1. hvězda: Pekka Rinne (NSH) 30 zákroků, 0 obdržených gólů, 100%

Vyhraná vhazování (%): 56 – 44
Využití přesilové hry: 0/2 – 0/1
Trestné minuty: 2 – 4
Dnešní utkání sledovalo 17 113 diváků.
Utkání mezi Predators a Wild právě skončilo. Domácí vítězí nad soupeřem 3:0. Branky vstřelili Filip Forsberg, Kevin Fiala, do prázdné klece se pak trefil P. K. Subban. K vítězství Nashvillu výrazně přispěl třiceti zákroky gólman Pekka Rinne!
59:42
Fanoušci již vstávají ze svých sedadel a tleskají svým oblíbencům za dnešní předvedený výkon.
59:21
Ofsajd domácích.
59:01
Hlasatel v Bridgestone Areně ohlásil poslední minutu třetí třetiny.
58:53
Scandella si bekhendem z úhlu na Rinneho nepřišel. Vhazovat se bude po levici brankáře Preds.
58:26
Puk končí po zásahu jednoho z hostujících hráčů v ochranné síti, hra vykázána do středního pásma.
58:09
Icing domácích, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.
57:49
Stalock ponechává puk ve své moci, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
57:37
Nashville právě vstřelil branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! P. K. SUBBAN totiž trefuje z obranného pásma prázdnou branku. Bez asistence.
57:22
Neskutečný Rinne, který nyní vychytal dokázal zasáhnout proti Granludově pokusu z první! Kotouč se ještě následně otřel o tyč.
57:14
Suterova střela od modré zblokována mimo.
56:45
Staal se snažil najít před brankou někoho ze svých spoluhráče, ale neuspěl.
56:32
Calle Järnkrok a Mikko Koivu na vhazování po pravici zatím stále neprůstřelného Pekky Rinneho.
56:32
Stalock na střídačce, Wild to zkusí v šesti!
56:32
Oddechový čas pro domácí.
56:32
Ryan Ellis vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v obranné třetině jeho týmu.
55:59
Dumbova střela od modré míjí Rinneho branku.
55:12
Stalock drží svůj tým v zápase! Sissons totiž využil chyby Sutera a vyrazil kupředu. Jeho pokus z levého kruhu pro vhazování kryl právě brankář Wild.
54:30
Rinne přikrývá kotouč pod svou rukavici, vhazovat se bude znovu po jeho pravé ruce.
54:18
Je po další z reklamních přestávek, Mike Fisher a Martin Hanzal na vhazování po pravici gólmana Nashvillu.
54:18
Mikael Granlund projel do útočného pásma a následně z pravého kruhu pro vhazování vyzkoušel pozornost svého krajana. Brankář Preds zapsal do statistik osmadvacátý zákrok.
53:51
Po Rinneho rozehrávce končí puk mimo hrací plochu, vylučovat se však nebude.
53:40
Minnesota se dostává do postavení mimo hru.
53:05
Ekholm se obtočil kolem Stalockovy branky, ale neuspěl. Brankář Wild se dokázal skvěle přesunout!
52:56
Coyleova střela, Rinne vykopl pravým betonem a domácí se řítí do útoku.
52:33
Ofsajd hostujícího celku, vhazovat se následně bude v neutrální zóně.
51:53
Na druhé straně zahrozil z levého kruhu pro vhazování Matt Dumba. Rinne ale zůstává nepřekonán!
51:20
Dobrá střela Arvidssona, Stalock ale připraven na svém místě.
50:44
Domácí vyhazují přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
50:19
Zpět do akce, vhazuje se po levé ruce Pekky Rinneho.
50:19
Na střelecké pokusy momentálně 31:24 pro Preds.
50:19
Hra přerušena, v Bridgestone Areně nyní probíhá reklamní přestávka.
50:15
Tvrdý hit Ryana Whita na Austina Watsona za Rinneho brankou! Hraje se ve vysokém tempu.
50:00
Suter zblokoval Watsonovu střelu, Stalock tak byl bez práce.
49:40
Vhazování po levé ruce Alexe Stalocka.
49:05
Po střele Ryana Ellise z pravého kruhu pro vhazování nastal před Stalockovou brankou velký závar! Svěřenci Bruce Boudreaua však situaci ustáli.
48:57
48:38
Järnkrok udělal před modrou čarou kličku navíc, rozhodčí pískají Nashvillu postavení mimo hru.
48:07
V oslabení se vydal kupředu Eric Staal, ke střele se ale nedostal.
47:58
Začala druhá minuta Hanzalova trestu.
47:09
Forsbergova rána z první, Stalock vyráží.
46:57
46:57
Po reklamní přestávce si Predators zahrají druhou početní výhodu v utkání.
46:57
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Martin Hanzal – 2 min., vysoká hůl).
46:41
Signalizovaný trest pro Wild.
45:39
Riskantní rozehrávka jednoho z beků Minnesoty, Johansen se ale k puku, byť jen těsně nedostal.
45:26
Ellis poslal ze středního pásma puk na Stalockovu branku, který se ho rozhodl raději podržet ve své rukavici. Vhazovat se bude po levé ruce gólmana Wild.
45:20
Vhazuje se ve středním pásmu.
44:37
Tentokrát už musel Rinne zasahovat. Od modré totiž vyslal střelu na jeho branku Spurgeon.
44:28
Pokus Staala opět zblokován Watsonem mimo Rinneho branku.
43:32
Irwin zastavil útočnou akci Erika Hauly.
42:45
41:43
Rinne nyní předvedl dobrý postřeh, když dokázal vytěsnit teč Niederreitera!
41:28
Obětavý zákrok Austina Watsona, který se položil do rány Erica Staala.
41:18
Rychlá kombinace Wild, na jejímž konci pálil Pominville mimo Rinneho branku.
40:45
Nyní ale uvidíme první přesilovou hru Minnesoty. Dokáže ji zhodnotit a snížit skóre na rozdíl jedné branky?
40:45
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., vysoká hůl).
40:32
Preds se na úvod třetí dvacetiminutovky drží v útočném pásmu.
40:01
Oba týmy se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu, třetí třetina začne za pár okamžiků! Jste na svých místech?
Nejvyšší ice time má po dvou třetinách zkušený obránce Wild Ryan Suter – 17 minut a 11 vteřin.
Na straně Preds je nejvíce vytěžovaným hráčem Švéd Mattias Ekholm – 17 minut a 3 vteřiny.

Trestné minuty: 0 – 2
Také druhá třetina utkání mezi Predators a Wild je už minulostí a sledujeme opravdu perfektní hokej z obou stran! Úvodní branku jsme viděli až v 38. minutě – Josiho střelu tečoval před Stalockovou brankou nejlepší střelec Preds Filip Forsberg. Za dalších 10 vteřin bylo v Bridgestone Areně ještě veseleji. Výbornou individuální akcí se totiž blýskl Kevin Fiala. Po dvou třetinách tak platí skóre 2:0 pro domácí.
40:00
39:54
Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane.
39:47
Folinova střela od modré čáry mimo tři tyče.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:43
Na druhé straně to zkusil z levého kruhu pro vhazování osamocený Spurgeon, Rinne předvedl dobrý zákrok!
38:04
Nashville při chuti. Střelu Filipa Forsberga ale zblokoval Eric Staal mimo Stalockovu branku.
37:49
Icing hostů.
37:31
A pozor, rázem je to o dvě branky! Nádherná akce KEVINA FIALY, který se natlačil před Folina a Stalocka překonává forhendovým blafákem. Fialova desátá trefa v sezoně, Bridgestone Arena bouří, 2:0 pro Preds! Bez asistence.
37:21
Tak jsme se dočkali! Po vyhraném vhazování Johansena se ke střele dostal Josi a jeho střelu ještě tečoval před Stalockem FILIP FORSBERG. Pro švédského útočníka jednatřicátá branka v sezoně. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen.
37:17
Oddechový čas pro hosty.
37:17
Zakázané uvolnění Wild.
37:10
I další pokus Josiho byl zblokován, k puku se ale rychle dostal Colton Sissons a Stalock musel předvést další dobrý zákrok!
36:53
Josiho střela zblokována Spurgeonem.
36:20
Po zásahu vysokou holí jednoho z hráčů Minnesoty je hra přerušena.
35:39
Ekholm se ke střele nedostal, k puku se dostávají hráči Wild.
34:54
Kotouč skončil v ochozech, vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:22
Mike Fisher a Charlie Coyle na vhazování po levici Pekky Rinneho.
34:22
Brankář Preds přerušuje hru, je tu další reklamní přestávka.
33:57
Střela Erikssona Eka končí na mantinelu za Rinneho brankou.
33:22
Hru nyní kouskují častá přerušení.
Ryan Johansen a Mikko Koivu na vhazování ve středovém kruhu.
33:12
Predators v postavení mimo hru, následovat tak bude další vhazování v neutrální zóně.
32:49
Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:23
Vyhrané vhazování Fishera, ke střele se dostal Ekholm, Stalock vyrazil a následně vychytal i dorážku Kevina Fialy.
32:17
Subban zastavil útočnou akci Wild a ihned vyrazil s McLeodem do protiútoku. Bekhend druhého jmenovaného si ale Stalock pohlídal.
31:42
Watson zblokoval Folinovu střelu, Rinne tak tentokrát bez práce.
30:48
V Bridgestone Areně dnes panuje výborná atmosféra, diváci se hokejem skvěle baví.
30:38
Neiderreiterova střela jen do lapačky Rinneho. Vhazovat se bude po levé ruce rodáka z finského Kempele.
30:14
Odpískáno další postavení mimo hru Predators.
30:01
Máme za sebou polovinu utkání, na úvodní branku však stále čekáme.
Na střelecké pokusy aktivnější domácí Nashville 19:17.
30:01
Kotouč končí na střídačce domácích, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
29:24
Ofsajd Nashvillu, další vhazování tak proběhne v neutrální zóně.
28:50
Zach Parise ve velké šanci, Rinne ho však znovu dokázal vychytat!
28:35
Finský brankář si upravil masku a můžeme pokračovat. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
28:35
Parise se snažil střílet pod horní tyč, trefil však masku Pekky Rinneho a hra je přerušena.
28:24
Stalock nyní raději přikryl kotouč pod rukavici, vhazovat se následně bude po jeho pravici.
28:18
P. K. Subban rozjíždí další útočnou akci Preds.
27:20
Střela Dumba zblokována před Rinneho brankou, finský gólman zasahovat nemusel.
26:56
Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Predators, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu, konkrétně po levici Pekky Rinneho.
26:41
Hanzal a Sissons na vhazování po levé ruce Alexe Stalocka.
26:41
Následuje reklamní přestávka.
26:41
Zajímavá příležitost domácích! Ke střele se mezi kruhy dostal Calle Järnkrok, Stalock však drží svůj tým.
26:33
26:32
Subbanova prudká rána od modré v závěru přesilové hry, Stalock obstál.
25:34
Začíná druhá minuta Koivova trestu, Preds mají zatím jednu střelu na branku.
25:10
Josi přihrál Johansenovi, který poté vyzkoušel Stalockovu pozornost, gólman Wild ale dokázal kotouč vyrazit.
24:33
Je tu první přesilová hra utkání. Dokáží ji Predators zhodnotit? Vhazuje se po pravici Stalocka.
24:33
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., podražení).
24:15
Nepřesná rozehrávka domácích a ke střele se dostal Jason Pominville. Finský brankář ve službách Preds si připsal čtrnáctý zákrok a hru přerušil.
23:20
White napřáhl k prudké ráně, ta však zamířila mimo tři tyče.
22:06
Střela Stewarta od mantinelu mimo Rinneho branku.
21:58
Na druhou stranu ihned vyrazil Mikael Granlund, nejproduktivnější hráč Wild, Rinne má po jeho pokusu puk v náruči.
21:50
Arvidssonova rána z levého kruhu pro vhazování, Stalock vyráží.
21:08
Vyhrané vhazování Johansena, Ellis následně nabil Josimu, Stalock byl ale na svém místě.
21:04
Hosté vyhazují na icing, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.
20:40
Další střela Martina Hanzala, Rinne opět připraven.
20:16
O první střelu druhé třetiny se postaral Martin Hanzal, Rinne vyrazil betonem.
20:01
Přestávka po první třetina pomalu končí, hráči se již vrátili zpět na ledovou plochu Bridgestone Areny. Pojďme se podívat, co nám nabídne průběh druhé dvacetiminutovky!

Trestné minuty: 0 – 0
Máme za sebou velmi zajímavý průběh první třetiny utkání mezi Predators a Wild. Branku jsme v ní sice neviděli, sledovali jsme však hokej nahoru dolů, který musel jistě diváka bavit. Oba týmy se dostali do několika zajímavých příležitostí, jak Rinne tak Stalock ale vždy obstáli. Po prvních dvaceti minutách se tak hraje v Bridgestone Areně bez branek. Ve zbytku zápasu se však máme na co těšit!
20:00
19:54
Filip Forsberg zahrál vysokou holí, hra je tak znovu přerušena.
19:46
Píská se zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazuje se po pravici Stalocka.
19:28
Craig Smith prověřil Stalockovu pozornost, ten ale byl připraven a hru přerušil.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
19:00
Ofsajd Minnesoty, další vhazování tak proběhne ve středním pásmu.
18:51
Vyhrané vhazování Sissonse, ke střele se následně dostal Matt Irwin, Stalockovi se podařilo kotouč zkrotit. Vhazování nyní po levé ruce brankáře hostů.
18:46
Wild vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
17:53
Vhazování po pravici Alexe Stalocka.
17:19
Fiala vyslal na Stalocka další střelu, gólman Minnesoty vyráží.
17:01
Střela kapitána Nashvillu Mika Fishera, Stalock má puk pod kontrolou.
16:32
White nahodil do útočného pásma Wild, k puku se však jako první dostávají obránci Preds.
16:02
Ryan Suter vyčkává s kotoučem v obranném pásmu svého týmu.
15:12
Další zákrok gólmana Wild poté, co od modré vypálil Colton Sissons. Vhazování opět po levé ruce Stalocka.
15:02
Forsbergova střela od mantinelu končí v rukavici Alexe Stalocka, hra přerušena, vhazovat se tak bude po levici brankáře hostů.
14:26
14:26
Puk skončil nyní mimo hrací plochu, hra bude pokračovat po další z reklamních přestávek.
13:53
Kotouč na střídačce Wild, vhazovat se tak bude opět v neutrální zóně.
13:49
Nashvillu nevyšel přechod do útočného pásma. vhazování ve středním pásmu.
12:54
Příležitost pro Minnesotu! Rinne se však proti Ericu Staalovi vyznamenal a sklidil od domácího publika velký aplaus.
12:38
Fialovi se nepodařilo přejít přes Whita, Preds však zůstali u kotouče a od modré vystřelil Ekholm, jeho střela však zamířila mimo Stalockovu branku.
11:54
Tvrdý hit Mika Fishera na Ryana White.
11:05
Do zajímavé příležitosti se dostal Ryan Johansen! Jeho pokus z mezikruží však dokázal Stalock zastavit.
10:33
Ryan Johansen a Mikael Granlund na vhazování po pravici Alexe Stalocka.
10:33
Je za námi 10 minut a 33 vteřin. Zatím vidíme velmi svižný hokej, oba celky již měli příležitost ke skórování, brankáři však zatím drží čistý štít.
Na střelecké pokusy 8:4 pro Minnesotu.
10:33
Järnkrokova střela z pravého kruhu pro vhazování, Stalock má puk pod kontrolou. Na řadě je další reklamní přestávka.
09:55
Střela Subbana od modré čáry zblokována Niederreiterem, Stalock tak zasahovat nemusel.
09:45
Nepřesná přihrávka Erica Staala, kupředu vyráží domácí.
08:56
Ryan Suter s kotoučem ve středním pásmu.
08:07
Pominvillova střela zblokována mimo Rinneho branku.
07:28
Eriksson Ek nenašel před Rinneho brankou nikoho ze svých spoluhráčů, u puku nyní hráči Nashvillu.
07:13
07:13
Až nyní je hra přerušena. Po střele Sutera podržel finský brankář ve službách Predators puk ve své výstroji. Následuje první reklamní přestávka.
06:58
Další zákrok brankáře Preds poté, co z mezikruží vystřelil Nino Niederreiter.
06:34
Na druhé straně zahrozil Chris Stewart, Rinne byl na svém místě. Hra má neuvěřitelný spád, hraje se bez přerušení.
06:21
Střela Craiga Smitha zamířila nad Stalockovu branku.
05:32
Brodinova střela z levého kruhu pro vhazování do tyče Rinneho branky!
04:54
Ke střele se dostal Jason Pominville, Rinne puk vyrazil.
04:14
Suterova střela od mantinelu mimo Rinneho branku.
03:54
Na druhé straně se pokusil Rinneho ohrozit krajan Erik Haula. Jeho pokus byl však zblokován Bitettem mimo.
03:40
Střel Craiga Smitha od mantinelu zblokována Ryanem Suterem.
02:49
Rinne vyráží střelu Erica Staala, nejlepšího střelce Wild.
02:11
První zákrok pro Rinneho poté, co na něj vystřelil ze středního pásma Jonas Brodin.
01:23
Střela Arvidssona zblokována Parisem, Stalock tak nyní zasahovat nemusel.
01:18
Po střele Ellise si připisuje Stalock další zákrok. Vhazovat se bude po levici brankáře Wild.
00:57
Odpískána přihrávka rukou, vhazování ve středním pásmu.
00:43
Na úvod hned velká šance Preds! Do situace 2 na 1 se dostali Fiala a Järnkrok. Stalock skvěle zasáhl proti druhému jmenovanému levým betonem!
00:32
P. K. Subban s kotoučem za brankou Rinneho.
00:05
Na buly úspěšnější Wild.
00:01
V Bridgestone Areně je již vše připraveno na úvodní vhazování. Zápas mezi Nashvillem Predators a Minnesotou Wild tak může začít!

Z:1 V:1 P:0 OG:1 PR:1,00 ÚS(%):94,7 SO:0

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Bitetto, Irwin – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Fisher (C), Järnkrok – C. Wilson, Sissons, C. Smith – McLeod, Fiddler, Watson.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Folin – Niederreiter, E. Staal, Parise (A) – Eriksson Ek, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Coyle, Hanzal, Pominville – Stewart, Haula, White.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Wes McCauley – Jonny Murray, Brian Pancich.

Minnesota Wild (45-24-8)

Wild jsou na 2. místě Západní konference, v celé NHL jim pak patří příčka pátá. Na svém zisku mají 98 bodů, což je o 11 bodů více, než-li nasbírali za základní část 2015/2016.
Forma svěřenců Bruce Boudreaua však není příliš oslnivá. Z posledních jedenácti zápasů zvítězili Wild pouze dvakrát! V minulém utkání porazili doma Ottawu Senators 5:1. Dvě branky vstřelil Nino Niederreiter, prosadili se také Joel Eriksson Ek, Matt Dumba a Jason Pominville. K prvnímu zápasu v sezoně se mezi tři tyče postavil Alex Stalock, který si připsal 18 zákroků a byl vyhlášenou třetí hvězdou zápasu.
Minnesotě zbývá do konce základní části odehrát pět zápasů – dva doma, tři venku.

Nashville Predators (39-27-11)

Nashville momentálně drží druhou divokou kartu na Západě se ziskem 89 bodů. Před Los Angeles Kings mají náskok osmi bodů.
Z posledních deseti zápasů zvítězili Predators sedmkrát. V posledních dvou utkáních však odcházeli z ledové plochy poražen. V minulém utkání prohráli doma s Torontem Maple Leafs 3:1. Jedinou branku Preds vstřelil Filip Forsberg. Do branky se postavil Pekka Rinne, brankářská jednička, a ze 16 střel soupeře si připsal 14 zákroků.
Do konce základní části zbývá svěřencům trenéra Petera Lavioletta odehrát pět zápasů – dva odehrají doma, tři na hřištích soupeřů.

Body: Ryan Johansen (C) 59 bodů

Góly: Filip Forsberg (LK) 30 gólů

Asist.: Ryan Johansen (C) 46 asistencí

+/-: Viktor Arvidsson (LK) +/-:15

Výhry: Pekka Rinne (B) 30 výher
Zdravím všechny fanoušky National Hockey League! Základní část zámořské soutěže pomalu končí, každý bod je tak nesmírně důležitý. NHL dnes nabídne 2 zápasy ve velmi příznivý čas pro české fanoušky. Jedním z nich bude souboj mezi Nashvillem Predators a Minnesotou Wild. Střetnutí dvou týmů z Centrální divize budete moci sledovat právě zde. Úvodní vhazování bude v Bridgestone Areně vhozeno krátce po dvacáté hodině! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.