S konstatováním, že dnešní utkání v Barclay Center v New Yorku sledovalo 11 828 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Morgan Rielly (TOR) 0+2
Dnešní strhující utkání je u konce a bonusový bod za výhru v prodloužení si připisují domácí Ostrované. Ti se v zápase prosadili jako první, ale posléze se dostali i do dvoubrankového manka a museli dotahovat. To se povedlo, nicméně v 58. minutě skórovalo opět Toronto, které tak nakročilo za vítězstvím. Aspoň prodloužení však domácí zachránili v powerplay a poté už v čase 62:42 rozhodl Brock Nelson, jenž se stal hrdinou zápasu.

Střely na bránu

New York Islanders – 34 (13, 8, 12, 1)
Toronto Maple Leafs – 32 (11, 11, 9, 1)
62:42
Islanders právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! James van Riemsdyk sice mohl vystihnout rozehrávku domácích a neměl daleko k zisku kotouče, ale ten nakonec propadl k BROCKU NELSONOVI, jenž si to rychle namířil do útočného pásma. Následná blesková střela z pravého kruhu pak Andersenovi nedala šanci! Asistence: Josh Bailey, Calvin de Haan.
61:57
V pásmu Islanders se pro změnu finální klička nepovedla jednomu z hostů, který těžil po Matthewsové akci.
61:33
Jason Chimera se krásně uvolnil dvěma manévry, ale poté už nedokázal přihrát na lépe postaveného spoluhráče.
60:56
Něco zajímavého v útočném pásmu teď chtěli vymyslet i domácí hokejisté. Pozorně bránící Toronto si ale poradilo.
60:27
Do první velké šance se v nastavené hrací době dostalo Toronto! Puk šel podél mantinelu až k Riellymu, který ale přečíslení nevyřešil ideálně a trefil jen Greisse.
60:01
Ani třetí třetina nepřinesla rozhodnutí a jde se tedy do prodloužení. Hosté sice v této dvacetiminutovce dokázali odpovědět na vyrovnávací branku Joshe Baileyho a zdálo se, že po trefě Williama Nylandera z 58. minuty si dojdou pro vítězství. Proti byl ale Andrew Ladd, který v powerplay šikovně tečoval nahození od modré čáry a poslal zápas do pětiminutového prodloužení!

Střely na bránu po 3. třetině

New York Islanders – 33 (13, 8, 12)
Toronto Maple Leafs – 31 (11, 11, 9)
60:00
59:53
Toronto hru rychle dostalo až do pásma soupeře, ale Matthews u mantinelu neměl dost prostoru na pořádné zakončení.
59:30
Půl minuty před koncem třetí třetiny se ještě vhazuje v pásmu Javorových listů. Uvidíme, zda si domácí vypracují ještě jednu gólovou příležitost.
58:31
Tohle je opravdu parádní utkání. Kotouč se po buly dostal na modrou čáru, kde se Leddy neunáhlil a ještě puk posunul na Baileyho. Domácí forvard se odhodlal k rychlému nástřelu a dobře postavený ANDREW LADD touš tečoval mimo Andersenův dosah. Asistence: Josh Bailey, Nick Leddy.
58:16
Thomas Greiss zůstává na střídačce a domácí se o vyrovnání pokusí se šesti hráči v útočném pásmu.
58:16
Oddechový čas pro domácí.
58:16
Obrovská šance na vyrovnání! John Tavares se na brankovišti dostal k dorážce, avšak Andersen zareagoval fantasticky a na brankové čáře kotouč schoval do lapačky.
57:59
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak tohle je velká rána pro domácí celek. Nazem Kadri se za bránou přes bránícího Seidenberga dostal k přihrávce, kterou našel dobře postaveného spoluhráče. Ten vytáhl bleskovou přihrávku na osamoceného WILLIAMA NYLANDERA a švédský mladík zakončil za bezmocného gólmana domácích. Asistence: Connor Carrick, Nazem Kadri.
57:49
Hra se rychle přenáší ze strany na stranu. Do tlaku se nyní dostávají hosté, kteří svižně kombinují v blízkosti Greissovy brány.
56:53
Před Greissem se po prudké přihrávce natahoval jeden z útočících hráčů Maple Leafs. Puk si to ale namířil k mantinelu.
56:38
Hraje se v pásmu hostujícího celku. Dvě tvrdé střely od modré čáry vypadaly velmi jedovatě, nicméně defenzíva Toronta tuto situaci ustála.
55:54
Jake Gardiner se na levé straně chopil volného kotouče, nicméně střelou trefil pouze prvního blokujícího soupeře, od kterého se puk odráží do rohu.
55:23
Kotouč se ocitl v ochranné síti. Následuje komerční přestávka, po které nás čeká samotná koncovka zápasu.
54:58
Hra nyní nabrala zcela jiný ráz. Do útoku se tlačí i hostující hokejisté, kteří by si jistě rádi vzali zpátky ztracené vedení. Zatím ale nepřichází nějaká větší šance.
53:30
Znovu je vyrovnáno! Nepříjemné nahození od modré čáry se snášelo do Andersenova brankoviště, dánský gólman ještě zasáhl, ale poté už nestačil reagovat. Anders Lee totiž přihrávkou přes brankoviště našel JOSHE BAILEYHO a jeho zakončení už skončilo v odkryté části brány. Asistence: Anders Lee, Dennis Seidenberg.
53:17
Šikovná zadovka Matthewse sice nenašla nikoho z hostů, ale domácí puk pouze vyhazují k bránícím hráčům Toronta.
52:52
Puk se poměrně rychle dostal z pásma Toronta až ke Greissovi. Následná bekhendová rozehrávka jednoho z domácích si to navíc namířila na zakázané uvolnění.
52:23
Jenže Maple Leafs se dopustili zakázaného uvolnění. Na buly už se staví Cizikas s Bozakem.
52:09
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Domácím se tak opět výrazně zkrátil čas na vyrovnání a nyní jsou navíc bez kotouče.
50:57
Andersen teď vůbec nezasáhl ideálně a tvrdá střela Ladda mu prošla výstrojí. Puk se ale znovu odrazil pouze od tyče.
50:39
Další nevýrazný útok domácího celku je odražen a kotouč poslán až ke Greissovi. Toronta se nadále precizně brání.
49:52
Na druhé straně zahrozil Prince, nicméně jeho bekhend zprava pouze prošel k protějšímu mantinelu. Domácí mají na vyrovnání už jen polovinu třetí části.
49:23
Rychlý protiútok domácího celku zakončil Jake Gardiner. Střela z pravého kruhu si to ale nenamířila do prostoru brány.
48:42
Zakázané uvolnění Ostrovanů. Znovu se vhazuje v blízkosti dánského gólmana Toronta.
48:12
Andrew Ladd střelou z levého kruhu nezamířil přesně. Andersen tak vůbec nemusel zasahovat, ale domácí zůstanou v útočném pásmu.
48:06
Chimera se podél mantinelu protáhl do útočného pásma a poté oslovil Dennise Seidenberga. Jeho střela od modré čáry byla zablokována hned prvním hráčem.
46:49
Přesto se ale hosté dostali aspoň k jednomu zakončení. To letělo přesně doprostřed brány a po Greissově zákroku je tady komerční přestávka.
46:36
Nepřesná přihrávka Stromea znamená ztrátu puku ve středním pásmu. Nějaký rychlý protiútok Toronta se ale nekoná.
45:52
Hickey měl na levé straně hodně prostoru a využil toho k tvrdému zakončení. Kotouč se ale odrazil pouze od hrudníku zasahujícího Frederika Andersena.
45:28
Domácí jsou povzbuzeni předchozí povedenější akcí a znovu se tlačí do útočného pásma. Defenzíva Toronta však zůstává pozorná.
44:45
Zdálo se, že Prince hodně zpomalil další akci a Islanders tím přišli o šanci. Nakonec ale byla vyslána tvrdá střela od modré čáry, která se zřejmě po jemné změně směru odrazila do tyče.
43:56
Tavares rozjel rychlý protiútok, při kterém měli domácí početní převahu. Celá akce ale byla zabrzděna a následovalo už jen slabší zakončení zprava.
43:23
Jeden z hostů si to středem namířil přímo na Greisse. V rozhodujícím momentu ale přišel o kotouč, kterého se chopil vracející se obránce.
42:28
Další nepříliš povedená rozehrávka domácího týmu. Oba celky jsou v úvodu třetiny hodně nepřesné.
41:52
Další vyhození hostujícího celku už nedoputovalo přes všechny čáry a Leddy tak musí hrát. Napadá ho Nylander, ale zbytek hráčů střídá.
41:32
Zakázaného uvolnění se ale nyní dopustili i hosté. Poprvé se v této třetině bude vhazovat u Andersena.
40:57
Teď už sice Isles vyvezli puk z vlastního pásma, ale v blízkosti hostujícího gólmana nedokázalo vymyslet nic moc zajímavého.
40:23
Následuje zakázané uvolnění Islanders. Vhazování se znovu bude konat u domácího gólmana.
40:17
Po nepřesvědčivé rozehrávce Thomase Greisse se kotouče ujal Nylander. Jeho zakončení ze strany ale německého gólmana nezaskočilo.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Také druhá třetina je fuč a tentokrát už jsou spokojenější hosté. V této části bylo Toronto střelecky aktivnějším týmem a ve 26. minutě se zásluhou Mitchella Marnera dostalo do vedení. Navíc přišel i zásah v oslabení v podání Zacha Hymana, po kterém to s domácími nevypadalo dobře. Aspoň kontaktní branku ale dokázal vsítit Brock Nelson, jenž tak Islanders před třetí třetinou udržel ve hře o body.

Střely na bránu po 2. třetině

New York Islanders – 21 (13, 8)
Toronto Maple Leafs – 22 (11, 11)
40:00
39:45
V závěru třetiny je ještě odpískán jeden ofsajd. Provinili se domácí a vhazovat se tak bude blíže k Andersenové bráně.
39:14
Skákavý kotouč doputoval až k Andersenovi, jenž hru raději přerušil. Nutno říci, že vzhledem k dojíždějícímu soupeři to byla dobrá volba.
39:07
Před chvílí byla oznámena poslední minuta druhé třetiny a domácí ji začali ztrátou puku za vlastní bránou. Van Riemsdyk však přihrávkou nenašel hokejku kteréhokoliv spoluhráče.
38:42
Protiútok Maple Leafs přináší pouze ofsajd, po kterém následuje buly v neutrální zóně.
38:29
Domácí sice obstarali jedno zakončení, nicméně jednalo se spíše o takové slabší nahození a to navíc letělo mimo prostor brány.
38:08
Hodně nepovedená rozehrávka Toronta skončila zakázaným uvolněním. Hra se přesouvá k Andersenovi.
37:43
37:35
Další perfektně zablokovaná střela od modré čáry. Greiss vůbec nevěděl, kam se puk odrazil, avšak celou situaci dokázali vyřešit jeho spoluhráči.
36:57
Nakonec si ale Toronto připsalo pouze jednu střelu, jež prošla až na brankáře a domácí kotouč vyhazují přes všechny čáry.
36:12
Domácí kapitán John Tavares puk okamžitě vyvezl až k útočné modré čáře, ale nyní už hosté u Greisse rozjíždějí přesilovkovou kombinaci.
35:43
Agilní Matthews si řekl o faul a Nick Leddy (NYI) je nakonec opravdu vyloučen. Dvě trestné minuty za krosček.
35:01
Teď mohlo Toronto znovu do dvougólového vedení. Domácí totiž ztratili puk za vlastní bránou, následovala blesková přihrávka na Matthewse a hostující mladík napálil z mezikruží tyč!
34:28
Po komerční přestávce se do slibné pozice dostal Connor Carrick. Obránce Toronta si sjel až k levému kruhu, ale svižným zakončením trefil jen Greisse.
33:48
Nyní už je ale sníženo! Lee výborně dojel nahození, čímž vybojoval puk pro Stromea. Domácí útočník posléze vymyslel přihrávku od zadního mantinelu, kterou dokonale našel BROCKA NELSONA a ten z první zakončil do horního rohu Andersenovy brány. Asistence: Ryan Strome, Anders Lee.
33:06
Marner vymyslel pěknou bekhendovou přihrávku zpět před Greisse, ale nakonec z toho byl pouze brejk Islanders. Chimera se zničehonic zjevil před Andersenem, jehož bránu však zblízka trestuhodně přestřelil.
32:44
Hosté se dopustili nepřesné rozehrávky, nicméně domácí si poté nevedli o moc lépe. Útočit tak mohou znovu hráči Toronta.
32:05
Nikita Zajcev se u mantinelu v útočném pásmu dostal k volnému puku a okamžitě ho poslal na Greisse. Německý gólman toho moc neviděl, avšak kotouč byl zablokován obráncem.
31:47
Někteří hráči ještě nepochopili, že klička na útočné modré čáře je opravdu hodně náchylná na to, že způsobuje ofsajd. Jedná se i o Shanea Prince, jenž nyní zapříčinil přerušení a komerční přestávku.
31:22
Zaregistrovali jsme dvě nepřesné střely od modré čáry v podání domácích obránců. Islanders poté zůstávají u kotouče, ale soupeř jim moc prostoru na nebezpečnější zakončení nedává.
30:46
Velmi slabé a navíc nepřesné nahození Cizikase teď Andesena příliš neohrozilo. Přesto gólman propustil kotouč až do rohu kluziště.
30:11
29:34
Hosté se v oslabení dostávají do dvougólového trháku. Po nepřesném zakončení Johna Tavarese přišlo leskové přečíslení dvou na jednoho, které ZACH HYMAN vyřešil dokonale přesnou střelou z levého kruhu! Asistence: Nikita Zajcev.
28:56
Domácím se ale početní výhoda vůbec nedaří a zatím se nedostali do útočného pásma. Toronto brání opravdu výborně.
28:11
Přichází první přesilová hra zápasu. Za držení protihráče je potrestán Morgan Rielly (TOR).
28:03
Aktivní John Tavares se prodral k Anderenem vyraženému kotouči, avšak sám trefil pouze břevno!
27:38
Mitchell Marner to udělal parádně, když se v souboji jeden na jednoho obtočil kolem bránícího Hickeyho a bekhendem z mezikruží ohrozil Greisse. Ten zasáhl pravým betonem!
27:28
Nyní už se domácí dostali až do útočného pásma, ale následovala jen nepřesná střela od modré čáry. Hosté spěchají s protiútokem.
26:58
Rozehrávka domácího týmu teď nebyla moc pochopitelná. Kotouč šel úplně mimo všechny hráče Islanders a skončil na zakázaném uvolnění.
26:42
Torontu se vůbec nepovedl příliš pomalý přechod do útočného pásma. Výsledkem je ofsajd, po kterém je zahlášena komerční přestávka.
26:28
Domácí by rádi přispěchali s okamžitou odpovědí, nicméně chvilková kombinace poblíž Andersenovy brány nakonec nepřinesla nějakou nebezpečnější střelu.
25:12
A tlak hostujícího celku nakonec přináší ovoce. Tyler Bozak se u mantinelu protlačil ke kotouči, načež fantastickou přihrávkou našel volného MITCHELLA MARNERA. Lídr kanadského bodování Toronta na nic nečekal a z předbrankového prostoru zakončil mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Tyler Bozak, Matt Hunwick.
24:58
Hosté se ale i po neúspěšné akci Browna drží v útočném pásmu a snaží se prodrat k dalšímu potenciálně nebezpečnému zakončení.
24:25
A do šance se pro změnu dostali i hosté. Byl to Connor Brown, který si počkal na dlouhou přihrávku, zjevil se za zády domácích obránců, ale forhendovým blafákem zakončil pouze do Greisse!
24:07
Nyní už se Ladd dostal k puku, ale zprava trefil jen Andersena. Od něj se kotouč odrazil před dojíždějícího Baileyho, jenž bekhendem zakončoval do prázdné brány. Andersen ale ještě natáhl ruku s lapačkou a famózně zasáhl!
23:29
Chimera to teď nemyslel vůbec špatně, když viděl volného Ladda, avšak přihrávka z pravé strany na osamoceného útočníka Islanders vůbec neprošla.
22:51
Na druhé straně měl práce znovu Thomas Greiss, který likvidoval rychlé zakončení Connora Carricka. Hra se nadále rychle přesouvá ze strany na stranu.
22:16
Před bránou hostujícího celku se teď zjevil Beauvillier, jenž se snažil zpracovat skákavou přihrávku od zadního mantinelu. Bez úspěchu!
21:40
Nebojácně se do útočného pásma prodral Tyler Bozak, jenž ale nejprve zprava zakončil do Greisse a následně neuspěl ani střelou z mezikruží.
20:54
Obrovská šance Isles! Prince si zpracoval vysoký oblouček spoluhráče, přečíslení dvou na jednoho vyřešil zadovkou na Kuljomina, ale ten trefil pouze přesunujícího se gólmana.
20:21
Po svižné rozehrávce domácího obránce se na útočné modré čáře natahoval Anders Lee, nicméně defenzíva Toronta dokázala zapracovat na výbornou.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:03.
Je za námi pohledná první třetina, po které je stav utkání vyrovnaný. Domácí se sice jako dostali do vedení již ve druhé minutě, kdy se prosadil Ryan Strome, ale hosté dokázali otočit skóre. Nejprve se totiž ve 14. minutě trefil Nikita Sošnikov a o pouhých 74 vteřin později se mezi střelce zapsal i Auston Matthews. Přesto ale třetina neskončila vítězstvím Toronta, neboť v čase 18:13 obstaral vyrovnání Nikolaj Kuljomin. Doufejme, že hráči i ve druhé části budou pokračovat v nastoleném tempu a předvedou nám ještě několik povedených akcí.

Střely na bránu po 1. třetině

New York Islanders – 13
Toronto Maple Leafs – 11
20:00
19:52
Po rychlém obkroužení brány se k zakončení prodral Gardiner. Greiss ale s touto možností ohrožení své brány počítal.
19:37
Zach Hyman dobře zapracoval při dojíždění nahozeného kotouče a okamžitě puk poslal ke Greissovi. Ten musel rychle zasahovat, neboť se blížil další hráč Toronta.
19:21
Nepovedený přechod do útočného pásma Toronta byl ohodnocen jako ofsajdový. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:13
V koncovce první třetiny však domácí vyrovnávají! Přihrávka zpoza Andersenovy brány našla dobře postaveného Cizikase, jenž okamžitě vypálil. Dánský gólman stačil zasáhnout betonem, ale puk se odrazil jen na hůl NIKOLAJE KULJOMINA a ten z dorážky nezaváhal. Asistence: Casey Cizikas, Shane Prince.
17:56
Johnny Boychuk neměl nabídku od spoluhráčů a tak puk pouze nahodil k zadnímu mantinelu. Zde mají převahu hosté, kteří mohou rozehrávat.
17:23
Brock Nelson prohrál bruslařský souboj s bránícím hráčem Toronta a to znamená zakázané uvolnění newyorského celku.
16:48
Toronto teď má navrch snad ve všech osobních soubojích. Nyní znovu získalo puk za bránou domácího gólmana a následovala střela od modré. Puk ale neprošel až ke Greissovi.
15:45
Hostující tým si trochu pohrávali poblíž vlastní brány, ale nakonec se mu podařilo dostat puk do neutrální zóny. Kouči Babcockovi se ale určitě trochu zvedl puls, neboť taková troufalá kombinace by se nemusela vyplatit.
15:01
Po přerušení hry se rozpoutala menší strkanice mezi Kuljominem a Hunwickem. V nic velkého však tento konflikt nepřerostl.
14:51
Hosté otáčejí nepříznivý vývoj utkání. Javorové listy se ve čtyřech hráčích vydaly do rychlého protiútoku, který byl zakončen Riellyho přihrávkou na pravou stranu. Kotouč se dostal na hokejku AUSTONA MATTHEWSE, jenž puk z kruhu propasíroval za Greisse. Asistence: Morgan Rielly.
14:41
Na druhé straně zahrozil Boychuk, jenž zakončoval do horní části brány a nejistý Andersen puk nechal projít za svá záda. Naštěstí pro něj se ale kotouč odrazil mimo tři tyče.
13:27
Zničehonic máme vyrovnáno. Ještě ve vlastním pásmu se kotouče ujal NIKITA SOŠNIKOV, jenž si to nikým neatakován namířil až přes útočnou modrou čáru a tvrdou střelou ze středu nachytal nepříliš době zasahujícího Greisse. Tohle se rozhodně dalo chytat! Asistence: Nikita Zajcev, Morgan Rielly.
12:54
Nyní už se zase pro změnu hrálo u Andersenovy brány a dánský gólman záhy čelil tvrdému zakončení od modré čáry. To bylo nakonec sraženo.
12:19
Kotouč se rychle dostal z pásma Toronta až před Greisse. Ani jeden z celků si ale nedokázal vypracovat střeleckou příležitost.
11:23
Hodně rychle si to středem do útočného pásma namířil Mitchell Marner. Aktuálně nejproduktivnější hráč Maple Leafs však zakončil jen doprostřed brány.
11:00
Kotouč se zjevil na střídačce domácího celku. Následuje další komerční přestávka.
10:52
Až teď si Andersen připsal další úspěšný zákrok. Zakončení od modré čáry ale dobře viděl a naprosto v klidu ho vyrazil do bezpečného prostoru.
10:26
Ani další ofenzivní výpad Islanders teď neslavil úspěch. Hosté však kotouč pouze nazdařbůh odpalují k modré čáře.
09:55
Domácí se ale ve středním pásmu dostali pod tlak dotírajících soupeřů a záhy opět ztratili pracně získaný kotouč.
09:12
Trochy prostoru na levé straně teď využil Auston Matthews. Následná střela ale ani zdaleka neměla gólové parametry a Greiss puk v pohodě vyrazil k zadnímu mantinelu.
08:53
Nepřesná střela jednoho z domácích se odrazila do ochranné sítě. Je tady komerční přestávka.
08:27
Hra se přesunula do neutrální zóny. Ke kotouči se pokouší dostat domácí, avšak Toronto teď nevytváří moc chybných přihrávek.
07:49
Pohledná kombinace hostů nakonec vyústila ve dvě slibnější střely. Greiss je ale na začátku zápasu velmi pozorný a ani tentokrát nekapituloval.
06:58
Oba celky si teď vypracovaly trochu zajímavější akce, po kterých však gólmani v pohodě zasáhli. Toronto už ale opět spěchá do pásma soupeře.
06:46
Tavares se dopustil naprosto fatální rozehrávky a zpoza vlastní brány puk doslova daroval Matthewsovi. Mladý útočník však netrefil bránu.
06:27
Z posledních sil se nyní dopředu vydal Zach Hyman. Spoluhráči tohoto útočníka Toronta se vydali na střídačku a tak byla jeho snaha akce určená k neúspěchu.
05:48
Ani Javorové listy teď ale nerozehrály zrovna ideálně a do akce se zapojí i Greiss, jenž zajíždí za bránu a bude rozehrávat.
05:22
Nepřesná rozehrávka domácích skončila za Andersenem a ten puk zastavuje pro Hunwicka. Hostující obránce vyčkává na dostřídání spoluhráčů.
04:59
Chimera se v rohu útočného pásma opřel do bránícího hráče kanadského celku. K zisku kotouče to ale nevedlo.
04:26
Toronto hru přesunulo zpátky do pásma Islanders. Výsledkem byla jedna výživná střela od modré čáry, avšak s tou Greiss neměl příliš problémů.
03:39
Frederik Andersen teď vůbec nevěděl, kde mu hlava stojí. Po nejistém zákroku Riellyho se totiž kotouče chopil Tavares, jehož zakončení Dánovi způsobilo problémy. Pak ještě došlo k dorážce, ale ta vylétla až do ochranné sítě.
02:46
Rychlé přečíslení dvou na jednoho bylo zakončeno nebezpečnou střelou Williama Nylandera. Švédský mladík po ledě zkoušel trefit ke vzdálenější tyči, avšak Greiss zůstává stoprocentní.
02:24
Hosté se pokusili o rychlou odpověď. Defenzíva Islanders si špatně rozebrala hráče a napravo tak zakončoval Komarov. Jeho střela si to namířila mimo tři tyče.
01:23
Velmi dobrý vstup do zápasu domácích je odměněn úvodní brankou. RYAN STROME měl dostatek prostoru ve středním pásmu a po obdržení kotouče si to namířil až k levému kruhu. První zakončení sice letělo přesně do Andersena, ale ten puk pouze vyrazil a dojíždějící útočník Islanders už z dorážky zamířil přesně. Asistence: Brock Nelson, Johnny Boychuk.
01:09
Nyní už si zákrok musel připsat Thomas Greiss. Německý gólman domácího celu si pohlídal zakončení z levého kruhu.
00:49
Isles začali opravdu aktivně. Jeden z domácích šikovně přihrával z pravého kruhu, nicméně před brankovištěm se k puku nedostal ani jeden ze tří svěřenců kouče Weighta.
00:28
Nepřesná rozehrávka Toronta a je tady první zakázané uvolnění. Tavares s Kadrim si tak střihnou buly po pravici Andersena.
00:11
Domácí se okamžitě po úvodním buly natlačili do útočného pásma. Zadovka zpoza Andersenovy brány však nenašla nikoho v modrém dresu.
00:01
Zpěvák Joe Peluso právě dozpíval kanadskou státní hymnu. Nyní následuje hymna Spojených států amerických. Vše za přítomnosti mladých hokejistů Islanders, kteří jsou na střídačce u svých poněkud starších kolegů.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Hickey, Pelech – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Ladd (A), Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Prince.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, R. Polák, Hunwick – Hyman, Matthews, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – M. Martin, Ben Smith, Sošnikov.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tom Kowal – Darren Gibbs, Tony Sericolo.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

New York Islanders

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Roman Polák
Martin Marinčin
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

30.10.2016 NY Islanders – Toronto 5:1
10.3.2016 Toronto – NY Islanders 4:3 sn.
30.12.2015 Toronto – NY Islanders 3:6
28.12.2015 NY Islanders – Toronto 1:3
10.3.2015 Toronto – NY Islanders 3:4 pp.
TORONTO MAPLE LEAFS

Oproti domácím jsou na tom hosté ještě o něco lépe a zdá se, že po špatných sezónách by se konečně mohli dostat do vyřazovacích bojů. Nyní jsou Javorové listy na devátém místě Východní konference a od osmého Bostonu je dělí pouze jeden jediný bod. V tabulce venkovních utkání je navíc Toronto v rámci konference páté nejlepší a po Rangers venku nastříleli druhý nejvyšší počet branek.

NEW YORK ISLANDERS

Domácí hokejisté sice neměli dobrý vstup do sezóny, ale nyní už se pomalu přibližují k příčkám zajišťujícím play-off. Aktuálně je celek z New Yorku na dvanácté příčce Východní konference a os osmé pozice jej dělí čtyři body. Na druhou stranu se ale Isles musí otáčet i dozadu, neboť ve vyrovnané tabulce jsou od posledního místa vzdáleni jen dva body. Domácí těží především ze zápasů hraných na vlastním ledě, když nebodovali jen s osmi ze třiceti případů.

5.2.2017 NY Islanders – Carolina 4:5 pp.
4.2.2017 Detroit – NY Islanders 5:4
1.2.2017 NY Islanders – Washington 3:2
27.1.2017 NY Islanders – Montreal 3:1
25.1.2017 NY Islanders – Columbus 4:2