KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Riga - 26. srpna 2017   13:00

Astana
Astana
39:07' Dallman (Dietz, St. Pierre) • 46:02' Dietz (Frattin, St. Pierre) • 58:21' Sagadajev
3:5
(0:3, 1:1, 2:1)
Riga
Riga
07:22' Indrašis  (McMillan, Galvinš) • 10:36' Stollery  (Jevpalovs, Kristo) • 15:05' Indrašis  (McMillan) • 33:52' Kristo  (Indrašis) • 52:07' Skvorcovs  (Ališauskas)
Astana
H. Karlsson (34. Kudrjavcev) – Dallman (A), Dietz, Šalapov, M. Semjonov (A), Savčenko, Makljukov, Polochov – Dawes (C), Vey, St. Pierre – Žajlauov, Michajlis, Ševčenko – Frattin, Puškarjov, Trivino – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.
Vasiljev, Morozov – Judin, Bersenjov
Kazachstan Arena
Riga
Peters (Kalninš) – Galvinš, Wrenn, Ališauskas, Stollery, Jerofejevs, K. Redlihs, Zile – Indrašis, Kristo, McMillan – Gegeris, Lessio (C), Jevpalovs – Meija, Skvorcovs (A), Bičevskis (A) – Misjus, Batna, Lipsbergs – Jelisejevs.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní velmi bohaté utkání na góly skončilo výsledkem 5:3 pro Dinamo Rigu. Hosté byli od začátku utkání mírně aktivnějším týmem a zaslouženě tak zvítězili. Domácí po většinu zápasu skóre doháněli. Za domácí se dnes trefili pouze Dallman, Dietz a Sagadajev. Za hosty se dnes střelecky prosadili 2x Indrašis, Stollery, Kristo a Skvorcovs.

Střely na branku: 32 – 25 (ve 3. třetině: 16 – 10)
Vyhrané vhazování: 38 – 31 (ve 3. třetině: 15 – 9)
59:26'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Karl Stollery – 2 min., krosček).
59:19'
Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Peters zatím odolává.
58:52'
Domácí to ještě zkoušejí v šesti!
58:21'
Astana právě vstřelila branku!
Domácí to ještě nevzdávají a opět snižují na rozdíl dvou branek! ANTON SAGADAJEV si sám vybojoval kotouč v útočném pásmu a následnou střelou z levého kruhu k bližší tyči překonal Peterse. Bez asistence.
56:55'
Hosté momentálně převážně jen brání a odolávají nátlaku svého soupeře.
55:51'
Makljukov napřáhl ke střele od modré. Do jeho střely ale padl Galvinš a jeho pokus tak zablokoval.
54:49'
Lessio vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale následně upadl, a tak z této slibné šance nakonec nic nebylo.
54:16'
Dietz střelou z pravého kruhu příliš neohrozil Peterse.
53:15'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.
52:38'
52:07'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté zvyšují ve vlastní oslabení na 5:2! Domácí totiž zkoušeli hrát přesilovku šest na čtyři bez brankáře, ale Dawes nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče na útočné modré, puk mu propadl a GUNARS SKVORCOVS ho následně neměl problém umístit do odkryté branky. Asistence: Nerijus Ališauskas.
50:39'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., sekání).
49:31'
48:35'
Galvinš vyslal na branku střelu od modré, kterou Kudrjavcev pouze vyrazil před sebe k Indrašisovi. Ten však svou následnou střelou nedokázal překonat domácího brankáře.
48:10'
Hosté si mezi sebou předávají kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.
47:31'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Arťom Lichotnikov – 2 min., sekání).
47:30'
Domácí teď dávají do dnešního zápasu úplně vše a ještě se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat.
46:02'
Domácí využívají přesilovou hru a snižují už na rozdíl dvou branek! Frattin napřáhl ke střele od modré. Peters jeho tvrdou střelu pouze vyrazil k DARRENU DIETZOVI, a ten se z následné dorážky nemýlil. Asistence: Matthew Frattin a Martin St. Pierre.
44:30'
Dietz tvrdou střelou od modré trefil pouze Peterse.
44:04'
Oddechový čas pro domácí.
44:04'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., držení protihráče).
43:58'
Dallman se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale Peterse překonat nedokázal!
43:04'
42:45'
Hosté se teď nemohou vůbec usadit s kotoučem v útočném pásmu.
42:08'
Hosté posílají na branku jednu střelu za druhou. Kudrjavcev ale zatím odolává.
41:05'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Talgat Žajlauov – 2 min., vysoká hůl).
40:39'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Petersem.
40:05'
Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem se ihned ženou směrem dopředu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:51.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě byli diváci svědky dvou branek. Nejdříve se v čtyřiatřicáté minutě prosadil Kristo, který zvýšil už na 4:0. Domácí ale dokázali v samotném závěru druhé třetiny využít přesilovku pět na čtyři a snížili tak na rozdíl tří branek. Autorem této branky byl Dallman, který překonal Peterse střelou z vrcholu pravého kruhu.

Střely na branku: 16 – 15 (v této třetině: 11 – 7)
Vyhrané vhazování: 23 – 22 (v této třetině: 8 – 10)
40:00'
39:07'
Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl tří branek! KEVIN DALLMAN napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu, a jeho povedený střelecký pokus mířený k pravé tyči skončil až v síti! Asistence: Darren Dietz a Martin St. Pierre.
39:00'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.
38:24'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., vysoká hůl).
36:38'
Ševčenko vyslal na branku tvrdou střelu od modré, ale Peters jeho pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně vyrazil mimo tři tyče.
35:40'
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
34:55'
Hosté jsou nyní při chuti a opět přehrávají svého soupeře.
33:52'
Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.
33:52'
Hosté pokračují v kanonádě a vedou už 4:0! Indrašis skvěle vybojoval kotouč na vlastní modré. Následně ho předal DANNYMU KRISTOVI. Ten se s ním dostal podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde svou střelou z pravého kruhu překonal Karlssona. Asistence: Miks Indrašis.
32:05'
Komerční přestávka.
31:59'
Rozhodčí odpískal přihrávku rukou a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
31:13'
30:15'
Domácí jsou ve druhé třetině zatím aktivnějším týmem, ale většina jejich šancí shoří na vynikajícím Petersem.
29:10'
28:46'
Domácí teď zatlačili svého soupeře, ale všechny jejich střelecké pokusy zatím likviduje skvělý Peters.
28:00'
Obrovská šance, ve které se ocitl Dawes, když pálil zcela osamocen z levého kruhu, ale Peters jeho střelecký pokus fantasticky vyrazil mimo tři tyče!
27:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Miks Indrašis.
26:46'
Michailis vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale Peters jeho pokus pohodlně vyrazil mimo tři tyče.
26:10'
26:05'
Meija našel jako první kotouč těsně před Karlssonem a následně tak i vypálil. Jeho pokus však dokázal Karlsson vyrazit mimo tři tyče.
25:41'
Lessio střelou z otočky těsně před Karlssonem trefil pouze brankáře domácích do hrudi.
25:10'
Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč tak od jednoho z nich skončil ve středním pásmu.
23:45'
McMillan mohl zvýšit už na 4:0, ale střelou z mezikruží, kde se nacházel úplně sám, vůbec netrefil branku!
23:17'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude po levici Karlssona.
22:43'
Lessio zavezl kotouč podél levého mantinelu až do útočného pásma, tam však nedokázal přesně přihrát a hrát tak mohou domácí.
21:32'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Petersonem.
20:05'
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned vyhazují za branku soupeře, neboť hosté budou hrát ještě zhruba půl minuty přesilovku pět na čtyři.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:58.
První třetina je za námi. Hosté v první periodě dominovali a po brankách Indrašise a Stolleryho zatím vedou 3:0! Domácí se v první třetině prakticky nedostali do žádné vážnější šance a do druhé třetiny tak budou muset svou hru téměř celou změnit.

Střely na branku: 5 – 8
Vyhrané vhazování: 15 – 12
20:00'
19:14'
Galvinš napřáhl ke střele od modré, ale Karlsson jeho pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.
19:00'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.
18:44'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 2 min., podražení).
18:19'
Kotouč se dostal po střele jednoho z domácích hráčů mimo kluziště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
17:48'
Puškarjov střelou z levého kruhu vůbec netrefil branku.
17:08'
Zile střelou od modré příliš neohrozil Karlssona, který si tak připisuje na své konto další úspěšný zákrok.
16:02'
Domácí to teď překombinovali v útočném pásmu a ke střele tak nedošlo.
15:29'
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
15:19'
15:05'
Hosté vedou už 3:0! MIKS INDRAŠIS se dostal do samostatného úniku a bekhendovou střelou mezi pravou rukou a tělem Karlssona zvýšil vedení svého týmu už na tři branky! Asistence: Brandon McMillan.
14:28'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Karlssonem.
13:08'
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
12:32'
12:10'
11:23'
Akolzin se v oslabení dostal ke střele z mezikruží, ale jeho bekhendový pokus ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
10:36'
Hosté využívají přesilovku čtyři na tři a vedou už 2:0! Jevpalovs přihrávkou od pravého mantinelu našel v mezikruží osamoceného KARLA STOLLERYHO, a ten střelou do pravého horního růžku Karlssonovy branky zvyšuje vedení svého týmu už na rozdíl dvou branek! Asistence: Nikita Jevpalovs a Danny Kristo .
10:10'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., hákování).
09:54'
Stollery si nedokázal zpracovat na modré čáře těžkou přihrávku od svého spoluhráče a ke kotouči se tak dostávají domácí.
09:04'
Dietz se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus skončil nad brankou.
08:57'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., vysoká hůl).
08:41'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Talgat Žajlauov – 2 min., hákování).
08:32'
Michailis zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně špatně přihrál a ke kotouči se tak dostávají opět hosté.
08:03'
Dawes nedokázal zpracovat na vrcholu levého kruhu těžkou přihrávku od svého spoluhráče a hrát tak mohou hosté.
07:22'
Hosté využívají svou zkrácenou přesilovou hru a vedou 1:0! McMillan našel skvělou přihrávkou z levého kruhu v mezikruží volného MIKSE INDRAŠISE, a ten svou následnou střelou k levé tyči nedal Karlssonovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Brandon McMillan a Guntis Galvinš.
06:50'
06:50'
Puškarjov střelou z mezikruží příliš neohrozil Peterse.
06:24'
Jevpalovs pálil z pravého kruhu, ale jeho pokus Karlsson pohodlně vyrazil za svou branku.
06:08'
Lessio se dostal ke střele z mezikruží, ale soupeřovu branku netrefil.
05:56'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kevin Dallman – 2 min., nedovolené bránění).
05:35'
Domácí se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
05:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., držení hole).
04:12'
03:45'
Semjonov nahodil kotouč na branku od modré čáry. Před Petersem ale nedokázal kotouč nikdo z jeho spoluhráčů tečovat a brankář hostů ho tak vyrazil do rohu kluziště.
03:38'
St. Pierre napřáhl ke střele z levého kruhu. Jeho tvrdou střelu ale Peters pohodlně chytil.
03:21'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
02:24'
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a kotouč tak od jednoho z nich skončil ve středním pásmu.
02:13'
Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Karlsson kotouč raději podržel ve své lapačce.
01:51'
Makljukov drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
01:08'
Bičevskis vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale kotouč trefil pouze do jednoho z obránců.
00:05'
Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a s kotoučem se ihned ženou směrem dopředu.
00:01'
Arénou nyní znějí hymny Lotyšska a Kazachstánu.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Makljukov, Polochov – Dawes, Vey, St. Pierre – Žajlauov, Michajlis, Ševčenko – Frattin, Puškarjov, Trivino – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.

Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Galvinš, Wrenn, Ališauskas, Stollery, Jerofejevs, K. Redlihs, Zile – Indrašis, Kristo, McMillan – Gegeris, Lessio, Jevpalovs – Meija, Skvorcovs, Bičevskis – Misjus, Batna, Lipsbergs – Jelisejevs.

Rozhodčí: Vasiljev, Morozov – Judin, Bersenjov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.