To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Dominik FURCH (OMS) 5 zák., 2 góly (odchytal pouze 1. třetinu)

Vladimír SOBOTKA (OMS) 0+1 4 střely, čas na ledě 21:11

Jakub JEŘÁBEK (VIŤ) 0+0 3 střely, čas na ledě 19:24

Roman HORÁK (VIŤ) 0+1 1 střela, čas na ledě 18:29.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Avangard Omsk: 29

HC Viťaz: 25.
Utkání končí těsným vítězstvím Avangardu, který se na něj hodně nadřel. Viťazu vyšla skvěle první třetina a i v té druhé nehrál špatně. Nicméně na pohodě hostů nepřidaly dva inkasované góly, které naopak zvedly domácí borce. Ti již byli ve třetí třetině lepší a zaslouženě vstřelili i vítězný gól a těsné vedení pak vydrželi až do konce.
59:50
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Miro Aaltonen – 10 min. osobní trest).
59:50
Vyloučení v týmu HC Viťaz (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:35
Znovu se bude vhazovat po pravici Šilina, branka Viťazu zůstává prázdná, hosté v šesti.
59:25
Avangard dostává puk do střední třetiny.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, hosté to zkouší v šesti.
58:28
Vhazování po pravici Šilina, domácí vyhrávají a dostávají puk ze třetiny, ale jen na okamžik, nyní již opět hosté v útočném pásmu.
57:24
Avangard se nikam nežene, nechává aktivitu na soupeři a to se mu nemuselo vyplatit, Maxim Afinogenov se dostal ke střele, ale Oleg Šilin i v sedě vyrazil.
56:15
Viťaz nahazuje puk ze branku Avangardu, tam ale hrají domácí.
55:15
Probíhá již poslední pětiminutovka třetí třetiny a hosté stále marně dotahují náskok soupeře.
54:52
54:45
Miro Aaltonen to vzal na sebe, prodral se v mezikruží ke střele, ale branku Avangardu přestřelil.
54:15
A platí to i nyní, kdy před Makejevem zívala prázdná branka, Šilin se nestihl přemístit, stačilo trefit branku, což ale z levé strany nevyšlo...
54:00
Hosté opět v útočném pásmu, zatím branku Avangardu neohrozili.
53:25
Špatná kombinace, Jakub Jeřábek musí ze třetiny a dojet puk.
53:15
Viťaz v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.
52:52
Oddechový čas pro hosty.
52:52
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Juňkov – 2 min., hákování).
52:40
Hosté si zahrají přesilovou hru, do té doby to zkouší v šesti.
51:29
Maxim Afinogenov dostal puk do útočného pásma, přihrál Makejevovi, který ale puk ztrácí.
51:03
Harri Säteri musel být pozorný, z ničeho nic se totiž před něj dostal David Booth, který v pádu dokázal vystřelit!
50:40
Domácí v útočném pásmu, souboj o puk za brankou Säteriho.
50:00
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Avangard drží těsné vedení.
49:15
Další nahozený puk Viťazu, ale hosté tak pouze odevzdávají puky soupeři, chybí agresivita v útočném pásmu.
47:50
Jevgenij Katičev nahazuje puk za branku Šilina, ale tam zachytává puk Vladimír Sobotka.
46:27
Alexej Makejev bojuje o puk ve vlastní třetině, nakonec je úspěšný a hosté mohou rozehrát.
45:24
Puk ve středním pásmu, domácí nyní vyčkávají na to, co předvede soupeř.
43:09
Vladimír Sobotka netrefuje branku z pravé strany, puk míří ze třetiny Viťazu.
42:27
Domácí tak dokonali obrat v zápase, dokáže ještě Viťaz zabojovat?
41:23
Avangard právě vstřelil branku!
Po dělovce VITALIJE MEŇŠIKOVA, z pravé strany, vylétl puk z branky, hosté chtěli rozehrát, chvíli se nevědělo, zda to byl nebo nebyl gól, teprve po chvilce sudí přerušili hry a videozáznam potvrdil, že puk v brance byl, domácí využívají přesilovou hru.. Asistence: Nikolaj Lemťugov a Vladimír Sobotka.
40:44
Avangard má v úvodu třetí třetiny výhodu přesilové hry a domácí se drží v útočném pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 13:49.
Ve druhé třetině se domácím podařilo zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a díky dvěma gólům i srovnat skóre. Viťaz i v této části hrál dobře, byl nebezpečný a zaměstnával brankáře Šilina, který do této části nahradil Furcha v brance Avangardu, nicméně původně náhradník puk za svá záda nepustil. Henri Säteriho dokázali domácí překonat až ve 30. minutě, kdy se individuální akcí blýskl Booth. A nakonec, pár sekund před koncem druhé části, se domácím podařilo i vyrovnat, když se nádherně trefil Pestuško.
40:00
39:37
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).
39:13
Obránce Jakub Jeřábek se sice blýskl parádním bodyčekem, kterým zastavil Zubova, jenže puk se dostal na hůl MAXIMA PESTUŠKA, který se parádně trefuje pod víko branky Viťazu a je srovnáno! Asistence: Ilja Zubov a Ilja Michejev.
38:45
Mario Kempe zkouší z otočky vypálit, ale trefuje před sebou stojícího obránce, Viťaz ale zůstává v útočném pásmu.
37:50
Säteri musí z branky, aby zastavil puk a pomohl tak svým obráncům.
37:12
Viťaz se nyní osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Säterim.
35:11
Nikolaj Lemťugov pálí z levé strany, ale znovu nemusel Säteri zasahovat, chtělo by to alespoň trefovat prostor branky, z pohledu domácího týmu.
34:15
Avangard znovu v útočném pásmu, ale hru domácích sráží množství zbytečných chyb a ztrát puku.
33:41
Pavel Machanovskij pálí z pravé strany, ale branku netrefuje.
33:20
Hosté nyní nemohou přejít přes střední pásmo, domácí viditelně přidali a svého soupeře nyní přehrávají.
32:42
Harri Säteri má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
31:15
Oleg Šilin nepředvedl nyní zrovna jistý zákrok, puk mu vypadl z lapačky a dojíždějící Mario Kempe toho zkusil využít, nepovedlo se.
29:58
DAVID BOOTH dokázal, jako první dnes, zlomit prokletí jménem Henri Säteri a ač zezadu osekáván dvěma bránícími hráči Viťazu, vše ustál, dostal se před branku soupeře a mezi betony překonal gólmana. Bez asistence.
28:58
Avangard v útočném pásmu, z levé strany pálí Vitalij Meňšikov, ale puk vyráží Säteri vysoko nad svou branku.
28:29
27:40
Puk dokonce až za brankou VIťazu, Avangard zatím zvládá oslabení na jedničku.
27:00
Viťaz má šanci navýšit své vedení, ale zatím se nedokázal usadit v útočném pásmu.
26:29
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
26:29
Ostrý zákrok na gólmana Viťazu, Alexandr Pěrežogin vrazil v plné rychlosti do Säteriho, ten zůstává ležet v brankovišti a na led musí lékař týmu.
26:15
Vhazování ve střední třetině, hosté získávají puk a nahazují ho do útočného pásma.
25:38
Viťaz s pukem ve vlastní třetině, oba týmy střídají.
24:32
Maxim Afinogenov se dostal do brejku, jede sám na branku Avangardu, Oleg Šilin ho ale vychytal.
22:18
Na druhé straně rychlá akce domácích, na levé straně má odkrytou branku Artur Lauta, ale Henri Säteri se stihl přemístit!
22:05
Miro Aaltonen obkroužil branku a z levé strany zkusil vystřelit, střela mu ale nesedla.
21:49
Vhazování po levici Säteriho, hosté získávají puk a zkouší rozehrát.
20:38
Puk za brankou Šilina, hosté se snaží udržet útočné pásmo, což se jim nedaří.
20:01
Do branky Avangardu již nenastoupil Dominik Furch, ale jeho náhradník Oleg Šilin!
20:01
Další třetina začne přibližně v 12:53.
Viťaz na ledě Avangardu dokazuje, že se dostal do slušné formy a po výborném výkonu zaslouženě vede 2:0. Avangard nehrál v první třetině špatně, ale neubránil přesilovou hru a posléze propadl po vhazování v útočném pásmu, což jsou dvě gólovém situace z první třetiny.
20:00
19:38
Nikita Vyglazov dobruslil nahozený puk za branku Avangardu, domácí ale posléze dostávají puk ze třetiny.
19:10
Viťaz právě vstřelil branku!
Avangard ztrácí puk v útočném pásmu, do brejku unikl, po přihrávce Afinogenova, ALEXANDR NIKULIN, který z levé strany dokázal prostřelit Dominika Furcha. Asistence: Maxim Afinogenov.
18:54
Harri Säteri svírá puk ve své lapačce, po střele Nikitina, hra přerušena, vhazovat se bude po levici finského gólmana.
17:40
Řada Romana Horáka se dokázala vymanit z tlaku a dostala puk do útočného pásma.
16:56
Viťaz nyní pod tlakem Avangardu, hosté vyhazují puk alespoň do středního pásma.
15:59
Avangard v útočném pásmu, hosté se zatím dobře brání.
15:01
Souboj ve středním pásmu, hosté získávají puk a nahazují za branku Furcha.
14:12
Viťaz využívá přesilovou hru, po krásné zadovce Romana Horáka prostřeluje Dominika Furcha, z pravé strany, MIRO AALTONEN. Asistence: Roman Horák a Alexej Kopejkin.
14:05
Viťaz se dostal do útočného pásma a hosté jsou v přesilovkovém rozestavení.
13:45
Avangard se zatím úspěšně brání, puk ve třetině hostů.
13:05
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., hákování).
12:37
Ještě necelou půl minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
12:10
Ilja Zubov doklouzal po břiše do útočného pásma, faulován ale nebyl.
11:29
Jakub Jeřábek získal na pravé straně dostatek prostoru na střelu, jeho krajan v brance Avangardu, Dominik Furch, ale chytá.
11:04
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Michejev – 2 min., hrubost).
11:04
10:22
Domácí nyní zmenšovali trojúhelník, na jeho vrcholu je střílející Vladimír Sobotka, Henri Säteri vyráží.
09:56
Minuta přesilové hry Avangardu uplynula, Harri Säteri nemusel ještě zasahovat.
09:20
Domácí v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.
08:56
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., nedovolené bránění).
08:42
Vladimír Sobotka z levé strany sjíždí k brance, pálí, ale puk končí vedle.
08:22
Avangard vyrovnal hru a nyní jsou to domácí, kdo se častěji tlačí do útočného pásma.
07:32
Hra přerušena, odpískán ofsajd Avangardu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:30
Avangard v útočném pásmu, Ilja Michejev si nabruslil z pravé strany do mezikruží, ale branku netrefil.
04:54
Od hole Erika Gustafssona se puk odráží do hlediště, hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Säteriho.
04:30
Zatím sledujeme hokej bez šancí, střelecky aktivnější jsou hosté.
03:53
Rozehrávka Viťazu, Alexandr Pankov projel mezi dvojicí obránců a bekhendem vypálil, Dominik Furch v pohodě chytá.
02:47
Ilja Michejev s pukem na levé straně, v útočném pásmu, ale defenziva Viťazu mu znemožnila vystřelit.
01:56
Avangard ztrácí puk v útočném pásmu, dopředu spěchá po levé straně Arťom Švec-Rogovoj.
01:20
Poprvé se domácí dostali do útočného pásma, střelu Martynova zablokoval bránící Vyglazov.
00:42
Dominik Furch znovu přerušuje hru, nástup Viťazu hodně aktivní.
00:15
Maxim Afinogenov zkouší pozornost Dominika Furcha, ten přerušuje hru.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv, Gustafsson, Meňšikov, Nikitin, Grigorjev, Lisov – Booth, Sobotka, Pěrežogin – I. Michejev, Zubov, Pestuško – Lauta, Kučerjavenko, Lemťugov – Fiščenko, Juňkov, Machanovskij.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, Gimajev, P. Lukin, Pankov – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov – Kopejkin, M. Aaltonen, Kempe – Vyglazov, Horák, A. Černov – Švec-Rogovoj, Al. Stěpanov, Cyganov.

Rozhodčí: Baluška, Buturlin – Sivov, Šeljanin.
HC Viťaz
Tým z moskevské oblasti prožívá výsledkově vydařené období, díky čemuž se dokázal dostat na příčky, zajišťující play-off – v pořadí Západní konference drží Viťaz osmé místo! Závěr prosince se vydařil náramně, Viťaz před Vánocemi vyhrál v Soči 5:2, stejným poměrem si poradil o Štědrém dni i s domácím Spartakem Moskva. Pak přišly sice dvě porážky, ale v posledním ligovém zápase Viťaz opět vyhrál, to na ledě Novokuzněcku 4:3.
Avangard Omsk
Avangard má za sebou dvojzápas proti silným, byť v pořdí konference hůře postaveným, týmům a ty nedopadly tak úplně podle představ. Na konci loňského kalendářního roku padl Avangard na ledě Astany 1:3 a hodně mrzí i domácí porážka s letos ne tak dobře hrajícím moskevským Dinamem (2:3). Přesto i nadála drží Avangard luxusní náskok v čele divize i na třetím místě pořadí Východní konference.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části KHL, v němž přivítá AVANGARD OMSK na svém ledě HC VIŤAZ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.