Československá stopa

Michal Čajkovský (JEK) (0+0), 7 střel, 24:27 čas na ledě
Petr Koukal (JEK) (0+0), 1 střela, 14:40 čas na ledě
Jan Buchtele (JEK) (0+0), 2 střely, 11:54 čas na ledě
Ve vyrovnaném utkání jsme se dočkali i nájezdů, které vyhrálo hostující mužstvo. Nejlepšími muži na ledové ploše byli obra brankáři, kteří spolu závodili, kdo vytáhne lepší zákrok. Dlouho to vypadalo, že Novgorod vyhraje v základní části, ale díky špatnému přístupu ve třetí periodě se domácímu celku podařilo vyrovnat. Bonusový bod navíc vystřelil hráč Torpeda Vladimir Galuzin.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
Autorem vítězné branky je VLADIMIR GALUZIN, jemuž při nájezdu kotouč utekl, ale následné zakončení na dlouhou hůl skončilo v horním rohu branky.
Stanislav Čistov zkusil bekhendový blafák, který brankář vyrazil vyrážečkou.
Bobby Butler se rozjel až k mantinelu a poté trefil volné místečko u vzdálenější tyče.
Do branky se postavil Ilja Proskurjakov. Jan Buchtele toho moc na náhradního brankáře nevymyslel a trefil jeho beton.
Vladimiru Galuzinovi utekl kotouč, ale nakonec jeho zakončení zamířilo do horního rohu branky.
Samostatné nájezdy začínají.
Torpedo v prodloužení dostalo výhodu v podobě početní výhodě, ale nedokázalo toho využít. Po vypršení trestu byl aktivnější Jekatěrinburg, který také nevyužil žádnou šanci.

V přestávce se rozcvičují oba brankáři Novgorodu a uvidíme, který se z nich postaví do branky při nájezdech.
Střely na branku: 30:32.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:22
Hlavní sudí odjel bez toho, aby oznámil rozhodnutí divákům. Bude se pokračovat ve hře, takže o branku se nejednalo. Ve stejný moment se začal rozcvičovat hostující náhradní brankář.
64:22
Hlavní sudí v přerušené hře jel volat videorozhodčího a bude se zkoumat některá situace. Uvidíme, zda bude utkání rozhodnuto už nyní.
64:22
Další obrovská šance, ale tentokrát na druhé straně. Kotouč před branku dostal Arťom Garejev, jenž vystřelil do protipohybu gólmana. Michail Birjukov ale předvedl parádní zákrok betonem.
63:47
Další famózní zákrok předvedl Vladimir Sochatskij, před kterého se dostal Nikolaj Žerděv. Ten trefil lapačku domácího gólmana, jenž zákrok ještě prodal.
62:41
Domácí celek se ubránil a hned vyrazil do protiútoku. Na útočné modré čáře se objevil Michal Čajkovský, jenž se vystavil do ofsajdu, a tak jeho zakončení už bylo zbytečné.
61:55
Zpoza branky mezi kruhy dostal přihrávku Carter Ashton. Jenže jeho rychlé zakončení zápěstím skončilo na domácím brankáři. Nutno říct, že oba gólmani chytají parádní utkání.
61:04
Vladimir Galuzin mohl přihrávat, ale zvolil zakončení, která zamířilo jen těsně vedle vzdálenější tyče. Následně se Jekatěrinburgu podařilo vyhodit.
60:40
Oddechový čas pro hosty.
60:40
Novgorod bude mít obrovskou výhodu, jelikož si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje Arťom Garejev, jenž v útočném pásmu podrazil soupeře.
60:17
Michal Čajkovský ve středním pásmu oklamal soupeře a přejel až za útočnou modrou čáru. Tam slovenský obránce rychle vypálil, ale jeho pokus byl nepřesný.
60:01
Střely na branku: 28:28.
Po šedesáti minutách je stav zápasu vyrovnaný, a tak budeme svědky prodloužení a případně nájezdů. Ve třetí třetině se hosté odhodlali k obranné hře, což se jim nevyplatilo. Naopak Jekatěrinburg se dočkal vyrovnání a dostal zápas do další části.
60:00
59:00
Hraje se poslední minuta třetí dvacetiminutovky a vypadá to, že si každý z celků odveze minimálně bod.
58:23
O kotouč se bojuje v rohu hrací plochy, kde kotouč získali hosté. Černá guma zamířila na modrou, odkud vypálil Dmitrij Sjomin. Jeho pokus našel v lapačce Vladimir Sochatskij.
57:13
V posledních minutách jsou aktivnější domácí hráči, kteří dokázali využít defenzivní hry soupeře. Fanoušci v ochozech si žádají další branku v síti Novgorodu.
55:49
Přes útočnou modrou čáru přejel Vladimir Galuzin, který se prezentoval střelou přes obránce. Vladimir Sochatskij byl ale pozorný a kotouč vyrazil do bezpečí.
54:51
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A je znovu vyrovnáno! K vyraženému kotouči se dostal Alexej Michnov, jenž z hranice brankoviště nepřehodil beton ležícího Michaila Birjukova. K puku se opět vrátil domácí kapitán, který našel u zadní tyče NIKITU ŠČITOVA. Ten z voleje trefil volný prostor v tyče a domácí publikum mohlo propuknout radostí. Asistence: Alexej Michnov.
54:09
Novgorod je v plném počtu a navíc zahnal Jekatěrinburg až k jeho vlastní brance. Navíc se domácím hráčům nepodařila rozehrávka, a tak je odpískané další zakázané uvolnění.
53:37
Křižnou přihrávku před branku dostal Alexej Vasilevskij, jehož pokus vyrazil betonem Michail Birjukov. Následná dorážka domácího hráče zamířila jen vedle branky.
52:30
Minuta z přesilové hry domácího mužstva je pryč a nutno říct, že si Jekatěrinburg kromě jedné střely nic nevypracoval. Uvidíme, co předvedou domácí v další části početní výhody.
51:32
Dmitrij Sjomin dostává dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Po zákroku tohoto hráče se jen těžce zvedal Petr Koukal.
50:33
Avtomobilist vymyslel přihrávku zpoza branky mezi kruhy, ale zakončení domácího útočníka zamířilo metr vedle branky. To je další akce, kterou Jekatěrinburg zahodil.
50:00
Do konce utkání chybí pouze deset minut a to je také čas, který má Jekatěrinburg alespoň na vyrovnání. Ovšem zatím je k vidění výborná defenzivní hra Novgorodu.
49:45
Anatolij Golyšev předvedl sprint se soupeřem, ovšem čároví sudí se domluvili, že se odpíská zakázané uvolnění. Jejich výrok, ale po chvilce váhání změnil jeden ze sudích.
48:54
Zakončení Johna Normana bylo přizvednuté do ochranné sítě. Uvidíme vhazování po levici Vladimira Sochatskije, jenž i přesto, že Avtomobilist prohrává, chytá výborný zápas.
48:00
Torpedo vyhrálo vhazování, ale opět nic nevymýšlelo a vyhodil kotouč za branku soupeře. Zdá se, že Novgorod začal bránit hubené vedení. Ovšem není to příliš brzy?
47:12
Petr Koukal bojoval o útočné pásmo, ale nedokázal přihrát. Český útočník patří k nejaktivnějším hráčům domácího mužstva.
46:07
Torpedo Nižnij Novgorod potřeboval vystřídat, a tak kotouč nahodil jen do středního pásma. Avtomobilist se rychle vrátil před branku hostů, ale pokus od modré čáry byl zastaven.
45:06
Po vhazování upadl jeden z hostujících hráčů, jenž byl podražen. Ovšem hlavní sudí ukazuje, že vylučovat se rozhodně nebude.
44:36
Střelou přes obránce se prezentoval aktivní Jevgenij Gračjov, jehož pokus našel na hrudi Vladimir Sochatskij. Vypadá to, že budeme sledovat napínavý duel až do konce zápasu.
43:44
Snad poprvé se ozývá publikum, které si žádá první branku svého celku. Avtomobilist je sice v útočném pásmu, ale Michaila Birjukova zatím neprověřil.
42:55
V oslabení se Torpedo dostalo do přečíslení, jelikož domácí obránce zlomil hůl. Celou akci jeden z hráčů zpomalil ve středním pásmu, a tak se Jekatěrinburg nemusel strachovat.
42:15
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., podražení).
42:15
Přihrávku od spoluhráče dostal Petr Koukal, jenž v další obrovské příležitosti nechal vyniknout hostujícího brankáře. Ten dnes dokazuje, že je na bruslích opravdu rychlý.
41:48
Při dalším snažení se Jekatěrinburg vystavil do ofsajdové pozice, a tak se hra vrací opět do středního pásma.
41:23
Torpedo se zatím nikam nežene a brání střední pásmo. Avtomobilist má opět obrovské potíže s přechodem před branku hostujícího celku.
40:48
Jekatěrinburg se dostal do potíží, a tak posunul hru do středního pásma. John Norman se s kotoučem vrátil rychle před branku, ale zakončení nasměřoval do brankáře.
40:22
První pokus třetí periody vyslal domácí tým, ale Michail Birjukov jej dokázal bez potíží vyrazit k zadnímu mantinelu. Od toho se před branku dostal Alexej Michnov, jehož pokus zlikvidoval hostující gólman.
40:01
Střely na branku: 19:19.
Ve druhé třetině se tempo hry snížilo a také šancí bylo daleko méně. Ke konci prostřední dvacetiminutovky se dostalo Torpedo do vedení. Uvidíme, co nám oba celky nabídnou v poslední dvacetiminutovce.
40:00
39:25
Autor úvodního gólu se dostal se spoluhráčem do přečíslení. Bobby Butler opět zvolil zakončení místo přihrávky, ale tentokrát si to Vladimir Sochatskij pohlídal.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty prostřední části. U kotouče jsou domácí hráči, ale jejich kombinace skončila za brankou soupeře.
36:45
Torpedo právě vstřelilo branku!
Na první branku zápasu jsme si museli počkat do konce druhé dvacetiminutovky. BOBBY BUTLER získal kotouč ve středním pásmu a dostal se až ke střele, které rozvlnila síť. Hostující útočník mohl přihrávat, ale vzal to celé na sebe a je prvním střelcem zapsaným ve statistikách. Bez asistence.
36:17
Slovenský obránce Michal Čajkovský se chtěl prezentovat individuální akci, ale namířil si to mezi tři bránící hráče, a tak o černou gumu přišel.
35:57
Domácí tým se dostal do ofsajdu, hra se opět vrátí do středního pásma.
35:32
Jekatěrinburg se dostal do přečíslení a po přihrávce spoluhráče zakončoval Stanislav Čistov. Celou akci zvládl Michail Birjukov, jenž se skvěle s přihrávkou přesunul a akci zmařil.
34:55
Do levého kruhu pro vhazování dostal přihrávku Michal Čajkovský , jehož pokus zamířil pouze nad branku Michaila Birjukova. Následně Torpedo vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
33:56
Sledujeme nemastnou a neslanou druhou dvacetiminutovku, která nezaujatého diváka moc nepotěší.
32:36
Hra je teď hodně rozkouskovaná a k vidění bylo další zakázané uvolnění. Hra se vrátí před branku hostujícího celku, který nikam příliš nespěchá.
32:47
Avtomobilist se jednoduše dostal do útočného pásma, kde se střelou prezentoval Petr Koukal. Český útočník mířil pod horní tyč, ale Michail Birjukov jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
30:48
Před brankou Torpeda bylo hned několik hráčů, ale k dorážce se žádný z domácích hráčů nedostal. To i proto, že Roman Ivašov trefil brusle soupeře.
30:12
Máme za sebou už půlku zápasu a na první branku stále čekáme. To mohl změnit Dmitrij Sjomin, jenž se nacpal před domácího gólmana. Ten mu kotouč vypíchl a z velké šance nebylo vůbec nic.
29:03
Jevgenij Gračjov ztratil puk v útočném pásmu, a tak se ho zmocnil Stanislav Čistov. Domácí útočník se dostal před branku soupeře, kde se po pěkné kličce dostal na střed. Z tohoto prostoru zakončil, ale Michail Birjukov předvedl další parádní zákrok.
28:27
Pěknou žabičkou dostal černou gumu mezi kruhy Jevgenij Gračjov, jehož pokus z první zamířil jen vedle brány.
27:48
Kotouč do jízdy dostal Carter Ashton, jenž byl u mantinelu zastaven. K puku se vrací domácí tým, ale ten má opět potíže s přechodem přes červenou čáru.
27:12
Před branku Jekatěrinburgu si nabruslil Alexandr Frolov, jenž z hranice brankoviště nechal vyniknout Vladimira Sochatskije. Ten se v tomto okamžiku stal hrdinou domácího celku.
26:56
Ve druhé dvacetiminutovce utkání ztratilo tempo z první třetiny a také šance výrazně ubyly. Po další icingu se hra vrací před branku Torpeda.
26:31
Jeden z hostujících obránců se dostal pod tlak a neměl komu přihrát, a tak raději vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Michaila Birjukova.
25:35
Nižnij Novgorod vyhrál vhazování a opět vyhazuje. Do konce trestu hostujícího hráče schází deset vteřin a ani tentokrát se stav zápasu nezmění.
25:11
Jekatěrinburg nahodil černou gumu do rohu hrací plochy, kde se ho zmocnili hostující hráči. Okamžitě přišlo vyhození přes všechny čáry a do hry jdou čerstvé síly.
24:32
V přesilové hře dostal puk opět slovenský obránce, který neváhal a zakončoval. Ovšem do jeho pokusu skočil bránící hráč.
23:45
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (John Norman – 2 min., podražení).
23:31
Michal Čajkovský přihrál před branku, kde byl osamocený Petr Koukal. Ten se pokusil udělat kličku brankáři, ale jeho bekhendový pokus skončil na betonu Michaila Birjukova.
22:56
Domácímu celku se nepodařila rozehrávka, která skončila až na zakázaném uvolnění. Avtomobilistu se zatím nedaří vstup do druhé dvacetiminutovky.
22:32
Jekatěrinburg je již v plném počtu, a tak začíná jeho zkrácená přesilová hra.
21:50
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexandr Frolov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
21:14
Po kombinaci v útočném pásmu putovala černá guma na modrou čáru, odkud vypálil Sam Lofquist. Pokus tohoto obránce zamířil jen vedle domácí branky.
20:29
Hned v úvodním vteřinách druhé periody putuje na trestnou lavici Nikita Ščitov, jenž podrazil soupeře a je dnes už podruhé na trestné lavici.
20:05
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál opět domácí centr. Ovšem Jekatěrinburg se nedostal přes střední pásmo a musí začít opět od vlastní branky.
20:01
Střely na branku: 10:11
V první třetině jsme sledovali zajímavou podívanou. Hrál se rychlý hokej a šance byly na obou stranách. Ovšem oba brankáři utkání zatím kralují a drží čistá konta. V úvodu duelu se Jekatěrinburg moc nedostával přes střední pásmo, ale postupem času zlepšil pohyb a byl nebezpečný. Uvidíme, co si pro nás hráči připraví ve druhé části hry.
20:00
19:00
Hraje se poslední minuta první dvacetiminutovky a ve stejný moment se také píská zakázané uvolnění Novgorodu. Hra se opět přesune před branku, kterou hájí Michail Birjukov.
18:10
To, co se nepovedlo hostujícímu celku před malou chvílí se podařilo nyní. Po vyhození puku se do hry dostává nová čtveřice Torpeda.
17:22
Hostujícímu celku se nepovedl vyhodit puk a před brankou zůstal jeden z domácích hráčů. Ten dostal prudkou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat.
16:47
Sotva skončila přesilová hra Novgorodu a začne početní výhoda Jekatěrinburgu. Na trestnou lavici za držení hole putuje John Norman.
16:07
Novgorod se tato přesilová hra vůbec nepovedla. Hostující tým se pořádně ani nedokázal usadit před brankou soupeře.
15:01
V oslabení zachytil puk ve středním pásmu Michal Čajkovský, jenž se okamžitě vydal do útočného pásma. Slovenský obránce bekhendem nepřekvapil hostujícího gólmana.
14:46
Torpedo bude hrát další přesilovou hru, když si v předbrankovém prostoru nedovoleným bráněním pomohl Nikita Ščitov. Uvidíme, zda se nyní dočkáme prvního gólu.
14:22
Sledujeme zajímavé utkání plné pěkných akcí. Ovšem duelu schází branky, které jsou kořením hokeje.
13:32
Jan Buchtele dostal kotouč do jízdy, ale proti němu stáli dva bránící hráči, a tak se český reprezentant ke střele na branku nedostal.
13:01
Jekatěrinburg zlepšil pohyb a hned se dostává do šancí! Z pravé strany zakončil Dmitrij Monja, jehož pokus zamířil do ramene brankáře. Od Michaila Birjukova putovala černá guma na branku, hra je opět přerušená.
11:55
Po vyhraném vhazování oklamal Michal Čajkovský soupeře a dostal se ke střele, která měla zamířit do vzdálenějšího horního rohu branky. Ovšem Michail Birjukov vytáhl parádní zákrok vyrážečkou.
11:30
V posledních minutách střídá akce akci a tu další si vypracovali domácí! Po chybě obrany se k puku dostal Arťom Garejev, jenž v přečíslení hledal Alexeje Michnova. ten hned vystřelil, ale kotouč do branky neposlal.
10:31
Mezi kruhu dostal hodně prostoru Brandon McMillan, který si mohl vybrat, kam zakončí. Hostující útočník si vybral prostor pod horní tyčkou, ale jeho pokus vyrazil zatím skvělý Vladimir Sochatskij.
10:21
Domácí tým posunul hru do středního pásma a pouští do hry čerstvé síly. Ovšem Torpedo na nic nečeká a žene se do dalšího útoku.
09:33
Torpedo Nižnij Novgorod se opět dostalo celkem v pohodě do útočné třetiny, kde z vrcholu kruhu vypálil Carter Ashton. Jaho pokus skončil v lapačce Vladimira Sochatskije.
08:46
Avtomobilist opět nedokázal přejít přes červenou čáru a bude se muset bránit. Ovšem dlouhý pas nedokázal zpracovat Kirill Rasskazov.
08:23
Arénou to jen zahučelo, když se do další nebezpečné pozice dostalo Torpedo. Puk mezi kruhy dostal Jevgenij Gračjov, jenž udělal ještě dva kroky k brance. Ovšem u tyče našel jen připraveného domácího gólmana. Ten se v tomto okamžiku bude asi hodně zlobit na beky před sebou.
07:35
Další pěkná souhra hostujícího týmu skončila zakončením nad branku. Zpoza branky našel spoluhráče Bobby Butler, ale ani tentokrát se skóre zápasu nezměnilo.
06:36
V přesilové hře předvedl hostující tým souhru obránců, po které přišla další tvrdá rána. Vladimir Sochatskij byl ale pozorný a betonem poslal kotouč k mantinelu.
05:46
První přesilovou hru si také vyzkouší Nižnij Novgorod. V předbrankovém prostoru si držením pomohl Oleg Gubin, jenž si vysloužil menší trest.
05:22
Avtomobilist Jekatěrinburg má zatím obrovské potíže s přechodem přes střední pásmo. I tentokrát ho v tomto prostoru zastavila obrana soupeře.
04:54
Vyhrané vhazování Torpeda opět zamířilo rovnou na modrou čáru, kde byl se svým pokusem připravený Dmitrij Sjomin. Pokus hostujícího obránce našel v lapačce Vladimir Sochatskij.
04:05
Také Avtomobilist svoji první obrovskou šanci nedokázal proměnit. Pokus od modré čáry vyrazil před sebe Vladimir Sochatskij, ke kotouči se dostal Alexandr Torčeňuk. Jenže jeho dorážka zamířila opět do hostujícího gólmana.
03:49
Dalším pokusem od mantinelu se prezentoval opět slovenský zadák Michal Čajkovský. Jeho tvrdá rána skončila na rameni Michaila Birjukova.
03:20
Na kombinaci u mantinelu už se nemohl dívat Michal Čajkovský, jenž s kotoučem sjel až před branku, kde zadovkou hledal spoluhráče. Ovšem Alexej Simakov se k zakončení nedostal.
02:58
Jekatěrinburg se celkem v pohodě usadil v útočné třetině, ale zatím jen kombinuje u mantinelu.
02:12
Prvním vyloučeným je hostující Jevgenij Mozer, jenž zasáhl v útočném pásmu soupeře. Hlavní sudí neváhal a posílá hráče na lavici hanby.
02:03
Hostující tým první obrovskou šanci nezužitkoval! Vyražený kotouč zamířil mezi kruhy, kde byl Dmitrij Sjomin. Tomu překážel spoluhráč, a tak odkrytá branka nebyla trefena.
01:21
Hostující tým je v úvodních desítkách vteřin aktivnější, ale další pokus od mantinelu přizvedla do ochranné sítě obrana Avtomobilistu. Následuje další vhazování po pravici Vladimira Sochatskije.
01:03
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k zakončení dostal Maxim Osipov, jehož pokus neprověřil domácího brankáře.
00:38
Jekatěrinburg nic nevymýšlel a opět poslal kotouč k zadními mantinelu. Na druhou stranu se vydal soupeř, ale pokus Brandona McMillana skončil pouze vedle brány.
00:22
Po souboji u mantinelu puk vyletěl až mezi diváky a následuje vhazování ve středním pásmu. Oba trenéři posílají do hry druhé formace.
00:05
Úvodní vhazování už je minulostí a vyhrál ho domácí tým, který má právo prvního útoku. Jenže kotouč ze středního pásma letěl okamžitě k zadnímu mantinelu.
00:01
Oba celky se srovnaly na modrých čarách a arenou se nesou tóny ruské státní hymny. Po tradičním ceremoniálu už bude následovat úvodní vhazování.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Megalinskij, Ščitov, Žuravljov, Turbin, Ščemerov, Kivistö – Simakov, K. Volkov, Golyšev – Michnov, A. Garejev, Koukal – Torčeňuk, Monja, Ivašov – Buchtele, Gubin, Čistov.

Torpedo Nižnij Novgorod: M. Birjukov (Proskurjakov) – M. Osipov, Želdakov, Aljajev, Jegoršev, Šulenin, Lofquist, Radionyčev – Rasskazov, Ashton, Žerděv – Frolov, Mozer, D. Sjomin – Kicyn, Galuzin, Gračjov – McMillan, Norman, Butler – V. Kuľomin.

Rozhodčí: Bukin, Cyplakov – Gorděnko, Tomilov.

Torpedo Nižnij Novgorod

Torpedu se v letošní sezoně zatím nadmíru daří. V tabulce Západní konference zaujímá klub z Nižného Novgorodu třetí příčku a play-off by mu tak nemělo uniknout. K předchozímu zápasu cestoval výběr Torpeda do Chanty-Mansijsku, odkud si odvezl všechny body za výhru 2:0.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Avtomobilist se nachází na jedenáctém místě Východní konference s osmibodovou ztrátou na příčku zaručující účast ve vyřazovací části. Minulé utkání jekatěrinburskému celku hrubě nevyšlo, v domácím prostředí v souboji proti Soči totiž utrpěl debakl 1:5.
Všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje přeji příjemné páteční odpoledne. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu čtyři utkání a v tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme duel mezi Avtomobilistem Jekatěrinburg a Torpedem Nižnij Novgorod. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 13 hodin a průběhem zápasu vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.