Ode mne je to pro dnešek vše, přeji všem hezký zbytek dne a těším se, zase někdy příště u textového přenosu z ledního hokeje, na počtenou.

Petr Koukal (Jekatěrinburg) – 0+1, na ledě 17:24
Michal Čajkovský (Jekatěrinburg) – 1+0, na ledě 21:18
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Jekatěrinburg – 12 (31)
Minsk – 8 (29)
Je za námi vyrovnaný duel mezi Jekatěrinburgem a Minskem. Prim v něm hrála druhá třetina, ve které šlo Dinamo do vedení o jednu branku. Avtomobilist tlačil, ale když odvolal brankáře, tak mu Alexander Pavlovič zasadil další úder, po němž svěřenci Craiga Woodcrofta vedli již 3:1. V samotném závěru sice korigoval stav Michal Čajkovský, ale na body to už jeho spoluhráčům nestačilo. Minsk tedy odjíždí s výhrou 3:2 a cennými body. Jekatěrinburg nejspíš definitivně ztratil možnost dostat se do play off.
59:55
Avtomobilist ještě nahazuje kotouč do útočného pásma, ale tam ho sbírají obránci Minsku, zápas pomalu končí...
59:48
Trenér Minsku Craig Woodcroft je za nezdvořilé protesty vykázán do konce zápasu z lavičky svého mužstva.
59:48
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Korekce stavu je tu, ale pravděpodobně příliš pozdě. Simakov poslal kotouč na modrou čáru MICHALU ČAJKOVSKÉMU, který se do něj vší silou opřel a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3! Asistence: Alexej Simakov.
59:01
Jekatěrinburg se však stejně nevzdává a znovu se vrhá do útoku.
58:21
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto, Stas vyslal do středního pásma ALEXANDRA PAVLOVIČE a kapitán Minsku trefil prázdnou bránu ranou ze středového kruhu. Asistence: Andrej Stas.
58:13
Trenér Krikunov si bere oddechový čas. A odvolává Sochatského z brány, Jekatěrinburg to zkusí v šesti proti čtyřem.
58:13
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Matt Ellison – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, hákování).
57:58
Gragnani nahazuje puk za branku Sochatského a za černou pryží sprintuje Palushaj.
57:15
Hráčům Jekatěrinburgu už dochází čas a ti nyní stupňují frekvenci svého bruslení a snaží se dostat soupeře pod závěrečný nápor.
56:25
Kulakov propíchl kotouč do středního pásma a Minsk spěchá s výměnou svých hráčů.
55:59
Ellison se dostal k bekhendovému pokusu z prostoru mezi kruhy, ale Sochatského trefil jen do hrudníku.
55:35
Stas se neprobil přes trojici bránících protivníků a dopředu tak může Jekatěrinburg.
55:01
54:55
Kovyršin znovu vyhazuje přes všechny čáry, z této přesilovky už nejspíš nic nebude.
54:06
Minsk se osvobozuje, kotouč se ocitá až u Sochatského.
53:34
Jekatěrinburg kombinuje v pásmu protivníka, ale ten mu aktivním napadáním znemožňuje střílet z dobré pozice.
53:01
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., vysoká hůl).
51:59
Drozd se odhodlal ke střele od modré čáry, ale minul o více než metr levou tyč protivníkovi svatyně.
51:06
Graborenko ve spolupráci s Gotovcem zakládá jednu z dalších akcí Dinama.
50:49
Pettersson se probíjel po pravé straně k zakončení, ale to mu obránci Avtomobilistu znemožnili rychlým přístupem.
50:26
Hráči Jekatěrinburgu se nedohodli při přechodu útočné modré čáry a je jim pískáno postavení mimo hru.
49:49
Stas s Drozdem krátce zakombinovali před Sochatským, ale bez většího úspěchu.
49:19
48:40
Čajkovský pálil od modré čáry, ale jeho pokus skrz chumel hráčů před bránou ke gólmanovi Minsku neprošel.
47:58
Nyní se tedy Minsk musí bránit, ale ani Jekatěrinburgu se nedaří usadit před Scrivensem.
47:19
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, krosček).
47:13
46:45
Dinamo se znovu osvobozuje nejjednodušší možnou cestou – vyhozením přes všechny čáry.
46:26
Garejev pálil z levé strany a měl dobrou pozici pro ránu, jenže při pokusu zlomil hůl!
45:58
Minsk se osvobozuje, kotouč letí až k Sochatskému.
45:29
Avtomobilist je usazen před bránou soupeře a jeho hráči si rychle vyměňují puk.
44:59
Lisovets se dostal k puku za svou brankou, ale z pásma jej vyhodit nezvládl.
44:15
Jekatěrinburg tak hraje čtyřminutovou přesilovku, což je velká šance srovnat, zatím se však moc nebyl schopen dostat ke Scrivensovi.
43:13
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., držení protihráče + 2 min., hákování).
42:58
I svěřencům Vladimira Krikunova dělá přechod útočné modré problém, což teď názorně předvedli – ofsajd.
42:25
O touš se nyní bojovalo v rohu kluziště za brankou Sochatského, nakonec jej získal Simakov a míří s ním na druhou stranu kluziště.
41:36
Hráči Minsku nepřešli útočnou modrou čáru v souladu s pravidly – postavení mimo hru.
41:20
Stas se obrací s černou pryží na své čepeli v obranném pásmu a hledá volného spoluhráče.
40:58
Kovyršin proniká podél levého mantinelu do třetiny soupeře a přenechává puk za sebou Stěpanovovi.
40:14
Vhazování vyhráli hráči Minsku a Stas nahazuje kotouč do pásma Jekatěrinburgu.
40:01
Oba celky jsou již na ledě, třetí část klání za chvíli začne.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Jekatěrinburg – 8 (19)
Minsk – 11 (21)
Je za námi druhá třetina, která otevřela gólový účet střetnutí. Nedlouho po začátku této části hry se trefil Jevgenij Česalin a domácí šli do vedení, které však udrželi pouhých pět minut. Aaron Palushaj využil přesilovku a vrátil vyrovnaný stav, jen aby Alexandr Matěruchin o chvíli později překlopil výsledek ve prospěch týmu z Běloruska. Do závěrečné dvacetiminutuvky tak půjde Minsk s nejtěsnějším možným vedením. Třetí třetina začne přibližně v 17:00.
40:00
39:36
Třetina se dohrává v pásmu Jekatěrinburgu, ale hráči Minsku se nemohou dostat ke kotouči.
39:09
38:36
Graborenko vypálil od modré čáry, ale gólman Avtomobilistu byl připraven a střelu zkrotil v náruči.
38:25
Hráči Minsku jsou usazeni před Sochatským a vyměňují si kotouč.
37:36
Domácí jsou již ve čtyřech, ale dál se musí bránit.
37:10
Dinamo tak hraje více jak dvacet vteřin přesilovku 5 na 3. Velká šance zvýšit náskok...
37:09
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Megalinskij – 2 min., vysoká hůl).
36:46
Palushaj neubránil kotouč před dotírajícím bekem Avtomobilistu a puk míří do středního pásma.
36:13
Dinamu nyní nevyšla dlouhé přihrávka, pročež je pískáno zakázané uvolnění. Vhazování před Scrivensem.
35:46
Jekatěrinburg se rychle osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
35:36
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikolaj Timašov – 2 min., podražení).
34:19
Ellison šel s Palushajem do dvou na jednoho, první jmenovaný však přihrával nepřesně a z akce tak žádné zakončení nevyplynulo.
33:55
Koukal získal kotouč v rohu kluziště za brankou protivníka, ale proti přesile soupeřových beků jej dlouho neudržel.
33:18
Brankář Jekatěrinburgu udržel nahození ze středního pásma v náruči, buly po jeho levici.
32:40
Minsk otáčí zápas a jde do vedení! Klinkhammer přihrál z levé strany mezi kruhy ALEXANDRU MATĚRUCHINOVI, jenž svou ranou propasíroval puk za Sochatského – 1:2! Asistence: Rob Klinkhammer.
31:46
Gotovets vypálil od modré čáry, ale jeho ráně chyběly přinejmenším dva metry přesnosti.
31:13
Čajkovský kontroluje černou pryž za brankou Jekatěrinburgu a obě lajny střídají.
30:33
Michnov a Koukal kombinují s kotoučem na svých čepelích v pásmu soupeře.
29:36
Klinkhammer proniká s pukem na holi do třetiny protivníka podél pravého mantinelu.
28:59
Svým gólem je teď povzbuzen naopak Minsk, který se znovu žene vpřed.
28:15
A máme vyrovnáno, Dinamo využívá přesilovou hru! Tvrdou ránu z levého kruhu ještě Sochatskij vyrazil, na dorážku AARONA PALUSHAJE však už nestačil – 1:1! Bez asistence.
27:46
Kosticyn dostal přihrávku na levý kruh a mohl pálit, ale jeho zpracování trvalo příliš dlouho, o puk přišel a Minsk ztratil útočné pásmo.
27:30
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Megalinskij – 2 min., hákování).
26:56
Garejev rychle přebruslil celé hřiště a z pravého kruhu zakončoval z nebezpečné vzdálenosti, ale Scrivens kotouč udržel v náruči.
26:18
Až nyní se hráči Dinama vymaňují z tlaku a předvádějí rychlý protiútok.
25:23
Převaha Jekatěrinburgu je teď drtivá. Minsk nemůže ze svého pásma.
24:06
Kivistö vypálil od modré čáry, ale jeho pokus byl klubkem těl před bránou zblokován do ochranné sítě.
23:59
Jekatěrinburg jeho první gól očividně nabudil a domácí jsou nyní výrazně aktivnějším celkem.
23:37
Nedáš – dostaneš očividně stále platí. Tři hráči Jekatěrinburgu se hnali na jediného obránce Minsku, přesná přihrávka Koukala z pravé strany na levou a parádní střela JEVGENIJE ČESALINA znamená vedení Avtomobilistu 1:0. Asistence: Petr Koukal.
23:26
22:20
Petterson dosáhl branky po střele z levého kruhu, rozhodčí ji však nakonec po konzultaci s videorozhodčím neuznávají, pravděpodobně pro postavení hráče v brankovišti.
22:01
Ten samý hráč nyní pálil od modré, ale gólman Jekatěrinburgu udržel puk mezi betony.
21:43
Pettersson vypálil z levé strany, ale Sochatskij byl připraven a střelu zkrotil v lapačce.
21:26
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Petr Koukal – 2 min., podražení).
20:46
Dinamo krátce zakombinovalo ve třetině protivníka, jenže se tam dlouho neudrželo, čehož však nemusí litovat, jelikož hráči Avtomobilistu si nedokázali přesně přihrát a jejich protiútok rychle skončil.
20:13
Vhazování vyhráli hráči Minsku a Šinkevič zpracovává kotouč za vlastní svatyní.
20:01
Hráči jsou již na ledě, druhá třetina může vypuknout.
Střely v první třetině:

Jekatěrinburg – 11
Minsk –10
V první třetině jsme zatím viděli značnou převahu mužstva z Minsku. Jekatěrinburg byl především v prvních patnácti minutách ve značném útlumu a jen velmi zřídka se dostával před Scrivense. Avtomobilist dostal velkou šanci otevřít skóre zápasu necelé tři minuty před první sirénou, když byli současně vyloučeni Šinkevič a Gragnani. Svěřenci Vladimira Krikunova však dvouminutovou přesilovku pět na tři nevyužili, a tak budeme do druhé třetiny vstupovat za bezbrankového stavu. Druhá část utkání začne přibližně v 16:04.
20:00
19:36
Jekatěrinburg ještě v závěru první třetiny tlačil svého protivníka, jenže ten se teď osvobodil a sám míří do protiútoku.
19:18
19:12
Koukal dorážel střelu od modré, ale Scrivens si kotouč našel a přikryl jej lapačkou.
18:40
Dinamo se dvakrát rychle za sebou osvobozuje vyhozením přes všechny lajny a domácí fanoušci pískají.
18:15
Čajkovský tvrdě vypálil od modré čáry, jenže Scrivens jeho pumelici zkrotil na hrudníku.
17:26
Jekatěrinburg hraje 5 na 3 a má velkou šanci jít před koncem první třetiny do vedení, Dinamo se však ihned osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
17:18
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., držení hole).
17:18
16:50
Gragnani je nucen stáhnout se s kotoučem do vlastní třetiny, odkud rozehraje další akci Minsku.
16:19
Tičar teď pronikl podél pravého mantinelu do pásma Dinama, kde se usazuje a zakládá kombinaci Jekatěrinburgu.
15:22
Z druhé strany to nyní zkoušel Čajkovský, ale brankář Minsku vykopl jeho pokus betonem.
15:03
Garejev odpověděl za Jekatěrinburg střelou od levého mantinelu, jenže Scrivensovi neměla nejmenší šanci nadělat potíže.
14:39
Dinamo je očividně lepším celkem, znovu předvádělo pohlednou souhru. Na jejím konci stála tvrdá rána Petterssona z pravého kruhu, ale brankář Avtomobilistu byl se svou lapačkou v pozoru.
13:52
Hráči Minsku kombinovali před Sochatským, ale nakonec se sami nepřesnou přihrávkou o třetinu připravili.
13:06
Minsk má na druhé straně podobný problém, Stasův spoluhráč upadl, a tak se nemohl vrátit do středního pásma – ofsajd.
12:48
Jekatěrinburgu dnes chybí větší klid při přechodu útočné modré. Další postavení mimo hru.
12:25
Stas a Lisovets uklidňují hru, kombinují s kotoučem u své klece.
11:36
Na druhé straně se osmělil Gubin, který předvedl stahovačku a následně střelu z levé strany. Jeho ráně však chyběla větší přesnost.
10:46
Ellison dvakrát pálil z levého kruhu, jeho první pokus vyrazil Sochatskij, druhý zamířil do ochranné sítě, vhazování ve středním pásmu.
10:25
Hráči Jekatěrinburgu se zvládli po delší době dostat ze své třetiny, ale útočnou modrou nepřešli v rámci pravidel – ofsajd.
09:59
Klinkhamer tvrdě vypálil od levého mantinelu, Sochatskému kotouč vypadl, ale následně ho stihl přikrýt lapačkou před dojíždějícími útočníky Minsku.
09:37
Drozd se hnal s pukem na holi do rychlého protiútoku, ale místo střely volil přihrávku, kterou však žádný z jeho spoluhráčů nezpracoval.
08:59
Šinkevič a Gragnani mají kotouč ve své moci a kombinují s ním za brankou Dinama.
08:10
Minsk má v úvodu utkání lehkou převahu, kterou si vytvořil také díky přesilové hře.
07:39
Korobov střílel od modré, ale jeho pokus neprošel skrz chumel hráčů před svatyní Jekatěrinburgu.
07:31
06:18
Avtomobilist se osvobozuje, kotouč letí až ke Scrivensovi.
05:59
Ellison nejprve pálil tvrdě od modré a následně ještě dorážel z pravé strany Gragnani, ale gólman Jekatěrinburgu vše zvládl.
05:45
Drozd vybruslil z pravé strany a z bezprostřední blízkosti rychle zakončoval, Sochatskij byl připraven a ránu odrazil do rohu.
05:31
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., hákování).
04:38
Michnov protlačil černou pryž do pásma soupeře přes dva bránící hráče, ale před Scrivensem se hráči Avtomobilistu moc dlouho neudrželi a hra již směřuje na opačnou stranu.
04:26
Hráči Minsku nahodili kotouč na Sochatského, ten raději puk podržel, pročež se bude vhazovat po jeho levé ruce.
04:03
Ten samý hráč teď uklidňuje hru za vlastní klecí, oba celky střídají.
03:23
Avtomobilist se dostal ke kotouči ve středním pásmu a nyní jej nahazuje do třetiny protivníka, konkrétně ho tam nastřelil Timašov.
02:42
Jekatěrinburg se vydal vpřed, ale jeho pouť ke Scrivensově kleci zastavilo postavení mimo hru.
02:15
Palushaj a Ellison kombinují před klecí gólmana Sochatského, domácí se nemohou vymanit z tlaku.
01:49
Mužstvo z Běloruska nahodilo kotouč na branku protivníka, za pukem spěchá Klinkhammer.
01:13
Vasilevskij dostal nabito na modrou, odkud vyslal tvrdý pokus, který však Scrivens zkrotil v náruči.
00:46
Šinkevič nahodil kotouč ze středu hřiště za branku Jekatěrinburgu a jeho pětka odchází střídat.
00:13
Úvodní vhazování vyhrál Minsk a jeho hráči se stáhli ke své brance, aby mohli rozehrát.
00:01
Nyní je už vše připraveno, duel může začít.
Sudím se ještě nezdá úprava ledové plochy u branky hostí, a tak se začátek utkání trochu zpožďuje.
Aby se dostálo všem oficiálním povinnostem zazní ještě hymny Běloruska a Ruska.
Hráči Minska jsou již na ledové ploše, čeká se na domácí mužstvo. Utkání začne každým okamžikem.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Kivistö, Megalinskij (A), Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Andersén, Timašov, Žuravljov, Ščemerov – Michnov (C), Koukal, A. Garejev – Golyšev, Tičar, Čistov – Torčeňuk, Simakov (A), Česalin – Gubin, A. Romanov, Ivašov. Trenér: Vladimir Krikunov.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Šinkevič, Gragnani, Graborenko, Gotovec, Lisovec, Korobov – Stas, Drozd, Pavlovič (C) – Ellison, Pettersson, Palushaj – Matěruchin, Klinkhammer (A), S. Kosticyn (A) – Karaban, Kulakov, An. Stěpanov – Kovyršin. Trenér: Craig Woodcroft.

Rozhodčí: Kulakov, Soin – Golovlyov, Shikanov.
Vzájemný zápas

Obě mužstva už se letos jednou střetla, přesněji řečeno přesně před osmi dny. Na ledě Minsku zvítězil běloruský celek 5:4 v prodloužení, které po devětadvaceti vteřinách rozhodl Marc-Andre Gragnani.

24.1. 2017 HC Dinamo Minsk 5:4p Avtomobilist Jekatěrinburg
HC Dinamo Minsk

Tým z Běloruska v současné chvíli okupuje 6. místo v Západní konferenci a na kontě má již 93 bodů. Mužstvo Craiga Woodcrofta má navíc parádní formu, z posledních sedmi utkání dokázalo vyhrát hned šestkrát a značně si tak polepšilo v tabulce. Na rozdíl od jejich dnešního soupeře tak mohou počítat s tím, že si sezónu prodlouží o vyřazovací část. Jekatěrinburg však ještě svůj sen o play off nechce přestat snít a pakliže o něm chce přemýšlet dál, bude z tohoto zápasu potřebovat tři body jako sůl.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Mužstvo z Ruska se aktuálně nachází na 11. příčce Východní konference se ziskem 71 bodů. Pakliže se podíváme na předcházející zápasy Avtomobilistu, můžeme konstatovat, že Jekatěrinburg hraje v poslední době vyrovnané duely. Pouze jeden z minulých pěti soubojů skončil vyšším než dvoubrankovým rozdílem. Mužstvu Vladimira Krikunova se play off rychle vzdaluje a pokud závěr soutěže neodehraje na vítězné vlně, do vyřazovacích bojů se nepodívá.
Zdravím a vítám všechny fanoušky ledního hokeje u sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. V dnešním měření sil na sebe narazí Avtomobilist Jekatěrinburg a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.