Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 0 střel, čas na ledě 21:12)
Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 16:55)
Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 22

San Jose Sharks: 40
Zápas v hledišti sledovalo 18 347 diváků.
Je konec zápasu, dva body za výhru v základní hrací době berou Edmonton Oilers. Nutno dodat že zaslouženě, protože domácí hokejisté měli po většinu duelu o něco více ze hry. San Jose zabralo v posledních pěti minutách základní hrací doby, jenže to na vítězství nestačilo, proti vyrovnání výsledku na 3:3 byl brankář Olejářů Cam Talbot. Ten dnes vzdoroval čtyřiceti pokusům kalifornské družiny a jen dva z nich propustil za svá záda. Pro San Jose Sharks se jedná o šestou prohru z posledních sedmi zápasů a je jasné, že svěřenci trenéra DeBoera mají před začátkem play-off na čem pracovat. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký pátek.
59:37
Už přišla střela od Davida Schlemka z modré čáry, jenže znovu pouze do náruče Cama Talbota. Ten toho sice moc neviděl, přesto dokázal puk zastavit.
59:25
Schlemko musí spěchat, čas pro San Jose rychle běží a pokud chtějí Žraloci vyrovnat, potřebují častěji zakončovat.
59:06
Už jsou hostující hokejisté zpátky v útočném pásmu, ale dlouho se tam neudrželi, Lucic brzy poslal puk aspoň od prostřední třetiny kluziště.
58:37
Martin Jones už je venku z brány a San Jose Sharks to zkoušejí se šesti muži na ledě.
58:18
Běží poslední dvě minuty základní hrací doby a hostující brankář už kouká po střídačce.
57:46
Patrick Marleau se natahoval na pravé straně po puku. Kdyby jej dostal lépe na hokejku, mohl zakončovat skoro do poloviny prázdné klece. Ale neměl dostatek štěstíčka.
57:20
Už jen necelé tři minuty do konce základní hrací doby. Dá se očekávat, že Martin Jones brzy zamíří na střídačku a San Jose bude riskovat s prázdnou klecí.
56:55
Hra se vrací zpátky před zařízení Edmontonu.
56:48
Jordan Eberle měl hned dvě šance. Nejdříve z pozice na hrotu pravého kruhu zakončoval příklepem, potom ještě zkusil z dorážky vlastní střely překvapit Jonese. Neuspěl ani jednou.
56:25
Talbot vyjel rozehrávat za branku, ale hned musel zase zpátky, protože kolem jeho klece je posledních pár okamžiků hodně živo.
56:05
Puk končí na střídačce San Jose, takže vhazovat by se mělo někde ve středním pásmu.
55:36
Sekera měl co dělat, aby v souboji u zadního mantinelu získal pro sebe svůj tým kotouč. Nakonec se mu to povedlo, ale Sharks pokračují v nátlaku.
55:05
Fanoušci Oilers se hlasitě ozývají a ženou svůj celek za výhrou. Ale jsou to nyní Sharks, kdo je na ledě aktivnější, vstřelená branka hostům očividně pomohla.
54:59
Ještě jedna komerční přestávka, potom už budeme pokračovat ve zbytku základní hrací doby.
53:59
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak pozor, přeci jen se ještě Sharks nadechují a dostávají se zpátky do zápasu, alespoň tedy po výsledkové stránce. Přestože hosté ve třetí periodě neměli moc šancí, tentokrát se prosazují z poměrně zajímavé situace. Ta vůbec nevypadala nebezpečně, ale kapitán San Jose JOE PAVELSKI pěkně tečoval kotouč před zraky Cama Talbota a puk se najednou třepal v síti. Zamířil někam pod horní tyčku. Co je však pro další vývoj zajímavé, skóre je znovu o jedinou přesnou trefu a trenér DeBoer může ještě plánovat taktiku, jak dostat svůj tým do prodloužení. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Jannik Hansen.
53:40
Connor McDavid si dělal místo na levém kruhu, ale ani teď se neprosadil. Na druhou stranu další možnost Hansena.
53:23
Další jistý zákrok Cama Talbota. Halou obíhá mexická vlna a fanoušci si zápas naplno užívají. Letos se Edmonton hokejem po dlouhé době baví a jde to vidět.
53:06
Čas do konce základní hrací doby rychle plyne a zatím to nevypadá, že by se San Jose mělo nadechovat k obratu.
52:36
Donskoi ve střední pásmu přišel o puk a málem z toho pro Sharks byly problémy. Nakonec ale Jones mohl zůstat v klidu, protože útočníci Oilers taktéž chybovali.
52:06
Na druhé straně Jordan Eberle sice odvážně pálil, ale ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi, zamířil hodně vysoko a orazítkoval pouze zadní mantinel.
51:35
Burns a Pavelski se snažili na modré čáře zapracovat tak, aby ještě udrželi útočnou třetinu, ale nepovedlo se jim to. Podobně si počínal také Melker Karlsson.
51:08
Nakonec sám Hansen střílel z nevýhodné pozice, Cam Talbot v pohodě puk vyrazil, moc dobře si dával pozor, kam kotouč zamíří.
50:45
San Jose i přes prohrané vhazování získalo puk na hokejky a vydalo se na útočnou akci. Jannik Hansen dělal v rohu mantinelu co mohl, aby svůj tým dostal do zakončení.
50:35
Je tu komerční přestávka, po jejím konci se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
50:25
Po delší době práce pro Talbota, i když se nejednalo o nic vážnějšího. Pak se dostal k dorážce Tomáš Hertl, ale hodně špatně nabral puk na hokejku.
50:00
Jsme v polovině třetí třetiny a po dalším zásah Oilers je hra opět o něco klidnější. Uvidíme, zda se ještě Sharks pokusí s výsledkem něco udělat.
49:10
Caggiula a Slepyšev se zkusili prosadit po levé straně, ale tentokrát Žraloci pozorní při bránění protiakce domácích.
48:44
San Jose je nadále pasivnějším týmem na ledě, i když by jistě rádo do útočného pásma, zatím k tomu nedostává moc šancí.
47:51
Edmonton právě vstřelil branku!
Důležitá branka pro Oilers ve třetí třetině, teď to budou mít Sharks hodně těžké, aby se dostali výsledkově zpátky do zápasu. Edmonton byl od startu poslední části aktivnější a teď se mu to vyplatilo. Hned po vhazování na pravém kruhu Olejáři rozjeli povedou akci, která končí druhou trefou PATRICKA MAROONA v zápase. Russell vyslal střelu z dálky a šikovný útočník domácího týmu ji tečí dostal za záda Martina Jonese. Ten těžko mohl něco dělat, vůbec netušil, kam neposedný puk letí. Asistence: Kris Russell.
47:34
Je tu komerční přestávka, hned budeme ale zase pokračovat.
47:34
Čárový rozhodčí se dostal do kolize s kotoučem, který jej trefil po odrazu zezadu do hlavy. Snad bude v pořádku, naštěstí se puk ještě odrazil od mantinelu, takže rána nebyla tak tvrdá.
47:20
Je jasné, že Oilers nikam spěchat nebudou. Na rozdíl od svého soupeře si mohou dovolit hru pozdržet ve středním pásmu.
46:48
Klefbom měl podobně jako předtím Sekera dost času rozehrát, kolem něho nikdo v bílém dresu. Edmonton je navíc aktivní také v útočném pásmu, kde aspoň drží puk na hokejkách.
46:24
A další zakázané uvolnění Sharks. San Jose se bude muset více soustředit na rozehrávku ze své třetiny, pokud nechce neustále vzdorovat technickým přestupkům.
46:10
Třetí třetina zatím rychle plyne, ale především plyne bez šancí. Ani jeden z gólmanů ještě v posledním dějství neměl vážnější práci.
45:47
Další icing pro hosty, ti už navíc nemají oddechový čas, takže po náročném střídání nemohou moc nabrat síly.
45:40
Ani Vlasic neuspěl. Sice vypálil, jenže ještě než puk doletěl k brance, někdo jej zblokoval a Talbot vůbec nemusel zasahovat.
45:08
Brent Burns získal útočné pásmo pro San Jose, ale zase z toho není žádná střela. Edmonton si na začátku třetí periody dobře pokrývá prostory před svým gólmanem.
44:36
Andrej Sekera a jeho pohodová rozehrávka. Slovenský obránce na ni měl dostatek času, takže se nemusel unáhlit a v klidu se podíval, kde má koho rozjetého.
44:10
Tomáš Hertl si najížděl dopředu, jenže nahrávku nedostal. Když potom naskočil do hry Jannik Hansen, dopadl hodně podobně.
43:36
Marleau v souboji o kotouč prohrál, a tak mohli na druhou stranu McDavid a Draisaitl. Jen tak tak, že se San Jose podařilo na hraně středního pásma odvrátit nebezpečí.
43:05
Joonas Donskoi už získal útočnou třetinu pro svůj tým, docela obětavě to provedl. Ale jeho spoluhráči pak byli při hře u mantinelu málo důrazní a o touš přišli.
42:45
Zakázané uvolnění kalifornského celku, Žralokům se moc nedaří rozehrávka.
42:35
Kassian zkusil sám překvapit obranu soupeře. Docela se mu to povedlo, ale Martina Jonese už nepřekonal. Následuje vhazování v obranné třetině San Jose Sharks.
42:25
První přerušení ve třetí části. Pavelski nahodil puk na branku a Cam Talbot raději podržel kotouč, už kolem něj bylo příliš rušno.
41:55
Nursova střela z dálky Jonese neohrozila, ale někdo ji před brankářem Sharsk tečoval, takže z toho klidně pro kanadského gólmana nebezpečí být mohlo.
41:35
Zanedlouho budou oba celky v plném počtu.
41:06
Boedker byl prvním hráčem San Jose ve třetí dvacetiminutovce, který se zkusil vepředu prosadit. Jenže marně, počíhala na něj hned dvojice hokejistů Oilers.
40:48
McDavid si při hře ve čtyřech na obou stranách hned hledá místo na pravé straně. Teď jej ale nenašel, byl už moc ve špatné pozici pro výhodné zakončení.
40:06
Edmonton prohrál na vhazování, San Jose se ale nikam nežene, nejdříve chce uklidnit kotouč na hokejkách na své polovině hrací plochy.
40:01
Začátek poslední části je tu.
Zajímavost

Connor McDavid stihl za dvě třetiny zápasu už pět střel na branku a dá se očekávat, že Martina Jonese bude chtít překapovat dalšími pokusy ve třetí třetině.
Za několik minut vypukne třetí třetina a v závodu o špičku Pacifické divize ještě rozhodně bude na co koukat. Zatímco San Jose chce aspoň vyrovnat, Edmonton touží uhájit náskok a přilepšit si v tabulce.
Střely na branku po dvou třetinách

Edmonton Oilers: 17

San Jose Sharks: 27
Více už se toho v prostřední dvacetiminutovce nestane. Zatímco v první třetině jsme viděli hned tři branky, nyní ani jednu a na další přesné zásahy si budeme muset počkat minimálně do třetí třetiny. San Jose nadále prohrává o jeden zásah a výsledek je otevřený, na konci druhé části byl ale o něco aktivnější Edmonton.
40:00
39:59
Poslední přerušení v této hrací části, pak nás čeká přestávka.
39:51
Před koncem druhé třetin je tu vyloučení na obou stranách. Patrick Maroon a Joe Pavelski dostávají menší tresty za hrubost a budou si tedy muset posedět na trestné lavici.
39:51
39:44
A hned poté v samostatném úniku Leon Draisaitl, avšak trefil pouze tyčku. Teď mají Žraloci i hodně štěstí, že neinkasovali třetí branku.
39:28
Veliká možnost pro McDavida. Domácí kapitán se hned po buly protáhl do samostatného zakončení a Jones měl co dělat, aby ho zastavil.
39:17
San Jose si nerozumělo v rozehrávce, vyhazuje jen na zakázané uvolnění a situace se vrací před Martina Jonese.
39:03
Běží poslední minuta druhé třetiny. David Schlemko zahrozil Talbotovi z dálky, jenže gólman Edmontonu moc dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout.
38:20
Znovu jsou o něco aktivnější Oilers, těm pomohla předchozí přesilovka hlavně po psychické stránce. Ale také Vlasic na druhé straně zkusil štěstí.
38:09
Slepyšev viděl, že je Letestu volný, ale raději už volil zakončení. Trefil pouze výstroj Martina Jonese, od něj se kotouč dostává do ochranné sítě.
37:45
Hraje se nyní hodně ze strany na stranu a to by mohl bát příslib pro nějakou branku před koncem prostředního dějství.
37:15
Pouliot hledal mezi útočnými kruhy Desharnaise, ale druhý jmenovaný byl dobře ohlídaný hned dvěma bránícími hokejisty Sharks, takže neměl moc velké naděje se prosadit.
36:36
Thornton je zpátky ve hře a také další přesilovka Oilers končí bez branky. Oba celky si dnes zatím pouze zhoršují statistiky hry v početní převaze.
36:03
Martin Jones zachránil San Jose v situaci, kdy už to se Žraloky nevypadalo vůbec dobře. Milan Lucic dorážel puk na brankovišti a moc nechybělo, aby jej poslal až za brankovou čáru.
35:48
Connor McDavid a jeho střela hodně vedle. Hvězdička Oilers zamířila pořádně vysoko nad úroveň horní tyčky.
35:18
Znovu Letestu v šanci, ale teď pro změnu vybízel k šanci Draisaitla. Útočník Edmontonu si ale všiml nahrávky moc pozdě, takže nestihl zakončit.
34:48
Letestu dostal nabito na modrou čáru, také že pálil bez přípravy. A málem se mohl radovat, jen těsně totiž netrefil prostor v pravém horním růžku.
34:36
Přesilovka Oilers začne hned po konci komerční přestávky.
34:36
Jsou tu další komplikace pro Žraloky. San Jose si zahraje oslabení, protože hned po vhazování rozhodčí viděli sekání Joe Thorntona. Ten je tím pádem odeslán na trestnou lavici a uvidíme, co si Edmonton připraví na další početní výhodu.
34:31
San Jose Sharks si vybírají oddechový čas, aby před dalším vhazováním u jejich klece nabrali síly a dech.
34:20
Už se hraje docela dlouho bez přerušení. Anton Slepyšev po dlouhém váhání vypálil, ale střela šla úplně mimo tři tyče. Pak San Jose vyhazuje na zakázané uvolnění.
33:28
Dillon vybídl Tierneyho k zakončení z úhlu. Ale útoční Sharks pálil z hodně špatného místa, Cam Talbot neměl žádné problémy pohlídat si místečko u levé tyčky.
32:56
Desharnais našel Nurse na modré čáře a Edmonton se teď spíše snaží vykombinovat akci do prázdné branky, než aby posílal každý možný kotouč směrem na Jonese.
32:35
I Tomáš Hertl dnes předvádí moc dobrý hokej a v každém střídání si tvoří nějakou možnost. Ale když dojde na zakončení, je český útočník většinou v nevýhodné pozici.
32:08
Na druhé straně šance dnes velmi aktivního Marleaua. Ale moc mu nepřeje štěstí, ani teď zkušený útočník netrefil přesně zařízení, a tak nemohl oslavovat vyrovnání výsledku.
31:38
Také Patrick Maroon a McDavid v šanci, ale Jones opět v klidu, protože členové první edmontonské formace nebyli v ideální pozici pro zakončení.
31:08
Adam Larsson už si odpykal svůj trest za rvačku a dělá neplechu v pásmu San Jose. Posílal zakončení ze špatného úhlu, ale klidně mohl Martina Jonese zaskočit.
30:55
Znovu pokračujeme. San Jose vyhrálo vhazování a Vlasic se snažil co nejdříve poslat na branku. To také udělal, jenže některý z bránících hokejistů poslal puk za hrazení. Buly se tedy bude opakovat.
30:48
Domácí brankář má puk pod kontrolou, pokračovat budeme hned po konci komerční přestávky.
30:30
San Jose je kompletní, Edmontontští se v přesilovce vůbec k ničemu nedostali, nevypálili na branku. Na početní převaze dnes musí obě strany zapracovat.
30:08
Talbot vyjel za branku pomoci s rozehrávku, to už je Melker Karlsson pomalu připraven k návratu zpátky na ledovou plochu.
29:53
Zatím jsou Sharks ve svém oslabení hodně aktivní, teď Martin dokonce vypálil a Talbot přerušil hru, takže se bude vhazovat v pásmu Edmontonu.
29:30
Boedker povodil dva protihráče v útočném pásmu, poté posunul na Hertla a český forvard našetřil pro San Jose další drahocenné vteřiny v oslabení.
29:05
Žraloci tohle oslabení zvládají zatím v klidu. Puk se jim daří držet daleko od svého brankáře a Edmonton má problém se dostat trvaleji na kotouč.
28:40
Milan Lucic zkusil co nejdříve zakončit, jeho šanci ale některý z obránců Sharks přizvedl do ochranné sítě.
28:15
Tak pozor, nakonec to není trest pro Sekeru, jak se původně zdálo, ale právě pro aktivního Melkera Karlssona. Ten od rozhodčího inkasuje menší trest za držení soupeřovy hole. Takže naopak šance pro Olejáře.
28:10
Melker Karlsson zamířil na útočný výlet, tam dokonce Sharks vybojovali faul, takže si zahrají další přesilovku.
27:47
Hra se hodně kouskuje, jeden technický přestupek za druhým. Teď pro změnu zakázané uvolnění kalifornského týmu.
27:39
Také Martin Jones raději přerušuje hru, aby nedošlo k nebezpečným dorážkám.
27:35
San Jose se snaží být nadále o něco aktivnější, ale ovoce mu to nenese. Buď se vůbec nedostane k zakončení, nebo je brankář Edmontonu připravený vyrazit kotouč do bezpečí.
27:18
Sotva padl puk na led, už se znovu přerušuje. Talbot totiž schoval puk do lapačky a neriskoval rozehrávku na své spoluhráče.
27:13
Ofsajd San Jose Sharks, pokračovat budeme po konci reklamní pauzy.
27:10
Až teď McDavid zkusil, jestli Martin Jones dává dobrý pozor. A dával, v pohodě vyrazil pokus domácího kapitána do pravého rohu kluziště.
26:50
Ani jedna strana nyní nepřekypuje aktivitou, znovu se čeká na nějakou chybičku, kterou někdo provede ve středním pásmu.
26:19
A zůstanou tam i teď, kanadský klub totiž posílá kotouč na zakázané uvolnění.
25:55
Teď bude potřebovat Edmonton dostávat puk zpátky na své hokejky, aby se po konci oslabení dostal zpátky do hry. Sharks stále zůstávají v útočném pásmu.
25:20
Oilers jsou kompletní, přesto ještě před brankovištěm zlobil Tomáš Hertl, jenž se pokoušel o dorážku.
24:46
Jenže je tu další vyhození přes všechny čáry a do návratu Antona Slepyševa do hry už zbývá pouze pár okamžiků. Zdá se, že San Jose nepromění ani tuto početní převahu.
24:28
Nahození Burns od modré čáry nikdo do klece nepřesměroval, avšak San Jose nadále zůstává na kotouči.
24:09
Je tu menší bitka mezi Adamem Larssonem a překvapivě útočníkem Sharks Jannikem Hansenem. Obránci Oilers se nelíbilo, jak hráč San Jose za brankou srazil Talbota, a tak vyrazil oplácet. Oba hokejisté dostávají pětiminutové tresty za rvačku.
24:09
24:00
Marleau a jeho další střela v této třetině, ale znovu nekončí brankou.
23:28
Hned na úvod oslabení se Edmonton osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a Žraloci musí hledat hodně rychle cestu zpátky do útočné třetiny.
23:06
Druhá početní výhoda San Jose Sharks v utkání, na trestnou lavici je odeslán hráč Oilers Anton Slepyšev za krosček. Bude doufat, že jeho pobyt za katrem neskončí o něco dříve.
22:52
San Jose bude hrát přesilovku, teď má ponechanou výhodu a Martin Jones je na střídačce.
22:20
Oilers jsou zatím na začátku druhé třetiny mírně zatažení vzadu, podobně jako na startu zápasu. Dá se ale očekávat, že tenhle obrázek se brzy změní.
21:59
Vhazování v obranném pásmu Edmontonu.
21:59
Nyní už Patrick Marleau v mnohem lepším útočném postavení. Dostal kotouč na levý kruh, odkud zakončoval z první. Přesto, že se nejednalo o žádnou dělovku, Cam Talbot musel přerušit hru.
21:40
Marleau skočil na led a hned se pustil do akce. Nikdo ale nevystihl jeho útočný nápad, takže Sharks daleko s pukem nedošli.
21:08
Meier si dělal od levého mantinelu prostor k přihrávce. Nakonec ale musel z nevýhodného místa střílet a zakončení se mu vůbec nepovedlo.
20:28
Joe Pavelski ztratil puk v útočném pásmu, když se mohl dostat do dobré možnosti. Pak z toho naopak byla šance pro domácí a Jones má v této třetině první práci.
20:14
Teď se naopak domácí unáhlili. Nepovedla se jim dlouhá rozehrávka do útočného pásma, vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
20:08
Tentokrát na první buly třetiny lepší Edmonton, který se ale neunáhlil a stáhl puk ještě zpátky před svou brankou.
20:01
Je tu úvodní vhazování druhé třetiny.
Blíží se začátek prostřední třetiny. Uvidíme v ní další slušnou sumu branek?
Střely na branku v první třetině

Edmonton Oilers: 11

San Jose Sharks: 13
Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu, ze kterých nakonec odchází lépe Edmonton. San Jose sice už na začátku druhé minuty vedlo, jenže pak o náskok přišlo a chvíli před první sirénou dostalo branku během vlastní přesilovky. Takže Sharks prohrávají o gól. Uvidíme, co nám nabídne další dějství.
20:00
19:53
Poslední sekundy, už se toho v této části moc nestane.
19:13
Začala poslední minuta první třetiny. San Jose zatím nenachází způsob, jak se dostat do útočného pásma, a tak mají možnost zkusit další útočnou akci domácí borci.
18:44
Už i přesilovka San Jose je u svého konce. Zatím to vypadá, že přesilovky nebudou tím, co dnes bude rozhodovat.
17:28
Jenže pozor, místo využité přesilovky San Jose je tu branka Edmontonu v oslabení. Kapitán domácích CONNOR MCDAVID znovu ukázal, jak má rychlé nohy i ruce. Když obrana kalifornského týmu nedávala chvilku pozor, uprchl do příležitosti a nezaváhal. Krásně si povodil brankáře Martina Jonese, pak už se mohla hala radovat. Edmonton poprvé v zápase vede a ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky se mu tedy povedlo otočit výsledek na svou stranu. Teď je zase na San Jose, aby zabralo. Asistence: Oscar Klefbom, Drake Caggiula.
16:48
Thorntonova pecka končí v náruči Talbota. Ten ale puk nepodržel a poslal jej do rohu, aby jej obránce domácího celku mohli případně co nejdříve dostat dopředu.
16:36
Sotva skončil trest pro hostujícího hokejistu, zahraje si přesilovku San Jose. Kassian posílá Edmonton do oslabení, protože hákoval soupeře a je tedy nucen si odsedět dvě minuty za katrem.
15:33
Vhazování před zraky Martina Jonese zvládl Draisaitl a hned posílal puk k modré čáře na McDavida. Kapitán Edmontonských tentokrát málo přesný, orazítkoval jen zadní mantinel.
15:26
Zatím si Edmonton v přesilovce nevede špatně, ale potřeboval by častěji střílet, doposud domácí během početní výhodě příliš moc kombinují.
15:10
Postavení mimo hru v podání Edmonton Oilers, domácí až moc spěchali do útočného pásma.
14:56
Dobrá obranná práce Tomáše Hertla, který se společně se zbytkem formace postaral o první vyhození v oslabení San Jose Sharks.
14:40
Draisaitl si na levém kruhu hledal místečko, odkud by případně mohl zakončovat. Jenže nikdo mu v této situaci neposlal kotouč.
14:26
Následuje komerční přestávka, ještě před ní se ale bude vylučovat. Dvě minuty za zdržování hry dostává obránce San Jose Brenden Dillon, protože poslal puk přes mantinel pryč bez doteku. Takže je tu první edmontonská přesilovka.
13:58
Oilers jsou mnohem aktivnější než na začátku první třetiny, už jsou častěji v útočném pásmu a tlačí soupeře před jeho zařízení.
13:24
A další šance pro McDavida. Teď mu posílal touš na hokejku Drasiatl. Kapitán Edmontonu mířil někam nahoru, tam si na něj ovšem brankář San Jose počíhal lapačkou.
13:00
Jones musel likvidovat střelu McDavida, která letěla z prostoru mezi kruhy. Brankář Sharks stihl jen tak tak reagovat, Oilers vše sehráli hodně rychle.
12:18
San Jose má už dvanáct střel na branku a je vidět, že se snaží zakončovat opravdu z každé pozice. Zatím z toho byla ale jediná hostující branka.
12:06
Andrej Sekera se postaral o snadné vyhození aspoň do středního pásma. Puk se zpátky před Talbota snažil vrátit obránce David Schlemko, ale marně.
11:44
Hra je najednou zase o něco klidně a je jasné, že teď nebude chtít nikdo udělat chybu.
10:22
Zhruba v polovině první třetiny máme srovnáno. Žraloci si vedení o jednu branku příliš neužili, protože poprvé dnes dávali menší pozor před svým gólmanem a hned se jim to nevyplatilo. Vše začalo u Talbota, který vyslal na spoluhráče dopředu luxusní dlouhou nahrávku. K té se následně dostal mladý kapitán Oilers Connor McDavid, který podobně pěkným pasem vybídl ke skórování PATRICKA MAROONA. Střelec branky už neměl moc těžkou práci, protože Jones byl zrovna u opačné tyčky. Pohledná útočná akce. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
09:46
Zásah také pro Martin Jonese, nahozením z dálky jej prověřil Benning. Nebyla to ale složitější střela, se kterou by měl mít gólman San Jose větší trable.
09:36
Po delší časové odmlce útočí také Edmonton, hned je ale zase z útočného pásma pryč.
09:18
Tomáš Hertl kličkoval v pravém rohu a motal hlavu hned dvěma soupeřům. Nemyslel to vůbec špatně, ale jeho následné zakončení z nevýhodné pozice končí sražené do ochranné sítě.
08:54
Další práce pro Talbota, i když spíše lehčí. Přesto edmontonský strážce branky raději přerušuje hru, zase se kolem něj vyrojilo dostatek nebezpečí.
08:30
Brent Burns z pravého kruhu hledal kapitána Sharks Pavelskiho a zkoušel mu nabízet kotouč před prázdnou branku. Moc nechybělo, aby to Žralokům vyšlo.
07:50
Adam Larsson získal pro domácí útočnou třetinu komplikovaně, ale přeci jen získal. Edmonton se tam nicméně nedokázal dlouho udržet, San Jose na úvod zápasu moc dobře brání.
07:24
Donskoi si musel dávat ve středním pásmu dobrý pozor, aby tam nepřišel o puk a nepustil tak soupeře do přečíslení. To se ale nestalo, mladý finský útočník obstál.
07:00
A další ráno kalifornské družiny. Znovu se práce chopil jeden z hostujících beků, který pálil okamžitě po vhazování od modré čáry. Další vhazování v obranné třetině Olejářů.
06:56
Zakázané uvolnění Edmonton Oilers.
06:30
Už se znovu hraje, Letestu měl prostor u levého mantinelu, a tak jej využil ke kličkám a možnému průniku. Ke střele se ale nedostal, na poslední chvíli mu někdo zablokoval hokejku.
06:26
Na řadě je první komerční přestávka utkání, hned budeme zase pokračovat.
06:08
Pavelskiho střelu Talbot dobře viděl, takže se na ni mohl dostatečně připravit. Stejně šla ale úplně vedle zařízení.
05:30
Tempo je nyní docela ospalé a čeká se na to, kdo prolomí ledy a udělá vítr na jedné nebo druhé straně. V útočné třetině ovšem kombinuje San Jose.
05:04
Talbot si hodně povyjel z brankoviště a střelu Paula Martina od modré čáry lapil do rukavice. Vhazovat se bude před domácím zařízením.
04:30
Nugent-Hopkins dostával dobrý pas mezi kruhy od Eberleho, jenže v rozhodujícím okamžiku mu neposedný kotouč odskočil z hokejky pryč a Martin Jones tak znovu mohl zůstat v klidu.
03:58
Sharks vyhráli další vhazování a chvíli to vypadalo, že se po zákroku na jednoho z hostů bude vylučovat. Jenže nebude, rozhodčí nevyhodnotil zákrok jako faul.
03:35
Letestu v první větší možnosti Oilers. Jenže když mu mířil puk na hokejku k levé tyčce před polovinu prázdné branky, nedokázal jej přesně trefit a bylo po šanci.
03:08
Talbot po další střele soupeře raději přerušuje hru, už před ním bylo až moc moc živo.
02:50
Vlasicova pecka od modré čáry končí mimo tři červené tyče. Ještě bek San Jose potřeboval, aby jeho pokus někdo lehce přesměroval.
02:20
Teď je hra o něco klidnější, ani jedna strana se nikam netlačí a puk je především ve středním pásmu. Dá se však očekávat, že se to brzy změní.
01:01
Tak to byl hodně rychlý začátek v podání hostujícího celku, který, jak se zdá, začal zase hrát svůj hokej. Už po úvodním vhazování předvádějí hráči San Jose aktivní hru a tady je pro ně sladká odměna. Nastřelený puk z dálky dokázal těsně před brankářem Camem Talbotem bekhendovou dorážkou usměrnit do svatyně JANNIK HANSEN, jenž se trefuje podruhé v dresu Žraloků. Teď bude na Edmontonu, aby rychle zaregoval, pokud nechce, aby mu soupeř pláchl hned na začátku do většího náskoku. Asistence: Paul Martin.
00:35
Také Olejáři se pokusili o první pozdrav svého soupeře úvodní útočnou akcí. Ale neuspěli, jakmile se dostali do středního pásma, přišli tam o kotouč.
00:08
Jako první se na kotouč dostali hokejisté San Jose, ti hned nahodili puk směrem na Cama Talbota a zkusili za ním uhánět.
00:01
Jde se na to, chystá se první buly ve středovém kruhu.
Hráči obou týmů jsou na ledové ploše. Ještě si vyslechneme hymny a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, začneme asi za patnáct minut.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Slepyšev.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hansen, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Marleau, M. Karlsson – Sörensen, Hertl, J. Ward – Donskoi, Tierney, Meier.

Rozhodčí: Meier, Rehman – Shewchyk, Brisebois.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Utkají se týmy z vrcholku Pacifické divize, které sice oba mají jistý postup do play-off, ale stále se ještě mohou ucházet o divizní vítězství. Edmonton Oilers vyzvou San Jose Sharks.

Andrej Sekera (EDM) (8 + 27)
Tomáš Hertl (SJS) (8 + 11)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy potkaly na konci měsíce ledna. Edmonton Oilers tenkrát vyhráli pod střechou SAP Center 4:1.
EDMONTON OILERS

Už je to jasné, Edmonton Oilers udělají fanouškům radost a po dlouhých letech hokejového hladovění a trápení se podívají do bojů o Stanley Cup. V Pacifické divizi jim patří třetí pozice před Calgary Flames. Podobně jako San Jose, i kanadský klub se tedy může postupně připravovat na nejdůležitější část ročníku, kterou si příznivci Olejářů budou chtít zajisté dosyta užít. Poslední zápas Edmonton ovládl, když těsně 2:1 porazil Los Angeles Kings, slavil i o dvě utkání dříve. To museli Oilers gratulovat v obou případech Colorado Avalanche. Týmu kolem kapitána Connora McDavida naopak nevyšel duel v Anaheimu, kde Edmontonští prohráli 3:4. Jenže ještě mají jeden cíl před začátkem play-off – porvat se o první místo divize. Usilují o něj nejen první Ducks, ale také právě Žraloci.

Týmové statistiky Edmontonu má na starosti ne moc překvapivě šikovný mladíček Connor McDavid (27 + 62), dobře si vedou také Leon Draisaitl (27 + 44) a Jordan Eberle (16 + 29). Velikou zásluhu na postupu Edmontonu do play-off má brankář Cam Talbot.
SAN JOSE SHARKS

Tyhle dny nejsou pro Žraloky vůbec snadné, i když po středeční výhře nad New York Rangers se jim ulevilo. San Jose utnulo díky hlavně pro psychiku důležitému vítězství sérii šesti proher. A co hlavně, nadobro si zajistilo účast v play-off. Navíc na úkor rivala z Los Angelese. Sharks tedy po zbytek základní části mohou hrát poměrně v klidu, každopádně budou usilovat minimálně o to, aby na ně v prvním kole vyřazovacích bojů zbyl některý z papírově slabších celků. Proti Jezdcům kalifornský celek nastřílel na domácím ledě pět gólů, ten poslední v prodloužení. San Jose tak po několika duelech střeleckého trápení vybředlo z krize a doufá, že opět bude hrát tak, jak bylo zvyklé po většinu základní části. Rozhodující trefu mače proti Newyorčanům zaznamenal obránce Brent Burns, který zároveň přepsal historické statistiky klubu v počtu nastřílených branek obráncem. Naváže San Jose na úspěšný mač s Rangers i v Edmontonu?

Kanadské bodování Sharks táhne i nadále Brent Burns (28 + 45), napodobuje ho Joe Pavelski (28 + 37) nebo Logan Couture (25 + 27).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.