All-star tým
Brankář: Dylan St. Cyr (USA)
Obránci: Miro Heiskanen (Finsko), Maxwell Gildon (USA)
Útočníci: Kristian Vesalainen (Finsko), Sean Dhooghe (USA), Ivan Čechovič (Rusko)
Stadionem dozněla americká hymna a kapitán Brady Tkachuk už přebírá zlatý pohár.
Kapitán Finska Aarne Talvitie převzal stříbrnou plaketu za druhé místo, nyní přichází na řadu Američané.
Finští mladíci za potlesku stadionu přebírají stříbrné medaile.
Nejlepší brankář turnaje: Maxim Zhukov (Rusko)
Nejlepší obránce turnaje: Miro Heiskanen (Finsko)
Nejlepší útočník turnaje: Kristian Vesalainen (Finsko)
Nejlepší hráči zápasu: Joel Farabee – Eemeli Räsänen.
V poslední třetině padl už jen jediný gól. Chybná rozehrávka St. Cyra se od Urha Vaakanainena odrazila do sítě, tato trefa už ale pro Finsko znamenala pouhé snížení.
Novým mistrem světa se stávají mladí Američané. Finsko si z letošního šampionátu odveze stříbro.
59:42
Americká střídačka se pomalu raduje z vítězství a jisté zlaté medaile.
59:28
Finové si ve stejném čase vybírají oddechový čas.
59:28
Finské naděje jsou ale zřejmě úplně pryč. Pár vteřin před koncem zápasu na trestnou lavici za hákování míří finský kapitán Aarne Talvitie.
59:03
Američané se snaží držet Finy co nejdál od svého brankáře a poměrně se jim to daří.
58:39
Utunen od modré přestřelil americkou branku.
58:31
Vzápětí se stejný kousek povedl i Barratovi.
58:00
Cockerill mířil na prázdnou branku, ale o několik desítek centimetrů ji ale minul.
57:28
Luukkonen je znovu na střídačce. FInská branka zůstává opuštěná.
57:18
Teď už ale Američané vyhodili puk ze svého pásma a aktivně napadají rozehrávku Finů.
56:54
Finsko cítí šanci na srovnání, a tak se drží před americkou brankou.
56:44
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak tenhle gól si St. Cyr za rámeček nedá. Americký gólman chtěl svému týmu pomoci s rozehrávkou, místo toho ale trefil pouze před sebou stojícího URHA VAAKAINENA, od kterého puk zamířil do sítě. Bez asistence.
56:07
Luukkonen spěchá na střídačku. Finové to zkouší v šesti.
55:40
Tkachuk napadal rozehrávku Finů, za brankou se ale ke kotouči nedostal.
55:05
Finové se dál drží před americkou brankou, puk mají ale pod kontrolou především Američané.
54:10
Cockerill hledal v mezikruží Slaggerta, ke kterému se ale puk nedostal a následně pálil z prostoru mezi kruhy Hughes.
53:47
Fanoušci na stadionu se dobře baví. Na tribunách probíhá jedna mexická vlna za druhou.
53:10
Finové se znovu nastěhovali do útočného pásma, St. Cyr ale díky dobré obraně nemá moc práce.
52:28
Farabee to zkusil z levé strany i přes bránícího hráče, puk se k Luukkonenovi ale nedostal.
52:15
Finové opakovaně vyváží puk z vlastní třetiny, St. Cyra ale k zásahu zatím nedonutili.
51:46
A právě za menší strkanici před finskou brankou jsou dvouminutovými tresty za hrubost potrestáni Grant Mismash (USA) a Otto Latvala (FIN).
51:46
51:46
Po Gildonově střele z hranice pravého kruhu se před Luukkonenem strhla menší potyčka.
51:10
Finové se soustředí především na důslednou obranu, a tak se Američané zatím nedostali až před Luukkonena.
50:38
Heiskanen našel dlouhou přihrávkou od pravého mantinelu rozjetého Koskenkorvu, ten ale neměl dost prostoru na zakončení.
49:48
Síly na ledě se vyrovnají. Menším trestem za pád pod nohy byl potrestán Kristian Vesalainen (FIN).
49:06
Menším a zároveň větším desetiminutovým trestem za zásah do oblasti hlavy a krku byl potrestán Oliver Wahlstrom (USA). Menší trest odpyká Hughes.
49:06
Chybu ve finské rozehrávce musel hasit Räsänen a celou situaci vyřešil sražením Poehlinga k ledu.
48:38
Räsänen chvíli za brankou čekal, než jeho spoluhráči vystřídají. Američané se ale k puku nedostali.
48:08
Teravainen se snažil vymotat z vlastního pásma a dostat se do útoku, aktivní Američané jej ale z pásma nepustili.
48:05
Finy znovu zastavuje signalizovaný ofsajd.
47:00
Farabee věděl, že se podél levého mantinelu dál nedostane, a tak od modré jen ometl kotouč o mantinel a spěchal střídat.
46:40
Anttalainen střílel z levého kruhu, prudkou střelou ale orazítkoval jen zadní mantinel.
45:58
Finský kapitán u mantinelu dohrál Barrata a vysloužil si potlesk od fanoušků.
45:39
Finové se drží v útočném pásmu, zatím se jim ale nedaří vydolovat puk od Američanů.
44:46
Vesalainen zkusil překvapit amerického brankáře tečí z těsné blízkosti St. Cyr ale jeho úmysly dobře přečetl.
44:10
Američané rychle vyváží puk od vlastní branky, ke střele na Luukkonena se ale zatím nedostali.
43:27
Talvitie se přes americkou přesilu nedostal. A hrozil tak až Räsänen, jehož prudkou ránu od modré St. Cyr vyrazil.
43:10
Američanům nevyšlo vhazování před finskou brankou a severský výběr rychle spěchá před St. Cyra.
42:58
Tkachuk se snažil prokličkovat k Luukkonenovi, při jedné z kliček ale ztratil rovnováhu a skončil na ledě.
42:29
A znovu Ikonen! Finský útočník se snažil mezi kruhy obejít dvojici bránících hráčů, těsně před brankou mu ale Američané vyrazili puk.
42:02
Ikonen to zkusil nadvakrát, z levé strany i od modré pak ale trefil jen bránící hráče.
41:52
Po jedné z dorážek Finů se před americkou svatyní strhla menší strkanice, kterou museli krotit rozhodčí.
41:38
Finové se znovu tlačí před amerického brankáře.
41:16
Ylonen získal puk v útočném pásmu a dostal se ke střele z mezikruží, kterou ale St. Cyr vyrazil.
40:51
Finové bojují o puk za brankou St. Cyra, úspěšnější jsou ale zámořští hokejisté.
40:30
Američané znovu napadají rozehrávku Finů, k puku se ale zatím nemohou dostat.
40:08
Už po pár vteřinách hry přerušuje akci Američanů ofsajd a hra se stěhuje zpět do středního pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 21:18.
Střely na branku ve druhé třetině: 10:9
Střely celkem: 22:19
Také prostřední část vyšla lépe USA. Už ve dvaadvacáté minutě zvýšil na 3:0 ve vlastním oslabení Joel Farabee, načež se první trefy dočkali i Finové. Prudkou ranou od modré snížil Eemeli Räsänen, poslední slovo ovšem měli Američané. Střelou do odkryté části klece upravil na 4:1 Grant Mismash a zámořský výběr je tedy velmi blízko zisku mistrovského titulu.
40:00
39:39
Ikonen hledal od modré čáry někoho ze svých spoluhráčů, k puku se ale nikdo v bílém dresu nedostal.
39:14
Tkachuk na modré čáře protečoval puk do útočného pásma, tam jej ale sbírají Finové.
38:56
Kotkaniemi jen nahodil puk na St. Cyra a ten jej raději před dojíždějícími Finy ukrývá pod lapačkou.
38:03
Farabee střílel z levého kruhu, branku Finska ale o hodně přestřelil.
37:30
Američané nahazují puky na branku Luukkonena, trefit prostor mezi třemi tyčemi se jim ale příliš nedaří.
36:55
Nyman zastavil rozehrávku USA a najel si ke ke střele. St. Cyr jen vyrazil, k dorážce už se ale Finové nedostali.
36:47
Početní výhoda Finům vůbec nevyšla, USA je kompletní.
35:50
Kupari se z rohu hřiště dostal do středního pásma, u mantinelu jej ale dohrál jeden z Američanů a akce Suomi skončila.
35:20
Vesalainen s Ikonenem si několikrát vyměnili puk, ke střele se ale ani jeden z finských útočníků nedostal.
34:49
Američané vyhráli vhazování a Miller okamžitě vyhazuje puk pryč.
34:47
A znovu se otevírají dvířka na trestné lavici USA. Menší trest za sekání si vykoledoval Hughes.
34:15
Z těsné blízkosti zakončoval Poehling, finský gólman předvedl povedený zákrok hokejkou a srazil puk mimo.
33:57
Poehling je zpátky na ledě, toto oslabení USA zvládlo.
33:47
Miller nabral puk v rohu hřiště a okamžitě jej odpaluje přes všechny čáry.
33:04
Ikonen si na modré čáře několikrát vyměnil puk s Heiskanenem. Následně finský útočník přihrál Talvitiemu, kterému ale kotouč přeskočil hokejku.
32:56
Nyman to zkusil z mezikruží, odtud ale trefil jen hruď připraveného St. Cyra.
32:33
Ylönen hledal Räsänena, tomu ale puk přeskočil hokejku a ujel do středního pásma.
32:16
Američani rychle vyhodili a Finsko bude muset začít od vlastní branky.
31:57
Rozehrávající Teräväinen byl podražen Poehlingem a v pěti proti čtyřem si zahrají Finové.
31:03
Spojené státy právě vstřelily branku!
A početní výhoda je využita. Quinton Hughes se na pravém kruhu zbavil protihráče, nahodil puk před branku a tam se střelou do odkryté části klece nemýlil GRANT MISMASH. Asistence: Quinton Hughes, Josh Norris.
30:17
Americký obránce se zapojil do hry, začíná zkrácená přesilová hra USA.
29:38
Ikonen se na útočné modré provinil podražením a pokračovat tedy budeme ve čtyřech na obou stranách.
29:32
Po souboji u zadního mantinelu se puk odrazil do amerického brankoviště, tam ale St. Cyr zakročil včas.
28:42
Heiskanen to zkusil z vrcholku levého kruhu, odtud ale trefil jen masku St. Cyra. Američané vyhazují.
28:17
Virtanen se dral za dorážkou, Gildon jej musel zahákovat a přichází tedy přesilová hra Finska.
27:50
A už to mohlo být jen o jeden gól. V mezikruží se ke střele dostal Joni Ikonen a americký gólman měl co dělat.
27:05
Jesse Koskenkorva zatáhl puk podél mantinelu do útočného pásma a v rohu hřiště jej předal Jesperimu Kotkaniemimu. Ten jej poslal na modrou k EEMELI RÄSÄNENOVI a finský obránce prudkou ranou rozvlnil síť za zády St. Cyra. Asistence: Jesperi Kotkaniemi, Jesse Koskenkorva.
26:36
Od modré čáry nahodil puk Hughes, Luukkonen se ve svém brankovišti přesunul včas a zachytil jej do lapačky. Následuje komerční přestávka.
26:00
Z pravého kruhu vyslal prudkou ránu Josh Norris, finský gólman kotouč vykopl mimo.
25:40
Dhooghe se z půlky hřiště dostal mezi kruhy, finští hráči mu stačili vypíchnout puk z hole a vyhodit.
25:15
Farrance vyvezl puk do útočného pásma, u mantinelu jej ale dohrál Virtanen a hrát může Suomi.
24:50
Finové už jsou kompletní a málem mohli sami udeřit. Americká obrana ale stačila unikajícího Maansaariho zastavit čas.
24:20
Barratt se dostal v útočném pásmu k puku, zrychlil a nabruslil si až k Luukkonenovi. Tam mu ale kotouč přeskočil hůl.
23:45
Od modré čáry pálil Quinton Hughes, do rány se ale obětavě položil kapitán Talvitie.
23:20
Finsku se podařilo dostat puk z pásma, Američané se ale rychle vracejí k Luukkonenovi.
22:50
Vaakanainen se provinil proti pravidlům a na dvě minuty si odpočine na trestné lavici. Menší trest za podražení.
22:37
Gildon se snažil vymíchat Luukkonena z těsné blízkosti, vracející se finský obránce ale uhasil nebezpečí.
22:07
Tkachuk je zpátky na ledové ploše, toto oslabení vyšlo USA na jedničku.
21:37
Hned vzápětí se na Luukkonena řítil Farabee znovu, protáhnout ke střele z mezikruží se ale americký útočník nedokázal.
21:03
Američané se prosazují ve vlastním oslabení a zvyšují na rozdíl tří gólů. Logan Cockerill našel před finskou brankou JOELA FARABEEHO a domácí útočník svým druhým gólem zvyšuje náskok USA. Asistence: Logan Cockerill, Dylan St. Cyr.
20:24
Heiskanen poslal puk na levý kruh Ikonenovi, ten ale ranou z první přestřelil a vzápětí se Američané osvobozují.
20:07
Ihned po vyhraném vhazování byl podražen jeden z finských hráčů a Tkachuk dostává dvě minuty.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 20:29.
Střely na branku po první třetině: 12:10
O něco spokojenější odchází do kabin Američané, kteří se ujali vedení už ve čtvrté minutě po přesné střele Joshe Norrise. Tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky se Američané radovali z druhé branky, když chyby Luukkonena využil Joel Farabee.
20:00
19:54
Finové to zkoušeli z těsné blízkosti, St. Cyr ale dobře schoval puk mezi betony a přerušil hru.
19:27
Gildon vypálil od modré. Luukkonen se ale přesunul včas a zabránil případným dorážkám.
19:10
Američané se znovu drží v útočném pásmu.
18:48
Mismash si z druhé vlny sjel až před Luukkonena, kde zkoušel z těsné blízkosti tečovat puk za záda finského brankáře, ten byl ale pozorný.
18:38
Finští beci nechali puk doklouzat až k Luukkonenovi, který jej musel před dojíždějícím Wahlstromem ukrýt pod lapačku.
18:10
Heiskanen si podél levého mantinelu razil cestu do útoku, přes bránící Američany ale zvládl projít jen k modré čáře.
17:40
Teď už jsou ale znovu v útoku Finové, ti ale zatím marně bojují o puk u levého hrazení.
17:16
Američany druhá vstřelená branka znovu nakopla a snaží se znovu vyzrát na finského brankáře.
16:47
Jacob Tortora zpoza branky našel JOELA FARABEEHO, který vystřelil a našel mezírku mezi betony finského gólmana. Asistence: Jacob Tortora.
16:30
Finové jsou teď o něco aktivnějším týmem a drží se před americkou brankou.
15:58
Virtanen čekal u levé tyče St. Cyrovy branky na přihrávku, ta ale od spoluhráčů v levém rohu kluziště nepřišla.
15:27
Hra se na chvíli přesunula do středního pásma, odkud oba týmy marně hledají cestu do útoku.
14:47
Ikonen střílel z před brankového prostoru, St. Cyr ale úmysly finské třináctky dobře přečetl.
14:20
Američané se drží před Luukkonenovou brankou, zatím se ale nedostali ke střele na finského brankáře.
13:47
Wahlstrom se obtočil kolem finské branky, přes bránící Finy se ale z levého kruhu k zakončení nedostal.
13:39
Slaggert se u levé tyče dostal k zakončení a puk se odrazil před odkrytou klec. Tam ale nebyl připraven nikdo z jeho spoluhráčů.
13:00
Gildon hledal přihrávkou od levého mantinelu najíždějícího Farabeeho, tomu ale přihrávka nesedla.
12:29
Američané znovu a znovu vyhazují puk ze svého pásma, Finové tak začínají útočné akce neustále až od své branky.
11:47
Tortora mohl střílet z mezikruží, puk mu ale uskočil do středního pásma. Tam jej sebral Talvitie, který ale jen vyprášil betony připraveného St. Cyra.
11:30
Virtanen našel rozjetého Ylonena, ten se ale při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdu.
11:20
Luukkonen pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, severský tým měl ale přesto problém zbavit se dotírajících Američanů.
11:03
Ikonen se protáhl až před St. Cyra, zblízka ale poslal puk příliš vysoko nad svatyni Američanů.
10:38
Vesalainen to zkusil hned po vhazování před americkým brankářem, St. Cyr ale puk vyrazil.
10:13
Dhooghe vyhodil puk od modré čáry podél mantinelu, rozhodčí ale vrací hru zpět do středního pásma.
09:46
Finové znovu aktivně napadají rozehrávku Američanů, ti se tak teď jen těžko dostávají přes střední pásmo.
09:32
Hughes vypálil od modré a Farabee se u levé tyčky snažil o dorážku, Luukkonen ale včas přitiskl k tyči betony.
09:14
Anttalainen to zkusil od modré, trefil ale jen zadní mantinel.
08:37
Finové se znovu usadili v útočném pásmu, zatím ale spíš kombinují a St. Cyr tak nemá důvod zasahovat.
08:37
Z prostoru mezi kruhy vypálil Teravainen. Prudkou střelou pořádně protáhl St. Cyra.
08:20
Ránu Gildona od modré vyrazil Luukkonen jen před sebe. Naštěstí pro Finy se ke kotouči jako první dostal Vaakanainen a odpálil jej pryč.
07:57
Vaakanainen se pokusil zastavit Tkachuka, americký útočník se tlačil podél levého mantinelu do útoku, u kruhu ale ztratil puk.
07:47
V útočném pásmu Američanů se objevila menší díra v ledu, hra je tak na chvíli přerušena.
07:00
Američané teď spíš jen zkouší nahazovat puky do útočného pásma, až před Luukkonena se ale dostávají jen stěží.
06:48
Norris se zkusil protáhnout podél levé strany, amerického forvarda ale stihli včas zastavit bránící Finové.
06:10
Lépe si teď nevedenou ani Američané, kteří zatím souboje o puk v rozích kluziště spíš prohrávají.
05:52
Finové se znovu ženou před americkou branku, zatím ale St. Cyra ohrozit nedokázali.
05:08
Střela Millera byla tečována jedním z amerických hráčů, puk si ale cestu do branky nenašel.
04:27
Vzápětí došlo ke stejné situaci na druhé straně, St. Cyr se ale proti zakončení Ikonena přesunul včas.
03:51
Braeden Tkachuk těsně před brankou přihrál JOSHI NORRISOVI a americký útočník se zakončením do odkryté klece nemýlil. Asistence: Braeden Tkachuk.
03:20
Teravainen jen nahodil puk do útočného pásma, nemířil ale příliš přesně.
02:58
Poehling těsně před brankou přihrál Dhooghemu, ten ale z těsné blízkosti na brankáře nevyzrál.
02:37
Vesalainen to zkusil z první z pravé strany, narazil ale jen na chrániče amerického brankáře.
02:10
Finové se usadili v útočném pásmu, zatím ale před St. Cyrem jen kombinují.
01:38
První přesilovku si zahrají Finové. Grant Mismash (USA) si odpyká menší trest za hákování.
01:15
Barrat chtěl překvapit Luukkonena střelou z pravého kruhu, finský brankář puk ale vyrazil.
00:57
Zblízka to zkusil i Talvitie, St. Cyr si ale s jeho pokusem poradil.
00:50
St. Cyr zaváhal při rozehrávce a za brankou se k puku dostal Ikonen. Ten hledal volné spoluhráče, přes bránící Američany se ale ke kotouči nikdo z Finů nedostal.
00:26
Finové vyráží do útoku, k ohrožení americké branky se ale zatím nedostali.
00:10
Hned po úvodním buly se po puku v útočném pásmu natahoval Pastujov, Finové se o kotouč ale obrat nenechali.
00:01

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Knoepke, Gildon, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Pastujov – Mismash, Barratt, Wahlstrom – Poehling, Farabee, Slaggert – Reedy, Tortora, Dhooghe.

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Vaakanainen, Heiskanen, E. Teräväinen, Räsänen, Utunen, Anttalainen, Isiguzo, Latvala – Vesalainen, Ikonen (A), Nyman – Virtanen, Talvitie (C), Ylönen – Kotkaniemi, Koskenkorva (A), Kupari – Aalto, Engberg, Maansaari.

Rozhodčí: Garon (CAN), Piragic (CRO) – Harrington (CAN), Yletyinen (SWE).
Cesta Finska do finále
Ve čtvrtfinále si Suomi zahrálo proti týmu Česka a tento zápas se proměnil ve velké drama. Finové sice v průběhu druhé třetiny vedli už 5:1, čeští mladíci ale dokázali vyrovnat a o postupujícím rozhodovalo až prodloužení. V nastaveném čase doklepl puk do sítě Santeri Virtanen a poslal Finsko dále.

Semifinálovým soupeřem Suomi bylo Rusko. Finští mladíci se v šestadvacáté minutě ujali vedení, sborná ale srovnala a znovu tak došlo na prodloužení. Necelé tři minuty před koncem se do puku opřel Toni Utunen a parádní dělovkou zařídil Finsku finále.