Do utkání žádný hráč české či slovenské národnosti nenastoupil.
Tři hvězdy utkání:
1. Tyson Barrie (COL) 1+2
2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
3. Calvin Pickard (COL) 25 zák., 1 gól, 96,2%
Hokejisté Colorada slaví vítězství nad Carolinou v poměru 3:1. Domácí tento duel na svoji stranu přetáhli na konci druhé třetiny, kdy během krátké chvíle vstřelili dvě branky a dostali se do vedení. To si ve třetí třetině pak zkušeně pohlídali.
59:55
Hokejisté Hurricanes si přihrávají ve středním pásmu, tento duel je u svého konce.
59:30
Colorado nahodilo kotouč do útočného pásma, ale už se za ním nežene.
59:10
Rozhodčí po poradě branku uznávají, Colorado tedy vede 3:1.
59:10
Carolina žádá přezkoumání celé akce na videu. Odvolává se na postavení mimo hru.
59:10
Colorado právě vstřelilo branku!
O osudu utkání je definitivně rozhodnuto. NATHAN MACKINNON obdržel kotouč do mezikruží, odkud se nemýlil a trefil prázdnou branku Hurricanes. Asistence: Blake Comeau a Tyson Barrie.
59:00
Hosté nejsou schopni udržet útočné pásmo, domácí znovu vyhazují.
58:40
Duchene odvedl výtečnou práci, když dokázal dostat kotouč za branku Läcka, kde kotouč chvíli podržel.
58:13
Hosté nahodili kotouč do útočného pásma a odvolávají brankáře. Přijde očekávaný tlak?
57:48
Carolina se nedokáže udržet u kotouče a domácí se pokouší držet kotouč daleko od své branky.
57:10
Rene Bourque ujel hostující obraně a uháněl sám na Läcka, ten tuhle velkou šanci zlikvidoval a udržel svůj tým ve hře o body.
56:05
Skinner se po šikovném pasu od jednoho ze spoluhráčů dostal před Pickarda, kterého bekhendovou střelou nepřekonal.
55:12
Landeskog vyslal do útočného pásma Duchenea, který vystřelil přes obránce. Läck dokázal tento pokus vyrazit.
54:20
Hurricanes začínají všechny síly směřovat do útočení a v obraně nejsou tolik důslední.
53:46
Patrick Brown napřáhl na pravém kruhu a napálil kotouč nad branku. Pickard mohl zůstat v klidu.
52:39
Barrie nedokázal rychle založit protiútok a způsobil zakázané uvolnění.
52:18
Duchene se pokusil prosadit individuálně, na modré čáře ale o kotouč přišel.
51:24
Carolina se chvíli pohybovala v útočném pásmu, ale k žádné vážnější střele na branku se nedostala.
50:58
Na druhé straně nahodil kotouč na branku Elias Lindholm, ale Pickard byl pozorný a zasáhl.
50:19
Michail Grigorenko se pokusil nahodit kotouč na branku, ale tento záměr mu nevyšel.
49:47
Colorado se pokouší přidat třetí branku, která by s největší pravděpodobností rozhodla o osudu utkání.
49:20
Läck byl nucen podržet ve své výstroji další nahození ze středního pásma. Komerční přestávka.
48:00
Lindholm nahodil z pravé strany kotouč na branku, ale trefil pouze boční konstrukci.
47:24
Colorado hraje jednoduše a kotouče rychle posílá ze svého pásma ven. Carolina si tak nedokáže vytvořit tlak.
45:30
Tempo hry není ve třetí části bůhvíjaké. Colorado se nikam netlačí a Carolina se nemůže dostat do tempa.
44:55
Skinner mezi kruhy tečoval nahození od modré čáry těsně vedle pravé tyče. Pickard měl nyní velké štěstí.
43:15
Läck ukryl nahození ze středního pásma ve své lapačce a přerušil hru.
42:20
Barberio měl velice dobrou příležitost, ale z předbrankového prostoru nevypálil přesně.
42:00
Hurricanes se zatím nemohou dostat do potřebného tlaku, který by mohl vést k vyrovnání.
41:13
Domácí kotouč ale pouze nahodili do útočného pásma a pokusili se ho vybojovat. Tento záměr jim nevyšel.
40:50
Faulkovo založení útoku nebylo nejpřesnější a Colorado může ujet do přečíslení.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 4:59.
Colorado v závěru druhé třetiny otočilo dvěma góly vývoj utkání a po druhé třetině tedy vede 2:1. Dokáže Carolina s tímto duelem něco udělat?
40:00
39:04
Tomuhle se říká obrat! Andrighetto v útočném pásmu přenesl hru na pravý kruh, odkud se střelou zápěstím prosadil TYSON BARRIE. Asistence: Sven Andrighetto, Fjodor Ťutin.
38:18
Avalanche využívají přesilovou hru a srovnávají. GABRIEL LANDESKOG šikovně tečoval střelu Barrieho a zaskočil Läcka. Asistence: Tyson Barrie a Mark Barberio.
38:00
Colorado nadále kombinuje v útočném pásmu a má silný tlak.
37:20
Barrieho střela od modré čáry byla zastavena Läckem, následná dorážka Landeskoga byla nepřesná.
36:59
Duchene nahodil z levé strany kotouč na branku. Läck si počínal úspěšně a kotouč udržel na své výstroji.
36:20
Ryan si ve středním pásmu pomohl hákováním a Carolina si zahraje přesilovou hru.
35:13
Faulk se dostal na pravém kruhu k dorážce, ale jeho pohotová rána skončila v lapačce Pickarda! Skvělý zákrok.
33:47
33:07
Kotouč je znovu až u branky Läcka. Colorado tohle oslabení zvládá na výbornou.
32:30
Carolině se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, domácí kotouče vyhazují.
31:56
Teräväinen se prosadil střelou z levého kruhu, ale gól není uznán. Aho se dostal na brankovišti do kontaktu s Pickardem.
31:47
V solidní šanci byl faulován Skinner a Carolina si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici míří za podražení Beauchemin.
30:40
Barrie napřáhl u pravého mantinelu a těsně minul protější tyčku. Tady by Läck neměl šanci zasáhnout.
29:30
MacKinnon nabral rychlost a dostal se ke střele z pravého kruhu, Läck byl pozorný a zasáhl.
29:01
Nieto dlouho kličkoval s kotoučem za brankou Läcka, až o něj přišel.
27:48
Coloradu se ve druhé třetině nedaří dostávat do tlaku, Carolina se herně zvedla.
26:16
Jordan Staal vyvezl kotouč ze svého pásma až před branku Pickarda, odkud vystřelil a trefil břevno!
24:13
Carolina je v úvodu druhého dějství aktivnějším týmem a pokouší se navýšit vedení.
22:39
Faulk najel na pravý kruhu a vystřelil zápěstím. Pickard na jeho ránu viděl a úspěšně zasáhl.
22:20
Hra se na začátku druhé třetiny přelévá ze strany na stranu, ale chybí tomu častější zakončení.
20:45
Teräväinen se pokusil podniknout individuální akci, ale ta skončila postavením mimo hru.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 4:02.
Carolina se dokázala dostat v první třetině do vedení, když se v sedmé minutě prosadil Faulk. Domácí se poté pokoušeli vyrovnat, ale zatím se jim to nepodařilo.
20:00
19:40
Laviny se by rády usadily v útočném pásmu, ale není jim přáno. Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
18:50
Domácí se nadále pokouší kontrolovat hru a jsou úspěšní. Carolina se nemůže dostat do tlaku.
17:20
První třetina rychle spěje ke svému konci. Mnoho šancí jsme zatím v tomto duelu neviděli.
15:33
Colorado se dlouho pohybovalo v útočném pásmu, ale chyběla tomu střela na branku. Jediný pokus Nieta přeletěl branku.
14:34
MacKinnon našel zpoza branky na levém kruhu postaveného Bourquea, ale ten střelou z první trefil pouze Läckův beton.
13:18
Pickard kryje nahození od pravého mantinelu a přerušuje hru.
13:00
V posledních střídáních je aktivnější naopak Carolina, která se pokouší navýšit své vedení.
11:58
Lindholm jel sám na branku, ale po kličce do bekhendu vystřelil těsně vedle pravé tyče.
10:40
Colorado se usadilo v útočném pásmu a pokouší se o vyrovnání, Läck je ale hodně pozorný a připsal si další zákrok.
09:52
Rantanen obkroužil šikovně branku a pokoušel se zasunout kotouč k tyčce, Läck dokázal zasáhnout.
06:08
Carolina právě vstřelila branku!
JUSTIN FAULK se dostal ke střele z pravého kruhu, odkud dokázal překonat Pickarda a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Jeff Skinner a Jaccob Slavin.
01:56
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Blake Comeau – 2 min., podražení).
00:01

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – Barberio, E. Johnson, Barrie, Ťutin, Wiercioch, Beauchemin – R. Bourque, MacKinnon, Landeskog – Rantanen, Duchene, Andrighetto – Comeau, J. Mitchell, Compher – Grigorenko, Söderberg, Nieto.

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, R. Murphy, Dahlbeck, Tennyson – Teräväinen, V. Rask, Aho – E. Lindholm, J. Staal, Nordström – Stempniak, D. Ryan, Skinner – P. Brown, McClement.
COLORADO AVALANCHE
Domácí jsou beznadějně nejhorším týmem celé soutěže. V 64 zápasech dokázali uhrát pouhých 37 bodů. V dnešním zápase budou za outsidery, byť hrají na svém ledě.

CAROLINA HURRICANES
Hosté jsou ve Východní konferenci na 14. místě, ztrátu na play off mají poměrně velkou, ale je potřeba zmínit, že odehráli nejméně zápasů z celé konference.

5. Teuvo Teravainen - 31 bodů (12+19)
Vítám vás u online přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. V Pepsi Center se utkají od 03:00 Colorado Avalanche a Carolina Hurricanes, zápasem vás provede Milan Šplíchal.