S konstatováním, že dnešní utkání ve Staples Center v Los Angeles sledovalo 18 230 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Jared Coreau (DET) 34 zák., 0 gólů, 100%
Dnešní utkání je u konce a dva body si do tabulky Východní konference připisuje Detroit. Tomu se povedla především první třetina, ve které hosté odolali 12 střelám soupeře a sami se třikrát prosadili. V druhé části měli domácí velkou převahu, nicméně ani dalších 13 střel nevedlo k překonání skvěle chytajícího Jareda Coreaua. Ten si nakonec při pátém startu připsal svou první nulu v NHL, neboť v poslední části už se prosadil jen hostující Anthony Mantha.

Střely na bránu po 3. třetině

Los Angeles Kings – 34 (12, 13, 9)
Detroit Red Wings – 22 (14, 2, 6)
59:42
Puk je pouze ve středním pásmu. Zřejmě už se nedočkáme ani žádného nebezpečnějšího zakončení.
58:53
Kopitar to ale ještě zkouší a zaváží puk za Coreauovu bránu. Tam mu jede pomoct jeden ze spoluhráčů, ale Detroit je ve svém pásmu v dostatečném počtu.
58:12
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a také poslední dvě minuty celého zápasu. Zdá se, že Gings už rezignovali na nějaké urputné útočení a smíří se s nulou na kontě.
56:34
Další úspěšný zákrok Jeffa Zatkoffa. Nyní si domácí gólman poradil s pokusem Nicka Jensena.
56:17
Do šance se naopak na druhé straně prodíral Athanasiou. Dnes velmi aktivní útočník Detroitu si však tentokrát vylámal zuby na pozorném Zatkoffovi.
55:46
Králům se povedl přechod do útočného pásma. Akce byla zakončena Gáboríkem, nicméně jeho střela znamenala jen další pohodový zákrok Coreaua.
55:29
Hosté předvedli rychlý výpad zakončený svižným nahozením ze středního pásma. Kings následně budou čelit buly ve svém pásmu.
54:57
S dalším nahozením na bránu přispěchal aktivní Nolan. Ani tento pokus však Coreauovi nezpůsobil větší potíže.
54:02
Domácí se dostali pouze ke dvěma slabým nahozením z poměrně velkého úhlu. Hra se následně rychle vrací do neutrální zóny.
53:51
Hra je stále velmi často přerušována. Nyní je odpískán další icing Detroitu, po kterém se bude vhazovat nalevo od Jareda Coreaua.
52:54
Několik desítek vteřin se sice hrálo před hostujícím brankářem, ale Detroit je stále naprosto v pohodě. Kings se vůbec nedostávají do šancí.
52:10
Ani tentokrát se Králům nepodařilo výrazně ohrozit hostujícího gólmana. Puk letěl ze středního pásma přesně ke Coreauovi.
51:56
Slabé nahození si to namířilo přesně do Coreauovy lapačky. Kings už se několik minut nedostali do nebezpečnějšího zakončení.
51:19
Dva nebo tři dobré zákroky si nyní připsal Coreau, který čelil nepříjemným střelám. Teď už ale hosté vyváží puk do středního pásma.
50:52
A následuje další icing Detroitu. Hra je v posledních desítkách vteřin hodně rozkouskovaná, avšak právě hostům to jistě moc nevadí.
50:44
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Nepřesné přihrávky se totiž dopustil DeKeyser.
50:10
Po delší době se do hry zapojil Zatkoff, který v pohodě přikryl volně ležící kotouč. Je tady další přestávka věnovaná reklamám.
49:51
Nakonec se ale nevylučovalo a domácí hru přenesli do útočného pásma. Finální přihrávka Muzzina však byla zastavena pozornou defenzívou.
49:33
U střídačky Detroitu s teď strhla menší šarvátka. Uvidíme, zda se bude vylučovat, ale minimálně Clifford by dvě trestné minuty zasloužil.
48:50
Po souboji za bránou Jareda Coreau je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
47:33
Detroit právě vstřelil branku!
Troufnu si říct, že toto je konec nadějí domácího celku. Při poměrně nenápadné akci nyní Tatar vytáhl parádní přihrávku od mantinelu a ANTHONY MANTHA byl zničehonic zcela sám mezi kruhy. Svižný zakončením pak hostující útočník prostřelil zkoprnělého Zatkoffa. Asistence: Tomáš Tatar, Nick Jensen
47:03
Hosté hru drží v pásmu soupeře. K zakončení se ale Red Wings moc nemají a puk je tak pouze u mantinelu.
45:52
Kings se ne a ne natrvalo vrátit do útočného pásma. Domácí si jistě přáli rychlou branku na 1:3, avšak k té mají zřejmě ještě daleko.
45:12
Bleskové přečíslení tří na dva v podání Detroitu teď přineslo zajímavou střelu z vrcholu levého kruhu. Zatkoff se však za nepřesným zakončením pouze ohlédl.
44:33
Rychlý výpad domácího celku byl zakončen zablokovanou střelou Tannera Paersona. Hosté stále pokračují ve výborné defenzivní činnosti.
43:52
Detroit uklidňuje hru kombinací ve vlastním pásmu. Ofenzíva Kings je tak na malou chvíli zastavena.
43:18
Až nyní se hostující brankář musel uchýlit k zákroku levým betonem. Vedlo to k úspěšnému zastavení nepříjemné střely z levého kruhu.
42:08
Jordan Nolan obstaral ještě jednu střelu na bránu, nicméně ani tentokrát Coreau nemusel zasahovat.
41:57
Konečně registrujeme aspoň nějaké zakončení. Po pukusu z levé strany si to ale kotouč namířil mimo tři tyče Coreauovy brány.
41:08
Stále se hra nepřenesla do obranného pásma jednoho z celků. Kdo čekal úvodní nápor LA, šeredně se spletl.
40:29
Začátek třetí části je poněkud opatrný. S kotoučem na holích hrají domácí, nicméně jejich kombinace zatím nepřinesla úspěšný přechod do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:29.
Také druhá třetina je minulostí a Detroit má stále výrazně navrch. V této části sice LA zatlačilo a soupeře přestřílelo rozdílem deseti pokusů, avšak kýžená branka přesto nepřišla. Nejblíže ke gólu měl asi McNabb, jenž byl na brankovišti, ale přesto z několika dorážek nepřekonal beton soupeřova brankáře. Před třetí třetinou jsou tak domácí stále v těžké pozici.

Střely na bránu po 2. třetině

Los Angeles Kings – 25 (12, 13)
Detroit Red Wings – 16 (14, 2)
40:00
39:49
V samotném závěru třetiny přeci jenom mohla přijít korekce skóre. Doughty si udělal útočný výlet, mezi třemi hráči se dokázal prodrat ke střele, ale Coreau skvěle zasáhl pravým betonem.
38:51
Blíží se poslední minuta druhé třetiny a puk je ve středním pásmu. Už to pomalu vypadá na to, že Detroit povede o tři branky i v úvodu třetí části.
38:15
37:39
Na chvíli se sice Red Wings dostali do blízkosti Jeffa Zatkoffa, ale nyní už je puk znovu poměrně daleko od domácího gólmana.
36:45
Domácí se zatím brání výborně. Tedy brání...on se nyní brání spíše Detroit, neboť se hraje u Coreaua.
36:15
Nepříjemnost pro domácí hokejisty. Na trestnou lavici totiž odjíždí Jeff Carter (LAK), který si odsedí dvouminutový trest za vysokou hůl.
36:11
Tvrdá střela Braydena McNabba se zastavila o pozorného Coreaua. Hostující brankář je dnes opravdu výborný.
35:47
Králové sice nyní mají jednoznačně více ze hry, ale stále nepřichází potřebná kontaktní branka. Ve skvělém světle se ukazuje Coreau.
34:19
Domácí už zase kombinovali v útočném pásmu. Výsledkem ale byly jen dvě nepřesné střely od modré čáry.
33:39
Obrovský tlak do brankoviště Detroitu! Po nahození Nolana se puk odrazil před McNabba, ale ten ani natřikrát nedokázal překonat Coreauův beton, který byl pevně přikován k tyči.
33:29
Coreau musel řešit nepříjemný odraz od zadního mantinelu, po kterém mu ještě Carter znepříjemnil zdánlivě jednoduchý zákrok.
32:58
Setoguchiho teď o velkou šanci připravil skvělý obranný zákrok soupeře, který neváhal ulehnout na led. Následuje však icing Detroitu.
32:21
Až teď se ke střele dostal Brown. Zakončení z levé strany nevypadalo špatně, ale možná to chtělo ještě kombinaci s jedním ze tří hráčů LA, jež byli v pásmu Detroitu.
31:59
Nakonec tou tak bylo, ale ani domácí nepředvedli nic moc světoborného. V posledních desítkách vteřin je k vidění hodně nepřesností.
31:28
Po komerční přestávce se momentálně u kotouče drží hosté. Jejich kombinace podél mantinelu však zřejmě bude znamenat ztrátu puku.
30:33
Nyní už ale pětice Detroitu může opustit ledovou plochu. Cliffordovo zakončení totiž bylo sraženo do ochranné sítě.
30:25
Výborné střídání domácích hokejistů je zakončeno icingem Detroitu. Poměrně znavení hosté tak nemohou vystřídat.
29:39
Nolan teď výborně bekhendem našel volného Shorea, který zakončoval z mezikruží. Svižná střela prolétla jen velmi těsně vedle Coreauovy brány.
28:58
Detroit hru přesunul do blízkosti Zatkoffovy brány. Nevypadá to ale na nějakou nebezpečnější akci.
28:30
Už podruhé v zápase si Coreau za bránou příliš neporadil s rozehráním kotouče. Puk šel přesně na hůl domácího hráče, ale ten nedokázal přesněji zakončit.
27:43
Jenže žádná nebezpečnější střela v podání domácích hokejistů nakonec nepřišla. Naopak teď nahození ze středního pásma musel likvidovat Zatkoff.
26:54
Nolan šel srdnatě až k zadnímu mantinelu a díky němu se Kings přeci jenom usazují v pásmu soupeře.
26:17
Domácí se snaží být stále více a více aktivnější. Další velká šance sice zatím nepřichází, ale v nejbližší době by se to mohlo změnit.
25:25
Snad poprvé v utkání šli domácí trochu důrazněji do brankoviště. Clifford u brány bojoval se Sproulem, ale nakonec skončil pouze povalen na ledové ploše.
24:56
Ofenzivní snahu Králů nyní na chvíli ukončuje hra vysokou holí. Provinil se ale jeden z hostů a vhazovat se tak bude po pravici Jareda Coreaua.
24:27
K zakončení se pro změnu mohl dostat jeden z hostů. Mezi kruhy ale nedostal potřebný prostor a puk jde záhy do neutrální zóny.
23:56
Po icingu Detroitu se hra přesunula před Coreaua. Ten ale nemusel zasahovat, neboť tečované nahození od modré čáry šlo pouze za bránu.
23:42
Další bleskový výpad domácích byl zakončen přihrávkou na levou stranu. Brownova snaha ale nepřinesla ovoce, neboť je pískán ofsajd.
23:13
Kings se konečně dostávají do výraznějšího tlaku. Přímá nebezpečnější střela na bránu ale zatím stále nepřichází.
22:38
Jedovatá střela z hokejky Gravela byla ještě lehce tečována a Coreau mohl být rád, že si to puk namířil těsně mimo tři tyče.
21:57
Domácí se poprvé ve třetině dostali ke střele. Poměrně nevýrazné nahození z pravé strany však letělo přesně do Coreauovy náruče.
21:26
Carter převzal volný kotouč ve středním pásmu, avšak puk se k němu dostal díky posunutí rukou v podání Pearsona. Rychlá akce LA je u konce.
21:14
Nyní navíc přichází zakázané uvolnění domácího celku. Vhazování je nařízeno v pásmu Los Angeles.
20:31
Hned v úvodu druhé třetiny teď kombinace LA poněkud zaskřípala. Sice se domácí dostali do útočného pásma, ale to bylo tak nějak vše.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:36.
Úvodní část zápasu je tedy u konce a zatím jsou výrazně spokojenější hosté. Detroit měl výborný vstup do třetiny a hned z první nebezpečnější akce skóroval Thomas Vanek. Poté sice hosté čelili trestnému střílení, avšak Pearson nebyl úspěšný a v čase 10:02 přišel trest v podobě Athanasiouovy branky z úniku. To ale nebylo vše. Poslední slovo měl totiž znovu Thomas Vanek, který v 19. minutě uzavřel skóre první třetiny.

Střely na bránu po 1. třetině

Los Angeles Kings – 12
Detroit Red Wings – 14
20:00
19:48
Hosté hru v pohodě kontrolují. Kotouč je až ve středním pásmu a odtud Detroitu nebezpečí ani zdaleka nehrozí.
19:26
Sražené nahození z levého kruhu se nyní odrazilo k Larkinovi. Ten puk bleskově posílal do odkryté brány, ale těsně před brankovou čárou kotouč zastavil levý beton domácího brankáře.
18:17
Tak to už je pro Kings alarmující skóre první třetiny. Domácí defenzíva nedokázala odrazit rychlý atak Athanasioua, který se zprava tlačil před bránu a nakonec puk prostrčil před THOMASE VANEKA. Rakouský útočník byl špatně bráněn a z předbrankového prostoru kotouč v pohodě poslal za Zatkoffa. Asistence: Andreas Athanasiou, Jonathan Ericsson
17:57
Detroit hraje velmi jednoduše. Opět přišel poměrně rychlý přechod přes útočnou modrou čáru a okamžité nahození na Zatkoffa. Díky tomu hosté získávají buly před gólmanem Kings.
17:29
Až nyní se Los Angleles dokázalo usadit v blízkosti Coreauovy brány. Po nepřehledné situaci se puk zjevil před Gáboríkem, ale i ten pálil z výborné pozice jen doprostřed brány.
16:52
Naopak přišla další střela hostů. Z levé strany to jedovatým pokusem zkoušel Mantha, ale Zatkoff si tentokrát i přes clonícího hráče poradil.
16:17
Doughty pouze odevzdal puk soupeři a odjíždí střídat. V první třetině to opravdu není to Los Angeles, které dvakrát za sebou porazilo San Jose.
15:42
Po rychlém přechodu do útočného pásma a následné kombinaci se puk dostal na hůl Millera, avšak ten nedokázal propálit přesunujícího se Zatkoffa.
15:27
Ani po ubráněném oslabení se Kings nedostávají do potřebného tlaku. Red Wings dnes hrají opravdu velmi dobře.
14:36
13:39
Výbornou přihrávku zpoza brány nyní obdržel Nyquist, ale domácí brankář skvěle zareagoval a předvedl velmi důležitý zákrok.
13:31
Henrik Zetterberg se jako první odhodlal ke střele, avšak jeho projektil z vrcholu levého kruhu byl sražen do rohu.
12:51
Hosté se sice na chvíli usadili v útočném pásmu, avšak teď už je kotouč až za Coreauovou bránou.
12:36
Za držení Gustava Nyquista je nyní vyloučen Drew Doughty (LAK). Dvě trestné minuty pro klíčového obránce Kings.
12:16
Jeden z domácích se dopustil nedovoleného zákroku. Detroit si tedy zahraje první přesilovou hru utkání, ale nyní má ponechanou výhodu.
11:56
A nyní už navíc hosté přesunuli hru k Zatkoffovi. Domácí gólman čelil teprve šesti střelám a hned dvakrát už inkasoval.
11:32
Domácí se znovu snaží o odpovědět na poslední branku soupeře. Kombinace v pásmu hostujícího celku však zatím není nejpřesnější.
10:02
A je to 0:2! Právě nepřesné souhry na modré čáře dokázal využít ANDREAS ATHANASIOU, který šel sám na brankáře Los Angeles a po pěkném manévru forhendem zakončil přesně nad beton domácího gólmana. Asistence: Anthony Mantha
09:55
Ani další kombinace v pásmu Detroitu nic nepřinesla. Nic Dowd totiž odjížděl na střídačku a vůbec nepočítal s Gravelovou přihrávkou.
09:14
Domácí hokejisté se v posledních minutách neprezentují zrovna ideální rozehrávkou. Puk Králům odskakuje od hokejek a jednoduše to není to pravé ořechové.
08:38
Detroit přenesl hru do útočného pásma, avšak výsledkem byla zatím jen nepřesná střela od modré čáry. Puk se následně rychle vrací do neutrální zóny.
07:26
Na druhé straně jsme byli svědky trestného střílení! Po faulu Athanasioua měl nájezd k dispozici Tanner Pearson, ale ten na Coreaua střelou mezi betony nevyzrál.
07:26
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – trestné střílení, sekání).
07:14
Tak teď byli hosté blízko gólu! Kotouč se po střele odrazil od zadního mantinelu přesně k Athanasiouovi, avšak Zatkoff výborně sklouzl a před brankovou čárou zastavil dorážku.
07:07
Již potřetí v zápase se domácí dopustili zakázaného uvolnění. Vhazování tedy samozřejmě nařízeno v pásmu Kings.
06:29
Výborné zakončení nyní obstaral Jeff Carter. Po rychlé kombinaci měl tento útočník Los Angeles dostatek prostoru a Coreau jeho svižnou střelu musel vyškrábnout okrajem lapačky.
06:03
Další sražená střela jednoho z domácích hokejistů. Hosté zatím výborně vkládají hokejky do zakončení Kings a Coreau díky tomu nemá moc práce.
05:34
Ofenzíva Detroitu byla razantně odražena a z následného souboje u střídačky domácích je jen přerušení vinou ofsajdu.
05:11
Coreau sice zrovna nezazářil rozehrávkou zpoza vlastní brány, ale Nolanovi trvalo zpracování kotouče příliš dlouho a než stačil vystřelit, Coreau byl zpět v bráně.
04:52
Pearson se rozjel na levé straně, kde podél mantinelu pronikl do útočného pásma. Následné nahození bylo sraženo do ochranné sítě.
04:38
Kings se stále ne a ne prodrat do zajímavější střelecké pozice. Teď se navíc dopustili icingu a vhazovat se proto bude po levici domácího gólmana.
03:27
Po nepřehledné situaci u mantinelu to vypadalo na vyloučení jednoho z hráčů, ale nakonec je nařízeno pouze buly v pásmu Detroitu.
03:17
Ofsajd domácího týmu. Útočné choutka Los Angeles jsou tak na chvíli přerušeny.
02:53
Muzzin dobře zakombinoval se spoluhráčem a poté ke střele vybídl svého kolegu z obrany. Nízká střela si to namířila přesně do betonů Jareda Coreaua.
02:26
Domácí se pokusili přispěchat s odpovědí, nicméně všechna zakončení Králů jsou zatím z poměrně velké dálky.
01:42
Rudá křídla se usadila v útočném pásmu a nakonec slaví úvodní branku zápasu. Dvakrát sice hosté na Zatkoffa nevyzráli, ale poté si to Nielsen namířil za bránu a pěknou přihrávkou před bližší tyčí našel THOMASE VANEKA. Ten se rychle zorientoval a pohotově puk zasunul do brány. Asistence: Frans Nielsen, Andreas Athanasiou
01:17
Teď se ale domácí provinili zakázaným uvolněním. Hra se poprvé stěhuje do jejich pásma.
00:59
U puku jsou stále Králové. Pearson se nyní bekhendovou zadovkou pokusil prostrčit puk do brankoviště, nicméně Coreau do hry zasáhl hokejkou.
00:14
Domácí se hned po úvodním buly chopili kotouče a po rychlém výletu do útočného pásma vypálil Marián Gáborík. Kotouč však letěl nad Coreaua.
00:01

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel – Gáborík, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter, Setoguchi – Clifford (A), Dowd, Lewis – King, N. Shore, Nolan.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Jensen, Ericsson (A), Sproul, Ouellet, Marčenko – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, Nielsen (A), Vanek – Sheahan, D. Larkin, Glendening – D. Miller, Athanasiou, Ott.

Rozhodčí: Wes McCauley, Tim Peel – Darren Gibbs, Michel Cormier.

DETROIT RED WINGS

Od hostujícího celku se letos očekávalo umístění zhruba na hranici postupu do playoff, ale zatím je Detroit velkým zklamáním. Rudá křídla jsou momentálně až na 14. místě Východní konference a na pozice zajišťující vyřazovací boje ztrácejí již 7 bodů. Od samotného dna konference je pak Detroit vzdálen pouhý bod. Hosté sice vstřelili velmi podobný počet gólů jako jejich dnešní soupeř, avšak největší rozdíl je v defenzívě. Ta totiž inkasovala 109 branek a rozhodně nepatří k elitě.

LOS ANGELES KINGS

Domácí hokejisté by se letos rádi pohybovali trochu výše, avšak pomalými krůčky se po rozpačitém úvodu sezóny začínají zvedat. Aktuálně je Los Angeles na osmém místě Západní konference, avšak náskok na nejbližší pronásledovatele má minimální. Králové sice nepatří zrovna k ofenzivně laděným týmům, avšak pouhých 94 vstřelených branek dokonale kompenzují třetí nejlepší defenzívou na Západě.