Z mé strany je to pro tento zápas vše, brzy na počtenou!

Jakub Voráček (PHI) 1+0, 4 střely, +1, čas na ledě 20:39
Radko Gudas (PHI) 0+0, 5 střel, -1, čas na ledě 20:45
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Braden Holtby (WSH) 41 zák., 1 gól, úsp. 97,6 %
2. Nicklas Bäckström (WSH) 1+2
3. John Carlson (WSH) 1+1
Je dobojováno, Capitals ovládli i druhý domácí zápas a ve čtvrtfinále Východní konference se proti Philadelphii ujímají vedení 2:0 na zápasy!

Letci vstoupili do zápasu aktivně a v první třetině zasypali Holtbyho hned devatenácti střelami, ani jedna z nich ale neskončila v síti a byli to domácí, kdo slavili první: po necelé čtvrthodině hry otevřel skóre John Carlson.

Ve druhé dvacetiminutovce svěřenci Davea Hakstola sahali po vyrovnání, jejich snahu ale neskutečnou minelou znehodnotil Steve Mason, který za svá záda pustil nahození Chimery ze středního pásma – 2:0. O snížení se sice posléze postaral Jakub Voráček, Ovečkin ale ještě před druhou sirénou vrátil Caps dvougólový náskok.

Ve třetí třetině si celek z americké metropole hlídal svůj náskok a svého soka prakticky nepouštěl do šancí. Dvě a čtvrt minuty před koncem se navíc rozvlnila síť za Stevem Masonem počtvrté, o což se postaral Nicklas Bäckström. Hostující lodivod Hakstol sáhl v samotném závěru ke hře bez brankáře, to už ale bylo na zvrat pozdě.
59:56
V samotném závěru ještě mohl kosmetickou úpravu skóre obstarat Chris VandeVelde, jehož dorážka z předbrankového prostoru se ale zastavila na levé tyči!
59:37
Shayne Gostisbehere si na útočné modré nedokázal zpracovat skákavý kotouč a Flyers musí vyklidit pásmo.
58:57
Hráči v červených dresech se zásluhou Mikea Richardse dokázali osvobodit, Brayden Schenn už peláší pro kotouč do hloubi vlastního pásma.
58:20
Flyers se navzdory třígólovému manku rozhodli riskovat – Steve Mason míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!
57:47
Washington právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto, Capitals se ujmou vedení 2:0 na zápasy v této sérii! NICKLAS BÄCKSTRÖM po pravém křídle vyjel z vlastního pásma do rychlého protiútoku a přesnou střelou na bližší tyč překonal zaskočeného Masona! Asistence: T.J. Oshie, John Carlson.
56:59
Před námi už jsou poslední tři minuty základní hrací doby a vše nasvědčuje tomu, že Capitals už si svůj dvougólový náskok pohlídají.
56:19
John Carlson nyní pouze vyhodil kotouč na hůl Streita, to ale Capitals za současného stavu stačí. Letcům už mnoho času na vstřelení dvou branek nezbývá.
55:31
Nate Schmidt se vydal s Williamsem do rychlého protiútoku a zkušenému útočníkovi předložil nabídku na teč do předbrankového prostoru, Justin Williams ale nedokázal usměrnit puk do sítě!
54:43
Radko Gudas to teď při rozehrávce přehnal s bohorovností a nechal se napadajícím Bäckströmem obrat o puk, vousatý zadák ale své zaváhání dokázal rychle odčinit.
54:05
Unavený Tom Wilson u hrazení vrazil do jednoho a poté i do druhého hráče Flyers, aby nakonec toho třetího připravil o kotouč. Neuvěřitelné střídání v podání domácího pořízka!
53:14
Sam Gagner dokázal využít špetky prostoru, kterého se mu dostalo a z pravého kruhu tvrdě vypálil, jeho pokus ale proletěl nad břevnem Holtbyho svatyně.
52:26
O chviličku později ještě svého soka naramploval na hrazení John Carlson, v posledních několika střídáních se to na ledě pořádně vyostřilo! Teď je ale před námi další komerční brejk.
51:50
To byl pane hit! Mike Richards si na červené čáře počíhal na Nicka Cousinse a ten se po tvrdém nárazu do zkušeného útočníka bezmocně svalil k ledu!
51:01
To další projektil Gostisbeherea už obětaví zadáci Capitals zblokovat nedokázali, to jim ale nemusí tolik vadit, jelikož puk mezi tři tyče beztak nemířil.
50:13
Claude Giroux pod tlakem vrátil kotouč Gudasovi na modrou a ten bez rozpaků vystřelil, pokus českého zadáka ale k Holtbymu ani nedoletěl.
49:26
Daniel Winnik ve sprinterském souboji předčil veterána Streita, vyměnil si kotouč s Beaglem a z otočky vystřelil, Steve Mason byl ale ve správný čas na správném místě.
48:42
Brayden Schenn byl zadáky Caps vytlačen do mínusového střeleckého úhlu a v souboji u hrazení o kotouč přišel. Polovina třetí třetiny je skoro za námi a Washingtonští svého soka stále k ničemu nepouštějí.
47:58
Capitals poté o puk sice přišli, ale Flyers ho vyhodili na zakázané uvolnění, a děj se tak bude i nadále odehrávat před Stevem Masonem.
47:14
Radko Gudas pod tlakem vyhodil kotouč pouze k Orpikovi, jenž ještě na poslední chvíli zachytil černou pryž v útočném pásmu.
46:29
Mladík Shayne Gostisbehere ihned po buly tvrdě vypálil od modré, Braden Holtby ale parádním semaforem jeho ránu bravurně zneškodnil!
46:11
Holtby si nyní připsal už svůj pětatřicátý zákrok v utkání, Schennovo nahození od modré čáry však pro něj bylo snadným soustem.
45:54
Po nepříliš jistém Masonově zákroku se k odraženému kotouči dostal Jevgenij Kuzněcov a z ostrého úhlu vypálil, Steve Mason se ale včas přemístil a zabránil další pohromě!
45:25
Právě unavený Simmonds teď nahodil touš do útočného pásma a odjel střídat, Flyers se ve třetí třetině zatím do šancí nedostávají.
44:59
Vše už je v pořádku a hra vesele pokračuje. Wayne Simmonds se nyní po levém křídle prokousal až do zakončení, Holtby ale jeho forhendový pokus bez problémů vyrazil.
44:27
Hra je pro nějaké problémy s plexisklem opět přerušena. Na ledovou plochu už míří ledaři, aby trable vyřešili. Hlasatel ve Verizon Center poté ohlásil komerční přestávku.
44:05
Flyers ani tentokrát přechod přes střední pásmo nevyšel, byl jim totiž odpískán ofsajd a vhazovat se bude v neutrální zóně.
43:18
Wayne Simmonds ve vlastním pásmu zvedl hlavu a všiml si volného Voráčka. Kladenský odchovanec si řekl o přihrávku, zrychlil a prokousal se až do útočného pásma, do zakončení se ale nedostal.
42:27
Nepovedená rozehrávka svěřenců Davea Hakstola doletěla na zakázané uvolnění, následovat tak bude další buly poblíž Stevea Masona, jenž skvělými zákroky splácí své zaváhání ze druhé třetiny i s úroky.
41:32
Brandon Manning posléze vyzkoušel Holtbyho pozornost od modré čáry, strážce washingtonské klece ale bez problémů zasáhl a nepustil Flyers k dorážce.
41:06
Capitals se vydali do rychlého přečíslení a Jason Chimera dostal přesnou přihrávku před poloprázdnou philadelphskou svatyni, Steve Mason ale jeho střelu bravurně vyrazil!
40:18
Úvodní buly závěrečné dvacetiminutovky ovládli Letci a Nick Schultz poté nasměroval kotouč směrem k Holtbymu. Černá pryž je tak za jeho svatyní.
40:01
Ve třetí třetině se máme na co těšit, do Verizon Center se společně vrátíme ve 3:12!
I do druhé třetiny vstoupili hosté bez bázně a hany a svému hostiteli pořádně zatápěli. Pak ale Steve Mason pořádně zatopil vlastnímu týmu, když za svá záda pustil nahození Chimery ze středního pásma. Jakub Voráček se o pár minut později stál prvním hráčem letošního play-off, který vyzrál na skvělého Bradena Holtbyho, dvoubrankové vedení ale domácím vrátil Ovečkin.
40:00
39:53
Nick Cousins po levém křídle pronikl do útočného pásma, tam byl ale přišpendlen na hrazení Niskanenem a zákonitě o kotouč přišel.
39:08
Domácí kapitán Ovečkin měl na hokejce druhý gól v rozmezí dvou minut, ruská hvězda ale nedokázala využít parádního pasu Oshieho zpoza branky – Mason skvěle zasáhl ramenem!
38:19
Brooks Orpik pod tlakem vyhodil kotouč na další zakázané uvolnění, necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny se tak bude vhazovat před Bradenem Holtbym.
37:21
A už je to opět o dva góly, nejúdernější přesilovková letka v soutěži se opět prosadila! Nicklas Bäckström našel křižným pasem na levém kruhu trestuhodně neobsazeného ALEXANDRA OVEČKINA, který pořádnou pumelící nedal Masonovi šanci! Asistence: Nicklas Bäckström, Marcus Johansson.
36:42
Mark Streit (PHI) poputuje za katr na dvě minuty za držení, Washington si tak zahraje další přesilovku.
36:14
John Carlson podpořil své spoluhráče v útoku a dokonce to byl právě on, kdo celou akci Caps zakončil, ofenzivně laděný washingtonský zadák ale vypálil přímo do nastavené Masonovy náruče.
35:25
Tom Wilson mohl z rychlého protiútoku vrátit Capitals dvoubrankový náskok, pořízek v sestavě domácích ale z levého kruhu orazítkoval levou tyč!
34:56
Tribuny nesouhlasně bučí, rozhodnutí sudích už to ale nezvrátí – domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
34:41
Brayden Schenn nemohl proniknout do útočného pásma, jelikož se Raffl ještě nestihl vrátit do toho středního. Caps tak lacino přišli k puku.
34:02
Před námi je nyní další komerční přestávka, po jejímž konci se bude vhazovat ve středním pásmu.
33:08
Jevgenij Kuzněcov pláchl po levém křídle a z úrovně kruhů vypálil, jeho tvrdý projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení. V posledních minutách se hra přelévá ze strany na stranu a sledujeme skvělý hokej!
32:19
Krátce po Oshieho návratu na led to překvapivě z otočky zkusil Ryan White, střela hostujícího pořízka však nakonec proletěla těsně vedle!
31:47
Švýcarský veterán Mark Streit vypálil od modré, ale jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Následovat bude buly po pravé ruce Bradena Holtbyho.
31:12
Mike Richards vyhodil kotouč přes všechny čáry a oba týmy nyní střídají, na ledě však nadále zůstává Wayne Simmonds.
30:34
K dorážce Girouxova zblokovaného nahození se dostal Wayne Simmonds, jenž si ale z otočky na Holtbyho nepřišel. Tlak hostů ale přetrvává!
30:09
T.J. Oshie (WSH) navíc zcela zbytečně zahákoval Sama Gagnera, a tak si Flyers zahrají svou druhou přesilovku v utkání.
29:37
Philadelphia právě vstřelila branku!
Letci smazali polovinu z náskoku domácího týmu a drama je opět na světě! JAKUB VORÁČEK využil nedůrazu washingtonských zadáků, prokousal se k volnému kotouči a forhendovým blafákem vykoupal ležícího Holtbyho! Asistence: Brayden Schenn, Shayne Gostisbehere.
29:19
Alex Ovečkin se vydal do předbrankového prostoru, kde se pokusil vyšťourat z Masonovy výstroje kotouč nahozený na branku Bäckströmem, strážce philadelphské svatyně ale celou situaci ustál.
28:50
Andre Burakovsky (WSH) půjde zchladit hlavu na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost, z tábora soupeře se stejným prohřeškem provinil Nick Cousins (PHI).
28:50
28:14
Prakticky veškerý děj se odehrává ve středním pásmu, o černou pryž se v tuto chvíli svádí lítá bitva u hrazení poblíž boxu časoměřičů.
27:27
Teď už to partě Davea Hakstola díky Cousinsovi vyšlo, nakonec z toho ale byla jen zblokovaná rána Brandona Manninga od modré. Holtby nemusel vůbec zasahovat.
26:43
Letcům se po inkasování druhého gólu vůbec nedaří dostat se s pukem do útočného pásma, Caps se soustředí především na defenzívu a svého soka k ničemu nepouštějí.
25:58
Washingtonským tentokrát nevyšel přechod do útočného pásma – Caps uvízli v ofsajdu a ke vhazování v neutrální zóně dojde až po komerčním brejku.
25:01
Ou, tak to byl hit jako víno! Brooks Orpik u hrazení parádním způsobem srovnal se zemí VandeVeldeho a Caps díky tomu mohou založit další protiakci!
24:06
Zdá se, že Steve Mason se po neuvěřitelné minele rychle oklepal. Kuzněcov nyní vypálil z vrcholu kruhů, strážce svatyně Flyers ale hokejkou zasáhl.
23:12
Kombinace Gagnera s Braydenem Schennem ovoce nepřinesla a na druhou stranu se poté vydal T.J. Oshie, jenž se však zmohl jen na nahození puku do pásma.
22:26
Tak to je naprosto neuvěřitelné! Steve Mason před chvílí bravurně znemožnil skórovat Carlsonovi, o minutu později si ale střihl Vesu Toskalu a inkasoval asi nejlacinější gól ve své kariéře – JASON CHIMERA ze středního pásma ztečoval touš do útočného pásma a Masonovi černá pryž mezi betony nečekaně propadla za čáru! Asistence: Karl Alzner, Matt Niskanen.
21:21
Teď už to měl Mason o poznání těžší! Williams totiž parádním křižným pasem vyzval ke skórování Johna Carlsona, s jehož pokusem si ale přemisťující se Steve Mason bravurně poradil!
20:36
Alex Ovečkin nyní střelou ze své typické pozice na levém kruhu prověřil Masonovu pozornost, hostující gólman si ale bez problémů poradil.
20:01
Druhá třetina začne hrou ve čtyřech proti čtyřem. Jason Chimera (WSH) půjde pykat za vysokou hůl, Radko Gudas (PHI) pak za krosček.
20:01
20:01
Co nabídne druhá perioda? Počkejme si na to do 2:11!
Je to tak, úvodní dvacetiminutovka je za námi. Flyers vstoupili do zápasu aktivně a po většinu času byli aktivnějším týmem, o čemž svědčí i poměr střel 19 ku 5 ve prospěch týmu z Města bratrské lásky. Hraje se ale na góly a v této kolonce mají o zářez více Caps, o což se přesnou přesilovkovou ranou postaral John Carlson.
20:00
19:35
Kotouč je ve středním pásmu, zdá se, že do klaksonu už se na ledě nic převratného nestane.
18:59
I John Carlson už je opět na ledě, to už je před námi poslední minuta první třetiny. Neproměněná dvojnásobná přesilovka může být klíčovým momentem celého utkání!
18:06
Chimera je na ledě, Caps už hrají ve čtyřech a opět se osvobozují! Flyers až nyní vystřídali své elitní přesilovkové komando.
17:58
Tlak Letců je místy až neuvěřitelný, domácí se ale srdnatě brání a drží kotouč mimo svou svatyni snad i očima!
17:21
Shayne Gostisbehere to zkusil od modré, jeho pokus byl ale nepřesný a domácí se poté k velké radosti svých příznivců osvobodili.
16:59
Flyers si zahrají dvojnásobnou přesilovku, John Carlson (WSH) se totiž stejně jako před chvilkou Chimera provinil krosčekem.
16:37
Wayne Simmonds se svou dorážkou z předbrankového prostoru neuspěl a o chvilku později našel volného Voráčka, který si ale rovněž vylámal zuby na skvělém Holtbym!
16:06
Hra je až nyní přerušena a Jason Chimera (WSH) poputuje na lavici hříšníků na dvě minuty za krosček.
15:43
Před Holtbym teď vznikl pořádný závar, nikdo v bílooranžovém se ale do zakončení nedostal. Rozhodčí ale signalizují výhodu pro Philadelphii!
15:04
Sam Gagner otestoval Holtbyho pozornost štiplavou střelou zápěstím, strážce washingtonské svatyně ale ramenem dokázal přizvednout puk do ochranné sítě.
14:09
Flyers byli v dosavadním průběhu lepším týmem, jsou to ale Capitals, kdo se dostává do vedení! Stejně jako v prvním zápase série se o to postaral JOHN CARLSON, jehož střela od modré propadla Masonovi mezi betony! Asistence: Nicklas Bäckström, Marcus Johansson.
13:32
Brandon Manning (PHI) držel Kuzněcovovi hůl příliš okatě, sudí tak mladého philadelphského zadáka poslali na trestnou lavici.
13:22
Nate Schmidt jen tak tak udržel puk v útočném pásmu a přikopl ho Orlovovi, s jehož dělovkou od modré si ovšem Steve Mason bez problémů poradil.
12:53
Alexandr Ovečkin učebnicovým hitem zboural Braydena Schenna a poté se vydal s pukem na holi do útočného pásma. Domácí kapitán se povedenou zasekávačkou zbavil Gagnera a poté vypálil, jeho střela ale Masona překvapit nemohla.
12:08
Právě Jay Beagle nyní umožnil svým spoluhráčům konečně vystřídat tím, že se po levém křídle vydal dopředu. Do zakončení se sice nedostal, svou úlohu ale splnil.
11:19
Rozehrávka Capitals skončila až na zakázaném uvolnění, jelikož Mark Streit zařadil zpátečku včas a udržel za svými zády Beagla.
10:22
Jevgenij Kuzněcov nabil na vrchol levého kruhu z druhé vlny si najíždějícímu Orlovovi, který ovšem nezamířil přesně, a Mason tak zasahovat nemusel.
09:38
Michael Raffl s Brooksem Orpikem si teď u hrazení nedali nic zadarmo, z bitvy o kotouč nakonec vyšel vítězně zkušený washingtonský zadák.
08:59
Jakub Voráček přišťouchl kotouč Simmondsovi, který se zpoza branky vytočil do střelecké pozice, nicméně Holtby měl prostor u pravé tyče své svatyně pokrytý a se střelou hráče s číslem 17 na dresu neměl sebemenší problém.
08:06
Hráči v červených dresech se zmohli jen na vyhození puku na hůl Radko Gudase, svěřenci Davea Hakstola už postupně zakládají další protiakci.
07:20
Washingtonským byl nyní odpískán ofsajd, který byl navíc posouzen jako úmyslný, a hra se tak vrátí zpět před Bradena Holtbyho.
06:38
Alexandr Ovečkin měl na holi úvodní gól! Ruský snajpr dostal kotouč do předbrankového prostoru, bez přípravy ale poslal puk těsně vedle odkryté hostující svatyně!
05:56
Bourák Tom Wilson to ve středním pásmu schytal od nečekaného hráče Letců – ekvilibristy Sama Gagnera. Caps přišli o puk už ve středním pásmu, s kotoučem hrají opět Letci.
05:15
Mladík Scott Laughton po pravém křídle pronikl do pásma, najel si na vrchol kruhů a vypálil, Braden Holtby si ale bez problémů připsal už svůj pátý zákrok v utkání.
04:26
Brandon Manning našel ve středním pásmu rozjetého Voráčka, který ale bez podpory spoluhráčů neměl nárok na průnik do útočné třetiny, a tak pouze nahodil puk směrem k Holtbymu a odjel střídat.
03:54
Úvod zápasu zcela jednoznačně vyšel lépe partě Davida Hakstola, Caps se zatím v podstatě ani nepodívali do útočného pásma.
03:11
White s VandeVeldem dostali rozehrávajícího Orlova pod tlak a dokonce na chvilku zůstali puk, čtvrtá lajna Flyers se ale nakonec do zakončení nedostala.
02:28
Od modré čáry to poté ještě zkusil Radko Gudas, pokus českého beka ale postrádal gólové parametry, a Braden Holtby tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
02:04
Matt Read prchl po levém křídle a nahodil kotouč do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílooranžovém.
01:09
Druhá lajna Flyers se díky Gostisbehereovi usadila v útočném pásmu a k bekhendové dorážce ze skvělé pozice se dostal Sam Gagner, Holtby si ale povyjel z brány a s pokusem bývalého útočníka Edmontonu či Arizony si poradil!
00:39
Napadající Wayne Simmonds pořádně protáhl pro puk se vracejícího Niskanena, jemuž se podařilo rozehrát až napodruhé a dopředu už míří Ovečkin.
00:17
Úvodní buly ovládli Washingtonští, okamžitě poté se ale ocitli v ofsajdu. Vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
00:01
Hráči obou týmů právě vstupují na ledovou plochu, po národní hymně Spojených států jdeme na to!

Washington Capitals: Holtby (Grübauer) – Alzner, Niskanen, Orpik, Carlson, Schmidt, Orlov – Ovečkin "C", Backström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Johansson – Winnik, Beagle, Wilson.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Schultz, Streit, MacDonald, Gostisbehere, Manning, Gudas – Voráček, Giroux "C", Simmonds – Raffl, Schenn, Laughton – Read, Cousins, Gagner – VandeVelde, Bellemare, White.

Rozhodčí: Sutherland, Jackson – Miller, Cormier.
PRVNÍ ZÁPAS

V prvním utkání série Capitals potvrdili roli favorita a ve Verizon Center zvítězili 2:0, o což se vítězným gólem postaral John Carlson. V samém závěru pak pojistil výhru Trotzovy party Jay Beagle. Jak již bylo zmíněno, Letci v tomto utkání příšli o důležitého centra Seana Couturiera a dnešní trénink vynechal i Claude Giroux, ten by ale podle svých slov měl být v pořádku.
WASHINGTON CAPITALS

Washingtonský kouč Barry Trotz si z Couturierovy absence velkou hlavu nedělá. "Máme svůj vlastní plán a toho se budeme držet. Jistě, Sean Couturier má v týmu soupeře důležitou roli, ale taktiku kvůli tomu měnit nebudeme," pravil Trotz, jeden z kandidátů na Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra sezóny.

Svou třetí nulu v play-off v prvním zápase vychytal Braden Holtby, jenž tak pochopitelně dostane přednost před náhradníkem Grübauerem i dnes. "Občas se stává, že po prvním vítězství týmy trochu povolí. Musíme se postarat o to, aby to nebyl náš případ a opět hrát na sto procent," řekl Holtby.
PHILADELPHIA FLYERS

Pro Letce byla porážka v prvním zápase dvojnásobně bolestivá, celek z Města bratrské lásky totiž přišel o zraněného Seana Couturiera, klíčového útočníka na oslabení. Na pozici světového šampiona z Prahy se podle všeho posune univerzál Brayden Schenn, který si v základní části vyzkoušel všechny tři posty v útoku a nasbíral 59 kanadských bodů. "Brayden celý rok odvádí skvělou práci, takže to nebylo až tak těžké rozhodování," poznamenal philadelphský lodivod Dave Hakstol.

Uvolněný post po Couturierovi v základní sestavě s nejvyšší pravděpodobností zaujme mladík Scott Laughton, v brance opět dostane přednost Steve Mason před Michalem Neuvirthem.
Příjemnou noc všem hokejovým nadšencům! Play-off kanadsoamerické NHL dnes v brzkých ranních hodinách pokračuje třemi zápasy. My se společně zaměříme na ten první – duel, v němž Washington Capitals přivítají od 1:00 Philadelphii Flyers. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.