1. John Gibson (ANA) 20 zák., 0 gólů, 100%
Ondřej Kaše (ANA) 1+1,2 střely, čas na ledě 11:16
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:50
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:36
Petr Mrázek (DET) 59 minut, 21 zákroků, 2 góly, 91,7%
Střelecky aktivnější domácí celek se dostal do vedení. Petra Mrázka na konci čtrnácté minuty prostřelil Nick Ritchie. Díky tomuto momentu vedli hráči Ducks o jeden gól. Red Wings se snažili, ale nemohli najít recept na obranu Ducks. Ve druhé třetině jsme viděli rychlý hokej, střelecky aktivnější byli dál domácí, kteří na střely vedli 19:14. Ve třetí třetině se v 58. minutě prosadil Ondřej Kaše, který upravil na 2:0. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře. Body tak zůstávají v Anaheimu. John Gibson uhájil čisté konto.
59:46
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:18
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Xavier Ouellet – 2 min., vysoká hůl).
59:13
Mnoho času už hosté nemají, domácí vedou o dva góly.
58:32
John Gibson to zkoušel přes celé kluziště, několika fanouškům se pravděpodobně skoro zastavilo srdce. Puk ve středním pásmu zastavili hosté.
58:05
Hosté hrají bez brankáře, Josh Manson netrefil prázdnou branku, jeho rána zablokoval obránce.
57:54
Detroit není ve snadné pozici.
57:04
Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté neproměnili své šance a nyní přichází trest. Po tlaku domácích přidává druhou branku ONDŘEJ KAŠE. Elegantně překonal Petra Mrázka a vstřelil tak svůj třetí gólv sezóně. Anaheim vede o dva góly. Asistence: Antoine Vermette a Kevin Bieksa.
57:00
Nick Ritchie mohl rozhodnout, ale minul.
56:35
56:00
Dostáváme se do finální části třetiny i přesilovky Red Wings.
55:33
22:21, střelecky je zápas poměrně vyrovnaný, domácí stále vedou o jednu branku.
55:05
Tomáš Tatar to nemyslel špatně, ale jeho rána se neujala, a pak už puk poslali obránci přes všechny čáry.
54:48
Detroit Red Wings mají k dispozici přesilovou hru, ve které se mohou zcela jistě pokusit o vyrovnání zápasu.
54:35
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., podražení).
54:26
Třetí třetina po krátké přestávce pokračuje dál. Anaheim drží jednobrankový náskok.
54:16
Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.
53:47
Andrew Cogliano se probojoval do zakončení, jeho jedovatý pokus kryje český brankář Mrázek.
53:31
Domácí hokejisté nedokázali další přesilovou hru proměnit, jejich náskok o jednu branku stále platí. Hostům se krátí čas na vyrovnání.
53:16
52:14
Ryan Kesler to myslel dobře, obkroužil branku, ale zasunout kotouč se mu už nepodařilo. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry.
51:36
Další přesilová hra pro domácí, ale Cam Fowler rozehrál špatně. Je z toho icing, vhazovat se bude před brankou Ducks. Domácí tak musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.
51:16
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Henrik Zetterberg – 2 min., podražení).
51:00
Sledujeme hru pět na pět. Mnoho šancí momentálně k vidění opravdu není.
50:48
50:14
Fanoušci Ducks tlačí své oblíbence v přesilové hře k navýšení vedení. Petr Mrázek podává dnes v brance hostů dobrý výkon.
49:59
48:48
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Steve Ott – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
48:40
Přesilovka se hostům nedaří podle představ. Až nyní se k zakončení dostal jeden z hráčů. Jeho pokus byl velmi nepřesný.
47:59
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., vysoká hůl).
47:42
Mnoho šancí není k vidění ve třetí třetině. Oba týmy hrají hodně opatrně.
47:12
Joseph Cramarossa se pokoušel dobrou přihrávkou najít lépe postaveného spoluhráče. Finální pas byl však velmi nepřesný.
46:48
Komerční přestávka.
46:34
Frans Nielsen vedl akci svého celku, za útočnou modrou se nedostal, přihrávka na něj byla zblokovaná.
46:09
Domácí hráči mají kotouč za svou brankou, oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
45:42
Detroit Red Wings se snaží vyrovnat, ale nemůže se dostat do vyložené střelecké pozice. Ducks hrají zodpovědně.
45:03
John Gibson kryje ránu hostujícího hráče. Zakončoval Thomas Vanek.
44:49
21:18, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
44:20
Sledujeme rychlý úvod třetí třetiny, ani jeden celek si nedokáže vytvořit stabilnější tlak.
43:27
Jakob Silfverberg to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma a před brankou hledal spoluhráče. Puk se k jeho kolegovi nedostal, protože jej ukryl do výstroje brankář Mrázek.
42:43
Riley Sheahan se dostal do zakončení, John Gibson dál drží čisté konto. Dobrý zákrok domácího brankáře.
42:16
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
41:40
Corey Perry se probojoval do útočného pásma. První formace Ducks si vytvořila tlak před brankou, ale do výraznější šance se nedostala.
41:14
Hostující celek se snaží co nejrychleji vyrovnat, naopak domácí hrají takticky a brání svůj náskok.
40:50
Tento zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si domácí přinášejí jednobrankové vedení.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli rychlý hokej, střelecky aktivnější jsou dál domácí, vedou v tomto ohledu 19:14. Jedinou branku zápasu jsme viděli v první třetině, a tak stále vedou Ducks o jeden gól. John Gibson drží zatím čisté konto.
40:00
39:50
Puk v obranném pásmu hostů.
39:23
Už se pravděpodobně nic nestane, třetina se v poklidu dohrává.
39:00
Poslední minuta hry v této třetině.
38:40
Andrew Cogliano vypálil od modré čáry, jeho rána byla zablokovaná. Puk končí mimo branku.
38:25
Petr Mrázek kryje další pokus domácích. Ondřej Kaše to vzal na sebe, vystřelil. Jeho pokus ale brankář Red Wings dokázal zastavit.
38:11
Brandon Montour se štěstím dostal kotouč ze svého obranného pásma.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:30
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, hostující celek má nyní více ze hry, domácí hokejisté se musí bránit.
36:44
36:15
Gustav Nyquist se dostal do vyložené střelecké pozice, ale domácí brankář John Gibson kryje jeho pokus ramenem a následně betonem také dorážku.
35:42
Přesilovka se hostujícímu celku nedaří podle představ, Red Wings se nemohou probojovat do zakončení, Ducks brání zodpovědně.
34:44
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., nedovolené bránění).
34:00
Šest minut zbývá do konce třetiny a píská se icing.
33:20
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek vyloženě nedominuje. Takticky hrají oba týmy velmi dobře.
33:04
Hra je přerušena, buly v domácím útočném pásmu. Ze všeho nejdříve ale komerční přestávka.
32:31
15:11, střelecky aktivnější jsou domácí, Anaheimu se ale nedaří přidat druhou branku, Petr Mrázek podává velmi dobrý výkon.
31:50
Petr Mrázek výborně zastavil střelu Rickarda Rakella. Ten měl velkou šanci, do dvoubrankového vedení domácí hokejisté nejdou.
31:26
Dylan Larkin v souboji přišel o helmu, a tak hrál několik vteřin bez ní. Pak zamířil na střídačku.
30:33
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou. Ryan Kesler prohrál souboj o puk, a tak hrají hosté.
30:01
Polovina zápasu je pryč, domácí hokejisté drží jednobrankové vedení, hosté zatím nemohou najít recept na obranu Ducks.
29:17
Dostáváme se do poloviny druhé třetiny, domácí celek se musí bránit. John Gibson kryje další ránu soupeře.
28:45
Hampus Lindholm to vzal na sebe, vystřelil a Petr Mrázek musel být pozorný. Český brankář si dokázal poradit s jeho pokusem.
27:58
Frans Nielsen se probojoval do střelecké pozice, domácí John Gibson kryje i tento střelecký pokus. Buly před domácí brankou.
27:40
Drew Miller vedl útočnou akci Detroitu, probojoval se do zakončení, jeho pokus byl ale zblokovaný.
26:57
Buly před brankou českého brankáře, Ducks se nyní musí bránit tlaku hostů. Následovat bude komerční přestávka.
26:11
Nechybělo mnoho a hostující Drew Miller se dostal do brejku. Finální přihrávka nebyla přesná. Na druhé straně pak musel zasahovat Mrázek po střele Jakoba Silfverberga.
25:20
Hostující brankář nyní zasahovat nemusel, střelecký pokus jednoho z domácích hráčů jen o malý kousek minul branku.
24:35
Gustav Nyquist se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal. Následně na druhé straně musel zasahovat Petr Mrázek.
24:00
Čtyři minuty hry ve druhé třetině jsou minulostí. Mnoho šancí k vidění není.
23:22
Andrew Cogliano se nedostal k puku za útočnou modrou, to by potřeboval dvoumetrové ruce a možná ani to by nestačilo.
22:50
10:6, střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří se ale do vyložené střelecké pozice v této části hry ještě nedostali.
22:34
Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat.
22:03
Joseph Cramarossa byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.
21:23
Videocentrála NHL v Torontu doporučila branku neuznat pro nedovolené bránění brankáři. Ducks stále tedy vedou 1:0.
21:23
Domácí trenéři se rozhodli pro výzvu, zkoumá se nedovolené bránění brankáři.
21:10
Brendan Smith vybojoval puk za svou branku, a tak založil rychlou akci, v níž pokračoval jeho kolega.
20:27
Hostující celek pokračuje v aktivní hře, domácí se nyní musí bránit tlaku soupeře.
20:01
Střelecky aktivnější domácí celek se dostal do vedení. Petra Mrázka na konci čtrnácté minuty prostřelil Nick Ritchie. Díky tomuto momentu vedou hráči Ducks o jeden gól. Red Wings se snaží, ale nemohou najít recept na obranu Ducks.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:26
Aktivnější jsou domácí, Cam Fowler ale nedokázal akci svého týmu zakončit přesnější střelou.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:38
Josh Manson drží puk daleko od své branky, konec třetiny se blíží. Střelecký pokus jednoho z domácích hráčů byl zblokovaný.
18:16
V závěru první třetiny budeme sledovat hru čtyři na čtyři.
18:16
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Brendan Smith – 2 min., podražení).
18:16
18:08
Jakob Silfverberg číhal před brankou na teč, ale nepodařilo se mu usměrnit puk mezi tři tyče.
17:33
V poklidném tempu se dohrává první třetina zápasu, do šance se po delší době dostal Andrew Cogliano. Petr Mrázek si s jeho pokusem bezpečně poradil.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:52
16:51
Kotouč se dotkl střídačky Red Wings, hra je tak přerušena, dvě sekundy zbývají z vyloučení hostujícího hráče.
16:31
Anaheim Ducks musí od své branky, akci vede obránce Cam Fowler. Do útočného pásma se probojovat nedokázal.
16:18
Corey Perry se do útočného pásma dostal příliš rychle, a tak se 35 sekund před koncem domácí přesilovky píská postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:43
Hostující celek má problémy s vyhazováním kotouče z obranného pásma. Naopak domácí tvoří hru před brankou soupeře celkem nerušeně.
15:10
Domácí se snadno dostali do útočného pásma, kde kombinují. Jakob Silfverberg zakončoval, jeho pokus byl ale zblokovaný.
14:52
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Xavier Ouellet – 2 min., podražení).
13:54
Z ničeho nic se dostávají domácí do vedení. Akci začal Ondřej Kaše, který posunul na Antoina Vermette. Od něj se puk dostal k NICKU RITCHIEMU, který dokázal rychlou střelou z bezprostřední blízkosti překonat Petra Mrázka. Asistence: Antoine Vermette a Ondřej Kaše.
13:26
Kevin Bieksa posunul na Rickarda Rakella, kterému při přechodu do útočného pásma sjel kotouč z hole.
13:02
Hostující celek čeká na chybu domácích, nikam se nežene, hraje zodpovědně zejména ve svém vlastním pásmu.
12:05
Andrew Cogliano hledal Jakoba Silfverberga. Přihrávka to nebyla příliš povedená, puk mířil přes brankoviště. Mrázek musel dávat velký pozor, aby si kotouč sám nesrazil do vlastní branky.
11:34
Sami Vatanen se poměrně snadno dostal ke střele od modré. Petr Mrázek měl snadnou práci, jeho pokus viděl, a tak neměl problém zasáhnout.
11:08
Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy mají na svém kontě čtyři střelecké pokusy. Na úvodní gól stále čekáme.
10:30
Jonathan Ericsson si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma a operoval před brankou domácích. Ti svého soupeře přes územní převahu do zakončení nepustili.
10:17
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, Detroit se dostal do dvou šancí, které zakončil střelou na branku. John Gibson kryje oba pokusy, a tak se přerušuje. Komerční přestávka.
09:27
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, k vidění je takticky vedený hokej.
08:52
Do problémů se dostala domácí obrana, která dlouhou dobu čekala s rozehrávkou. Pod tlakem nakonec dokázal Kevin Bieksa správně odehrát puk.
08:20
4:2, střelecky jsou aktivnější sice domácí, ale jednalo se o střely, se kterými neměl český brankář ve službách Red Wings mnoho práce.
07:30
John Gibson kryje střelu po rychlé akci soupeře. Hra je tak přerušena, následovat bude komerční přestávka, a pak buly před brankou domácích. Autorem střely byl Dylan Larkin.
06:47
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.
05:37
Henrik Zetterberg čekal na špatnou rozehrávku domácích a dočkal se. Na útočné modré se dostal ke kotouči a okamžitě mířil na branku Ducks. Jeho pokus zastavil až brankář John Gibson.
05:00
Pět minut z úvodní třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, poprvé se ozývají hlasitěji fanoušci Anaheimu.
04:20
Dylan Larkin od své branky zamířil až do útočného pásma, na branku Ducks kotouč jen nahodil a šel střídat.
03:38
Nick Ritchie vybojoval puk ve středním pásmu, a tak se mohl dostat do útočného pásma. Probojoval se až před branku. Domácí hned dvakrát vystřelil a Petr Mrázek předvedl své kvality.
02:20
Riley Sheahan vedl rychlou akci Red Wings, následně se k puku dostal Drew Miller. Ani jeden z nich se do střelecké pozice nedostal. Oba týmy střídají.
01:49
Joseph Cramarossa přišel o puk v obranném pásmu, a tak se mohli hosté dostat do blízkosti domácího brankáře. Ten nakonec zasahovat nemusel.
01:10
Petr Mrázek zastavuje nahozený kotouč na svou branku a rozehrává akci, v níž pokračují jeho spoluhráči. Do zakončení se však nedostali.
00:28
Anthony Mantha se musel s kotoučem vrátit za svou branku, domácí velmi dobře napadali. Sledujeme poměrně rychlý start zápasu.
00:01
Henrik Zetterberg vyhrál vhazování nad Ryanem Keslerem.
00:01
Slavnostní úvod je minulostí, úvodní buly může být vhozeno.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Montour, Bieksa – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Cramarossa, Rakell, Perry – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Wagner, L. Shaw, Boll.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Jensen, Kronwall, Br. Smith, Ericsson, Ouellet – Tatar, Zetterberg, Mantha – Nyquist, Nielsen, Vanek – Jurčo, D. Larkin, Glendening – D. Miller, Sheahan, Ott..
Zápas za malý moment začne.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je R. Kesler se 34 body, na druhé straně pak H. Zetterberg s osmadvaceti.
Anaheim Ducks z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Calgary Flames 3:1 a po nájezdech s Philadelphií Flyers 4:3. Prohrál třikrát v prodloužení. S Ottawou Senators 1:2, se San Jose Sharks 2:3 a s Vancouverem Canucks 2:3.
Detroit Red Wings z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Po nájezdech porazil Floridu 4:3 a v prodloužení Floridu 3:2. Tým nestačil na Tampu Bay Lightning 1:4, Buffalo Sabres 3:4 a Toronto Maple Leafs 4:5 v prodloužení.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.