Zápas je tedy za námi a domácí z něj odcházejí jako poražení, protože ani poslední třetinu nedokázali vyhrát. Nejprve sice dokázal snížit z ojedinělé šance Smoleňák, čímž dal domácím naději a ti tak šli do velkého tlaku, ten ale přerušil svou krásnou ránou Beljakov a sebral Slovanu vítr z plachet – skóre už vydrželo a domácí tak padli v poměru 2:5. Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji Vám pěkný zbytek středečního večera.
59:26
Chvíli před konec je tu ještě vyloučení pro domácí celek – Petráš až zbytečně agresivně fauloval kolenem ve středním pásmu a vyfasoval trest pět minut plus do konce zápasu.
58:25
Stále platí předchozí věta – Novosibirsk se snaží uzavřít své pásmo a to se daří, hosté tak drží puk dost daleko od své brány a už se soustředí pouze na udržení výsledku.
57:09
Zápas už se vážně spíše dohrává a Slovan už ani nejeví žádnou větší snahu o aktivitu směrem dopředu, sledujeme spíše vyměňování puku ve středním pásmu.
55:36
Sibir právě vstřelil branku!
Tak už je asi definitivně hotovo, protože hosté opět vedou o tři branky! FJODOR BELJAKOV dostal nabito na modrou čáru, kde se takřka ihned rozhodl pros střelu a ta mu sedla úžasně – letěla jako raketa a zapadla přesně do bližšího horního rohu, Brust byl zcela bez šance. Asistence: Zach Boychuk a Stepan Sannikov.
53:45
Ani teď se slovenskému týmu nepodařilo prolomit pevnou obranu hostů, ti se brání velice dobře a čas tak rychle ubíhá.
52:28
Slovan stále drží puk, ale nemůže se vůbec dostat do další šance, na bránu Taylora sice létá hodně střel, ale všechny jsou z úctyhodné dálky.
50:52
Už delší čas se hraje v obranném pásmu sibiřského klubu, které se snaží bránit v hlubokém bloku a Slovan nepouštět do šancí, což se zatím daří celkem solidně.
49:42
Novosibirsk se ale alespoň trochu probral a dokázal se dostat ke střele z mezikruží, Brust ale byl na místě a puk dokázal zastavit v jeho cestě do brány.
48:49
A domácí se mohli dostat na dostřel jedné branky, od modré pálil hodně nebezpečně Plastino, dorážet se ještě pokoušel Chipchura, ale Taylor oba pokusy dokázal zachytit!
48:31
Slovan právě vstřelil branku!
Z ničeho nic je ale alespoň sníženo a tato branka vykřesala nějakou naději pro Slovan! Přihrávku do jízdy dostal RADEK SMOLEŇÁK, který se i s pukem ocitl v levém kruhu – v tu chvíli tak už neváhal a pálil. Střela mu sedla náramně a zapadla přesně do šibenice Taylorovy brány! Asistence: Jonathan Cheechoo.
47:26
Teď se hraje sice v útočném pásmu Slovanu, ale Novosibirsk drží puk hlavně u mantinelu, odkud žádné nebezpečí nehrozí a z těchto silových soubojů dnes domácí málokdy vychází coby vítězové.
46:04
Tempo zápasu hodně upadlo a sledujeme boj o puk ve středním pásmu, Sibir se hlavně snaží zápas už udržet ve své moci a od Slovanu je to v této periodě už hodně matný výkon.
44:24
Hosté už hrají v plném počtu a od domácích to tedy povedená přesilovka rozhodně nebyla. Uvidíme, jestli se i navzdory tomu slovenský tým ve zbytku zápasu ještě nějak vzchopí.
43:29
Ani teď to nevyšlo, ke střele se dostal dnes hodně viditelný Cheechoo, jenže na místě byl Taylor a jeho pokus k tyči zavčasu kryl.
42:25
Slovanu se ale tak přesilovka zatím hrubě nedaří, šance vůbec nepřicházejí a vypadá to jako jedna velká křeč v podání svěřenců Miloše Říhy.
40:30
Hosté začali třetinu ve čtyřech a budou tak hrát i další čtyři minuty, Slovan tak má dobrou možnost na to, aby se alespoň nějak vrátil do zápasu.
40:01
Nakonec byl za tu bitku vyloučen hlavní agresor, hostující Meňšikov, který si půjde sednout na 2+2 minuty za hrubost.
40:01
Jinak je asi nutné se vyjádřit i k výkonu sudích, který je opravdu tristní. Za jasné sekání do Brusta vyloučení nepřišlo a naopak díky této situaci hrál Slovan oslabení, ve kterém inkasoval. Tyto klíčové situace rozhodují nejeden zápas a to ať se na mne sudí nezlobí, zrovna v tomto zápase ji vyřešili zle.
Hektická druhá třetina je tak za námi a domácí jsou po ní i přes zlepšený výkon v ještě horší situaci – nejprve totiž po mele před bránou snížil Cheechoo, poté ale přišla bitka vyprovokovaná hráči Sibiru, sudí ovšem poslali do oslabení Slovan, který inkasoval hattrickovou střelou Okulova na 1:3 a zanedlouho se prosadil na průběžných 1:4 svojí ránou do šibenice i Boychuk. Pro bratislavský celek to tak bude znamenat hodně těžkou práci v poslední třetině.
Tak po dohrání akce se do sebe ještě pustili další hráči Slovanu a Sibiru, protože po odehrání zajel Smoleňák do svého soupeře, po této menší bitce se ale asi vylučovat nebude.
40:00
39:48
Už se hraje pouze v obranné třetině Slovanu a další šanci asi v této dvacetiminutovce neuvidíme.
38:55
Slovan se zatím marně snaží o snížení, konec třetiny už se dohrává v menším tempu a Novosibirsk kontroluje své výrazné vedení.
37:47
Tak toto je pro domácí celek hodně krutá rána, ale bojím se, aby to Slovan definitivně nepoložilo. Po pasu od Beljakova se dostal ke střele z nevýhodného úhlu ZACH BOYCHUK, který puk ale trefil parádně a vymetl přesně horní roh brány přesouvajícího se Brusta! Asistence: Fjodor Beljakov.
37:06
Nakonec puk končí v bráně Slovanu po hodně nenápadné akci v podstatě ve stejnou chvíli, kdy měl jít Slovan do pěti. K ráně se dostal v mezikruží KONSTANTIN OKULOV, který v nepřehledné situaci dostal puk za zmateného Brusta a dnes vsítil hattrick! Asistence: Alexej Gluchov.
36:14
Zatím se to Bratislavě daří, protože se chvíli hrálo ve středním pásmu a přesilovka Sibiru bude za necelou minutu končit, teď hlavně neztratit koncentraci.
35:24
Domácí se sice drží, ale mají problémy, oslabení je na ně už moc dlouhé a Sibir vydatně tlačí, uvidíme, jestli se slovenský celek ubrání.
33:55
Barry Brust něco hodně ošklivého asi pronesl na adresu hlavního sudího, který to vyřešil razantně a udělil domácímu gólmanovi osobní trest na deset minut.
33:05
Tak k vyloučením – za hrubost je vyloučeno duo Slovanu ve složení Brust-Cheechoo, přičemž Brust dostal 2+2. Za hosty si jde sednout pouze Skabelka, domácí tedy budou hráč čtyři minuty oslabení.
33:05
33:05
33:05
Sudí poslali na trestnou lavici tolik hráčů Slovanu, že si skoro musejí sedat na sebe, protože se tam nevejdou – domácí budou mít skoro jistě více vyloučených, než jejich soupeř.
33:05
Hodně drsno bylo před bránou Slovanu, kam si najel Iva Vereščagin, který hodně drze sekal do Brusta, který už držel puk. Domácí gólman to nevydržel a ohnal se po něm, načež se rozjel pořádná bitka, do které se celkem agilně zapojil právě i Brust, který kolem sebe mlátil vyrážečkou hlava nehlava a je jasné, že se tu bude vylučovat, otázka, kdo si půjde sednout a na jak dlouho.
32:38
Na zem musel snad poprvé v tomto oslabení Barry Brust až teď, ale poradil si celkem v pohodě, když střelu od modré v podání Lukina schoval jistě ve své výstroji.
31:27
Domácí budou hrát další oslabení, vyloučen je totiž Radek Smoleňák, který přišel o puk a když ho chtěl vybojovat zpět, svého soka podrazil.
30:30
Hra se hodně zvedla a sledujeme parádní hokej nahoru-dolů, Slovan se sice snaží srovnat, ale o největší tlak už asi přišel a teď se musí ke každé střele složitě propracovávat.
29:45
Tak toto byla velká šance domácích, ale srovnáno stále není! Do přečíslení jeli tři hráči Slovanu, Taffe hledal na straně volného Hlinku, ale ten ve velké rychlosti trefil pouze část brány, ve které ještě byl Taylor!
28:50
Nakonec měl problémy i na druhé straně Brust – nejprve neudržel nahození od modré, aby následně své zaváhání ale napravil dobrým zákrokem proti jedovaté střele Žafjarova.
27:16
Bratislavský tým se ale dostal zpátky do hry a sledujeme jeho honbu za vyrovnáním, tým kolem kapitána Sannikova se momentálně na domácí vůbec nechytá.
26:25
Ale z ničeho nic se zjevil v tutové šanci před Taylorem Smoleňák, který se snažil pum cpát do šibenice, ale v tom mu zabránila pohotová lapačka gólmana Novosibirsku!
25:32
Hraje se stále v obranném pásmu Slovanu, který po vstřelené brance místo aby začal ještě více útočit, tak se zatáhl a sledujeme tak jednu akci před jeho bránou za druhou.
24:24
U puku už jsou ale opět hosté, teď musel ošemetnou situaci před svojí bránou řešit Brust, nakonec ale puk schoval do lapačky a hra je tak přerušena.
23:05
Nakonec ale domácí celek snižuje, i když to bylo za hodně zvláštních okolností. Ze strany jel sám na Taylora Cheechoo, toho ještě hostující gólman vychytal, ale poté ve změti těl dokázal puk do brány docpat Taffe – bylo to sice hodně zvláštní, možná za čáru puk dopravil kopnutím a při tom ještě posunul bránu, sudí ale po několikaminutové poradě s kolegou u videa branku uznali a Slovan tak snižuje. Branka nakonec připsána právě JONATHANU CHEECHOOVI, jenž celou akci na jejím začáku táhl. Asistence: Barry Brust.
22:29
Zatím se ale domácím přesilovka 5 na 3 moc nedaří, pro Slovan je problém vůbec udržet pásmo a Taylor zatím jen sleduje kombinaci domácích hráčů.
21:55
Do velké šance se dostal ped brankou po Taffeho pasu Hlinka, ten ale nezvládl v záklonu propasírovat puk za pozorného Taylora!
21:27
No a na trestné lavici hostů jsou teď tři hráči najednou, dvojnásobnou přesilovku tak bude hrát Slovan po vyloučení Vorošila za vysokou hůl.
21:02
Nakonec ale domácí celek bude hrát znovu přesilovku, na trestnou lavici usedne Vitalij Meňsikov za nedovolené bránění.
20:35
První šanci třetiny měl na hokejce Taffe, který se objevil po dobrém pasu od Cheechooa sám v levém kruhu, ale mířil pouze do připraveného Taylora.
20:01
První třetina je tak za námi a domácí po ní hodně snížili své šance na případný úspěch – v celkem vyrovnaném průběhu totiž dvakrát inkasovali a sami se neprosadili ani jednou. Nejprve se nedůraznou obranou prokličkoval Okulov a ten samý hráč nedlouho poté ujel všem a samostatný únik zakončil taktéž úspěšně. Dokáže se Slovan zvednout a zápas zdramatizovat?
20:00
19:55
Tak toto je zajímavé – ke konci třetiny si půjde sednout ještě domácí Marek Ďaloga, který je vyloučen za simulaci!
19:43
Ještě na konci periody tu bude vyloučení proti hostům – na poslední vteřiny první a na začátek druhé třetiny si půjde na trestnou lavici za podražení sednout Alexej Gluchov.
18:39
Nedá se říct, že by to domácí nezkoušeli, ale Sibir má duel pod kontrolou a drží puk ve své moci.
17:45
Slovan se opět snaží nějak reagovat a dostává se do třetiny, jenže netrvalo dlouho a hosté se osvobodili – na což navázal Slovan tím, že se vystavil do ofsajdu.
16:49
Toto už bude pro Slovan hodně těžké! Po lapsu obranné dvojky Slovanu ujížděl po parádním pasu Gluchova zcela sám na gólmana Brusta KONSTANTIN OKOLUV, který dnes byl v této pozici již podruhé, ale ani teď nezaváhal a puk poslal jednoduchou střelou za záda domácí gólmana! Asistence: Alexej Gluchov a Vitalij Meňšikov.
16:15
První velkou šanci v celém zápase měli i domácí, před bránu se totiž celkem agresivně na dorážku tlačil Starosta a k puku se i dostal, jenže za beton pozorného Taylora puk nedostal!
15:00
Rozhodčí po delší době poprvé přerušil hru, hosté to totiž přehnali s razancí rozehrávky a poslali puk na zakázané uvolnění.
13:58
Na hokeji, který dnes oba celky předvádějí, vážně není nic úžasného, je to takové nijaké a na šance musím zatím čekat, jako na smilování.
12:39
Slovan už delší dobu hraje v plném počtu a sledujeme tak domácí snahu o útočení, ovšem Sibir zatím moc střel na bránu Taylora nepustil.
10:49
Domácí se zatím velice dobře brání, Sibir se nemůže dostat do žádné pořádné šance a všechny jeho pokusy končí na pozorných blocích.
09:59
Domácí půjdou poprvé dnes do oslabení, vyloučen totiž byl Michal Hlinka za vražení na hrazení.
09:46
Teď dokonce museli hosté vyhazovat přes všechny čáry a tlak domácího celku tak může nabrat na intenzitě, je pravda, že v posledních chvílích se Slovan dostal daleko více do hry.
08:58
Trvalo to něco přes dvě minuty, než se zmohli domácí na aspoň nějakou odpověď, střela v podání Musatova ale pouze prověřila připravenost Taylora!
07:45
Bratislava je jako opařená a vůbec se nemůže udržet u puku, každá domácí přihrávka teď končí do očí bijící nepřesností.
06:28
Tak toto je pro domácí celek jako blesk z čistého nebe a z ničeho nic inkasují! K puku se dostal KONSTANTIN OKULOV, prokličkoval mezi statickými obránci Slovanu a celou pohlednou, ale nenápadnou, akci zakončil bekhendovou střelou do protipohybu Brusta! Asistence: Maxim Šalunov.
05:53
A stále to platí, i když více je u puku asi Slovan, tak ani slovenský celek nedokáže nic zásadního dopředu vymyslet, většinou to ztroskotá na chybném finálním pasu.
04:51
Zatím není moc, co komentovat – nesledujeme příliš výživný hokej, ani jeden z celků se nemůže dostat do tlaku a šancí bylo k vidění pomálu.
03:55
Momentálně se hrálo za bránou Novosibirsku, tam se snažil puk zpod mnoha těl vydolovat Chipchura, ale nakonec proti přesile neuspěl a kotouč se opět posouvá ze třetiny.
02:49
Hra je zatím celkem vyrovnaná a oba týmy se snaží hlavně neudělat chybu, takže se hraje převážně ve středním pásmu a vidíme mnoho nepřesností.
01:53
Dopředu se vydal i domácí Slovan, který se sice nastěhoval do třetiny Sibiru, ovšem Taylor si zatím žádný zásah připisovat nemusel.
00:45
Poprvé musel na zem domácí gólman Brust, proti jedovatému nahození v podání Beljakova si ale poradil a vyrazil ho za bránu.
00:01

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – F. Novák, Meszároš (C), Švarný (A), Plastino, Starosta, Ďaloga, Sersen – Cheechoo, Taffe (A), M. Hlinka – Jeglič, Lušňák, Chipchura – Smoleňák, Kopecký, Musatov – Vopelka, Šiška, Petráš.

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – Polášek, Beljakov, D. Lukin, Meňšikov (A), Vereščagin, Mišarin, Naumov – Sannikov (C), Šalunov, Boychuk – Arťuchin (A), Kemppainen, Žafjarov – Pervušin, Vorošilo, V. Butuzov – Skabelka, A. Gluchov, Okulov – Arťomov.

Rozhodčí: Buturlin, Sergejev – Kučava, Novikov.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu mezi Slovanem Bratislava a Sibirem Novosibirsk.

Domácí Slovan na tom letos není zcela ideálně – zatím se v Západní konferenci nachází na 12. místě, získal pouze 42 bodů za 34 zápasů a má vysoce záporné skóre 75:99. Ani momentální forma není úplně nejlepší – z posledních pěti duelů získal Slovan pouze čtyři body. Nejprve padl doma po nájezdech s Rigou 1:2, poté stejným poměrem v základní hrací době s Minskem, následovala porážka 3:0 v Soči, výhra 1:4 v Novgorodu a poslední prohra 4:2 na ledě Spartaku.

Hosté z Novosibirsku na tom jsou ve své Východní konferenci o něco lépe – zatím mu patří 8. místo se ziskem 48 bodů za 37 zápasů a má skóre 83:91. Z posledních pěti zápasů získal šest bodů za dvě výhry – 3:1 doma s Ladou a 0:2 v Záhřebu. Kromě toho přišly prohry 2:6 doma s Nižněkamskem, 1:2 s Kazaní a 3:1 na ledě Kunlunu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.