Tímto se s vámi z Centre Bell loučím. Již dnes však turnaj pokračuje utkáním o bronz mezi Švédskem a Ruskem a v noci ze čtvrtka na pátek bude následovat také finále mezi USA a Kanadou. Na viděnou!
Nejlepší hráči Kanady na turnaji:
Matt Barzal, Anthony Cirelli a Thomas Chabot.
Nejlepší hráči Švédska na turnaji:
Joel Eriksson Ek, Alexander Nylander a Felix Sandström.
Kanadským hrdinou se v tomto zápase stal brankář Carter Hart, který šel do hry v deváté minutě po rychlých inkasovaných brankách Connora Ingrama, jehož v brankovišti nahradil. Od té doby už neinkasoval a pomohl tak týmu do finále.
Nejlepší hráči utkání:
Rasmus Asplund (SWE) a Carter Hart (CAN)
Ve 2 hodiny ráno si to pak mezi sebou rozdají Kanada a USA o zlaté medaile!
Na Švédsko tak zbývá zápas s Ruskem o bronz. Ten se odehraje od 21:30 SEČ.
Skleslým Švédům zbývají pouze oči pro pláč. Ve třetí třetině však měla Kanada jasně více ze hry a postup do finále si zasloužila. Ve 48. minutě zařídil javorovým listům dvoubrankový náskok Strome a ani poté tlak Kanaďanů neustal. Vždyť v závěrečné dvacetiminutovce přestříleli Švédy vysoko 14:4!
Naplněná hala Centre Bell bouří! Domácí Kanada si zajistila postup do finále turnaje!
59:44
Pettersson je sice s pukem v útoku, čas už však Švédům nedovolí srovnat. Je rozhodnuto.
59:23
Namísto toho se usadila v pásmu Kanada.
59:07
Švédům se nedaří usadit v útoku a nemohou tak ani odvolat brankáře.
58:57
Nyní musel švédský gólman chytit lehké nahození ze středního pásma a přerušuje hru.
58:48
Po švédském ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu a Sandström se vrací na led.
58:39
Kanada odolává švédskému náporu a vyhazuje kotouč.
58:22
Sandström je znovu na střídačce, Švédsko opět hraje v šesti!
58:22
Švédsko se nevzdává a hra se hned stěhuje před Harta.
58:02
Kanada právě vstřelila branku!
A je z toho také branka. JULIEN GAUTHIER ze středního pásma přesně zacílil na prázdnou klec a neomylně nasměroval kotouč do sítě. Zdá se, že je o druhém finalistovi rozhodnuto.
Asistence: Dylan Strome a Tyson Jost.
57:58
Kanada však vyváží puk z pásma...
57:45
A Švédsko to zkouší bez brankáře!
57:45
Po nepřesné rozehrávce však sudí pískají zakázané uvolnění.
57:42
I nadále mají javorové listy puk na hokejkách.
57:10
Julien Gauthier ujížděl sám na brankáře, svou kličku ale nedokázal zakončit!
56:58
Kanadské publikum bouří, cítí, že je finále blízko.
56:40
Zaútočit však opět budou muset až od vlastního brankáře.
56:24
Kupředu se ženou opět Švédové.
55:51
Po rychlém protiútoku tři na jednoho pálil z mezikruží Chabot opět pouze do pravé tyčky!
55:21
Další kanadský ofsajd.
54:51
Javorové listy dobře napadají a nenechávjí Švédy zdramatizovat závěr utkání.
54:37
Útočné snažení Kanady přerušil ofsajd.
54:27
Kanada opět vyhazuje, tentokrát bez zakázaného uvolnění.
54:07
Po kanadském zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět před Harta.
53:57
Nylanderův pokus nedoputoval až ke kanadské brance.
53:52
Až nyní pálil Grundström, ale jeho pokus byl maskou brankáře sražen až do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Hartem.
53:28
Švédům se nedaří proniknout do útočného pásma, v posledních minutách marně hledají recept na kanadskou defenzivu.
53:04
Na střely zatím v této třetině vede Kanada 12:3.
52:51
Hned po buly vypálil Juulsen, Sandström si připisuje další úspěšný zákrok.
52:47
Nyní pálil Roy ještě v lepší pozici, ani tentokrát ale brankáře nepropálil!
52:35
S Royovou střelou od modré si poradil Sandström.
52:15
Další šancí Švédů přerušil ofsajd, následuje komerční přestávka.
51:51
Jostova střela byla před brankou tečována nad švédskou svatyni.
51:49
To byla velká šance! Chabot pálil z mezikruží, ale trefil pouze pravou tyčku švédské branky!
51:40
Joseph na druhé straně těsně přestřelil!
51:10
A pro změnu opět útočí Švédové. Propálit defenzivní blok Kanaďanů se jim ale nedaří.
50:51
Kanada se stěhuje s pukem do útočného pásma.
50:27
Švédové se tlačí dopředu, na Harta však stále nenašli recept.
50:02
Bernhardt svým pokusem od modré minul kanadskou branku.
49:32
Švédsko hraje v plném počtu.
49:16
Kanada se opět stěhuje do útočného pásma.
48:58
Po Jostově střele a zákroku švédského brankáře došlo na krátkou roztržku v rohu kluziště, sudí však vylučovat nebudou.
48:53
Kanada hraje v plném počtu.
48:44
Anderssonovu střelu likviduje brankář Hart.
48:22
I nadále se hraje ve čtyřech na obou sranách. Švédi se snaží vyrazit kupředu.
48:03
Po střele Matta Barzala musel Sandström opět zasahovat, hra se stěhuje do švédského pásma.
47:38
A Javorové listy opět okamžitě skórují ve hře čtyři na čtyři! DYLAN STROME vypálil z mezikruží, Sandström jeho střelu neviděl a puk zapadl mezi jeho betony!
Asistence: Noah Juulsen a Jake Bean.
47:32
Následuje time-out Švédska.
47:32
A nejen to! Speers vyrazil do protiútoku a Oliver Kylington (SWE) ho zastavil nedovoleně, na dvě minuty tak za držení protihráče míří na trestnou lavici.
47:25
Kanada vyváží puk do bezpečí.
47:02
Asplund vypálil z mezikruží a jen těsně minul kanadskou branku!
46:53
Následuje komerční přestávka
46:53
Tentokrát si přesilovku zahraje Švédsko. Jake Bean (CAN) dostává dvě minuty za podražení.
46:32
Nyní již ve svém pásmu kombinují Kanaďané.
46:14
Do útoku vyrazili Tre kronor, ohrozit Harta se jim však nedaří.
45:47
Kanaďané se řítili ve dvou na jednoho obránce, Gauthierovi však v nevhodný moment utekl puk.
45:20
Stephens to zkusil od modré, ale jeho ránu vykopl Sandström betonem.
45:06
Pettersson se neprobil obranným blokem Kanaďanů.
44:45
Pokus k útoku však Kanada rychle zastavila.
44:25
44:06
Strome zblízka vyprášil výstroj švédského brankáře!
43:49
Chabotova rána přes obranný blok Švédů nedoputovala k brance.
43:29
Barzal mířil od modré těsně vedle!
43:06
Další Jostovu střelu likviduje švédský gólman.
42:43
Bean dobře naservíroval puk před brankáře, ani tentokrát však Sandström nekapituluje.
42:27
Jost svou střelou z pravého kruhu jen těsně minul branku!
42:24
Švédové si však komplikují snahu o vyrovnání. Lias Andersson (SWE) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
42:16
Pettersson nyní střílel z mezikruží a jeho rána byla sražena mimo.
41:52
Po rychlém útoku Pettersson dobře servíroval puk na branku, žádný ze spoluhráčů se však po něm nenatáhl.
41:26
Strome obkroužil branku, zakončit však nedokázal.
41:04
Kupředu nyní vyráží také Kanada.
40:54
Erikssonův Ekův pokus byl sražen vedle Hartovy branky.
40:37
Nepřesná švédská rozehrávka navíc končí zakázaným uvolněním. Hra se přesune před Sandströma.
40:21
O puk ale přišli, zaútočit tak budou muset znovu.
40:06
Úvodní buly vyhráli Švédové a vyrážejí kupředu.
40:01
Centři zahajovacích formací se sjeli na buly, hra začne za malý okamžik!
Zatímco Švédy vítá v montrealském Centre Bell bučení, Kanada nastupuje za ohlušujícího potlesku.
Oba celky se již vracejí na ledovou plochu.
Třetí třetina začne zhruba ve 3:28.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
Švédsko – Kanada 11 (27) – 17 (29)
Po druhé třetině jsou rozhodně spokojenější domácí javorové listy, které se ve 33. minutě ujaly vedení. Po vstřelené brance byli mnohem aktivnější, využít toho však v navýšení skóre nedokázali. V závěru zahrozili také Švédové, kdy po Dahlénově střele musel potvrdit až videorozhodčí, že puk neskončil za čárou. Rozhodně nás ještě čeká velmi zajímavá dvacetiminutovka!
40:00
39:53
Po ne zrovna přesvědčivém střídání reklamují diváci, že Švédsko hrálo v šesti, rozhodčí ale zůstávají klidní.
39:24
Cirelli se pokusil zaútočit, následně však přišel o kotouč. Toho se ujímají Švédové.
39:03
Kylingotnův pokus zlikvidoval brankář Hart.
38:56
Po nepřesné rozehrávce Kanady následuje zakázané uvolnění.
38:32
Také Juulsenův pokus tečovala obrana mimo branku.
38:27
Beanova střela byla sražena mimo tři tyče.
38:14
Nylander pálil v dobré pozici pouze do náručí brankáře Harta.
38:08
Švédové opět vyrážejí kupředu.
37:48
A pozor! Dělovka Jonathana Dahléna brankáři vypadla a klouzala po ledu do branky, Hart však naštěstí pro Kanadu na poslední chvíli skryl kotouč v lapačce. Vše musel potvrdit i videorozhodčí.
37:24
Rychlý kontr Kanaďanům nevyšel, kupředu jdou Švédové.
37:11
Ohlssonova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Hartem.
36:55
Švédové se pokoušejí napadat, připravit Kanadu o puk se jim však nedaří.
36:15
Dubois se obtočil kolem branky a zkoušel zakončit, Sandström však byl připraven.
36:02
35:34
A Švédové opět vyvážejí puk.
35:24
Stromovu střelu vyrazil brankář Sandström.
35:08
Bekhendový pokus Barzala švédskému brankáři příliš starostí nenadělal.
34:57
Kanaďanům se zatím nedaří usadit se v pásmu.
34:42
A kotouč je opět až u Harta.
34:25
Švédi však v oslabení vyvážejí puk do bezpečí.
34:00
Lucas Carlsson (SWE) dostává menší trest za hákování.
33:47
Kylington zkoušel pálit, puk však přes pozornou defenzivu neprocpal.
33:19
Po dalším Sandströmově zákroku je hra opět přerušena.
33:06
Stromova zblokovaná střela skončila nad švédskou brankou.
33:00
Následuje komerční přestávka.
33:00
Tyson Jost stál sám před brankářem, svou střelu ale nasměroval jen do lapačky připraveného Felixe Sandströma!
32:43
Další šance Kanad! Stephens objel branku a pokusil se procpat puk skrz brankáře, ale neuspěl!
32:30
Švédsko se snaží s výsledkem něco udělat, ale Kanada jako by byla všude.
32:02
Nyní už si však švédský brankář rady nevěděl. JULIEN GAUTHIER zblízka protlačil puk skrz jeho výstroj a dává javorovým listům poprvé v tomto zápase vedení!
Asistence: Pierre-Luc Dubois.
31:33
Sandström několikrát v rychlém sledu podržel švédský výběr! Tlak Kanady je velký.
31:22
U kotouče jsou i nadále domácí hokejisté.
31:02
Joseph zblízka pálil zbytečně, hra je přerušena pro předchozí ofsajd.
30:50
Kanada nyní tlačí své soupeře.
30:14
Anthony Cirelli má velmi šikovné ruce! Vypálil z pravého kruhu a mířil velmi dobře, svou dělovkou ale orazítkoval pouze tyč!
30:00
Bernhardtova střela od modré skončila ve výstroji brankáře Harta.
29:26
Bean dostal až příliš prostoru, sjel si tedy před branku a okamžitě pálil! Ke své smůle však mířil příliš vysoko.
29:20
Chabotovu ránu od modré čáry vyrazil švédský brankář do ochranné sítě.
28:51
A Kanaďané se opět vydávají kupředu.
28:29
Kotouč v ochranné síti, vhazuje se před Hartem.
28:23
Javorové listy hrají v plném počtu.
28:01
Kanada opět nasměrovala puk až k Sandströmovi.
27:36
Dahlén zblízka přestřelil kanadskou branku.
27:19
Švédové již kombinují před branou Kanady.
26:59
Kanaďané opět vyhazují puk do bezpečí.
26:36
Kanada však nahodila na Sandströma a ten v tísni raději přerušil hru. Bude se vhazovat ve švédském pásmu.
26:23
Tyson Jost (CAN) hákoval unikajícího Nylandera a dostává dvě minuty.
26:14
Švédové vyvezli puk do pásma a snaží se zaútočit.
26:04
Další kanadský ofsajd, následuje komerční přestávka.
25:44
Švédové jsou nyní pod tlakem.
25:26
Ofsajd Kanady.
25:08
Po další střele Kanaďanů Sandström vůbec netušil, kde má puk, který mu vypadl z lapačky, a chvíli trvalo, než se zorientoval. Žádné ohrožení jeho branky však v ten moment naštěstí pro Švédy nepřišlo.
24:57
Carlsson srazil kotouč na baranku, Sandström si však poradil.
24:30
To se jim však nepovedlo. Kupředu startují javorové listy.
24:02
Švédové jsou opět u puku a pokusí se zaútočit.
23:38
Ani Andersson nepropálil obranný blok Kanady.
23:18
Söderlund se dostal k puku v mezikruží, vypálit ho však obrana nenechala.
23:00
22:38
A Kanadu v cestě kupředu zastavil ofsajd.
22:26
Nyní už Švédové znovu vyhazují.
22:18
A také s další nebezpečnou ránou Dylana Stroma si Felix Sandström poradil!
22:07
Dylan Strome tvrdě pálil, brankář jeho pokus vykopl betonem.
21:51
Švédové dokonce vyrazili ve čtyřech kupředu, po sražené střele do ochranné sítě se bude vhazovat před Hartem.
21:41
A puk je opět u Harta.
21:32
Švédové vyhazují.
21:16
Beanova střela zapadla přímo do výstroje připraveného Felixe Sandströma.
20:59
Bude se znovu vylučovat. Carl Grunström (SWE) vlétl do kanadského brankáře a míří za to na trestnou lavici.
20:40
20:29
Ne však nadlouho, Švédové vyhazují
20:14
Kanada se již nastěhovala do útočného pásma.
20:01
Hráči se již vracejí na ledovou plochu,
Druhá třetina začne přibližně ve 2:35.
Střely na branku:
Švédsko – Kanada: 16 – 12
A je za námi první třetina, která nabídla parádní podívanou. Švédsko se v oslabení dostalo do vedení, Kanada však jen o minutu později srovnala. Švédové vzápětí přidali druhou branku a to bylo moc na brankáře Ingrama, jehož nahradil Carter Hart. Tre kronor však o vedení přišli v samém závěru prvního dějství. Grundström zbytečným faulem po odpískání poslal Švédy do čtyř, čímž ukončil přesilovou hru, a následně se domácí tým prosadil. Do druhé třetiny se tak půjde za stavu 2:2 a ještě více než minutu bude Kanada hrát přesilovou hru.
20:00
19:52
Dobrá šance Švédska! Oliver Kylington dostal puk v mezikruží a za jízdy vypálil, mířil však přesně do míst, kde stál brankář Hart!
19:36
Kanada je momentálně aktivnější a pořádně zaměstnává brankáře Švédska.
19:07
Gauthier vyrazil kupředu a vyprášil chrániče brankáře Sandströma.
18:49
A hra ve čtyřech Kanadě vyšla na jedničku. ANTHONY CIRELLI vypálil z mezikruží a lépe se snad ani trefit nemohl! Puk zapadl do růžku branky.
Asistence: Kale Clague a Thomas Chabot.
18:40
Po přerušení hry došlo na strkanici, do níž dojel jako třetí hráč Carl Grundström (SWE). Rozhodčí pro to neměl pochopení a švédský hráč dostává dvě minuty za krosček.
18:32
Petterson vypálil z první, Hart si připisuje další skvělý zákrok.
18:06
Javorové listy vyhazují.
18:00
Hned po buly zkusili Tre kronor překvapit brankáře Harta, ten skryl puk v lapačce.
17:56
Dillon Dubé (CAN) dostává dvouminutový trest za faul kolenem.
17:28
Dahlénova střela skončila pouze na výstroji kanadského gólmana.
17:09
Nyní operují v útočném pásmu Švédové.
16:41
Kanada však vyhazuje na zakázané uvolnění.
16:31
Ohlsson prudkou přihrávkou před branku hledal některého ze spoluhráčů, kotouč ale knončí na kanadských hokejkách.
15:57
Rozhodčí přerušují hru po přihrávce rukou Kanady. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
15:31
Jost se před brankou tlačil do zakončení, k puku ho však švédská defenziva nepustila.
14:57
Nylanderovo nahození neprošlo až k brankáři Hartovi, ten tak nemusel zasahovat.
14:42
Hra se rychle přesunula před Harta, kde tři Švédi kombinovali přes jediného obránce, ke střele se však nakonec ani jeden z nich nedostal!
14:22
Kanada se opět nastěhovala do útočného pásma.
13:49
Rychlý protiútok Švédů zastavila nepřesná přihrávka!
13:36
Dubois dorážel z bezprostřední blízkosti jen do betonu Felixe Sandströma.
13:08
Na druhé straně to zkusil Eriksson Ek, puk však skončil v ochranné síti a hra se stěhuje do středního pásma.
12:47
Po parádní kombinaci a akci dva na jednoho mohl Barzal pálit do prázdné branky, v tísní se ale ke střele nedostal!
12:33
Po další chybě Kanady mohli Švédi vyrazit do protiútoku, ten ale zastavil těsný ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:05
Jost však nepřesnou přihrávkou nasměroval kotouč až k Hartovi.
11:55
A javorové listy po delší době vyrážejí kupředu.
11:21
11:18
Nyní už Petterson pálil přesně, v cestě ale stál připravený Hart.
10:47
Pettersonova rána tentokrát nemířila mezi tři tyče.
10:35
Také s dělovkou Olivera Kylingtona od modré čáry si brankář Hart poradil.
10:09
Kanaďané vyhazují.
09:56
Carlssonova střela skončila ve výstroji brankáře Harta.
09:47
Švédové svírají Kanadu v obranném pásmu.
09:21
A vylučuje se na kanadské straně. Pierre-Luc Dubois (CAN) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
09:14
Ohlssonovu střelu likviduje brankář Hart.
08:45
Na ledě to jiskří, Kanaďané předvedli v rychlém sledu tři tvrdé hity!
08:11
Švédsko vyrazilo kupředu, následuje však ofsajd.
08:05
A Kanada střídá brankáře! Ingrama nahradí Carter Hart.
08:05
Švédsko právě vstřelilo branku!
To je další studená sprcha! CARL GRUNDSTRÖM vyrazil do samostatného úniku, ujel mu puk z čepele a zaplul přímo mezi betony brankáře Ingrama!
Asistence: Alexander Nylander.
07:43
A javorové listy rychle vyrovnávají. Cirelli obkroužil branku, posunul puk brankovištěm a MITCHELL STEPHENS ho doklepl za záda bezmocného brankáře.
Asistence: Anthony Cirelli.
07:24
Kanada je opět usazena ve švédském pásmu.
06:51
06:35
Přesilovka tedy Kanadě rozhodně nevychází podle plánu. Nyní se domácí tým usadil v útočném pásmu a snaží se zareagovat.
06:05
A místo toho jde do vedení Švédsko! Po protiútoku vypálil z pravého kruhu JOEL ERIKSSON EK a jeho skrytá střela zapadla za záda brankáře Ingrama!
Asistence: Tim Söderlund.
05:35
Další obrovská šance Taylora Raddyshe! Z blízka střílel do odkryté branky, trefil však tyč!
05:06
Chabot to zkusil od modré, Sandström vyráží.
04:51
A máme tu první přesilovouhru! Na trestnou lavici míří Sebastian Ohlsson (SWE) za podražení.
04:13
Stephens z levého kruhu svou přízemní střelou minul branku.
03:54
Po kanadské přihrávce rukou je hra vykázána do středního pásma.
03:40
Švédsko vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
03:17
Švédy zatím o kotouč až příliš často připravují nepřesnosti v rozehrávce.
02:57
Na švédskou branku už se valí další útok Kanady.
02:25
Po Royově nahození Sandström přerušuje hru a hra se tak stěhuje do švédského pásma.
02:16
Nyní jsou Švédové opět u puku v útočném pásmu.
01:31
Švédové chtěli vyrazit kupředu, Kanada se ale opět rychle zmocnila puku.
01:14
Tečovaná Beanova střela od modré brankáře neohrozila.
01:11
Raddysh si sjel do dobré pozice a těsně před brankářem vypálil, kotouč však nasměroval těsně nad!
00:51
Roy pálil jen do boční sítě.
00:39
Stephensova střela žádné problémy brankáři Sandströmovi nenadělala.
00:19
První akci Kanady přerušil ofsajd.
00:07
Švédové okamžitě vyrazili do pásma, zde však o puk přišli.
00:01
Oba celky jsou na ledě, start utkání se blíží!
Na ledě již probíhá rozbruslení obou celků.

Švédsko: Sandström (Gustavsson) – Gunnarsson, Ja. Larsson, Carlsson, Bernhardt, G. Carlsson, Kylington, Dahlin – Lööke, Andersson, Ahl – Pettersson, Asplund (A), Dahlén – A. Nylander, Eriksson Ek (C), Grundström (A) – Söderlund, Wingerli, Ohlsson – Karlström.

Kanada: Ingram (Hart) – Clague, Chabot (A), Juulsen, Bean, Fabbro, Lauzon – Stephens, Cirelli, Dubé – J. Gauthier, N. Roy, Dubois – Raddysh, Barzal (A), Joseph – Speers, D. Strome (C), Jost – McLeod.

Rozhodčí: Salonen (FIN), Stricker (SUI) – Davis (USA), Goljak (BLR).
Vzhledem k předváděné hře na turnaji se každopádně fanoušci mají na co těšit. Zápas slibuje parádní podívanou! Bude tomu tak? To se dozvíme ve čtvrtek od půl jedné ráno.
Kanada

Suverénním Švédům se však postaví velmi silný soupeř. Kanada na domácím turnaji před dvěma lety brala zlato a stejně by ráda zakončila mistrovství světa i letos. Klopýtla zatím pouze v ostře sledovaném zámořském duelu proti Spojeným státům.

Ve čtvrtfinále proto ze druhé příčky skupiny B čelila české dvacítce. Češi se v první třetině dostali do vedení a i v dalším průběhu byli domácím důstojným soupeřem, nakonec však po prohře 3:5 na turnaji skončili. A Kanada se nyní střetne se Švédskem.
Švédsko

Tre kronor ještě na šampionátu neztratili ani bod. Ve skupině si poradili s Dánskem, Švýcarskem, Finskem i Českem a po zásluze si zajistili postup z první příčky. Ve čtvrtfinále je nezastavilo ani Slovensko, nad nímž Švédové po polovině zápasu vedli už 5:0.

Slováci sice zápas zdramatizovali, když snížili na 3:5, Švédsko se ale vzpamatovalo a odskočilo na 8:3, s čímž už Slovensko nic nedokázalo udělat. Ofenziva seveřanů se může opřít především o Alexandera Nylandera, který dosud nasbíral v pěti zápasech 11 bodů a je nejproduktivnějším hráčem turnaje.
V druhém semifinále čeká fanoušky opravdu napínavá podívaná! Narazí totiž na sebe dva z největších favoritů turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.