Loučí se s vámi Michal Belšán, děkuji vám za pozornost a těším se u dalších přenosů, na počtenou!
Zbyněk Michálek (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:52
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:56
3. Jaden Schwartz (STL) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 19671 diváků.
Střely: 21:29 (7:7, 4:14, 10:8)
Utkání je u konce, Minnesota vítězí na ledě St. Louis 4:2!

Do vedení se hosté dostali již ve třetí minutě, kdy se trefil Jason Zucker po objetí branky soupeře. Blues v této třetině byli na první pohled lepší, ale gól nedali.

Ve druhém dějství hrála Minnesota skvěle a Bluesmanům téměř nic nedovolila. Sama se navíc dostala do dvoubrankového vedení, když se prosadil v přesilové hře mladík Matt Dumba.

Třetí třetina přinesla nejvíce branek. Ve 48. minutě se Blues dočkali, když střelu Shattenkirka dokázal tečovat Jaden Schwartz. V závěru domácí tým odvolal brankáře, na 1:3 do prázdné branky skóroval Mikael Granlund a zdálo se býti hotovo. St. Louis ovšem nehodilo flintu do žita, Alexander Steen totiž na počátku poslední minuty dokázal snížit. Ken Hitchock tak znovu Allena odvolal z branky, znovu ale domácí celek inkasoval – tentokráte se prosadil Jason Pominville.

Minnesota se tedy ujala vedení 1:0 v sérii!
60:00
59:40
Minnesota právě vstřelila branku!
A teď už je zřejmě definitivně hotovo. JASON POMINVILLE dal svůj 15. gól v kariéře v play-off NHL tak, že ze středního pásma trefil prázdnou branku St. Louis. Asistence: Zach Parise a Mikko Koivu.
59:30
Blues se nemohou dostat do útoku.
59:07
Blues to znovu zkusí bez brankáře, vyrovnávají tak počet hráčů na ledě 5 na 5!
59:01
Oddechový čas pro domácí.
59:01
St. Louis právě vstřelilo branku!
Gól v oslabení, hotovo ještě není! Po vhazování odvedl dobrou práci Shattenkirk, který dostal obránce pod tlak. K puku se poté dostal ALEXANDER STEEN, jenž napálil puk za Dubnykova záda! 2:3. Asistence: Vladimir Tarasenko a Kevin Shattenkirk.
58:56
Steve Ott (STL) je dalším vyloučeným. Ten ale obdržel desetiminutový trest a tak rovnou zamířil do kabiny.
58:49
Nervy na uzdě neudržel kapitán David Backes (STL), který krosčekem k zemi srazil Granlunda. Dostává za to dvě minuty.
58:47
St. Louis odvolalo brankáře a hned inkasuje! MIKAEL GRANLUND ve středním pásmu získal puk a poslal ho do odkryté klece, čímž zřejmě definitivně rozhodl dnešní utkání. Asistence: Jason Pominville a Zach Parise.
58:40
Tentokráte Jaden Schwartz minul.
58:17
Schwartzovu nebezpečnou střelu vyrazil Dubnyk, diváci ožívají!
57:56
Vladimir Tarasenko to udělal parádně a vytvořil skvělou šanci pro Jaškina, jehož střela šla ovšem mimo!
57:40
Brodziak dostal puk před branku a ihned střílel, Allen byl ovšem pozorný.
56:38
Vanek se snažil nahrát na volného Niederreitera, do dráhy puku ale svou hůl stihl vložit i obránce Michálek.
56:05
Berglundova přihrávka prošla na Pietrangela, tomu ale nevyšla střela úplně dle jeho představ.
55:44
Parise se krásně prokličkoval podél Michálka, vše ale zmařil Jake Allen, jenž americkému forvardovi vypíchl puk svou holí!
55:01
Nyní dostal na volej nabito Shattenkirk, teď už musel hostující brankář vytáhnout těžší zásah betony!
54:42
Pietrangelo střílel hned ze středního pásma, Dubnyk si tedy připsal jednoduchý zákrok.
Střely: 17:26
54:32
Puk skončil v hledišti, hra tedy musí být přerušena. Následuje komerční přestávka a chvilka oddechu pro oba celky.
53:36
Dmitrij Jaškin měl dost prostoru ke střele, k níž se nakonec odhodlal, ale naneštěstí pro něj mířil vedle!
52:50
Zuckerova střela z levé strany šla nad branku.
52:27
Nyní se k útočení dostala Minnesota, což jí naprosto vyhovuje.
51:38
Střela Alexe Pietrangela byla ztečována mimo.
51:26
Parise chtěl z otočky nahrát na Granlunda, to ale nevyšlo.
51:19
50:54
Tým s nejlepším oslabením v základní části opět vyhodil.
50:33
V oslabení musel zasahovat i Jake Allen, který dokonce přerušil hru podržením puku v lapačce.
50:14
Shattenkirk nahrál na Backese, který se z bezprostřední blízkosti neprosadil!
49:55
A opět, tentokráte se neprosadil Alexander Steen.
49:37
Pojďme se ale věnovat hře. Minnesota dokázala vyhodit puk.
49:19
Blues si zahrají přesilovou hru! Za držení protihráče je vyloučen Nino Niederreiter (MIN). Domácí fanoušci se ovšem zlobí, rozhodčí totiž hru přerušil dříve, než se hosté dotkli puku, tudíž předčasně sudí zrušili ponechanou výhodu.
49:16
Pietrangelovu dělovku vyrazil Dubnyk svým betonem.
49:04
Schwartz hledal před brankou spoluhráče pasem z otočky, ale nevyšlo to.
48:13
Zakázané uvolnění týmu St. Louis Blues. Diváci vycítili naději a svým oblíbencům to dávají hlasitě najevo.
Střely: 14:25
47:43
Na druhé straně zachraňoval situaci Jake Allen, který vytáhl velmi dobrý zákrok! Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
47:12
Družina trenéra Kena Hitchocka se konečně dočkala a snižuje na 1:2! Na modrou obdržel od Berglunda puk obránce Kevin Shattenkirk, jehož střelu zápěstím skvěle pod Dubnyka tečoval JADEN SCHWARTZ! Asistence: Kevin Shattenkirk a Patrik Berglund.
46:23
Paul Stastny dostal přihrávku mezi kruhy a střílel z voleje po zemi, ale branku netrefil.
45:35
Jake Allen si připsal jednoduchý zákrok a přerušil hru v době, kdy Tarasenko v menších bolestech dojel na střídačku po střetu se Scandellou.
45:14
Totéž se nyní stalo se Shattenkirkovo střelou, kterou tečoval Lehterä.
44:37
Pietrangelova střela byla lehce tečovaná, Devan Dubnyk jí přesto vyrazil svým levým betonem.
44:13
A další icing Blues.
43:50
Zakázané uvolnění Blues poté, co asi 15 sekund drželi puk za vlastní brankou. Reakci fanoušků si představit dovedete...
43:18
A další Michálkův pokus, tentokráte se zřejmě od helmy brankáře Wild odrazil nad branku.
43:12
Goc nahrál na Michálka, jehož střelu z mezikruží Dubnyk vyrazil betonem.
42:33
Na druhé straně Berglund skvěle bojoval a získal puk, který předal Bouwmeesterovi. Jeho střela od modré byla zblokována.
42:12
Bergenheim se snažil probojovat k zakončení, obránci mu v tom ale zamezili.
41:37
Po dělové ráně Thomase Vaneka na brankovišti dorážel Charlie Coyle, Jake Allen si ovšem celou situaci pohlídal a puk za svá záda nepustil!
41:15
A nyní zakázané uvolnění.
40:59
Přihrávka rukou v podání domácích.
40:39
První útočný nápor St. Louis byl odražen. V této třetině můžeme očekávat zvýšenou aktivitu domácího týmu.
40:09
A pokračovali nahozením Sutera, které šlo do ochranné sítě.
40:02
Třetí třetinu začali vyhraným vhazováním Wild.
40:01
Scottrade Center je pochopitelně naplněné a hlavně doufá, že se zápasem Blues ještě něco dovedou udělat.
Tak pojďme na třetí třetinu. Bude závěrečná? Nebo se dnes dočkáme prodloužení?
Ve druhé třetině hrála Minnesota velmi dobře takticky a vytvořila si vedení 2:0, když přesilovou hru využil obránce Matt Dumba. Bluesmani se zatím velmi trápí a svůj výkon budou muset značně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na úspěch.
Střely: 11:21 (4:14 v této třetině)
Další třetina začne přibližně v 5:31.
40:00
39:36
A opět Jason Pominville, tentokráte pálil z mezikruží přímo do míst, kde stál Jake Allen, chytající první zápas play-off NHL v kariéře.
39:27
Střelu Pominvilla dokázal Allen vytěsnit.
39:09
39:00
Začala poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:50
Stewartovu přihrávku vzduchem sebral Jake Allen do své lapačky.
38:27
Barret Jackman odvádí dobrou práci v oslabení a drží puk s protihráči v rohu.
37:51
Marcel Goc se postaral o výhoz až k Dubnykovi.
37:44
Vanekův pokus byl zblokován Paulem Stastným.
37:32
Koivu využil nedobrého výhledu Allena, ale přesto ho trefil do betonů.
37:21
Parise hodil puk před branku, kde byl Jason Pominville. Ten se snažil procpat puk do branky, Allen to ovšem nedovolil.
37:09
Situaci ještě komplikuje vyloučení. Za nedovolené bránění je vyloučen Zbyněk Michálek (STL), který zastavil protihráče v cestě za pukem.
37:05
Jason Zucker se před brankou natahoval po odraženém puku, ale Allen ho pokryl. Blues momentálně podávají velmi špatný výkon.
36:50
Pas Dumby byl moc prudký, nikdo ze spoluhráčů ho nezachytil a je z toho icing.
36:23
St. Louis je nyní v obrovských problémech a Minnesota se snaží toho využít!
35:46
Jared Spurgeon se na pravém křídle dostal nakonec do úniku, obránci si ho totiž vůbec nepokryli! Jake Allen ale situaci zachránil dobrým zákrokem svými betony.
35:19
Kombinace mezi Niederreiterem a Coylem úspěch hostujícímu celku nepřinesla.
34:49
Brodziak nahrál na Fontaina, jehož střela byla velmi prudká, ale i nepřesná.
34:18
Matt Dumba vyslal dobrou střelu zápěstím, kterou ovšem ze vzduchu sebral Jake Allen. Následuje komerční přestávka.
34:08
33:57
Blues vyhazují a oslabení zřejmě už ubrání.
33:45
Menší trma-vrma okolo branky Allena museli rozhodčí uklidňovat, neboť se strhla strkanice mezi několika rozvášněnými kohouty.
33:15
Blues ubránili další útočnou akci Wild a vyhodili puk.
32:56
Další Suterův pokus byl zblokován Oshiem, který vyvezl puk do středu hřiště.
32:33
Pietrangelo zblokoval přihrávku a postaral se o výhoz kotouče.
32:11
Ihned po buly pálil Ryan Suter, kterého tentokráte úspěšně vychytal Jake Allen.
32:08
Zach Parise byl hákován Jayem Bouwmeesterem (STL), který za to dostává dvě trestné minuty.
31:59
Granlund nabil Spurgeonovi, jehož dělová rána nadělala Allenovi menší problémy.
31:27
Schwartz to zkusil z otočky, na Dubnyka si tím ovšem nepřišel.
31:00
Opět se začalo hrát, ale znovu se přerušilo. A to kvůli vystřelení puku do ochranné sítě.
30:45
Ofsajd hráčů Blues a následuje další komerční pauza. Předtím Steve Ott předvedl parádní hit u střídačky soupeře, kterým nabudil své spoluhráče.
30:32
Dobrý pokus od modré čáry obstaral Carl Gunnarsson, jen s tou chybou, že netrefil branku!
29:54
Schwartz se snažil dorážet Pietrangelovu střelu, ale neuspěl!
29:28
Nyní jeho další střelu zblokoval obránce Shattenkirk.
29:10
Nebezpečný protiútok Minnesoty zakončil Fontaine dobrou střelou, kterou Allen s menšími obtížemi vyrazil.
28:38
Zakázané uvolnění domácího týmu umocňuje jeho trápení.
28:26
Allen pokryl puk a přerušil hru.
28:05
Jay Bouwmeester se zblízka dostal k dorážce Steenovy střely, kterou ovšem orazítkoval břevno Dubnykovy branky! To byla obrovská šance pro St. Louis, doposud největší v zápase.
27:38
Ofsajd v podání hráčů Blues nám zahájil další pasáž hry.
Střely: 8:11
27:24
Ofsajd Minnesoty dává prostor komerční přestávce.
27:05
Oshie parádně nahrál na Schwartze, jehož zakončení bekhendem zpoza obránce šlo ovšem vedle klece Devana Dubnyka.
26:34
26:28
Steen si narazil se Schwartzem a následně vystřelil, ale branku netrefil.
26:04
Minnesota brání velmi dobře a opět domácím nic nedovolila.
25:38
Další výhoz Wild hned po buly.
25:29
Scandella zblokoval pokus Joriho Lehtery, akce tedy skončila.
25:11
Backes poslal puk na Stastného, který to zkoušel bekhendem, ale nedokázal ideálně zakončit a Wild tak opět vyhodili.
24:38
Hosté se ale ihned osvobodili. Připomínáme, že Minnesota měla v základní části nejlepší oslabení!
24:34
Přesilovku si zahrají i domácí. Za sekání je vyloučen Kyle Brodziak (MIN).
24:10
Divočáci přesilovou hru využívají a dostávají se již do dvoubrankového vedení! Mladý obránce MATT DUMBA napálil puk z první, Allen nic neviděl a tak kotouč skončil až za jeho zády! To je opravdu nepříjemné pro domácí tým. Pro Dumbu je to naopak skvělý moment, neboť vstřelil první gól v play-off. Asistence: Jared Spurgeon a Chris Stewart.
23:56
Vhazovat se bude ve středním pásmu, neboť Wild dostali puk do ochranné sítě.
23:46
Marcel Goc vyhodil puk přes všechny čáry.
23:32
Střela Sutera trefila jedno z několika těl před brankou.
23:15
Suter nabil Pominvilleovi, jehož dělovka z voleje vyprášila Allenovy betony!
22:30
Další zákrok Allena a znovu proti Coyleovi. Předtím ovšem také došlo k faulu, dvě minuty za hákování inkasuje Paul Stastny (STL).
22:13
Charlie Coyle to zkusil pro změnu z levé strany, Allen jeho zakončení vyrazil ramenem.
21:50
Pominville vystřelil z pravé strany v útočném pásmu, pokus byl zblokovaný.
21:41
A další zakázané uvolnění Minnesoty Wild.
21:21
Suter nahrál před branku na svého spoluhráče Brodina, který si málem dal vlastní gól!
21:05
Ryan Suter vyhodil puk na zakázané uvolnění.
20:21
Stewart bojoval o puk před brankou, ale nakonec nedokázal svou snahu přetavit v zakončení.
20:09
Od Stastného brusle se kotouč dostal na střídačku.
20:02
Úvodní buly druhé dvacetiminutovky vyhrál domácí tým.
20:01
Druhá třetina začne za několik okamžiků, hokejisté již nastupují na led.
Po první třetině se ve vedení drží hokejisté Minnesoty Wild. Ti se ujali vedení již ve třetí minutě, kdy se prosadil Jason Zucker. Blues jsou sice aktivnějším týmem, zatím jim to ale není moc platné. Uvidíme, co přinese další perioda!
Střely: 7:7
Další třetina začne přibližně ve 4:32.
20:00
19:54
Jaškinův rychlý pokus byl zblokován do ochranné sítě.
19:42
Backes sice vyhrál souboj se Suterem, ten se ho ovšem držel jak klíště a situaci mu velice znepříjemňoval, tudíž zcela ideální to pro kapitána Blues nebylo.
19:00
Začala poslední minuta hry v první třetině.
18:51
Leopold byl napadán a za brankou navíc upadl, Bluesmani se tak zmocnili puku v útočném pásmu.
18:21
Schwartz si nemohl zpracovat neposedný kotouč ve středním pásmu a jeho přechod dopředu tak byl zbrzděn.
17:41
Ott zpoza branky poslal puk před ní, ale tam nikdo nebyl připraven na zakončení.
16:44
Michálek vyslal dva střelecké pokusy, ani jeden ovšem nedošel až k brance.
16:12
Pietrangelova střela prošla až pod lapačku Devana Dubnyka.
15:53
Berglund v útočném pásmu střílel bekhendem, ale pokus byl z velmi složité situace a tak nebezpečí ani nenadělal.
15:34
Pominville se na pravém křídle dostal do ofsajdu, Pariseho přechod dopředu byl tak proti regulím.
15:14
Hosté ale nyní odpálili puk na zakázané uvolnění.
15:08
Shattenkirk nepronikl do útočného pásma přes dobře hitujícího Scandellu.
Střely: 6:7
14:43
Kotouč v ochranné síti, hra je přerušena a je tu třetí komerční přestávka.
14:33
Jaškin dlouho hrál s pukem, až ho nakonec předal Pietrangelovi, který byl před brankářem. Ten jeho pokus pohlídal.
13:18
Schwartz získal puk na levé straně a posléze ho předal volnému Oshiemu, jemuž ale vůbec nevyšla střela z první!
12:59
Shattenkirkův přechod do útočného pásma byl zastaven odpískáním ofsajdu.
12:18
Z rychlého kontru nahrával Tarasenko na Steena, situace ale byla těžká a útočníkům Blues moc nevyšla.
12:02
Granlund se pokusil zaskočit Allena v době, kdy neměl moc dobrý výhled, ale nevyšlo mu to.
11:27
Justin Fontaine v útočném pásmu napálil odražený puk, naštěstí pro Allena mimo branku.
Střely: 4:6
11:07
Reavesova přihrávka byla zblokována mezi diváky. Hra je přerušena a prostor dostává druhá komerční přestávka.
10:34
Shattenkirk obstaral další nebezpečný pokus od modré čáry, nakonec ale pouze vyprášil Dubnykovy betony.
09:59
Scandella zblokoval Tarasenkovu střelu do rohu kluziště.
09:31
Tarasenko nahrál do střelecké pozice na Pietrangela, ten měl ovšem problémy se zpracováním puku.
08:31
Pominville se pokusil Allena zaskočit střelou ze strany, ale nepodařilo se mu to.
08:16
Ryan Suter se postaral o střelu od modré čáry, přes hradbu těl jí ale neprocpal.
08:09
Chvilku si odpočineme, je tu totiž komerční přestávka.
08:09
Nino Niederreiter se postaral o dva velmi vzrušující momenty! Nejprve jeho střelu z mezikruží dokázal Jake Allen velice dobře vyrazit do bezpečí, následně brankář chytající svůj první zápas v play-off NHL zneškodnil i jeho dorážku!
07:27
Spurgeonův pokus z pravé strany v útočném pásmu byl nepřesný.
06:59
Zucker se zmocnil puku ve středním pásmu a poté vyslal svižnou střelu zápěstím, kterou Allen zvládl vyrazit svým ramenem.
06:36
Suter se postaral o další zblokovanou střelu, zkoušel to Vladimir Tarasenko.
06:14
Alexander Steen hodil kotouč do předbrankového prostoru, odkud ho ale odpálil Fontaine. St. Louis pokračuje v dobré aktivitě.
05:24
Na druhé straně dopředu mířil Oshie, Spurgeon ale jeho akci dokázal zastavit.
05:01
Rodil se další nebezpečný protiútok Wild, Niederreiter ovšem nedokázal nahrát zcela ideálně na Thomase Vaneka a nic z toho nakonec nebylo.
04:36
Reaves parádně hitoval protihráče a okamžitě nahrál na Otta, jehož pokus ale úspěch neslavil.
04:30
Zakázané uvolnění Minnesoty.
04:21
Puk v hledišti, hra je přerušena.
04:05
Jaškinův pokus bekhendem zblízka byl velmi nebezpečný, Dubnyk si s ním ale poradil.
03:37
Lehterä tečoval Gunnarssonovu střelu jen těsně vedle brány.
03:23
Tarasenkova střela z otočky byla zblokována. St. Louis se pokusí co nejdříve vyrovnat.
02:47
Blues sice byli od úvodu aktivnějším týmem, jako první se ale prosadili hosté z Minnesoty! JASON ZUCKER pronikl kolem Michálka po levé straně útočného pásma. Jeho následnou střelu Allen pouze vyrazil, Zucker si tak vzal puk znovu, objel s ním branku a dopravil ho do ní na druhý pokus! Je to 1:0 pro Wild. Asistence: Justin Fontaine.
02:20
Pietrangelo na modré nezpracoval puk a dopředu tak spěchal Bergenheim, který alespoň nachvilku osvobodil svůj tým od bránění.
02:04
Gocova přihrývka před branku byla zblokována, Divočáci poté odpálili puk na zakázané uvolnění.
01:46
Gunnarssonova střela po vhazování byla zblokována, Blues nadále tlačí.
01:41
Shattenkirk se taktéž pokusil vyslat střelu, Vanek ji ovšem přizvedl do ochranné sítě nad brankou.
01:22
Jackman napálil odražený puk, ale nemířil zrovna nejlépe. Dubnyk si tedy mohl oddechnout.
00:58
Dmitrij Jaškin v pravém rohu útočného pásma statečně držel puk, Scandella na něj ovšem vyvinul dostatečný tlak a o kotouč ho obral.
00:32
A tentokráte už zde byl regulérně odpískaný icing, postarali se o něj domácí hokejisté.
00:24
Tak nakonec se vhazovalo ve středním pásmu, rozhodčí totiž icing odvolali.
00:24
A hned tu máme zakázané uvolnění v podání Minnesoty, hra se tedy nastěhuje již v úvodní minutě před Dubnyka.
00:02
Úvodní buly vyhrál domácí tým.
00:01
Po americké hymně je vše připraveno na úvodní vhazování!
A je to tady! Velký okamžik pro místní fanoušky nadešel, jejich oblíbení hokejisté totiž právě nastupují na ledovou plochu. Asi není třeba se zmiňovat o tom, že atmosféra je naprosto elektrizující...
Celé St. Louis je již nažhavené na začátek play-off 2015! Ve Scottrade Center pochopitelně bude narvaný stadion až k prasknutí.
Mimo sestavu dnes tedy zůstává několik hráčů.

Na straně Blues to jsou Olli Jokinen, Ty Rattie, Chris Butler, Chris Porter, Robert Bortuzzo a brankář Niklas Lundström.

Za Wild si nezahrají Christian Folin, Jordan Schroeder, Ryan Carter, Matt Cooke, Nate Prosser, Erik Haula a Darcy Kuemper.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Schwartz, Stastny, Oshie – Steen, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Backes, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Zucker, Koivu, Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Brodziak, Fontaine

Rozhodčí: McCauley, Charron – Cormier, Devorski.
Aktuální informace
Náhradní brankář Minnesoty Darcy Kuemper včera netrénoval, Matt Cooke už se do tréninku sice zapojil, ale hrát zřejmě ještě nebude.

Jedničkou Blues v tomto zápase by měl být Jake Allen. Tým je jinak zdravotně v pořádku.
Československá stopa v týmech
Dmitrij Jaškin (STL) – 54 zápasů, 13+5
Zbyněk Michálek (STL) – 15 zápasů, 2+2 (v dresu St. Louis)
Vzájemné zápasy
První zápas
V něm dokázali uspět hokejisté St. Louis Blues. Zápas došel na samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Vladimir Tarasenko.

Wild 2:3sn. Blues
35. Koivu, 40. Parise – 31. Tarasenko, 55. Backes, rozh. náj. Tarasenko

Druhý zápas
V něm zazářil několikrát zmíněný brankář Devan Dubnyk. Ten totiž pochytal hned 41 pokusů a za svá záda pustil pouze jediný kotouč. Jeho celek dokázal zvítězit 3:1.

Blues 1:3 Wild
25. Backes – 26. Vanek, 44. Niederreiter, 44. Brodziak

Třetí zápas
Zde padlo suverénně nejvíce branek. Diváci jich viděli celkem devět, více radosti si užili domácí. Ti totiž skórovali rovnou šestkrát.

Wild 6:3 Blues
8. Stewart, 13. Vanek, 24. Parise, 25. Brodin, 37. Fontaine, 51. Koivu – 31. Tarasenko, 32. Schwartz, 55. Stastny

Čtvrtý zápas
Poslední vzájemné měření si už dokázali Blues vyhrát v základní hrací době. Klíčová byla druhá třetina, kdy si St. Louis vytvořilo dvougólový náskok.

Blues 4:2 Wild
34. Jaškin, 38. Tarasenko, 40. a 46. Lehterä – 39. Scandella, 60. Parise
Hráčské statistiky
St. Louis Blues
Nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části se stal Vladimir Tarasenko se 73 body (37+36). Současně byl i nejlepším střelcem. Nejvíce asistencí zaznamenal Alexander Steen (40), nejproduktivnějším zadákem byl Alex Pietrangelo (7+39). Nejvíce trestných minut posbíral bitkař Ryan Reaves, jehož poutavý příběh zmiňujeme výše. Nejvíce zápasů v základní části odchytal Brian Elliott (46) s bilancí 91,7%. Jake Allen chytal celkem 37krát a úspěšnost má 91,3%.

Minnesota Wild
Zde klubové bodování vyhrál Zach Parise s 62 body (33+29). Stejně jako Tarasenko, i on byl nejlepší střelec. Nejvíce asistencí posbírali Jason Pominville a Ryan Suter, kteří asistovali u 36 branek. Ryan Suter k tomu přidal 2 góly a stal se nejproduktivnějším obráncem týmu. Nejtrestanějším hráčem byl poté Marco Scandella. Ze začátku sezony neměli Wild moc oporu v brance. Niklas Bäckström neodchytal zrovna nejpovedenějších 19 duelů, ani Darcy Kuemper ve 31 zápasech neměl oslnivá čísla – 90,5%. Proto přišel Devan Dubnyk, který zasáhl do 39 zápasů a úspěšnost měl 93,6%!
Jak si vedli v základní části?
Na výbornou. Díky 109 získaným bodům a skóre 248:201 se stali čtvrtým nejlepším celkem celé soutěže. Centrální divizi se jim podařilo vyhrát a ve své konferenci skončili druzí za Kačery z Anaheimu. Solidní výkony přinesly celkem 51 výher v základní hrací době (což dokázal i Anaheim). Lepší v tomto ohledu už byl jen vítěz Prezidentova poháru NY Rangers.

Zde to úplně nejslavnější nebylo. Tedy alespoň ze začátku. Minnesota se pohybovala spíše v nižším středu tabulky a dlouho to vypadalo, že si play-off nezahraje. Pak ovšem přišel zlomový okamžik – příchod brankáře Devana Dubnyka, který svému celku pomohl 27 výhrami ve 39 zápasech. Hlavně díky němu skončila Minnesota ne šestém místě se ziskem 100 bodů.
U prvního utkání série mezi týmy St. Louis Blues a Minnesota Wild vás zdraví Michal Belšán! Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.