Pro dnešek je to ode mne vše, přeji vám hezkou neděli! A někdy u onlajnů napočtenou.
Do dnešního utkání nezasáhl žádný Čech ani Slovák.
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (WSH) 33 zák., 2 góly, 94,3%
2. Eric Fehr (PIT) 1+0
3. Matt Niskanen (WSH) 0+0
Je za námi druhé utkání této série, ve kterém poráží hostující Penguins domácí Capitals poměrem 1:2. Pojďme si připomenout dění ve třetí třetině. Domácím s povedlo z první větší šance srovnat, když se na brankovišti zorientoval Johansson. Do vedení mohli jít domácí nejprve po šanci Oshieho, nebo poté Bäckströma, ale ani jeden z domácích hokejistů se neprosadil. Velikou šanci měl Burakovsky, ale nedokázal přehodit Murraye před odkrytou klecí. Neproměněné šance domácích potrestal v sedmapadesáté minutě Eric Fehr, když tečoval za záda Holtbyho puk po pasu od Malkina a rozhodl tak dnešní duel.
59:47
Oddechový čas pro domácí.
59:47
Murray si připsal další excelentní zákrok, když semaforem vychytal střelu z voleje domácího forvarda!
59:25
Domácí mimo útočné pásmo.
59:14
Murray opět podržel svůj tým.
58:52
Carlsonova střela končí na betonech Murraye.
58:46
Hosté opět vyhazují na icing.
58:35
Murray ukazuje proč je jedničkou Pens! Počkal si na střelu od modré čáry a schoval ji pod svými betony.
58:31
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Domácím se krátí čas.
57:33
Hosté posílají puk do středního pásma kde jej sbírá domácí bek.
57:00
Domácí míří dopředu a zapomínají na zadní vrátka, tentokrát jim ujela dvojice hostujících hráčů, ale nedokázali dobře zakončit.
56:35
Hörnqvist se dostával do solidní pozice, ale v poslední chvíli mu utekl kotouč.
56:32
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Nejprve Chris Kunitz netrefil z dobré pozice kotouč, toho se ujal Malkin a poslal jej před branku. Tam stál ERIC FEHR a jemnou tečí jej poslal za záda Holtbyho. Asistence: Jevgenij Malkin, Chris Kunitz
55:07
Hostujcí hráči uklidňují hru před vlastní brankou.
54:05
Richards spálil obrovskou šanci před Murrayem, velká škoda pro domácí celek!
53:23
Ovečkin našel před odkrytou brankou Burakovského, ale toho fantasticky vychytal Murray!
52:52
Letang se opět pustil do rozmíšky s T.j.Oshiem a málem z toho byla inkasovaná branka!
52:32
Kunitz se protáhl až na pravý kruh, ale jeho střela bal sražena mimo.
52:04
Melkinovu střelu Holtby lapil a přerušil hru, vzápětí se strhla menší rozmíška, ale vylučovat se nebude.
51:43
Rustova střela minula branku Holtbyho.
51:15
Murray opět předvedl jeden ze svých pohledných zákroků a přerušil hru.
51:02
Domácí šli ve dvou na jediného beka, ale Bäckström se rozhodl střílet a trefil jen připraveného Murraye.
50:38
Hosté uklidňují hru ve vlastním pásmu.
50:05
Hra se přelévá ze strany na stranu a šance střídá šanci, divákům s e dnešní utkání musí líbit.
49:04
Carlson se protáhl na střed až ke středu, ale minul klec Pens.
48:18
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Niskanen – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bonino – 2 min., hrubost).
48:18
47:53
Holtby opět přidržuje kotouč a přerušuje tak hru.
46:45
Hosté zavřeli domácí v pásmu a ti nevědí kam dříve skočit.
46:26
Střela ze střední vzdálenosti byla pro Holtbyho velice nebezpečná, ten tak raději přidržuje puk.
45:59
Oshie mohl poslat Caps do vedení, ale obětavý Lovejoy mu padl do rány a zabránil tak brance!
45:24
Hosté vystrkují růžky! Nebezpečná rána od modré byla zblokována obranou!
44:59
Domácí tlačí na branku Murraye, ten prozatím odolává.
44:08
Washington právě vstřelil branku!
Tak se domácí přece jen dočkali! MARCUS JOHANSSON se po střele od modré čáry nejlépe zorientoval na brankovišti a nadvakrát poslal puk za Murraye. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.
43:36
Hosté vyhazují do středního pásma.
43:16
Domácí stále před Murrayem.
42:56
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Letang – 2 min., podražení).
42:36
Domácí jsou prakitcky od začátku třetiny v útočném pásmu, ale nenacházejí cestu k brance.
41:49
Icing hostí.
41:37
Murray pomáhá obráncům v rozehrávce.
40:48
Domácí vlétli do třetí třetiny a snaží se o rychlí srovnání skóre.
40:01
Skončila nám druhá třetina, ve které jsme se konečně dočkali branky. V osmadvacáté minutě se prosadil Carl Hagelin a otevřel tak skóre. Zcela určitě bude hodně diskutabilním momentem neuznaná branka, po které byl vyloučen Kuzněcov, zda byla neuznána správně nechme raději odborníkům. Třetí třetina začne přibližně v 4:22.
40:00
39:22
Kessel zlomil hůl při pokusu o střelu!
38:57
Hosté pokračují v tlaku na branku Caps, Holtby však zůstává pro tuto chvíli nepřekonatelný.
38:37
Crosby dostal nabit zpoza branky, ale nedokázal překonat Holtbyho!
38:25
Hosté rozjíždějí akci od vlastní branky.
38:11
Hörnqvist dorážel před Holtbym, ale nedokázal jej překonat.
37:58
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Kuzněcov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
37:58
Bude se vylučovat.
37:58
Domácí dali gól, ale branka není uznána, už předtím bylo pískáno.
37:21
Oshie našel Kuzněcova, ale ten sám před brankou nedokázal překonat Murraye!
36:45
Domácí opět vyhazují až k Murraymu.
35:59
Washington vyhazuje puk až k Murraymu.
35:27
Letang neprostřelil blok před sebou a puk doklouzal mimo obranné pásmo.
35:02
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chorney – 2 min., hrubost).
34:56
Bude se vylučovat na straně domácích.
34:48
Murray likviduje střelu Ovečkina, následuje komerční pauza.
34:25
Bonino se hna do velké šance, ale zapomněl kotouč za sebou. Velká škoda pro hostující celek.
33:32
Kuzněcov se dostal do velké šance, ale nedokázal prostřelit clonícího obránce hostujícího celku!
32:48
Bonino se dostal ke střele bekhendem, ale minul branku Holtbyho!
32:39
Domácí se dostali pod velký tlak, ale nakonec vyhazují.
32:13
Crosby se dostal ke střele, ale Holtby připraven, následný závar taktéž vyřešil brankář domácích.
31:56
Střela hostujícího celku sražena mimo hřiště.
31:05
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ovečkin.
31:05
Postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:34
Ten ovšem netrval dlouho a kupředu míří Penguins.
30:15
Domácí celek si po delší době vytváří tlak u branky Murraye.
29:39
Další icing celku z Pittsburghu.
29:14
Jason Chimera nastřelil tyč branky Murrayho!
28:55
Penguins špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.
28:46
Domácí se dostali do ofsajdového postavení.
28:12
Tučňákům narostla křídla, Holtby si musí připadat jako na střelnici!
27:08
A máme tu první branku dnešního duelu! Po boji v rohu kluziště se s pukem dostal za branku Nick Bonino, našel před brankou Holtbyho osamoceného CARLA HAGELINA a ten překonal bezmocného brankáře Capitals. Asistence: Nick Bonino, Ian Cole.
26:40
Kunizt dostal puk do pásma a vzápětí byl sražen.
26:10
Murray pomáhá svým obráncům v rozehrávce, ti zakládají útočnou akci.
25:27
Rust mířil sám na Holtbyho, ale v tísni nedokázal zakončit!
25:14
Hra přerušena, kotouč mimo kluziště.
25:07
Letangova střela končí mimo tři tyče.
24:46
Domácí se snaží vytvořit si tlak, ale to se jim neddaří.
24:19
Nebezpečná střela z křídla minula branku Murraye, ten si může oddychnout.
23:58
Pens stále pokračují v tlaku na branku Holtbyho.
23:17
PRobíhá boj za brankou Hotlbyho, který vyhrávají domácí.
22:47
A máme tu další vyhození domácího celku.
22:28
Domácí se osvobozují.
21:20
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Kuzněcov – 2 min., hákování).
20:55
Domácí mohli jít do vedení, ale jeden z hráčů v červeném nedosáhl na kotouč přd odkrytou brankou!
20:01
Je za námi první perioda utkání mezi domácím Washingtonem a hostujícím Pittsburghem, mohli jsme vidět poněkud opatrný hokej, který však přinesl několik šancí. Tu největší měl v devatenácté minutě T.J.Oshie, který však bekhendem nepřekonal Murraye. Druhá třetina začne přibližně v 3:21.
20:00
19:50
Hosté se sami dostali z pásma.
19:30
Kesselova střela prověřila Holtbyho, ten vyráží.
19:01
Začala poslední minuta první periody. Pens míří vpřed.
18:59
Oshie našlápl po křídle a provětral výstroj Murraye, ten přerušuje hru.
18:20
Vedoucí branku měl na holi T.J.Oshie, ale nevyzrál a výborného Murraye v bráně tučňáků!
18:14
Johansson byl potažen a obrán o kotouč, sudí zůstávají klidní.
17:55
Kuzněcov hledal Johanssona, ale ten se ke kotouči nedostal.
17:30
Penguins opět vyhazují.
17:18
Kuzněcov se dostal k puku v útočném pásmu a hledá spoluhráče.
17:04
Pens se vyhozením osvobozují.
16:29
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Lovejoy – 2 min., sekání).
16:15
Murray zlikvidoval výbornou šanci Kuzněcova!
16:00
Bäckström se zasekl s rozehrávkou na modré čáře a puk na holích hostí.
15:16
Murray si připsal výborný zákrok proti střele od modré čáry, kdy toho moc neviděl!
14:52
Domácí se dostali do útočného pásma, ale o kotouč rychle přišli, hosté míří vpřed.
14:30
Pens se usadili před Holtbym, jeho obrana však odolává.
14:05
Letang hledal Hagelina na modré čáře, ale pas na něj byl sražen mimo hřiště. Následuje komerční přestávka.
13:50
Domácí propadli v útočném pásmu a hostí si to namířili ve dvou na jednoho obránce, Kunitz se odhodlal ke střele, ale jeho střela skončila sražena mimo hřiště.
13:30
Domácí kontrolují kotouč na vlastní polovině a pozvolna vymýšlí recept na obranu Tučňáků.
12:30
Před Holtbym teď bylo pořádné horko, první útok Pens přidělal domácímu brankáři hned několik nepříjemných chvil, které však maskovaný muž v brankovišti Washingtonu vyřešil.
11:55
Hagelin nachytán v ofsajdu.
11:27
Hosté pokazili rozehrávku, ale dokázali svou chybu napravit.
11:02
Orpik vyčkává s pukem na holi u Holtbyho branky.
10:40
Ovečkin chytrou kličkou ošálil hostující beky a udržel puk v pásmu.
10:26
Domácí se drží v útočném pásmu.
10:22
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
08:16
Hagelin vybojoval kotouč a namířil si to k Holtbymu, toho však jeho tvrdá střela nechala chladným.
07:55
Domácí se pomalu chystají zaútočit.
07:38
Fehr si bere kotouč a míří k brance Holtbyho.
07:20
Crosby zaváží do pásma.
06:52
Domácí se po delší době dostali do útočného pásma, ale tam moc dlouho nepobyli.
06:19
Holtby viděl střelu od modré čáry a zastavil kotouč.
05:50
Hosté se opět museli dobývat do útočného pásma a vytvářejí si slušný tlak.
05:05
Crosbyho střela mířila nad Holtbyho branku.
05:00
04:40
Hosté kombinují v útočném pásmu a hledají prostor ke střele.
04:13
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Orpik – 2 min., nedovolené bránění).
03:48
Malkin nabil na modrou Letangovi, ten ale míjí branku!
03:30
Carlson rozehrál z vlastní poloviny, ale puk se dostal pouze na hokejky domácích.
03:02
Hostující celek nedokáže založit útočnou akci, domácí tým je na dnešní utkání parádně připraven a excelentně napadá.
02:51
Stejný prohřešek i na druhé straně.
02:26
Ihned po vhazování se puku chopili domácí a posílají puk na zakázané uvolnění.
02:20
Ofsajd hostí.
02:01
Hosté se nemohou dostat z obranného pásma, Caps excelentně forčekují.
01:45
Kessel začíná od vlastní branky.
00:45
Sheary se dostal ke střele, ale minul klec Holtbyho.
00:09
Úvodní vhazování vyhráli domácí a rozjíždějí útočnou akci.
00:01
Je za námi již státní hymna USA, začátek utkání je tak na spadnutí.
Určení pozic na draftu je již za námi, začátek utkání se blíží.
Z důvodů určení pozic na draftu se start utkání zdrží o cca 20 minut.
Začátek utkání se po zámořském zvyku o pár minut protáhne.
Předpokládané sestavy:

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orpik, Carlson, Schmidt, Chorney – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Johansson – Winnik, Beagle, Wilson

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Määttä, Letang, Daley, Cole, Dumoulin, Lovejoy – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Fehr – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Rust

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Kevin Pollock – Scott Cherrey, Jay Sharrers.
Pittsburgh Penguins
Soupeřem Pens byl v prvním kole celel New York Rangers, který vyřadil tým okolo kapitána Crosbyho 4:1 na zápasy. Celku z New Yorku se povedlo vyhrát jen druhé utkání celé série a na střelecky dobře naladěný celek z Pittsburghu to nestačilo.

Bodování Pens:
Jevgenij Malkin (3+5) 8 bodů
Sidney Crosby (2+6) 8 bodů
Phill Kessel (3+4) 7 bodů
Nick Bonino (1+6) 7 bodů
Washington Capitals
Domácí celek se do druhého kola probojoval přes celek Philadelphie, kterou vyřadil 4:2 na zápasy. Washington vedl už 3:0 na zápasy, ale Letci se zvedli a vyhráli, zejména díky brankáři Michalu Neuvirthovi, dvě utkání a celou sérii zdramatizovali, na postup to ale nestačilo.

Bodování Caps:
T.J.Oshie (4+3) 7 bodů
John Carlson (3+4) 7 bodů
Nicklas Bäckström (2+5) 7 bodů
Pojďme si připomenout první utkání série.

Washington – Pittsburgh 4:3 po prodl.

Branky a nahrávky: 11. Burakovsky (Chimera, Carlson), 33. Oshie, 44. Oshie (Ovečkin), 70. Oshie – 31. Lovejoy (Bonino, Hagelin), 32. Malkin (Kunitz, Ltang), 49. Bonino (Hagelin, Kessel)

Washington Capitals: Holtby (Grübauer) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Orpik – Ovečkin "C", Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Johansson – Winnik, Beagle, Wilson.

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Määttä, Letang, Daley, Cole, Dumoulin, Lovejoy – Sheary, Crosby "C", Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Fehr – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Rust.
Rozhodčí: Chris Lee, Dan O'Rourke – Greg Devorski, Derek Nansen
Zdravím všechny příznivce kanadsko-americké NHL. Dnes v noci budeme svědky druhého pokračování druhého kola Play-off NHL, kde bude domácí Washington Capitals hostit celek Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.