Trestné minuty: 10 – 4
Využité přesilové hry: 0 – 1
Bodyčky: 20 – 15
Vyhraná vhazování: 30 – 24
Je dobojováno! Domácí Jokerit během zápasu ani vteřinu nepohrával, přesto z dnešního utkání bere jenom bod za prohru 2:3 v prodloužení. Soči tak zvítězilo už popáté v řadě a stále drží v Západní konferenci čtvrtou pozici. Jokerit rovněž počtvrté za sebou neodešel s prázdnou, nicméně zůstává devátý.
61:58
Soči právě vstřelilo branku!
Konec! Hosté otáčí průběh zápasu a získávají dva body! Po celý zápas ofenzivně laděný Oscar Fantenburg zavezl puk do útočného pásma a z pravého mantinelu vyslal střílenou přihrávku na DENISE TOLPEKA, který využil nedůrazu Genowaye a u vzdálenější tyče dostal puk do branky. Asistence: Oscar Fantenberg, Jurij Alexandrov.
61:41
Soči si pohlídalo útočící protihráče u mantinelů a nenechalo ve štychu Barulina, který zasahovat nemusel.
60:55
Všichni čtyři domácí hráči se rychle přesunuli do útočné třetiny, Lauridsenova pobídka od modré ale neskončila u žádného jeho spoluhráče.
60:19
Rozjetý Pavel Padakin se zastavil až o Zapolského a jeho branku, atakován Kuldou přitom nedotlačil kotouč za brankovou čáru.
60:01
Začalo prodloužení.
Šedesát minut hry o vítězi zápasu nerozhodlo, tak se stane až v následném prodloužení, případně v samostatných nájezdech.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:34
Peter Regin si objel celé domácí útočné pásmo, zakončit ale jaksi zapomněl a Soči se záhy osvobodilo.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:44
Hostující hráči nechtějí při rozehrávce udělat zbytečnou chybu, už dobrých dvacet sekund se tak pohybují na vlastní půlce.
58:10
Barulin zastavil vysokou střelu domácího obránce a nakonec si rozmyslel rozehrávku. Následuje buly po jeho pravé ruce.
57:44
Jokerit se v posledních minutách osmělil a snaží se rozhodnout ještě před začátkem prodloužení.
56:44
Právě Jesse Joenssu poté u střídaček zalehl kotouč a přinutil pruhované muže přerušit hru.
56:17
Regin mohl pálit z pravého kruhu, místo toho ale ještě hledal Joenssua, kterému se zakončení vůbec nepovedlo a puk se od jeho hole odrazil vysoko nad.
55:50
Antti Pihlström nabral u pravého hrazení dobrou rychlost, do koncovky ho ale dobrým obranným zákrokem nepustil Gorochov.
54:55
Ofsajd Jokeritu.
54:37
Ihned po vhazování nastala podobná situace, ani Arturs Kulda ale na ruského gólmana Soči recept nenašel.
54:29
Genoway skryl svou střelu od modré, Barulin navíc neviděl přes Gorochova a zasáhl až na poslední možnou chvíli.
53:37
Teď domácí dvojice dvakrát zaútočila do rozevřené obrany, Konstantin Barulin ale v obou případech vyrazil puk mimo dosah hráčů Jokeritu.
52:45
Jokerit po druhé přestávce působí hodně ospalým dojmem, opravdu hodně těžko se prokousává přes útočnou modrou.
51:05
No vida, tak přece jenom se ruskému týmu podařilo vyrovnat! Ilja Krikunov na zadním mantinelu neobehrál dvojici dotěrných obránců, od jednoho z nich se ale puk odrazil za branku, kde byl IGOR LEVICKIJ a rychlým objetím Zapolského klece zasunul kotouč mezi tyčku a beton gólmana. Asistence: Ilja Krikunov, Oscar Fantenberg.
50:51
Teď si domácí gólman smlsnul na Fantenbergově švihu zpoza pravého kruhu, kotouč mu letěl na břicho.
50:24
Soči má ve třetí třetině zatím více ze hry, na podobě skóre to ale poznat nejde, Zapolski moc nebezpečných situací řešit nemusel.
49:05
Puk vyletěl do náruče malých fanoušků, hra je přerušena a pokračovat se bude vhazováním ve středu hřiště.
48:49
Další zakončení útočné akce už bylo přesnější, Zapolski ale kotouč vyrazil ke svým spoluhráčům.
48:25
Jeden z hostujících hráčů dostal dlouhou přihrávku do mezikruží, odkud ale nezamířil mezi tři tyče.
47:43
Joensuuova přihrávka z pravého křídla přešla přes celou šíři domácího útočného pásma až k obráncům Soči.
47:20
Ten si pohodlně sáhl pro puk ze sražené střely z mezikruží a přerušil hru. Následuje reklamní pauza.
46:59
Nahození Jacenka pro sebe získali obránci Jokeritu, který rychle překlápí hru před Barulina.
46:11
Neurovnanou pasáž hry uklidňuje Oliver Laudridsen, jenž čeká na dostřídání a pozvolna rozehrává zpoza domácí branky.
44:47
Blízko branky byl Brian O´Neill, který ale při dorážce střely dezorientovaného Barulina nepřekonal, z jedné tyčky poslal puk mimo tu vzdálenější.
44:29
Snad poprvé v zápase o sobě dávají vědět i fanoušci, kteří skandovaným potleskem povzbuzují domácí hráče.
43:18
43:04
Mamkin vypálil bez přípravy, Wirtanen tento pokus ale zablokoval a vyhodil puk do bezpečí.
42:44
Krikunov z pravého kruhu vracel puk na osu hřiště, Alexandrovova střela švihem ale gólové parametry neměla.
41:53
Fantenbergova několikátá střela zaplula přesně do nachystané lapačky Ryana Zapolského.
41:18
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
40:37
Hosté začali třetí třetinu aktivně, nepřesnou střelu Fantenberga na brankové čáře přesměroval na branku Zacharčuk, ovšem Zapolski se zaskočit nenechal.
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 18 – 22.
Druhá třetina svého vítěze nepoznala, oba týmy v ní daly po jedné brance a závěrečná část tak začne s nejtěsnějším možným náskokem Jokeritu, jenž ve třicáté minutě inkasoval vyrovnávající branku, avšak o šest minut později vrátil Helsinkám vedení Wirtanen.
40:00
39:40
Několik nahozených kotoučů na obou stranách sebrali zadáci jednotlivých týmů. Před druhou sirénou se už nic nestane.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Padakin byl na útočné půlce Soči úplně sám, přesto se probil do palebné pozice, jenže tečovanou střelou Zapolski pokryl.
37:59
Těsně bráněný Igor Levickij dokázal vypálit z otočky, nicméně Zapolski zakončení z levého kruhu do branky nepustil.
36:50
Střela Mäkiho vypadla Barulinovi z lapačky a byla z toho velmi nebezpečná situace pro Soči. Hostující brankář ztratil stabilitu, narazil do spoluhráče a měl velké štěstí, že puk přistál těsně před ním ještě v brankovišti a ještě navíc se po dorážce Keränena odrazil o tyč.
35:56
Jokerit právě vstřelil branku!
Finský tým si v blížícím se závěru druhé třetiny bere vedení zpět! Marko Anttila po zablokované střele od modré šikovně přikopl kotouč do volného prostoru k PETTERI WIRTANENOVI, který švihem vypálil přesně k pravé tyči Barulinovy branky. Asistence: Marko Anttila.
35:25
Hosté se teď na chvíli usadili v útočném pásmu, jeden z hráčů rychle vyjel zpoza branky, ale za Zapolského puk nezasunul.
35:06
34:50
34:09
Ani opatrnost ale Jokerit od ztráty kotouče neuchránila, domácí vzápětí vyhodili na icing.
33:27
Domácí při hře ve čtyřech už tradičně volí rozehrávku zaměřenou na jistotu.
33:06
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podražení).
32:50
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., sekání).
32:30
Pokus Olivera Lauridsena hostující gólman Barulin pohotově vykopl do rohu kluziště.
31:49
Domácí během krátké chvíle několikrát vjeli do útočné třetiny, nicméně vždy se z ní museli zase brzy pakovat.
30:50
Na druhé straně Jaakola vypálil z první z osy hřiště, ovšem Barulin dostal puk do své moci.
29:59
O rychlý obrat se chtěl postarat zadák Jurij Alexandrov, domácí brankář tentokrát zasáhl a přerušil hru.
29:30
Krátce před polovinou zápasu je v přesilovce vyrovnáno na 1:1! Krikunov z pravého mantinelu v kleče ještě přihrál do kruhu Ignatuškinovi, po jehož přihrávce k vzdálenější tyči zakončil mezi betony přesunujícího se Zapolského IGOR LEVICKIJ. Asistence: Igor Ignaťuškin, Ilja Krikunov.
29:18
Teď už hostující obránce s šestkou na dresu vypálil příklepem po přistrčení od Mamkina, nicméně si kotouč našel ve vzduchu a schoval jej do výstroje.
28:58
Fantenbergovi utekl kotouč na modré čáře a jeho vinou se Soči muselo vystěhovat z útočného pásma.
28:25
Utekly dvě vteřiny a domácím se už povedlo odpálit kotouč na druhý konec hřiště.
28:19
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., nedovolené bránění).
27:37
Ignatuškin se prokličkoval přes osu hřiště, jenomže náslendá přihrávka do levého kruhu na Krikunova neprošla.
26:37
Komerční přestávce předcházelo postavení mimo hru na domácí straně.
26:19
Chvíli to tak vypadalo, nakonec se ale vhazuje ve středním pásmu se všemi dvanácti muži na ledové ploše.
26:19
Morozov se u mantinelu nezvedá, hra je tak přerušena a uvidíme, zda se náhodou nebude vylučovat.
25:49
Domácí byli znovu vytlačení z útočného pásma, na kotouči ale hráči v modročervených dresech zůstávají.
24:57
Obléhání hostující branky končí kvůli signalizovanému ofsajdu, za dobrých čtyřicet sekund se ani jeden z hráčů Jokeritu neodhodlal vypálit.
24:03
Ščegolkov tvrdě vypálil z vrcholku levého kruhu, Zapolskému kotouč narazil do hrudníku a spadl na led, dorážky Soči se ale nekonaly.
23:37
23:21
A další osvobození Jokeritu. Hosté tuto početní výhodu už asi nevyužijí.
22:59
Domácí dvakrát za sebou vyhodili puk až k brance Soči a vysloužili si za to potlesk zaplněných tribun.
22:36
Krikunov z pravého kruhu branku trefil, současné s ní ale také Zapolského, který s jeho střelou neměl problém.
22:15
Další dvě hostující střely postrádaly přesnost, a tak se Mäki dostal k vyhození.
21:54
Mamkin nabil na modrou napřaženému Fantenbergovi, jehož střelu doprostřed branky Zapolski snadno zastavil.
21:37
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podražení).
20:57
Jaakolovi s Rissanenem se nechce opustit obrannou třetinu, stále se tak hraje bez jakéhokoliv zájmu útočit.
20:01
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 5.
Po první třetině mohou být spokojenější hokejisté Jokeritu, kteří neměli nějaký závratný počet šancí, ale v jedenácté minutě se přesto dostali do vedení, když se z dorážky prosadil Mäki. Hostující tým bude muset svůj výkon výrazně zlepšit, v prvních dvaceti minutách totiž nepředvedl prakticky nic.
20:00
19:59
Po závěrečném výpadu byl před brankou povalen Joenssu, kterému se obráncovo počínání vůbec nelíbilo, menší potyčku se rozhodčím ale povedlo uklidnit.
19:16
Genoway měl problémy při zpracování a ve snaze vydolovat kotouč ze soupeřových hokejek vjel do ofsajdu.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:25
Pekka Jormakka si střelou z levé strany na Barulina nepřišel. Útočník Jokeritku však alespoň získal pro domácí tým buly v útočném pásmu.
17:54
Stále se hraje v hodně vlažném tempu, finský tým s rozehrávkou z vlastního pásma rozhodně nespěchá a hosté naopak rezignují na nějaké napadání.
16:09
Zapolski si chtěl osahat kotouč, a tak si dojel pro vysoké nahození a přerušil hru.
15:40
Útočná fáze u týmu Soči stále hodně pokulhává, domácí tým jej k ničemu nepouští a velmi rychle odebírá kotouče.
14:37
Pavel Padakin se odhodlaně vydal do mezikruží, kde mezi třemi hráči ještě dokázal vystřelit, jenomže domácí gólman rukou kotouč vyrazil.
13:49
Jeden z domácích hráčů zablokoval soupeřův pokus o střelu a vypomohl Zapolskému, který si už dlouho nepřipsal žádný zákrok.
12:51
Morozov se k přihrávce ze středního pásma na pravém mantinelu dostal, o kotouč ale po vteřině přišel a Soči se tak musí opět vracet.
12:07
Po ofsajdu Jokeritu nastává čas pro reklamní pauzu a úpravu ledové plochy.
11:51
Mika Niemi přišpendlil na mantinel Ilju Gorochova a ten zůstal ležet na ledě. Z něj odjel až za přispění lékaře, zřejmě se jedná o problém s kolenem.
11:28
Krkunovova přihrávka byla zablokovaná do rohu hostujícího útočného pásma, kde byli jen beci týmu z Helsinek.
10:51
Jokerit se krátce po rozehrávce znovu vrhl do útoku, Rasmus Rissanen vystřelil z levého konce modré čáry do výstroje Barulina.
10:28
Hartwall Arena se raduje z vedoucí branky! Jensen přihrál podél modré čáry Kuldovi, jehož střelu z první Barulin betonem pouze vyrazil, v předbrankovém prostoru pak byl nejdůraznější TOMI MAKI a dorazil puk do branky. Asistence: Arturs Kulda, Jesper B. Jensen.
09:34
Levickij vyjel z trestné lavice a okamžitě mohl jet na domácího gólmana, který jeho únik ale zlikvidoval.
09:14
08:27
Dobrou práci teď odvedl hostující gólman, který přilepil svou levou brusli k brankové konstrukci a nepustil kotouč, jenž byl celou dobu opřený o tyč, za brankovou čáru.
07:59
Hra je vykázána do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče Jokeritu v brankovišti.
07:35
Jaakola dvakrát pálil od modré a Barulin měl v obou případech štěstí, že se k odraženému puku nikdo nedostal.
07:14
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Igor Levickij.
06:51
Ten ale dlouho netrval a na druhé straně si musel Barulin pohlídat Pihlströmovu přízemní střelu od modré.
06:25
Domácím hráčem nahozený puk si v poklidu dojeli soupeři z ruského týmu, který se pomalu vydává do útoku.
05:37
05:18
Wirtanen odpálil puk do bezpečí a odjel střídat. Z přesilovky Soči už moc času nezbývá.
04:58
Střelu z levého kruhu z hole Padakina Zapolski u své pravé tyčky s ledovým klidem pokryl.
04:25
A opět stejný moment, puk je znovu ve středním pásmu.
03:59
Soči rozehrává první přesilovku, v jejím úvodu ale domácí hráči kotouč dvakrát vyhodili.
03:37
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., krosček).
02:50
Zatím sledujeme velmi neurovnané utkání, ani jednomu z týmů se nedaří podržet kotouč a ten tak létá z jedné strany na druhou.
01:51
Ofsajd Jokeritu poprvé přerušuje hru.
01:09
Rychlá střela zápěstím v podání Ilji Krikukonova také neměla gólové parametry, zpoza domácí branky rozehrává Jaakola.
00:29
Před solidně zaplněnými ochozy jako první zaútočil Jokerit, Barulin však žádné střele nečelil.
00:01

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, A. Kulda, Lauridsen, Jaakola, Lajunen, Jensen, Rissanen – Regin (C), O'Neill, Joensuu – Pihlström, Salminen, Niemi – Keränen, Jormakka, Mäki – Gymer, Wirtanen, Anttila.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Alexandrov, Fantenberg, Mamkin, S. Kuzněcov, Děrljuk, Gorochov – Maxwell, Padakin, O'Dell – Levickij, Krikunov, Ignatuškin (C) – Točickij, I. Zacharčuk, Ščegolkov – Morozov, Jacenko, Tolpeko.

Rozhodčí: Baturlin, Vasiljev – Matelnikov, Sirotkin.

Jokerit Helsinky

Finský tým se krátce před polovinou sezóny snaží prokousat zpět k příčkám zajišťující účast ve vyřazovaných bojích. Z jednadvaceti zápasu Jokerit zvítězil jen devětkrát a před dnešním dnem mu patří devátá pozice se čtyřbodovou ztrátou na osmý Podolsk.

Nejproduktivnější hráči:
• P. Regin – 16 bodů (3+13)
• S. Salminen – 15 bodů (3+15)
• J. Joensuu – 12 bodů (8+4).

HK Soči

Ruské mužstvo je na tom o něco lépe, v posledních čtyřech zápasech vždy zvítězilo a posunulo se v Západní konferenci na výbornou čtvrtou pozici. Navíc se Soči může pochlubit třetím nejlepším útokem, více než 58 branek nastříleli už jenom suverénní týmy Petrohradu a CSKA Moskva.

• A. Petersson – 17 bodů (9+8)
• I. Krikunov – 16 bodů (7+9)
• A: Kosticyn – 13 bodů (6+7).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné středeční odoledne při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od půl šesté se zaměříme na utkání mezi Jokeritem Helsinky a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.