Pro dnešek je to ode mě všechno. Přejeme Vám příjemné prožití svátků a šťastné vkročení do nového roku.
Zápas je za námi! Viděli jsme velice dramatický závěr třetí třetiny, který vyzněl lépe pro Novgorod, který vybojoval po zásluze všechny 3 body. I přes prohru se zápas povedl Romanu Horákovi, který zaznamenal obě branky svého týmu a na jednu mu dokonce přihrál Jakub Jeřábek. Ve třetí třetině se o jedinou branku postaral v závěru John Norman, který si ale musel na potvrzení branky ještě počkat, jelikož rozhodčí docela dlouho konzultovali o uznání gólu. Z opakovaného závěru bylo velice těžké rozluštit zda gól měl platit či ne, takže domácí si určitě oddechli při potvrzení branky.
Hned po buly vznikla nepřehledná situace před brankou Birjukova, ale ke střele se už nikdo nedostal.
59:58
Čas se vrací o 2 vteřiny.
59:58
Domácí už po klaksonu slavili výhru, jenomže rozhodčí hlouček odehnal, jelikož se ještě bude vteřina dohrávat.
59:58
Birjukov teď výborným zákrokem zachránil domácí tým! Skvěle se vytáhl na střelu Jeřábka
59:53
Oddechový čas pro domácí.
59:53
Střela domácích přes celé hřiště jen těsně minula branku!
59:03
Novgorod hraje závěr zápasu skvěle. Střelu Šulenina si pohlídal Säteri.
58:49
Domácí v útočném pásmu nikam nespěchají a dobře kombinují
58:00
Domácí vyhazují a dorážejí rozehrávající hráče.
57:30
Domácí pokračují i po vstřeleném gólu v tlaku. Až teď se hosté osvobodili.
56:02
Rozhodčí branku uznává!
56:02
Porada trvá už docela dlouho. Toto bude určitě zlomový moment utkání a rozhodčí to vědí.
56:02
Rozhodčí ještě zkoumají situaci na videu. Hosté totiž reklamovali hru vysokou holí.
56:02
Torpedo právě vstřelilo branku!
A je tu zasloužená branka pro Novgorod. Tlaku domácích využil před brankou dobře clonící JOHN NORMAN, který sraženou střelu uklidil do prázdné brány.
Asistence: Šulenin, Gračjov
55:36
Nahození Alajeva se snažil uklidit McMillan uklidit za Saprykinova záda, ale brankář střelu dokázal pokrýt.
54:32
Romanov vystihl rozehrávku domácích a zadovkou našel Semenova. Jeho střela byla sražena mimo.
53:30
Domácí opět tlačí, ale stále nemohou najít vhodnou pozici ke střele.
52:52
Potapov teď pronikl po levém mantinelu a nepříjemně nahodil puk na Saprykina, který nepředvedl vůbec jistý zákrok! Odražený puk vyhodili hosté do bezpečí.
52:05
Domácí se teď usídlili v útočném pásmu. Nahození Saprykin přikryl, a tak unavená formace Viťazu může jít vystřídat.
51:30
Ve třetí třetině je jednoznačně lepší Novgorod. Hosté puky pouze vyhazují a vůbec se nedostávají do hry.
50:17
Galuzin se dostal jako první k odraženému puku. Na jeho pokus Saprykin dokázal zareagovat včas a vytěsnil ho.
49:17
Frolov teď uklouzl a přišel tak o šanci na střelu.
48:35
Buly vyhrávají hosté a ihned puk vyhazují.
48:30
Jegoršev z úhlu zkusil překvapit Saprykina. Vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.
47:53
Alajev po kombinaci se Jegorševem vyslal střelu, která se odrazila od clonících hráčů mimo.
47:10
Viťazu se stále nedaří vytvářet šance, jelikož po zisku puku jsou ihned doráženi útočníky domácích a nemají na rozehrávku čas.
46:50
Novgorod se sám vyhnal z pásma nepřesnou přihrávkou.
46:17
Výborné napadání Alajeva přineslo domácím zisk kotouče.
45:20
Alajev teď byl vlevo úplně sám! Vystřelil dobře na zadní tyč, ale Saprykin stihl vytáhnout svou lapačku.
43:18
Na Birjukova tentokrát pálil z modré Romanov. Brankář Novgorodu byl ve střehu a betonem pokus odrazil.
42:30
Úplně sám se na zadní tyči ocitl Černov! Birjukov se bleskurychle přesunul a nenechal ho vystřelit.
41:50
Domácím byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:27
Novgorod konečně získává puk a uklidňuje hru.
40:36
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění
40:01
Úvodní buly vyhrál hostující tým a ihned se přesunul do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:47 .
Druhá třetina je za námi. V této části jsme viděli hned 4 trefy, a to všechny v rozmezí minuty a půl. Co nás může těšit je dvougólový příspěvek Romana Horáka a asistence Jakuba Jeřábka. Dále jsme viděli přesilovku domácích 5 na 3, kterou ale přes velký tlak nevyužili. Rozhodně se máme do třetí třetiny na co těšit!
40:00
39:42
Novgorod chyboval v rozehrávce a hosté jeli v přečíslení dopředu. Nikulin situaci nevyřešil dobře a šanci týmu pokazil.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Hosté se snaží udržet nerozhodné skóre do přestávky.
38:18
Dobré napadání Novgorodu přináší puk v útočném pásmu.
38:00
Domácí měli přečíslení 3 na 2. Ashton ho vyřešil střelou ze středu, kterou si Saprykin pohlídal a podržel.
37:46
Birjukov přikryl puk a dává oddychnout jeho spoluhráčům.
37:17
Jeříáek nahodil puk na branku, ale jeho pokus byl ztečován mimo.
36:23
Hosté vyhazují a ihned jedou vystřídat.
34:40
Novgorod zamkl hosty v jejich obranném pásmu, ale nedokázal z toho nic vytěžit.
33:34
33:10
Další střela Alajeva končí v lapačce Saprykina.
32:28
Domácí rozebrali obranu Viťazu. Výborný Saprykin zneškodnil nebezpečný pokus Alajeva.
31:34
Hraje se 5 na 3!
31:20
Nádhernou nabídku Galuzina nevyužil Frolov. To ho ovšem nemusí mrzet, jelikož byl faulován.
31:00
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
30:52
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Stanislav Romanov – 2 min., nesportovní chování).
30:24
Aaltonen jel sám na Birjukova! Ten jeho šanci výborným zákrokem zneškodnil.
29:50
Alajev vyslal nebezpečnou střelu od modré, ale bránu těsně minu.
29:00
Střelec prvního gólu byl opraven. Gól vstřelil ROMAN HORÁK.
Asistence: Kopejkin, Jeřábek
26:53
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak teď se s brankami roztrhl pytel! A k naší radosti v tom má prsty ROMAN HORÁK, který si najel mezi kruhy a přesnou ranou překonal Birjukova.
26:03
Ihned po první brance domácí přidávají druhou! Po vyhraném buly zprava na bránu nahodil NIKOLAJ ŽERDĚV a k převkapení všech puk skončil v síti!
25:55
Tak to je nejlepší odpověď! DMITRY SJOMIN výborně napadal rozehrávku soupeře, poté se dokázal vyhnout dvěma obráncům a přesně zakončit.
Asistence: McMillan
25:20
25:20
Z přesilové hry se prosazuje ROMAN HORÁK, který ztečoval ránu Kopejkina. Domácí reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti a rozhodčí se pojede poradit s videorozhodčím.
25:00
Buly opět vyhráli domácí, a tak znovu vyhazují.
24:53
Útok Viťazu zastavil odpískaný ofsajd.
24:30
Domácí vyhráli buly a ihned vyhazují.
24:10
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Brandon McMillan – 2 min., faul loktem).
23:45
Novgorodu se další pokus o útok nevyvedl a Viťaz se opět osvobozuje.
23:00
Hosté vyhazují puk a osvobozují se z tlaku.
22:41
Do další šance se dostal Lofquist, když vyplaval úplně sám na pravé straně. Pokus ale nedokázal dobře umístit.
22:22
Ihned po vyhraném buly domácí šli do střelby a Saprykin měl co dělat aby pokus zneškodnil!
22:14
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., vysoká hůl).
21:02
Domácí dobře dorazili rozehrávku Viťazu a udrželi pásmo
20:01
Úvodní vhazování vyhrál Novgorod a zakládá útočnou akci.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:54.
První třetina je za námi. Bohužel jsme neviděli mnoho šancí, a tak je stav zápasu zaslouženě 0:0. Doufejme, že zápas ve druhé třetině nabere obrátek a uvidíme atraktivní hokej z obou stran.
20:00
19:55
Viťaz vyhazuje puk a osvobozuje se. Třetina tak skončí bez branek.
19:40
Domácí napadají rozehrávku a získávají puk.
19:20
Aaltonen výborně vystihl rozehrávku domácích a hned z první vyslal pěknou střelu. Birjukov reflexivně zasáhl.
18:42
Oba týmy hrají v plném počtu.
18:07
Sjomin teď překvapil Sapaykina. Z téměř nulového úhlu nahodil a Saprykin měl velké problémy puk zkrotit.
16:42
Bude se hrát 4 na 4
16:42
16:25
Kopejkin se ocitl v dobré střelecké pozici. Čas vystřelit promeškal a sám se poté vyhnal z pásma.
14:49
Střídání v týmu HC Viťaz: ze hřiště odchází Harri Säteri, přichází Igor Saprykin.
14:49
Zdá se, že Säteri má nějaké problémy. S pomocí spoluhráčů odjíždí ze hřiště a zápas pro ně nejspíše končí.
13:40
V obrovské šanci se teď ocitli domácí hráči! Frolov zprava přihrával před bránu na volného Semina, který mohl zakončovat do prázdné brány, ale puk netrefil.
12:36
Kopejkin se nyní ocitl ve střelecké pozici mezi kruhy! Na poslední chvíli mu byl puk vypíchnut.
12:20
Komerční přestávka. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:40
V šanci byl opět Rasskazov. Nyní si pohrál s obránci a dostal se i před Säteriho, který drží bezbrankový výsledek.
11:17
Rasskazov nahazoval před bránu. V nepřehledné situaci byl puk ztečován mimo.
10:50
Hosté drží puk a v klidu střídají.
10:18
Želdakov najel do útočného pásma. Puk zadovkou poslal na Potapova, který vyslal střelu na bránu. Säteri dnes působí jistě a střelu zneškodnil.
09:47
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
09:36
Norman teď zprava najížděl do střelecké pozice. Puk ještě přenechal najíždějícímu Ashtonovi, který ale nedokázal střelu ideálně umístit.
08:51
Säteri zkrotil nahozený puk a raději ho přidržel.
08:13
Vyhozený puk domácích bohužel zasáhl diváka na tribuně do obličeje. Musí být s krvavým zraněním odveden na vyšetření, ale odchází po svých, takže bude v pořádku.
07:57
Na druhé straně musel být i Säteri ve střehu, který se musel natáhnout po odraženém puku .
07:40
Afinogenov se teď dostal do samostatného úniku! Jeho blafák vystihl výborným zákrokem Birjukov.
06:48
Černov nebezpečně pálil z dálky. Puk poskakoval před brankou Birjukova ovšem první se k němu dostali hráči domácího týmu.
06:12
Romanov vyslal tvrdou střelu od modré. Tu betonem zneškodnil Birjukov.
05:30
Semjonov nahodil puk před branku. Jeho pokus byl ztečován mimo.
05:08
Domácí vyhodili puk pouze na svoji střídačku. Vhazovat se bude tak před brankou Novgorodu.
04:10
O první střelu se postaral Vyglazov. Jeho pokus ale Birjukov zneškodnil.
02:15
Domácí vyhráli buly a mohou puk vyvést do útočného pásma
02:05
Birjukov přikrývá odražený puk.Následuje vhazování před brankou Novgorodu.
01:54
Kicyn zkusil z úhlu překvapit Säteriho, ten byl ale u tyče připraven.
01:20
Viťaz drží puk za bránou a elitní formace může jít vystřídat.
00:30
Nahození raději Birjukov přikryl pod lapačku. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: M. Birjukov (Proskurjakov) – Aljajev, Jegoršev, Frolov, McMillan, D. Sjomin (C) – Želdakov, M. Osipov (A), A. Potapov, Galuzin (A), Kicyn – Šulenin, Lofquist, Norman, Ashton, Gračjov – Radionyčev, Mozer, Rasskazov, Žerděv – V. Kuľomin.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov (C), Makejev, A. Nikulin, Afinogenov (A) – Katičev, Jeřábek, Kopejkin (A), M. Aaltonen, Kempe – S. Romanov, Gimajev, A. Černov, Horák, Vyglazov – Kudrjašov, Jacenko, Švec-Rogovoj, Al. Stěpanov – Pankov..
HC Viťaz
Hosté jsou v tabulce na 7. místě stejné konference s 66 body. Z posledních pěti zápasů mají bilanci 2-1-0-2. Určitě budou chtít navázat na poslední dva zápasy, které vyhráli. V posledním utkání vyhráli na ledě Spartaku Moskva 2:5.

Kanadskému bodování týmu vládne Kopeikin s 36 body (15+21). Za pozornost stojí dále Aaltonen, ale také i český zástupce Jakub Jeřábek, který je na 46. místě bodování KHL s 26 body (4+22). Dalším českým hráčem hostujícího týmu je Roman Horák, který v minulém zápase vstřelil 2 branky.

Na rozdíl od Novgorodu, by měl hostům chybět zraněný Koksharov.
Torpedo Nižnij Novgorod
Domácí jsou v tomto zápase v roli favorita. Jsou na 3. místě Východní konference se 78 body. Z posledních pěti zápasů mají bilanci 2-1-1-1. Po dvou prohraných zápasech určitě Novgorod bude chtít konečně vyhrát. V posledním zápase podlehli doma Jaroslavli 1:3.

Největší hvězdou domácího celku je Daugavins, který má na kontě 25 kanadských bodů (8+15). Novgorod by měl být na tento zápas kompletní.
Hezký den, máme před sebou další utkání KHL, a to mezi týmy Torpedo Nižnij Novgorod a HC Viťaz. Utkání začne v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.