To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do svátečního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo
Tři hvězdy utkání:

1. Nicklas BÄCKSTRÖM (WSH) – 2+3, 4 střely, účast na ledě +3, čas na ledě 17:49, vítězný gól
2. T. J. OSHIE (WSH) – 2+2, 3 střely, účast na ledě +4, čas na ledě 17:22
3. Braden HOLTBY (WSH) – 25 úspěšných zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 96,2%

Přesilové hry: 2/7-0/4

Nejvíce střel: Justin Williams, Nicklas Bäckström, Marcus Johansson a John Carlson 4 – Chris Kunitz 4
Největší čas na ledě: John Carlson 24:14 – Kris Letang 23:50

Branky a nahrávky: 8. Oshie (Beagle), 18. Bäckström (Oshie, Niskanen), 20. Oshie (Bäckström, Carlson), 26. Orlov (Johansson, Bäckström), 46. Williams (Oshie, Bäckström), 51. Ovečkin (Burakovsky), 57. Bäckström (Schmidt, Orpik) – 57. Kessel (Bonino, J. Schultz). Diváci: 18506 (vyprodáno). Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Gawryletz, Murphy.
Dnešní zápas přinesl velmi zajímavou, leč před utkáním hodně nečekanou podívanou. Washington doslova smetl v souboji hvězd Pittsburgh 7:1! Nicklas Bäckström si připsal dokonce pět kanadských bodů.

Skóre utkání otevřel v 8. minutě při vlastním oslabení T. J. Oshie, rovněž jeden z hrdinů dnešního klání. V závěru prvního dějství se pak prosadili ještě Nicklas Bäckström a v přesilové hře podruhé T. J. Oshie.

Druhá dvacetiminutovka přinesla jen jednu změnu skóre. V 26. minutě přidal čtvrtý zářez na stranu Capitals svým prvním gólem v sezoně Dmitrij Orlov. Zkraje třetí části hry pak využil dvojnásobnou přesilovku Justin Williams.

Do 51. minuty bezbodový Alexandr Ovečkin následně zvyšoval z úniku na 6:0. V závěru zápasu se pak povedlo Penguins alespoň snížit, když se prosadil Phil Kessel. Záhy se ale prosadil ještě jednou Nicklas Bäckström.

Washington tak porazil Pittsburgh jednoznačně 7:1 a připisuje si dva důležité body do tabulky Východní konference.
59:38
Utkání už se jen dohrává, Penguins se ještě v přesilové hře snaží vstřelit branku.
59:13
Už běží závěrečná minuta dnešního utkání, Braden Holtby pokryl kotouč ve své lapačce.
58:47
Početní výhoda přesně odpovídá dnešnímu výkonu Penguins, hostům se vůbec nedaří.
58:10
Ještě jedna přesilovka pro Pittsburgh. Za nedovolené bránění je vyloučen Tom Wilson.
58:07
Hokejka Iana Cola nyní skončila na tribuně mezi diváky. Fanoušek, který ji zachytil, byl oceněn obrovským aplausem. Domácí diváci si umí zápas užít.
57:35
Capitals jsou nadále při chuti a ještě se snaží přidat další branky.
56:58
Washington právě vstřelil branku!
Domácí ovšem velmi rychle odpovídají! Nate Schmidt dlouhou přihrávkou našel na útočné modré čáře NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který v situaci dvou na jednoho zvolil svižnou střelu, která končí nad Fleuryho ramenem! Asistence: Nate Schmidt a Brooks Orpik.
56:29
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dnes prosazují! Ránu Justina Schultze tečoval před brankou Nick Bonino, Holtbymu puk propadl mezi betony za jeho záda a PHIL KESSEL byl u volného kotouče v brankovišti jako první! Asistence: Nick Bonino a Justin Schultz.
55:50
Utkání už se opravdu jen dohrává, tempo hry po každé reklamní přestávce poklesne.
55:07
Marc-Andre Fleury zastavil tvrdou ránu Brookse Orpika od červené čáry, což domácí fanoušci ocenili trochu posměšným aplausem.
54:28
Kotouč sražen mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Penguins.
54:09
Zakázané uvolnění Washingtonu, vhazovat se bude po levé ruce Bradena Holtbyho.
53:55
Nepovedená rozehrávka Matta Niskanena nemusí Capitals vůbec mrzet.
53:21
Už se hraje v pohodovém tempu, oba týmy se nikam moc netlačí. V útoku nyní neuspěl Jay Beagle.
52:52
Alexandr Ovečkin mohl přidat další branku, jeho pokus srazil jeden z hostujících obránců.
52:20
Mike Sullivan už hodně rotuje svými řadami, zkouší různá seskupení. Už i trenéru Penguins došlo, že je dnešní zápas ztracený.
51:46
Fleurymu se tentokrát podařilo zastavit střelecký pokus Bretta Connollyho, puk končí v ochranné síti.
50:58
Domácí fanoušci vyvolávají posměšný pokřik na úkor Marca-Andre Fleuryho, brankáře Pittsburghu.
50:26
Další kotouč se třepetá v hostující brance! Andre Burakovsky získal puk ve středním pásmu, předal jej ALEXANDRU OVEČKINOVI, který se dostal za Letangova záda a poté si parádní kličkou vychutnal i Fleuryho! Asistence: Andre Burakovsky.
49:36
Nicklas Bäckström přenechal puk Marcusu Johanssonovi, jehož svižnou střelu dokázal Fleury vyrazit do bezpečí.
49:01
Po nepřehledné situaci byli nyní Penguins blízko ke gólu! Sražený kotouč se po střele ocitl před Malkinem, který nedokázal překonat zblízka Holtbyho!
48:43
Braden Holtby si stáhl volný kotouč pod sebe. Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Capitals.
48:21
Conor Sheary se vyhnul protihráčovi a poté v pozici na kolenou jen vyprášil Holtbyho betony.
47:40
Jevgenij Malkin nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Chrise Kunitze, kotouče se zmocnili domácí hokejisté.
47:11
Brian Dumoulin se vrací z trestné lavice, Penguins hrají v plném počtu.
46:53
Andre Burakovsky vypálil z vrcholu pravého kruhu, puk končí sražen v ochranné síti.
46:05
Washington navíc pokračuje v početní výhodě, jelikož domácí ještě stihli využít přesilovku 5 na 3.
45:37
Capitals dvojnásobnou přesilovku využívají! Bäckström si párkrát vyměnil kotouč napříč pásmem s Oshiem, který pak předložil puk před branku JUSTINU WILLIAMSOVI, jenž přetlačil Iana Cola a poslal pátý puk do branky! Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
45:11
Washington si zahraje přesilovou hru 5 na 3, konkrétně 31 vteřin! Za zdržování hry je vyloučen Brian Dumoulin.
44:43
Odpískáno zakázané uvolnění Washingtonu, ačkoliv se domácí zlobí na rozhodčího, jelikož to vypadalo, že Andre Burakovsky bude jako první u kotouče.
44:16
Jevgenij Kuzněcov pro něj typickou přihrávkou před první tyčí našel T. J. Oshieho, který nechal vyniknout Fleuryho.
43:42
Capitals si zahrají další přesilovou hru. Na trestnou lavici za sevření kotouče rukou je poslán Kris Letang.
43:20
Washington se usadil s kotoučem v útočném pásmu, Matt Niskanen i Karl Alzner vyslal tvrdé střely, obě mířily mimo tři tyče.
42:37
Pittsburgh vstoupil do třetí třetiny hodně disciplinovaně a zatím se hraje zcela vyrovnaně.
41:58
Ve třetí třetině se zatím hraje dost plynule, do útočného pásma si nahodil puk Tom Wilson, už jej ale nedojel.
41:31
Dvě štiplavé rány na obou stranách zaduněly jen o plexisklo za brankou. Pálili Trevor Daley a na druhé straně Alexandr Ovečkin.
40:53
Braden Holtby nemusel reagovat na střelu Carla Hagelina, která skončila na boční síti.
40:15
Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

Největší čas na ledě: John Carlson 17:42 – Kris Letang 17:52
I ve druhém dějství se pokračovalo ve stejném duchu jako v první části hry. Washington je v dnešním zápase jasně lepší, Penguins mohou být rádi, že v druhé třetině inkasovali jen jednu branku. O tu se postaral v 26. minutě svým prvním gólem v sezoně Dmitrij Orlov.

Washington vede nad Pittsburghem jednoznačně 4:0 a je na velmi dobré cestě k zisku dalších dvou bodů.
40:00
40:00
Tom Sestito v závěru druhé třetiny dostává osobní trest na 10 minut.
39:44
Andre Burakovsky se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti branky, zamířil ale jen těsně vedle! Conor Sheary se mezitím už vrátil na led, Penguins hrají v plném počtu.
39:15
Marcus Johansson nabídl další příležitost pro Justina Williamse, který nedokázal dezorientovaného Fleuryho překonat.
38:42
Andre Burakovsky šikovně tečoval Carlsonovu střelu od modré čáry, kotouč skončil mimo branku.
38:10
Alexandr Ovečkin vypálil tvrdě z levého kruhu a Verizon Center se ozval hlasitý zvuk levé tyče Fleuryho branky!
37:47
Carl Hagelin se při oslabení dostal do samostatného úniku, střelou po ledě si na Holtbyho ale nepřišel!
37:34
Capitals si zahrají další přesilovou hru. Za podražení je vyloučen Conor Sheary.
37:26
Brooks Orpik se dostal k odraženému puku a vyslal tvrdou ránu, kterou schytal Patric Hörnqvist.
36:58
Phil Kessel je dnes zatím hodně neviditelný. Ani nyní se nedokázal prosadit podél levého hrazení.
36:19
Jevgenij Malkin je zpátky na ledové ploše, Pittsburgh hraje v plném počtu.
36:00
Nabídka Dmitrije Orlova před branku nenašla nikoho z domácích hráčů, kotouč jen proletěl kolem Fleuryho klece.
35:21
Ovečkin dostal hodně těžkou přihrávku od Bäckströma a nedokázal udržet puk v útočném pásmu.
34:45
Capitals se zatím početní výhoda nedaří podle představ. Na ledě je po krátkém ošetření už také Alexandr Ovečkin.
34:19
Znovu se bude vylučovat, tentokrát na straně Pittsburghu. Za hákování je vyloučen Jevgenij Malkin.
34:09
Jevgenij Kuzněcov skáče také na led, Capitals hrají v plném počtu.
33:40
Tučňákům se při početní výhodě zatím nedaří, domácí hráči posílají kotouč přes všechny čáry do bezpečí.
33:12
Kris Letang je na ledě, začíná zkrácená přesilová hra Penguins.
32:43
Matt Niskanen jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde ho sice na malou chvíli získal Marcus Johansson, zase ho ale rychle ztratil.
32:09
Síly na ledě se vyrovnají. Jevgenij Kuzněcov je vyloučen za faul vysokou holí. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
31:39
John Carlson vypálil z typického Ovečkinova místa při přesilové hře na levém kruhu, Fleury zasáhl.
31:12
Alexandr Ovečkin obešel Krise Letanga, který ho podrazil. Ruská hvězda Capitals se poranila při pádu na led, Letang míří na trestnou lavici za podražení.
30:40
Kotouč končí až mezi diváky. Následuje reklamní pauza, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Penguins.
30:23
Ellerova přihrávka směřovala před branku na Justina Williamse, ten se ke kotouči nedostal.
29:45
T. J. Oshie se dral za hattrickem, Brian Dumoulin mu na poslední chvíli dokázal vypíchnout kotouč.
29:09
Chris Kunitz se dostal k bekhendové střele z pravé strany, v poslední době nezaměstnaný Braden Holtby v klidu zasáhl.
28:40
Jevgenij Malkin se dostal k dorážce Määttäho střely, ze vzduchu v těžké pozici zamířil jen nad branku.
28:07
Sidney Crosby se vrací z trestné lavice, Pittsburgh se v oslabení ubránil a hraje v plném počtu.
27:35
Washingtonu se v početní výhodě příliš nedaří, Penguins se dobře brání.
27:09
Alexandr Ovečkin u mantinelu nezastavil letící kotouč a Capitals musí vyklidit útočné pásmo.
26:34
T. J. Oshie předložil kotouč volnému Alexandru Ovečkinovi, který svou ranou sestřelil Fleurymu masku z hlavy!
26:07
Zcela mimo hru nyní fauluje Sidney Crosby a putuje na trestnou lavici za sekání.
25:50
Tlak Capitals pokračuje i nadále, střela Toma Wilsona byla sražena.
25:19
Capitals pokračují v ofenzivní smršti a přidávají další branku! Přečíslení tří na dva táhl po pravé straně Marcus Johansson, který předložil puk DMITRIJI ORLOVOVI, který z mezikruží prostřelil Fleuryho! Asistence: Marcus Johansson a Nicklas Bäckström.
24:47
Alexandr Ovečkin svou střelou trefil jen svého reprezentačního kolegu Malkina, Capitals přicházejí o útočné pásmo.
24:21
Andre Burakovsky dostal nabito na pravém křídle, kotouč se mu svezl po čepeli hokejky.
23:48
Další velká šance Washingtonu! Jay Beagle našel v mezikruží Nata Schmidta, jehož střela propadla Fleurymu za záda a kotouč směřující do branky na poslední chvíli odvrátil Trevor Daley!
23:34
Justin Williams skáče z trestné lavice na led, Capitals hrají v plném počtu.
23:09
Pittsburghu se v přesilové hře vůbec nedaří. Nicklas Bäckström se málem dostal do dalšího úniku, zradilo ho zpracování. Následně rozhodčí odpískali postavení mimo hru domácích.
22:31
Po ráně Justina Schultze od modré čáry kotouč po mantinelu vyskákal až z útočného pásma Pens.
21:45
Washington málem znovu udeřil při vlastním oslabení! Capitals ujeli do přečíslení dvou na jednoho a Tom Wilson předložil kotouč Larsi Ellerovi, který netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
21:34
Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Justin Williams.
21:26
Marc-Andre Fleury zkrotil kotouč před Alexandrem Ovečkinem. Oba týmy už hrají v plném počtu.
20:54
Fleury vyrazil střelu Matta Niskanena jen k volnému Jevgeniji Kuzněcovovi, který ve slibné pozici přestřelil branku!
20:30
Na startu druhé třetiny se pokračuje při hře ve čtyřech na obou stranách. V brance Pittsburghu nakonec pokračuje Marc-Andre Fleury, který v závěru úvodního dějství nahradil Matta Murrayho.

Přesilové hry: 1/1-0/1

Nejvíce střel: Nicklas Bäckström a T. J. Oshie 3 – Chris Kunitz, Sidney Crosby, Justin Schultz a Brian Dumoulin 2
Největší čas na ledě: John Carlson 8:16 – Kris Letang 9:24
Hodně zajímavou první třetinu jsme měli možnost sledovat. Po celkem klidném začátku se jako první prosadili domácí, když se při vlastním oslabení v 8. minutě prosadil T. J. Oshie. Hektické momenty pak přinesl hlavně závěr úvodního dějství.

Nejdříve nebyl Pittsburghu uznán gól za jasné Malkinovo kopnutí. Následně se v 18. minutě na druhé straně trefil Nicklas Bäckström. Po řadě potyček, při kterých byl zraněn i brankář Murray, navíc ještě zvýšil vedení Caps znovu T. J. Oshie.

Washington tak po první dvacetiminutovce vede nad Pittsburghem již 3:0.
20:00
19:52
Capitals ještě v závěru třetiny stihli přesilovou hru využít! T. J. OSHIE nejdříve zavezl kotouč do útočného pásma, kde pak nabil do mezikruží Carlsonovi, jehož bombu Fleury dokázal jen ztlumit a Oshie mohl v klidu dorazit volný kotouč do odkryté branky! Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.
19:34
Murray byl při potyčce Malkina s Alznerem zasažen hokejkou do obličeje, a tak ho, možná jen na závěr první třetiny, střídá Marc-Andre Fleury.
19:34
Matt Murray zastavil střelu Karla Alznera a domácí obránce se pak dostal do konfliktu s Jevgenijem Malkinem, i oba jsou odesláni na trestnou lavici za hrubost. Útočník Pittsburghu inkasuje ale o jeden menší trest navíc, a tak si Washington zahraje přesilovku.
19:34
19:18
V přerušené hře se pak strhla potyčka mezi několika hráči, po níž na trestnou lavici míří shodně za hrubost Phil Kessel a Marcus Johansson.
19:18
19:18
Obrovská šance domácích! Marcus Johansson se objevil zcela sám před Murrayho brankou, klička do bekhendu se mu ovšem úplně nepovedla a z úhlu pak nedokázal trefit odkrytou část branky!
18:40
Conor Sheary nabil na střelu Justinu Schultzovi, jehož pokus v klidu zlikvidoval Holtby.
18:01
Na druhé straně střílel Brian Dumoulin a trefil boční konstrukci branky.
17:30
Domácí přidávají druhou branku po rychlém útoku! Po vyhraném vhazování v obranném pásmu se Capitals vydali do brejku, který zakončil NICKLAS BÄCKSTRÖM svižnou střelou přes obránce Dumoulina. Murray nebude mít z této inkasované branky rozhodně čisté svědomí. Asistence: T. J. Oshie a Matt Niskanen.
17:22
Braden Holtby bez problémů zkrotil kotouč po střele Phila Kessela na svých chráničích.
16:47
Jevgenij Kuzněcov přihrávkou téměř do prázdné branky hledal Andrého Burakovskyho, před nímž do kotouče sáhl Trevor Daley.
16:26
Capitals se konečně vymanili z tlaku soupeře a také domácí mohou poskytnout útok.
15:54
Další vzrušení před Holtbyho brankou! Po nahození Dumoulina se k dorážce tlačili Hörnqvist s Crosbym, vše končí posunutím branky.
15:30
Pittsburgh se sice radoval z branky, kterou ovšem rozhodčí neuznávají! Holtby nejdříve zastavil střelu Chrise Kunitze, kotouč ale zůstal ležet volný v brankovišti a Jevgenij Malkin jej dotlačil do branky. Ruský útočník ovšem dostal kotouč do sítě jasným kopnutím a rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznávají!
15:01
Penguins se zatím opravdu nedaří. Hagelin kombinoval s Kesselem, který pak snadno přišel o kotouč.
14:29
Střelecký pokus Matta Cullena končí sražený v ochranné síti. Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat před Holtbyho brankou.
14:07
Další zakázané uvolnění odpískáno Pittsburghu, vhazovat se bude opět před brankou Matta Murrayho.
13:50
Nicklas Bäckström dlouho hledal někoho, komu by přihrál, až překvapil svižnou střelou z ostrého úhlu, kterou trefil Murrayho do masky.
12:54
Hra se hodně kouskuje, v permanenci jsou hlavně čároví rozhodčí, kteří nyní odpískali další postavení mimo hru Capitals.
12:31
Odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude mezi modrými čarami.
12:09
Zakázané uvolnění na straně Capitals. V posledních minutách trochu upadlo tempo hry.
11:53
Boninova lajna se znovu v útočném pásmu neprosadila ani do zakončení, Orlov si snadno pohrál s Kesselem.
11:16
Rychlý útok Washingtonu tří proti dvěma zakončoval ze své obvyklé pozice Alexandr Ovečkin, jeho pokus zvedl do ochranné sítě Kris Letang.
10:45
Nahození Nata Schmidta od modré čáry bylo zřejmě tečováno a Murray měl opět velké problémy se svým zákrokem.
10:17
Další nepovedená rozehrávka a icing v podání Penguins. Vhazovat se bude po pravé ruce Matta Murrayho.
09:42
Dvě zakázané uvolnění Pittsburghu během krátké chvíle po sobě, Tučňáky nezasáhl úvod dnešního zápasu v dobrém rozpoložení.
09:19
Nicklas Bäckström natlačil kotouč do Murrayho brankoviště a brankář hostů měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čarou. K dorážce se ještě tlačil Alexandr Ovečkin.
08:48
Brett Connolly se vrací z trestné lavice, Washington hraje v plném počtu.
08:39
Vrcholem nepovedené přesilovky je úmyslný ofsajd v podání Penguins, vhazovat se bude před Murraym.
08:00
Početní výhoda Penguins samozřejmě nadále pokračuje, zatím se ale Crosbymu a spol vůbec nedaří.
07:32
Capitals se ujímají vedení při vlastním oslabení! T. J. OSHIE nejdříve sebral kotouč Malkinovi a poslal do samostatného úniku Jaye Beagla, jehož bekhendový blafák ještě Murray dokázal zastavit, na dorážku Oshieho už ale neměl nárok. Asistence: Jay Beagle.
07:17
Sidney Crosby zakombinoval s Malkinem, jeho střelu ale dokázal Holtby vyrazit.
06:48
Pittsburgh si jako první zahraje v dnešním zápase přesilovou hru. Za krosček je vyloučen domácí útočník Brett Connolly.
06:08
Kris Letang přečetl rozehrávku Capitals, v pokračující akci nedokázal ale ofenzivně laděný obránce vymyslet nic kloudného.
05:36
Zakázané uvolnění na straně Penguins. Po dlouho době se tak přerušuje a hra se stěhuje před Murrayho branku.
05:03
Hraje se dlouho bez přerušení hry. Trevor Daley se vydal na útočný výlet a svou individuální akci zakončil lehkým nahozením, se kterým neměl Holtby problém.
04:30
Phil Kessel při přechodu do útoku nepřihrál přesně Nicku Boninovi, z akce Pittsburghu tak nic nebylo.
03:53
Elitní formace Caps si vytvořila slušný tlak v útočné třetině. Nejdříve zakončoval Marcus Johansson, Murray zasáhl. Proti další střele Bäckströma zasahovat nemusel, jelikož švédský útočník netrefil pořádně kotouč.
03:20
Justin Williams svůj útok nezakončil, ani nikomu nepřihrál. Na druhé straně se neprosadil pro změnu Sidney Crosby.
02:49
Pokračuje se ve vysokém tempu hry, oba týmy nyní chybovaly při rozehrávkách, hraje se ve středním pásmu.
02:16
Matt Cullen nedokázal zpoza branky najít někoho ze svých spoluhráčů před Holtbym a Penguins přišli o kotouč.
01:45
Druhá formace Washingtonu se v útočném pásmu neprosadila, na druhou stranu dopředu už spěchá Kris Letang.
01:13
Phil Kessel servíroval přihrávku před branku, Capitals posílají kotouč na zakázané uvolnění.
00:52
Patric Hörnqvist se před brankou nedočkal přihrávky, na druhé straně vyzkoušel Murrayho z ostrého úhlu T. J. Oshie.
00:27
Washington vstoupil do utkání aktivně, rána Karla Alznera od modré čáry skončila mimo tři tyče.
00:01
Hymna USA je za námi, všechny oficiality tak máme za sebou. Velmi očekávané utkání za malou chvíli vypukne.
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli zazní americká státní hymna.
Zápas začne s tradičním několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku, jak je v NHL zvykem.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Carlson, Alzner, Niskanen, Orpik, Schmidt – Johansson, Bäckström, Oshie – Ovečkin (C), Kuzněcov, Burakovsky – Sanford, Beagle, T. Wilson – Connolly, Eller, Williams.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Tom Sestito, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Gawryletz, Murphy.

nikdo
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh loni prožil sezonu jako na houpačce. Po nepovedeném začátku slavila parta kolem Sidneyho Crosbyho na jaře Stanley Cup. Penguins se zvedli až s příchodem trenéra Sullivana, který vrátil Tučňákům zašlý lesk a dovedl je až na vrchol. Přes léto se tým téměř vůbec nezměnil.

I v letošním ročníku se zatím Pittsburghu daří slušně. Z 15 zápasů nastřádali 22 bodů. Ve Východní konferenci na tom jsou lépe jen Montreal a Rangers. Nejvíce bodů zatím nastřádal Jevgenij Malkin (8+7), Sidney Crosby s deseti brankami patří k nejlepším kanonýrům soutěže.
WASHINGTON CAPITALS

Washington loni absolutně dominoval základní části NHL, v play off ale znovu vyhořel už ve druhém kole na pozdějším vítězi z Pittsburghu. Parta kolem Alexandera Ovečkina má letos další šanci na dobytí Stanley Cupu, Capitals by měli patřit mezi hlavní favority soutěže.

Capitals vstoupili i do letošního ročníku slušně. Po 15 zápasech mají na svém kontě 20 bodů a aktuálně se nachází na 7. místě nabité Východní konference. Nejproduktivnějším hráčem týmu je trochu překvapivě Marcus Johansson s 12 body za sedm gólů a pět asistencí.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Před několika týdny odstartoval jubilejní 100. ročník zámořské NHL a sezona nabírá rychle obrátky. Dnes se odehrají jen dva zápasy, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Washington Capitals a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.