Roman Horák (VIT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:46
Jakub Jeřábek (VIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 23:10
Jakub Kovář (SEV) 1 zák., 1, gól, 50,0%
Vojtěch Polák (SEV 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:43
Statistiky: Střely: 42 – 59; Střely na bránu: 20-26; Vhazování: 32-30; Zablokované střely: 18-12; Hity: 11-16; Fauly: 4-2; Trestné minuty: 12-8.
Čerepovec vyslal na bránu soupeře více střel, jenže na rozdíl od Viťazu žádný gól nevstřelil a při pohledu na výsledek jednoznačně prohrál. Na domácí straně podal skvělý výkon Harri Säteri, který vychytal čisté konto. Úvodní gól vstřelil v závěru první třetiny Miro Aaltonen, který byl nakonec vítězný. Druhé dějství gól sice nepřineslo, ale v tom třetím se dvakrát prosadil Maxim Afigenov a účet uzavřel Alexej Kopejkin. Prosadit se mohl také český útočník Roman Horák, jeho gól ale nebyl po hrubé chybě hostů uznán, zatímco Jakub Kovář byl po první části střídán. Konečný výsledek. HC Viťaz 4 Severstal Čerepovec 0.
59:04
Severstal si vzal oddechový čas a brankář Roman Smirjagin zůstal na střídačce.
59:04
Roman Horák dnes mohl vstřelit gól a také ho vstřelil, jenže nebyl uznán, a nyní putuje na trestnou lavici za hrubost.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:02
Hra se během posledních minut utkání přelévala ze strany na stranu a hosté vytvořili před Harri Säterim obrovský závar, po kterém byla k vidění potyčka, gól ovšem na straně hostů stále nikde.
54:42
Druhý inkasovaný gól Čerepovec výrazně nalomil a od té doby už je na ledové ploše vidět pouze jeden tým. Na střely je to přitom vyrovnané ve třetí třetině 6:6.
53:00
HC Viťaz v třetí části dominuje, faktem ovšem je, že mu to hosté hodně usnadňují.
50:45
Roman Horák středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a roztahoval hru doleva, jeden z hostujících hráčů ale jeho přihrávku vystihl a srazil ji do ochranné sítě.
49:30
Viťaz právě vstřelil branku!
Čerepovec propadl ve vlastním pásmu a ALEXEJ KOPEJKIN si před bránu najel na volný puk, o které nikdo nejevil zájem, a z blízkosti ho napálil střelou s příklepem do pravého horního rohu brány. Asistence: Alexandr Nikulin a Maxim Afinogenov.
48:48
Viťaz právě vstřelil branku, která nebyla uznána!
Adam Masuhr namazal puk v útočném pásmu nepřesnou přihrávkou na hůl Romana Horáka, který samostatný únik zakončil nekompromisní střelou pod horní tyč, jeho gól ovšem nebyl uznán.
48:01
Clay Wilson se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho následná rána s příklepem ale byla sražena mimo.
47:53
Igor Golovkov a Clay Wilson se do sebe pustili v blízkosti domácí brány a oba dva dostali čtyři minuty za hrubost.
47:53
46:46
Dnešní utkání sleduje 3 670 diváků.
46:46
Stanislav Romanov dostal menší trest za držení protihráče a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.
45:43
Jakub Jeřábek z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde ho mezi kruhy pro vhazování MAXIM AFINOGENOV skvěle usměrnil čepelí hole do protipohybu přesouvajícího se Romana Smirjagina a poslal domácí do tříbrankového vedení. Asistence: Jakub Jeřábek a Alexej Makejev.
43:46
Hosté se sice neustále snaží útočit, jenže ke střelám se dostávají jen sporadicky.
42:59
MAXIM AFINOGENOV si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou bekhendovou přihrávku přes šířku brankoviště od Stanislava Romanova a po jeho krásném uvolnění z úhlu zamířil nad levým betonem Romana Smirjagina do sítě. Asistence: Stanislav Romanov.
42:37
Adam Masuhr se v levém kruhu pro vhazování pomazlil s pukem a poté ho zápěstím poslal na přední tyč, kde byl připravený Harri Säteri a připsal si další úspěšný zákrok.
41:45
Hosté se v úvodu třetí třetiny sice snaží vyrovnat, jenže v útočném pásmu zbytečně ztrácejí puky a nedokáží se dostat k ohrožení brány.
40:15
Severstalu se nepodařilo přejít přes střední pásmo a domácí zkusili po rychlém protiútoku vypálit na levém křídle od mantinelu, následná střela se ale stala snadným soustem pro brankáře Romana Smirjagina, který puk u pravé tyče své brány zastavil a přerušil hru.
40:02
Pavel Černov vyhrál úvodní vhazování závěrečné části utkání a hosté mají dvacet minut na to, aby odpověděli na úvodní gól z hole Mira Aaltonena.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 29-39; Střely na bránu: 13-17; Vhazování: 22-18; Zablokované střely: 9-8; Hity: 7-11; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 16:45.
Hostující hokejisté Severstalu vstoupili do druhé třetiny pomaleji, jenže vzápětí se rozehráli ke skvělému výkonu. Na domácí bránu mířila po polovině utkání obrovská spousta střel, jenže Harri Säteri byl vždy na svém místě. Pokud hosté chtějí pomýšlet alespoň na bod, musí zlepšit koncovku, protože mnoho střel skončilo mimo a nebo byly zablokovány. Skóre po druhé třetině. HC Viťaz 1 Severstal Čerepovec 0.
40:00
39:33
Ruslan Karlin na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté mezi kruhy pro vhazování našel přesnou přihrávkou Claye Wilsona, kterému se nepodařilo trefit bránu a puk po jeho střele zápěstím zamířil vedle levé tyče!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta a vypadá to, že se v ní druhé branky nedočkáme.
37:42
Puk se po sražené střele Čerepovce z vrcholu levého kruhu pro vhazování snášel ze vzduchu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Harri Säteri si ale situaci pohlídal a puk chytil jako jablko padající ze stromu do své lapačky.
36:48
Druhá třetina se v Podolsku chýlí ke svému konci a aktivnějším hostům se stále nepodařilo vyrovnat. Nepomohla ani poslední přesilová hra, během které si Severstal vytvořil velký tlak.
35:16
Oba týmy si během dnešního utkání zahrály dvě přesilové hry, ani jednu z početních výhod ovšem využít nedokázaly. Oslabení dnes nehrají klíčovou roli.
34:44
Hosté se během přesilové hry dostali ještě k jedné střele na bránu, která od modré čáry zamířila pouze doprostřed brány a Harri Säteri nadále drží čisté konto.
33:45
Čerepovec si během přesilové hry vytvořil obrovský zámek a téměř celou ji strávil v útočném pásmu, mnoho jeho střel ale bylo za blokovaných nebo skončily mimo a Harri Säteri musel zasahovat pouze v jednom případě – po tvrdé střele z levého kruhu pro vhazování, kterou ukryl v náručí!
32:43
Sergej Gimajev v blízkosti střídaček zahákoval jednoho z protihráčů a Severstal si po jeho vyloučení zahraje podruhé v dnešním zápase v početní výhodě.
32:26
Jurij Trubačjov si srovnal na pravém křídle puk na hůl a od modré čáry ho přes houštinu těl nahodil směrem na bránu, Harri Säteri si ho ale dokázal najít a hru přerušil.
32:10
Severstal vyrazil do rychlého protiútoku dva na dva, který se jeden z jeho hokejistů po průniku do útočného pásma pokusil na levém křídle zakončit střelou zápěstím, jenže mu puk sjel z čepele hole a ani napodruhé ve své snaze vzápětí neuspěl.
31:01
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a Viťaz na domácím ledě vede nad Severstalem stále 1:0. Během posledních minut jsou aktivnější hosté, marně se ale snaží o vyrovnání.
30:27
Hosté na levém křídle vzápětí vypálili ihned po vhazování, střela z vrcholu kruhu pro vhazování ale zamířila pouze do Säteriho náruče.
30:23
Jurij Trubačjov se mezi kruhy pro vhazování ocitl ve skvělé střelecké pozici, jenže jeho následný pokus zamířil vedle levého horního rohu brány a poté do ochranné sítě!
29:43
Severstal se sice během druhé třetiny dostal pouze ke dvěma střelám, z nichž druhá a zatím poslední po samostatném úniku byla velmi nebezpečná.
28:11
Domácí propadli a jeden z hokejistů Sevestalu se po levé straně ledové plochy řítil do samostatného úniku, který v blízkosti brány zakončil střelou zápěstím, bohužel pro hosty ale zamířila pouze do náruče připraveného Harriho Säteriho, jenž podržel svůj tým!
27:57
Viťaz se během druhé třetiny dostal hned k sedmi střelám na bránu, zatímco hosté pouze k jedné, přesto se jeho hráčům zdvojnásobit své jednobrankové vedení navýšit nepodařilo.
27:46
Domácí na pravém křídle od mantinelu nahodili puk směrem na bránu, Roman Smirjagin ale následné nahození ukryl v lapačce a rychle z ní kotouč vytřepal, aby mohl rozehrát.
27:12
Maxim Afinogenov na levé straně nabral obrovskou rychlost a střelou zápěstím se snažil zamířit přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže střídající brankář Roman Smirjagin předvedl úžasný semafor a puk ukryl ve své lapačce!
26:01
Do prostřední části nenastoupil brankář Jakub Kovář, kterého v bráně nahradil Roman Smirjagin. Český brankář inkasoval ze dvou střel jeden gól, což se hostujícímu trenérovi nelíbilo.
25:25
Hokejisté Čerepovce byli během první třetiny střelecky aktivnější, co je jim to ovšem platné, když po necelých šestadvaceti minutách utkání prohrávají na ledě Viťazu 1:0.
24:18
Viťaz se během přesilové hry dostal pouze k jedné střele od modré čáry, která zamířila vedle levého horního rohu brány, a vyloučený Denis Ježov naskočil z trestné lavice zpět na led.
22:17
Denis Ježov v obranném pásmu nafilmoval pád a rozhodčí si toho dobře všimli. Podolsk má k dispozici druhou přesilovou hru.
21:14
Severstal se pokusil na pravém křídle vrátit zpět do útočného pásma, jeho akci ovšem zastavilo postavení mimo hru.
20:48
Adam Masuhr si zpravoval puk na útočné modré čáře a poté ho zápěstím vyslal směrem na bránu, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
20:02
Ve Viťaz Ice Palace právě začala druhá třetina a po vyhozeném kotouči mimo ledovou plochu se vhazování ve středovém kruhu opakovalo. Nyní už je hra v plném proudu.
20:01
Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Jakub Kovář, přichází Roman Smirjagin.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 9-12; Střely na bránu: 2-5; Vhazování: 7-7; Zablokované střely: 1-4; Hity: 3-5; Fauly: 1-1; Trestné minuty: 2-2.
Druhý třetina začne přibližně v 15:51.
Úvod utkání ve Viťaz Ice Palace příliš atraktivních akcí nabídlo a ke vstřelení gólu ani nepřispěly přesilové hry, když si každý tým zahrál jednou v početní výhodě, ale nevyužil ji. Domácí fanoušci se ovšem na konci první třetiny gólu přece dočkali, když se skvělou tečí prosadil Miro Aaltonen a poslal Viťaz do vedení. Skóre po první třetině. HC Viťaz 1 Severstal Čerepovec 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:06
Alexej Kopejkin si mezi kruhy pro vhazování najel na zpětnou přihrávku Maria Kempeho zpoza brány a po nádherné stahovačce nahodil puk k levé tyči, kde ho do brány usměrnil skvělou tyčí MIRO AALTONEN. Asistence: Alexej Kopejkin a Mario Kempe.
17:58
Dmitrij Šitikov na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a od mantinelu ho nahodil bekhendem na přední tyč, tam byl ovšem připravený Jakub Kovář, který puk ukryl v lapačce.
17:26
Ruslan Karlin si na vrcholu levého kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a zkusil vypálit, jenže ani on se ke střele na bránu nedostal a jeho pokus byl sražen mimo.
16:58
Roman Horák zkusil vypálit od modré čáry, jenže jeho následný pokus zápěstím byl mezi kruhy pro vhazování zablokován.
15:00
Hra se otáčí v rychlém sledu ze strany na stranu, jenže ani jeden tým se není schopný dostat do zakončení. Zatím jsme svědky velice fyzicky náročného utkání s mnoha osobními souboji.
13:55
Vyloučený Daniil Vovčenko naskočil zpět na led a ani domácí hokejisté Viťazu první přesilovou hru nevyužili.
12:45
Viťaz během posledních minut otočil hru a je výrazně aktivnější, jenže jeho střely končí mimo a brankář Jakub Kovář je prakticky bez práce.
11:54
Daniil Vovčenko dostal menší trest, dvě minuty nedovolené bránění. První přesilovou hru si zahrají také domácí.
11:54
Mario Kempe se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, jeho následný pokus byl ale zablokovaný a skončil v ochranné síti.
10:45
Jegor Voronkov utrpěl ve středním pásmu tvrdý úder a zůstal ležet na hrací ploše, ze které mu museli pomoci spoluhráči.
09:12
Severstal se po dlouhé době dostal do zakončení, jenže následná střela skončila opět pouze na výstroji pozorného Harriho Säteriho, který si připsal třetí úspěšný zákrok.
06:46
Kromě Jakuba Kováře v sestavě Severstalu dnes nastupuje ještě jeden český hokejista, který je Vojtěch Polák.
05:46
HC Viťaz je směrem vpřed zatím naprosto bezzubý a dostal se pouze k jedné střele, kterou bez problémy zlikvidoval pozorný brankář Jakub Kovář.
04:31
Vyloučený Nikita Vyglazov se vrátil zpět na led a HC Viťaz hraje po přečkání úvodního oslabení v plném počtu.
03:45
Severstal se během přesilové hry dostal ke dvěma střelám, obě dvě ovšem zastavil pozorný brankář Harri Säteri.
02:30
Nikita Vyglazov zastavil nedovoleně svého soupeře a za hrubost usedl na trestnou lavici na dvě minuty. Hosté si po dobrém vstupu do utkání zahrají první přesilovou hru.
01:55
V úvodu zápasu se pouze dvakrát vhazovalo, jednou při zahajovacím vhazovaná a podruhé před pár okamžiky. V obou případech byli úspěšní hráči Severstalu, na nějakou nebezpečnou střelu či šanci ovšem stále marně čekáme.
00:50
Puk před pár okamžiky dopadl na led a utkání mezi Viťazem a Čerepovcem mohlo začít. V úvodu jsou aktivnější hosté, ani jeden tým se ale zatím do zakončení nedostal.
00:01

HC Viťaz: Säteri – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov (C), Golovkov, S. Romanov, Gimajev, Voronkov – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Horák, Soloduchin, Šitikov – Cyganov, Vyglazov, Kokšarov – Dostojnov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář – Masuhr, Wilson, Jevsejenkov (C), Stasenko, D. Ježov, Kudako, Sizov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Magogin, Mons, Ugarov – Skorochodov, Kazakovcev, A. Vorobjov – Karlin.

Rozhodčí: Vladimir Baluska, Pavel Komarov. Čároví: Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov.
Podolsk v neděli odpoledne změří síly v souboji dvou sousedících týmů z východní konference s Čerepovcem, který se na něj v případě vítězství může dotáhnout. Domácí mají na svém kontě 42 bodů a nachází se těsně pod pásmem zajišťující playoff, stejně jako Viťaz. Oba týmy v posledním kole prohráli a rády by se vrátily zpět na vítěznou dráhu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.