Pavel Francouz (CLJ) 60 minut, 25 střel, 1 inkasovaný gól
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:49
Jan Kovář (MET) 0+0,0 střel, čas na ledě 16:07
Jiří Novotný (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:25
Po první bezbrankové třetině jsme se gólu dočkali až ve druhé třetině, prosadil se Sergej Mozjakin. Ve třetí periodě domácí navázali na dobrou hru z první třetiny a dokázali se prosadit. Nejprve ve 48. minutě Arťom Peňkovskij vyrovnal. Následně k velké radosti fanoušků domácího celku Paul Szczechura pět minut před koncem poslal Traktor do vedení. Hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
59:59
Ještě jedna střela, kterou domácí gólman vyrazil do rohu a halou kolují oslavné chorály.
59:56
59:36
Oddechový čas pro hosty.
59:22
Skvěle Pavel Francouz zneškodnil velkou šanci soupeře a vysloužil si pochvalu z hlediště i od spoluhráčů na ledové ploše. Právě on by dnes mohl být tím rozdílovým hráčem, který rozhodne o osudu zápasu.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, sledujeme hru čtyři na čtyři.
58:52
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tommi Santala – 2 min., sekání).
58:50
Pavel Francouz kryje ránu od modré čáry, následně se strhla potyčka před jeho brankou.
58:22
Metallurg Magnitogorsk hraje v šesti, přesilovka šest na čtyři. Domácí v oslabení mohou vyhazovat puky směrem na prázdnou branku.
57:56
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Pestunov – 2 min., podražení). Hodně zbytečný faul posílá domácí celek do čtyř, a tak mají šanci na vyrovnání hosté.
57:30
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině a hostující celek dostal hru alespoň do středního pásma, a tak může bránící se kvarteto hráčů vystřídat.
56:30
Traktor hraje aktivně, je usazený v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se prostě nemůže dostat. Velmi dobře hrají obrana Magnitogorsku.
56:00
Domácí hokejisté za ohlušující podpory z hlediště hrají přesilovou hru, ve které mohou přidat třetí branku. Zatím se ale do výraznější šance probojovat nemohou.
55:30
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tommi Santala – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
54:09
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Přání domácích fanoušků je vyslyšeno, jejich oblíbenci se dostávají do vedení. Celou akci začal Alexej Kručinin. Pak se k pukudostal Maxim Jakuceňa, který geniální zadovkou vracel kotouč před branku, tam se k němu dostal PAUL SZCZECHURA, na jehož zakončení byl Vasilij Košečkin krátký. Důraz na brankovišti se domácímu celku vyplatil. Asistence: Maxim Jakuceňa a Alexej Kručinin.
52:20
"Traktor" skandují domácí fanoušci, kteří cítí šanci, že jejich oblíbenci by mohli vstřelit dost možná rozhodující branku zápasu. Konstantin Klimontov nepřihrál přesně, a tak hrají hosté.
51:36
Domácí celek má kotouč pod kontrolou, snaží se hrát zodpovědně z obrany. Čeká na chyby v obraně Magnitogorsku. Těch je ale velmi málo.
50:50
Krásný zákrok Pavla Francouzce proti jedovaté střele Sergeje Mozjakina. Tento chlapík dnes už jednu branku dal, nyní vyslal pátou střelu na branku. Tentokrát českého brankáře nepřekonal.
50:01
Mnoho šancí momentálně k vidění není, brankáři příliš práce nemají. Hraje se zejména ve středním pásmu, zbytečně se nepřerušuje.
48:30
Domácí fanoušci se snaží co nejrychleji vstřelit další branku, díky níž by se dostali do vedení.
47:14
A je vyrovnáno. Do výborné šance poslal Kirill Kolcov svého spoluhráče. Do brejku se tak dostal ARŤOM PEŇKOVSKIJ, který si počkal na první pohyb brankáře, a pak poslal puk do odkryté části branky. Rychlá akce domácích znamená vyrovnání a prosazuje se hráč, od kterého by to čekal málokdo. Asistence: Kirill Kolcov.
46:37
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Platonov – 2 min., hákování).
46:13
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu hra plyne.
45:30
Grigorij Dronov dostal výbornou přihrávku zpoza branky mezi kruhy. Jeho ránu z první kryje obránce, který se položil do dráhy puku.
44:42
Vasilij Košečkin přerušuje hru, po střele domácího hráče vyrazil kotouč do ochranné sítě.
43:40
Tomáš Filippi se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zablokovaná. Český brankář ve službách Traktoru zasahovat nemusel.
43:07
Danis Zaripov hledal rychlou přihrávkou od mantinelu Sergeje Mozjakina. Domácí hráči však pokus o pas dokázali zastavit, a tak se směr hry otáčí.
42:10
Pavel Francouz musel být pozorný, neboť jeden z hostujících hráčů se dostal do útočného pásma a nebezpečně vypálil.
41:30
Jiří Novotný vystřelil hodně nebezpečně, jeho rána se ještě možná od obránce odrazila a brankář Vasilij Košečkin měl velké problémy s jeho pokusem. Ve spolupráci s beky si poradil.
40:50
Zápas, ve kterém zatím padl jen jediný gól, pokračuje třetí třetinou.
40:01
Hostující celek vede i díky dobré práci obrany, beci Magnitogorsku zablokovali hned šest střel, čímž podstatně ulehčili práci brankáři. Hokejisté Metallurgu hrají zejména v oslabení velmi obětavě a nebojí se položit do střely i za cenu bolestivého zasažení.
Ve druhé třetině jsme už branku viděli. Od první minuty hraje hostující Sergej Mozjakin aktivně. Za jeho dobrou hru byl odměněn gólem. Díky jeho trefě se dostali hosté do vedení. Domácí celek byl lepší hlavně v první polovině třetiny, ale velké šance proměnit nedokázal. Nyní má trenér Traktoru během přestávky čas, aby svým svěřencům naordinoval taktiku, která povede k vyrovnání a zdramatizování zápasu. Čeljabinsk je střelecky aktivnější, vede v tomto ohledu 23:19, ale Vasilij Košečkin drží čisté konto.
40:00
39:35
Domácí hokejisté jsou v plném počtu, vyloučený Jiří Novotný se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. V poklidném tempu se dohrává prostřední část hry.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé periodě, domácí dostali puk do středního pásma, což oceňují fanoušci potleskem, který momentálně zní halou.
38:40
Metallurg Magnitogorsk hraje velmi dobře takticky. Velké šance si sice nevytváří, nicméně drží hru ve svém útočném pásmu. Domácí se tak tak brání a Pavel Francouz si nemůže naříkat na nedostatek práce.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, domácí celek se musí znovu bránit přesilové hře soupeře.
37:35
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jiří Novotný – 2 min., hákování). Po delší pasáži bez výraznější šance je hra přerušena, bude se vylučovat v domácím týmu.
36:20
Čeljabinsk se snaží tak moc, až dělá příliš mnoho chyb. Domácí fanoušci dál vytrvale podporují své oblíbence, nicméně zatím mnoho důvodů k radosti nemají.
35:50
Sledujeme aktivní hru domácího celku, který se pokouší vstřelit vyrovnávající branku v zápase. Vasilij Košečkin zatím podává dobrý výkon.
35:37
34:14
Traktor se snaží hrát aktivně, Nikolaj Bělov měl kotouč na své holi, ale nezakončil dostatečně rychle. Jeho rána byla zablokovaná.
32:53
Hraje se zejména ve středním pásmu, domácí se snaží vyrovnat, ale nemohou se probojovat do výborné střelecké pozice.
30:54
Mnoho šancí momentálně k vidění není.
28:53
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení. První góol zápasu dává zkušený, dnes dobře hrající, SERGEJ MOZJAKIN. Jeho rána bez nějaké dlouhé přípravy končí v brance, český Pavel Francouz nedokázal kotouč zastavit, a tak inkasuje jako první. Gól v přesilové hře otevírá skóre. Domácí obránci si nepohlídali hostujícího hráče, který měl poměrně hodně prostoru a z této pozice Mozjakin vystřelit umí, což už mnohokrát ukázal nejen v KHL. Asistence: Chris Lee a Danis Zaripov.
28:17
Domácím se nedaří vyhodit kotouč z pásma. Následně střelu Tommiho Santaly kryje brankář Francouz.
27:50
Metallurg se probojoval do útočného pásma, kde kombinuje.
27:28
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Pavel Francouz – 2 min., podražení).
27:07
Domácí hokejisté jsou nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, ale chybí cit pro finální přihrávku.
25:20
Nyní se do útočného pásma dostali domácí, Arťom Peňkovskij byl blízko dorážky do prázdné branky, ale brakář Vasilij Košečkin kryje.
24:15
Velká šance pro Magnitogorsk. Kotouč se pohyboval volný v brankovišti a u brankové čáry, ale ani jeden z hostujících hráčů nedokázal puk dorazit.
23:22
Přesilovou hru nehrají hosté vůbec špatně, jsou usazení v útočném pásmu, ale se střelbou mají drobné problémy.
22:21
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jiří Novotný – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
22:10
Domácí hokejisté hrají velmi dobře, snaží se vstřelit vedoucí branku v zápase, ale zatím brankář Vasilij Košečkin podává dobrý výkon.
20:35
Maxim Jakuceňa se probojoval do zakončení, ale brankář Magnitky si s jeho pokusem poradil.
20:01
V první třetině jsme viděli aktivní hru domácího celku, nicméně oba brankáři drží čisté konto. A tak na úvodní gól čekáme.
20:00
19:28
Vasilij Košečkin kryje tvrdou ránu od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.
19:15
Přesilovku si zahrají na konci první části hry domácí.
19:01
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., podražení).
17:50
Dvě minuty zbývají do konce první třetiny.
17:00
Sergej Mozjakin dostal puk do ideální pozice pro zakončení, branku ale trefit nedokázal, jeho pokus byl ztečovaný.
16:28
16:10
Tomáš Filippi vybojoval puk a hledal rozjetého spoluhráče, přihrávka byla zablokovaná.
15:37
Početní výhodu hrají domácí dobře, ale chybí častější střelba. Územní převahu Traktor má.
15:11
Maxim Jakuceňa hledal rychlým pasem před branku svého spoluhráče, ten byl ovšem obsazený, a tak nemohl vypálit.
14:37
Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale beci hostujícího týmu hrají dobře.
14:28
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., podražení).
13:45
Tomáš Filippi se marně natahoval po odraženém kotouči, a tak český hráč nevystřelil.
12:52
Pavel Francouz kryje střelecký pokus hostujícího hráče. Sergej Mozjakin nepřekonal brankáře, který svého času hájil branku ústeckého Slovanu.
12:13
Nikita Žuldikov nemá komu přihrát, a tak to zkusil sám. Do střelecké pozice se dostal, do zakončení už ne.
11:30
Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu domácího celku, který je aktivnější v první polovině první třetiny.
10:01
Alexandr Černikov se probojoval do výborné střelecké pozice, ale brankáře Vasilije Košečkina překonat nedokázal.
09:35
Alexej Bereglazov od své branky vede další pokus o útočnou akci.
08:59
K vidění je poměrně hodně osobních soubojů, které jsou na hranici pravidel. Diváci se rozhodně nenudí.
08:24
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.
06:54
Magnitogorsk se nemůže probojovat z obranného pásma pryč, ale domácí se pro změnu nemohou dostat ke střele.
06:29
Na druhé straně musel brankář zasahovat po zakončení z hole Jurije Petrova.
05:52
Zkušený hostující hráč Sergej Mozjakin se dostal do zakončení. Rána z mezikruží končí mimo branku.
05:30
Arťom Železkov se z ničeho nic dostal do zakončení, a tak musel zasahovat český brankář ve službách Traktoru.
05:01
Domácí hokejisté mají více ze hry, drží puk ve středním pásmu a hledají prostor, kudy se dostat do útočné třetiny.
04:00
Arťom Borodkin má kotouč v obranném pásmu, nevěděl komu přihrát, nakonec o něj přišel a zasahovat musel následně Pavel Francouz.
03:08
Čeljabinsk momentálně nemůže najít způsob, jak se stabilněji dostat do útočného pásma. Následně se píská postavení mimo hru.
02:27
Traktor se může v domácím prostředí spolehnout na hlasitou podporu z hlediště. Na hráčích je patrné, že si podpory všímají a cení.
01:44
Oskar Osala vedl akci hostů, do zakončení se dostal obránce Jevgenij Birjukov. Jeho rána od modré byla snadnou prací pro brankáře Francouze.
01:10
Čeljabinsk je aktivnější, snaží se hrát důrazně, nevypustí ani jeden souboj, má optickou převahu v úvodu zápasu.
00:12
Vasilij Košečkin musel hned v prvních sekundách likvidovat dvě střelecké příležitosti domácích. Traktor vstoupil do zápasu lépe.
00:01

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, Kolcov, Šinin, N. Bělov, A. Petrov, Žuldikov, Mamajev, Klimontov – Kručinin, Jakuceňa, Szczechura – Peňkovskij, Pestunov, Šarov – Tridčikov, Roy, Novotný – Kravcov, J. Petrov, Černikov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Lee, Bereglazov, Dronov, Chabarov, S. Těreščenko, Budkin – Zaripov, Mozjakin, Jan Kovář – Filippi, Timkin, Kosov – Osala, Santala, Potěchin – De. Kazionov, Železkov, Kaletnik – Platonov..
Oba týmy mají ve Východní konferenci zajištěný postup do Play-off.
Traktor Čeljabinsk z posledních pěti zápasů tři vyhrál. Poradil si s Jaroslavlí 3:1, CSKA Moskvou 4:3 a Čerepovcem 1:0. Nestačil na Podolsk 1:3 a Petrohrad 3:5.
Metallurg Magnitogorsk z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Dynamem Moskva 2:1, Čerepovcem 6:4 a po nájezdech s Petrohradem 5:4. "Magnitka" nestačila na Podolsk 2:3 a na CSKA Moskvu 3:4 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Traktor Čeljabinsk a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.