Andrej Šustr (TBL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:35
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:43
1. Andrej Vasilevskij (TBL) 32 zák., 1 gól, 97,0 %
Střely na branku – 29:33 (7:9, 13:6, 9:18)
Zblokované střely – 8:11
Vyhraná vhazování – 31:30
Trestné minuty – 8:6
Hity – 21:22
Je konec! Ve třetí třetině domácí držel především brankář Andrej Vasilevskij, jenž si připsal několik výborných zákroků a povolil hostům snížení až čtyři minuty před koncem, kdy se prosadil Marco Scandella. Výhru Tampy ale potvrdil v čase 58:51 střelou do prázdné branky Nikita Kučerov. Ten byl, spolu s krajanem Vasilevským, hlavní postavou zápasu, vždyť vstřelil dva góly a navrch přidal i asistenci.
59:37
Po vhazování se dostal ke střele Charlie Coyle. Vasilevskij si připsal další jistý zákrok.
59:30
Zakázané uvolnění Tampy. Ještě buly před Vasilevským.
58:51
Tampa právě vstřelila branku!
NIKITA KUČEROV rozhoduje! Ondřej Palát vybojoval puk, který následně Yanni Gourde poslal po mantinelu na Kučerova a ten zamířil do prázdné hostující svatyně. Asistence: Yanni Gourde.
58:28
Domácí dostávají puk alespoň do středního pásma.
58:03
Blesky jsou kompletní, zbývají dvě minuty.
57:20
Hosté hrají bez brankáře!
57:15
S ranou Zacha Pariseho si poradil Vasilevskij, jenž přerušil hru.
57:01
První minutu oslabení domácí celkem bez problémů přestáli.
56:02
Tohle může být ještě zajímavé! Jason Garrison je totiž navíc vyloučen za vysokou hůl a WIld budou hrát přesilovku.
56:02
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté přeci jen snižují! Nahození Brodina tečoval bránící Garrison nešťastně přímo na hůl MARCA SCANDELLY, který puk zblízka uklidil do odkryté části branky. Asistence: Jonas Brodin a Mikko Koivu.
55:05
Hosté jsou v plném počtu. Do konce třetí části zbývá pět minut.
54:58
Dorážku Braydena Pointa dokázal vyrazit Dubnyk!
54:32
Zajímavá kombinace domácích. Finální přihrávku však před brankou promáchl Nikita Kučerov.
53:58
Je to tak, gól neplatí! Domácí tak stále vedou 3:0.
53:58
Hostující kouč Bruce Boudreau ještě zkusil challenge. Tak uvidíme...
53:58
A Eric Staal o chvíli později najížděl sám na domácího gólmana! Ten ho ale vychytal a byť Staal následně puk z výstroje brankáře vyšťouchal až za brankovou čáru, tak tento gól nemůže platit. Hra už totiž byla přerušena.
53:33
Hosté ale v oslabení zahrozili. Na konci přečíslení 3 na 2 se ocitl obránce Ryan Suter, jenž z levé strany nepřekonal Vasilevského!
53:03
Tohle už vypadá pro domácí velmi dobře. Trest za nedovolené bránění dostává Nate Prosser.
52:17
Další dobrá příležitost domácích. Po chybě v hostující rozehrávce pálil Alex Killorn, jenž Dubnyka neprostřelil.
51:42
Palátovu nabídku zasáhl těsně před Dubnykem Brayden Point a své umění musel ukázat také gólman Wild!
51:22
To je neskutečné! Už v momentě, kdy byli domácí v plném počtu, nejprve přelétl domácí branku bekhendový pokus Niederreitera. Volného kotouče se za brankou ujal Mikael Granlund a po rychlém výjezdu ho už zasouval za brankovou čáru. Vasilevskij se však dokázal zorientovat a nakonec puk zalehl!
51:05
Andrej Vasilevskij se stačil přesunout proti pokusům Granlunda i Sutera! Ruský gólman Tampy chytá skvěle!
50:30
Ondřej Palát vybojoval puk a následně svému týmu ušetřil cenný čas. Domácí nakonec vyhodili.
49:58
Nahození z rohu kluziště tečoval před brankovištěm Charlie Coyle. Vasilevskij stačil puk vyrazit a následně zastavil i dorážku stejného hráče!
49:06
Možná jedna z posledních šancí Minnesoty ke zdramatizování závěru duelu. Jake Dotchin dostal trest za držení.
48:51
Nakonec přichází oprava rozhodčích a buly ve středovém kruhu.
48:51
Alex Killorn zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do obranného pásma Lightning.
48:12
Domácí i nadále drží tříbrankový náskok. Pokud Wild rychle nesníží, tak už to budou mít hodně složité.
47:17
Střelu Ryana Whitea z levé strany odrazil Vasilevskij mimo hřiště. Buly v obranném pásmu Tampy.
46:27
Výborné zákroky Andreje Vasilevského! Domácí gólman vychytal Erika Haulu a vzápětí si dokázal najít i skrytou střelu Gustava Olofssona, která skončila v jeho lapačce! Reklamní přestávka.
45:23
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Drouin našel zadovkou Gourda, který chtěl ještě nahrávat před branku najíždějícímu spoluhráči. Domácímu forvardovi ale odskočil puk z hole.
44:31
Také Zach Parise neprostřelil Vasilevského. Gólman Tampy stále drží čisté konto.
43:27
Také Vasilevskij se nenechal zahanbit. Domácí gólman zlikvidoval příležitost Whitea.
42:48
Fantastický oblouček Victora Hedmana poslal do samostatného úniku Alexe Killorna. Ten se snažil o bekhendovou kličku, ale Dubnyk mu v pádu holí vypíchl puk!
42:10
Hledání puku pokračuje už na domácí střídačce. Hraje se dál.
42:08
Ondřej Palát má puk někde ve své výstroji. Nyní se ho marně snaží vyklepat ze svých kalhot.
41:14
40:58
Nahození Ryana Sutera bylo nepříjemně tečováno. Naštěstí pro Tampu zamířil kotouč vedle tyčky.
40:21
V oslabení zaútočil Gourde. Dubnyk jeho střelu vyrazil do rohu.
40:02
Hosté pokračují v přesilové hře, kterou rozdělila přestávka.
40:01
Podle zpráv z domácího tábora utrpěli Naměstnikov s Johnsonem zranění v dolní části těla a do dnešního zápasu se již nevrátí.
Hity – 17:17
Ve druhé třetině se prosadil jen český obránce Andrej Šustr, který zvýšil svým druhým zásahem v sezóně už na 3:0 pro Tampu. Minnesota dnes působí mdlým dojmem a směrem dopředu toho mnoho nepředvedla. Blesky však počítají i ztráty, během druhé části totiž odkulhali do kabin zranění útočníci Vladislav Naměstnikov a Tyler Johnson.
40:00
39:39
Mikko Koivu domácím zatopil nástřelem, který tečoval Nino Niederreiter jen do hrudi Vasilevského.
39:13
Za podražení je vyloučen Brayden Point. Přesilovka pro Minnesotu.
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Palát poslal od modré čáry před branku oblouček, který spadl na hůl Braydena Pointa. Ten bekhendem nepřekonal Dubnyka.
38:13
Hosté v přečíslení 2 na 1. Parise však nedokázal přes Hedmana nahrát najíždějícímu spoluhráči!
37:31
Hosté jsou v útlumu, směrem dopředu prakticky nic nepřevádějí.
36:44
Point hledal na zadní tyči Victora Hedmana. Moc nechybělo a švédský bek mohl zakončovat do poloodkryté branky!
36:18
Od mantinelu vypálil Nikita Kučerov. Branku netrefil, ale kotouč zůstává na holích hráčů Tampy.
35:11
Střelu Antona Strålmana od modré vyrazil betonem Dubnyk.
35:01
Od modré čáry pálil Coburn. Dubnyk puk dobře viděl a přerušil hru. Následuje další reklamní pauza.
34:31
Zakázané uvolnění Wild.
33:29
Na centru první domácí formace naskakuje s Ondřejem Palátem a Nikitou Kučerovem Brayden Point. Ten zde nahradil zraněného Tylera Johnsona.
32:51
Střílená přihrávka Charlieho Coyla propadla až na domácí branku. Vasilevskij musel rychle vytrčit svůj levý beton.
31:57
Jonathan Drouin nahodil z levé strany puk na hostující branku. Dubnyk ho vyrazil do rohu.
31:12
Střela Martina Hanzala už sice zaměstnala Andreje Vasilevského, ovšem byl z toho jen jistý zákrok gólmana Bolts.
30:54
Zach Parise dostal přihrávku do jízdy a vypálil. Jeho pokus však srazil mimo Erne.
30:11
Niederreiter před útočnou modrou přibrzdil a vystavil také své spoluhráče do postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
29:39
Až do střelecké pozice prošel Kučerov. Tentokrát nezamířil přesně.
29:27
Zakázané uvolnění Minnesoty.
28:48
Puk skončil v hledišti. Buly je nařízeno ve středním pásmu.
28:04
Tyler Johnson opouští led jen s pomocí spoluhráčů a míří do šaten. To je pro domácí už hodně nepříjemné. Vypadá to, že po odstoupení Naměstnikova dnes ztratili už druhého forvarda a zřejmě budou muset dohrávat na tři útočné trojice.
28:04
Po nárazu do mantinelu zůstává ležet na ledě Tyler Johnson. Za domácím útočníkem už přispěchali lékaři.
27:47
Po přejetí do útočného pásma vyzkoušel Vasilevského Niederreiter. Domácí gólman vyráží.
27:28
Hosté se vymanili z tlaku jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tedy vrací před Dubnyka. Wild navíc nemohou střídat.
26:57
Alex Killorn trefil z pravého kruhu jen bránícího Brodina. Lightning jsou teď jasně lepším týmem.
26:34
Domácí jsou při chuti. Proti Drouinovi si Dubnyk pohlídal bližší tyčku.
26:01
Zvýšit domácí vedení mohl Tyler Johnson! Zblízka trefil jen Dubnykovo rameno.
25:34
Rozhodčí odpískali zásah hostující střídačky. Vhazuje se v útočném pásmu Tampy.
24:37
ANDREJ ŠUSTR zvyšuje svým druhým gólem v sezóně na 3:0 pro Blesky! Nikita Kučerov přenechal v útočném pásmu puk českému obránci a jeho střela překvapivě propadla Dubnykovi za brankovou čáru. Tady nebude mít gólman Minnesoty čisté svědomí. Asistence: Nikita Kučerov a Tyler Johnson.
23:57
Po krásné přihrávce Brodina se ocitl před Vasilevským volný Zach Parise. Hostující útočník trefil jen betony gólmana Bolts.
23:18
Právě Naměstnikov se ocitl v souboji se Zachem Parisem, který hráči Tampy nešťastně zalehl nohu. Naměstnikov si zřejmě poranil koleno a s pomocí lékařů odkulhal rovnou na ošetřovnu.
23:04
Obrovská šance Vladislava Naměstnikova! Domácí útočník si mezi kruhy našel volný kotouč, který však golfákem napálil pouze do brankáře Dubnyka!
22:29
Střílenou přihrávku Drouina srazil až do středního pásma Martin Hanzal.
21:46
Hostům se podařilo vyhodit.
21:16
Dubnyk nyní přikryl lapačkou puk, který se odrazil k jeho bližší tyčce.
21:13
Hned po buly pálil Nikita Kučerov. Dubnyk vykopl jeho projektil až mimo hrací plochu.
21:08
Trest zahákování dostává Jason Zucker. Domácí si tedy zahrají přesilovku.
20:57
Yanni Gourde se protáhl před Dubnyka. Hostující gólman vyrazil jeho bekhendový pokus až do ochranné sítě.
20:15
Za nahozením Kučerova se ještě natahoval Tyler Johnson, ale Dubnyk puk odrazil do rohu.
Další třetina začne přibližně ve 2:35.
První třetina vyšla lépe domácím. Po opatrném začátku se jako první osmělila Tampa a v 7. minutě otevřel v přesilovce skóre kanonýr Nikita Kučerov. Ve 12. minutě pak přesně zamířil také Victor Hedman. Wild v závěru periody přidali, ale na vstřelení kontaktní branky to zatím nestačilo.
20:00
19:51
Nahození Ryana Sutera zblokoval Johnson. Více se toho v první třetině už asi nestane.
19:14
Pokus Pominvilla skončil v lapačce Andreje Vasilevského. Čas na zbývající reklamní přestávku.
19:01
Začala poslední minuta první části.
18:57
Domácí nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.
18:16
Eric Staal střílel z osy kluziště mimo. Tlak Minnesoty je teď velmi silný.
17:34
Domácí se především brání. Nyní se snaží hlavně dohrát třetinu bez obdrženého gólu.
16:46
Střelu Charlieho Coyla vyrazil domácí brankář maskou.
15:34
Divočáci s blížícím se koncem třetiny přidávají. Vasilevskij si musel připsat dobrý zákrok proti ráně Zuckera.
14:27
Z levého kruhu to zkoušel Niederreiter, Vasilevskij puk vytěsnil lapačkou.
13:30
Od modré střílel Scandella. Jeho projektil zamířil vedle domácí branky.
12:49
Hned po buly vypálil Jonas Brodin a Andrej Vasilevskij si musel připsat vynikající zákrok! Nejprve totiž kotouč vyrazil vyrážečkou nad sebe a následně ho uklízel do bezpečí máchnutím hokejkou!
12:43
Teď však domácí zahráli na zakázané uvolnění.
12:36
Utkání se zatím vyvíjí lépe pro Tampu, která vede na střely 7:4.
11:41
Puk skončil mezi střídačkami. Reklamní přestávka.
11:01
Domácí zvyšují na 2:0! Jonathan Drouin nahrál ze druhé vlny najíždějícímu obránci VICTORU HEDMANOVI, který zamířil z levého kruhu k bližší tyčce Dubnykovy branky. Asistence: Jonathan Drouin a Jake Dotchin.
10:37
Do zajímavého protiútoku se dostával Brayden Point. Domácí útočník byl ale vytlačen za svatyni soupeře.
09:33
08:45
Nyní vyhazuje Andrej Šustr.
08:24
Od modré vypálil Brodin, Vasilevskij vyráží. Následně kotouč vyhodil Garrison.
08:06
Kotouč se dotkl ochranné sítě za domácí brankou. Vhazuje se před Vasilevským.
07:32
Početní výhodu si vyzkoušejí i hosté! Luke Witkowski se vrhl na Ryana Whitea a je vyloučen za hrubost.
06:53
Tak to je rychlost! Tyler Johnson vyhrál buly na Ondřeje Paláta, jenž puk posunul na modrou k Victorovi Hedmanovi, který ho následně předal na pravou stranu NIKITOVI KUČEROVOVI. Ruský útočník z vrcholu kruhu vystřelil a Dubnyk, jenž měl zakrytý výhled, nestačil adekvátně zareagovat. Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.
06:46
Domácí budou hrát přesilovku! Ryan Suter je vyloučen za podražení Adama Erneho.
06:18
Bekhendovou střelu Adama Erneho pokryl Devan Dubnyk. Následuje první reklamní přestávka.
05:36
Úvod zápasu se nese v opatrnějším duchu. Oba týmy dobře brání.
04:45
Z levého kruhu vystřelil Nino Niederreiter. Švýcar trefil hruď brankáře Vasilevského.
04:04
Hned dva střelecké pokusy si připsal Jonathan Drouin. Ani jeden ale nebyl příliš nebezpečný a po tom druhém Dubnyk podržel kotouč.
03:22
Další rána domácího zadáka už prošla na Dubnyka. Hostující gólman přerušil hru.
03:16
Kučerov nabil Dotchinovi, který trefil jen obránce.
02:51
Zakázané uvolnění Wild. Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil šanci, která by volala po gólu.
01:37
Garrison jen nahodil puk za branku Minnesoty. Domácí posílají na led čerstvé síly.
01:02
Wild bleskově přešli z vlastního až do útočného pásma. Se střelou Chrise Stewarta z levé strany si poradil Vasilevskij.
00:51
Je tu první přerušení hry. Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
00:24
Od modré se snažil vystřelit Dotchin, ale do pokusu domácího zadáka vložil hůl Eric Staal.
00:01
Jdeme na to. Úvodní buly bude za malou chvilku vhozeno.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, T. Johnson, Palát (A) – Gourde, Point, Killorn – Drouin, Naměstnikov, Erne – Paquette, Dumont.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Olofsson, Brodin, Prosser, Scandella – Stewart, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – White, Hanzal, Niederreiter – Pominville, Haula, Coyle.

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Daisy, Brisebois.
Československá stopa:
Andrej Šustr (TBL) – 63 zápasů, 8 bodů (1+7)
Ondřej Palát (TBL) – 58 zápasů, 32 bodů (13+19)

Martin Hanzal (MNS) – 56 zápasů, 29 bodů (16+13)
Tampa Bay Lightning:
Celek Tampy Bay v závěru přestupního termínu dosti omladil, přesto boj o postup do play off nevzdává. Na elitní osmičku Blesky z jedenáctého místa tabulky Východní konference aktuálně ztrácejí čtyři body. Naposledy Bolts padli 0:1 až po nájezdech s Rangers, předtím naopak stejným způsobem zvítězili 2:1 v Buffalu. Tampa se musí v klíčové fázi sezóny obejít bez kapitána Stevena Stamkose, kterého by zraněné koleno pustilo zřejmě až na případné play off.