Hostující celek vedl po dvou třetinách 3:0. Ve třetí části hry dokázala domácí Astana snížit, ale na více branek se nezmohla. Body si za výhru odváží hokejisté Omsku, kteří byli od první do poslední minuty aktivnějším týmem.
Československá stopa v zápase
Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:05.
59:36
Oddechový čas pro domácí.
59:36
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., sekání).
59:31
Roman Starčenko skvěle vystřelil, jeho pokus ovšem famózně zastavil brankář Denis Kostin.
59:00
Poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí celek se nastěhoval do útočného pásma.
58:40
Domácí hrají bez brankáře.
57:50
Ani jeden celek se už nikam nežene. Domácí fanoušci ví, že tento duel vyhrát jejich oblíbenci nedokáží. Omsk hraje takticky.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:37
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Astany.
56:00
Sledujeme finální část třetí třetiny, o tom, kdo tento zápas vyhraje, je již rozhodnuto s největší pravděpodobností. Domácí celek nehraje tak, aby mohl zdramatizovat závěr.
55:11
54:46
Ilja Zubov to zkoušel od modré čáry, jeho pokus však jeden z domácích beků zastavil.
54:24
Valentin Pjanov pálil z bezprostřední blízkosti, gólman znovu pozorný.
53:34
Jevgenij Medveděv vypálil od modré čáry, jeho pokus kryje Henrik Karlsson. Byl na správném místě.
53:11
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).
52:16
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž zápasu, brankář mnoho práce nemají.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Avangard vede o dvě branky.
49:30
Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.
49:00
Jedenáct minut nás dělí od konce třetí třetiny, Omsk hraje zkušeně, drží dvoubrankové vedení, domácí celek má velké problémy se střelbou.
48:09
Hostující celek hraje při vlastním oslabení velmi dobře, Barys se nemůže dostat do výraznější šance.
47:30
Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se dostali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.
46:24
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
46:17
Denis Kostin si dokázal poradil se střelou Vladimira Markelova. Hostující gólman si poradil i s dorážkou Nikity Ivanova.
45:35
Barys po vstřelené hře pokračoval v útočné hře, ale poněkud zapomínal na obrannou činnost, čehož využívají hosté a útočí.
44:53
Astana právě vstřelila branku!
Gólem v přesilové hře domácí hokejisté snižují. Dobře technicky zvládnutou ránou se prosazuje mezi beton a ruku brankáře ROMAN STARČENKO. Asistence: Cam Barker.
43:52
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vladimír Sobotka – 2 min., vysoká hůl).
42:34
Jegor Martynov se probojoval do zakončení, s jeho pokusem si brankář Henrik Karlsson poradil.
41:38
Zápas, ve kterém vedou hosté o tři branky pokračuje třetí třetinou.
40:01
Omsk přidal ve druhé třetině další dvě branky, a tak zatím vede 3:0 a má nakročeho k výhře v tomto zápase. Domácím nelze upřít snahu, ale nemohou prostřelit brankáře Denise Kostina.
40:00
39:43
Už se pravděpodobně nic nestane.
38:44
Sledujeme poslední desítky sekund hry ve druhé třetině.
38:16
Domácímu celku nelze odepřít snaha s výsledkem něco udělat, momentálně ale hraje velmi dobře obrana soupeře.
37:37
Brendan Shinnimin se dostal do zakončení z mezikruží, brankář si s jeho pokusem dokázal výborně poradit.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:36
Vlastní nepřesností se Omsk připravil o pokračování tlaku v útočném pásmu. Domácí hráči jsou střídat a mají toho plné brusle.
36:29
36:08
Celé dvě minuty jsou hosté v útočném pásmu, domácí obránci toho už mají dost, ale nemohou vystřídat.
35:40
Vladimír Sobotka působí jako mozek přesilovkové formace, snaží se něco vymyslet. Po jeho pasu pálil Jegor Martynov mimo branku. Následně neuspěl ani Jevgenij Medveděv.
35:01
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, domácí celek se znovu musí bránit přesilové hře soupeře. Barys je horším týmem v tomto zápase.
34:29
Vyloučení v týmu Barys Astana (Jegor Šalapov – 2 min., krosček).
33:54
Roman Starčenko vybojoval puk v útočném pásmu, vybruslil si na střed hrací plochy, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem Avangardu.
33:12
Avangard právě vstřelil branku!
Nabídnutou přesilovku dokázali hosté proměnit, a tak navyšují své vedení. Krásnou ránou se prezentoval Jegor Martynov, domácí Henrik Karlsson puk vyrazil před sebe ILJA MICHEJEV měl cestu za druhou dnešní brankou snadnou.. Asistence: Jegor Martynov.
33:00
Půlminuta přesilové zbývá.
32:20
Vladimír Sobotka s kotoučem kroužil poměrně dlouho v útočném pásmu, ale nedokázal si vypracovat vlídnější pozici pro zakončení.
31:31
Vyloučení v týmu Barys Astana (Vladimir Markelov – 2 min., vysoká hůl).
31:20
Hosté mají ponechanou výhodu.
30:25
Jonas Ahnelöv má kotouč za svou brankou, pokusil se rychlým brejkem poslat spoluhráče do zakončení, ale jeho pokus končí nepřesně.
29:47
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek stále prohrává o dvě branky, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.
29:10
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
28:18
Barys se pokouší se skóre něco udělat, poměrně dlouho se držel v útočném pásmu, ale pokud domácí hokejisté nevyšlou na branku střelu, nemohou snížit.
26:26
Výborně to teď sehráli hosté, dostali se do do útočného pásma a navyšují své vedení. Ilja Michejev výbornou zadovkou poslal puk před branku, našel Vatentina Pjanova, který prodloužil na zcela volné ILJU ZUBOVA, jehož střela do prázdné branky byla velmi snadná. Omsk vede o dva góly a před domácími nestojí nic snadného. Asistence: Valentin Pjanov a Ilja Michejev.
26:10
Valentin Pjanov dostal puk do útočného pásma.
25:45
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí ani hosté nehrají nátlakový hokej.
24:07
23:53
Barys se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale Nigel Dawes nedokázal kotouč poskakující před brankou trefit přesněji.
23:16
Domácí hokejisté mají k dispozici přesilovou hru, v níž se stabilněji nemohou probojovat do útočného pásma. Velmi dobře hraje obrana Omsku.
22:07
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Anton Burdasov – 2 min., podražení).
21:43
Vitalij Meňšikov, jako správný obránce, vystřelil od modré čáry, s jeho ránou neměl domácí branká Henrik Karlsson takřka žádné problémy.
20:42
Dustin Boyd se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho rána nebyla přesná. Nechybělo mnoho.
20:01
První třetina končí, viděli jsme jednu jedinou branku, prosadili se hosté. Puk vylétl z branky tak rychle, že gól byl uznán až při následující komerční přestávce, kdy došlo k přezkoumání situace u videa.
20:00
19:48
Po dlouhé době je hra přerušena, Henrik Karlsson kryje střelecký pokus od modré čáry.
18:27
Mnoho šancí nyní k vidění není. Domácí ani hosté se nikam neženou.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, sledujeme hru čtyři na čtyři.
17:38
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 2 min., nedovolené bránění).
17:30
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexandr Lipin – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
17:10
Michajl Grigorjev vypálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář Astany.
15:45
Erik Gustafsson vypálil od modré čáry, s jeho zakončením, které bylo možná ještě tečované, neměl brankář Henrik Karlsson problém.
15:30
V poklidném tempu se dohrává první část hry.
15:05
David Booth pokračoval v pokusu získat útočné pásmo, ale úspěšný nebyl.
14:48
Michajl Grigorjev má puk před svou brankou a čeká na vhodný moment pro vytvoření útočné akce.
14:00
Obrázek hry se nemění, hraje se zejména ve středu hrací plochy, kde probíhají souboje o kotouč. Hraje se bez faulů, sudí mnoho práce nemají.
13:10
Hokej nyní nenabízí mnoho šancí, hra je přerušena. Vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.
11:45
Alexandr Pěrežogin to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale raději zakončil. Henrik Karlsson byl pozorný a kryje jeho pokus.
10:50
Alexandr Lipin našel výborným pasem spoluhráče, který zakončoval z první mimo branku.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, hostující celek vede o jednu branku.
09:40
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden tým se nedostává do šancí.
08:30
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme spíše takticky vedený hokej. Ani jeden tým nechce chybovat.
08:01
Henrik Karlsson vůbec neviděl, kde je kotouč, ten se záhodně odrazil do předbrankového prostoru, kde ovšem nebyl ani jeden hráč Omsku.
08:00
Hostující celek se z ničeho nic dostává do vedení. Po krásné přihrávce Valentina Pjanova se tvrdou ránou prosazuje ILJA MICHEJEV. Puk vylétl tak rychle z branky, že gól byl uznán až během komerční přestávky podle videa. Asistence: Valentin Pjanov.
07:35
Alexandr Pěrežogin vedl útočnou akci hostujícího celku, ale přes dobrou práci obrany se do střelecké pozice nedostal.
06:57
Sledujeme klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají domácí hokejisté-.
05:56
04:47
Astana se probojovala do útočného pásma, zatím si s jednou střelou dokázal brankář Omsku poradit.
04:10
Přesilovou hru si nyní zahrají i domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím však marně.
03:56
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Anton Burdasov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
03:19
02:18
Přesilovou hru hrají hosté sice aktivně a jsou v útočném pásmu, ale mají velké problémy se zakončením.
01:19
Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., držení protihráče).
01:15
Ilja Zubov se pokoušel dostat do zakončení, ale byl faulovaný.
00:51
Domácí mají kotouč za svou brankou a střídají. Na led přicházejí odpočinutí hráči.
00:27
Vladimír Sobotka dostal kotouč do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo.
00:01
Zápas za malý moment začne.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Puškarjov, Dawes, Boyd – St. Pierre, Shinnimin, R. Starčenko – Paňukov, Markelov, Trivino – Kučin, Chudjakov, Gurkov – N. Ivanov.

Avangard Omsk: D. Kostin (Furch) – Gustafsson, Ahnelöv, J. Medveděv, Martynov, Grigorjev, Meňšikov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin – Zubov, Pjanov, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Booth, Juňkov.

Rozhodčí: Kulakov, Kislov – Litvinov, Viljugin.
Barys Astana z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Dynamem Minsk 5:1, Dinamem Riga 1:0 a v prodloužení s Novosibirskem 2:1. Tým nestačil na Helsinky 0:2 a na Novokuzněck 2:3 v prodloužení.
Avangard Omsk z posledních pěti zápasů vyhrát tři. Poradil si s Kunlunem 3:1, v prodloužení porazil Jugru 3:2 a v nájezdech 3:2 Omsk. Nestačil na Chabarovsk 2:4 a Vladivostok 1:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.