1. Jared Coreau (DET) 18 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Carey Price (MTL) 19 zák., 1 gól, 95,0%
Využití přesilovek: 0/4:0/1
Hity: 11:16
Vyhraná vhazování: 45%:55%
Střely na bránu ve třetí třetině: 8:5
Detroit dokázal udržet svůj těsný náskok nabytý na konci druhé třetiny díky Vaneka a vyhrál tak 1:0 Coreau si připisuje svou druhou nulu v NHL v kariéře. Utkání sice vyloženě nízkou kvalitu nemělo, ale prostě mu chyběly góly a i šancí a střel mohlo být na obou stranách více. To ale Detroitu určitě nevadí, ten je rád za velmi důležité dva body, které potřebuje, pokud ještě chce bojovat o postup do play-off.
59:50
A tentokrát vyhazuje Tatar a zdá se, že už to bude pro Detroit dobré.
59:38
Zetterberg vyhazuje, zakázané uvolnění se nepíská.
59:05
Až teď se mu to daří a Price je opravdu odvolán.
58:39
Frans Nielsen střílel z pravé strany. Montreal se nemůže dostat do útočného pásma, aby mohl zkusit power play.
57:38
Drew Miller najel do pásma po levém křídle a vypálil, Price vyrazil puk vyrážečkou.
57:14
Už jen necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny. Montreal už by měl pomalu uvažovat o odvolání Price.
56:38
Na opačné straně mohl možná definitivně rozhodnou Tatar, ale Price to svým zákrokem zatrhl.
56:22
Střela Webera skončila jen na betonech Coreaua.
55:38
Důležitý zákrok si proti střele z levé strany připsal Coreau a znovu o něco přiblížil svůj tým k vítězství a sebe k čistému kontu.
55:27
Nathan Beaulieu zavezl kotouč za modrou a hosté mohou započít svou kombinaci.
53:55
I tohle oslabení Montreal přežil a teď už by se měl vyloučení vyvarovat, aby měl ještě čas a síly na závěrečný pokus o vyrovnání.
53:20
Vanek předvedl při stahovačce své rychlé ruce, ale Priceho dnes podruhé překonat nedokázal.
52:52
Po přihrávce Larkina pálil ostře od modré Anthony Manta, Price drží svůj tým ve hře.
51:48
Alex Galchenyuk se dopustil faulu vysokou holí a je vyloučen.
51:35
Proti tvrdé střele od modré od Nathana Beaulieho vytáhl Jared Coreau svůj šestnáctý úspěšný zákrok zápasu.
50:42
Detroit vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a mění své síly na ledě.
50:15
A další rána Zacha Redmonda. Tentokrát byla nepřesná.
49:47
Zach Redmond vypálil od modré, Coreau po delší době opět musel zasahovat.
49:36
Nakonec se hosté dokázali osvobodit a při následném jejich přechodu modré čáry se píská ofsajd.
49:25
Hosté jsou v plném počtu, ale tlak Detroitu pokračuje.
49:02
Tatar byl blízko gólu, branku, která byla na okamžik odkrytá ale netrefil.
48:50
DeKeyserova střela od modré byla nepřesná.
48:08
Nyquist střílel z mezikruží, Price puk vyrazil a následně Canadiens vyhazují kotouč.
47:40
Střelu Greena dokázal Carey Price zpacifikovat.
47:21
Montreal zahajuje oslabení vyhozením puku.
47:15
Max Pacioretty je vyloučen za hákování, Detroit bude mít šanci odskočit na dvě branky.
46:30
Marčenko vypálil z pravé strany, Price puk dokázal vyrazit, i když bylo před ním několik hráčů a nemusel toho moc vidět.
45:16
Nahození z dálky Pricemu nenadělalo žádné potíže a rozehrává puk.
44:29
Jemelin přitiskl na mantinel Alexe Galchenyuka a Montreal tak může vyrazit dopředu.
43:28
Larkin přihrál do tandemu Athanasiovi, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
42:25
Konečně si zákrok připsal také Coreau, střelu Mitchella vyrazil do rohu.
41:44
Detroit je na začátku třetí periody aktivnějším mužstvem, Montreal je zatím zatlačen do defenzivy.
40:54
Vanek chtěl překvapit Priceho bekhendovým pokusem z levé strany, brankář Canadiens si svou pravou tyč pohlídal.
40:14
Hned po 14 sekundách třetí třetiny byl Price poprvé otestován.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 22:54.
Střely na bránu ve druhé třetině: 5:8
Druhá třetina je u konce. Hrálo se hodně ze zajištěných obran, o čemž střelí i počet střel na bránu. Dohromady oba týmy za 40 minut hry vystřelily jen čtyřiadvacetkrát na bránu. V závěru jsme se však dočkali gólu, který po své teči vsítil Vanek. Tahle branka by mohla kvalitě a zajímavosti hokeje do třetí třetiny hodně pomoct.
40:00
39:54
Rudá Křídla vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
39:39
Jemeliova střela od modré proletěla vedle branky Detroitu. Hosté se pokouší ještě do konce druhé třetiny vyrovnat.
39:01
Radulov střílel z pravé strany, Coreau si prostor u své levé tyče pohlídal.
38:14
Detroit právě vstřelil branku!
Konečně jsme se dočkali první branky v zápase! Střela od modré DeKeysera od modré se odrazila od THOMASE VANEKA do betonu Price a od něj do sítě. Byl hodně šťastný gól, ale platí, a to je hlavní. Domácí jdou do vedení 1:0. Asistence: Danny DeKeyser, Frans Nielsen.
38:03
Kotouč vypadl ze hřiště, bylo to ale s tečí o mantinel, takže se vyhazovat nebude.
36:35
Pokus Abdelkadera zápěstím byl nepřesný, Price mohl zůstat v klidu.
36:12
Coreau raději před dojíždějícím De La Rosem přikryl kotouč pod lapačku. Vhazovat se bude po reklamní pauze po jeho levici.
35:02
A do cesty se brankář Montrealu postavil i střele DeKeysera z opačné strany.
34:39
Nahození Greena od pravého mantinelu vyráží Price betonem.
33:19
Alexej Jemelin tvrdě vypálil od modré čáry, Coreau si s jeho dělovkou dokázal poradit a nadále si drží čisté konto.
32:48
Vanek měl v plánu zakončovat z bekhendu, na poslední chvíli mu ale jeden z obránců Canadiens kotouč vypíchl.
32:09
Mitchell pouze nahazuje kotouč a stejně jako jeho spoluhráči odjíždí střídat.
31:41
Polovina zápasu je už nějakou dobu za námi, zatím stále čekáme na první branku zápasu.
31:25
Znovu měl Jared Coreau hodně práce, kotouč chvíli zůstal volný před jeho brankovištěm, brankář Detroitu měl štěstí, že se k němu jako první dostali jeho spoluhráči.
30:45
Střelou z levé strany trefil tyčku Nathan Beaulieu, takže na tyčky už máme vyrovnáno, 1:1.
29:50
Následně měl z protiútoku zajímavou příležitost Mantha, na Priceho si ale nepřišel.
29:30
Andreas Athanasiou předvedl, že ani obrané práce se neštítí a zablokoval střelu Montrealu.
28:27
Larkin vybídl ke střele Sheahana, jeho rána byla ale zablokovaná.
27:18
Mitchelova střela z úhlu nemohla Jared Coreaua překvapit.
25:28
Pacioretti nádhernou a překvapivou zadovkou našel Galchenyuka, ani on si ale z velké šance nepřipsal první branku zápasu.
24:43
Při další střele Anthona Mantha zlomil kotouč a tentokrát už domácí ztrácí pásmo.
24:20
Střela Manthy byl zablokovaná. Domácí jsou nadále na puku v útočném pásmu.
24:05
Volného prostoru využil pro střelu okamžitě Thomas Vanek. Price předvedl další úspěšný zákrok.
23:23
Tvrdá střela Zetterberga z levé strany orazítkovala tyčku Priceho branky!
22:59
De La Rose je vyloučen za držení, Detroit si zahraje druhou přesilovku zápasu.
22:33
Barberiova střela z levé strany nemohla Coreaua překonat. Detroit je rád, že se dočkal přerušení hry, protože pětice hráčů na ledě měla za sebou hodně dlouhé střídání.
21:24
Andreas Athanasiou dostával zajímavou přihrávku do jízdy, skákavý puk ale nedokázat zpracovat dostatečně rychle aby mohl vypálit.
20:41
Máme tu první přerušení druhé třetiny, hosté se dopustili icingu.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 21:58.
Střely na bránu v prví třetině: 6:5
První třetina utkání je za námi, gól jsme v ní žádný neviděli. Ale špatný hokej to jinak nebyl, první třetina byla odehraná hodně rychle, bez nějakých častých přerušení. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, ani jeden se neprosadil. Uvidíme, jestli se gólu dočkáme ve druhé třetině.
20:00
19:50
Coreau odpálil kotouč svou holí do bezpečí.
19:10
Henrik Zetterberg dokázal udržet kotouč proti přesile hráčů Montrealu, nebylo to ovšem nic platné, protože následně jeden z jeho spoluhráčů o puk přišel.
18:19
Zach Redmond střílel od modré čáry, Coerau dokázal puk vyrazit.
17:25
Pacioretti byl v útočném pásmu příliš brzo, píská se ofsajd.
15:52
Střela od modré neznamenala pro Coreaua žádný problém, protože ji celou dobu viděl.
15:10
Po zakázaném uvolnění hostů se hra vrátí do jejich obranného pásma.
15:03
Andreas Athanasiou získal kotouč a zcela sám najížděl na Price. V duelu jeden na jednoho ale neuspěl, stal se obětí skvělého Priceho zákroku.
14:10
Larkin nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej ovšem sbírají hokejisté Habs.
13:35
Tomáš Tatar minul branku Montrealu z pravého kruhu.
12:40
Na okamžik byl za obranou Red Wings Radulov, těžký kotouč ale nedokázal tak rychle zkrotit.
12:12
Domácí v plném počtu. Tohle nebyla určitě přesilová hra, jakou by si hokejisté Montrealu představovali.
11:50
Málem mohl upalovat sám na Price Andreas Athanasiou, na kotouč ale těsně nedosáhl.
11:00
Brejk v oslabení zakončil střelou z pravé strany Danny DeKeyser, Price si udržel čistý štít.
10:36
Ani napodruhé se Montrealu nepodařilo usadit v útoku a budou to muset po dalším vyhození zkusit znovu.
10:20
Red Wings okamžitě vyhazují kotouč do bezpečí.
10:12
Prvním vyloučeným hráčem Detroitu je obránce Anthona Mantha, který si pobude na trestné lavici za sekání.
10:00
Je za námi polovina první třetiny, zatím vidíme hodně kvalitní bruslivý hokej. Hraje se z jedné strany na druhou, chybí tomu už jen góly.
09:33
Weberova nabídka před branku se neujala a Montreal poté ztrácí pásmo.
08:40
Larkin pálil z mezikruží, kanadský brankář Montrealu znovu dokázal úspěšně zasáhnout.
08:06
Nahození Larkina z ostrého úhlu raději schoval Carey Price pod svou lapačku.
07:56
Z pravé strany minul na opačné straně branku Green.
07:20
Dobrých pár desítek sekund teď měl Montreal, zatlačil Detroit v jeho obranném pásmu a donutil Coaraua k prvnímu zákroku.
06:58
Střela Byrona byla sražena mimo branku Detroitu.
06:22
Weber vystřelil zápěstím od modré, tento jeho pokus byl ale zablokovaný. Coreau dál čeká na svůj první zákrok.
06:10
Po čtvrtém úspěšném úspěšném zákroku Price je hra přerušena. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
05:58
Marčenkovo nahození mířilo vedle, domácí ale nadále zůstávají na puku.
05:19
Plekanec bojuje o kotouč v útočném pásmu u mantinelu. Získat se mu jej nakonec nepodařilo.
04:55
Price sebral nahození za svou brankou a vypomůže svém spoluhráčům s rozehrávkou.
03:46
Až teď se po delší době hosté osvobozují. V době, kdy už byl Montreal kompletní si vytvořil Detroit větší tlak než když měl přesilovku.
03:13
Tvrdou střelu Marčenka dokázal Carey Price vyrazit.
02:44
Puk po vyhození znovu putuje až za branku Detroitu.
02:07
Vanek nepříjemně tečoval kotouč po střele od modré těsně před Pricem, ten si i tak připsal úspěšný zákrok.
01:40
Úvod přesilové hry se Detroitu moc nedaří, zatím se mu nepodařilo natrvalo usadit v pásmu.
01:12
Je tu první přesilovka zápasu, zahraje si jí Detroit, Nathan Beaulieu je vyloučen za podražení.
00:29
Nick Jensen objel branku soupeře, ale prostor na zakončení nakonec nenašel.
00:01
Zahajovací ceremoniál včetně hymen je už minulostí, utkání co nevidět začne.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – Green, DeKeyser, Marčenko, Ericsson, Jensen, Ouellet – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Vanek, Nielsen, Athanasiou – D. Larkin, Sheahan, Tatar – D. Miller, Glendening, Abdelkader (A).

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber (A), Jemelin, Petry, Beaulieu, Redmond, Barberio – Radulov, Galchenyuk, Pacioretty (C) – A. Shaw, Danault, Byron – Andrighetto, Plekanec (A), Lehkonen – Flynn, De La Rose, T. Mitchell.

Rozhodčí: Mike Leggo, Dean Morton – Brian Mach, Steve Miller.

Nejproduktivnější hráči:

Detroit: Henrik Zetterberg 31 bodů (9+22)
Montreal: Max Pacioretty 37 bodů (20+17)

Nejlepší střelci:

Detroit: Thomas Vanek 11 gólů
Montreal: Max Pacioretty 20 gólů
Vzájemné zápasy:

Jedná se v této sezoně už o třetí vzájemné střetnutí těchto divizních rivalů, všechny tři předchozí ovládl Montreal. Detroit z nich vytěžil jen jeden bod za domácí prohru po nájezdech. Touto prohrou mimochodem přerušil sérii šesti zápasů těchto týmů, kdy se vždy z výhry radoval domácí celek.

Poslední vzájemný zápas: Detroit 1:2 Montreal (po nájezdech)
Montreal Canadiens:

Montreal žádné starosti s postupem do vyřazovacích bojů mít nebude, spíš se bude přetahovat o pozici nejlepšího týmu celé NHL. Momentálně mu 60 bodů stačí na 3. místo Východní konference a 1. místo Atlantické divize. Z posledních sedmi utkání dokázali Canadiens pětkrát zvítězit.

V roli hosta pak Montreal získal dva body za výhru ve čtyřech z posledních pěti případů. Jeho venkovní bilance 6-5-4-7 je pátou nejlepší na východě. Po dnešním utkání čeká Habs domácí zápas proti Pittsburghu a následně zajíždí na led New Jersey.

Poslední zápas: Montreal 5:4 NY Rangers
Poslední venkovní zápas: Minnesota 7:1 Montreal
Detroit Red Wings:

Detroit se letos trápí a vypadá to, že se po dlouhých 26 letech se nepodívá do play-off. Momentálně mu patří s 42 body a až 14. příčka Východní konference a 7. příčka v Atlantické divizi. Forma Detroitu ani nenasvědčuje nějakému brzkému zlepšení této pozice, Red Wings prohráli pět z posledních sedmi utkání.

Na domácím ledě má Detroit bilanci 8-0-3-10, která je vůbec nejhorší na východě. Z posledních osmi zápasů hraných před domácím publikem vyhrály Rudá křídla jen dva. Povzbuzením může být alespoň domácí vítězství nad silným Pittsburghem. Dnes je čeká druhé ze tří domácích utkání v řadě, poté pojedou hrát do Buffala.

Poslední zápas: Detroit 6:3 Pittsburg
Zdravím a vítám všechny hokejové fanoušky a zejména ty, které zajímá NHL. Netradičně v pondělí si můžeme užít zápas nejlepší hokejové ligy ve velmi příjemný čas. Utkáním mezi Detroitem Red Wings a Montrealem Canadiens vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.