S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 40 148 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Anthony Mantha (DET) 2+1
Dnešní parádní NHL Centennial Classic 2017 je tedy u konce a dva body si do tabulky připíše Toronto!

Utkání sice zprvu nenabídlo příliš atraktivní hokej a kromě trefy Anthonyho Manthy se dvě třetiny nic moc nedělo, ale poté se týmy rozjely. Ve třetí části totiž nejprve udeřila čtveřice Leo Komarov, Mitchell Marner, Connor Brown , Auston Matthews a domácí hokejisté byli rázem velmi blízko výhře. V 54. minutě sice snížil Jonathan Ericsson, avšak přesto se zdálo, že Toronto opravdu zvítězí. Jenže v závěru se děly věci.

Při první powerplay se nejprve v čase 57:14 trefil Dylan Larkin a na něj ještě dvě vteřiny před koncem řádné hrací doby navázal Anthony Mantha. Po druhé trefě tohoto útočníka Detroitu se tedy šlo do prodloužení, které nabídlo několik velkých šancí. Toronto sice několik tutovek nevyužilo, ale nakonec se přeci jenom dokázal prosadit Auston Matthews, jenž tak bonusový bod přisoudil domácím.

Střely na bránu

Toronto Maple Leafs – 29 (10, 7, 8, 4)
Detroit Red Wings – 37 (9, 9, 17, 2)
63:40
Toronto právě vstřelilo branku!
Teď už byl i Coreau krátký a utkání je tak u konce. Gardiner sice zakončil pouze vedle brány, ale puk se odrazil od zadního mantinelu a AUSTON MATTHEWS ho pohotovým bekhendem protlačil podél tyče Coreauovy brány. Asistence: Jake Gardiner, Connor Brown
62:57
Další megašance Toronta! Téměř od červené čáry nyní ujížděl Morgan Rielly, ale Coreau jeho střelu dokázal zneškodnit.
62:04
Skvěle chytající Coreau teď hokejkou zneškodnil šanci Mitchella Marnera, který byl úplně sám na brankovišti!
61:45
Na druhé straně se pokusil rozhodnout Dylan Larkin, který se protlačil před bránu, avšak zakončit nedokázal.
61:06
Nazem Kadri mohl rozhodnout. Po přihrávce před brankoviště však trefil pouze beton Jareda Coreaua.
60:51
Ani další výpad Matthewse nebyl úspěšný. Detroit hru kontroluje u vlastní brány.
60:21
Auston Matthews se zprava dobře tlačil před bránu. Přihrávkou ale nedokázal najít Riellyho, který si sjížděl k levému kruhu.
60:01
Naprosto fantastická třetí třetina je za námi. Byli jsme svědky sedmi branek, ale rozhodnuto přesto nemáme. Toronto sice otočilo utkání z 0:1 na 4:1, ale Detroit skvěle zareagoval a v posledních vteřinách vyrovnal na 4:4. Následuje tedy pětiminutové prodloužení.
60:00
59:58
GÓL PLATÍ! Půjde se do prodloužení.
59:58
Celá situace se ale ještě zkoumá u videa. Tohle bude hodně těžké rozhodnutí!
59:58
Detroit právě vstřelil branku!
Obrovský tlak do brankoviště nakonec přináší vyrovnání. Poslední nahození z velkého úhlu se zastavilo v blízkosti brankoviště, ale ANTHONY MANTHA dokázal bleskově zareagovat a dorazil kotouč za ležícího Andersena. Asistence: Henrik Zetterberg, Thomas Vanek
59:38
Hosté jsou zformováni před bránou domácího celku. Zatím je to ale bez střelby.
59:12
Toronto puk dostalo za modrou čáru, ale nyní už hrají hosté, kteří touš bleskově vracejí před Andersena.
58:57
Oddechový čas pro domácí.
58:57
Hyman se pokusil vyvézt puk z vlastního pásma. Touš se ale podél mantinelu dostal až na střídačku a vhazovat se tak bude znovu před Andersenem.
58:41
Detroit hru bleskově dostal do pásma soupeře. Smith trefil jen Andersenův beton, ale důležité je, že hosté už hrají znovu bez brankáře.
58:20
Ofsajd Maple Leafs. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale blíže k bráně hostujícího týmu.
58:14
Dlouho se teď domácí nemohli vymanit z blízkosti vlastní brány a je sníženo. Zetterberg sice po obkroužení brány neuspěl, ale DYLAN LARKIN byl dobře postaven před brankovištěm a dorážkou Andersenovi nedal sebemenší šanci. Asistence: Henrik Zetterberg, Tomáš Tatar
57:42
Puk je v pásmu domácího Toronta. Jared Coreau opouští bránu a hosté tak hrají v šesti!
57:28
Natrvalo se ale hosté ke kotouči dostali až nyní. Na vyrovnání už má Detroit pouze dvě a půl minuty.
56:53
Nahození ze středního pásma pomalu doklouzalo až za Coreauovu bránu. Tam se k puku snaží dostat jeden z domácích, avšak Detroit je v přesile.
56:27
Hra je znovu přerušena a je tady zřejmě poslední komerční přestávka.
55:58
Až nadvakrát se nyní Detroitu podařil přechod do pásma soupeře. Tatar sice dokonce oslovil Zetterberga, ale jeho střela byla sražena.
55:19
Domácím se po komerční přestávce daří držet kotouč v rohu útočného pásma. S blížícím se koncem zápasu se Toronto moc nebude tlačit do ofenzívy.
54:58
Další šanci si pro změnu připravilo Toronto. Zakončení při bleskovém výpadu však zamířilo do připraveného Coreaua.
53:54
Teď už ale máme sníženo. Mantha byl v útočném pásmu sám, ale dobrým pohybem podél mantinelu počkal na příjezd spoluhráčů a následně našel JONATHANA ERICSSONA. Hostující obránce nic moc nevymýšlel a tvrdou střelou z levé strany prostřelil výborně chytajícího Andersena. Asistence: Anthony Mantha, Xavier Ouellet
53:13
Obrovská šance Rudých křídel. Frans Nielsen dostal kotouč mezi kruhy, ale zakončením z prvního doteku trefil pouze přesunujícího se Andersena.
52:05
Hosté naprosto propadli ve středním pásmu a přichází trest v podobě čtvrté trefy Toronta. Rychlé přečíslení tří na jednoho vyústilo v Brownovu přihrávku na osamoceného AUSTONA MATTHEWSE, jenž na moment počkal, ale poté švihem zakončil přesně. Asistence: Connor Brown, Zach Hyman
51:53
Dylan Larkin teď zkusil štěstí střelou z levého kruhu. Na pozorného Andersena si ale nepřišel a dopředu už zase spěchají domácí.
51:13
Další přechod do pásma Toronta končí ofsajdem. Je tady komerční přestávka.
50:37
Až teď se do dobré pozice prodral Tomáš Tatar. Střela slovenského útočníka však letěla přesně doprostřed brány.
50:16
Detroit se stále ne a ne dostat do pohody. Prakticky každý pokus o vyvezení kotouče je zastaven u červené čáry.
49:34
Obrovský tlak domácího týmu přináší další branku. Střelu z levého kruhu sice Coreau dokázal vyrazit, ale Hyman pak zpoza brány rychle našel CONNORA BROWNA, který puk poslal za záda bezmocného brankáře. Asistence: Zach Hyman, Connor Carrick
48:51
Maple Leafs jsou na koni a znovu kombinují v blízkosti Coreauovy brány. Defenzíva hostů teď neví, kam dříve skočit.
48:23
Domácí hokejisté dokonale otáčejí nepříznivý vývoj utkání. MITCHELL MARNER využil nedůrazu hostující obrany, z levého kruhu se rychlým manévrem dostal mezi kruhy a poté zakončil mimo dosah Jareda Coreaua. Asistence: Morgan Rielly, James van Riemsdyk
46:51
Thomas Vanek se rychle dostal od mantinelu, avšak zakončením na bližší tyči trefil jen pozorného gólmana Toronta.
46:40
Vinou zakázaného uvolnění Toronta se vhazování přesouvá k Andersenovi. Mike Babcock sice není spokojen, ale rozhodnutí sudích určitě nezmění.
45:38
Až před bránu se nyní tlačil Nylander. Jeden z hostujících beků ho ale důrazně posunul k zadnímu mantinelu.
45:17
Hosté se ještě udrželi v útočném pásmu. Nahození z pravého kruhu se ale odrazilo až nad plexisklo.
44:39
Ke střele se pro změnu chtěl prodrat DeKeyser, nicméně tomu puk v rozhodujícím momentu sjel z čepele a Andersen tak mohl zůstat v klidu.
44:08
Díky pěkné kombinaci na levé straně se k zakončení z vrcholu kruhu dostal Gardiner. Jeho křížná střela však neletěla do prostoru brány.
43:51
Prudké nahození si to namířilo přesně do lapačky pozorného Jareda Coreaua. Následuje buly po levici hostujícího brankáře.
43:25
U střídačky Detroitu se strhla bitka mezi Mattem Martinem (TOR) a Stevem Ottem (DET). Hostující útočník se dostal do nevýhodné pozice na mantinelu a jako první skončil na zádech. Tento spor však ještě zřejmě není trvale vyřešen. Oba kohouti dostávají pětiminutový trest za bitku.
43:25
42:46
Nyní už ale zajímavé manévry předváděl Sošnikov, který se vymotal z rohu, avšak mezi kruhy už přes obránce neodkázal zakončit.
42:06
Sudí se nyní nedohodli, zda se jednalo o zakázané uvolnění a vhazovalo se tak ve středovém kruhu. Hned poté se do pásma soupeře tlačí Detroit, jenž by se rád dostal zpátky do vedení.
41:23
Po hodně nenápadné akci máme vyrovnáno. Jake Gardiner si jakožto obránce sjel až do rohu kluziště odkud přihrával před bránu. Tam se ke kotouči přes Jensena dokázal dostat LEO KOMAROV, který puk z hranice brankoviště usměrnil do brány. Asistence: Jake Gardiner, William Nylander
41:01
Svižné nahození z pravého kruhu nyní vyrazil Andersen. Nejednalo se však i příliš nebezpečné zakončení.
40:44
Domácí puk zatím jen vracejí soupeři. Teď už ale oba týmy střídají a na led přicházejí druhé formace.
40:13
Aktivněji do třetí části vstoupili hosté. Ericssonovo nahození od modré čáry si však našlo cestu jen do rohu kluziště.
40:01
Další třetina začne přibližně v 23:52.
Také druhá třetina je minulostí, ale nyní už jsou o něco spokojenější hosté z Detroitu. Předváděná hra sice znovu nenabídla větší počet šancí, avšak Anthony Mantha ve 26. minutě zamířil dokonale pod břevno Andersenovy brány a otevřel tak skóre zápasu. Následně byli blíže ke gólu domácí, avšak Gardiner trefil pouze tyč. Před třetí částí je ale zápas zcela otevřený.

Toronto Maple Leafs – 17 (10, 7)
Detroit Red Wings – 18 (9, 9)
40:00
39:46
Zakázané uvolnění Red Wings. V samotném závěru se bude vhazovat před Coreauem.
39:08
Snad poprvé v zápase se přesnější střelou prezentoval Jonathan Ericsson. Také jeho pokus však letěl přesně do brankáře soupeřova týmu.
38:51
Ani díky vyhranému buly se Toronto nedokázalo na delší dobu usadit v blízkosti Coreauovy brány. Hosté už puk podél mantinelu vyvážejí do neutrální zóny.
38:29
S tvrdou střelou z levé strany pro změnu přispěchal Leo Komarov. Coreau v bráně Detroitu ale zůstává stoprocentní.
37:55
Po obkroužení brány nyní výborně zakončoval Thomas Vanek, který však ani nadvakrát nepřekonal roztaženého Andersena!
37:42
Záhy po zakázaném uvolnění domácího celku se u zadního mantinelu rozpoutala menší strkanice. V nic velkého však konflikt nepřerostl.
37:29
Zakončení z levého kruhu teď zablokoval dobře stojící Roman Polák.
36:56
Ani další kombinace domácího celku nepřinesla nic moc zajímavého. Defenzíva Detroitu dnes pracuje na výbornou.
36:29
Zakázané uvolnění Toronta. Vhazovat se bude až u Frederika Andersena, což rozhodně vyhovuje spíše hostům.
35:58
Hostům se nepovedla rozehrávka. Kotouč byl zastaven již ve středním pásmu a naopak se Detroit musel vracet do obranného pásma. Do úniku se ale nikdo z domácích nedostal.
35:34
Dostali jsme se do poslední pětiminutovky druhé třetiny. Více se nyní snaží domácí Toronto, které zahrozilo při akci Austona Matthewse. Domácí mladík však zakončil jen do Coreaua.
34:40
Komerční přestávka je minulostí a zasahovat nyní musel Andersen. Střelu z vrcholu levého kruhu ale v pohodě schoval do lapačky.
33:51
Ani třetí přesilová hra Detroitu tedy nebyla využita a oba týmy v pohodě dostřídávají celé pětice.
33:35
32:51
Na chvíli se Detroit dostal do pásma soupeře. Nyní už se ale kotouč vrátil k bráně hostujícího gólmana.
32:20
Detroit už sice hraje přesilovou hru, ale kotouč teď doputoval až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude u Coreaua.
32:15
31:59
Toronto se snaží využít více prostoru na ledové ploše a kombinuje v blízkosti Coreyuovy brány.
31:35
Naprosto zbytečná chyba Toronta. Domácí špatně střídali a Mitchell Marner (TOR) jde odsedět trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
31:04
Jake Gardiner měl na modré čáře hodně prostoru, nicméně tvrdou ranou trefil jen tyč Coreauovy brány!
30:44
Toronto se konečně usazuje v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Zatím je však kotouč jen u modré čáry.
30:15
Nick Jensen (DET) si teď se soupeřem vyměnil roli při vyloučení Nylandera. Hostující obránce je totiž potrestán za držení protihráče.
29:41
Domácí se po komerční přestávce snaží napadat rozehrávku soupeře a momentálně mají převahu. Moc těžkých zákroků však Coreau zatím nepředvedl.
28:47
Toronto mohlo odpovědět na úvodní branku Manthy. Kotouč se po nahození od modré čáry zastavil u Bozaka, avšak ten Coreaua zblízka nepřekonal.
28:24
Nepřesnost ve středním pásmu. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
27:51
27:33
Andersen už sice musel zasahovat proti Larkinově střele, ale teď je puk znovu jen ve středním pásmu. Vyloučený Brown se za chvíli vrátí z trestné lavice.
26:55
Opět se Torontu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Při snaze o založení útoku Detroitu se navíc kotouč odrazil mimo hrací plochu.
26:19
Jenže ani tentokrát se hostům přesilová hra vůbec nedaří. Kotouč je znovu pouze u Coreaua.
25:51
Dvě trestné minuty za hákování navíc dostává Connor Brown (TOR). Další přesilová hra pro Detroit.
25:33
A hosté se nakonec dostávají do vedení. Toronto nedostalo puk dále než k červené čáře, kde se kotouče chopil Zetterberg. Ten touš vrátil do útočného pásma a oslovil ANTHONYHO MANTHU, jenž vypálil přesně pod břevno Andersenovy brány. Asistence: Henrik Zetterberg, Tomáš Tatar
24:24
Domácí se na chvíli dostali do středního pásma, ale nyní už musel zasahovat opět Frederik Andersen.
24:10
Detroit je ale v posledních minutách aktivnější a stále se drží v útočném pásmu. Nyní je však kotouč pouze u mantinelu.
23:42
Další zakončení hostujícího celku obstaral Andreas Athanasiou. Ani jeho střela z levého kruhu však Andersena příliš neprověřila.
23:26
23:24
Až teď se hosté dostali ke střele. Dylan Larkin si sjel do středu levého kruhu a svižným zakončením trefil Andersenovo rameno.
22:53
Teď bylo Detroitu dokonce odpískáno postavení mimo hru. Z přesilové hry Detroitu už moc času nezbývá.
22:33
Ani tentokrát se Red Wings nedostali do útočného pásma. Toronto se brání naprosto v pohodě.
21:51
V úvodu přesilové hry se plně projevuje fakt, že Detroit má vůbec nejhorší procento využití hry v početní výhodě. Kotouč je až za Coreauem.
21:26
Detroit si zahraje svou první přesilovou hru zápasu. Nicka Jensena totiž u mantinelu přidržel William Nylander (TOR).
20:59
Detroit se zatím nedostal pořádně ke kotouči. Coreau však nyní v pohodě přikryl kotouč mířící k němu z rohu kluziště.
20:24
Domácí se jako první ve druhé třetině dostali do útočného pásma. Z celé akce ale byla pouze sražená střela v podání Morgana Riellyho.
20:01
Další třetina začne přibližně v 22:51.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je u konce. Zatím sledujeme poměrně nevýrazné utkání s minimem šancí a velkým počtem nepřesností. Hosté se sice dostali do tří solidních možností, ale Frederik Andersen je v bráně Toronta velmi pozorný. Doufejme, že se v druhé třetině dočkáme aspoň jedné branky.

Toronto Maple Leafs – 10
Detroit Red Wings – 9
20:00
19:52
Poslední útok první části obstaralo Toronto, ale akce Lea Komarova skončila pouze u zadního mantinelu.
19:24
Tak to byla největší šance dosavadního průběhu. Nyquist dostal nezištnou přihrávku zpoza brány, ale střelou z hranice brankoviště trefil pouze Andersenovu lapačku!
18:56
A ofenzíva Toronta je pro změnu zastavena vinou ofsajdu. Vhazuje se v blízkosti střídačky Detroitu.
18:49
Ani v závěru třetiny se týmy nedostávají do velkých šancí. Střelu sice nyní obstaral Thomas Vanek, ale jeho nepřesný pokus se odrazil nad plexisklo.
17:58
Buly u domácího gólmana vyhráli právě hokejisté Toronta a ti puk podél mantinelu vyhodili do pásma Detroitu.
17:37
Rudá křídla poměrně rychle přenesla hru z vlastního pásma před Andersena. Manthovo zakončení z levého kruhu však neprošlo až k brankáři.
16:58
Domácí se nyní ne a ne dostat do útočného pásma. Detroit se v posledních minutách prezentuje velmi pozornou obranou.
16:12
Detroit solidně kombinoval u brankoviště domácího gólmana. Po Vanekově zakončení se ještě k dorážce prodral Nielsen, ale Andersen byl na správném místě!
15:49
Dvakrát teď hostující obránci zastavili útočící soupeře již ve středním pásmu. Také Toronto se navíc následně dopustilo icingu.
15:09
Hodně nepřesná rozehrávka Detroitu pomalu doputovala až na zakázané uvolnění. Vhazování se bude konat po levici Jareda Coreaua.
14:54
Další akce hostů končí ofsajdem. Čas na třetí komerční přestávku první třetiny.
14:18
Hosté dokázali využít chybné rozehrávky domácího celku a zničehonic se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Dylan Larkin však vypálil mimo tři tyče.
13:54
Útok Detroitu znovu nepřinesl nic moc zajímavého. S kotoučem za vlastní bránou je tak pro změnu Roman Polák.
13:13
A teď již Kronwall definitivně získává kotouč ve prospěch Detroitu. Oba týmy na led posílají čerstvé síly.
12:46
Nyní už Javorové listy přenesly hru do útočného pásma, ale ani Coreau již několik minut nemusel předvést těžší zákrok.
11:59
Domácí znovu naprosto bez problémů odrazili ofenzivně laděnou akci soupeře. Kotouč je za Andersenem.
11:36
Stále je k vidění velký počet nepřesností. O puk se bojuje především mezi modrými čarami a ani jeden z týmů nemá výraznou převahu.
10:34
Detroit získal kotouč ve středním pásmu, nicméně Mantha o touš přišel kousek za modrou čárou. Hra se vrací do neutrální zóny.
10:18
Tečované nahození od modré čáry se odrazilo až nad plexisklo za Andersenovou bránou. Následně se domácí po vhazování provinili icingem.
10:07
Po neúspěšném výpadu hostujícího celku je zahlášena další komerční přestávka.
09:35
Toronto puk rychle přeneslo do útočného pásma a zasahovat musel i Coreau, který čelil Martinově jedovaté střele.
09:17
Do výborné střelecké pozice se prodral Steve Ott, který bekhendem z mezikruží vypálil těsně vedle tyče Andersenovy brány!
09:08
Nyní je navíc odpískána přihrávka rukou. Opravdu jsme svědky poměrně velkého množství nepřesností.
08:38
Hra je v posledních minutách hodně neurovnaná. Více se sice do útoku tlačí Toronto, avšak Detroit se zatím docela v pohodě brání.
08:06
Poměrně jednoduchý zákrok si teď připsal Coreau. Každopádně se ale bude vhazovat po jeho pravé ruce.
07:56
Na druhé straně zahrozil Anthony Mantha, který se protáhl kolem Carricka, avšak poté střílel jen do pravého betonu domácího brankáře.
07:22
Již několik vteřin se hraje v obranném pásmu Detroitu. Domácí se ale nemohou dostat ke klidnější kombinaci.
06:34
Drew Miller se zničehonic dostal k puku v blízkosti brankoviště, ale po rychlém manévru zakončil pouze do Andersena, který byl připraven u tyče své brány.
06:18
Atak Detroitu byl odražen a další pokus o přechod do pásma Toronta už skončil ofsajdem. Následuje komerční přestávka.
05:54
Nyní už hosté kontrolují hru a vyčkávají za vlastní bránou. Oba celky mezitím střídají.
05:06
Rychlý výpad teď ve třech hráčích provedlo Toronto, nicméně výsledkem byla jen střela doprostřed brány. Zakončení obstaral Kadri.
04:57
Po Nyquistově střele se vhazovalo u Andersena a ten měl následně poměrně hodně práce. Na brankovišti se k puku dostal Nielsen, avšak domácí brankář byl připraven.
04:22
Tentokrát už se sice Toronto dostalo k zakončení, avšak slabým pokusem z pravého kruhu kotouč neprošel až ke Coreauovi.
03:46
Zakázané uvolnění Detroitu. Hra se opět vrací před Coreaua, který je v úvodu výrazně zaměstnanější než jeho soupeř na druhé straně.
03:27
I po nevyužité přesilové hře má zatím Toronto více ze hry, ale kombinací v útočném pásmu se nyní ne a ne dostat do střelecké pozice.
02:49
02:27
Nielsen se teď dokonce podél mantinelu prodral do útočného pásma a pokusil se ohrozit domácího gólmana. Nakonec je puk v rohu kluziště.
01:58
Podruhé v rámci oslabení se Detroitu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Z přesilové hry Toronta už zbývá méně než minuta.
01:27
Registrujeme další zakončení domácích hokejistů. Tentokrát to zkusil Marner, jenž ale vypálil pouze do připraveného Coreaua.
01:14
Záhy po buly sice Toronto předvedlo dobrý tlak do brankoviště, ale nyní už je puk až za bránou Frederika Andersena.
00:49
Brendan Smith (DET) nedokázal reagovat na Bozakův manévr a dostává dvě trestné minuty za podražení.
00:30
Anthony Mantha se sice hodně diví, ale sudí přesto odpískal ofsajd. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
00:18
Hned v úvodu zápasu se domácím podařilo dostat puk za bránu Detroitu, avšak DeKeyser se dobře zapřel a odolal dvěma důrazným soupeřům.
00:01
Nad stadiónem již proletěla i stíhačka a nyní už je čas na čestné buly, které provede Wayne Gretzky!
Stadiónem se již rozléhá hymna Spojených států amerických. Hned po ní zazní i státní hymna Kanady.
Na ledovou plochu už připravenou trasou přicházejí hokejisté Detroitu, které vede Jared Coreau. Za nimi však záhy následují i domácí miláčci, kteří slaví svou stou sezónu v NHL!

Toronto Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Ouellet, Kronwall (A), Br. Smith, Ericsson, Jensen – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, Nielsen, Vanek – D. Larkin, Glendening, D. Miller – Athanasiou, Ott, Sheahan.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O’Rourke – Greg Devorski, Steve Miller.
NHL CENTENNIAL CLASIC

Dnešní utkání se odehraje v Torontu na stadiónu BMO Field, který je však pro Centennial Classic přejmenován na Exhibition stadium. Stadión by měl dnes pojmout kolem 39 000 diváků, což je jeden z nejnižších počtů v historii zápasů pod širým nebem. Celý zápas bude oslavou stého výročí od založení klubu Toronto Maple Leafs a také stého výročí od založení NHL. Zároveň to bude vůbec první utkání hrané pod širým nebem, které bude hostit Toronto!

VZÁJEMNÉ ZÁPASY POD ŠIRÝM NEBEM

Oba týmy se v utkání pod širým nebem potkaly už v roce 2014, kdy se hrálo 1. ledna v Michiganu. Jakožto domácí byli vedeni hokejisté Detroitu, kteří však po samostatných nájezdech padli Torontu v poměru 2:3.

Hráči ze současných soupisek, kteří pamatují Winter Classic 2014

Toronto: Tyler Bozak, Jake Gardiner, Nazem Kadri, Morgan Rielly, James van Riemsdyk

Detroit: Justin Abdelkader, Danny DeKeyser, Luke Glendening, Jimmy Howard, Niklas Kronwall, Brian Lashoff, Drew Miller, Petr Mrázek, Gustav Nyquist, Brendan Smith, Tomáš Tatar, Henrik Zetterberg

DETROIT RED WINGS

Z pohledu hostujícího celku je letošní sezóna zatím jedním velkým trápením. Po 36 odehraných zápasech má Detroit pouze 36 bodů a v tabulce Východní konference se nachází až na 14. místě. Navíc se Rudá křídla hodně trápí především v ofenzívě, která dosud nastřílela jen 89 branek a to je třetí nejnižší počet na Východě.

TORONTO MAPLE LEAFS

Domácí hokejisté se letos pokoušejí o průlomovou sezónu a po neúspěšných letech by se rádi podívali do playoff. Zatím si nevedou špatně, nicméně aktuální zisk 39 bodů zatím stačí pouze na 11. místo Východní konference. Z posledních čtyř utkání však Javorové listy získaly všech osm možných bodů a zdají se tak být ve výborné formě.

30.12.2016 Tampa Bay – Toronto 2:3 pp.
29.12.2016 Florida – Toronto 2:3 sn.
24.12.2016 Arizona – Toronto 1:4
23.12.2016 Colorado – Toronto 0:6
20.12.2016 Toronto – Anaheim 2:3