bruslí jednoho z domácích obránců odrazilo mimo tři tyče Košečkinovy branky.
08:04
Bereglazov si sjel mezi kruhy na prudkou přihrávku od mantinelu. Domácí útočník sice kotouč zasáhl, ale v předklonu jej nedokázal nasměrovat na branku CSKA.
07:58
Sorokin měl další práci! Ke tvrdé střele od modré čáry napřáhl Denis Zaripov. Před hostujícím brankářem ještě clonil jeden z domácích hráčů, nicméně puk skončil ve výstroji Sorokina.
07:20
Birjukov pouze nahodil puk ze středního pásma obloučkem za branku CSKA a podobně jako jeho spoluhráči odjel střídat. Tempo hry v posledních minutách opadlo.
06:45
Nyní se do útočné třetiny probojoval také moskevský celek. Radulov se snažil udržet puk v moři domácích hokejistů, ale u hrazení neměl proti přesile šanci.
06:14
Domácí jsou v úvodu první třetiny jasně aktivnějším týmem. CSKA na malou chvíli získalo kotouč, ale hosté jej pouze poslali až za branku Košečkina.
05:25
Mozjakin si udělal prostor u levého mantinelu, natlačil se před svého strážce a bekhendem zkusil propálil Sorokina! Kotouč prosvištěl kolem tyče.
05:08
Denis Zaripov projel přes modrou čáru a přenechal kotouč pro Jana Kováře. Český útočník zkusil brankáře CSKA překvapit nahozením od modré čáry. Sorokin kryl puk lapačkou.
04:07
Obrovská šance CSKA! Radulov se prosmýkl do útočného pásma, obešel obránce a předložil puk mezi kruhy do jízdy Plattovi! Ten z první trefil pouze brankáře Košečkina!
03:28
Sorokin se v úvodu utkání rozhodně nenudí! Brankář CSKA Moskva musel dávat pozor na svižnou střelu ihned po vhazování. Sorokin vytěsnil puk ramenem.
03:10
Oskar Osala získal puk v rohu útočného pásma, kde sváděl bruslařský souboj s obráncem soupeře. Osala nakonec rychlým manévrem udržel puk pro domácí.
02:50
Vyloučený Zaripov je zpátky na ledě! CSKA přečkalo první oslabení bez úhony, Metallurg zatlačil svého soupeře až v druhé polovině početní převahy.
02:37
Ale právě Chris Lee dostal o pár vteřin později šanci na reparát! Tentokrát se opřel do odraženého kotouče mezi kruhy! Sorokin si vyjel z branky a lapil puk!
02:19
Chris Lee dostal přihrávku na modrou čáru. Místo střely však ještě zvolil rozehrávku do kombinace. Přesilová hra se pomalu krátí. Domácí zatím nevystřelili.
01:30
Jenže domácím se zatím v početní převaze příliš nedaří. Metallurg se nemůže usídlit před brankou Sorokina. Hosté vyhazují přes všechny čáry.
00:50
Bude se vylučovat! První přesilovou hru si zahraje Metallurg Magnitogorsk. Hosté dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odpyká Zaripov.
00:41
CSKA vstoupilo do zápasu o něco aktivněji. Hosté se hnali vpřed za odraženým kotoučem, avšak domácí Birjukov měl k puku nejblíže.
00:10
Da Costa uspěl na úvodním vhazování proti Janu Kovářovi. Hosté se okamžitě ženou do útočného pásma Metallurgu. Platt v rohu ztratil kotouč.
00:01
Ještě před samotným začátkem utkání zazní Metallurg Ice Arenou hymna ruské federace!
Hráči již nastupují na ledovou plochu! CSKA bude hrát v bílých dresech, zatímco Metallurg Magnitogorsk odehraje čtvrté finále v tmavě modrých dresech!

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Batyršin, Těreščenko, Chabarov – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Wolski, Osala, Kosov – Sjomin, Filippi, Potěchin – Timkin, Kaletnik, Platonov (A) – Železkov

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Zajcev (A), Pivcakin, Kutuzov, Panin, Sergejev, Ožiganov – Radulov (A), Da Costa, Platt – Žarkov, Andronov, Pihlström – Ljubimov, Junkov, Hjalmarsson – Košelev, Stoljarov, Petrov – Mamin

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Šikanov, Zacharenkov.
Československá stopa

Z českých a slovenských hokejistů se finále Kontinentální hokejové ligy účastní pouze Jan Kovář a Tomáš Filippi! Opora Metallurgu v první formaci společně s kapitánem Mozjakinem a Zaripovem táhne Magnitogorsk k výšinám! Devatenáct bodů v devatenácti zápasech? Vskutku povedená bilance!

Jan Kovář (MET) – 19 zápasů, 19 bodů (7+12)
Tomáš Filippi (MET) – 19 zápasů, 8 bodů (4+4)
Finálové zápasy

Finálové utkání zatím nabízejí hodně dramatické souboje! V prvním souboji na ledě CSKA sice Metallurg rychle vedl, avšak moskevský celek poté přeřadil na vyšší rychlostní stupenň a zvítězil 5:1!

Druhý zápas už přinesl pravý vyhrocený souboj s dramatickým průběhem do poslední sekundy! Na rozdíl od prvního souboje šlo do vedení CSKA, ale hosté ve druhé třetině vyrovnali a chvíli po přestávce rozhodl o vítězství Magnitogorsku Alexej Bereglazov! CSKA tedy ve druhém souboji padlo 1:2!

Bod za výhru na ledě soupeře si však připsalo rovněž CSKA! Na první branku se čekalo až na konec druhé třetiny, kdy šli do vedení domácí. CSKA však v průběhu tří minut otočilo skóre, avšak Jan Kovář poslal v poslední minutě do prodloužení! Rozhodující branku vstřelil v čase 78:12 Stephane Da Costa a CSKA se po výhře 3:2 v prodloužení dostalo do vedení 2:1 na zápasy!
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk se při své pouti do závěrečné série letošního ročníku Kontinentální hokejové ligy prokousal přes play-off bez větších problémů. V prvním kole se v souboji bratří Kovářů střetl s Jekatěrinburgem. Celek Jana Kováře nakonec přešel přes Jekatěrinburg po výsledku 4:2 na zápasy! V dalším kole čekal na tým Jana Kováře další Čech. Magnitogorsk však přehrál Salákův Novosibirsk 4:1 na zápasy a zajistil si postup do finále. Ve finále konference pak Metallurg změřil síly s dobře hrající Ufou. Magnitogorsk však znovu odehrál skvělou sérii a výsledkem 4:1 si zajistil vstupenku do finálových bojů!

Nejproduktivnější hráči

Sergej Mozjakin – 19 zápasů, 21 bodů (9+12)
Jan Kovář – 19 zápasů, 19 bodů (7+12)
Alexander Sjomin – 19 zápasů, 15 bodů (7+8)
CSKA Moskva

Moskevský celek potvrdil předpoklady sázkových kanceláří a dokráčel až do finále celé soutěže! Svou sílu ukázalo CSKA už v základní části. V úvodním kole play-off se CSKA střetlo se Slovanem Bratislava a i přes skandál se zamčením bratislavských hráčů v šatně CSKA bez problémů postoupilo ve čtyřech zápasech. Další překážkou byl Nižnij Novgorod. CSKA možná překvapivě prohrálo první střetnutí, avšak poté prokázalo své kvality a čtyřmi výhrami v řadě si zajistilo postup do finále konference! V něm se v očekávaném souboji střetlo s Petrohradem. Série přinesla napínavé zápasy, avšak moskevští byli znovu o něco lepší a proklestili si cestičku do finále!

Alexander Radulov – 16 zápasů, 15 bodů (4+11)
Nikita Zajcev – 16 zápasů, 13 bodů (4+9)
Stephane Da Costa – 14 zápasů, 12 bodů (7+5)
Příjemné středeční odpoledne všem příznivcům nejrychlejší kolektivní hry planety! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu čtvrté finálové utkání! Mettalurg Magnitogorsk hostí od 16 hodin CSKA Moskva!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.