Tři hvězdy utkání:
1. Ryan Getzlaf (ANA) 1+1
2. Alex Pietrangelo (STL) 0+0
3. Jonathan Bernier (ANA) 26 zák., 1 gól, 96,3%
Domácí hokejisté vybojovali výhru v tomto zápase, který mnoho vyložených šancí nepřinesl. Za Anaheim se prosadili Rickard Rakell a Ryan Getzlaf. V jednapadesáté minutě snížil hostující Ivan Barbašev. V samotném závěru zápasu odvolalo St. Louis brankáře, zkoušelo to v šesti, ale domácí svůj těsný náskok uhájili.
59:59
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrik Berglund – 2 min., vysoká hůl).
59:59
Ještě jedno přerušení hry, bude se vylučovat.
59:45
Ryan Kesler neuspěl před prázdnou brankou, výborně zablokoval jeho střelu hostující hráč.
59:20
Výborně hraje obrana Blues, domácí celek se snaží rozhodnout.
59:00
Poslední minuta hry a domácí se dostali z obranného pásma za polovinu hrací plochy.
58:34
Tlak hostujícího celku pokračuje, domácí nemohou puk vyhodit do středního pásma.
58:04
Oddechový čas pro hosty.
58:00
Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
57:30
Joel Edmundson se probojoval do zakončení na druhé straně, a tak musel své umění předvést Jonathan Bernier.
57:03
Patrick Eaves se dostal do výborné střelecké pozice, se zakončením čekal dlouho, ale jeho pokus skvěle zastavil Jake Allen.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek stále vede o jednu branku.
56:25
Paul Stastny to zkoušel od modré čáry, jeho pokus však postrádal přesnost.
55:51
Hosté pokračují v nátlakové hře, výborně proti střele Brodziaka dokázal zakročit Jonathan Bernier.
55:00
Hampus Lindholm výborně zablokoval střelecký pokus soupeře. Hosté se snaží hrát aktivně, získat převahu před brankou a vytěžit z ní vyrovnání.
54:04
Andrew Cogliano se málem dostal k odraženému kotouči, který mohl poslat za brankovou čáru. Výborně ale zastoupil obránce, který jeho pokus zablokoval.
53:39
Patrik Berglund se dostal do postavení mimo hru, a tak se bude po komerční přestávce vhazovat ve středním pásmu.
52:44
Domácí hokejisté se pokoušejí v útočném pásmu přehrát svého soupeře a získat tak dvoubrankový náskok zpět. Zatím ale marně.
52:10
Hampus Lindholm to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma, pokoušel se přesněji zakončit, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem Blues.
51:18
Střelecky jsou aktivnější domácí, ale nyní se musí bránit tlaku soupeře. Ivan Barbašev hledal Naila Jakupova, který v dobré střelecké pozici minul branku.
50:08
St. Louis právě vstřelilo branku!
A je zaděláno na drama, krátce po polovině třetí třetiny se prosazují hostující hokejisté. Výborně to udělal Magnus Pääjärvi, který na sebe navázal protihráče, a tak uvolnil svého kolegu. Přesný pas poslal do míst, kde se pohyboval IVAN BARBAŠEV, pro kterého nebyl problém poslat kotouč do sítě. Asistence: Magnus Pääjärvi.
49:35
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho střel k vidění není. Dobrou práci odvážejí defenzivní formace obou týmů.
48:00
Domácí hokejisté se mohou spolehnout na svého brankáře, který podává stabilní zodpovědný výkon. Kotouče z něho nevypadávají.
47:41
Jonathan Bernier znovu zasahuje, tentokrát kryje pokus Ivana Barbaševa.
47:15
Následně se po buly dostali k puku domácí, kteří jej poslali přes všechny čáry.
47:09
Dlouhou dobu hostující celek kombinoval v útočném pásmu, do zakončení se nakonec dostal Alexander Steen. Jeho pokus kryje zkušeně brankář Jonathan Bernier. Vhazovat se bude před jeho brankou.
46:15
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., faul kolenem).
45:21
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Více ze hry mají domácí, kteří míří za výhrou v tomto duelu.
45:05
David Perron se nedokázal probojovat k puku, a tak se směr hry otáčí.
44:41
Z vlastního pásma se snaží hosté něco vymyslet. Akci vedl Paul Stastny, ale v útočné třetině neměl komu přihrát.
44:16
Korbinian Holzer musel hodně spěchat, aby se dokázal vrátit do obranného pásma pro puk dříve než jeho soupeř.
43:55
Oddechový čas pro hosty. Domácí přesilovou hru nevyužili, mrzet je to však nemusí, jejich náskok stále platí.
43:24
Rickard Rakell nahazoval kotouč na branku, puk z rukavice vyklepal brankář a zkusil co nejrychleji rozehrát. To se mu podařilo.
42:57
Hostující celek se brání tlaku soupeře, domácí hrají aktivně, ale nemohou se dostat do výraznější šance.
42:20
Anaheim se dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Snaží se něco vymyslet. Cam Fowler byl na malý moment volný, jenže přihrávka se k němu nedostala.
41:55
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., krosček).
40:50
Anaheim vybojoval buly v útočném pásmu, následně se ke střele od modré čáry dostal Jared Boll. Jeho pokus byl jemně tečovaný, ale i tak dokázal brankář Blues zasáhnout.
40:01
Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si domácí hokejisté přináší dvoubrankové vedení.
40:01
Po dvou třetinách vedou hokejisté Ducks o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase.
40:00
39:51
Tak ještě jedno přerušení hry, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Brankář Jake Allen musí být pozorný. Anaheim je nyní aktivnějším týmem.
39:35
Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se perioda dohrává.
39:00
Hlasatel právě oznámil poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí se usadili v útočném pásmu. Patrick Eaves vypálil, jeho pokus byl zablokovaný.
38:45
38:04
Ryan Getzlaf zakládá útočnou akci, přesilovka domácích pokračuje dál.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, buly před brankou Berniera.
37:40
Obrovskou chybu udělal domácí hráč Ryan Getzlaf, který přišel o puk. Do šance se dostal Jaden Schwartz, jehož zakončení výborně zastavil brankář domácích. Jonathan Bernier podržel své spoluhráče.
37:20
Corey Perry dostal výbornou přihrávku zpoza branky, následně mohl zakončovat. Jeho pokus byl zablokovaný, a tak měl snadnější úlohu brankář Jake Allen, který kryje puk.
36:45
V závěru druhé třetiny si přesilovou hru zahrají hokejisté domácího týmu.
36:45
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
36:15
Hra je přerušena, následovat bude reklamní přestávka.
35:33
Alex Pietrangelo se vrací do svého obranného pásma, kde ovšem o puk přišel. Chris Wagner se dostal do zakončení, ale příležitostí byl pravděpodobně zaskočený, a tak nedokázal přesněji zakončit.
34:40
Sledujeme rychlý hokej, hraje se zejména ve středním pásmu. Právě zde probíhají souboje o puk.
33:53
Po zakázaném uvolnění St. Louis se bude vhazovat před brankou Allena.
33:21
Ivan Barbašev se probojoval do zakončení, jeho pokus nebyl nikterak povedený, ale i tak měl domácí gólman plné ruce práce.
32:02
Paul Stastny se dostal do zakončení, s jeho ránou si Jonathan Bernier poradil. Vhazovat se bude před brankou Ducks.
31:30
Anaheim vybojoval kotouč v nepřehledné situaci za branko soupeře. Chris Wagner si však nedokázal puk srovnat na útočné modré, a tak domácí přišli o pásmo. Protiakci vedl Kyle Brodziak.
30:50
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene, brankář nemají mnoho práce.
30:14
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Po polovině zápasu vedou domácí hokejisté o dva góly a míří za výhrou. Drobné šance si dokáži hráči Blues vytvořit, ale Jonathan Bernier drží své spoluhráče.
28:36
Kevin Bieksa hledal dlouhým pasem spoluhráče v útočném pásmu. Ten se do zakončení sice nedostal, ale dokázal kotouč protečovat tak, aby z toho nebyl icing.
28:11
Domácí hráči pokračují v aktivní hře, jejich oslabení už skončilo, sledujeme hru pět na pět.
26:37
Anaheim právě vstřelil branku!
Po chybě hostující defenzivy se domácí dostávají do dvoubrankového vedení. Tři hostující hokejisté se dostali mimo za hru, a tak měl RYAN GETZLAF dostatek prostoru, aby tvrdou střelou překonal při vlastním oslabení brankáře soupeře. Anaheim vede o dva góly a nutno přiznat, že mu to hráči Blues nyní usnadnili. Asistence: Andrew Cogliano.
25:54
Alexander Steen to vzal na sebe. Jeho tvrdá střela z mezikruží končí na výstroji domácí brankáře, který vyrazil puk před sebe. Tam byli obránci Ducks, kteří situaci uklidnili.
25:22
Výborně to udělal Cam Fowler, který ihned po buly zavedl puk za vlastní branky a puk vyhodil přes všechny čáry.
25:16
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Patrick Eaves – 2 min., podražení).
24:50
Patrik Berglund dlouho čekal na ideální moment pro zakončení. Když se do něho nemohl dostat, našel rychlým pasem Joela Edmundsona, který ránou z první minul.
24:27
Rickard Rakell nahodil puk do útočného pásma, kotouč se od zadního mantinelu odrazil do brankoviště, a tak hru raději přerušit jistým zákrokem brankář Blues.
24:23
Hostující celek už je v plném počtu. Bránící se kvarteto hráčů odvedlo dobrý výkon. Blues neinkasovali druhý gól.
23:36
Sledujeme snahu domácího Anaheimu se dostat do útočného pásma, ale zatím marně se snaží získat tlak před brankou Allena. Hosté se brání výborně.
22:53
Domácí zkušený hráč se dostal do zakončení, Cam Fowler měl dostatek času na zakončení, ale jeho pokus končí na brankové konstrukci. Nechybělo mnoho a domácí přidali druhou branku.
22:07
Sledujeme přesilovou hru domácích hokejistů. Na ledě je jich elitní formace, ale Jake Allen kryje nahození na svou branku. Buly v útočném pásmu Ducks.
22:02
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., krosček).
21:17
Do druhé třetiny vstoupili domácí hokejisté aktivněji, snaží se přidat další branku, zatím ale marně.
20:40
Do výborné střelecké pozice se dostala domácí formace. Jakob Silfverberg zůstal osamocený před brankou, ale jeho pokus kryje Jake Allen.
20:01
Jednu jedinou branku jsme viděli v první třetině. K velké radosti většiny fanoušků v hale se dokázali prosadit domácí, jmenovitě byl autorem branky Rickard Rakell. Díky jeho trefě vede Anaheim po první třetině nad St. Louis Blues 1:0.
20:00
19:30
Úvodní třetina se dohrává ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině. Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou St.Louis Blues.
18:30
Jay Bouwmeester se vrací do svého pásma, kde čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se hostující celek dostal do útočného pásma. Stejný hráč to vzal na sebe, jeho pokus od modré čáry Bernier. Buly před jeho brankou.
17:47
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není. Kyle Brodziak tečoval ránu od modré před brankou, a tak musel zasahovat domácí brankář.
16:50
Paul Stastny byl tísněn Sami Vatanenem, a tak se nemohl dostat do zakončení. To se však podařilo Joelu Edmundsonovi, který ovšem v dobré střelecké pozici trefil jen Jonathana Berniera.
16:10
Josh Manson má kotouč ve svém obranném pásmu, domácí hokejisté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma, rychlým pokusem neuspěl ani Chris Wagner.
15:06
Scottie Upshall to zkoušel od modré čáry, před brankou nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by mohl puk tečovat mimo dosah brankáře.
14:40
Domácí hokejisté se pokouší přidat další branku, zatím se ale nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu. Defenziva Blues hraje zodpovědně.
13:33
Hampus Lindholm se probojoval do zakončení, jeho bekhendový pokus z hodně ostrého úhlu nebyl úspěšný. Jake Allen kryje jeho střelu.
13:04
Ivan Barbašev našel dobrou přihrávkou na modré čáře stojícího Joela Edmundsona, který jako správný obránce poslal kotouč na branku. Jonathan Bernier jej vyrazil do ochranné sítě.
12:40
Vhazovat se bude před brankou Anaheimu. Vzhledem k tomu, že si hostující hráč počínal v rozporu s pravidly, byl z kruhu pro vhazování vykázaný.
11:53
Půlminuta zbývá z přesilové hry, St. Louis se zatím pořádně nedostalo do útočného pásma. Domácí defenziva hraje výborně, puk nyní odehrál daleko od své brány Cam Fowler.
11:10
Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, ale nedaří se mu rozestavět formaci před brankou domácích. Navíc se dostal jeden z hráčů Blues do postavení mimo hru.
10:38
Vladimir Tarasenko se probojoval do zakončení, po střele spoluhráče se dostal k odraženému puku, ale nedokázal jej poslat do odkryté části branky.
10:27
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., vražení na hrazení).
10:01
Corey Perry hledal Cama Fowlera, nebyl to pas z kategorie nejpřesnější, ale i tak našel puk svého příjemce. Ten se probojoval do útočného pásma, kde se ale prosadit nedokázal.
09:32
Nail Jakupov vedl útočnou akci svého celku, přes Carla Gunnarssona se puk dostal k Magnusu Pääjärvimu, který střelou z otočky prověřil pozornost brankáře domácích.
08:54
První třetina pokračuje dál. Sledujeme střelecky nejzajímavější pasáž dosavadního zápasu. Oba týmy se dostávají do šancí, ale brankáři jsou nyní pozorní.
08:47
Po další střele hostujícího celku zastavuje hru domácí brankář. Následovat bude komerční přestávka.
08:35
Kyle Brodziak vypálil od modré, jeho rána byla zablokovaná, a tak gólman zasahovat nemusel.
08:09
Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč. Mnoho šancí není k vidění ani na jedné straně.
07:19
Domácí jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 4:1. Jen těžko se dostávají hostující hokejisté do zakončení. Defenziva Ducks hraje zodpovědně.
05:42
Jay Bouwmeester se dostal k puku ve svém obranném pásmu, o puk jej připravil Ryan Getzlaf, který našel před brankou stojícího RICKARDA RAKELLA, pro kterého nebyl problém poslat puk mimo dosah brankáře Jake Allena. Asistence: Ryan Getzlaf
05:14
Ryan Getzlaf protečoval puk do útočného pásma, jeho spoluhráč v souboji za brankou nestačil na Alexandera Steena, který vrací hru do středního pásma.
05:00
Pět minut zápasu je pryč, opatrná hra pokračuje, k vidění je minimum šancí.
04:06
Corey Perry elegantně překonal obránce a postupoval sám na brankáře. Byl sice tísněn, ale i tak dokázal zakončit. Jake Allen kryje jeho pokus.
03:50
Ivan Barbašev vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně zakončoval Ivan Barbašev od modré čáry. S jeho pokusem si brankář Ducks poradil.
03:12
St. Louis Blues přečkalo první oslabení, nyní hraje ve svém pásmu a snaží se založit útočnou akci. Zatím ale marně. Sledujeme hodně opatrný úvod zápasu.
02:46
02:33
Alexander Steen skvěle zapracoval ve svém obranném pásmu, volný kotouč bez rozmýšlení poslal přes všechny čáry, domácí musí vyklidit útočnou třetinu.
02:11
Corey Perry zavezl kotouč před branku soupeře, ale útočné pásmo nedokázal udržet.
01:45
Nepřesně si Ducks přihrávali před brankou, a tak o puk přišli. Blues jej dokázali vyhodit přes všechny čáry.
01:23
Domácí hokejisté kombinují v útočném pásmu, Patrick Eaves vypálil a jeho ránu kryje Jake Allen.
01:10
Cam Fowler vypálil tvrdou ránu, jeho pokus byl tak důrazný, že zlomil hůl. Následně si musel ze střídačky vyžádat další.
00:46
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jaden Schwartz – 2 min., hákování).
00:17
Jaden Schwartz a Paul Stastny kombinovali v útočném pásmu, ale nedokázali se prosadit. O puk hostující celek přišel.
00:01
Úvodní buly bude vhozeno v 3:15.
Za malý moment zápas začne.

Anaheim Ducks: Bernier (Enroth) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Vatanen, Holzer – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Eaves, Getzlaf, Rakell – N. Ritchie, Vermette, Perry – L. Shaw, N. Thompson, Wagner.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Tarasenko – Steen, Berglund, Perron – Pääjärvi, Barbašev, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves..
Anaheim Ducks z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Nashvillem Predators 4:3 po nájezdech, Chicagem Blackhawsk 1:0 a Washingtonem Capitals 5:2. Tým nestačil na Vancouver Canucks 1:2 a na St. Louis Blues 3:4.
St. Louis Blues z posledních pěti zápasů vyhrálo hned všech pět. Poradilo si s Coloradem Avalanche 3:0, Minnesotou Wild 2:1, Anaheimem Ducks 4:3, New Yorkem Islanders 4:3 a Los Angeles Kings 3:1.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.