Děkuji Vám za pozornost a těším se na Vás u dalšího hokejového programu zde na onlajnech.
"Vynikající, každý zápas jsme měli šanci vyhrát díky jeho zákrokům. Dnes dělal to samé, znovu podal skvělý výkon," řekl na adresu Petra Mrázka Henrik Zetterberg.
3. Petr Mrázek (DET) 15 zák., 1 gól, 93,8 %
Až ve třetí třetině jsme viděli góly. Na jejím začátku se prosadil Coburn, který technickou střelou překonal Mrázka. Hosté se pak dostali do dobrých šancí, ale nedokázali využít ani jednu. V závěru se rozhodli pro hru bez brankáře, při níž inkasovali gól do prázdné branky. Tampa Bay Lightning postupuje do druhého kola play-off NHL. Organizaci Detroit Red Wings končí dnes sezóna, v sedmém zápase podlehla soupeři 0:2.
60:00
59:45
Už času moc nezbývá, hosté vědí, že dnes jim sezóna končí.
59:20
Hosté se nemohou dostat před branku soupeře, Kučerov to zkoušel ze středního pásma do prázdné branky, minul ji.
59:05
Puk v obranném pásmu Red Wings.
59:00
Poslední minuta hry, hosté znovu bez brankáře, buly v jejich útočném pásmu.
58:42
Tampa právě vstřelila branku!
A je to jasné. Blesky postupují do druhého kola play-off, tedy velmi pravděpodobně. Střelou do prázdné branky se posazuje přes celé kluziště ANTON STRALMAN. Asistence: Ben Bishop.
58:05
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:01
Domácí v pásmu, Tampa hraje přesně to, co potřebuje. Fanoušci stojí, stojí i hráči na obou střídačkách.
57:22
Rudá Křídla v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, ale nemohou se dostat do střelecké pozice, ze které by mohla ohrozit branku.
57:00
Mrázek pomáhá spoluhráčům rozehrát další akci, to už ale běží 58. minuta.
55:59
Chyba v rozehrávce Detroitu, kterou domácí nedokázali využít. Hosté mají zkušený tým, který by se takovýchto kiksů neměl dopouštět.
55:34
Icing vrací hru před braku Bishopa, na kterém nyní bude stát tíha zodpovědnosti, aby neinkasovat. Oddechový čas hostů.
55:00
Detroitu Red Wings zbývá posledních pět minut alespoň na vyrovnání, domácí cítí velkou šanci, kterou by nechtěli pustit.
54:46
Oba týmy hrají v plném počtu.
54:10
Hraje se ve středním pásmu, kde jsou aktivnější hosté.
53:48
Domácí hrají takticky, kotouč mají daleko od své branky pod kontrolou. Křídla to budou mít hodné těžké.
52:46
Domácí dostali puk do branky, ovšem i Petr Mrázek hned věděl, že platit nebude, neboť mu předcházeli dva fauly. Vyloučeni Riley Sheahan a Steven Stamkos, oba dvě minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát čtyři na čtyři.
52:30
Dobrá poziční hra rodáka z Ostravy drží hosty na dostřel.
52:03
Čas pro hosty běží neúprosně rychle, naopak domácí by jej očima nejraději posouvali ještě rychleji. Zakázané uvolnění hostů vrací hru před branku Mrázka.
50:40
Komerční přestávka, střelecky stále vedou hosté – 27:16, brankář Bishop hraje dnes velký zápas a je to právě on, kdo stojí za tím, že Detroit ještě neskóroval.
50:00
Zápas se dostává do své poslední desetiminutovky, Detroit prohrává o jednu branku, nečeká ho snadná práce. Prosadit se přes dobře organizovanou obrannou hru Blesků... no, znám i snadnější úkoly.
49:31
Buly v obranném pásmu Red Wings. Halou zní White stripes od skupiny Seven army nation.
49:06
Dva na jednoho jeli hráči Detroitu. Zkušený Zetterberg to vzal na sebe, vší silou se opřel do kotouče, ale trefil jen přemisťujícího se gólmana Tampy.
48:00
Hosté se nemohou stabilně dostat před branku Bishopa. Tampa brání už střední pásmo. Tento styl je účinný, ale fyzicky náročný.
47:14
Domácí fanoušci ožívají, skandováním ženou své oblíbence za výhrou. Že by se Detroit vzdal bez boje, to si nemyslím.
46:43
Komerční přestávka. Čas na vyrovnání se hostům krátí. Rudá Křídla momentálně musí alespoň vyrovnat, jinak jejich sezóna končí v základní hrací době tohoto sedmého duelu.
45:00
Hostující celek je zaskočený inkasovanou brankou, protože hrál aktivněji po celou dobu.
43:58
A je to gól! Domácí jdou do vedení. BRAYDON COBURN vystřelil od modré čáry po přihrávce Ryana Callahana. Petr Mrázek slajdoval na druhou stranu než šel kotouč, a tak je dost možné, že se puk odrazil od brusle obránce Detroitu, který změnil dráhu letu. Asistence: Ryan Callahan, Alex Killorn.
43:11
Zetterberg prohrál vhazování v útočném pásmu, a tak se jeho tým musí stáhnout do středního pásma, kde se k puku znovu dostal.
42:51
Hosté v plném počtu. Jednu jedinou střelu vyprodukovali během dvouminutové přesilovky domácí.
42:17
Steven Stamkos se dostal do dobré střelecké pozice, ve které jej vychytal český gólman. Pohotový zákrok betonem zachránil Red Wings.
41:41
Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se přes dobrou obrannou hru soupeře nemohou dostat.
40:51
Vyloučen hostující Danny DeKeyser na dvě minuty za zdržování hry, vyhození nebo vystřelení puku mimo hřiště.
40:20
Domácí se dostávají do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
40:01
Po čtyřiceti minutách stále platí bezbrankový stav. Aktivnější jsou hostující hráči, kteří vedou na střely 23:12. Vyloženě gólové šance k vidění nejsou, a tak uvidíme, který tým se prosadí jako první.
40:00
39:50
Hosté ještě zahrozili v přečíslení, které využít nedokázali.
39:30
Tampa má puk pod kontrolou v obranném pásmu.
39:04
Hra je přerušena, černý kus gumy vylétl mezi střídačky, kde málem trefil televizního reportéra a jeho kolegu kameramana.
38:30
Zetterberg a jeho "kouzla" v útočném pásmu končí ztrátou puku.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Šance jsou na obou stranách. Tomáš Tatar mohl Křídla poslat do vedení, to by ovšem musel trefit zařízení.
36:49
Andrej Nestrašil se dostal ke střele z otočky, trefil prvního hráče před sebou.
36:30
Domácí obránci zastavili soupeřům útok, založili protiakci, kterou zakončoval Ryan Callahan střelou mimo branku.
36:01
Atmosféra v Amalie Areně poněkud upadá, domácí fanoušci už svůj tým nepodporují tak hlasitě jako by bylo záhodno. Vstřelený gól by hře pomohl. Je jedno, který tým by skóroval, ale utkání by dostalo nový náboj, diváci by ožili.
35:48
Následuje komerční přestávka v době, kdy do konce druhého dějství zbývá lehce přes čtyři minuty.
35:30
Tomáš Tatar nerozjásal hostující ani slovenské fanoušky, protože v dobré pozici trefil bekhendovou střelou jen beton brankáře Bishopa.
34:51
Domácí hráči se v posledních minutách nemohou stabilně dostat do útočného pásma, Petr Mrázek mnoho práce nemá, což je pro něj ne úplně dobré.
34:00
Henrik Zetterberg to byl, kdo se snažil střílenou přihrávkou od mantinelu najít spoluhráče najíždějícího před branku, puk ovšem získali obránci, kteří tak otáčejí směr hry.
33:37
Komerční přestávka. Na ledě se zatím hraje fair play, žádné podlé zákroky nebo jiné nečestné prvky ve hře k vidění nejsou. Hraje se sice o hodně, ale hráči zatím drží nervy na uzdě. Střelecky vedou hosté – 21:12.
33:05
Hosté kontrolují hru již ve středním pásmu, kde získávají puk, a tak okamžitě míří do míst, odkud mohou ohrozit domácí branku.
32:40
Velké množství střel zblokuje domácí obrana, počet ran, které míří na brankáře, je jen malým zlomkem všech střel Red Wings.
32:29
Domácí v plném počtu. Celkem snadno se Tampa ubránila další početní výhodě soupeře.
31:23
Z protiútoku, v oslabení, se zkoušel prosadit Alex Killorn, jehož střela skončila na betonu českého brankáře.
31:15
Bishop si připsal důležitý zákrok.
31:05
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude v útočném pásmu Detroitu.
30:29
Vyloučen domácí Brenden Morrow na dvě minuty za podražení Brendana Smitha. Přesilovka pro hosty. Následuje komerční přestávka.
30:01
Polovina utkání je pryč, na gól stále čekáme. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o nudné utkání, ovšem tak to není. Ve hře je opravdu hodně, ani jeden celek nechce udělat chybu. Pokud v předchozích duelech padalo poměrně hodně branek, tak dnes to bude jinak. Nějaké gólové dostihy bych opravdu, vzhledem k předvedené hře v prvních třiceti minutách, neočekával.
29:16
Hraje se spíše v obranném pásmu domácího celku, výraznější střelecké šance k vidění nejsou.
28:06
Bishop vyjel pro kotouč vystřelený ze středního pásma, u něj byl však dříve hostující hráč, který fotbalově přeloboval brankáře Tampy. Puk si cestu mezi tři tyče nenašel.
27:44
Zakázané uvolnění, po kterém se vhazuje před brankářem Detroitu. Jeho spoluhráči získávají kotouč.
27:10
Detroit přečkal další oslabení, tentokrát byla nebezpečná zejména první polovina přesilovky, kdy domácí soupeře vyloženě přehrávali, ovšem s přesností si Blesky netykaly.
26:02
Nikita Nesterov se prokličkoval až před branku, z bezprostřední blízkosti Mrázka nepřekonal.
25:45
Stamkos pálil od modré, jeho projektil branku minul. Následně Kučerov svůj pokus poslal výrazně nad.
25:10
Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici hostující Danny DeKeyser. Přesilovka pro domácí znamená stav ohrožení před Mrázkem a v přilehlém okolí.
24:59
Bishop si s lehkou střelou od modré čáry dokázal pochopitelně bez problémů poradit.
24:42
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Rudých Křídel. Vinou špatného postavení domácího hráče se celá procedura bude opakovat.
23:34
Nemůžu si pomoct, Tampa snadněji přechází z neutrální do útočné zóny. Hraje více přímočaře proti Detroitu, který se snaží o nepříliš efektivní přihrávky křížem.
23:00
Během prvních tří minut druhého dějství se toho na ledové ploše stalo poměrně hodně.
22:34
Domácí v plném počtu. Jako lavina se teď domácí valili na brankáře Mrázka, který si se střelou v dobře, kdy se Coburn vracel do hry, dokázal poradit.
22:10
Domácí se vysvobozují, díky tomu mohou střídat.
21:34
Minuta početní výhody pryč. Tampa se tak tak brání. Detroit ji přehrává v osobních soubojích, ovšem Křídla se nemohou dostat do dobrých střeleckých pozic.
20:34
Braydon Coburn vyloučen na dvě minuty za podražení. Tento faul vychází z aktivní hry hostujícího celku v úvodní minutě.
20:20
Luke Glendening se dostal do první šance ve druhé třetině, gólman Bishop ho vychytal.
20:01
Vzhledem k tomu, že se sliby mají plnit, přináším avizovaný pohled Stamkose na dnešní, sedmý, duel.
"Nyní hrajeme sedmý zápas. Dalo nám opravdu zabrat, abychom si vynutili tento duel. To, co se v předchozích šesti zápasech stalo, úvodním dnešním vhazováním, jde úplně stranou. Celou sezónu jsme hráli velmi dobře, myslím si, že si za to zasloužíme hrát takto důležité utkání na domácím ledě. Věřím, že i za pomoci našich fantastických diváků ten poslední krok zvládneme," řekl zkušený hráč pro sever nhl.com.
První třetina začala náporem hostujícího celku, který hrál aktivněji. Tampa se do hry dostala přibližně v polovině periody, kdy hrála přesilovou hru. Šancí bylo na obou stranách poměrně dost, ovšem utkání zatím patří gólmanům, kteří ještě neinkasovali.
20:00
19:55
Už se nic nestane.
19:01
Domácí hráči přehráli v útočném pásmu hosty, vznikla z toho obrovská šance, kterou Blesky nedotáhly do úspěšného konce. Mrázek zareagoval na první naznačení, poté byl mimo branku.
18:50
První perioda se v klidu dohrává ve středním pásmu.
17:07
Pavel Dackuj, zkušený hokejový harcovník, zakončil ofenzivní akci střelou, se kterou si Bishop poradil.
17:00
Probíhají poslední tří minuty hry v první třetině. Hosté míří do útočného pásma.
16:21
Petr Mrázek má problémy se svou maskou, kterou si nechává opravit, a tak si bere náhradní. Hlavou mi proběhla vzpomínka na mistrovství světa 2005, zápas české reprezentace a USA, kdy si Rick DiPietro také bral náhradní masku, a velmi krátce poté, v době, kdy už byla maska opravená, inkasoval.
16:21
Komerční přestávka, kterou uvítají oba celky, hrát sedmý duel s vědomím, že pokud prohrajete, sezóna pro vás končí, není psychicky snadná záležitost.
16:00
První třetina se blíží do své závěrečné pasáže. Aktivní hra hostů byla vyloučením utlumena, poměr střel na branku je aktuálně 7:12.
15:57
Danny DeKeyser střelou zápěstím ukončil dominanci Tampy, jejíž gólman musel proti střele obránce Křídel vytasit zákrok betonem.
14:44
Hosté v plném počtu. Dobře, dobře sehráli přesilovku domácí, ale bránící kvarteto hráčů si dokázalo poradit se všemi nástrahami, které na ně domácí připravili během dvou minut.
14:07
Další střelu na českého brankáře vyslal Steven Stamkos, rodák z Ostravy (kterou tímto zdravím) si připsal další úspěšný zákrok.
13:56
Na konci kombinace byl Nikita Kučerov, jehož střelu výtečně vyrazil Petr Mrázek. Gólman, který chytá play-off NHL vůbec poprvé, na jeho výkonu to ovšem není vůbec znát.
13:20
Tampa má na ledě elitní přesilovkovou formaci, která se snaží něco vymyslet.
12:44
Henrik Zetterberg vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Přesilovou hru si zahrají domácí hráči.
12:30
Blesky se na první pohled nenápadně dostávají do hry díky rychlému přechodu do útočného pásma, v tomto ohledu, bych řekl, má Detroit poněkud mezery.
11:32
Pavel Dacjuk se dostal k puku před brankou domácího týmu, jeho střelecký pokus zlikvidoval gólman Bishop.
11:07
Tampa se dostala do postavení mino hru, hra je tedy přerušena. Následuje komerční přestávka.
10:01
První třetina se dostává do své druhé poloviny, zatím sledujeme pohledný hokej, více ze hry mají hosté, ti vedou střelecky 10:2, paradoxně ovšem největší šanci měl domácí Stamkos, o té jsem psal v minulém příspěvku.
09:35
Steven Stamkos se dostal před brankou do zajímavé pozice. Nataženou holí jemně tečoval střílenou přihrávku spoluhráče do protipohybu českého brankáře, který na poslední chvíli dokázal lapačkou změnit dráhu puku tak, aby branku minul. Těžký zákrok pro Mrázka.
08:15
Křídla už znovu aktivně pracovala v útočném pásmu. Domácí se nemohou stabilně udržet v před brankou Mrázka. Oni mají problémy s přechodem středního pásma.
07:44
Gólman Bishop si připsal velmi důležitý zákrok, když si poradil se střelou Sheahana, který svůj pokus schoval za vracejícího se obránce. Následuje komerční přestávka.
07:06
06:37
06:01
Domácí Tampa je aktivnější při hře s menším počtem hráčů na obou stranách. Obrana Detroitu působí velmi kompaktně, a tak to mají Blesky složitější.
05:20
Kučerov se při hře čtyři proti čtyřem dostal do útočného pásma, tvrdou střelou nedokázal překonat Petra Mrázka.
05:06
Poměr sil na ledě se srovná. V útočném pásmu se nedovoleným bráněním provinil Justin Abdelkader.
04:37
Hodné zbytečný zákrok Alexe Killorna, který odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro hosty.
04:00
Hra je přerušena, buly v útočném pásmu Rudých křídel, která vedou střelecky 7:1, i tato statistika dokresluje, jak aktivní začátek utkání mají hráči Detroitu.
03:00
Nikita Nesterov branku v dobré střelecké pozici přestřelil. Že by čtvrtá formace domácích byla jen "udržovací", to se opravdu nepsat nedá. Ona hraje velmi dobře.
02:53
Brian Boyle, člen čtvrté formace Tampy, si připsal první střelu na českého brankáře, který zkušeně přikryl kotouč rukavicí.
02:05
Hostující tým začal aktivněji, byť v hledišti má zcela jasnou výhodu domácí mužstvo. Fanoušci od první minuty podporují velmi hlasitě svůj tým. A právě o tamto faktoru hovořil Steven Stamkos, jehož názor na sedmý duel Vám napíšu během první přestávky.
01:07
Henrik Zetterberg střelou zápěstím v mezikruží brankáře Tampy pořádně vystrašil. Maskovaný muž zakryl všechny mezírky, kterými by se puk mohl dostat za brankovou čáru.
00:57
Gustav Nyquist se dostal do dobré střelecké pozice, bekhendový pokus byl ale snadným soustem pro brankáře domácího celku, který si tak připisuje druhý zákrok.
00:17
Úvodní vhazování vyhrál hostující hráči, který nejprve rozehráli do obranného pásma, pak založili útočnou akci, kterou zakončil zákrok Bishopa.
00:01
Utkání brzy začne.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Namestnikov – Nesterov, Boyle, Morrow

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Quincey, DeKeyser, Marchenko, Ericsson, Kindl, Smith – Tatar, Dacjuk, Helm – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Jurčo, Sheahan, Andersson – Ferraro, Glendening, Miller

Rozhodčí: McCauley, Pollock- Amell, Nansen.
Za hosty nastoupí Petr Mrázek, Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Chybět naopak bude Marek Židlický, zkušeného zadáka do zápasu nepustí podezření na otřes mozku. Za domácí pak Andrej Šustr a Ondřej Palát.
V dresu domácího celku je nejproduktivnějším hráčem centr Tyler Johnson, šest odehraných zápasů v této části sezóny, ve kterých získal sedm kanadských bodů (6+1). Že by to byla náhoda, to opravdu ne. Jeho aktivní styl hry jednak zapadá do týmové koncepce, druhak obránci Detroitu nemohou na něho najít účinný obranná recept.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Pavel Dacjuk, který v dosavadním průběhu play-off získal pět kanadských bodů za tři branky a dvě asistence. V brance dostane přednost Petr Mrázek, který se moc a moc snažil v zápase číslo šest, ale na výhru Křídel to nestačilo.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings. Jedná se o sedmý duel, jehož vítěz postupuje do dalšího kola. Naopak poraženému celku letošní sezóna končí v prvním kole, což nelze považovat za úspěšnou sezónu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.