Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:46
Tři hvězdy utkání:
1. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0
2. Alexander Steen (STL) 1+1
3. Jaden Schwartz (STL) 0+1
Třetí třetina byla velmi zajímavá a na konci po gólu Leddyho se vše zdramatizovalo. Blues už se moc do útoku nehrnuli a spíše čekali na svou šanci. Po šedesáti minutách tedy berou plný počet bodů domácí St. Louis Blues. To je pro dnešek vše, přeji příjemnou neděli a někdy u textových přenosů na počtenou.
59:55
Nelson z pravého rohu zkusil vystřelit, ale Hutton vyráží.
59:31
Znovu Pietrangelo vyhodil, tentokrát na zakázané uvolnění.
59:17
Pietrangelo pouze obloučkem vyhazuje do středu hřiště.
58:49
Hosté to opět zkouší v šesti mužích.
58:31
Oddechový čas pro hosty.
58:31
Islanders právě vstřelili branku!
Po souboji u mantinelu se dostal puk k NICKOVI LEDDYMU, který tvrdou střelou trefil levý roh brány Huttonovy brány. Asistence Andrew Ladd, John Tavares.
58:10
Kotouč vyhozený hráčem Blues jen těsně minul prázdnou bránu.
57:41
Berube opouští svou klec a Islanders to zkouší v šesti!
57:25
Domácí ihned po buly vyhazují.
57:21
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., sekání).
56:55
Jaškin vyslal Jakupova, který však o kotouč přišel.
56:37
Hickey nahazuje puk do útočného pásma, hostujícím dochází čas na srovnání.
55:40
Domácí však vyhráli vhazování, posílají puk to středního pásma a celá formace může jít střídat.
55:31
A další zakázané uvolnění, Upshall je už dlouho na ledě a nemůže vystřídat.
55:01
Zakázané uvolnění St. Louis.
54:25
Ladd to opět zkusil z levého kruhu a tentokrát trefil vnější tyč!
53:48
Ladd zkusil střelu z levého kruhu, ale přestřelil.
52:50
Pääjärvi vybojoval puk za bránou a posílal ho mezi kruhy, kde však nikdo ze spoluhráčů nebyl.
52:21
Útočnou akci zastavuje ofsajd a následuje další úprava ledu.
52:13
Oddechový čas pro domácí.
52:13
Teď se Islanders dostali ke dvou střelám, ale obě byly zblokovány domácími hráči, kteří nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.
51:43
Jakupov po vhazování sprintoval na druhou stranu,a le nedokázal zakončit.
51:37
Zakázané uvolnění Blues, bude se vhazovat před Huttonem.
51:18
Domácí začínají útočnou akci od vlastního gólmana.
50:30
Teď před brankou New Yorku zmatky, které však neskončily pátým gólem Blues.
49:48
Tarasenko získal špatnou rozehrávkou Islanders puk v dobré pozici, ale jeho střela skončila na hrudi Berubeho.
49:38
Pietrangelo nahodil od modré čáry za bránu, kde však nikdo nebyl.
49:21
Pietrangelo získal puk od Tarasenka a z velkého úhlu zkusil vypálit, ale rána byla zblokovaná a bude se vhazovat před hostujícím brankářem. To vše až po úpravě ledu.
48:30
Jaškin se dostal ke střele, která však nepřekonala Berubeho.
48:02
Chimera zkusil vystřeli, Hutton měl zakrytý výhled, ale nakonec dokázal zakročit.
47:22
Tavares si nabruslil do pásma a Hutton vyrážečkou posílá puk od rohu hřiště.
46:50
V Souboji o puk za Berubem byli lepší Islanders, ale ti pouze vyhodili na zakázané uvolnění.
46:08
Blues teď jeli tři na jednoho, ale větší nebezpečí nevzniklo.
45:31
Hosté se neudrželi v útočné třetině a sami se vyhání až za vlastního brankáře.
45:13
Clutterbuck se dokázal dostat do pásma a následně vystřelil, střela byla zblokována a bude se vhazovat po levici Huttona.
44:03
Domácí jeli dva na jednoho, Pääjärvi zkusil vystřelit, ale Berube vyrazil kotouč, ke kterému měl nejblíž druhý hráč Blues,ale ani ten nedokázal vyzrát nad hostujícím brankářem.
42:11
Thomas Hickey dostal kotouč do pásma a přenechal ANTHONY BEAUVILLIEROVI, který střelou příklepem překonává Huttona nad levým ramenem. Asistence: Thomas Hickey.
41:44
Perron nahodil kotouč do pásma, ale pouze tím přenechal touš hostům.
41:25
Domácí musí založit útok až od svého brankáře.
40:37
Nahození Islanders sbírá Hutton a vysílá své spoluhráče vpřed.
40:01
Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Jean-François Bérubé.
40:01
Druhá třetina přinesla čtyři branky. Domácí se v první části bránili, ale nakonec převzali otěže zápasu vsítili tři branky. Hostující Islanders pouze snížili jedinou brankou.
40:00
39:55
Hosté dohrají tuto třetinu s pukem na svých čepelích.
38:06
St. Louis právě vstřelilo branku!
David Peron získal touš v levém rohu hřiště, všiml si najíždějícího PATRIKA BERGLUNDA, kterému poslal přesnou přihrávku. Berglund si přehodil puk na bekhend a zasunul za Greisse. Asistence David Peron, Magnus Pääjärvi.
37:33
Pääjärvi nabruslil do třetiny a zakládá útočnou akci.
36:54
Hosté jdou do předu, ale přihrávka byla zblokovaná jedním z obránců Blues, kteří otáčejí hru.
35:28
VLADIMIR TARASENKO dostal puk do jízdy od Carla Gunnarssona. Tarasenko si dojel na pravý kruh a neuvěřitelnou střelou zápěstím trefil místo nad vyrážečkou Thomase Greisse. Asistence: Carl Gunnarsson.
34:52
Domácím se nedaří dostat touš do středního pásma, několikrát udělali chybu v rozehrávce, ale Islanders toho nedokázali využít.
33:45
Anders Lee se snažil u tyčky několikrát procpat puk přes Huttona, ale bez většího úspěchu.
33:18
Hosté hned obrátili hru, ale zastavuje je postavení mimo hru.
33:15
Greiss vyráží střelu od modré čáry.
32:39
Perron zkusil z mezikruží vystřelit, těsně nad.
31:37
Joshua Ho-Sang navezl puk do pásma, vybruslil si na střed a přihrál BROCKU NELSONOVI, který překonává Huttono mířenou střelou zápěstím. Asistence Joshua Ho-Sang, Scott Mayfield.
31:14
Leddyho dělovka od modré se nevešla mezi tři tyče.
30:25
Gionta nahodil kotouč na Huttona, kde útočná akce hostů končí.
30:08
Domácí jsou v plném počtu.
29:35
Hutton předvedl výborný zákrok na střelu zápěstím jednoho z hostujících hráčů.
28:57
Blues teď mají kotouč na holi a zdržují čas.
28:39
Huttonn skočil po puku a přerušuje hru.
28:10
Hostům se zatím nedaří usadit se v útočné třetině.
27:51
Domácí ihned po buly vyhazují až ke Greissovi.
27:40
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hákování).
24:53
Jaden Schwartz se dostal před Greisse a poslal kotouč na volného ALEXANDERA STEENA, který poslal kotouč do pravého horního rohu odkryté brány. Asistence Jaden Schwarts, Vladimir Tarasenko
24:00
Pääjärvi nahodil kotouč do útoku, ale nikdo z domácích se nesnažil dojet a zabojovat o touš.
23:33
Greiss teď musel řešit tečovanou střelu od modré čáry.
22:16
Clutetterbuck si nabruslil do třetiny a Hutton jeho střelu pouze vyrazil, k odraženému puku se dostal Hamonic, ale ten nedokázal vystřelit přesně.
21:47
Hostům se nepodařilo udržet se v útočném pásmu a Blues jdou do útoku.
21:38
Hosté se nedomluvili a vzniklo zakázané uvolnění.
21:30
Jaškin v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
20:48
Hamonic nahodil do útočného pásma, následně mu spoluhráč vrátil kotouč na modrou čáru, ale jeho střela nebyla dobrá.
20:10
Pietrangelo dobře vypálil od modré čáry, Greiss pouze vyrazil.
20:01
V první třetině byli aktivnější Islanders, dokonce dali gól, ale ten po přezkoumání u trenérské možnosti byl odvolán. Domácí měli ze hry méně, ale v přesilové hře se trefil Tarasenko a určil tak skóre první třetiny – 1:0.
20:00
19:35
Islanďané zakládají zřejmě poslední akci periody od své branky.
19:25
Další střela Nelsona od modré, Hutton našel puk na svém rameni a přerušuje hru.
18:53
Bojovalo se v rohu hřiště u Blues v pásmu, nakonec kotouč získali hosté, kotouč šel na modrou čáru, kde stál Nelson, který donutil Huttona k dobrému zákroku.
17:55
Ladd se dostal ke střele z levého kruhu a Hutton vyráží betonem do rohu hřiště.
17:42
A další ofsajd Blues.
17:27
Útočné snažení zastavuje ofsajd.
17:09
Zakázané uvolnění Blues bude se vhazovat po pravici Huttona.
16:52
Leedy si nabruslil do pásma a z velkého úhlu poslal puk na Huttona, který touš kryje.
16:04
Hráči New Yorku se teď nedokázali udržet v obranném pásmu Blues, kteří dostávají hru do středního pásma.
15:21
Blues se po dlouhé době dostali do útočného pásma, ale tento počin neměl dlouhého trvání.
14:55
Gionta se snažil vybojovat kotouč za bránou domácích, ale nepovedlo se mu to.
14:30
Mayfield vystřelil od modré čáry, ale rána byla zblokovaná do ochranné sítě.
14:29
Kotouč v ochranné síti, čeká nás úprava ledu.
14:12
13:26
Chimera zavezl kotouč do útočného pásma, ale Pääjärvi získal kotouč a vyhazuje.
12:30
Tavares na levém kruhu vystřelil zápěstím a trefil břevno brány.
11:52
Islanďané pokračují v přesilové hře. Bailey tečoval před Huttonem, která byl pozorný.
11:31
Trenér domácích si vzal možnost prozkoumat video kvůli ofsajdu předcházející brance a uspěl! Stav tedy zůstává 1:0.
10:16
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Dmitrij Jaškin – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
10:07
Jaškin dojel vlastní nahození, ale o touš byl hned připraven.
09:32
Leddy nahodil do útočné třetiny, kde však byl nejrychleji domácí hráč.
09:21
Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Huttona.
07:24
Domácí využívají přesilovou hru. Jaden Schwartz poslal puk na pravý kruh kde stál VLADIMIR TARASENKO, který střelou zápěstím překonává Greisse. Asistence Jaden Schwartz, Alexander Steen.
07:03
Kotouč dlouho putoval po modré čáře, nakonec vystřelil Pietrangelo, ale střela byla nepřesná.
06:23
Islanďané ihned po vhazování vyhazují.
06:17
Následuje úprava ledu.
06:17
Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., podražení).
05:56
Jaškin zkusil z levého kruhu vystřelit, Greiss drží puk v lapačce.
05:23
Mayfield vyslal touš přes všechny čáry, bude se vhazovat před Greissem.
04:55
Leddy od modré dobře vystřelil, ale trefil pouze hůl Tarasenka.
04:29
Edmundson zkusil střelu od modré, Greiss bez problému chytá a přerušuje hru.
03:56
Bailey zkusil vystřelit, ale střela mu nesedla a Blues mohou jít do útoku.
03:22
Lee se snažil dostat puk pod Huttonem, ten přerušuje hru.
02:55
Na druhé straně Pietrangelo zkusil vystřelit, ale ani Greiss nemá problém.
02:18
Clutterbuck zkusil střelu nad lapačku, ale domácí brankář připraven.
01:58
Hutton teď řešil dvě střely, jednu z pravého kruhu a poté z levého.
01:35
Týmy se zatím oťukávají. Po nepřesnosti v domácí rozehrávce dochází k zakázanému uvolnění.
00:33
Islanders jako první pronikají do útoku a snaží se zahrozit.
00:01
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Hráči jsou na ledové ploše, utkání může začít.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Gunnarsson, Bortuzzo, Schmaltz – Schwartz, Tarasenko, Steen (A) – Berglund (A), Perron, Jaškin – Barbašev, Pääjärvi, Upshall – Brodziak, Reaves, Jakupov.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Mayfield, de Haan, Hamonic (A), Hickey, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), R. Strome, Chimera – N. Kuljomin, B. Nelson, Ho-Sang – Gionta, Beauvillier, Clutterbuck.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Tim Peel – Mark Wheler, Steve Barton.
Vzájemná utkání
9.12.16 New York Islanders – St. Louis Blues: 3:2
5.12.15 New York Islanders – St. Louis Blues: 2:1 sn.
25.10.15 St. Louis Blues – New York Islanders: 2:3 pp.
New York Islanders
Hostům patří pátá příčka v Metropolitní divizi. Na čtvrté místo ztrácejí Ostrované třináct bodů a náskok nad šestou Philadelphii mají pět bodů. Hosté z posledních čtyřech utkání získali pět bodů, když v posledním utkání vyhráli nad Vancouverem v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči
John Tavares 57 (25+32)
Josh Bailey 49 (12+37)
Anders Lee 41 (25+16)

Poslední utkání
10.3.17 Vancouver Canucks – New York Islanders: 3:4 pp.
8.3.17 Edmonton Oilers – New York Islanders: 1:4
5.3.17 Calgary Flames – New York Islanders: 5:2
St. Louis Blues
Domácí se nacházejí na čtvrté příčce v Centrální divizi se ziskem 73 bodů. Na Nashville ztrácejí dva body. Na pátý Winnipeg mají již sedmibodový náskok. V posledních utkání se Blues daří, po šňůře pěti porážek v řadě přišly tři výhry a dnes se jistě bude St. Louis snažit o čtvrtou.

Dmitrij Jaškin – 6 utkání, 0 kanadských bodů
Společně nás čeká utkání dvou celků, které se nachází na příčkách zajišťující play-off. Domácí St. Louis Blues, ze Západní konference, vyzvou New York Islanders, kteří bojují ve Východní konferenci. Utkání začne něco málo po druhé hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.