Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný den!
Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 18 988 diváků!
Aleš Hemský (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:18
Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:58
Tři hvězdy utkání:
1. Kari Lehtonen (DAL) 25 zákroků, 1 gól, 96,2%
2. Jamie Ben (DAL) 1+0
3. Antoine Roussel (DAL) 1+0
Je dobojováno! V obrovském dramatu nakonec domácí Dallas Stars poráží Minnesotu Wild 2:1 a v sérii zvyšuje své vedení na 2:0!

V první třetině se hrál hodně opatrný hokej. Dallas byl lepším týmem, ale obrovské šance si paradoxně vytvořila Minnesota! V úvodu utkání selhal sám proti Lehtonenovi Niederreiter a v závěru úvodní periody nadvakrát zahodil slibnou šanci Granlund!

V prostřední části už se diváci v American Airlines Center dočkali! Po chybě obránce Minnesoty za brankou se puk od brusle Antoina Roussela odrazil tak šťastně, že se odrazem o Dubnykova záda dostal za brankovou čáru!

Nejlepší podívanou však přinesla poslední třetina! Dallas dlouho kraloval na ledě a vidět byl hlavně Jamie Benn! Kapitán Dallasu nejprve selhal s bekhendovou dorážkou, ale deset minut před koncem už Jamie Benn proměnil samostatný únik a sérii zápasu proti Minnesotě se ziskem kanadského bodu na číslo 10! V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto, ale Marco Scandella přesilovkovou střelou vrátil Minnesotu do hry! Hosté to ještě v závěru zkusili bez brankáře, jenže Coyle v největší šanci nezasunul kotouč k tyči a Dallas se už ubránil!

Stars tedy zvládli svá domácí vystoupení v American Airlines Center na výbornou. Série se za stavu 2:0 pro Dallas stěhuje na led Minnesoty. V Xcel Energy Center se bude hrát v úterý a ve čtvrtek!
59:54
Ještě jedno vyloučení na závěr! Eaves stráví zbytek třetí třetiny na trestné lavici. Dostal totiž dvě minuty za krosček!
59:46
Obrovská šance Minnesoty! Před Lehtonenem prolétlo několik nebezpečných kotoučů, ale brankář Dallasu ve spolupráci s obránci ustál i největší šanci Coyla, který nezasunul puk mezi jeho beton a tyč!
59:33
Oddechový čas také na straně Minnesoty! Hostům zbývá na vyrovnání méně než půl minuty! Dubnyk zůstává na střídačce!
59:26
Minnesota zamkla Dallas před Lehtonenem. Spurgeon střílenou přihrávkou našel hůl spoluhráče, kterým byl Koivu, jenže od něj se puk odrazil přímo do Lehtonena!
59:12
Devan Dubnyk míří na střídačku! Minnesota v závěru utkání zkouší štěstí při hře bez brankáře!
59:08
58:50
Stoll pouze poslal vpřed přihrávku, kterou se snažil sám dojet. Obránci Dallasu byli u puku o poznání dříve a mohou našetřit další sekundy k dobru.
58:22
Kotouč po kontaktem s tvrzeným sklem opustil prostor kluziště. Vhazovat se bude před brankou Devana Dubnyka. Minnesotě mnoho času na vyrovnání nezbývá.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny!
57:36
Dallas už se nikam nežene. Klingberg pouze nahodil puk do útočného pásma. Domácí budou chtít udržet soupeře co nejdále od své klece.
57:08
Domácí trenér si ještě vzal oddechový čas, aby dopřál svým hvězdám oddych a zároveň jim udělil důležité rady před přesilovou hrou!
57:08
Neuvěřitelné! Domácí nyní naspořili minutu hry! Jason Spezza ukázal, že umí podržet kotouč! Minnesota si pořádně komplikuje cestu za vyrovnáním! Pominville totiž dostává dvě minuty za podražení!
56:15
Rozhodčí má zdviženou pravici a hráči Dallasu drží kotouč za svou brankou. Dallas šetří cenné vteřinky, zatímco celá hala stojí na nohou a podporuje své miláčky.
55:22
Minnesotě najednou narostla křídla a Koivu nyní nebezpečně střílel z ostrého úhlu. Lehtonen však potvrdil svůj dobrý výkon dalším jistým zákrokem.
54:36
Roussel našel přihrávkou Eavese, který bez přípravy vypálil. Jeho ránu viděl Dubnyk na poslední chvíli, ale i přesto dokázal puk vytlačit nad horní tyč.
54:04
Sharp spěchal do útočného pásma, ale byl sám proti přesile hostujících hráčů. Všichni hráči Dallasu odjeli raději na střídačku nabrat síly před napínavým závěrem.
53:38
Dumba bojoval za brankou s Klingbergem. Domácí zadák nakonec prokázal větší bojovnost a uzmul kotouč pro domácí hokejisty.
53:19
Niederreiter napadal rozehrávku Dallasu. Jeden z obránců poslal puk odrazem o hůl Niederreitera mezi diváky. Minnesota má stále dostatek času.
52:42
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota konečně prolomila trápení na ledě Dallasu! Hosté se dočkali prvního zásahu v sérii a Minnesotě se konečně podařilo využít přesilovou hru! Od modré čáry napřáhl MARCO SCANDELLA a tvrdou střelou propálil Lehtonena! Domácí brankář měl zakrytý výhled dobrým postavením Niederreitera! Asistence: Matt Dumba, Jason Zucker.
52:02
Hostům se na ledě Dallasu prostě nedaří! Další rychlý útok Minnesoty do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:50
Spurgeon se opřel do pobídky z hole Koiva a střílel před branku na teč jednoho ze spoluhráčů. Jediným z hokejistů, kdo stačil kotouč tečovat, byl obránce Dallasu.
51:06
Avšak hostům se nepodařilo vyhrát vhazování v útočném pásmu a domácí okamžitě posílají kotouč ven z obranné třetiny. Minnesoty musí začít nanovo.
50:59
Minnesota má ale stále šanci na zvrat dnešního utkání! Hosté nyní dostávají možnost hry v početní převaze! Dvě minuty za držení hole vyfasoval Oduya!
50:23
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas navyšuje vedení! JAMIE BENN jako správná kapitán táhne Dallas za dalším bodem! Benn si počkal na puk za obranou Minnesoty, prohnal se před Dubnyka, kterého rozházel pohybem a poté bleskově zakončil! Asistence: Cody Eakin.
49:55
Na počínání Fiddlera se snažil průnikem od mantinelu navázat Eakin. Jeho počin byl o něco horší, nepovedlo se mu najít cestu před branku.
49:13
Fiddler se ocitl v obrovské šanci a mohl navýšit náskok Dallasu! Domácí útočník se dostal do úniku, položil si Dubnyka, ale nedokázal přizvednout kotouč nad jeho beton!
48:45
Patrick Sharp dotíral před brankou Minnesoty. Sharp se po přerušení hry ještě pustil do drobné potyčky s jedním z obránců, ale rozhodčí vše nechává bez trestu.
48:02
Stoll v nehokejové pozici dotíral na obránce Goligoskiho, který si i v předklonu věděl rady a s jistotou udržel dotírajícího soupeře za svými zády.
47:22
Hosté se zadarmo zbavují kotoučů ve středním pásmu. Hráči Minnesoty poněkolikáté ve třetí třetině pouze nahodili puk do pásma Dallasu a odjeli střídat. Tohle by se jim nemuselo vyplatit.
47:01
Dubnyk musel předvést své brankářské umění! Před branku Minnesoty se tlačil Eaves, jež zápěstím prověřil hostujícího brankáře. Od něj se puk odrazil mezi kruhy, kde se o bekhendovou dorážku pokusil Jamie Benn! Dubnyk i napodruhé uspěl!
46:33
Na led skočil také Jamie Benn, který si klepl holí o led o přihrávku. Spoluhráč se mu snažil vyhovět, nicméně prudký puk poslal pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Lehtonenem.
46:04
Jason Spezza se vrátil na ledovou plochu a hned se může zapojit do útočné akce svého týmu. Spezza s Ničuškinem operují ve středním pásmu.
45:30
Domácí získali kotouč na své hokejky a bez váhání jej poslali středem hřiště až k Devanu Dubnykovi. Dallasu se v oslabení daří, Minnesota se trápí.
45:04
Granlund předložil puk Suterovi na modrou čáru. Druhý jmenovaný bez váhání zkusil štěstí prudkou střelou, ale jeho projektil byl hodně nepřesný.
44:23
Dallas se ve vlastním oslabení dokonce vydal do útoku. Rychlý přechod Dallasu však pokazilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:07
Ihned po vyhraném vhazování se do volného puku opřel Spurgeon. Jeho ránu od modré čáry přizvedl jeden z domácích obránců do ochranné sítě.
44:04
Bude se vylučovat! Minnesota si zahraje přesilovou hru! Jason Spezza dostává za svůj úlet po vhazování dvouminutový trest. Rozhodčí si všiml hákování!
43:54
Dallas drží puk daleko od své branky. Další útočnou snahu domácího týmu zastavuje odpískaný ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:18
Do šance se prodral Alex Goligoski, který hraje vydařený zápas. Goligoski pálil z levého kruhu, ale jeho rána až k Dubnykovi neprošla. Brankáři Minnesoty pomohla obrana.
42:52
Jamie Benn se otáčel na modré čáře, avšak při bruslařském manévru ztratil balanc a nedokázal si převzít prudkou přihrávku. Dallas i přesto zůstává u puku.
42:17
Zucker sváděl boj o puk v rohu útočného pásma. Sjeli se k němu hned dva hráči v zeleném dresu. Zucker proti přesile domácích obránců neměl šanci a o puk přišel.
41:25
Alex Goligoski dostal nabito mezi kruhy. Obránce Dallasu si připravil puk na hokejce a svižnou střelou zápěstím poslal kotouč nad branku Devana Dubnyka.
41:11
Další nepřesnost v rozehrávce Minnesoty. Scandella napálil puk z vlastní poloviny až za branku Lehtonena. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje na druhou stranu.
40:26
Roussel v útočném pásmu prodloužil kotouč k Aleši Hemskému, který nabil na modrou čáru. Spoluhráč českého šikulou tvrdou střelou rozezvučil pouze mantinel za brankou.
40:15
Do závěrečné třetiny vstoupila na vhazování lépe Minnesota. Jak už je ale v dnešním zápase po úvodním buly tradicí, vyhodili hosté puk přes všechny čáry.
40:01
Po přestávce se do American Airlines Center vrátíme přibližně ve 4:10! Nenechte si ujít závěrečnou třetinu, která bude jistě napínavá!
Střely na branku: 24 – 18
Hodně bojovné utkání pokračovalo i v prostřední části hry! Na ledové ploše nebylo k vidění mnoho šancí, ale zato o souboje nouze rozhodně nebyla. Dočkali jsme se také úvodní branky. Nutno říci, že byla hodně kuriózní! Nad zásahem Antoina Roussela si rozhodčí dlouho lámali hlavu u videa, ale nakonec přisoudili Dallasu vedoucí branku! Největší šanci Minnesoty zazdil dvě sekundy před koncem třetiny Coyle! Po čtyřiceti minutách je stav 1:0!
40:00
39:58
Koivu se z rohu kluziště natlačil před branku Dallasu a dovezl kotouč na brankoviště! Tam se ještě snažil dotírat Coyle, avšak brankář Lehtonen udržel čisté konto i v závěru prostřední části!
39:37
Klingberg si našel prostor na modré čáře a vypálil příklepem. Střela domácího obránce byla sice prudká, ale zato hodně nepřesná. Kotouč minul branku.
39:30
Ničuškin oklamal obránce v rohu útočného pásma, přenechal kotouč Spezzovi, který si vybruslil před branku, otočil se a daroval Dubnykovi snadný zákrok.
39:00
Probíhá poslední minuta 2. třetiny!
38:57
Na druhé straně pospíchal vpřed Jamie Benn. Jeden z jeho spoluhráčů mu však přejel do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:14
Ke střele se odhodlal obránce Suter. Proti jeho střele se vrhl jeden z hokejistů Stars a zastavil kotouč svými chrániči. Minnesota si na další šanci bude muset počkat.
37:52
Minnesota získala puk ve středním pásmu, avšak Zucker se neprodral přes modrou čáru. Dallas v dnešním utkání lépe brání, než útočí.
37:13
Colton Sceviour se snažil napodobit Jasona Spezzu, což se mu povedlo opravdu dokonale. Ani Sceviour totiž zadovkou zpoza hostující branky nenašel nikoho ze spoluhráčů.
36:32
Spezza operoval za brankou Minnesoty a zadovkou zkusil najít spoluhráče před brankou. Na brankovišti se naneštěstí pro něj nepohyboval nikdo v zeleném. U puku jsou hosté.
35:44
Před brankou Dallasu nebezpečně dotíral Dumba! Jeho snahu na brankovišti dokázal brankář Lehtonen ve spolupráci s obránci s vypětím všech sil uhasit!
35:08
Goligoski měl na obranné modré čáře spoustu času na rozehrávku a i přesto nedokázal najít nikoho v zeleném dresu. V prostřední části se hraje takřka bez šancí.
34:22
Domácí se usadili před brankou Minnesoty! K další střele se odhodlal Colton Sceviour, ale do jeho pokusu se položil Ryan Suter a obětavým zákrokem usnadnil práci svému brankáři.
34:07
Tentokrát Devan Dubnyk nemusel zasahovat. Prudká střela Goligoskiho z levého křídla byla hodně nepřesná a kotouč si to nabral mimo branku Minnesoty.
33:32
Jared Stoll si odpykal svůj trest a je zpátky na ledové ploše. Dallas ani v další přesilové hře nikterak neohrozil branku Devana Dubnyka.
33:06
Seguin poslal do útočného pásma Aleše Hemského. ale český šikula byl o něco rychlejší než puk. Po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:31
Jason Spezza pálil po přihrávce od Klingberga. Jeho ránu ještě před Dubnykem tečoval jeden z domácích hokejistů, nicméně pu se stejně odrazil mimo branku.
32:00
Dallas se sice usadil v útočném pásmu, jenže střela od modré čáry se od zadního mantinelu odrazila až do středního pásma. Minnesota může vystřídat.
31:32
Bude se vylučovat a znovu se otevírají dvířka na trestné lavici Minnesoty! Dvě minuty za podražení dostává Jarret Stoll!
31:22
Klingberg nahazoval od modré čáry. Jeho pobídka minula branku Minnesoty a Devan Dubnyk poté udržel beton u pravé tyčky proti dorážkám domácích útočníků.
30:36
Dallas se po delší době snaží zatlačil Minnesotu před Dubnyka. Alex Goligoski nahodil puk do útočného pásma a právě Devan Dubnyk vyjel za branku, aby zkrotil puk.
30:03
Spezza nepřesnou přihrávkou zazdil nadějně vyhlížející přečíslení Dallasu! Sharp musel vytáhnou puk za sebe a střelou zápěstím minul branku Minnesoty.
29:21
Suter si prodloužil střídání a znovu operoval s pukem u modré čáry. Tentokrát si o přihrávku klepl Koivu a puk také dostal. Finský hokejista s pukem nic nevymyslel.
28:42
Suter nahazoval puk od modré čáry. Jeho pobídku srazil jeden z dobře stojících hráčů Dallasu do rohu obranného pásma, kde už domácí získali puk pod svou kontrolu.
28:03
Patrick Eaves nahodil puk po mantinelu do útočného pásma. V rohu kluziště o něj bojoval Tyler Seguin, který se však utopil v moři bílých dresů.
27:41
Jason Zucker naskočil zpět na ledovou plochu. Dallas ani ze své třetí přesilové hry v utkání nevytěžil branku, naopak může být rád, že neinkasoval.
27:24
Aleš Hemský vletěl do útočného pásma jako uragán a střelou zápěstím bez přípravy prověřil Devana Dubnyka! Brankář Minnesoty stačil utěsnit mezírku u levé tyče.
26:27
Hosté šli ve vlastním oslabení do přečíslení 2 na 1, ale Klingberg se skvěle vrátil, natáhl se před vlastní brankou a tělem zastavil přihrávku před branku!
26:12
Klingberg předložil puk Seguinovi, který dlouho váhal se střelou a nakonec trefil pouze klubko hráčů před Devanem Dubnykem. Obrovské štěstí Minnesoty.
25:41
Bude se vylučovat! Dallas si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za krosček dostává Jason Zucker! Diváci jsou na nohou!
25:09
Na druhé straně se vpřed řítil Coyle. Coyle se dral mezi kruhy, nicméně obránci Dallasu mu zastoupili cestu a nepustili jej k zakončení.
24:27
Dallasu jedna branka evidentně nestačí a domácí se i nadále tlačí do útočného pásma. Devan Dubnyk tentokrát vyjel za branku a málem se mu nepovedlo rozehrát před dotírajícím Eavesem.
23:54
A branka platí! ANTOINE ROUSSEL posílá Dallas do vedení! Rozhodčí se dlouho radil s kolegou u videa, ale nakonec uznává branku! Scandella přišel o puk za brankou a od bruslí Antoina Roussela se puk odrazil nad branku, dopadl na záda Devana Dubnyka a od nich přešel přes brankovou čáru! Asistence: Aleš Hemský.
23:54
Diváci v aréně sledují opakované záběry na kostce nad ledem a mají ve verdiktu jasno! Sudí už také ví finální znění!
23:54
Dallas se raduje ze vstřelené branky! Rozhodčí ale ukazuje, že branka neplatí! Hosté ztratili kotouč za brankou a Roussel jej kopnutím dostal přes klec za brankovou čáru! V akci Dallasu byl kus štěstí! Sudí se radí s kolegou u videa!
23:35
Hemský se hnal za odraženým pukem ve středním pásmu, ale Suter měl k němu o poznání blíže. Obránce Dallasu jen práskl do kotouče a odpálil jej pryč.
23:18
Dallas se znovu pokusil o rychlé přenesení hry dlouhou přihrávkou. Na prudký kotouč nezareagoval nikdo v zeleném dresu a puk si našel cestu na zakázané uvolnění. Vhazuje se po Lehtonenově levici.
22:37
Johns dostal nabito na modrou čáru. Obránce Dallasu ještě váhal se zakončením a poté pouze napálil soupeře, který proti němu vyjel, aby pokus zastavil.
22:25
Sharp si vyměnil kotouč s Jasonem Spezzou. Druhý jmenovaný si z rohu vybruslil nahoru na modrou čáru a svižnou střelou zápěstím prověřil brankáře Dubnyka.
21:44
Jamie Benn se rychle otočil ve středním pásmu, projel přes modrou čáru a předložil puk mezi kruhy na Tylera Seguina. Ten neustál souboj s vracejícím se obráncem.
21:02
Radek Faksa bekhendem poslal puk obloučkem do středního pásma, kam si najížděl Jamie Benn. Kapitán Dallasu v těžké pozici nezpracoval puk ze vzduchu.
20:28
Brodin ještě udržel pro Minnesotu útočné pásmo, nicméně ani jeden z hostujících hráčů na ledě nedokázal ohrozit Lehtonena. Hosté však stále mají šanci, jelikož Dallas pouze vyhodil na zakázané uvolnění.
20:16
Koivu neuspěl na úvodním vhazování prostřední části. Dallas se rychle pokusil přenést hru na Radka Faksu, který na puk nedosáhl a kotouč projel až na zakázané uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:10.
Střely na branku: 14 – 7
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí! Více ze hry měli hokejisté Dallasů, ale poněkud paradoxně bylo více rušno před Lehtonenem! V úvodu utkání se do velké šance dostal Niederreiter, ale ten sám před domácím brankářem minul zařízení! Poté se dlouho hrálo opatrně na obou stranách, nikdo z hráčů nechtěl udělat chybu. Až v závěru třetiny se do obrovské šance prodral Granlund, avšak jeho první ránu zlikvidoval Lehtonen a napodruhé Granlund minul branku! Do šaten se proto odchází za bezbrankového stavu!
20:00
19:33
Obrovská šance Minnesoty! Granlund z levé strany nabruslil před Lehotonena a zápěstím nejprve protáhl domácího brankáře! Granlund poté dostal šanci na reparát, ale z vyložené pozice o kousek minul horní roh!
19:00
Probíhá poslední minuta 1. třetiny!
18:45
Vyloučený Suter je zpátky na ledě. Dallas si v přesilové hře nevytvořil žádnou brankovou příležitost. Obránci Minnesoty skvěle pokryli střelecké prostory.
18:32
Russell našel dlouhou přihrávkou rozjetého Eakina, který si zpracoval puk mezi obránce Minnesoty. Ti jej do šance nepustili a kotouč mu ukradli.
17:47
Ani Dallasu se nedaří získat útočné pásmo. Klingberg rozjel akci středem hřiště, nicméně místo střely zvolil přihrávku na Hemského. Domácí kombinují daleko od branky.
17:08
Tyler Seguin neudržel puk v útočném pásmu a Scandella jej nekompromisně odpálil přes celé kluziště. Minnesoty může poslat na led čerstvé síly.
16:51
Eaves napřáhl ke střele od modré čářy. Po vyhraném vhazování vystřelil příklepem a Devan Dubnyk si připsal další jistý zákrok. Z brankáře Minnesoty dnes střely domácích hokejistů nepadají.
16:45
Další přesilovou hru si vyzkoušejí domácí hokejisté! Suter podrazil unikajícího Benna a odjíždí si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici!
16:12
Ihned po vyhraném buly napodobil zakončení Tylera Seguina obránce Oduya. Jeho ránu Devan Dubnyk dobře viděl a připsal si další jistý zákrok.
16:03
Navrátilec do sestavy Dallasu Tyler Seguin o sobě dal vědět střelou zápěstím! Seguin se do puku opřel hned po vhazování a Dubnyk měl, co dělat.
15:47
Porter spěchal kupředu podél pravého mantinelu. Středem kluziště projel jako nůž máslem, ale na modré čáře narazil na připraveného Oduyu. Zápas je v úvodní dvacetiminutovce hodně opatrný.
15:08
14:48
V rohu obranného pásma dojel odražený kotouč Russelll, otočil se s ním a středem kluziště jej vyhodil přes celé hřiště. Dallas hraje v defenzivě opravdu famózně.
14:00
Minnesotě se nedaří najít cestičku do útočného pásma. Na modré čáře odvedl skvělou práci Jamie Benn. Domácí kapitán poté poslal puk až za branku Devana Dubnyka.
13:16
Sceviour uzmul hostujícím hokejistům kotouč a vydal se s ním vpřed. Sceviour dokonce ošálil obránce a poté vyslal neposedné nahození. Dubnyk raději ukryl puk v lapačce.
13:08
Minnesota si zahraje další přesilovou hru! Dvě minuty za sekání dostává Aleš Hemský. Český hokejista se provinil v souboji v rohu obranného pásma.
12:22
Jamie Benn se prodral do útočného pásma, pokryl si puk mezi kruhy a skrytou střelou okolo bruslí jednoho z obránců vystrašil Devana Dubnyka. Ten vyrazil puk do rohu.
12:10
Hra se přestěhuje před branku Minnesoty. Hostům se nepovedl pokus o dlouhou přihrávku, puk končí na zakázaném uvolnění. Tempo hry v posledních minutách opadlo.
11:39
Také Sharp už je zpátky na ledě. Ani Minnesota se ve své úvodní přesilovce nedostala k většímu ohrožení branky Dallasu Stars. Pokračuje se v pěti bruslařích na obou stranách.
11:20
Coyle vyslal prudkou přihrávku před branku, na kterou si najel Haula, avšak navrátilec do sestavy Minnesoty se po prudkém kotouči nestačil natáhnout.
10:38
Minnesota je kompletní. Scandella naskočil na ledovou plochu. Hosté mají k dobru takřka minutovou hru v početní převaze.
10:14
Aleš Hemský zamíchal s pukem v útočném pásmu a Devan Dubnyk se musel hodně rychle ohánět. Kotouč z hole českého šikuly nakonec cestu za Dubnykova záda nenašel.
09:39
Síly na ledě se vyrovnají! Na straně Dallasu bylo na ledě v jednu chvíli šest hráčů a proto dostává domácí lavice trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Sharp.
09:19
Brodin vybojoval puk v rohu kluziště a poslal spoluhráče do útoku. Minnesoty si ve vlastním oslabení připsala střelecký pokus a Lehtonen musel vyrazit prudkou střelu.
08:38
Klingberg si dlouho pohrával s pukem na modré čáře a Erik Haula k němu přijel a vypíchl mu puk do středního pásma. Dallas měl štěstí, že Haula neměl rychlost, aby se dostal do úniku.
08:28
Bude se vylučovat! Úvodní přesilovku dnešního zápasu si zahraje Dallas Stars! Scandella si odchází odpočinout na dvě minuty za hákování!
07:30
Valerij Ničuškin se otočil v rohu kluziště a nahodil puk před branku Minnesoty. Od jedné z hokejek se puk přizvedl do vzduchu a najíždějící Jason Spezza na něj neměl šanci dosáhnout.
07:06
A Dallas zůstane před brankou Minnesoty. Domácí rozjeli kolotoč přihrávek před brankou soupeře a Wild se osvobodili pouze za cenu vyhození přes všechny čáry. Vhazuje se po Dubnykově levici.
06:48
Faksa s Hemským kombinovali v útočném pásmu. Radek Faksa přenechal puk svému zkušenějšímu krajanovi, který jej sice nechal za tělem, ale poté jej rychle vybojoval nazpátek.
06:04
Goligoski vyslal oblouček do útočného pásma Dallasu. Za nahozeným kotoučem spěchali hned tři hráči, nicméně nejblíže k němu měl Suter, který jej vyhodil.
05:22
Granlund si sjel na přihrávku zpoza branky mezi kruhy a snažil se zakončit mezi betony vyjetého Lehtonena. Brankář Dallasu nakonec nemusel zasáhnout, pomohli mu obránci.
05:05
Jason Spezza obdržel přihrávku na modrou čáru, prosmýkl se s pukem do útočného pásma a zápěstím prověřil Devana Dubnyka! Brankář Minnesoty vytěsnil svižnou ránu ramenem.
04:30
A znovu byl v hlavní roli Scandella! Obránce Minnesoty se opřel do volného puku, nicméně jeho rána příklepem prolétla shlukem těl přímo k Lehtonenovi.
04:27
Ihned po vyhraném vhazování v útočném pásmu si puk zpracoval Scandella. Obránce Minnesoty si puk připravil a příklepem prověřil Lehtonena. Brankář Dallasu byl i tentokrát pozorný.
04:21
Dumba přispěchal s rychlou střelou z jízdy. Jeho pokus měl Lehtonen jako na dlani a brankář Dallasu si bez problémů připsal další jistý zákrok.
03:26
Dubnyk na začátku utkání neponechává nic náhodě a raději zastavuje pomalý kotouč před dotírajícími útočníky Dallasu. Vhazovat se bude po jeho pravici.
03:09
Jamie Benn přenechal kotouč Seguinovi, který mu chtěl vrátit přihrávku do jízdy, ale navrátilec do sestavy Dallasu trefil pouze brusle jednoho z obránců.
02:34
Stoll spěchal vpřed s pukem, nicméně jeden ze spoluhráčů byl příliš netrpělivý a přejel přes modrou čáru. Po odpískaném ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
02:13
Další zákrok si musel připsat Devan Dubnyk. Hostující brankář neměl se slabou střelou z pravé strany žádný problém a bezpečně skryl kotouč v lapačce.
01:54
Minnesota pouze nahodila kotouč vpřed a hráči Wild odjeli na střídačku. V úvodu utkání se hraje dlouhou dobu bez přerušení.
01:04
Na druhé straně se sám na Lehtonena řítil Niederreiter, ale ve vyložené šanci minul branku! Tohle mohl být pro Minnesotu vynikající start!
00:36
Fidller napadal rozehrávku Minnesoty za brankou. Dallasu se povedlo získat puk a Devan Dubnyk musel hasit první nebezpečí. Se střelou z mezikruží si poradil.
00:17
Eakin uspěl na úvodním vhazování dnešního zápasu. Dallas se okamžitě vydal vpřed, ale Minnesotě se povedlo získat puk. Hosté však pouze vyhodili na zakázané uvolnění.
00:01
Jak už je za oceánem tradicí, začne utkání o několik minut později oproti plánovanému začátku.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Eaves, Spezza, Ničuškin – Hemský, Faksa, Roussel – Sceviour, Fiddler (A), Seguin

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Prosser – Jones, Koivu (C), Granlund – Fontaine, Coyle, Zucker – Pominville (A), Haula, Niederreiter – Porter, Stoll, Carter

Rozhodčí: Pollock, Meier – Kovachik, Galloway.
Československá stopa v utkání

Aleš Hemský (DAL)
Radek Faksa (DAL)
První zápas

Úvodní souboj na ledě American Airlines Center opanoval domácí Dallas! Úvod utkání byl sice opatrný a oba týmy se nejdříve oťukávaly, nicméně Radek Faksa a Jason Spezza ve druhé třetině zaveleli k útoku! Vítězství Dallasu poté v závěru utkání stvrdili Patrick Eaves a do prázdné branky upravoval na konečných 4:0 Jamie Benn!
Dallas Stars

Dallas prožil v letošní sezóně fantastickou základní část a zajistil si vítězství v našlapané Západní konferenci! Hvězdy byly druhým nejlepším týmem celé ligy za suverénním Washingtonem! Chloubou Dallasu v základní části byla ohromující ofenziva! Dallas nastřílel v základní části 267, což je nejlepší vizitka z celé soutěže! Velkou měrou se na tom podílel Jamie Benn, který se stal druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže a také díky Tylera Seguina, jehož start je nejistý! Pokud se Seguin už v dnešním utkání vrátí, mohl by ze sestavy vyřadit Valerije Ničuškina! Dallas si navíc zápasy na ledě American Airlines Center užívá, v základní části v nich byl nejlepší z celé konference!

Nejproduktivnější hráči v základní části

Jamie Benn – 82 zápasů, 89 bodů (41+48)
Tyler Seguin – 72 zápasů, 73 bodů (33+40)
Jason Spezza – 75 zápasů, 63 bodů (33+30)
Minnesota Wild

Minnesota bojovala o play-off až do konce základní části a nakonec urvala osmou pozici Západní konference! Závěr sezóny však Wild vůbec nevyšel, nicméně soupeři jako Colorado toho nedokázali využít. Další špatnou zprávou pro příznivce Minnesoty je zranění ofenzivního hráče Zacha Pariseho, který s týmem do Dallasu ani neodcestoval. Nepravděpodobný je také návrat Tomase Vaneka. Pro Wild jsou tyto ztráty v ofenzivě hodně bolestivé!

Mikko Koivu – 82 zápasů, 56 bodů (17+39)
Zach Parise – 70 zápasů 53 bodů (25+28)
Ryan Suter – 82 zápasů, 51 bodů (8+43)
Příjemné brzké ráno všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje! Kanadskoamerická NHL má na programu další duely prvního kola play-off! My se zaměříme na duel mezi Dallasem Stars a Minnesotou Wild! Utkání startuje ve 2 hodiny a jeho průběhem Vás provede Tomáš Kubečka. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.