Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám pěkný zbytek večera a někdy se zase budu těšit, na počtenou.
Československá stopa

Pavel Francouz (CLJ) 29 zákroků, 2 obdržené góly, 93,1%

Adam Polášek (SIB) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:17
Střely ve třetí třetině: Čeljabinsk – 9, Novosibirsk – 5
Je tu konec tohoto napínavého zápasu, který rozhodly přesilové hry, v nichž padly hned čtyři góly. Po dvou naprosto opačných třetinách se v té třetí prosadil jediný muž – Konstantin Klimontov. Svým zásahem duel rozhodl a přisoudil vítězství domácímu Traktoru Čeljabinsk, který tak získal tři body a předskočil svého dnešního soupeře v tabulce Východní konference.
59:58
Poslední vhazování zápasu po levé ruce brankáře Čeljabinsku.
59:20
Sibir mocně svírá svého soupeře! Po odražené střele od modré se k dorážce dostal Sannikov, ale Francouz byl připraven a díky tomuto zákroku možná získal Traktor vítězství!
59:01
Ten samý hráč teď nepřesně trefil puk a ten tak jen odskákal do rohu kluziště.
58:40
Šumakov vypálil z levého kruhu, Francouz skryl kotouč v náruči.
58:20
Krasikov opouští svatyni a Sibir to zkouší v šesti!
57:48
Petsunov a Koltsov drží puk před gólmanem Novosibirsku. První jmenovaný nakonec vyslal ránu z pravého kruhu, ale brankář hostí byl připraven.
57:30
Jurij Petrov se probil ke střele a Krasikov chytil jeho pokus do lapačky. Domácí ale získali vhazování v útočném pásmu a Sibiru dochází čas.
56:20
Jakuceňa přebruslil modrou a ihned střílel, jenže jeho pokus byl zblokován jediným bránícím hráčem.
55:59
Jakovlev vypálil od modré, ale Francouz puk v náručí udržel, takže Skabelka nemohl dorážet!
55:25
Boychuk přišel v souboji s Poláškem o kotouč a Traktor míří ke svatyni Sibiru.
54:50
Krasikov raději schoval nahození ze středu hřiště pod lapačkou. Buly po jeho pravici.
54:02
Mišarin má kotouč na holi a míří s ním do středního pásma, zde je zastaven napadajícími útočníky Traktoru.
53:28
Koltsov pálil od modré, ale černá pryž si skrz chumel nohou před svatyní cestu ke Krasikovovi nenašla.
52:59
Puk po souboji dvou protihráčů skončil na střídačce domácích, buly ve středním pásmu.
52:33
Hosté cítí, že jim pomalu začíná docházet čas, a tak se rychle hrnou k Francouzovi.
52:03
51:50
Sibir se osvobozuje, kotouč letí až k Francouzovi.
51:10
Čeljabinsk by mohl v této přesilovce celé utkání rozhodnout, ale obránci hostí teď aktivně napadají jeho rozehrávku, a tak se Traktor nemůže dostat do střelecké pozice.
50:03
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Arťuchin – 2 min., napadení).
49:56
Sibir teď krátce zahrozil, jenže kotouč nakonec ukořistil Kručinin a míří s ním do středního pásma.
49:08
48:58
Jakuceňa vyváží kotouč až k svatyni hostí, ti svou přesilovku vyloženě promrhali.
48:10
Sibir zatím nabídnutou šancí pohrdá, vůbec se nemůže dostat před Francouze.
47:08
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Děnisov – 2 min., faul kolenem).
46:36
Hráči Sibiru si teď trochu překáželi při přechodu střední části hřiště, a tak se musí s pukem vrátit ke Krasikovovi.
45:58
Boychuk se nyní srdnatě probíjí podél pravého mantinelu do pásma Traktoru.
45:10
Sannikov pálil z pravého kruhu, ale klec Pavla Francouze minul o víc než metr.
44:33
Hosté se s tímto výsledkem samozřejmě nehodlají smířit a přejímají iniciativu.
43:14
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Přesilovka je využita a Traktor si bere své vedení zpět! Petrov vypálil tvrdě od modré, kotouč se odrazil, KONSTANTIN KLIMONTOV se pohotově otočil a poslal jej do svatyně Sibiru – 3:2! Asistence: Alexej Petrov, Alexej Kručinin.
42:13
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Arťom Vorošilo – 2 min., krosček).
41:40
Hosté předvedli rychlý kontr, ale po nepřesné přihrávce musí Jakovlev pro černou pryž do rohu kluziště.
40:56
První formace Traktoru pěkně zavařila v pásmu Sibiru a kotouč nacpala do brankoviště, kde však Krasikov černou pryž přikryl lapačkou.
40:18
Puk získal Čeljabinsk a míří s ním ke svatyni hostí.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:52.
Střely v druhé třetině: Čeljabinsk – 15, Novosibirsk – 16
Druhá třetina byla zrcadlovým opakem třetiny první. Tentokrát to byli pro změnu domácí, kdo se nevyhnul zákrokům za hranicí pravidel, což Novosibirsk náležitě potrestal, když se díky přesilovce prosadil nejprve Joonas Kemppainen a poté Zach Boychuk. Do třetí části utkání tak budeme vstupovat za vyrovnaného stavu 2:2 a je jasné, že zápas bude ještě velmi dramatický.
40:00
39:50
Koltsov se ještě dostal k ráně z pravého kruhu, ale Krasikov přitiskl ruku s vyrážečkou k tělu a puk chytil! Důležitý zákrok těsně před druhou sirénou.
39:13
Traktor teď ale nepřesnou rozehrávkou přišel o kotouč a na druhou stranu spěchá Arťuchin.
38:48
Domácí jsou v náporu, puk má na holi Klimontov za svatyní Krasikova.
38:17
Zakázané uvolnění Sibiru.
37:19
Fefelov nahrnul černou pryž do brankoviště Francouze, ale defenziva Traktoru ji odtamtud zase rychle dostala pryč.
36:53
Hosté přišli o pásmo a když se do něj snažili dostat znovu, zastavil je ofsajd.
36:40
Dopředu se nyní dostává po delší době zase Sibir. Butuzov kličkuje s pukem u mantinelu a přemýšlí, co by vymyslel.
35:59
Jurij Petrov vyjel z levé strany na střed hřiště a pohotovou ranou nechal vyniknout Krasikovovu lapačku!
35:48
Klimontov neudržel útočnou modrou a jeho spoluhráči se musí vrátit do středního pásma.
35:08
Sannikov vykličoval zpoza svatyně a nebezpečně vypálil. Krasikov byl připraven.
34:20
Francouz raději přikryl puk pod lapačkou po nahození ze středního pásma. Buly po jeho levici.
34:00
Domácí jsou v posledních okamžicích v tlaku. Touží své vedení získat zpět.
33:23
Kručinin zakončil bleskově zpoza branky, jenže Krasikov předvedl pohotový přesun od jedné tyče k druhé.
32:59
Šumakov pálil od modré, ale jeho rána minula klec Francouze o více než metr.
32:38
Černikov si uhlídal kotouč ve středovém kruhu a dokázal předat spoluhráčům, takže Traktor může ohrozit brankáře Krasikova.
31:33
Kotouč se chvíli toulal po obranném pásmu Sibiru, ale defenziva hostí se jej zmocnila a poslala ho na druhou stranu.
30:59
Jakuceňa nastřeluje černou pryž na Krasikova a spěchá střídat.
30:40
Sibir získal kotouč v obranném pásmu a za nahozením spěchá do rohu střelec předchozí branky Boychuk.
29:29
Traktor ale nevypadá zlomeně a hned zase míří s pukem na holích ke svatyni Krasikova.
28:34
Sibir právě vstřelil branku!
Jenže tentokrát už byl Francouz krátký! ZACH BOYCHUK využil početní výhodu, když dostal puk z rohu kluziště na pravý kruh a nechytatelnou ranou do růžku překonal brankáře Čeljabinsku! Asistence: Sergei Šumakov, Joonas Kemppainen.
27:55
Ani Boychuk nepropálil z těsné blízkosti skvěle chytajícího českého gólmana a Traktor už je ve čtyřech.
27:30
Polášek tvrdě střílel od modré, ale Francouz byl připraven!
27:05
Novosibirsk tak pokračuje v přesilovce pěti proti třem a má velkou šanci srovnat!
26:55
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Děnisov – 2 min., nedovolené bránění).
26:55
A tuto šanci také využívá! Dlouho motali hráči Sibiru obranu Čeljabinsku, navíc ještě dostali výhodu, takže hráli v šesti proti třem! Puk do domácí sítě nakonec poslal JOONAS KEMPPAINEN, po rychlém přenesení hry na druhou stranu. Asistence: Vladimir Butuzov, Zach Boychuk.
25:50
Novosibirsk má nyní velkou šanci na to pořádně zdramatizovat zápas a už kombinuje před Francouzem.
25:37
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikolaj Bělov – 2 min., podražení).
25:19
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
24:51
Mišarin pálil od modré, gólman Traktoru kotouč vyrazil a následně si poradil i s dorážkou Kemppainena!
24:20
Sergijenko vyhodil puk ze svého pásma tak razantně, že ho nakonec musel Francouz schovat pod lapačku před dojíždějícími útočníky Novosibirsku.
23:28
Vereščagin má kotouč v obranném pásmu svého celku a obě mužstva střídají.
22:55
Čeljabinsk se dostal do postavení mimo hru, hra je přerušena.
22:20
Beljakov rozehrál akci Novosibirsku, ale ta měla jepičí trvání a na druhou stranu spěchají hráči Traktoru.
21:40
Petrov udržel puk v souboji s Boychukem na hokejce a tak mohou domácí znovu před Krasikova.
21:18
Čeljabinsk teď na chvíli zatlačil protivníka do jeho pásma, ale ten se nakonec zvládl osvobodit. Nyní uklidňuje situaci Děnisov, který má kotouč na své holi na obranné modré.
20:40
Arťuchin vypálil z levého kruhu, jenže střela byla sražena mimo tři tyče.
20:10
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Novosibirsk, ale jeho akci zastavil ofsajd.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 16:54.
Střely v první třetině: Čeljabinsk – 19, Novosibirsk – 8
První třetina patřila jednoznačně Čeljabinsku, také proto, že se hráči Novosibirsku nedokázali vyhnout trestné lavici, na kterou v této části hry usedli hned čtyřikrát. Domácí na nic nečekali a hned v úvodu se brankami Dmitrije Pestunova a Alexandra Černikova dostali do dvougólového vedení. Poté sice hráči ze Sibiře zabrali a byli aktivnějším mužstvem, ale gólově se prosadit nezvládli. Proto půjdou do druhé periody s dvougólovým mankem.
20:00
19:55
První třetina se dohrává v rohu kluziště za klecí Krasikova, nic zajímavého se v ní už nestane.
19:40
19:20
Jakuceňa dlouho váhal, co s pukem udělá, a tak nakonec vystřelil. Jeho rána minula svatyni Sibiru asi o metr.
18:40
Čeljabinsku se zatím v této přesilovce daří lépe než v těch předchozích – drží se před Krasikovem, ale jeho hráči si přihrávají jen u mantinelu, odkud gólmana hostí jen stěží ohroží.
17:40
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Šumakov – 2 min., sekání).
17:36
Aktivnějším týmem je teď Novosibirsk. Šumakov kličkuje s pukem na hokejce u mantinelu v pásmu domácích.
16:50
Po několika nepřesnostech na obou stranách se k černé pryži dostává Butuzov a zaváží ji do třetiny Čeljabinsku.
16:23
Arťuchin nepřebruslil obránce Traktoru a tak se píská zakázané uvolnění Novosibirsku.
15:45
15:20
A znovu. Puk je u Francouze. Z téhle početní výhody asi domácí mnoho nevytěží.
14:40
Čeljabinsk tak má další příležitost zvýšit svůj náskok, ale zatím se mu v přesilovce nedaří. Defenziva hostí aktivně napadá a vyhazuje kotouče až k brance českého gólmana.
13:45
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ivan Vereščagin – 2 min., hákování).
13:20
Boychuk se dostal k dorážce, když se k němu kotouč dostal zpoza svatyně Traktoru, ale Francouz byl připraven.
12:59
Domácí se teď brání, první formace Novosibirsku je svírá v jejich pásmu.
12:28
Polášek pálil od modré, ale jeho střela se k Francouzovi nedostala, byla zblokována obranou.
11:39
Kručinin nahazoval z rohu před klec Krasikova, tam se však žádný z jeho spoluhráčů nevyskytoval.
10:59
Defenziva Čeljabinsku dnes zatím pracuje na výbornou, pročež nemá Pavel Francouz v brance domácích moc práce. Ani teď nemusel zasahovat, ačkoliv se Novosibirsk usadil na delší dobu před ním.
09:50
Hosté jsou nyní na kotouči, ale střední pásmo se jim přechází jen velmi těžko.
09:08
Vereščagin má puk na obranné modré a rozehrává akci Novosibirsku.
08:48
Fefelov napadá rozehrávku Traktoru, ale získat kotouč se mu nepodařilo.
08:15
Další nahození ze středního pásma vyrazil Krasikov do rohu kluziště.
07:53
07:03
Jakuceňa se dostal do velké šance, ale jeho rána pouze orazítkovala tyč!
06:30
Koltsov vypálil na Krasikova od modré, ale gólman Novosibirsku byl tentokrát připraven.
05:53
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jurij Sergijenko – 2 min., sekání).
04:29
Naopak Traktor má opravdu parádní vstup do utkání! Druhou branku v úvodní pětiminutovce zařídil ALEXANDR ČERNIKOV, který se nejlépe zorientoval na brankovišti po střele Petrova a poslal puk za záda Krasikova – 2:0! Asistence: Jury Petrov.
03:40
Sibir se teď nemůže dostat ze svého pásma, očividně otřesen špatným začátkem zápasu.
02:58
Domácí jsou povzbuzeni svou úvodní trefou a hrnou se do další útočné akce.
02:09
Traktor se ze začátku nemohl dostat do tlaku, ale to mu už nyní nevadí. Přesilovka je využita a skóre utkání rychle otevřeno! DMITRIJ PESTUNOV si najel mezi kruhy, kde si počkal, až se střela Szczechury odrazí od Krasikova a poslal ji do prázdné klece! Asistence: Paul Szczechura, Konstantin Klimontov.
01:25
Čeljabinsku se nedaří usadit před Krasikovem, znovu musí začít až od své branky.
00:50
Novosibirsk se zatím brání úspěšně a hru drží ve středním pásmu.
00:33
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Oleg Gubin – 2 min., podražení).
00:20
Úvodní vhazování vyhrál Sibir a jeho obránci mohou založit první akci zápasu.
00:01
Hráči obou mužstev jsou již na ledě. Utkání začne každým okamžikem.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – N. Bělov, Borodkin, Děnisov (C), Kolcov, Klimontov, A. Petrov, Žuldikov – Vesce, Szczechura, Jakuceňa – Pankov, J. Petrov, Černikov – Afonasjevskij, Pestunov, Kručinin – Zinovjev, Šarov, Šolochov – Gubarev.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Taylor) – Polášek, Beljakov, Vereščagin, Naumov, Mišarin, N. Gluchov, Sergijenko – Arťuchin (C), Gubin, V. Butuzov – Sannikov, Fefelov, Šumakov – Boychuk, Kemppainen, Okulov – Skabelka, Vorošilo, A. Jakovlev – Tkačenko.

Rozhodčí: Olenin, Lavrentyev – Shishlo, Shalagin.
x

Poslední 3 vzájemná utkání

Novosibirsk – Traktor Čeljabinsk 2:1 po nájezdech
Traktor Čeljabinsk – Novosibirsk 3:5 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Traktor Čeljabinsk – Novosibirsk 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na šesté příčce se čtyřiatřiceti body. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech si připsal na své konto 7 výher, 4 výhry po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 8 porážek v normální hrací době. Venku zatím Novosibirsk odehrál jedenáct zápasů, ze kterých 3x vyhrál v normální hrací době, 4x prohrál po prodloužení či nájezdech a 4x prohrál v normální hrací době.

Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na sedmé příčce s třiatřiceti body. Po třiadvaceti odehraných zápasech si připsal na své konto 9 výher, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 2 prohry po prodloužení či nájezdech a 10 proher v normální hrací době. Na domácím kluziště zatím Čeljabinsk odehrál jedenáct zápasů, ze kterých 5x vyhrál, 1x vyhrál po prodloužení a 5x prohrál v normální hrací době.

Vladivostok – Traktor Čeljabinsk 0:1
Kunlun – Traktor Čeljabinsk 2:3
Chabarovsk – Traktor Čeljabinsk 4:2
Traktor Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2
Traktor Čeljabinsk – Jugra 0:2
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Traktorem Čeljabinsk a HK Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.