Statistiky střely: 61-53; střely na bránu: 35-29; vhazování: 21-26; zablokované střely: 9-14; hity: 10-4; trestné minuty: 12-10.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (AKB) 1+0, 4 střely, čas na ledě 16:49
Kazaň vykročila do zápasu v TatNeft Areně skvěle a zásluhou Justina Azeveda se ujala vedení, na které sice odpověděl v polovině zápasu Michael Keränen, jenže domácí si vzali vedení rychle zpět a na gól Alexandra Svitova navázali Jiří Sekáč a Andrej Čibisov. Ak Bars měl místy neskutečný tlak, další gól se mu už ovšem vstřelit nepodařilo a necelých sedm minut před koncem vstřelil gól v přesilové hře bez brankáře hostující Jesse Joensuu. Pět z šesti gólů padlo v přesilových hrách a gól Jiřího Sekáče z kraje závěrečné třetiny se nakonec ukázal jako vítězný. Konečný výsledek. Ak Bars Kazaň 4 Jokerit Helsinky 2.
59:05
Jokerit si vytvořil obrovský tlak, ze kterého pramenili dvě velmi nebezpečné střely, jenže obě dvě z blízkosti zamířily mimo!
57:56
Riku Helenius zůstal po přerušení hry na střídačce a Jokerit se zkouší dostat na dostřel jedné branky při hře bez brankáře!
57:56
Kazaň začala opět dominovat a hráči Jokeritu mají co dělat, aby její střely dokázaly zablokovat. Domácím se ovšem nyní nepodařilo přesně rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.
55:18
Jokerit v současné chvíli prohrává o dvě branky a zásluhou přesilové hry, ve které skóroval, dokázal zastavit místy neskutečný tlak domácí Kazaně.
54:00
Do konce utkání zbývá odehrát šest minut, které budou po snížení Jokeritu ještě určitě zajímavé.
52:06
Jokerit právě vstřelil branku!
Emil Garipov vyrazil střelu Miky Niemiho z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, prot následné dorážce JESSEHO JOENSUUA z úhlu už byl ale bezmocný. Jokerit využívá přesilovou hru a při hře bez brankáře se vrací na dostřel dvou branek. Asistence: Mika Niemi a Peter Regin.
51:22
Jokerit si vyžádal oddechový čas a brankář Riku Helenius zůstává na střídačce!
51:22
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min., hákování).
50:00
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a hokejisté Jokeritu vůbec nestíhají. Riku Helenius sice inkasoval čtyři góly, ale minimálně tři chytil, ke smůle Jokeritu mu ale příliš nepomáhají jeho spoluhráči, kteří jsou zralí na ručník.
48:38
Dmitrij Obuchov mohl přidat pátý gól Kazaně a popravit už tak dost zdecimovaný tým Jokeritu, jeho pokus z levého křídla ale skončil na náruči Rikua Heleniuse.
47:43
Kazaň vstřelila branku!
ANDREJ ČIBISOV předvedl před bránou obrovský důraz, a přestože Riku Helenius jeho první střelu z levého kruhu pro vhazování pravým ramenem vyrazil, proti jeho následné bekhendové dorážce už byl bezmocný a puk zamířil vedle jeho betonu k levé tyči. Bez asistence.
47:00
Jokerit přečkal dva kritické momenty a Kazaň vede stále dvoubrankovým rozdílem 3:1. Hráči finského týmu ovšem začínají tahat nohy za sebou a mají toho plné zuby.
44:38
Kazaň v přesilové hře 5 na 3 zahodila dvě stoprocentní brankové příležitosti, když nejprve u levé tyče nedokázal bekhendem zamířit do prázdné brány Jiří Sekáč, který mohl vstřelit druhý gól, jeho pokus ale skončil na tyči! Vzápětí mohl po nádherné kolmé přihrávce u levé tyče skórovat Alexandr Svitov, ani natřikrát ale nedokázal puk z bezprostřední blízkosti dotlačit do brány a brankář Riku Helenius předvedl spektakulární zákrok pravým betonem, ke kterému dokázal přitlačit svou lapačku.
44:22
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., podražení).
43:17
Jesse Joensuu usedl v zápase na trestnou lavici poté, co Kazaň u pravé tyče nedokázala dopravit puk za záda fantastického brankáře Rikua Heleniuse!
43:17
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., podražení).
43:00
Kazaň si na začátku závěrečné třetiny vytvořila dvoubrankový náskok a hokejisté finského týmu to budou mít za současného vývoje v závěru hodně složité.
41:27
Tak to je bomba! Kazaň využívá svou třetí přesilovou hru v zápase a výrazný podpis pod ní má český útočník JIŘÍ SEKÁČ, který nádhernou střelou bez přípravy vymetl z prostoru mezikruží po přihrávce Vasilije Tokranova z levého křídla pravý horní roh brány. Asistence: Vasilij Tokranov a Justin Azevedo.
40:20
V Kazani začala závěrečná část zápasu, do které domácí hokejisté vstupují s vedením 2:1. Zajímavostí je, všechny tři dosavadní góly padly v přesilové hře.
40:01
Statistiky druhé třetiny: střely: 17-16; střely na bránu: 10-11; vhazování: 5-10; zablokované střely: 1-3; hity: 4-0; trestné minuty: 8-4.
Další třetina začne přibližně v 19:39.
Abrosimov usedl ve druhé části podruhé v zápase na trestnou lavici, jenže z toho byl dvojitý trest, v jehož závěru dokázal vyrovnat Michael Keränen. Přesilové hry hrají v dnešním zápase klíčovou roli, úvodní dva góly totiž padly v početní převaze jako vzápětí ten třetí, o který se postaral na domácí straně Alexandr Svitov a vrátil Kazani zpět ztracené vedení. Skóre po druhé třetině. Ak Bars Kazaň 2 Jokerit Helsinky 1.
40:00
39:57
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění).
39:00
Kazaň dohrává zbytek druhé třetiny v oslabení a Jokerit má možnost ještě před přestávkou v početní převaze vyrovnat.
38:32
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., vysoká hůl).
36:49
Michail Žukov mohl rychle přidat další gól, jenže jeho střela po nádherné kombinaci z pravého kruhu pro vhazování zamířila těsně nad pravý horní roh brány!
36:25
Vladimir Tkačjov nádhernou přihrávkou z ostrého úhlu našel na vzdálenější pravé tyči ze druhé vlny najíždějícího Justina Azeveda, jehož střelu bez přípravy mířící pod břevno brankář Riku Helenius skvělým zákrokem vyrazil, proti následné dorážce ALEXANDRA SVITOVA už byl ale bezmocný. Asistence: Justin Azevedo a Vladimir Tkačjov.
35:38
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., hození hole nebo předmětu).
35:13
Dmitrij Obuchov na pravém křídle zkoušel z úhlu zaskočit hostujícího brankáře Rikua Heleniuse bekhendovou střelou, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
33:20
Jeden z hokejistů Jokeritu se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže z úhlu Emila Garipova propálit nedokázal!
31:51
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Maxim Lazarev – 2 min., faul loktem).
31:05
Rasmus Rissanen na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho diagonální střela ale zamířila pouze do náruče připraveného Emila Garipova.
30:25
Jokerit vyrazil v závěru dvojnásobné přesilové hry do rychlého protiútoku a po nádherné diagonální přihrávce Villeho Lajunena z pravého křídla na vzdálenější levé tyči uklidil puk do prázdné brány MICHAEL KERÄNEN. Asistence: Ville Lajunen a Joey Hishon.
29:35
Ve tváři faulované hráče se objevila krev, takže místo dvouminutového trestu jsou z toho čtyři minuty pro Romana Abrosimova.
28:25
Ville Lajunen od modré čáry tvrdě vypálil a jeho následná nebezpečně tečovaná střela zamířila těsně vedle levé tyče! V hledišti to jen zahučelo.
28:03
Roman Abrosimov podruhé v zápase usedl na trestnou lavici a Jokerit má k dispozici ideální možnost na vyrovnání.
27:30
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2+2 min., vysoká hůl).
26:10
Jesper B. Jensen nádherně vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho střela těsně nad ledem mířila k přední tyči, jenže Emil Garipov vymrštil svůj pravý beton k tyči včas a jeho pokus vyrazil!
25:53
Tomi Mäki se středem probíjel do zakončení a jeho následný pokus z prostoru mezi kruhy pro vhazování byl sražen do ochranné sítě.
25:13
Kazaň je výrazně lepší a Jokerit má obrovské starosti, zatím ovšem podruhé v zápase neinkasoval.
24:17
Peter Regin z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mířil nádhernou střelou do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Emil Garipov do něj skvěle vložil pravé rameno a puk vyrazil mimo!
23:42
Kazaň se poučila z úvodu zápasu, ve kterém byl lepší Jokerit, a její hokejisté do toho pořádně šlapají.
23:19
Andrej Popov pálil na levém křídle z ostrého úhlu vedle vzdálenější pravé tyče a vzápětí to zkoušel z vrcholu levého kruhu pro vhazování Maxim Lazarev, jeho pokus ale v pohodě lapil Riku Helenius!
22:16
Jokeritu se podél mantinelu, kde jsou boxy pro časoměřiče, podařilo puk vyhodit až za bránu Kazaně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
21:01
Charles Genoway tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil vedle levého horního rohu brány.
20:16
Michail Žukov zkusil na pravé křídle vypálit po zpětné přihrávce svého spoluhráče o mantinel vypálit od modré čáry, jeho pokus letící těsně nad ledem byl ale zablokován.
20:01
Statistiky po první třetině: střely: 15-20; střely na bránu: 11-9; vhazování: 7-2; zablokované střely: 2-6; hity: 5-0; trestné minuty: 2-2.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Jokerit Helsinky prožil skvělý vstup do zápasu, jenže ze slibných pozic pálil mimo a na opačné straně vzápětí přišel trest, když se po vyloučení Jespera B. Jensena prosadil v přesilové hře bleskově nádhernou diagonální střelou do vinglu Justin Azevedo. Skóre po první třetině. Ak Bars Kazaň 1 Jokerit Helsinky 0.
20:00
19:56
Anton Glinkin pálil po rychlém protiútoku Kazaně z pravého kruhu pouze do náruče připraveného Rikua Heleniuse a v první třetině se už nic nestane.
19:36
Marko Anttila pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování po ledě přesně k pravé tyči, jenže do jeho střely se v pádu vrhl jeden z hokejistů Kazaně. To byl skvělý obranný zákrok!
19:00
Do konce úvodního dějství zbývá odehrát jedna minuta.
18:23
Jokerit se snaží zareagovat a vyráží do krásných protiútoků, těm ovšem chybí přesné zakončení, po kterém by puk mířil na bránu.
17:00
Do konce úvodní třetiny zbývají odehrát tři minuty a Kazaň po bleskově sehrané přesilové hře vyhrává nad Jokeritem 1:0.
14:16
Kazaň vyhrála v pravém kruhu pro vhazování klíčové vhazování, po kterém domácí hokejisté přenesli hru po ose Vasilij Tokranov – Vladimir Tkačjov doleva a JUSTIN AZEVEDO poté nádhernou diagonální střelou z levého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější pravý horní roh brány. Kazaň rychle využila přesilovou hru a ujala se vedení 1:0. Asistence: Vasilij Tokranov a Vladimir Tkačjov.
14:05
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., vysoká hůl).
13:44
Jeden z hráčů Jokeritu se snažil u levé tyče zakončit v obtížné pozici bekhendem, jenže jeden z protihráčů mu skvěle zapáčil hokejku a do zakončení se nedostal.
12:25
Tommi Huhtala dostal krásnou přihrávku do pravého kruhu pro vhazování z levého křídla a bez přípravy se snažil zamířit ke vzdálenější levé tyči, Emil Garipov ale vytáhl skvělý zákrok, když rybičkou dokázal jeho pokus vyrazit!
11:48
Hra se neustále přelévá ze strany na stranu, zatím ale bez nějaké vyložené brankové příležitosti, která by volala po gólu.
10:15
Tomi Mäki byl zřejmě tím hráčem, který na levém křídle nabral velkou rychlost a poté si mezi dvěma protihráči sjel mezi kruhy pro vhazování, odkud vypálil. Jeho pokus ovšem zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Emil Garipov!
10:00
Fjodor Malychin se ocitl v blízkosti levé tyče na kolenou, přesto se snažil vehementně protlačit puk mezi betony Rikua Heleniuse do brány! Neuspěl.
09:35
V dnešním zápase se minimálně přerušuje a za námi už je téměř polovina první třetiny, která zatím gól nepřinesla. Oba týmy se ocitly v náznaku šance, jenže na bránu zamířit nedokázaly.
08:35
Oba celky skvěle brání a většinu střel dokáží zablokovat. Ani jeden z brankářů zatím nemusel řešit nějakou zapeklitou a nevyzpytatelnou střelu.
07:55
Jeden z hokejistů Kazaně nabral ve středním pásmu velkou rychlost a krátce za modrou čárou napřáhl k dělové ráně, která zasvištěla zhruba deset centimetrů nad horní tyč.
07:16
Na opačné straně ledové plochy se přesouval ke své pravé tyči rychle Emil Garipov, taktéž on ale zasahovat nemusel, protože střela Jokeritu z levého křídla byla sražena do rohu.
06:34
Kazaň na pravém křídle zkusila vypálit z ostrého úhlu, jenže její střela byla zablokována a brankář Riku Helenius zasahovat nemusel.
06:00
Útok Jokeritu zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po které jeho hráči okamžitě odjeli střídat. Kazaň mohla v klidu rozehrávat zpoza své brány.
05:25
Po mírném tlaku hostujícího Jokeritu se hra vyrovnala a puk v rychlém sledu putuje z jednoho konce ledové plochy na druhý.
04:40
Dmitrij Obuchov si najížděl u levé tyče na krásnou přihrávku Andreje Popova, jenže puk promáchl. Nechybělo mnoho a Kazaň mohla jít do vedení.
03:07
Vyloučený Roman Abrosimov je zpět na ledové ploše a Ak Bars Kazaň hraje v plném počtu.
01:42
Petteri Wirtanen (Jokerit) dostal krásnou diagonální přihrávku přes šířku útočného pásma do pravého kruhu pro vhazování, kde se bez přípravy snažil zamířit k přední pravé tyči, jeho následný pokus ale zamířil těsně mimo!
01:06
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2 min., vysoká hůl).
00:44
Emil Garipov musel poprvé v zápase zasahovat, střelu Jokeritu z pravého kruhu pro vhazování ale ukryl v pohodě ve své lapačce. Jokerit vstoupil do utkání velice dobře.
00:30
Jokerit se vydal do první útočné akce, hosté se ale do zakončení nedostali a Kazaň z pravého rohu obranného pásma vyhodila s přispěním teče puk až za bránu Rikua Heleniuse.
00:01
V TatNeft Areně právě dozněla ruská a finská hymna a vše je připraveno k zahájení utkání, v němž Kazaň vyzve Jokerit.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, Abrosimov, Tokranov, Čerepanov, D. Musin, Sidorov, Ohtamaa, Čibisov – An. Popov, Glinkin, Žukov – Tkačjov, Lukojanov, Svitov – Azevedo, Sekáč, Varnakov – M. Lazarev, Malychin, Obuchov.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Jaakola, Rissanen, Ch. Genoway, Jalvanti, Lajunen, Jensen, Rautanen – Salminen, Joensuu, Regin – Huhtala, O'Neill, Hishon – Niemi, Anttila, Keränen – Mäki, Wirtanen, Mäkinen – Talaja.

Rozhodčí: Mikhail Buturlin, Antonín Jeřábek. Čároví: Dmitry Goljak, Ivan Dedjulja.
Vzájemné zápasy

03.12.15 Kazaň – Jokerit 4:1
29.11.15 Jokerit – Kazaň 2:1
11.12.14 Kazaň – Jokerit 1:2
01.12.14 Jokerit – Kazaň 2:4
Jokerit Helsinky

Jokerit patřil v loňské sezóně mezi jeden z mála týmů, který po celou sezónu podával stabilní výkony a hrál dobře doma i venku. Na začátku letošního ročníku se ovšem hokejistům finského týmu nedaří, když z 12 utkání dokázali vyhrát pouze polovinu a nachází se mimo příčky zajišťující účast v playoff. Výkony Jokeritu jsou jako na houpačce, s čímž nemůže být spokojen.
Ak Bars Kazaň

Ak Bars prohrál v posledním zápase doma s Dynamem Minsk, ačkoliv deset minut před koncem ještě mířil za výhrou a nikdo o jeho vítězstvím nepochyboval. Kazaň vedla 3:1, jenže nakonec prohrála 5:3 a utrpěla pátou domácí porážku v letošní sezóně Kontinentální ligy.
Kazaň se ve středu večer podruhé v řadě představí v domácí TatNeft Areně, kde se proti Jokeritu Helsinky bude snažit odčinit prohru s Dinamem Minsk. Poslední dva zápasy Jokeritu skončily shodným výsledkem 3:2 po samostatných nájezdech, ve kterých byl proti CSKA Moskva úspěšný, proti Nižněkamsku už ovšem nikoliv. Vzájemná bilance obou týmů je vyrovnaná, Kazaň i Jokerit zaznamenaly shodně dvě výhry.