Československá stopa

Adam Polášek (SIB) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 26:24
Dominik Furch (OMS) – 1 gól, 29 zákroků
Vladimír Sobotka (OMS) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:07
Utkání končí, výhru dnes berou hosté. Ti nejprve zvýšili svůj náskok na 0:3 díky přesilovkové trefě Nikity Nikitina. Hostující brankář Dominik Furch o čisté konto přišel až dvě minuty před koncem zápasu, kdy při hře bez brankáře na konečných 3:1 upravil Alexej Gluchov. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný středeční podvečer!
59:50
Puk je v rohu hřiště, hostům už dnes výhra neunikne.
59:28
Osipov se dostal ihned po buly k vyhození, domácí branku o milimetry netrefil.
59:08
Domácí hala už se radovala z dalšího gólu. Kapitán Šalunov ale trefil jen boční síť!
58:30
Puk je až za prázdnou brankou Sibiru, šance na vyrovnání stále žije.
58:00
Sibir právě vstřelil branku!
Tak jsem to zakřikl, Furch dnes čisté konto nevychytá, domácí dokázali využít hru bez brankáře. Po střele od modré se puk odrazil přímo na hůl ALEXEJE GLUCHOVA, který bez problémů poslal kus černé gumy za brankovou čáru.
57:44
Mišarinovu střelu od modré kryje neprůstřelný Furch.
57:39
Oddechový čas pro domácí.
57:39
Další pokus o trefení prázdné klece koní na zakázaném uvolnění.
57:12
56:49
Domácí hrají bez brankáře, což mohl potrestat Sobotka, na poslední chvíli jeho střela zablokoval jeden z domácích.
56:16
A opět puk letí až na polovinu Sibiru Novosibirsk.
55:54
Hosté vyhazují puk vysokým obloukem až za klec Taylora.
55:12
Gustaffson (OMS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
54:32
Šumakov si zpoza brány vyjel do výhodné pozice před brankou, akci chtěl ovšem vyšperkovat kličkou a zakončením do prázdné branky, což se mu stalo osudným – jeden z hostů mu upálil puk!
53:52
Polášek opět pálil na Furcha, ten jistě sklapl betony, čímž zachytil puk.
53:23
Pervušin nasměroval svoji střelu z vytočení jen do jednoho z obránců.
52:13
51:24
Domácí se sice drží v útočném pásmu, ohrozit Furcha se jim ale nedaří.
50:13
Fiščenko (OMS) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.
49:02
druhá lajna Sibiru se postarala o závar v hostujícím brankovišti, avšak Furch nadále drží čisté konto.
47:01
Avangard právě vstřelil branku!
Přesilovku pěti proti třem hosté využívají čímž nejspíš ukončují naděje Sibiru na bodový zisk. Kombinace Avangardu byla dlouho statická, když v tom Burdasov přistrčil puk na pravý kruh NIKITOVI NIKITINOVI, který trefil prostor nad ramenem kanadského brankáře. Asistence: Anton Burdasov, Alexander Kučerjavenko.
46:26
Bude se hrát přesilovka 5 na 3. Několenko (SIB) inkasuje 2+2 minuty za hrubost, hostující Booth pouze 2 minuty za hrubost.
46:26
46:26
Po střele českého hráče vypukla na ledě bitka mezi domácím Několenkem a hostujícím Boothem. Navrch měl domácí hráč, který amerického hráče počastoval několika přesnými údery.
46:26
Vladimír Sobotka vypálil z pravého kruhu pouze do brankáře Taylora.
45:58
Střelu Anhelöva srazil jeden z hráčů v modrém do rohu.
45:23
Meňšikov (SIB) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
44:56
Chochrjakov z velkého úhlu mířil do zadního rohu, naštěstí pro domácí přestřelil.
44:31
A další icing Sibiru, takhle se domácím opravdu vyrovnat nepodaří.
44:01
Domácí hokejisté mají velké problémy s rozehrávkou, nyní puk letí z hole domácího obránce jen na hokejku beka Omsku.
43:28
A opět puk letí na icng, hra se stěhuje zpět před Taylora.
43:25
Rozehrávka Novosibirsku končí jen zakázaným uvolněním.
43:06
Skabelka byl u mantinelu tvrdě odzbrojen Nikitinem.
42:31
Hosté sice drželi kotouč dlouhou dobu v útočném pásmu, důraz Sibiru je ovšem puku zbavil.
41:40
Domácí se tlačí za snížením, Omsk teď pouze vyhodil na zakázané uvolnění.
41:11
40:01
Hosté přidali ve druhé třetině opět jeden gól, a tak se mohou pyšnit dvougólovým vedením 2:0. O jedinou branku třetiny se postaral přesnou ranou pod horní tyč Anton Burdasov.

Další třetina začne přibližně v 15:24!
40:00
39:24
Hosté okamžitě odpalují puk na druhou polovinu hřiště.
39:04
Pěrežogin (OMS) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
39:04
Naumov tvrdou ránou sestřelil jen jednoho z obránců Omsku, bude se však vylučovat za faul na Šumakova.
38:10
Furch si i díky přesilovkám svého týmu už dlouho nezachytal, Omsk po druhé brance dominuje.
37:27
36:51
Další akci hostů zastavuje ofsajd.
36:37
Sobotka mířil z levého kruhu jen do náruče domácího gólmana.
36:21
Kučerjavenko se snažil puk procpat přes přední tyč, kanadský brankář ve službách Sibiru ale všechny cesty zavřel.
35:45
Střela od modré čáry byla sražena jen do chráničů připraveného Taylora.
35:27
Polášek (SIB) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
35:11
Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. Krásnou přímočarou akci vymyslel Chochrjakov, který před puk zadovkou na ANTONA BURDASOVA, jeho střela mířila přímo pod víko. Asistence: Pjotr Chochrjakov.
34:12
Tentokrát se píská pro změnu icing domácího celku.
33:50
Střelu domácího kapitána Šalunova dokázal Furch vytěsnit velmi dobrým zákrokem ramenem.
33:24
Odpískán ofsajd Avangardu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
33:04
Několik hraničních zákroků hostů se teď domácím fanouškům nelíbilo, rozhodčí ale zůstávají klidní. Píská se jen zakázané uvolnění Omsku.
32:05
Po zákroku Taylora se strhla před domácí brankou strkanice, vše se ale nejspíš obejde bez vyloučení.
31:49
Šalunov objel branku a snažil se zasunout puk za Furchovu nohu. Český brankář se ale bleskově přesunul a kotouč vykopl bruslí!
30:19
Z klubka hráčů vypadl puk jen k Chochrjakovovi, jenže ten poslal puk jen do hrudníku připraveného Taylora.
29:33
Booth krásně obkroužil pásmo, jeho následná střela ale minula bránu.
29:06
Odpískáno zakázané uvolnění hostů.
28:24
27:35
Skabelka se dostal ke střele z mezikruží, v obrovské příležitosti ale nedokázal srovnat mířidla – trefil jen brankovou konstrukci!
27:05
Šumakov byl obrán o puk, který letí opět k domácí bráně.
26:35
Hosté posílají puk až k Taylorovi.
26:24
A opět se bude hrát přesilová hra. Tentokrát je na 2 minuty vyloučen Sobotka (OMS), který si pomohl hákováním.
26:05
25:48
Šumakov puk nedokázal udržet v útočném pásmu, hosté se osvobozují.
25:15
Domácí v plném počtu, po přizvednuté střele do ochranné sítě se bude vhazovat před Furchem.
24:41
Volný kotouč raději přikryl pod svou lapačku Furch.
24:05
Chochrjakov (OMS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
23:58
Hosté si přesilovku dlouho nezahráli, signalizovaná výhoda Sibiru.
23:15
Šumakov (SIB) sestřelil Sobotku, který už dávno nehrál s pukem, a tak si zalouženě odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
22:32
Medveděvova střela od modré čáry se mezi tři tyče nevešla.
21:35
Zyrjanov zkoušel nastřelit puk do brankoviště, kotouč ale srazila dvojice projíždějících hráčů za branku.
21:08
Dlouhá přihrávka se hostům nepovedla, a tak mohou hrát domácí.
20:27
Na střelu Sobotky z kraje pásma měl Taylor připravenou lapačku.
20:01
Domácí hráči byli celou první třetinu lepším týmem, přesto jsou ve vedení hráči Avangardu. Těm vystřelil jednogólový náskok svým nahozením Erik Gustaffson.

Další třetina začne přibližně v 14:27!
20:00
19:54
Ještě jednou se stěhuje hra před Furcha, hosté se provinili zakázaným uvolněním.
19:28
Domácí čekají s pukem za svou bránou, nejspíše už chtějí dohrát třetinu za výsledku 1:0.
19:22
Chochrjakov se dostal přímo před Taylorem k puku, jeho dlouhou forhendovou kličku ale kanadský brankář bravurně vychytal!
19:05
V utkání zatím dominují defenzivy obou celků.
18:13
Odpískáno zakázané uvolnění hostů, kteří v poklidu přečkali přesilovku Sibiru.
18:06
17:52
Další snahu o útočný výpad domácích zastavuje ofsajd.
17:03
Naumov chyboval, když napálil před ním stojícího soupeře, díky tomu se Omsk osvobozuje.
16:42
Pozrav svému krajanovi vyslal od modré Adam Poláček, Dominik Furch byl ovšem pozorný a kotouč ukryl ve své náruči.
15:58
První početní výhodu si zahrají také domácí. Booth (OMS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
15:35
Opět se o velkou šanci postaral Arťuchin. Ten dostal puk do jízdy, nakonec mu však střelu z dobré pozice přizvedl jeden z hostů do ochranné sítě!
14:37
Útočný výpad Pjanova zastavuje hvizd rozhodčího, jednalo se o ofsajd.
13:12
Arťuchin si vyjel mezi kruhy a poslal puk za záda Furcha. Bohužel pro domácí už bylo dlouho odpískáno postavení Vorošila v brankovišti.
13:08
Arťuchin se dlouho motal s pukem v rohu, nakonec o něj přišel.
12:21
Avangard bude rozehrávat zpoza vlastní branky, sledujeme hru, ve které není vidět příliš mnoho šancí.
11:37
Hra se po zakázaném uvolnění hostů přestěhuje před českého brankáře Furcha.
11:08
Pestuško pálil jen do blokujícího hráče.
10:27
09:59
Puk letí až za Furchovu svatyni.
09:30
Sobotka na modré nabil Martynovovi, ten ovšem nedokázal prostřelit clonící hráče.
09:15
Mišarinovi při obraném zákroku puk přeskočil hůl, avšak Taylor už si puk dokázal pohlídat.
08:27
Hráčská lavice (SIB) inkasuje 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
08:05
Přečíslení třech domácích na jednoho obránce Omsku zakončoval Šumakov, bohužel pro domácí přestřelil. Tato situace si říkala o přihrávku.
07:51
Rozjetého Skabelku zastavuje hvizd, jednalo se o ofsajd.
07:18
Novosibirsk už zase hraje v útočném pásmu, snaha o vyrovnání je velká.
05:55
Existuje hokejová spravedlnost? Sibir celý úvod tlačil svého soupeře, přesto Omsk jde do vedení z první šance. ERIK GUSTAFFSON nahodil puk na branku domácích a puk zaplaval až za zadní tyč. Taylor nejspíše střelu neviděl kvůli dvojici clonících hráčů. Asistence: Alexander Kučerjavenko.
05:45
První zákrok si připisuje také Taylor, který dokázal zkrotit střelu Bootha.
05:20
Tak dlouho Sibir váhal ze střelou, až se sám vyhnal z útočného pásma.
04:32
Závod o puk sice Michejev vyhrál, proti třem domácím obráncům ale neměl šanci.
04:21
Avangard se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
04:00
Hra je přerušena, protože se puk ocitl v ochranné síti. Nutno podotknout, že Furch má plné ruce práce.
02:56
Sibir do utkání vlétl jako uragán. Domácí sice úvodní minutu vyčkávali, pak se do svého soupeře s chutí zakousli. Tentokrát zkoušel nahrnout puk do brankoviště Šumakov, jenže puk odskákal k modré čáře.
02:16
Jeden z prvních zákroků si Furch připisuje proti nahození Naumova.
01:25
Pervušin se mohl z levé strany nápřáhnout, jenže z dobré pozice vzdálenější roh brány minul.
00:45
S pukem hrají na úvod zápasu spíše hosté, domácí zatím pouze vyčkávají.
00:01

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – Polášek, Beljakov, N. Gluchov, Naumov, Mišarin, D. Lukin, Několenko, Meňšikov (A) – Šumakov, Šalunov, Boychuk – Kemppainen, Arťuchin (A), Vorošilo – Pervušin, Fefelov, Zyrjanov – Arťomov, Skabelka, Okulov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv (C), A. Osipov, Nikitin (A), Ahnelöv, Gustafsson, Nazarkin – Booth, Sobotka, Pěrežogin (A) – Kučerjavenko, Chochrjakov, Burdasov – Pestuško, Pjanov, I. Michejev – Lemťugov, Juňkov, Fiščenko..

Avangard Omsk

V celku pátého týmu KHL zaří hned dva čeští hokejisté. Ofenzivu táhne Vladimír Sobotka, který je v týmové produktivitě třetí, naopak v brankovišti kraluje Dominik Furch. Ten odchytal většinu zápasů, ze kterých si odnesl obdivuhodnou úspěšnost zákroků – 93 %.

HK Sibir Novosibirsk

Domácí po dobré vstupu do sezóny zažili kritické období. Zdá se, že tato krize už je definitivně pryč. Sibir vyhrál tři z posledních 5 zápasů, v tabulce Černyševovy divize Novosibirsku patří páté místo se ztrátou 3 bodů na čtvrtý Kunlun.